Scheermessen Scheer-Apparaten, Scheermesscherper merk Succes. Kassier, ZATER8A fi 7 JULI 1917, 60ste Jaargang. No. 6032. J. ÜÏUURMAN, Kapper-Haarwtirker TABAK van J. R. KEUSS Uitgevers: TKAPMAN Co. EERSTE BLAD. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGEN. Deposito's, Hekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbel gging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAGE1 Alieieei Nieuws- COURANT. Aifcrtcitit- LnilniUiL Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor- ERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN 0 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0.95; per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.40, iedere regel meer7conl (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek DU nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 6 Juli 1917. Ook thans heeft minister Posthuma; de interpel- latiënRutgera en -Van den Tempel over de jongste onlusten, in verband met de klachten over den aard- appelenuitvoer beantwoordend, over 't algemeen succes gehad. De heer Van den Tempel heeft er kend, ten slotte, dat de minister van landbouw ten opzichte van de kwestie der eischen van Duitsch land, dat invoer van voedsel vordert in ruil voor zijn steenkolen, „sterk stond". En dat is niet te veel gezegd. De heer Posthuma heeft in zijn uitvoerige rede veei gezegd, dat als bekend mag worden veronder steld, maar toch ook voor velen Interessant-nieuwe cijfers en gegevens genoemd. WIJ zijn, ten opzichte der kolen voorziening, nu eenmaal voor een zeer groot deel afhankelijk van het buitenland, vooral van Duitschland. Het export uit Engeland, van ko len, ligt nu vrijwel stil. In Februari kwam de ver scherpte duikbootoorlog, en toen kwam 't ep op aan, een al te groote ramp voor ons land te voorkomen. Uit Duitschland kwam per maand minstens 350.000 ton kolen. Wij hadden toezeggingen verkregen om trent „een geest van welwillendheid bij het oeco- nomisch verkeer". Wat niet belette, dat wij begin Juni bericht ontvingen, dat Duitschland zijn kolen- leverantie met 100.000 ton per maand zou gaan ver minderen. Gevolg ware geweest het stop-zetten van tal van industrieën, van gasfabrieken, van spoor weg-verkeer, enz. Om van huisbrand-voorraad niet °ens te spreken. De voorraden in ons land waren bijna geheel uitgeput. Men heeft nu weten te be reiken, dat in Juni van Duitsche zijde 356.000 ton is gfie\ crd,. en verklaarde Exc. Posthuma dat za.1 in Juli ook wel zoo zijn. Ondanks het ern stige van'de situatie voegde de minister er bij heb ik lang geaarzeld, alvorens toestemming te ge ven voor uitvoer van allerlei. Maar ten slotte is er schromelijk overdreven. Wat de gevolgen van het export voor den binnenlandschen toestand zouden zijn, was op 16 Juni j.1. niet te zeggen. Tot en met 3 Juli j.1. is er voor 3H millioen K.G .aardappelen uitgevoerd, d.i. X K.G. per hoofd, per Nederlander F»n berekening, die, nu ja: theoretisch, wil ik zeggen, precies uitkomt Maar over het officieus communiqué, van Land bouw uitgegaan, sprak de heer Posthuma woorden, die groote instemming wekten. Men geloofde hem eenvoudig niet. En in dit verband sprak de ronde Groninger van „menschen, die tot op het bot ver- leugend zijn." Distributie van de nieuwe aardappelen was niet mogelijk, wijl ze geen stapel-product vormen. En nog deelde min. Posthuma mee, dat de vooruitzich ten van den aardappel-oogst uitstekend zijn. De slechte oogst van erwten en boonen in 1916 was in verband met wat aan voedsel voor de dieren noodig is beduidende factor onder de oorzaken der aardappel-misère. Wat het voor 7 millioen K.G. ingezouten varkensvleesch betreft, de duur- tijd daarvan reikt tot 7 September. Van alle voe dingsmiddelen, die hier groeien zei de minister mei I, 2 en 3 jaar garantie. waaronder de bekende merken Cillel, Buldog en Kecord J. Schoorl Pz., LAAGZIJDE nabij de MARKT SCHAGEN. groote kalmte. De publieke tribune was vrij bezet. En op het Binnen- en Buitenhof c.a. was weet men wat roerigheid en vertoon van politie-macht. i Maar zóó sterk kreeg men tijdens de rede-Posthuma toch den Indruk 't zij dan, dat de Regeering wat vlugger had kunnen zijp met hare mededeelingen. z.a. de heer Koster verkondigde, nadat de heer V. d. iempel 't reeds gezegd had dat de „fouten der Regeering" door sommigen op onverantwoordelijke of schromelijk-lichtvaardige wijze worden opge blazen. Dat de arbeiders de verantwoordelijkheid onlusten afwijzen en die in hooge mate betreuren: de heer V. d. Tempel had 't in zijn rede ter toe lichting van zijn interpellatie