60ste J a a r g 9 d g. No. 6004. Niet door meiisöiioiihctn- den yebouwd. Geen beter middel Di. DMLlfs DUUt J. STUURMAN f Haarwerker, feuilleton. WOENSDAG 10 MEI 1917. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Uilgevers: TRAPMAN Co. Wegens den Hemelvaartsdag ver schijnt Donderdag 17 Mei a.s. GEEN nummer van dit blad. DE UITG. Dit is van belang voor u tegen het uitvallen der haren dan SCHAKER Alititti Niems- COURANT. ARïcrtcntis- Laiiboivllal Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den AJDVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden fO.95; per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berefc Dit nummer bestaat alt twee bieden. Dit ii van belang voor u, want het zou wel bultm- gewoon rijn, indien gij u niet van tijd tot tijd over uw gezondheid hadt te beklagen. Gebeurt het u bij voorbeeld niet dat gij vermoeid rijt zonder juist te weten waarom? Is uw spijsvertering altijd even gemak kelijk, en laat uw eetlust somwijlen niet te wenschen over? Ia uw slaan niet dikwijls onrustig zoodat gij, wanneer het uur van opslaat, slaat r.o ^mockmr rijt dan toen gij gingt slapen? Ai die verscaijiuseien ziin ongetwijfeld ernstig genoeg dat gij er eenige aandacht aan wijdt. La de eerste plaats moet gij, als zij zich voordoen, u er aan gewennen u zelf af te vragen: Hebt gij u in den kaatsten "tijd niet meer of miln overwerkt? Hebt gij u ook niet eenige buitensporigheid te verwijten? Of wel, rijt gij niet ten prooi aan zorgen of verdriet Zonder zelfs jao ver te gaan, zijt gij zenuwachtig of ontstemd door plotselinge temperatuurs wisselingen of veranderingen van het weer? Welnu, hoe onbeteekenend dit u ook schijne, al deze oor zaken, die dikwijls samengaan, hebben een zeer slech ten invloed op uw gestel, hoe 'krachtig dit ook zijn moge. Het gevoel van vermoeienis, langzame spijs vertering, slaaploosheid verraden een organische ver zwakking. daaruit voortkomend dat overwerk, buiten sporigheden, zorgen, ongestadigheid, door u tot han delen te noodzaken om uw pnysiek evenwicht te be waren, den rijkdom van uw bloed hebben bedorven en uwe zenuwkrachten hebben aangetast. Gelooft ons dus. In plaats van zoo te willen voortgaan, moet gij uw bloed vernieuwen en uwe zenuwkrachten herstel len door eenvoudig eenige doosjes Pink Pillen te ne men. Gij brengt zoo langs natuurlijken weg een heil- aame reactie te weeg in geheel uw organisme, want de Pink Pillen zullen in zeer korten tijd aan uw bloed rijn verminderden rijkdom teruggeven en uwe zenu wen versterken. Deze pillen worden inderdaad sedert langen tijd gewaardeerd om hunne merkwaardige eigen- achappen als hersteller van het bloed en versterker der aenuwen. Dikwijls hebt gij de voorbeelden hunner krachtdadigheid kunnen lezen. Gij kunt overtuigd rijn dat deze krachtdadigheid rich op u even sterk zal doen gevoelen. De Pink Pillen rijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9,— de zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. Te Schagen bij J. Rotgans, Molonstr. C 14 en ver der bij verschillende apothekers en goede drogisten. BRANDSTOFFENBESPARING. Op de maondelijksche bijeenkomst der Nederland- sche Vereeniging van Ingenieurs hield het lid, de heer Haverman, een korte lezing over de „Brandstoffen- bas pa ring1 die gevolgd wordt door een levendige dis cussie over dit actueele en zeer dringende onderwon). Het doel van den avond was voorstellen te doen me zouden kunnen leiden tot het meest economisch benut- UIT HET ENGELSCH VAN DAVID LYALL DOOR J. P. WESSELINK VAN ROSSUM Uitgave W. DE HAAN, Utrecht Geoart J 0.95, prachtband ll.ig Anna bedoelde het goed. maar ©Ut harer woorden was een steek in het hart der vrouw, die naar haar luisterde. Zij had Edmund Crewe met het volste ver trouwen