7 cent per regel. ATTENTIE! Kassier, WOENSDAG 30 HEI 1917. 90ste Jaargang. No. 9010. Niet door menschenhan- den gebouwd. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten,^Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Alieieei Nieuws- COURANT. Atettmi!- &LnüiifHii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, Uitfft'VPl'S 1 TRAPMAN tfc Cf). Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Inl. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden f0.95;<per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat nlt tw— bladen. Wegens nog steeds voortdurende stijging van 'ien prijs van papier, inkten en alle andere grond stoffen, zijn wij verplicht den advertentieprijs vanaf I JUNI a.s. te brenoen op DE UITGEVtRS. SINT MAARTKN. Vrijdag 1 Juni zal de Commissaris der Koningin een bezoek aan deze gemeente komen brengen. Hij ,of zij die van deze gelegenheid gebruik wenschen te maktai om in audiëntie te worden ontvangen kunnen zich hiervoor ten gemeentehuize aanmelden. ZIJPE. In deze gemeente zijn voor den landstorm, jaarklasse 1003 ,en 1904 de volgende personen ingeschreven: J. Blaauboer, C Bruin, R. Doorn, P. Glas, P Groot, D. .Jimmink. A. Kruijer, H. L. v. d. Poll, J. Manne. veld, D. Midóelie, P. de Moed, P. Raatgers, F. Ranzijn A. J. van Rijswijk C Smit, Jb. Swarthof, j. Tesset laar, J}. Volder, R. de Vnes, A. Wezel, P. J. dé Wdt. p. BoekeJ, A. Breed, C. Dalenberg, C. Doorn, A. van Eekeren, A. Hoep, B. de Jong, Jb. Kant, P. Kooij, M. de Leeuw, C Lobregt, J.. B. Middelie, P. Piers. A. Rens, P. Schilder, A. J Stuijt- J Visser' M. de Vries, M. P. de Wit ZIJPE. Bij Kon. Besluit is aan de dienstplichtigen D. Bak. ker en J. Kouwenberg, lichting 1916, wederom voor dtr. tijd van 1 jaar vrijstelling van den militiedienst verleend wegens kostwinnerschap. JHR. MR. A. F. DE SAVORNIN LOHMAN. Dinsdag vierde de heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman zijn tachtigsten verjaardag. E Ei SCHEEPVAART. Naar wij vernemen, zal het stoomschip De Konin gin der Nederlanden vermoedelijk 6 Juni naar Indië vertrekken. Hel stoomschip Pollux van de K. N. S. M,. dat op 17 Maart gelijk met een aantal andere schépen van Amsterdam naar New.York vertrok, is na een afwe zigheid van negen weken met eene volle lading tarwe en meel in IJ muiden teruggekeerd. Het Ned stoomschip Gooiland van de Kon. Holl. Llovd. dat 17 Maart van IJmuiden naar New.York vertruk, is gisteren met een lading tarwe en meel te IJmuiden aangekomen UIT HET ENGELSCH VAN DAVID LTALL DOOR J. P. WESSELINK VAN ROSSUM Uitgave W. DE HAAN, Utrecht Gecart JO.95, prachtband 11.15 „Sta niet op," zei ziin vader met vriendelijke stem: en toen hij naderde, keek hij nieuwsgierig naar het boek op den grond en zag, dat het'eên Het schijnt dat jij en ik vandaag alW"hier li huis zjjn. Waar is Anna? Is -** bijbel was. m hi< Ik geloof het niet Celia vertefde, «raf hoofd pijn had." zei Stephen zenuwachtig; toen hij van den eersten schrik bekomen was, ging hij «en lagen stoel tegenover zijn vader zitten, die bij de rustbank stond. „Vind je het hierboven vervelend T" vroeg hii - en onmiddellijk viel het hem zelf op. wat een onnoo- zele vraag hij eigenlijk stelde. Hoe zou hij zichzelf voelen, indien hg opgesloten zou worden binnen dc beeprkte ruimte van een reeks kamers, hoe gerief hjk die ook ingericht mochten zijn .O neen, in het geheel niet. Soms, als het einde van den winter nadert, verlang ik naar de lente maar dau kan het mij verder met schelen. Ik ben 'er aan gewoon." „Doet je been pijn?" vroeg de heer Crewe en de bezorgdheid gaf een scherpen klank aan -zijn. stem maar die toon werd door Stephen verkeefd uitoeWri' „Neen, in het geheel niet.'