Waar het om gaat op 15 Juni. J. STUURMAN WOENSDAG 13 JUNI 1917. Nieuwe Abonné's GRATIS. P. J. OllD, Speciaal adres Yoor Eaux de Cologne en Odeurs IS Niet door menscbenhan- den gebouwd. feuilleton. 60ste Jaargang. 'No. 6018. Ingezonden Stukken. Uitgevers: TRAPMAN Co. van dit blad ontvangen tot 1 Juli a.s. de nog verschijnende nummers RAAD ANNA PAULOWNA. Kapper-Haarwerker, E Zoodra de deur achter haar gesloten was, stonden lAlison en Edith, alsof zij het afgesproken hadden het midden vbn de kamer stil en keken elkaar aan vi een stellige vraag in de oogen. Ieder harer be. erkte de verandering in de ander. Alison was -veel "gerder; op haar gelaat zetelde meer lieftalligheid, ar ook waren er zekere lijnen als van zorg, die Üth in verwarring brachten. Alison vond, dat de ouw van haar broer er teer en zelfs ziekelijk uit. SCHAGER Alpuci Nitms- COURANT. i AdTcrtentiï- LanRbonwllai. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor- den ADVERTENTIËN in het -eerstuitkomend nummer geplaatst SCHAGEN, LAAN 0 5. - Inl. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden fO.95; per post f 1.10. Losse nnmmers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.40, iedere regel «neer 7 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek meerderheid. N Daarom blijve nierhand thuis. Allen ter stembus voor den eerlijken overtuigden voorstander der grondwetsherziening. aftredend lid Voor de tweede maal binnen één maand zullen fle kiezers van het district Den Helder ter stembus wor den "«roepen. Ditmaal hebben zij geen.andere keuze dan ^scnen het altredend lid den heer P. J. Oud en den "heer A. P. Staalman. Die keuze kan voor allen, onverschillig tot welke partij zij behooren, een zeer gemakkelijke zijn. Immers het gaat nu niet om een gewone Tweede Kamer, die voor vier jaar wordt gekozen, doch om een die slechts één jaar zitting zal hebben, en die niet anders zal hebben te doen dan de grondwetsher ziening in veilige haven le brengen. Die grondwetsher ziening zal ons brengen «enerzijds het algemeen man. nenkiesrocht. de verkiesbaarheid van de vrouw, de mogelijkheid van invoering van het Vrouwenkiesrecht en de evenredige vertegenwoordiging, anderzijds de herziening van net onderwijsartikel, waardoor een eer lijke oplossing is verkregen van den strijd, die op het stuk van het schoolwezen jarenlang rechts en links verdeelde. Van die Grondwetsherziening is Oud een overtuigd voorstander; herhaaldelijk heeft hü dat in de vorige verkiezingscampagne doen blijken. Staalman daarentegen spot met die grondwetsherziening. In het manifest, verspreid ter aanbeviling der candidatuur Staalman, bij de vorige verkiezing, wordt deze grond wetsherziening. die recht zal doen wedervaren aan geheel ons volk. aan geheel ons .onderwijs, bijzonder zoowel als openbaar, genoemd een caricaluur van een grondwetsherziening. Waar alle in de Tweede Kamer vertegenwoordigde partijen met volle instemming die herziening hebbein aangénomen, daar is het duidelijk dat het hier een nalionale zaak bij uitnemendheid geldt en dit het in het belang is van allen, dat Oua, den overtuigder^ voorstander, herkozen wordt Nog iets anders komt daarbij. De politieke mora liteit vordert die herziening evenzeer. Op de verga dering te Heider van Woensdag 6 Juni beweerde Staal man, dat het Bccoord om de zittende leden té her kiezen, een onzedelijk accoord was. Men weet, dat dit accoord gesloten werd omdat men het allen eens was over de grondwetsherziening en het nu dwaas heid vond duizenden guldens te gaan wegsmijten voor een doelloozen strijd. Staalman echter beweert, dat het laccoord alleen is aangegaan, omdat de zittende Kamerleden zeker wilden zijn van hun eigen pensioen. Hiermede gooit hij den gemeens ten klad, die denk baar is. op alle leden van het parlement .Hij be schuldigt hen de