getrouwd, overtuigd, dat hij een man was dien weinigen begrepen en aan wien rijn eigen familie weinig aandacht had geschonken. Maar wat kon rii zeggen tegenover zulke ernstige feiten? Heit leven sche«n plotseling iets zeer verwards en ingewikkelds te riin geworden, vol van onbekende moeilijkheden en Be varen. Waar rij was "biet ontmoedigd „Ik zal mijn beat doen u allen gelukkiger te ma ken," fluisterde zij, toen zij Anna verliet en naar haar «gen kamer ging. om rich voor een wandelinc te kleeden Zij voelde, dat zij Tibbie moest .preken en rich voor een oogenblik verwijderen uit het groote huis met de wolken, die er over hingen. Het kwam niet in haar gedachten op om een rij tuig te bestellen; aan veel van de luxe. die rij zich »n naar nieuwen staat veroorloven kon, was zij nog niet gewoon. Bovendien was rij haar geheele leven een vrouw geweest, die haar zorgen zoowel gaf aan eigen kring als daarbuiten en die nooit terugschrok voor een lange wandeling, zelfs door regen en storm in dien 'het ter bevordering van een goed doel nuttig 'was. Anna was naar boven, naar Stephen gegaan, en de vensters van den toren waren te hoog daln dat iemand van daar haar de oprijlaan of het hek kon zien door- gaan. De natte sneeuw viel niet meer, en de zware wol ken joegen met verbazingwekkende snelheid door de lucht alsof ze door een onzichtbare macht werden verdreven. Zij hingen zoo laag, dat enkele de zwie pende takken van de boomon schenen te raken. De goed onderhouden oprijlaan was vrij droog onder de voeten, maar de wegen waren zwart en modderig. Het pad dat aan de aene zijde vlak langs de haag om de bezitting van Old Hall liep. was bestrooid met versche sintels. Van tWee kwaden koos Alison het minste en za liep op het midden van den weg. De overgang van de deftigheid en schoonheid binnen de grenzen van Old HaU uer da armelijke buitenwijken van de kleine ten van de aanwezige brandstof hier te lande, zoowei voor den huisbrand als voor de industrie in 't alge meen, Als vaststaand kan worden aangenomen, dat wij van Engelsche kolen totaal verstoken zullen blij ven en van Duitsche rijde weinig te verwachten is. De aanvoer der Duitsche kolen wordt hoe langer hoe minder en rijn wij dus aangewezen op de iin ons land aanwezige brandstoffen, wij kunnen niet dank baar genoeg rijn dat wij onze Limburgsche mijnen hebben, die voor een gedeelte in onze behoeften voor zien. De kwaliteit laat echter nog heel wat te wen- schen over, zoodat het alleen stoken van Limburg sche kolen groote bezwaren oplevert. Een andere brandstofvoorraad leverden onze veen koloniën in den' vorm van turf, en betoogd werd ook naar aanleiding van artikelen in de pers hier over verschenen, dat geen moeite genoeg gedaan werd om zooveel mogelijk van deze kostbare brandstof te winnen. Een der heeren, die de veenderijen van zeër nabij kent merkte echter op dat het veenen zeer veël werk krachten eischt en ofschoon zeer eenvoudig een vak dat toch geleerd dient te worden. Het de? de hoofdverbTandingsprodact hier te lande en meer* voor de groote srdea in aanmerking komend rijn de afvalproducten die door de gemeentereinigingen bijeengeraapd worden. Deze worden langzamerhand overal benut maar lang niet voldoende. De houtvoorraad te lande is niet van dien aard dat rij, den hoogsten nood uitgezonderd, in aanmer king komt 1 De huisbrand kan men verdoelen in de volgende af-- deelingen, n.1.: Ie De brandstof voor de gewone kachels die het grootste gedeelte van den dag branden voor gewone kamerverwarming en voor het koken der levensmid delen. Inclusief kan men ook nemen het kookgas en de verlichting onzer woningen waaronder ook de elec- trische. 