^ 45 Maar je trekt er veel moor mee, vind ik, dan ie hebt gedaan." „Ja, den laatsten keer, toen de dokter hier was Vond hijhet een beetje erger „Zoo vond hij dat? Daar heb ik niet van gehoord Neen, ik heb hem gevraagd er niets van te zeggen Daarna volgde een korte stilte. De heer Crewe verbrak die, toen hij wat zenuwachtig zei: f „Heb je hier alles; wat je wenscht? Is er iets dat' je graag zoudt hebben en dat je nog niet hebt? „Neen, mets". Je je nieuwe moeder heeft mij vanmorgen over je gesproken. Zou je graag ergens heen gaan, voor een kleine verandering? „Neen, ik geef er niet veel om. Anna heeft gezegd, dat zij mij misschien bij zich zou nemen, als zij naar Londen ging. Maar het kaïn mij nu niet veel schelen." „Misschien zou je liever schilderlessen willen hebben?" „Ja, dat zou Ik graag hebben." „Nog iets anders?" „Een heele boel dingen, maar Ik kan ze niet krij sen; het dient dus 'nergens toe er over te spreken, antwoordde de jongen en zijn mond nam weer de ge- gewone geduldige wat gemelijke uitdrukking aan. die «neesUl het gelaat van hen, dia aen langdurig, hope VERKEER MET ENGELAND. Naar wij vernemen, zal de llollandsche Stoomboot Maatschappij den geregel den dienst tusschen Amster dam—Londen binnenkort weer hervatten met Engedsche schepen. DUITSCH VLIEGTUIG GELAND. Dinsdagochtend is een Duitsch watervliegtuig nabij den Westkapehschen zeedijk op Walcheren neergekot men. De inzittende, een officier, is onder militaire bo. waking gesteld. DUITSCHE GEÏNTERNEERDEN. De Duitsche regeering zal eerstdaags zes uit het kamp bij Bergen ontvluchte Duitsche geïnterneerden aan de Nederlandsche autoriteiten uitleveren ZUIDSCHARWOUDE. Te Zuidscharwoudé wordt met lijsten gecirculeerd ten einde handteekeningen te verzamelen op een adres aan de Koningin voor het benoemen van een nieuwen Burgemeester. .De eene lijst heeft de bedoeling hand teekeningen te verwerven voor den heer P. Berkhout, de andere voor den heer J. Kroon. Beide heeren zijn lid van den gemeenteraad. ZUIDSCHARWOUDÉ. De R. K. kiesvereeniging te Zuidscharwoudé heeft beslóten aan de Liberale en Vooruitstrevende kiesver eeniging een verzoek te richten, om bij de a.s. ge meenteraadsverkiezing te laten zitten wat zit, en in de vacature-Slot (lib.) een R. K. candidaat te stellen, n.1. den heer C Kramer Gz. WIERINGERWAARD. Het zal dit jaar voor de Nieuwesluis bewoners vreemd geweest zijn, dat er geefa kermis was. De Pinkstprt. kermis, die toch sinds heugelijke jaren heeft bestaan en voorheen zelfs beroemd was door het zoogenaamde katgooden, werd toch altijd met verlangen tegemoet gezLcn. Voorheen maakten twee cafe's steeds goede za ken. De laatste jaren werd slechts in één café dans muziek gegeven. De tegenwoordige eigenaar van café Zeezicht nad echter geen idee kermis te doen houden W ARMENHUIZEN. Het getal ingeschrevenen voor den Landstorm jaar klasse 1903 bedraagt voor deze gemeente 7. Bij de keuring te Alkmaar op 25 Med werd ongeschikt voor den dienst verklaard: Albert de Boer.' Voor jaarklasse 1901, ingeschreven 9 personen, on geschikt Cornelis de Moor Mz. WIERINGEN. Door B. en W. alhier werd onlangs tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Oos ter land benoemd de heer J. Smit te Kampen, die 16 Mei j.1. zijn functie aanvaardde en thans weer na 10 dagen dienst gedaan te hebben, is vertrokken omdat hij niet kon.... wennen WIERINGEN. Nu echter eens geen openluchtmeetings voor ver. kiezingsdoeleinden maar een geheel andere trok hier 2eu i'inKSterdug de aandacht, liet Leger des heiis van oen He,der hie.d s morgens te den Oever en 's namid dags te Hippoiytushoef oen demonstratie voor het Le- ger. Te den Oever was nogal vrij wat belangstelling, 1e llipp. slechts matig, want de muziekvereeniging „Har. inoüie", gaf dien namiddag een concert in de muziek tent en als „.Harmonie' optreedt, blijft zooals een bekend spreekwoord zegt, „geen oude vrouw aan 't spinnewiel", zoo was 't ook hier. 