De Oorlog. DROOP bü een Dienstbode, 4 melkpiten een Boerenknecht PRLMPITTENMEEL Kaasmakersknecht. een nette Dienstbode POOTUODAPPIUN. een Tarwe en Gerstestroo Kastpapier Burgerhuishoudster, een Dienstbode, Puik best Hooi Te SCHAGEN Donderdags in Hotel Vredelust van den beer Igesz van 8 ^-I2uur. Timmerzaak 2 één-jarige VEULENS 7000 pond best Koehooi en een best Werkpaard een zilveren Armband Paard, KASTPAPIER met RAND, KASTRANDEN bij TRAPMAN Co. Rantsoeneering gem. Barsingerhorn £&j'di™k d'- T»"". Werkpaard, Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Tweede Kamer. JAN DE VRIES, een 2e hands POMPMOLEN. 1500 K.G. doopsgezinde gemeente te: Barsingerhorn, voorm 10 uur, Da Van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst Burgervlotbrug, voorm 9.45 uur, Ds. Huizinga. Hippolytuphoef, voorm 10.30 uur, Eerw. Heer B. P. de Vries, Theol. CancL een jubileum. politie. amerikaansche troepen naar frankrijk. broodoproeren te chicago. 9 engelsch troepentransportschip in den grond geboord. geen rede. Cheraicaliënhandel, Alkmaar. w. Huishoudster. te koopi EEN FLINKE te koop: eeu vlug bij den weQ loopend Stute, die ln de vergadering als vertegenwoordiger derr gemeente fungeerda ANNA PAULOWNA. Ter secretarie der gemeente Anna Paulowna njb inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden schip- pershaak. KOLHORN. Voor de ansjovisscherij worden hier weer alle toebe reidselen gemaakt De visschers van elders komen weer met hunne woonarken in de Voorsloot Een atisjovisslocp is er bij gekomen, de M.B.3, Medemblik werd door den heer S. L. alhier aangekocht. KOLHORN. J Van de Firma ATntz moesten weer werklieden naar hier komen, vodr een paar inzinkingen in den nieuwen dijk. een nabij de nieuwe sluis en een bij de Noorman, acnter de hoeve Kavel 17. Op de ouderwetsche ma nier. met de kruiwagens wordt nu gewerkt, bij de Noorman was al meer tegenspoed, bij Nieuwesluis nog niet. CALLANTSOOG. j Op 1 Mei zijn bij den strandvonder aangebracht 2 grooten manden en eenige kisten gevuld ipet klu wens garen. - WIERINOEN. Naar wij vernemen, zullen de lammerenmarkten dit jaar gehouden worden op Woensdagen 9, 16, 23 en 30 Mei, 6, 13. 20 en 27 Juni a.s. Verleden jaar was er om dezen tijd van 't jaar reeds veel vraag en handel in lammeren en thans men hoort 't artikel niet opnoemen. DE NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Naar verluidde, zouden 20 Nederlandscha schepen van de gelegenheid gebruik maken om uit Engeland naar ons land over te varen,, Gelijk gemeld, zijn er 15 schepen thans reeds aangekomen, zoodat er nog 5 ontbreken. Vermoedelijk liggen deze schepen nog in Engeland. Op het oogenblik is althans, naar wij uit goede bron vernemen, van het tijdstip van thuiskomst dezer schepen nog niets bekend. N. R. Ct KOLENNOOD Wegens gebrek aan steenkolen heeft de firma H. Blenken te Enschede hare kam- en rietmakerij moe ten stopzetten. De Boekelosche stoombleekerij heeft om dezelfde reden h&ré werkzaamheden tot de helft moeten in krimpen. DE BOMAANSLAG OP ZIERIKZEE. Het aantal min of meer beschadigde huizen te Zieiïkzee is ongeveer 800, dus niet 50 of 60 zooals eerst was opgegeven. NEKKRAMP. Te Haarlem heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. Te Steenwijk, Steenwijkerwold en Vollenhove is bij kinderen een geval van nekkramp geconstateerd. Te Frederiksoord deed zich een geval met doodellj- ken afloop voor. KUNSTMESTOFFEN. Naar men verneemt, zullen de ladingen van de Noorsche booten Hercules en Sventa en van de Tha- lia, van de Kon. N. Stoomboot-Maatschappij, welke in Maart en April hier te lande met kunstmeststof fen en superphosphaat voor de kunstrnestcommissle aankwamen, dank zij de bemoeiingen van de N.O.T., morgen worden vrijgelaten. DE MOORD TE