2e. De brandstoffen voor de centrale verwarmingen Te' zamen vormen deze brandstoffen, hoe ongeloofe lij k het ook klinken mag, het overgrootsle deed van ons brandstoffenverbruik en het is dus hier, waar ook zoo veel bespaard kan worden. Terwijl de brandstoffen voor gas en electridteit zoo economisch mogelijk benut worden, is er geen denkbaar minder economische verbraüding dan hèt stoken onzer gewone kamerkachels waarvan de bediening ook aan het minst onderlegde personeel uitgevoerd wordt. Een onzer Nederlanasche machinefabrieken heeft een apparaatje geconstrueerd waardoor men een meer eco nomische verbranding kan verkrijgen; ofschoon men hier hoofdzakelijk nog centrale verwarmingskacheis me de wil voorzien, beweerde de ingenieur dezer fabriek die mede tegenwoordig was, dat er betrekkelijk wei nig bezwaar zou bestaan om deze ook in gewone kar chels in te bouwen. Een ander voorstel was ook dat het aanbeveling zou verdienen om door advertenties in de couranten er op aan te dringen de vensters en deuren onze* wo ningen zooveel mogelijk van tochtlatten te laten voor- latten te laten voorzien. De tegenwerping dat dit tot minder hygiënische toestanden aanleiding zou geven, werd voor den komenden winter ontzenuwd met de juiste opmerking, dat wü van te veel warmte geen last zullen hebben. ZIJPE. In deze gemeente rijn voor de laQdstormJaarklassen 1905 en 1904 respectievelijk 21 en 19 personen inge. schrven. De keuring voor deze landstormpliektigen zal reeds op 1 Juni a.s te Schagen plaats hebben. ZIJPE. Wij vernemen, dat door wijlen Jacob Sneekes. ge woond hebbende te 't Zand, aan de R. G Kerk aldaar een som van f 1000 ia gemaakt. Alleen echt verkrijgbaar bij: Laagzijde B 50, Schagen. stad, was buitengewoon. Plotseling ring de weelde over In de vuilheid der armoede. Alison zag Birtley misschien op rijn slechts op dien triesten December morgen ea haai getJachten waren ook eenig?rins aan- r>t dooi die grijsheid. Zij was genoeg bekend met buitenwijken van de stad, om de goede richting te houden en kwam zonder ongevallen aan den voet van Lawford Hul Vandaar hielden de tramrail» haar in de goede richting. Ze keek de High Street af met een nieuwe be langstelling. bijna met de belangstelling van een eigen ares en ieder, die rij ontmoette, scheen een persoon lijk beroep op haar te doen Zij was nu een van hen; in de handen van haar echtgenoot lag het lot van velen hunner, precies zooals dat van haarzelf. Zij was al tot halverwege de straat geloopen zonder dat men haar erhkende en kwam juist, toen het twaalf uur sloeg, aan het hoekhui» met de groote koperen plaat en de roode lamp boven den Ingang. Het kleine dienstmeisje, dat op de trap stond om het raam van de eetkamer aan de buitenzijde te lap pen, kwam er met zoo'n spoed af, dat rij haar emmer water omverwierp. Goeden morgen, Eliza, hoe meer haast, hoe minder spoed zei Alison vroolijk. „Is juffrouw Fleming thuis? Neen juffrouw mevrouw, dat is rij niet Zij is met den dokter naar Rarbridge gaan koffiedrinken bij den dokter en juffrouw Fleming heeft gezegd, dat rij waar schijnlijk niet voor theetijd thuis zou zijn." Ozei Alison; een groote teleurstelling klonk in haar'stem toen rij zich o.mwendde. Voor dat zij het hek uitging, keerdé rij terug om het kleine dienst meisje Wat te vragen. - Kun je mij den weg ook wijzen naar de ijzer gieterij naar de fabriek van den heer Crewe, weet je r O 'ja mevrouw," antwoordde Eliza hijgend, ter wijl rij iich naar het hek spoedde. „Ja, u moet die laan houden tot daar, waar de schoorsteenen zijn, en dan bent'u aan de groote poort. U kunt hiet mis sen mevrouw. Ik hoor. dat er vanmorgen een me nigte mannen die niet werken, voor staan Tenminste dat heeft Sifnminses, de slager, mij een uur geleden verteld." Alison dankte haar en vezyplgde haar weg; zij voelde zich eenigszins onzeker. Haar man zou iffet de dogcart om half een naar huis rijden voor de lunch en rij bedacht, dat rij met hem naar huis zou kunnen gaan. Maar zou hij het prettig vinden? Daar was zij met zeker van. 