J. STUURMAN Kapper Haaiweiker DINSDAG 8 MEI 1917 68ste Jaargang. No. 5999, Sch [termessenme' '«„Li3 iaar Scheerapparaten Kassier, EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. I it£v\ers: TRAPMAN Co. centraliseering van de leiding van het goederenvervoer naar het buiten- land. de in engeland achtergebleven nederlandsche stoomschepen. landstorm jaarklasse 1908. wieringen. de dure groenten. waaronder de bekende merken „Cillet" „Bulldog" enz. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. geen invoe rvan katoen uit engeland. kamp voor duitsche deserteurs. landstorm 1908. SCHA6ER AUeieci Nieuws- [■ÜIRAAIT. Advertentie- Luilnillil Dit blad verschijnt viermaal peV weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den AD\ ERTEXTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden f 0.95per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. bereb Dit nummer bestaat uit twee bladen. - OUDE NIEDORP. Door het bestuur van het veefonds alhier, is de omslag over het afgeloopen kwartaal bepaald, voor de maand Febr. op 0.2 pet., Maart 0 3 pet. en April 0.2 pet, dit wordt gemiddeld per rund plm. f-1 70. Van de 757 runderen die verzekerd waren, werden er niet mindert dan 11 afgekeurd. Nimmer is de omslag van dit fonds zoo hoog geweest. Oorzaak hooge prij zen en daarbij veel verlies aan vee. WINKEL. Door de onderafdeeling Het Noorden van den Neder- landschen Bond van Gemeentebeambtenaren, zijn' tot bestuursleden benoemd de heer J. Wessel, Ambtenaar ter 'Secretarie te Anna Paulowna en de heer A. de Ridder, Secretaris te Winkel, tot Secretaris' (herbe noeming. Er is een wetsontwerp ingediend betreffende maat regelen ter centraliseering van de leiding van het goe derenvervoer naar het buitenland. Het Corr. Bureau meldt: Wil meenen te weten, dat na den len "Mei nog in Engelsche havens achtergebleven Nederlandsche trans atlantische stoomschepen gelegenheid zullen krijgen om streeks de helft van deze maand naar Nederland terug te "keeren. Het Corr. Bureau meldt: Bij navraag aan het departement van Oorlog werd ons medegedeeld, dat de oproeping van het eerste ge- 4eelte der landstormjaarklasse 1908 heeft plaats gehad. Het opkomen van de daartoe behoorende dienstplich tigen neemt over een tweetal weken een aanvang. Uitslag openbare verkoopdng op Zaterdag 5 Mei 11., des avonds ten verzoeke van raej. ae wed. J. Blaauboer en kinderen in het te veilen perceel ten overstaan van no taris Obreen. Herberg met woonhuisHoogste bod de verkoopers voor f 4000. Pakhuis, erf en land ter grootte van 3i,t snees. Hoogte bod C. Kroon voor f 1910. In Combinatie aangeboden f 5915, door verkoopers opgehouden op i 5945 In het Soc.-üem. dagblad „Het Volk" verscheen dezer dagen een critiek op de organisatie der land- en tuin. bouwers, welke ten doel heeft zorg te dragen dat de voortbrengselen van onzen bodem niet beneden een. door haar te bepalen prijs worden uitgevoerd. Wanneer er nu geen reserveering voor het binnen landsch verbruik is, heeft dat natuurlijk ten gevolge, dat hier dezelfde prijzen moeten worden betaald als voor den export. Daartegen vooral richtte zich de „Volk"-critiek. In De Tuinbouw" het officieel orgaan van den Ned. Tuinbouwraad, wordt 'daarover in het gisteren versche nen nummer o.a. het volgende opgemerkt „Het is volkomen waar, dat de organisatie der tuin ders buitengewoon solidie in elkaar zit en dat haar doel is, er voor te waken, dat de prijzen der producten, welke naar het buitenland mogen 'worden uitgevoerd, niet op onredelijke wijze door de buitenlandsche iinkoop- cenirales worden gedrukt. Maar diezelfde organisatie is aan den anderen kant weer dienstbaar gemaakt aan de belangen van den Nederlandse 'en consument en hare medewerking is zeer terecht hoor de Regeering ingeroepen