PATERSWOLDE. Onder toezicht van justitie en politie van Gronin gen is gisterenmorgen door 100 militairen aangevan gen met het doorzoeken van het Kluivingsbosch, waar de moord op mej. Wilhelmlna Jansen heeft plaats gehad. Gisterenmorgen zijn de overige klee- ren van de vermoorde gevonden, in een kuil op eenige meters afstand van dien waarin het lijk werd gevonden. DE NOOD OVER DE GRENS. Dinsdag kwamen te Oldenzaal over de grens een Dultscho vrouw met haar drie kinderen, die ze gaarne bij ingezetenen tegen vergoeding wenschte onder dak te brengen, wijl ze anders uit gebrek aan voedsel zouden omkomen. Daar haar echter de ver slechte paspoorten ontbraken, kon aan de stumpers geen gastvrijheid worden verleend. DE HEER VLIEGEN NAAR BERN. Naar de Tel. verneemt, is de heer W. H. Vliegen, wethouder van Amsterdam, gisterochtend over Duitschland naar Bern vertrokken. Het blad meent, dat hij van Bern naar Parijs zal gaan om aldaar be sprekingen te houden met de Fransche socialisten in zake hun houding tegenover de conferentie te Stockholm. De heer Vliegen zou reeds eenige dagen vroeger vertrokken zijn, indien het -Duitsche gezantschap geen moeilijkheden met betrekking tot zijne passen in den weg had gelegd. ONZE SCHEEPVAART. De Rotterdamsche correspondent van het Hdbld. meldt: De schepen, die thans binnen zijn gekomen uit En geland, hoewel te Falmouth geweest zijnde, waren alle r.eeds op eigen risico van daar naar de Dulns vertrokken, zoodat zij vrij gemakkelijk na de toezeg ging van Duitschland de reis naar het vaderland kon den voortzetten. Er liggen echter nog verscheidene schepen te Falmouth, die, naar het schijnt, niet door het Kanaal naar hier zullen komen, doch om de Noord zullen gaan. Zij zullen dan evenwel eerst hun kolenvoorraad moeten aanvullen, en daar dit in Engeland niet wordt toegelaten, is er sprake van dat zij met dit doel eerst naar Vigo zullen gaan, om vervolgens vandaaruit de noordelijke route te ne men. Het zal dus nog heel Tang duren alvorens deze schepen hier zijn. Wat de reden is dat de betrokken reeders na het verkregen vrijgeleide hun. schepen niet door het Kanaal zenden, is niet bekend. Naar het Haagsche Correspondentiebhreau ver neemt, bevindt jhr. mr. A. M. Snouck Hurgonje, re- i ferendaris aan hert departement van buitenlandeche zaken, zich sinds eenige dagen te Londen tot het voeren van besprekingen met de Britsche regeering betreffende de hervatting der scheepvaart NOORDSCHARWOUDE. Door „De Noordermarktbond" werd aanbesteed: Be stek A, het bouwen van een nieuwen paardenstal met grondwerk, bestrating en schilderen; bestek B, het maken van een nieuwe loopbrug, verplaatsing der telefooncellen, het dichtmaken der overkapping met bijkomend werk; bestek C, het verven der bestaande gebouwen, bruggen enz. Het werk van bestek A werd aangenomen door P. Zuidscharwoude, het werk B door C. Langedijk, het werk C door K. de Vries. A voor f1595; B voor f1899, C voor f490, totaal aanneem som f3984, be grooting f 4085. ST. MAARTENSBRUG. In het lokaal van den heer W. Swarthof alhier sprak Woensdagavond de heer P. J. Oud, de candi- daat der Vrijzinnigen in het district Hedlder voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. In een wel sprekend, gloedvol betoog, zette de spreker zijn be ginselen uiteen, daarbij vooral scherp naar voren brengende het verschil tusschen de Vrijzinnig-De mocratische beginselen en die van de Sociaal-Demo craten. Komen de laatsten altijd en uitsluitend dj) voor de belangen van één groep die der arbei ders wat een gevolg is van hun opvatting, dat er slechts twee klassen in de Maatschappij bestaan, n.1. die der arbeiders en die der kapitalisten, welke twee klassen volgens de S.