'Zij aarzelde echter niet lang; iets scheen haar voort te drijven en binnen enkele minuten kwam rij onder de schaduw van den hoogen muur. die de tabriek aan de blikken der stadsbewoners onttrok. Toen rij de poort naderde, bleek wat Eliza had ge zegd. van de mannen die niet werken, volkomen waar VLINDERKLEUREN. Zoo goed, als we invloed kunnen uitoefenen op de kleuren van bloemen en op de dierCnrassen, zoo goed schijnen we ook wijziging te kunnen brengen in de kleuren van vlinders. Die invloed moet dan uitgeoefend worden in den tg4 dat de rupsen verpopt zijn. Er werden proeven genomen met het koolwitje, proe ven, die wij na kunnen doen, want van die diertjes rijn er in ons land te over. Men liet de rupsen op een bodem van verschillende kleur verpoppen en na derhand bleek, dat die kleur invloed had op kleur en Jeekening van het dier. Er werden 219 rupsen gebruikt en na afloop, van de proef kon men vijf verschillende kleurklassen onder scheiden; de eerste omvatte witte exemplaren met véél zwarte teekening, de tweede klasse werd in hoofdzaak rood met weinig zwart, de derde groenachtig met weS- nig zwart en de vierde en vijfde waren nog sterker groen met meer zwart Is de omgeving van de pop bruin, rood, blauw of paars, dan reageert de pop aaarop, door meer zwart te vertoonen; is de omgeving wit ;geal of groen, dan wordt de pop lichter van kleur. Bij een omgeving van wit, zwart, grijs, rood of paars worden de poppen roodachtig met weinig zwart; bij een van bruin, geef en hlauw ontstaan groenachtige poppen met weinig zwart; bij een groene omgeving is <üt in nog sterker mate het geval; een oranje kleur maakt de poppen bet allergroenst. De oogen van den vlinder doen niet mee aan de verkleuring. Het vreemdste is weldat de vlinder niet dezelfde kleur van de omgeving aanneemt, wat wel het duidelijkst blgkt uit betlaatstgenoemde voorbeeld. Wie neemt er dezen zomer eens proeven? Hdbld ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR, Uitspraken 15 Mei '17. Dirk Groen Pz., mishandeling en beleediging van een ambtenaar, eisch 14 d. gevang, uitspraak i 3 of 1 dag hecht. Nicolaas Johannes Tholen, bedrog of art. 16 distri- butiewet, edsch 7 d. gev., uitspraak idem. Jan Huig, verboden uitvoer van haver, edsch f 5 of 'a d. h., uitspraak f 10 of 5 d, h. Jacob' van het Kaar, poging tot uitvoer, edsch f 5 of 2 d. h., uitspraak Wem. i Pieter Jan Brouwer, vernieling van een glasruit ten nadeele van J. Kikkert, edsch f 25 of 5 d h„ uit spraak f 25 of 15 d. h Hendrik Kagei, beleediging van B. Reekers, edsch t 2 of 1 d. h., uitspraak 11 of 1 d. h, Jan Heiman,beleediging van E. J Franken, edsch t 10 of 5 d, huitspraak idem. Elias Sietze Heins, diefstal van een plomps tok ten nadeele van J. Verberne, edsch f 10 of a h., uit spraak vrijgesproken. Gerrit van Wieriiigen. vernieling van een privaat en uniform dragen, eisch 1 m. gev., uitspraak idem. Gerrit van Wienngen, vernieling en wederspannig- te zijn Een groot aantal stond op den rijweg, verdeeld tp troepjes van twee en drie. en allen in ernstig ge sprek. Alison meende, dat hun gelaat somber en on heilspellend stond, toen zij hen voorbij ging en weer vroeg zij zich af, of rij verstandig deed binnen deze dreigende muren te dringen. Maar In haar geheele leven was Zij nooit bang voor iemand geweest en be denkende, dat, indien haar man het niet goed vond dat zij hem opzocht, hij het slechts behoefde te Zég gen. en dat rij het dan niet meer zou doen, liep rij de poort door. De portier riep haar echter dadelijk aan en toen rij haar naam zei, 'was hij Iqen len al