bij de uit voering van v -rsplullende niarni'égeTen, die. moest men haat musen, ei wehicht op papier beèl mooi uit zouden zien, doch m de pracüjk wel eens zouden kun nen falen. Aan het werk d:er organisatie is het te danken, dat in het afgeloopen seizoen eene zoodanige regeling van den kool-uitvoer kon worden getrolfen In doorge voerd, dat het koolseizoen er in zekeren zin kunstmatig door werd verlengd en ook dat het mogelijk was roode kool en savoije kool tot voor kort te blijven leveren voor schappeiijken prijs, zonder dat het meerdere be- waarloon aan gemeenten, leger en vloot in rekening behoefde te worden gebracht 6 Aan die organisatie is het te danken, dat de prijzen van alle versche groenten en vatgroenten. die gedistri bueerd worden, kunnen worden geleverd voor prijzen die somtijds zelfs beneden die van vóór den oorlog liggen en in alle gevallen de eigenlijke productiekosten met eens dekken. Aan die organisatie zal het straks ook weer te danken zijn, dat het mogelijk zal zijn, de telers van voor onzen smaak minder gewilde soorten van groenten en vroege aardappelen, op zoodanige doeltreffende wijze te doen bijdragen in de behoeften van het binnenland, dat de soorten die beschikbaar zullen worden gesteld! zonder uitzondering aan de wenschen en dèn smaak van den Nederlandschen verbruiker voldoen. Maar nu die jonge spinazie, die tegen hooge prijzen de grenzen overging? Dit product heeft heel wat pennen in beweging ge bracht en men sprak er schande van, dat in deze tij den van bitteren nood, de Regeering niet dadelijk inge grepen heeft ja, wel tijden van bitteren nood, als men bedenkt dat de Groenten-Centrale thans nog een voorraad heeft van plm. 9000 vaten prima zuurkool en dat verschil lende gemeenten verzochten, hare voorraden gezouten snjj- en spersieboonen weer terug te willen nemen, om dat er geen vraag meer naar is. Maar men bedenkt daarbij niet, dat, wat de weersge Steldheid aangaat, 1917 tot dusverre zulk een abnormaal jaar is. dat de vroege groenten plm. 4 weken later zijn dan anders, dat de jonge spinazie, waarvan sprake was in die vele krantenberichten, de kasspinazie gold, een zeer duur product, dat ook in normale jaren slechts op de tafels der meergegoeden komt en dat al had de Regee ring daarvan den uitvoer niet toegestaan, het niet eens onder het bereik van het algemeen had kunnen worden gebracht" KLEIN VERLOF. Officieel wordt medegedeeld dat in het genot van ©npebaald (klein) verlof worden gesteld Op 16 Mei ejt. de dienstplichtige korporaals en man- Laagzijde 0 50, nabij de Markt Schagen. J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 schappen van de lichting 1911 der onbereden wapens, met uitzondering der pantserfort-artillerie en der tor. pedisten. Op 15 Mei e.k., de dienstplichtige korporaals en manschappen van de lichting 1910 der pantserfort-artil lerie en der lorpedisten; alsmede de dienstplichtige pnderofficieren, korperaals en manschappen van de lich ting 1909 der bereden wapens. DE IJMUIDER VISSCHERVLOOT STILGELEGD. Het bestuur der IJmuider Reederiivereeniging deeldë het volgende mede: Zooals bekend, kwam het contract voor de levering van zeevisch aan Duitschland hoofd zakelijk daardoor t.ot stand, doordat van officieele zijde aan de vereeniging van reeders van visschersvaartuigen' te IJmuiden werd verzekerd, dat de visscherij op zee ongestoord haar bedrijf zou kunnen uitoefenen, en vol doend van Duitsche kolen zou worden voorzien. Met het oog daarop zouden inplaats van de hooge marktprijzen sterk gereduceerde vaste prijzen in rekening worden ge bracht. Het is "het bestuur der Reedersvereeniging ten kantore van de rijkskolendistributic echter gebleken, dat de ;,Algimex" in casu de Duitsche regeering, voor April met voor de toezending van het