-D, zoo scherp mogelijk te genover elkaar staan de Vrijzinnigen daarentegen zijn overtujgd, dat de scheiding in twee klassen in tegenspraak is met de feiten, dat er integendeel ver schillende groepen en belangen zijn, o.a. de groote groep der middenstanders en die van de land- en tuinbouwers enz., en dat het de taak en de plicht is der Overheid, om £1 de groepen der bevolking te lei den en te steunen, en zoodoende allen tot eene hoo- gere ontwikkeling en gyootere welvaart te brengen. Van dat S.D.A.P.'s geroep dat zij brengers eener betere maatschappit zijn, toonde spreker aan, dat hun heilstaat niet kon komen in strijd als hst was met den loglschen loop der dingen. Er was geen debat. VAN EWIJCK8LUIS. Aangevoerd aan den Vischafslag op Woensdag, 2 Mei 1917: 566 pond bot 16H a 19 cent per pond, 50 pond schol 10 cent per pond. Zondag 8 Mal 1917. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. De Graaff. Doop. Schagen, nam. 2 uur, Kinderkerk. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. Onnekes. Hippolytuahoef, nam. 2 uur, Ds. Onnekes. Avondmaal Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Veenhulzen, voorm ld uur, Ds. Dajnsté. Kolhorn, nam. 7 uur, Ds. Van der Kieboom uit Bergen Wieringerwaard, nam 8 uur, Ds. De Graaff. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Van Griethuijsen. Julianadorp, geen dienst AnnaPaulowna, voorm. 10 uur, Ds. Van Griethutjsen. Oudesluis, voorm 10 uur, Ds. Groeneveld. Doop. Petten, voorm 10 uur, Ds. Tinholt nam. 2 uur, Ds. Tinholt. geen dienst iedorp, nam 7 uur, Ds. Schermerhorn. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekema. BVANSKLTSATTS te: Breetand, voorm. 10.15 uur, De. Boeke. Schagen, nam. 3 uur, De. Boeka CORRESPONDENTIE. Een oud-lid.van O.K.K. Wanneer U uw naam aan de Redactie wilt bekend maken, kunt U uw ingezonden m laatst krijgen. Van ons onbekende inzenders plaatsen i) geen ingezonden stukken. De Red. De heer F. Schermer, watermolenaar bij den pol der Schagen aan de Snevert, herdacht op 1 Mei den dag, waarop hij voor 25 jaar werd benoemd. Een deputatie uit het polderbestuur, bracht den Jubilaris bij monde van den voorzitter, de gelukwenschen van den polder over en reikte hem daarbij een gesloten couvert over. Namens het personeel van den polder, werd hem mede een stoffelijk blijk van goede kame raadschap aangeboden. Verder verliep de dag in ge zellig samenzijn. Verloren een streng dun touw. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. MARKTOVERZICHT. Er zijn er, die niet goed schijnen te begrijpen, wat wij bedoelen met de uitdrukking: „de markt werd gedrukt". In 't kort bedoelen wij daarmee invloeden die nadeelig op een normalen handel werken, als slecht weer, gebrek aan veevoeder, gras, hooi en krachtvoer; belemmerende bepalingen op den markt- aanvoer; den uitvoer; sluiting der grenzen* vee ziekten; op krachten en machten dien den econo- mischen toestand beheerschen. Zoo werd in de laat ste weken de handel gedrukt door het weer; weinig kooplust, lager prijzen, geringer afzet Het tegenge stelde kon men lieden opmerken: een vluggen han del met hooger prijzen en groot er aanvoer. De prijs- verhooging bedroeg voor overhouders f2; besteed werd f 42.50 voor goede waar. Goede geldekoeien wa ren f25 hooger, dan voor 8 dagem Ook 1 koeien werd de gunstigei invloed van bet J»rb®* de weer waargenomen. Voor goede kwaliteit 66 a 67 ct besteed. De heer A. kreeg 690 gulden. Varkens, geen beduidenden aan voer; biggen traag, opruimingsluppen f.1.40 J f m zware hanen een kwartje meer. Over het geheel de aanvoer belangrijk, de handel vlug, de afzet bevredigend. Nog vóórdat de wet op den dienstplicht in de ver- eenigae Staten is geteekend, weet de medëwerker van de Daily Tel. te New-York volgens een telegram aan de N. R. Ct.. te melden, dat Amerikaansche troepen vóórdat