't Concert van „Har. loos ziekbed hebben, ontsiert. „Noem eens op." „Ik kan liet met; ik vind het althans niet prettig liet te doen," „Maar ik zou het graag hooren," drong de heer Crewe aan en zijn toon was zoo vriendelijk, dat de jongen hem met toenemende verbazing aankeek. „Nu, wat ik het allereerst en het meest zou' ven- schen. nat is te zijn als andere jongens." „Wat zou je dan doen?" „De wereld ingaan natuurlijk en hooit meer naar Birtley terugkeeren." Voor Stephen was deze droom niet nieuiy. inaar de naakte openhartigheid, waarmee hij het zei. gaf zijn vader een schok. Hij had zijn geheele leven in de verbeelding geleefd, dat zij. dier onder zijn dak daren, al buitengewoon begenadigd waren door het lot en dat zij er «illeen. naar hij vreesde, niet dankbaar ge noeg voor waren In het algemeen had hij er voor gezorgd, dat het Stephen aan niet had ontbroken, wat misschien «alles was, wat een zoon redelijker wijze kon verwachten van een vader, wiens verwachtingen hij teleurgesteld had. Zoo was althans het oordeel van den heer Crewe. en nu hij plotseling dat van Stephen vernam, stond hij ér een oogenblik verbluft van. „Ik heb mij altijd verbeeld, dat je vrij tevreden was Je hebt niet heel veel pijn, is liet wel?" Aan mijn lichaam heel veel.' antwoordde Stephen. „Maar het komt er niet op aan. Men raakt er aan gewoon Doch heel dikwijls wenschte ik. dat ik nooit geboren' was. Waarom werd ik geboren? Ik ben «ie mand tot niit en zal het .nooit zijn. Toen ik er ver leden winter erg aan toe was en morphine voor de pijn gebruikte, vroeg ik dokter Fleming mij zooveel te geven dat ik nooit meer wakker behoefde te wor den Niémand zou er ooit iets van geweten hebben hebben dan hij en ik, en iedereen zou blij zijn ge weest De heer Crewe stond plotseling op en begon de kamer op en neer te loopen. „Stil, jongen, dat is voor je vader niet heel prettig om te hooren Het spijt mij. het spijt mij zeer Hij stond plotseling vlak voor hein stil en keek hem recht in het gelaat. Verootmoedigd was Edmund Crewe niet gauw en niet gemakkelijk viel het hem het le laten blijken, als hij het was. Er is veel dat je in mij kunt lakeft. Stephen, maar ik heb nooit \ermoed. dat je zoo over de dingen dacht. Ik meende, dat je hier volmaakt gelukkig waart met Primmie en de meisjes. Ik had er geen idee van dat je wat anders verlangde. Stephen antwoordde niet. Hij was verbaasd en wist niet. wat hij zeggen moest. De gedachten van den hoer Crewe gingen sneller. „Je moet meer uitgaan, Stephen. Doet het loopen je pijn?" „O, neen, maar in den winter geef ik er met om Alles ziet er dan zoo treurig uit. Daarbij komt, dat ik heel langzaam loop en Anna wordt ongeduldig op mij. Primmie ging vroeger nog wel eens met mij loopen. maar nu plaagt de rheumatiek haar |p erg. Zij moet zelfsnog langzamer loopen dan Ik.' De oogen van den heer Crewe dwaalden rusteloos door de kamer. „Waar berg je je laarzen en kleeren? „O, in mijn slaapkamer; Primmie zorgt daarvoor. J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 monie", begunstigd door mooi weer had veel, zeer Meel belangstelling. Met genoegen hebben allen dan ook een paar uur naar de prachtige opgewekte muziek staan luisteren. Wij hopen dat „Harmonie" ons dezen zomer op nog veile van dergelijke concerten zal ver gasten. -WIERINGEN. 