landsbelangen achter gesteld te heb ben lij die van hun eigen beurs. Mannen als de Savormn Lobman, Nolens, De Beaufort, Limburg, en hoeveel anderen niet meer, die hun beste krachten hebben gegeven in het belang van land en volk. Staal man spreekt tegen hen de meest onware en onwaar achtige beschuldiging uit t Daartegen moeten allen, die die mannen hoog-- achten en waardeeren, opkomen. Een luid protest moet a.s. Vrijdag door ons district gaan Niemand mag hu thuis blijven. De eer van ons district staat op het spel. Den 1 leider mag niet een -man naar de Kamer zenden, die de eer van onze geheede vertegenwoordiging heeft aangerand. Oud moet er weer komen tiiet al leen, doch hij moet er komen met een overweldigende Vergadering van den Raad op Dinsdag 12 Juni. des middags 2 uur. Afwezig de beeren Blaauboer, Kaan, Pateer, Sipman en Stammes. Voorzitter de heer CL Wïjdencs Spaans Jr., burgemeester. Secretaris de heer CL Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onver anderd worden goedgekeurd Onder het lezen dier notulen zijn ter vergadering verschenen de heeren Sipman, Stammes, Pateer en Kaan. Voorzitter heet ook die heeren welkom en In het bizonder den heer Stammes die heden voor de eer ste maal hier aanwezig is. Voorzitter gelooft, dat het dea heer Stammes een prettig gevoel moet geven, dat hij als jonge man reeds het vertrouwen van zijn medeburgers heeft door hun hier te yertegenwoor. digen. Zooals uit de notulen en uit de couranten blijkt, komen hier zaken van meer of minder belang ter sprake, doch over het algemeen is het voor iemand die als raadslid is benoemd, nog niet zoo'n gemakke lijke taak, om die functie naar behooren waar te nemen. Ik hoop dat u met genoegen en opgewekt heid aan die eischen zult voldoen en naar uw beste weten en in het waarachtig belang der gemeente zult Kandelen. Ik wil er verder nog op wijzen, dat het den heer Jb. Ttammes, die hier zooveel ja ren als lid van den raad blijk van belangstelling voor deze gemeente gaf. een aangenaam gevoel zal geven, dat zijn plaats opengevallen door zijn vertrek, hier door zijn zoon mocht worden vervuld. Ik feliciteer u van harte en hoop dat door u die vervulling waardig en naar uw genoegen izal geschieden. De heer Stammes legt hierna de beloften af. Ingekomen zijn: a. nadere pensioengrondslag van den secretaris; b mededeeling van Gei Staten, dat de concessie betreffende het neffen van rechten van het pontveer aan de Kooij wederom met 3 jaar is verlengd; c. door Ged. Staten is ontheffing Verleend van de bepaling om binnen 6 maanden de vacature van het Hoofd der school no. 2 te moeten vervullen. Aan deze bepaling kon oa. door de overstrooming en het vertrek van den heer Lunshof niet worden voldaan en is nu hierop ontheffing verleend d Goed keuring op het kohier schoolgeld over 1916 van kin deren die school gaan. in de gemeente Züpe; e me. dedeeling van den heer J. Hoogerwerff, dat hij zijn benoeming tot ambtenaar mede belast met admini. stratie van het levensmiddelenbedrijf aanneemt, en sinds 14 Mei in functie is; f. dat de Secretaris van de Gezondheidscommissie te Schagen valt onder den pen sioenslag van gemeente-ambtenaren en dat het aan deel voor deze gemeente van den inkoopsom f 38.17 bedraagt; g. meaedeeling dat bij de a.s. openstelling van het hulptelegraafkantoor te Breezandp het kantoor geopend zal zijn op werkdagen 's morgens 'van 8—11 uur, 's middags van 2—3 en van 6—7 uur, op Zon- ai feestdagen, 's morgens van 8—9 uur. Verder wordt de kring van kostelooze bestelling aan gegeven die ongeveer als volgt luidt: Meerweg, Ver lengde Meerweg, tot aan Schorweg, Koningsweg, Ver lengde Kleiweg, Zandvaartsweg vanuit Molenvaart tot aan Balgweg, Zwarteweg tot aan Balgweg, een gedeelte van den Verlengden Stoom weg. Naar aanleiding van deze modedeeiing bepleiten