de zomer voorbij is, in Frankrijk zullen strij den. De Fransche missie zou de Amerikaansche rege<* ringsmannen langzaam weten te overtuigen, dat de oefening op Fransche bodem het doel be:er zal dienan. De correspondent verwacht, dat Amerikaansche troe pen binnen enkele maanden in kleine afdeelingen op de slagvelden van Frankrijk zullen staan en in grooten getale vóór het einde van 1917. Dit en een Reuter- telegram. dat het als het ware bevestigt schijnt de vrees te wettigen van hen, die van Amerika's deelneming aan den strijd, verlenging van den oorlog verwachten. Zelfs al heeft Engeland door den duikbootenoorlog ge voelige verliezen geleden, het heeft tot nu toe met gewerkt met verplichte rantsoenen en het is-denkbaar, dat het Engel» e volk, wanneer het door de mogelijk heid van ee i i...er afdoende bestrijding der duikbootem- campagne van oen doeltreffende verdeeling der levens middelen en de beloofde hulp van Amerika t bedreigi met uithongering ziet verminderen, nog k iger geduld zal willen oefenen. Lit CHICAGO, 1 Mei. Hevige broodoproeren heb ben hier gisteren plaats gehad. 500 bakkers en 15 van de grootste Joodsche bakkerijen hebben het werk neergelegd .Duizenden personen, die met de stakers sympathiseeren, bestormden de winkels en wierpen petroleum op het brood. In de geregelde broodvoorziening zijn thans ernstigs belemmeringen ingetreden. DE VER. STATEN EN DE EN TEN Ta Uit Washington, 2 Mei. De regeering houdt zich gereed een expeditie-macht naar Europa te zenden, zoodra de geallieerden he .tverstandig achten sche pen te onttrekken aan het transport van levensmid delen en ze te bezigen voor het transport van troe pen. McAdoo, de minister van financiën, heeft meege deeld, dat de eerste leeningen aan Frankrijk en Ita lië 100 miMioen dollars zullen bedragen. Het eerste voorschot, groot 25 millioen, zal waarschijnlijk voor Italië zijn. Uit Londen, 2 Mei. Naar de admiraliteit meedeelt is het troepentransportschip Ballarat 11.120 ton van de Peninsular and Oriental S.s. Cy. met een groot aantal Australische troepen aan boord, den 25 April op de thuisreis door een duikboot getorpe deerd en gezonken. Het s.s. was 35 mijl van het naaste land verwij derd. Dank zij de prachtige tucht zijn alle troepen in de booten gekomen en door onze patroeljeachepen, die spoedig ter plaatse waren, een haven binnen gebracht Er zijn geen verliezen. De Vorwarts spreekt de geruchten, dat de rijks kanselier heden een rede in den Rijksdag zal hou den, tegen. Het Fransche bericht zegt: De volgende cijfers over de aanzienlijke verliezen van den vijand in April zijn een welsprekend ant woord op de bewering der Duitschers, als zou het offensief der Failleerden een volkomen échec zijn- krijgsgevangenen 40.693, <Lw.t het effectief van vier divisies, 437 stukken zwaar geschut en veld-artillerie 346 loopgraaf-mortieren en 882 mitrailleurs De Franse hen hebben hiervan 20.779 Duitschers gevangen genomen. Uit de laatste legerberichten kan als eenijrszins belangrijk worden gemold: K ins Levendige granaatgevechten in het bosch ten we», j ten van den Mont Cornillet in den loop waarvan do Fran9chen belangrijke vorderingen maakten. Bij Eparges zijn Fransche afdeelingen binnenga. - drongen op verscheiden epunteu in de Duitsche f nies, waai* zij verwoestingen aanrichten en materiaal buitmaakten. i Duitsche aanvallen werden overal afgeslagen. Voor het eerst weer wat over eenige activiteit der Russen. Deze vallen in Roemenie in het grens gebergte van Molkau aan, ook ten Noorden van Oitusdal heeten Russische aanvallen afgeslagen. Haag. 2 Mei Den 'Sterk lijkt de positie van minister BosSoom bij de behandeling van het Buitengewoon Krediet ad 127 mil lioen zeer zeker niet En onbegrijpelijk is 't evenmin, dat er