verlegenheid. „Vergeeft u mij, mevrouw, u zult mijnheer op het kantoor vinden. Recht door. dan rechts afslaan, ja, onder de klok." Alison dankte hem met een vriendeliiken lach en stak dwars over het kortgeknipte grasvela in het mid den van het plein; onder het gaan bewonder, de zij de symmetrie en de regelmaat van het ge bouw. wat bewees, dat het geheel was ontworpen door iemand met uitnemende hersenen. Toen rij de klok naderde, kwam de heer Crewe miet een anderen man uit de middendeur er onder en toen weggevaagd door Alison's vriendelij ken lach. „Ik moet een verklaring geven," zei rij bijna vroo lijk. „Ik gnjg uit, om mijn zuster te bezoeken en toen ik hoorde, dat zij een dagje naar Barbridge was, meende ik het er maar eens op te moeten wa gen hier te komen en met je terug te rijden. De wegen rijn vanmorgen vrij modderig". „Zeker, lieve, zeker," antwoordde hij haastig. „Wag- home. dit is mijn vrouw. Ik heb je wel eens verteld van den heer Waghorae, Alison, Hij is mijn rechter hand. Ga binnen, wil je, ik kom dadelijk bij je. Hier, Xenkins. wijs mevrouw Crewe den weg naar mijn kamer. HOOFDSTUK XVK. De strjjdenlde krachten. Alison volgde den jeugdigen klerk naar het pnvé- kantoor van haar man met een gevoel van toenemende belangstelling Zij was zich volstrekt niet bewust van den grootenstap, dien rij gedaan had; nooit, gedu» rende haar geheele huwelijksleven had haar voorgang ster zich zoover gewaagd. Het was ook twijfelachtig, Of de belangstelling, die de eerste mevrouw Crewe in de zaken van haar man stelde, zich ooit buiten de vier muren van haar woning, waar rij zoo weinig geluk had gevonden, had uitgestrekt. Toen Alison de kamer binnenging en de jongeman de deur achter haar heid, eisch 1 m. gev., uitspraak idem. Pieter Zweed, melkvervalsching, eisch m. gev uitspraak idem RAMBONNET MINISTER VAN OORLOG AD IN TERIM. Uit 's-Gravenhage, 15 Mei. Naar wij vernemen, zal de Staatscourant van hedenavond de koninklijke besluiten bevatten, waarbij den gepensionneerden gen.-maj. Bosboom, op zijn verzoek, eervol en on der dankbetuiging als minister van Oorlog ontslag wordt verleend en waarbij de minister van Marine, kapt. ter zee Ram bonnet met het interimair beheeT van het departement van Oorlog wordt belast. Heden heeft de overdracht van de portefeuille van Oorlog aan den minister ad interim plaats en hedenochtend heeft de afgetreden minister Bosboom aan het departement van Oorlog afscheid genomen van de hoofdambtenaren en afdeelingschefs van 't departement Coor. Bur. DE LANDSTORM 1908 KOMT OP. OfficieeL De minister van Marine, ad interim minister van Oorlog, heeft gisteren aan de commis sarissen van de Koningin telegrafisch verzocht, den burgemeester nog denzelfden dag te seinen, dat de oproeping van de landstormjaarklasse 1908 voort gang moet hebben overeenkomstig de ministeri- eele aanschrijving van 20 Maart j.L Cor. Bur. ONTBINDING STATEN-GENERAAL. In parlementaire kringen werd verzekerd, dat in het begin van de volgende week het ontbindings- besluit der Staten-Generaal verwacht wordt TeL 13400 VERMIST! Een bediende van het bijkantoor der firma Mees te Vlaardingen, woonachtig te Maassluis, begaf zich Zaterdag van laatstgenoemde plaat? per trein naar Vlaardingen, bij zich hebbende een enveloppe, waar in een bedrag van f3400 aan geldswaardig papier Dit geld behoorde toe aan een ingezetene van Maas sluis en moest naar het kantoor van genoemde fir ma gebracht worden. Te Vlaardingen aangekomen, verliet de bedien de den trein en bemerkte eenigen tijd later, dat hij de enveloppe niet meer had. E enonmiddellijk ingesteld onderzoek leidde tot heden toe tot geen resultaat. WEERSTREVENDE KERKVOOGDeN. Van hoogerhand is aan de kerkvoogden der Herv. Gemeente te Scharnegoutum Fr. het