de heeren- Kaan en de Graaf de wenschCJijkneid om in do geheele gemeente de telegrammen kosteloos te bestellen, en ab meer dere kosten, die daaruit voortvloeien., voor rekening van de gemeente te nemen. Laagzijde nabil de markf, Schagen. UIT HET ENQELSCH VAM DAVID LYALL DOOR J. P. WE8SELIN* VAN R08SUM Uitgave W. DE HAAN, Utiaoht Oaoart J 6.95, prachtband 11.1S Zjj zag niets van mevrouw Crewe voor het een uur later was. toen zij hoorde, dat mevrouw Fleming trap naar den zolder zitten, zonder zelfs haar schoen- I bedtijd was en de Zondag welra zou aanbreken en I zij wachtte met een soort doffe woede op het sluiten van de kamerdeur harer meesteres. Het deed er voor I haar mets toe, dat de deur van de logeerkamer ste. Ivig was gesloten, wat er op duidde, dat de twee be sloten hadden nu een echt vrouwelijk gesprek te I voeren, terwijl de mannen beneden hun pijn rookten I Janet wachtte hardnekkig, met haar kin op haar I handen op het oogenblik waarop zij juffrouw Ailie Ivoor zich alleen zou hebben. En zij bad vurig dat Ide mannen "hun onderhoud zoo belangwekkend'zoo lden vinden, dat zij tot in den morgen met hu» Ipijpen in den mond zouden blijven zitten, wat be lwees dat zelfs de fundamenten van haar wezen in I beroering waren gebracht „Je bent niet goed, lieve?" zei zij sndL „Wat hebi "in zjj met je gedaan; heb je te hard gewerkt of at anders f' „O neen, ik doe niet veel; indien ik iets 'ben, zeker onverbeterlijk lui. Vraag het maar aan Ja- Zij zal je een boekje van mij open doen. Daar. ben je eigenlijk hier ontboden voegde rif Mn toet. mot «en lachje, dat als zuivere muziek Voorzitter acht dit onderwerp thans niet geschikt voor behandeling en wijst er op, dat teiegrafeeren een soort van correspondentie is, waarvan feitelijk de afzender, dus geen gemeentenaar profiteert en er dus z.L wat onbillijks in zit, om dit gedeeltelijk door de gemeente te betalen. Na eenige discussie wordt besloten dat B. en W. deze zaak nog eens nader zal bespreken en hiervan rapport zullen uitbrengen. b. Goedkeuring op de besluiten tot het aangaan van een geldleening ad. f 400, voor raadzaal-meubelen (de stoel van den verslaggever beide zeer gevaarlijk naar voren over) en idem van f 8200 tot dekking van de rekening over 1916-1917; i. goedkeuring op de ge. meentebegrooting, dienst 1917; j. meaedeeling wat be treft de aanslag van den hoofdelijken omslag van zoogen. forensen dat Ged. St. hierop geen algemeen geldend antwoord kunnen geven, doch ieder geval op zichzelf onderzocht behoort te worden; k. de beu grooting van de Gezondheidscommissie van 1918, waar op het aandeel voor deze gemeente geraamd is op f 90.01; L proces verbaal van kasopname, in kas was f 9415.ö7Vt; tn. rapport van den voorzitter, als afgevaardigde naar de aigemeene vergadering van de NLV. Spoor.(tram)weg Wieringen—Schagen. Ex zal geen winstverdeeling plaats hebben terwijl de overstroo. ming belangrijke schade beeft aangericht De Hol- landsche Spoorweg Mij. zal deze kosten zonder rente berekening dragen; n. modedeeiing, dat heeft Opge houden te bestaan de gemeenschappelijke regeling van de 11 gemeenten, inzake de levens middel eirvoorzie- ning en wel naar aanleiding van de -rantsoenoesring Verder wordt goedgevonden net 1/10 deel dat de ge meenten hebben bij te dragen, niet in verrekening te brengen, doch alleen de kosten verbonden aan de regeling over de 11 gemeenten om te slaan o. Aan Mej. Hartman is eervol ontslag verleend als tijdelijk onderwijzeres en in haar plaats is be noemd Mej. Brinkman. Goedgevonden wordt, om geen borgstelling te verlangen van den opzichter van de begraafplaats. B. en W. stellen voor, over te gaan tot openbare verpachting van het heffen van rechten van het pont- veer aan de Kooij. Waar de heer Keuris thans niet meer uitsluitend deze functie waarneemt, doch