1 Vergadering der Landstorm vereeniging, gehouden op Zaterdagavond 26 Mei j.L, des avonds m t hotel Lont te .Hippoiytushoef. De voorzitter, de heer C. Kaan opent de vergadering met een kort woord en Spreekt de wensch uit, dat ook de landstormers, welke 1.1. af gekeurd zijn, lid der vereeniging zullen blijven om de beweging daardoor te helpen steunen.' Bij afwezigheid van den secr, den heer S. Jongkind, welke onder de wapenen is, worden de notulen door den voorztiter gelezen en onder dankzegging onver anderd goedgekeurd. Hierna volgt het voorlezen van den beschrijving- brief voor tie Algem. en Landelijke vergadering te Amsterdam te houden, op den 2en Pinksterdag. De punten daarop vermeld worden behoudens eenige op en aanmerkingen door de vergadering goedgekeurd en een eventueel te benoemen afgevaardigde vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardigde wordt benoemd dei heer Jan He. géman en als plaatsvervanger de heer C. Kaam De neer Hegeman meent de benoeming niet te kunnen, aanvaarden, wel wanneer de plaatsvervangende age- vaardigde mede gaat, 't geen dan ook na eenige be raadslaging zal geschieden. Verder verzoekt de voorzitter den heer Henn. Smit die reeds bestuurslid is. tijdelijk de functie van secre taris te willen op zich" nemen, wat de* heer Smit gaarne wil en door de vergadering wordt goedgevonden. Na de rondvraag gedaan te hebben, welke nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard opleverde, sloot voorzitter d<? vergadering. WIERINGEN. Voor rekening van 58 leden onzer onderafdeeJing der V.P.N. werden j.1. Vrijdag op de Amsterdamsche ei eren veiling geveild 8300 kipeieren en 283 eendeier en- De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de kipeieren van f 8.05 tot en met f 930 pe.r 100 stuks en voor de eendeieren f 9.05 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leden voor de kipeieren per Kilo ontvangen f 1.40 of gemiddeld f 8.50 per 100 stuks en voor de eendeieren f 8.70 per 100 stuks. Handel vlug S.S. „WESTLAND" OP/ EEN MIJN GELOOPEN. Volgens te Rotterdam ontvangen bericht is het stoom schip „Westland", van de Scheepvaart en Steenkolen- „Waar is zij? Is zij naar de kerk?" „Naar de kapel, denk ik." Als je zegt waar je laarzen zijn, dan zal ik ze krijgen en je helpen ze aan te trekken „Waarvoor?" „Om met mij een wandelingetje door het park te maken. De zon schijnt en het is heel lekker weer Het zouje trek voor de lunch geven." „Ik zou niet meer naar beneden zijn gegaan; ik heb haar gezegd, dat ik na vanmorgen met meer zou komen, NuJ daar zullen wij het later nog weJ eens over hebben. Zeg mij nu. waar je laarzen zijn, en dan trekken' wij ze aan." Stephen liep met een vreemde uitdrukking op zijn gelaat naar de deur en samen gingen zij de gang door naar de slaapkamer. De laarzen werden zonder moeite gevonden. Het gaf Crewe een onbehaaglijk ge- vod. toen hij zag, dat de eene van een zeer hooge hak wias voorzien Hij wist niets van deze laars. Alt deren hadden ontdekt, dat het noodig was het hulp middel aan te brengen. Hij liet Stephen op een stoel zetten, terwijl hij de laarzen met ongewone zachtheid aantrok en vastreeg. „Nu je pet en jo jas; het zou verstandig zijn, als je ook een bouffante omdeed; de wind is koud en je bent niet gewoon aan de buitenlucht" Al deze kleedings tukken werden na eenig zoeken gevonden en toen Stephen geheel gekleed was, kwam zijn gezicht heel scherp en nleek uit onder den broe den raad