verzoek gericht het torenuurwerk te regelen naar den nieuwen tijd. Op dit verzoek is afwijzend, beschikt VERKWISTING. Onder bovenstaand opschrift lezen we in de „Bak kersbondscourant" het volgende: Nu de bakkers geen oud brood als veevoeder meer mogen verkoopan in verband met de tarweschaarsch te, terwijl de enorm hooge prijzen, die voor het vee voeder worden betaald, anders allicht ln de verlei ding zoude brengen om brood expresselijk oud te laiten worden, komt het ons vreemd voor, dat naar wij vernemen op biscuitafval niet zoo scherp wordt gelet. Althans, wij vernamen, dat onder die benaming vrij veel tarwe bij de veehouders terecht komt Of het allemaal wel biscuitafval is, kunnen wij niet zeggen. 't Zou toch wel wat bar zijn als dit waar mocht zijn: de menschen brood met aardappelmeel of maïs meel eten en het vee fijne biscuits! CALLANTSOOG. Een vijftiental stemgerechtigde ingeJandeh van den polder CalLantsoog die "het van het grootste belang én voor den polder én voor de gemeente achten, dat het ontworpen en verworpen plan tot graving van een vaarwater in en 'door dien polder ten uitvoer zal worden gebracht, hebben een adres aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gericht, waarin zg dat Col- sloot, bemerkte zij, dat rij hier niet alleen was. Aan het einde van den broeden lessenaar voor het 'raam, zat een meisje over een groot vloeiboek gebogen, waar over haar vingers schenen te vliegen. Zij keek op, toen de deur open ging en zag ontsteld naar de onge wone verschijning: een dame in. het privé-kantobir van den heer Grewe. Het volgend oogenblik begreep Clara Odell, dat rij zich in ae tegenwoordigheid van de nieuwe echtgenoot» van haar werkgever bevond. Zij wist niet, wat er van haar werd verwacht, maar nog altijd onder den invloed harer alles overheerschende belangstelling de bezoekster aanstarend, duwde zjj haar stoel achteruit en stond op. Mijnheer Crewe heeft zoo Juist het kantoor verlaten," zei zij en Alison meende, in haar stem een norschda klank te hooren. „Ik heb hem zooeven gezien. Ik ben mevrouw Gre we." antwoordde Alison wel vriendelijk, maar toch met een waardigheid, die niet naliet eenigen indruk op Clara Odell te maken. Zij meende uit haar woorden te mogen opmaken, dat rij kon vertrekken en begon "haar papderen bij elkaar te pakken; maar mievrouw Crewe stelde haar gerust. „Laat ik u niet in uw werk storen," zei rij. „Ik zal hier plaats nemen en wachten. Ik veronderstel, dat u de particuliere secretaresse van mijnheer Crewe is?" „Ja, antwoordde Clara stroef en zonder eenigen bijzond eren eerbied, "„dat ben ik." Zij ging ritten en deed of rij verdiept was in haar werk, maar in werkelijkheid wachtte rij vol spanning met de nieuwsgierigheid, die een gevolg van slechte opvoeding is, om te zien wat er zou geBeuren als de heer Crewe terugkeerde. Zij was grenzen]oos nieuws gierig; rij zou het liefst achterover geleund in haar stoel rijn gaan liggen om mevrouw Crewe van de kruin van haar hoofd tot de zolen van haar voeten op te nemen. Wat vooral haar aandacht trok, was de zeer mooie sealskin mantel, een der huwelijksge schenken van den heer Crewe aan rijn vrouw Haar persoonlijk oordeel over de nieuwe eehtgemoote was dat zij ar ouwelijk en gezet uitzag Van haar kant stelde Alison 'vast, dat de typiste een zeer weinig aantrekkelijk meisje was, zonder ma nieren Spoedig werd de deur geopend en trad de heer Crewe binnen en een blik van hem was voldoende oin juffrouw Odell naar de ka mier er naast te zenden. Op het oogenblik, waarop zij door de tusschendeur verdween om de opwindende bijzonder heden aan den altijd ontvankelijken Harding te ver tellen, ontspande zich het gelaat van den heer Crewe weer. (Wordt vervolgd.!

Schager Courant | 1917 | | pagina 1