ook "handel drijft en een ander in zijn plaats weieens het pont- veer bedient, meenen B. en W. dat er nu geen reden meer ls om onderhandsch te verpachten. B. en W. zegt voorzitter willen hiermee échter niet zeggen, dat ■de vorg van Keuris onvoldoende is doch met alle waar deering voor de wijze, waarop Keuris zijn werk doet, doen B. en W. bovengenoemd voorstel. Nadat de voorwaarden van verpachting zijn voor. gelezen wordt het voorstel van B. en W. met aigemeene stemmen aangenomen Met aigemeene stemmen wordt tot secretaris-pen ningmeester van het burgerlijk armbestuur, en als op richter van de aigemeene begraafplaats met ingang van 1 Mei 1917 benoemd de heer J. Wessel Jr. De stembureaux voor de as. Tweede Kamerver kiezing en gemeenteraad worden vastgesteld. Dit jaar zijn voor den gemeenteraad aan de beurt van aftre ding de heeren C. J. de Mazure, P, Kaan Dz„ S Spigt en J. C. Geerligs. klonk. „Ga ritten, lieve en gezegende vrouw en vertel mtj van je zelf tot In bizonderheden. Wat hebben ze met ie gedaan, dat deze lijnen hier en daar zjjn gekomen?, Zij raaicté Alison's gezicht aan met zacbten vinger, en haar oogen waren vol van groote en teedere T». ^iljn'er lijnen? Maar denk aan mijn leeftijd." aht- wöórdde Alison, terwijl zjj beproefde luchtig te spreken; maar toch was zij niet in staat de volheid ln haar stem geheel te bannen „Morgen ls het mijn verjaar dag en dan zal ik negen en dertig jaar zjjn Ouderdom heeft geen grens, fluisterde Edith. ./Waarom heeft niemand mifg^proken over morgen Wil zullen geen verjaarsmaal hebben Janet ral -ie vertellen, dat ik geen apart spaarpotje heb. Ik ben de ^Alison glimlathte.b'maar bijna onmiddellijk volgde Cr .Jea mm-t'^haar niet laten gaan, lieve. Pat heeft mij geschreven en zijzelf heeft geschreven. Jeweert niet. hoe het gaan zou zonder haar. Je zoudt ten doode toe gekweld worden" 1 geklopte matten liet gemis daarvan voel mij meer thuis met Sally, waaruit blijken hoe diep ik ben gezonken Ik vrees, dat keer hia rzin moT volgen; lk heb het Patnck al j ,-i i„oo ,vL-.r haar kruioen Zog eens. UI rXLU LUWl vviaw**) v H wij kunnen niet voor haar kruipen Zog eens, o vind je. dat hij er uitziet?" „O, Pat ziet er uitstekend uit Ik heb hem nooit beter gekend. Ik wilde, dat ik hetzelfde van jou, kon zeggen, lieve. Het is, of je kleiner bent géworden, of jo ingekrompen bent Ben je niet gelukkig iin mijn oude nestje?" „Gelukkigo ja. Hij ls een lief, groot tod, maar hij groeit snel en beseft ten volle, dat er geen plaats is voor twee kleine kiunderen in een huls. Er was een zacht licht in haar oogen en de 2®. 'aam voorkomende blos, kleurde als de gloed laten zoosondergaM haar wangen. Iets in haar toon. zij wist niet goed wat, greep Alison in het hart Zij pakte haar bij de smalle schouders en wendde haar gelaat naar het licht L,, „Is het dat Edith. wat je wang heeft verscherpt. Komt er zal er nog een Patrick Fleming komen in de pastorie van Rochallan?" Edith knikte en toen rij rich wat hersteldI badder? van het overstelpend gevoel, dat volgt op het mee. deelen van tok een dierbaar geheim, gingen zij zit. ten om te praten. Alison's oogen straalden door de verbaring en de vreugde over wat rij had gehoord en rij keek naar haar schoonzuster, of ze nu iets kostbaars was. „Wat zegt Pat er van?" vroeg zij met een stem vol ontzag. „Pat weet het nietl" klonk het snelle en wat ge jaagde antwoord „Waarom zou hij? Daarvoor ls net nog tijd genoeg Ik ik heb een hekel aan de vrou wen, die over deze dingen spreken. Alisoa Het rijn onze geheimen, alleen de onze en rij. die het rond. bazuinen op de markt, profaneeren iets heiligs." „Lieve,. Oeve." zei Alison, een liefkoozend tikje op de blauwgea derde hand gevend, die zoo dicht bii de hare lag „Denk eens aan de vreugde, die het hem zal geven. „Op den een of anderen dag, als