zoowel in als buiten de Kamer menschen zijn die He allernaaste toekomst voor gen. Bosboom's minis terieel leven zwart inzien. Maar overheerschend is toch wel meen Ik de opvatting dat ook nu alles ,op z'n pootjes" zal terecht komen?... Majoor Van Twist opende heden de reeks, der spre kers, en zfjn conclusie luidt, dat hh tegen het ont werp zal stemmen, niet overtuigd als de majoor is, dat de aangevraagde gelden aldus zullen worden besteed, dat ze „het grootst mogelijke niet voor 's lands weer kracht zullen schenken De heer Van Twist gaf ove rigens eene bloemlezing van oude en nieuwere grie ven tegen 's ministers beleid, waarvan hij getuigde, dat het .allerminst zijne instemming heeft, nadat men Z E. nu al totaal 770 millioen heeft toegestaan. De voor Steenwijk wil o.a. het met verlof der Lichting 1911 van de onbereden, alsmede der Lichtingen 1' Waar sommige der noteer TELEGRAFISCH WEERBERICHT medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch In stituut te De Bildt, naar waarnemingen in den morgen van 3 Mei. Hoogste barometerstand 761.2 te Groningen, laag ste barometerstand 761.2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 4 MeL Zwakke tot matige winden uit Noordelijke richtingen, licht tot halfbewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst iets "zachter in het Noorden. SCHAGEN. 3 Mei. 6 Paarden f 200 a 900. 3 Stieren t 200 a 450. 297 Geldekoeien, mag. f 180 a 360. 120 Idem. vette 1 200 a 590. 90 Kalfkoeien f 290 a 480. 30 Pinken f 80 a 130. 113 Nucht kalveren f 12 a 25. - 501 Overhouders f 26 a 41.50. 13 Bokken en Geiten f 3 a 15. 16 Varkens, mag f 15 a 22. 98 Biggen f 7 a 15. 112 Kippen I 1.40 a 2. 492 Kg Boter f 1.90 a 2. 36445 Kipeieren f 8 a 8.75. 3700 Eendeieren f 8.75. NOORDKRMARKTBOND, N-SCHARWOUDE. 2 Mei Grove uien f 8 i 9.10, idem voor export f 8.30 a 16.10 per 50 Kg Het heeft er allen schijn van alsof -men aan bei- 'de zijden uitrust van.de kolossale inspanning die gebracht is. En nu weet men niet beter te doen dan aan de Duitsche zijde het succes dat behaald is te verkleinen en de Engelschen en Franachen zetten onder het behaalde succea nog eens een extra streep om het nogmaals onder de algemeene aandacht te brengen. en 1910 van de bereden korpsen, is («n" treurig genoeg) dat van de bereden korpsen ge reeds vijf jaren onder de wapens zijn... Ver- Keer ik uit de bloemlezing-Van Twist het warme protest van den majoor tegen de socialistische propa ganda in het leger en tegen de te late indiening van het aanhangig ontwerp, zoodat alle controle feitelijk de Kamer ontglipt En deze 127 millioen strekken inder daad voor de periode 1 Januari—1 Juni 1917 Mr. Mendels, protesteerend tegen het onderdrukken der vrijhei dvan het woord in het leger, nam 't op voor de dienstweigeraars, die hij niet strafrechtelij* wil vervolgd hebben, maar gelijk in Denemarken geschiedt voor burgerlijke diensten aangewezen. Uit de Rechtsche gelederen werd geboren een rnotiê- Scheurer (ook namens ds. v. d. Voort van Zijp in gediend) waarbij de Kamer .gehoord het verhan delde in het comité-generaal." als haar oordeel uit spreekt, dat „er onderdeden zijn van "s lands weer baarheid, die meer afdoende verzorging vragen". Niet zonder grond merkte de heer Merchant op. dat het bezwaarlijk was om deze motie te behandelen, waar men zwijgen moet over het met gesloten deuren ver handelde De president merkte daartegen op. hoe nie mand in de Kamer zich verzet had tegen zijn voorstel om de motie-Scheurer gelijk met het Krediet te be handelen. Wat óók weer waar Is.. De heer K. ter Laan verklaarde, dat zijn fractie eerst nadat minister Bosboom meer licht zal hebben ont stoken. haar stem over het ontwerp zal kunnen bepalen Hij sloot zich aan bij mr. Marehant's opvatting bts treffende he* oproepen der Militielichting 1918 vóór die der Landstorm-klasse 1908 welke interpellatie dus tegelijk met dit ontwerp wordt behandeld. Den heer Scheurer vroeg den heer K ter Laan na dere precisearing van: welke onderdeel en in 's lands weerbaarheia hij anders wenschtf... Men weet. 