gegarandeerde kolenquantum voor IJmuiden had gezorgd en dat het zeer te bezien zal staan of voor Mei dit kolenquantum volgens de gemaakte overeenkomst door de „Algimex' zal worden gezonden. Is dit feit reeds als contractsschennis aan te merken, de herhaalde torpedeering van visschersvaartuigen, waar bij het leven der bemanningen in het grootste gevaar verkeerde en zélfs zeelieden gekwetst w'êrdén ISrwijl volgens de afgelegde verklaringen de schepen buiten het versperde gebied, vischten, is te meer lijnrecht in strijd met de gesloten overeenkomst, en als een ernstige breuk van dit contract te beschouwen. Het bestuur heeft reeds sedert einde Maart herhaaldelijk aan het Duitsche gezantschap in Den Haag zijn verlangen te kennen ge geven in de gelegenheid gesteld te worden haar belangën in verband met de vele gevallen van torpedeerm en opbrengen van visschersvaartuigen met de betreffende autoriteiten in Berlijn te bespreken, waartoe evenwel tot op heden nog geen gelegenheid werd gegeven Deze feiten zijn aanleiding geweest, dat de Reedersvereeniging het Duitsche gezantschap in Den Haag in kennis heeft gesteld, dat, ae IJmuider vloot is stil gelegd, totdat afdoende waarborgen voor de veiligheid ter zee voor hare visschersvaartuigen en bemanning zullen zijn ver kregen. - WIERINGEN. Jaarvergadering van de Coop. Boerenleenbank ge houden in 't Hotel „Lont". Aanwezig 78 leden. Na opening, lezing en goedkeuring notulen. Reke ning van den kassier nagekeken door de h.h N. Koorn dn N Kuiper, welke alles in de beste orde hebben bevonden en waaruit wij aanstippen dat: de bank 155 leden telt. Van 37 spaarders is totaal op de bank belegd f 353.277.75 en terugbetaald f 106.483 22. Aan 101 voorschotnemers is verstrekt f 109.613 en terug-i betaald f 27.925. Op de Centrale bank te Utrecht ge plaatst f 95.825 28 plus f 40.000 aan obligaüën. De totale omzet der bank over 1916 bedroeg f 505.934 34, in ontvang en f 492.871 52 in uitgaaf, alzoo f 3062.82. batig saldo. Onder dankzegging aan den kassier den heer C. Bosker, wordt de rekening goedgekeurd De periodieke aftredende leden ae heèren M. S. Bakker en J. S Rotgans werden beiden herkozen. Van de periodiek uitred nde leden, de heeren S. J Koorn en J. Schuurman»; werd de heer Koorn her kozen en in de plaats van den heer Schuurman, welke de gemeehte verlaat, gekozen de heer P Brouwer. Allen namen de benoemingen aan. Een bestuursvoorstel om 't salaris van den l&ssfci met 1 75 te verhoogen en te brengen op f 350 wordt aangenomen. Na nog enkele huishoudelijke punten te hebben be handeld, sloot voorzitter de jaarvergadering - WIERINGEN. Voor rekening van 62 leden onzer onderafdeeling der V P N werden j 1. Donderdag op de Amsterdarasche eieren veiling geveild: 17465 kipeieren en 635 eend- eieren. De niervoor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de kipeieren van f 8.05 tot en met f 8 80 per 100 stuks en voor de eendeieren f 8 75 a 8 80 per 100 stuks Aan schoon geld zullen de leden voor de kipeieren ontvangen f 1.36 per kilo of gemiddeld f 8.25 per 100 stuks en voor de eend eieren f 8.35 per 100 stuks Handel vlug. Op^ver^ock6 ur1' in overleg met de brandstoffencom- missie Ls door denBurgemeester aangesteld als ad ministrateur en toegevoegd aan die commissie de heer D. Duijnker. welke de benoeming heeft aangenomen Voor onze afdeêling der S.D A.P. trad j.L Zater dagavond. te den Oever op als spreker de heer Wester hof, propagandist te Alkmaar, daar de hoer Tho massen wegens ziekte zijner echtgenoote verhinderd was de spreekbeurt te vervullen. De zaal van den heer Tijsen was maar matig bezet De heer Westerhof hield een rede over Algemeen Kiesrecht en de a s verkiezingen. In den breede zette spreker zijn rede uiteen, tevens allen opwekkende bij de a s verkiezing