ik denk, dat hij opgewekt moet worden, zal ik het hem vertellen, zei Edith. waaruit bleek, trae goed zij haar man be greep en kende. „Morgen zul je misschien een paar menschcn spre ken en hun oordeel over mij hooren. Sommigen zien mij met harde oogen aan maar velen, o velen rijn allervriendelijkst voor mij. Zie je, ik ben een vreemde. Onlangs zag ik een gentiaan op een van de duinen staan. Het kopje beurde zij niet heel hoog, maar 4 lijdeed haar best er stoer uit te zien en net was haar gelukt te bloeien. Vandaag, toen ik er weer langs kwam. wij hebben de geheele week zooveel storm gehad, was het arme kopje gebogen en de .bloem was weg. Denk Je, dat het zoo ook met mij zal gaan, Alison?" „God verhoede het," zei Alison met warmte. „Waar om zou het? Het is slechts een kwestie van tijd en dan liggen allen aan je voeten. Zie eens, "hoe je mij hebt overwonnen, en ik was de hardste van allen." „O. maar jij had hun geheefe hart. en en ik geloof, dat je dat van allen noodig hebt, Alison. Maar zeg eens. hoe is het met jou daarginds in die vreem de plaats vol strjjd, waar nooit vrede schijnt te heer. schen. Ik heb getracht in je brieven tusschen de re gels door te lezen, doch dan zegt Patrick, dat ik je bedoelingen verdraai, dat er niets gchter schuilt, dat ze niet anders bedoelen dan vrat ze zeggen. Veel je je daar thuis?" v „O, ja zeker, ik zou er niet vandaan kunnen gaaa Er ligt een soort angstwekkende vreugde in strijd, Edith. jn het gevoel, dat men zal ontwaken in een nieuwen dag, waarvan men niet weten ka, wat er zal gebeuren. Het wekt iemand op, doet je al je krach ten inspannen, tot stelt iemand van aangezicht tot B en W. stellen voor, art. 11 van de verordening regelende de jaarwedden van de onderwijzers te wij zigen en wel zoodanig dat aan gehuwde onderwijzers en aan ongehuwden doch kostwinners zijnde, 75 jict van hun salaris wordt uitgekeerd, indien zij ta wer. kelijken dienst en aan de overigen 25 pet Aan onder wijzers die verbonden rijn bij het reservekader wordt uitgekeerd wat rij als zoodanig minder genieten. Goedgevonden. Ingekomen is een verzoek van broodbakkers alhier, om vergoeding voor de bezorging van broodkaarten. In het verzoek wordt verder er op gewezen, dat het regeeringsmeel, dat eerst was vastgesteld op f 8.25, nu f 9.40 kost B. en W. verklaren wat betreft de prijs van het meel deze zaak opnieuw onder de oogen te willen zien- verder om dezelfde redenen als met het vroeger ingekomen adres van bakkersknechts, tot afwijzing van het verzoek tfi e.dviseeren, terwijl er voorts nog op wordt gewezen, dat bij eventueele inwilliging van. dat verzoek bevoorrechting zou ontstaan boven de winke liers De belangen van adressanten zoowel ab van anderen zullen steeds zooveel mogelijk worden behar tigd. Overeenkomstig het voorstal va? B. en W, wordt besloten. Besloten wordt tot verhoogtog van de brandver zekering van gemeente-gebouwen, alsmede van roeren de goederen. Naar aanleiding van een verzoek van de brandstoffen- commissie van Anna Paulowna en Wieringerwaard om gemeenschappelijk te willen dragen de kosten van ad ministratie, drukwerken enz., wordt goedgevonden, na toelichting van den voorzitter, om <üt in verhouding tot het zielental te doem Aan Mej. Wilms wordt op haar verzoek tegen 1 Juli a.8. eervol ontslag verleend ab onderwijzeres aan school no. 1. Aan den heer CL Hartog wordt op verzoek eervol ontslag verleend ab oppasser van het raadhuis, even eens tegen 1 Juli a.s. Dit verzoek werd door den heö rxflartoq gedaan omdat zijn vrouw ongesteld is. Ingekomen is een adres van dein timinerliedenbond, om toe te willen treden tot de werkeloosheids ver ze. kering. Voorzitter deelt de strekking hiervan mede, doch omdat eventueele inwilliging van het verzoek finan. tieel nogal van ingrijpenden aard b, stellen B. en W. voor