voorop-gezet. Dat En geland gelijk deze afgevaardigde zei geen com pensatie geeft voor onzen uitvoer: wij weten 't en minister Posthuida heeft het erkend. Dat is treurig. Maar wij leven nu eenmaal, in deze tijden, onder den druk van willekeur, dien wij van rechts en van links hebben te verduren. Dat er „diepgaande ontevredenheid" was ontstaan onder de arbeidende bevolking: t' is begrijpelijk. En zeker ware het ge- wenscht, dat de Regeering hier meer licht had doen schijnen; wat meer opheldering, verklaring geschon ken. Juist dat stilzwijgen 't valt immers niet te ontkennen is heerlijke gelegenheid voor rad draaiers en alirlei „visschers in troebel water" om de goê-gemeente te bedriegen en op te hitsen. Of er waarheid schuilt in 's heeren V. d. Tempel's ver moeden, dat veel^oeds belemmerd is door den angst om de 80 millioen te overschrijden 't is moei lijk te beoordeelen. In elk geval heeft ook van dr. Nolens' zijde de regeering heden een „hint", een wenk g ekregen, dat zij wanneer 't werkelijk in het belang der volksvoeding noodig is, niet vruch teloos om „meer geld" zal vragen. De heer Schaper heeft op die bereidverklaring, door den leider der Katholieke Kamerclub gegeven, nog eens even ge wezen. Terwijl prof. Van Hamel, van zijn kant, nog even wees op de „agitatoren uit het buitenland", bin nen onze landpalen toevend, en waar de Regeering wel eens een oogje op mag vestigen. Een dag dus, alles en alles saamgevat, die stellig niet zonder nut was; wat opheldering schonk en ook voor de Regeering zekere „leering" zal heb ben verschaft. Mr. ANTONIO. HET WESTLAND EN DE AARDAPPELNOOD. Uil het Westland wordt geschreven: Toen in 1916 de teelt van vroege aardappelen we- ALKMAARSCHE OVERAL VERKRIJGBAAR. me tnadruk is niets uitgevoerd. De heer Van den Tempel had als zeer belangrijk voorgesteld de vrees tot overschrijding van het 80 millioeq-krediet. In een half jaar antwoordde de minister is veertig millioen verbruikt. Nader zal moeten over wogen, of aanvrage van nieuw krediet noodig zal zijn. En niet te betwisten valt, dat sommige heeren al bijzonder gemakkelijk praten over 't profetischen blik behooren te bezitten door de leden der Regee ring Ten opzichte der voorziening van kleeding en schoeisel zal de minister van Landbouw nader over leg plegen met het K. Nat. Steuncomité. Over zes weken begint de distributie van zooileder. De premier heeft, van zijn kant, nog iets gezegd in verband met de Amsterdamsche relletjes. Mr Cort v. d. Linden wees er_op, hoe het karakter daar van in plunderzucht was ontaard. De uitkomsten van het onderzoek dienen afgewacht. Maar burge meester Teilegen is den toestand meester, en voor de Regeering bestaat geen reden tot ernstiger in grijpen. De minister verklaarde het lot der slacht offers, waaronder ook onschuldige, te ybetreuren. Ma^r hij stelde op den voorgrond, dat met overleg, 1 en gematigdheid is gehandeld, ten f Ma - j -S, uit de redevoeringen der beide bewinds- Wcg-1' voornaamste. ^e' - #er laten middag, is toch nog een 'Je-vdompel c.s. geboren, waarin de Kamer <- -Us (jfydeei zou uitspreken, dat beper king tot \fhet wpjtfioen-krediet niet mag geschieden ten koste* lva, wat de volksbehoeften vorderen. Voorts: (flvde maximum-prijzen in geen geval mogen worden verhoogd, terwijl o.a. die voor rijst aanmerkelijk moeten verlaagd. En eindelijk voor verschillende 'artikelen schoeisel, sajet, klompen distributie wordt gevraagd. Deze motie zal op nader te bepalen dag worden behandeld. D.w.z. vermoedelijk over een paar we ken. Voor het Eindverslag ov-ir het twerp-Ex port Centrale, zal de commissie gelijk president Fock namelijk meedeelde nog een poe jjp noodig hebben. De Kamer is dus weer uiteengegaan; komt slechts even terug om het ontwerp voor de Indische leening der 50 millioen in de afdeelingen te on derzoeken. Vermoedelijk zal nu de week, aanvan gend 24 Juli, worden bestemd voor wat nog rest en vóór het Augtistus-recès moet afgedaan. Dan komt misschien ooi de motie-V. d. Tempel, de zéér lange, san de orde. De behandeling der interpellaüén geschiedde ia gens de regeling van den handel een ongunstigen uit slag bracht voor de tuinders in het Westland, waren deze aanvankelijk van plan de teelt in te krimpen. Dit plan is opgegeven ten gevolge van de toezegging van den minister van landbouw, dat er maatregelen zouden genomen worden om aan de teelten voor de volksvoeding een loomende opbrengst te verzekeren. Zoo stonden er voor «jen oogst 1917 zoowel hier als elders veel vroege aardappelen te velde. Zeer vroegtijdig werden