voor oen afgevaardigde naar de 2e Kamer hun stem uit te brengen op den canchdaa den heer Thomassen Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt 2 nieuwe leden gaven zich nog op. ANNA PAULOWNA. Mei W A Hartman, tijdelijk werkzaam aan school II te Breeizand, is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school te Leggeloo, gem. Dv. mgeloo (.1 BREEZAND. - Tot tijdelijk onderwijzeres aan school no. 2 is be noemd mej J Brinkman van Zaandam. ANNA PAULOWNA. Zaterdag 6 Mei trad voor de vrijzinnige kiesvereni ging in „Veerbuig" op de heer P. J Oud, candidaat voor het lidmaatschap der 2e Kamer van de vrijzin nigen, in het kiesdistrict, Helder. Na een inleidend- woord van den voorzitter der Cen trale begon spreker zijne rede. Deze verkiezing had voorkomen kunnen worden, indien, door de sociaal democraten correct was gehandeld en dat de strijd niet het beginsel gold, was spreker duidelijk gebleken tijdens zijn optreden. Hierna zette deze klaar en helder zijn beginselen uiteen. Voortgaande werd verduidelijkt, hoe de plicht van den Staat in den loop der tijden zich had -gewijzigd. Nu eens meende men, dat be perking der Staatstaak de weg was, dan weder liet men deze gedachte los, om de tegenovergestelde te aanvaarden. Spreker wenschte aan te sturen op inner lijke welvaart van het volk en bestond er vóór de fransche revolutie een klassenstaat, de vrijzinnigen be geerden een volksstaat Dit onwedersprakelijk voordeel had de vrijzinnige partii, dat haar "beginsel niet ge bonden was door partij dwang, maar dat zij vrij was elk oogenblik die banen te volgen, die op dat mo ment voor de welvaart van het volk de beste waren. Geleidelijk had zich naast het liberalisme het socia lisme ontwikkeld. Spreker toekende het verschil nauw keurig en wees op net verkeerde beginsel der sociaal democraten, Na uitvoerig de leer van Marn uiteenge zet te hebben, kwam spreker tot de slotsom, dat deze leer in den loop der tijden onwaar was gebleken. Hoe zou het gaan als volgens den wensch der sociaal democraten alles aan de gemeenschap behoorde? Deze toestand werd kernachtig als onbestaanbaar geschil derd. Nog wees de heer Oud er op. dat het be ginsel der sociaal-democraten tweeslachtig was en hoe ait vooral was uitgekomen op het gebied van het militarisme Een daverend applaus volgde op deze rede Na de pauze namen aan het debat deel de heeren J. de Graaf, van Dijke en D Koorn, die het socia listische beginsel verdedigden. De heer Oud beant woordde de debaters, waarn amet een opwekkend woord van den voorzitter der Centrale, om te strijden voor het vrijzinnige beginsel, de vergadering werd gesloten ZUIDSCHARWOUDE. Te Zuidscharwoudo zijn weer een geval van typhus en diphtheritus geconstateerd. - ZUIDSCHARWOUDE. De burgemeester van Zuidscharwoude, de heer J. W. C Kroon, heeft reeds tegen 1 Jurfl a.s. zijn ont slag als zoodanig aangevraagd. - BARSINGERHORN. Zondagavond j.l was er uitvoering van de kinder zangschool van den heer J. de Groot, ten huize van Scherimga. Als naar gewoonte was.de slot-repetitie op den vorigen Vrijdagavond opengesteld voor kinderen en geleiders en anderen, die van de Zondagavond uit voering geen gebruik zouden kunnen maken, en ook nu weder was op den eigenlijken avond van uitvoe ring de zaal tot in alle hoeken bezet, een jfoed begin dus. Al dadelijk werd door de kindieren een lied ten gehoore gebracht van tameiiiken omvang, dat bestemd was als toegift maar met net oog op lich[besparing, evengoed bij daglicht vooraf kon gaan. Daarna begon ho. 1 van het programma„Sint Nicolaasfeest,' de hier reeds vroeger meermalen gezon gen Kinder-cantate van Bernard Zweers, op woorden van Ant L de Rop, een zeer geschikt en degelijk zangstuk voor zulk eene gelegenheid, dat mooi blijft. De heer de Groot zong