van zijn pet Zijn vader gaf hem een arm en samen liepen zij naar de trap. Daar stond Stephen stil en begon te lachen. „Nu, wat is erf' „Ik bedacht hoe grappig het is, dat u mij helpt om uit te gaan. Het is als in een vertelselboek, fk zou wel willen weten, wat zij er van zouden zeggen, als zij het konden zien." - W De heer Crewe antwoordde niet; het kon hem ab soluut niet schelen, wat anderen dachten. In het hart van de meeste mannen, zelfs in dat der verharde en zelfzuchtige zetelt het instinct oin zwakken te beschermen, te zorgen voor wat hulpeloos en afhankelijk is. Tot nu toe was het Edmund Crewe nooit ingevlalen zich op deze wijze met zijn zoon bezig te houden en nu ineens voelde hij de onweerstaan bare behoefte hem te helpen en te steunen De arme, gebogen gestalte, het opgetrokken been, het pijnlijke gelaat met de uitdrukking van droeve ontevredenheid, waren een "aanklacht tegen hemzelf, waardoor hij nu voor het eerst getroffen werd. De knecht, die nog bezig was met de toebereidselen voor de lunch, liet zijn glazen bijna vallen, toen hij vader en zoon samen in de hal zag en, nadat zij naar buiten waren gegaan, bleef hij stilstaan en sloeg hij met een vreemde uitdrukking op zijn dom gelaat de twee gade, „Wel voor den drommel," kon hij er eindelijk uit brengen, toen hij verdween, om de anderen te ver tei len, wat er was gebeurd. De zon scheen heerlijk en toen zij het einde van het terras hadden bereikt, dat langs de geheele ach terzijde van het huis liep. stond Stephen stil en haalde, diep adem. „Het is heerlijk," zei hij! eenvoudig. „Als een jongen goed kon loopen. zou hij met een goeden terrier dadelijk die konijnen nazitten, denkt u ook niet?" maatschappij, op weg van Londen naar Havre, Maan dagmorgen vroeg In den mond van de Theems op een mijn geloopen en gezonken. Van de opvarenden zouden vier zwaar én vier lichtgewond zijn. De W'estland" had een bruto tonneninhoud van 1283 ton en wasgebouwd in 1906, Hdbld, DE SCHEEPVAART. (Zondag zijn den Nieuwen Waterweg binnengekomen de,s.s. Ettsabeth van Baltimore met tarwe, de Oostdijk, ook van Baltimore, met granen en de Westerdijk van New.York met granen en meel. Gisteren zijn binnen gekomen de s.s. Magdelena, van Baltimore, met tarwe erf de Noorddijk. ook van Baltimore, eveneens met tarwe, alles voor de regeering. De regeering heeft aan Van Staay's Baconfactorij te Assen opgedragen 400.000 Kg varkensvleesch in te zouten. Reeds 2000 varkens zijn geslacht; deze week zullen er 5000 geslacht worden. RIJWIELBANDEN. In verband met de mededeellng, dat de Eerste Ned. Rijwielfabriak te Deventer stóp gezet zou worden, deelt de directie van die fabriek aan de Zw. Ct mede, dat dit niet juist is. Er kunnen rijwielen genoeg ge leverd worden, maar men heeft moeilijkheid met de banden, waarvoor men jnet een inlandsche fabriekc gecontracteerd had, omdat de regeering op een groot deel .daarvan beslag legt WIERINGERWAARD. Dezer dagen ontstond in de kaasfabriek „de VoL harding" een begin van brand. Het dak boven de machineafdeeling 'fvas in brand geraakt Van binnen af kon mem er niet bijkomen om le blusschen. De kaasmaker is toen buiten op het dak geklommen Lm heeft het met p.m 20 emmers water nog bij tijds we ten te blusschen. Toevallig was er een groote voorraad kaas aanwezig, omreden er door den eigenaardigeijl toestand der LVlkmaarsche Kaasmarkt een paar weken niet was afgeleverd. HEIDEBRAND. Opnieuw heeft nabii Callantsoog een heidebrand ge woed Maandagnamiddag is aan den Zijperdijk bij net Zwanen water ruim 1 H.A. grond afgebrand De Zuid oostelijke wind dreef de vlammen den