's hee- ren Ter Laah's grievenlijst is zeer lang (het militaire recht, de behandeling der soldaten, etc. etc.) O.a wenscht de heer Ter Laan de vroegere verloven-regê. ling terug. De tegenwoordige deugt zegt hij slechts bij dreigend oorlogsgevaar. Morgen is minister Bosboom aan "t woord. De agenda is zeer belangrijk uitgebreid Er zijn op geplaatst nog: de motieDuys (inperking militairen groet), de ontwerpen-Hooger Landbouwonderwijs en veeartsenij-onderwijs, alsmede (op sterken aandrang van den heer Teenstra) het ontwerp betreffende verschaf fing van grond aan landarbeiders. De praeses vreest intusschen et pour cause dat dit laatste ont werp „in de verdrukking" zal komen. Ook het voorstel-dr. Van Leeuwen betreffende het aandeel der kamer in de buiteniandsche aangelegd* heden komt nog aan de orde En wel a.s. Dinsdagmid dag na de pauze. De heer Schaper zei. dat „geen kip ln de "Kamer" ooft (de vioe-president had ook, in afwachting van et nieuwe kiesrecht, allicht haan kunnen zeggen) dat dit ontwerp 2ou komen, werd 't niet bovenaan op de agenda geplaatst. Wat min geschiedde Nadat de heer Patjjn (d«e onder reserve van zich niet met de toelichting te ver eenigen) en prof. Van Hamel (in een vlot maiden- speechie) de urgentie ervan in deze tijden van demo cratische stroomingen hadden bepleit Dit alles en hel verdere vóór Pinksteren?... Wanneer wij niet in den fiji der onbegrensde moge lijkheden leefden, zou ik zeggenkan nooit waar wezen. Nu wacht ik geduldig-aandachtig af. alsmede het geven van verkeerde nageboorte, Droes bij Paarden, melk, het blijven staan met de Rotkreupel bij Schapen enz. enz, Inlichtingen bij J. DEKKER* Kolksluis, t Zand, JAN DOORN. St. Maartensbrug, jb. RIETVELD* Schoorl en bij den Hoofdvertegen woordiger .Gevraagd pas-ISS» sxew"1 Gevraagd: Een leeftijd tusschen 40 en 60 jaren om op 20 Mei a.s. in dienst te treden bij Jb. POOL, Kolhorn. tui ier horens bij Jb. ZWAAG Lceken *g, Barsingerhorn. Gevraagd te Alkmaar een burgerpot kunnende koken. Flink loon. Adres: Bureau v. d. blad onder no. 33. Er biedt zich aaa: goed kunnende melken en met paarden omgaan. Brieven onder letter Y aan het Bureau van dit Blad. TE koop: Te bevragen bij P. G. VEUGER, St Maartenavlotbrug. fckooR bij K. SCHUIJT' Koren beurs, Anna Paulowna. Hedw» wederom ontvangen ^JJEUDEKER, Koalngaatxaat, I Uitdehaqd te koop, wegens ge brek aan opvolger een flink be klante in welvarende plaats. Te bevragen bij de eigenares: Wed. K. OLIE, Nieuwe Niedorp. Wordt gevraagd, zoo spoedig mo gelijk. Adres: G. KOSTER, Kaasfabriek „De Eendracht" te Zuiderwoude bij Monnikendam. Mevrouw Mr. PRINS, Kennemer- park 24 te Alkmaar vraagt met Juni Plaatsing gevraagd voor tot November of korter. Aan hetzelfde adrea te koop: 2 bakken Red Star en 2 bakken Blauwe, bij C BUTTER Ja, Nieu we Niedorp. Aangebodenongeveer bij J. WIT, Moerbeek, N. Niedorp. Terstond gevraagd: A. JONKER, AurtawaudL Zijpe°P R' WA1B0ER- '1 Zand, Verloren gaande van Oudesluis naaL Maartensvlotbrug, door den K g weg De eerlijke vinder wordtDe loond. A. RENS, Ruigeweg, Oude sluis. - (drachtig) zes jaar. mak in alle Voor de week van 4 Mei tot 1 Mei a.s. zijn in deze gem. geldig Bon 10 tot en met 15 voor aaraap- 1 CBon 8 voor bruine boonen. 9 groene erwten. JJ 14—15 voor braadvet. 10 voor rijst nS, 6 gort waarop 4 havermout waarop Bon 8 voor varkensvleesch. 9-10 zeep. TE KOOP: E»n gosd bij J .BOSSEN, Vsenhuiton Ouds Niedorp. u koop.

Schager Courant | 1917 | | pagina 2