de Vadesr-solo en de heer Schuitemaker die van Sinter Klaas, ook het 'Moortje was present Mej .Gr. Spaans gaf de onontbeerlijke pianopartij. Het hoofdnummer bestond uit de opvoering van de groote kinderoperette „De Fee van ae Bron", tekst van 'Jac. Wijson en muziek van- E Koning, een nieuw muziekstuk van den bekenden declamator en den tot heden minder bekenden muziekonderwijzer uit Hoorn. Ofschoon de costumeering van de opvoerenden onwillekeurig veel bijdraagt tot den bijval, die elke operette geniet, kwam toch ook hier de groote waarde van de muzikale voordracht uit, en telkens weer hoor de men uitingen van waardeering over den arbeid van den Directeur, den heer J. de Groot, die bij voortduring het kinderzangkoor tot zulk eene hoogte weet op te voeren, bijgestaan door onze pianiste Gree Spaans. De Kinderoperette van de heeren Wilson en Koning heeft zoo uitmuntend voldaan. Het jonge volkje, en ook anderen houden üch aan bevolen voor later. WAARLAND. Benoemd tot watermolenaar in dezen polder de heer Antoon Broersenj alhier. Door deze benoeming zijn nu alle functies (4) voor dezen polder in een hand vereenjgd, n.1 dijkwerker, machinist, bediening van de sluis en molenaar. GEHEIMZINNIG. In het begin van dit jaar werd te Amsterdam een kindje geboren, dat behoorlijk bij den burgerlijken stand werd aangegeven. De ouders waren echter niet getrouwd en daarom had de vader een adver tentie geplaatst, waarin gevraagd werd of andere menschen het kind kosteloos tot zich wilden nemen, om het geheel als hun eigen kind te beschouwen. Tegelijkertijd deed hij moeite om het wichtje op de zelfde voorwaarden in een gesticht opgenomen te zien. Eten paar dagen nadat het kindje, een meisje ter wereld was gekomen, vertejde de vader dat er iemand op de advertentie had geschreven en dat hij met den schrijver tot overeenstemming was gekomen. Deze wilde het kind in zijn gezin opnemen. De vader heeft daarop zijn dochtertje mede genomen naar de afgesproken plaats van bijeenkomst, t tram huisje in het Kleine Gartmanplantsoen, en het aan den briefschrijver, die Schaafsma genoemd werd en te Rotterdam zou wonen, ter hand gesteld. Na eenigen tijd schijnt men in de omgeving van de moeder aan de waarheid van het medegedeelde te zijn gaan twijfelen ,daar men niets meer van het kind hoorde. De politie werd gewaarschuwd en deze vond ter men de zaak te onderzoeken. De vader houdt vol dat hij het meisje aan den bewusten Schaafsma heeft overhandigd, maar men weet omtrent zijn adres niets anders mede te deelen, dan dat de man te Rotterdam woont De commissaris van politie van het Leidsche- plein heeft nu een oproep verspreid waarin hij de zen Schaafsma of andere personen, die omtrent de zaak inlichtingen kunnen verschaffen, uitnoodigt zich te willen bekend maken aan het bureau van politie aan den Overtoom 449. Het kihd staat bij den burgerlijken stand inge schreven als Marti na Daniels. Alm. Ct. Uit Den Haag, 7 Mei. Vanwege de Britsche re geering is aan de uitvoerende commissie van de N. O. T. bericht dat met het oog op de binnenland- sche behoeften van Engeland geen uitvoervergun ningen voor katoen meer kunnen worden verleend. Men schrijft uit Alkmaar: Naar wij vernemen is thans definitief bepaald, dat er in Bergen op een stuk weiland vlak bij het Russische gedenkteeken een speciaal kamp voor Duitsche deserteurs zal worden ingericht De leiding van dit kamp is toevertrouwd aan majoor Ter Cock, die ook commandant van bet interneeringsdepot is. Gisteren is men begonnen met het bouwen van een loods waarin pl.m. 250 deserteurs een onderdak zul len kunnen krijgen; meerdere loodsen zullen verrij zen indien daartoe behoefte blijkt te bestaan. Het hout waaruit deze loodsen worden opgebouwd is af komstig van het vluchtelingenkamp te