het verzoek nog eens in handen te dl&len van B.' en ,W. Aldus wordt besloten. J)e kohieren schoolgeld over het le kwartaal 1917 worden vastgesteld ab volgt: school I. t 88.94, school II f 85.36, school III f la.90. Eveneens wordt vast. gesteld een suppletoire begrooting, dienst 1916 tot een bedrag van I 16450, af. en overschrijvingen goedge keurd tot een bedrag van f 7.204.06, tevens betaling van f 621.21 uit de post onvoorziene uitgaven. Onder dit bedrag was ook een post van f 320 voor het maken van een noodtoegang naar het raadhuis De heer Kaan vraagt hierover inlichtingen, omdat hem dit bedrag zoo hoog voorkomt waarop voor. zit ter zegt, dat B. en W. net bedrag ook hoog von den, maar in dien tijd heeft de menschheid nu iubt geen hoogen dunk gehad van het mijn en dijn, net hout was duur, de planken waren dik en soms gauw verdwenen. Verder wijst spreker op de groote moeite die het werk veroorzaakte. Goedgevonden wordt, om eenig rasterwerk en een schutting, dat de burgemeester bij de secretariswoning voor zijn rekening had laten maken en dat 65 a 70 gulden haji gekost, over te nemen voor f 30. By de rondvraag vraagt de heer Geerligs, öf de brievenbus in den Oostpolder die bij het hub van Boontjes was, en sedert de overstrooming bij de poL. derkeetcn b geplaatst weer ongeveer op dezelfde plaats kan worden geplaatst Voorzitter doet ipezegging, de medewerking hiertoe te vragen van den Directeur der Posterijen De neer de Graaf, informeert naar de regeling van aangezicht met zichzelf. Toen ik hier was o lieve, wat lijkt het heel ver weg, bijna alsof het nooit anders dan in een droom b geweest was ik een voor mijzelf en ik trachtte er ook een voor andera menschen te zijn en het was slecht voor mij, heel slecht." „Neen, neen; want het maakte je sterk," zei Edith levendig. „Het is niet zoozeer de sterkte, lieve, die een vrouw noodig heeft, voor wie het leven een strijdperk is, dan moed om stil te zijn. Stii te zijn en vol te hou den, haar tong te bewaken en innig te bidden; dit rijn haar wapenen in omstandigheden, waar de ga. wone geen cüenst kunnen doen." Slechts even lichtte rij een punt van den sluier op en Editji was te verstandig en te verziend om ook maar te beproeven er een duimbreed verder on der' te kijken. Het was misschien niet noodig. Zij had het harde gelaat van Edmund Crewe beneden aan tafel niet bestudeerd, noch de vastheid van rijn blik gadegeslagen, de doordringende stem gehoord, waarin de ijzeren wil en het ongeduld .over beuze. lingen klonk, zonder eenig inzicht te krijgen in zijn persoon. Zij verlangde niet naar bijzonderheden, daar. boven was zij verhevea „Een ding zou ik alleen graag willen weten: heb je "niet erg veel spyt, Alison? Vvenschtte je niet, dat ik op 'den bodem van de zee lag en jijzelf weer terug waart pp je oude plaats?" „Neen. neen. lieve, dat nooit I Wat er ook gebeure, ik ben blij, dat de dingen zijn, zooals ze zijn. Ik geloof, dat er daar iets voor mij te doen is. Stephe? komt in het najaar thuis. Hij en Anna en TTbbie zijn in Tirol, en hij b zooveel beter, dat hij met haar de bergen beklimt Dat was toch een beetje moeite en opoffering waard. Edie. Indien je den armen jongen ooit had gezien, zou je het met mij eens zijn. Edith staarde voor zich uit; woorden kon zij niet vinden. Maar zij voelde een grenzenloos medelijden op komen, want de vrouw, die redenen voor haar hu welijk moet zoeken, omdat de redenen, die er de hoogste rechtvaardiging van znn, ontbreken, heeft een leeg hart ,>Nu ga ik je naar bed brengen, lieve," zei A1L sop, opspringend; „of er zullen morgen nog bleek er wangen zijn en dan zal Pat op mij knorren! Kom'" „Ik verlang nog niet naar bed, maar je moet ook moe zijn, en het is al over twaalven, zei Edith. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1917 | | pagina 2