moerassig en grond om het Zwanen water "heem gelegen,' in, wat de geluk kige oorzaak was dat de brand tot een betrekkelijk kleine plek beperkt bleet Men vermoedt dat onvoorzichtigheid met sigaar of lucifers de oorzaak is geweest van den brand Met de felle droogte van thans is de uiterste voorzichtigheid dringend aanbevolen. Eén kleine echteloosheid kan tot gevolg hebben, dat een stuk mooi natuurschoon ver andert in een kale, zwarte vlakte. „Ja, mijn iongen, dat zou hit, maar denk daar nu niet aan; misschien zal jij er ook nog eens toe in Btaat zijn," zei de heer Crewe, en in zijn stem lag een klank die noch Stephen noch iemand anders had gehoord. „Leun maar flink op mij. Welken kant witten wij uitgaan? Door de bosschen of naar het meer?" „O, naar hef meer. Verleden zomer heb ik een dag met Anna probearen te roeien, maar het maakte mg zoo vreesehjk moe. Zij heeft gezegd, dat zij u een lichtere boot met kleinere roeispanen zou vragen." Crewe herinnerde zich, dat Anna het verzoek had gedaan 'en dat hij het geweigerd had „Als het weer voorjaar wordt, zullen wij er voor zorgen. Kan je niet een klein eindje flleein wandelen, f' „Niet zonder stok. Dien heb ik vergeten mee te nemen. Zullen we terug gaan?" „Neen, neen; ik was alleen benieuwd om te weten, hoe je het loopen alleen er al zou brengen." „'t Is niets dan wat strompelen," kei Stephen en een zucht ontsnapte aan zijn lippen, terwijl zgtn gelaat de gemelijke uitdrukking herkreeg. „Daar komen men. schon op de oprijlaan aan. Zij zg is het, en Celia, is het niet? Zij zijn naar de kapel geweest Zullen wij haar tegemoet gaanf' „Nu niet Laten we dat korte pad naar het meer nemen," zei de heer Crewe haastig, terwijl hij zoo beschaamd keek (als iemand, die betrapt wordt op een goede daad, die hg stilletjes had witten volbrengen. Stephen nam zijn pet ai en wuifde er mee, voordat zij het zijpad insloegen en de twee personen stonden sul, Jieiden als met lamheid geslagen van verbazing. „Ik, geloof, dat hot papa met Slephen is; ja zeker, zij zijn het! riep Celia opgewonden. „Dat moet stel lig het einde tier wereld zijn. Weet je wel, dat ik dat nog nooit te voren 'heb gezien? Het is nooit gebeurd Laten we gauw naar hen toegaan." Alison was verstandiger dan het meisje en legde haar hand op GeLLa's arm om haar terug te houden. „Ik denk, dat zij graag .alleen zijn. Heb je niet gezien, dat zij een anderen kant opgingen, toen zij ons zagen? Laten wij liever naar huis gaanl" „Maar het is onbegrijpelijk. Ik wil dadelijk naar hen toegaan, en vragen wat het beteekent U bent niet verbaasd, omdat u niet weet, hoe het was tot nu toe. Papa heeft zich altijd gedragen, alsof hij een hekel had aan Stephen; hij heeft er nooit naar getaald om hem te zien en nu loopen zij arm in arm. Ik moet voortmaken en hooren, of Anna weet, wat er gebeurd is. Impulsief als een kind snelde zij het huis binnen. Alison volgde langzamer, haar oogen vol onpeilbaar licht Zij had het buis slechts enkele uren geleden verla ten en toen had zij zich dof en gedrukt gevoeld en haar hart was bezwaard geweest, toen Bj neerknielde m het huis des gebeds. en den dienst volgde. Maar zij had haar last daar achter gelaten bij Hem. Die beloofd had, dien op zich te nemen. En zie, plotseling was het licht geworden op 'een plaats, waar zij het 't allerlaatst had verwacht Hair gelaat glansde, toen zij naar het huis liep: nauwa. jks dorst zij haar oogen opslaan, uit "vrees den schijn óp zich te laden, dat zij zich wou doen geldpn in wat naar haar meening een heilig oogenblik was. (Wordt vervolgd!

Schager Courant | 1917 | | pagina 1