Ede, dat bij wagonladingen naar Bergen wordt getransporteerd. De adressen van de Vereenigingen tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer van Bergen en Alkmaar, gericht aan den Minister van Binnenland- sche Zaken met verzoek om het deserteurskamp niet te Bergen te vestigen, hebben dus tot geen be vredigend resultaat geleid!. Het Haagsche Correspondentiebureau schrijft: Mede ter herstelling van een misstelling in de me- dedeeling van Zaterdagavond j.L kan het van nut zijn alsnog in herinnering te brengen, dat de land- storm-jaArklasse 1908 zal opkomen in vier gedeelten en wel: 1. in het tijdvak van 2931 Mei: de landstorm- plichtigen, toegewezen aan de zeemacht; 2. in hei tijdvak van 1—5 Juni 1917: a. de landstormplichtigen toegewezen aan de in fanterie hieronder begrepen Grenadiers en Ja gers en bestemd hetzij voor hospitaalsoldaat, het zij voor ziekendrager; b. de landstormplichtigen, toegewezen aan de in fanterie, hieronder begrepen Grenadiers en Jagers, wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met 0 en S; c. de landstormplichtigen, toegewezen aan de pontonniers; d. de landstormplichtigen toegewezen aan de ge nie; 3. in het tijdvak van 10—14 Juli 1917: a. de landstormplichtigen, toegewezen aan de in fanterie, hieronder begrepen Grenadiers en Jagers, wier geslachtsnamen beginnen met een der letters R en T tot en met Z en die niet bestemd zijn voor hospitaalsoldaat of voor ziekendrager; b. de landstormplichtigen, toegewezen aan de pantserfort-artillerie; c. de landstormplichtigen, toegewezen aan de tor pedisten; 4. in het tijdvak van 16—20 Juli: de landstorm plichtigen .toegewezen aan de vestingartillerie. LAWINEN. Men schrijft uit Zurich ddt 2 Mei aan de N.R.Crt. Het bericht van den val van een lawine in Davós schijnt al heel spoedig naar Nederland te zijn doorge drongen. Reeds den volgenden dag kwam er bij de Kurvereeniging een telegrafische aanvrage: of er oók Nederlanders bij het ongeluk ongekomen waren. Ge lukkig is .dat niet het geval. Want wel heel droef moet het zijn, op vreemden grond en door macht van vreemd natuurgeweld het lieve leven te moeten laten. De slachtoffers men spreekt op dit oogenblik van twaalf zijn bijna allen Zwitsers. Menschen dus, die men dénke slechts aan den in dienst vergrijsden hoofd-conducteur het nu zoo plotseling over nen ge komen gevaar honderd maal onder de oogen hebben gezien. Men weet, wat er gebeurd is. De trein Landquart- Dévos, die om vijf uur in den namiddag Davos moest binnenloopen, werd vlak na het passeeren van het sta tion gegrepen en gedeeltelijk verbrijzeld. De sneeuw massa, die een bedding heeft van ruim vijftig meter breed en vijftien meter hoog, plofte neer op den baga gewagen en den daarachter volgenden personenwagen, die tot splinters gedrukt en ineengeschoven werdén. De locomotief en de twee laatste rijtuigen werden al teen maar omgeworpen. Hier konden de reizigers zich nog redden. De meesten vluchtten verdwaasd van schrik naar Davos-Dorf; enkelen bleven op de plaats des onheils om te redden, wat nog gered worden kon. Maar het was te laat Ook de honderden helpers, die binnen een half uur tot meer dan duizend man met schop en spade waren aangegroeid, konden nog slechts enkele lijken bergen. Men wist ook niet, hoeveel men schen daar bedolven lagen. De hoofd-conducteur, de eenige die dat wist, was ook omgekomen en met hem was ook zijn diensttasch begraven. Dus werkte rpen voort, den ganschen nacht door; de sneeuwberg w'erd in alle richtingen afgegraven, doorpeild en ondermijnd. Op dit oogenblik wordt het werk nog steeds voortge zet; doch een reddings-arbeid is het zeker niet ineer. Alle slachtoffers bleken gestikt te zyn. Het bizondere van het geval is, dat enkele personen

Schager Courant | 1917 | | pagina 1