ër maatregelen genomen teft" bespreking van den voortbrengingsprijs van de vroege aardappelen voor geheel Nederland. Voor net Westland beliep die f 2.50 per vierk. Rijnl. roe, waar van alleen f 1.10 a 1.15 voor bemesting, die in ge- •véne jaren f 0.40 a 0.50 kost Tengevolge van het aanvankelijk koude en later droge én heete weer, groeide het gewas zeer traag en werd de oogst op zijn minst 14 dagen verlaat. Officeiel werd de oogst op 20 Juni toegelaten met een prijszetting van 11 ets. per kilo met 50 pet. van den voorraad voor het binnenland en 6 en 18 ets. per kilo voor den uitvoer. Een gemiddeld van 133/i et voor het binnenland en 16 ets. voor het buitenland, dus op een geiftiddelde van 13 ets. per kilo voor groote ön 8 et voor poters. Proef oogsten bewezen, dat er op 20 Juni gemiddeld 13 kilo groot en klein kon geoogst worden zoodat de besomming per roe toen ongeveer f 1.60 beliep, waarvan na aftrek v..Z pot. veiling- netto overbleef, dus een verlies van t i voor elke roe geoogst land. Van hoogerhand kwam de aanbeveling, den oogst door te zetten., met de mededeeling. dat men over tuigd was, dat hij verre van loonend zou zijn. De tuinders lieten niet na, onmiddellijk den munster van landbouw in te lichten omtrent den stand van het gewas en het voorhanden beschot De Delftsehe -?1?" missie vergaderde met tuinders uit geheel het land tn 't laatst van 'Juni twee maal. De vergadering ver klaarde zich bereid, zoo noodig aardappelen in vol doende hoeveelheid te leveren, mits de voortbrenger een redelijke winst zou genieten Er werd voorge steld een prijs van f 5 per kin van 34 kilo en tevens een andere regeling van den handel voorgesteld, n.1. vrije handel met een minimum-prijs, waar beneden de aardappelen mochten verkocht worden voor het bui tenland Bij toeneming van het beschot zou deze re geling automatisch het binnenland een voldoenden aanvoer verzekeren Het bondsbestuur van de v er- eepiging Westland vergaderde 25 Juni, stelde den mi nister telegrafisch in kennis met den toestand van het gewas, dat toen een beschot van óp zijn hoogst 15 kilo kon leveren, en bood alle medewerking voor MARKTPLAATS A 88 den aanvoer aan, indien de prijs voorshand in die mate kon verhoogd worden, aat de voortbrenger al thans een .zeer kleine winst kon maken. De verga dering achtte een verhooging van den prijs voor het binnenland tot 15 ets. per kiio daarvoor noodzake lijk met geleidelijke verlaging bij toeneming van den oogst. De toestand bleef onveranderd, met het gevolg, dat de tuinders slechts overgingen tot noodoogst van velden, die weinig wasdom vertoonden, of waarop die tweede vrucht noodzakelijk moest uitgepoot gorden, doch doQir den groei zal de oogst geleidelijk toene men. Op 4 Juli werd er gemiddeld 20 Kilo leverbaar gewroet, dat is nqg één tierde beneden het normale beschot met een netto-opbrengst tegen 13 ets en 8 ets. per kilo, die den kostprijs nog niet ten volle dekt Eerst in de Week van 9 tot 14 dezer kan de oogst hier op volle kracht verwacht worden voor die velden, waar de tweede vrucht reeds tussehen de aardappel- rijen .uitgepoot staat In de talrijke vergaderingen der veüingsvereenigin-* gen is zeer gfldaagd over de sterk, verbreide voïks- meening, dat de tuinbouw zulke groote winsten maakt Opgemerkt werd, dat de prijszetting dit in verband met de hooge kosten van voortbrenging volstrekt on mogelijk maakt. Tevens werd gevraagd, of het pu bliek wel weet,welke bizondere lasten het bedrijf drukken buiten dé hooge teeltkosten en de burgerlijke belastingen om. Door de maatregelen, voortvloeiende uit de tijdsomstandigheden, zullen de veilingkosten tot 5 pet stijgen; daarbij komt 1 pet waarborg yoor mogelijk handelsschade; Vi pet. registratiekosten en een heffing van gemiddeld 5 pet van de kaskomkomr mars, tomaten, augurken, asperges, welke heffing Ge volksvoeding ten goéde zal komen. Zoodat de tuinder voor eenige voortbrengselen 10 a 11 pet van de op- o«engst moest afstaan LUTJEWINXEL. Onze plaatsgenoot M. Porte, leerling aan de Zee vaartschool te Helder, is geslaagd als stuurmans leerling. SINT MAARTEN. Nog steeds is hier geen einde aan het heerschen der roodvonk. Deze week zijn er weer 2 gevallen ge- canstateerd. SINT MAARTEN. Uitslag Gemeenteraadsstemming. Opgekomen 132 kiezers van de 250. Van onwaarde 6, geldig 126, vol strekte meerderheid 64. G. Bijpost 58 stemmen, J. Glas, aftredend, 84, D. Schermerhorn, aftredend, 90, A. Wit, aftredend, 67. De aftredenden zijn dus'herkozen. BARS1NGERHORN. Uitslag Raadsverkiezing, voor 1 zetel, vacature— G .Smit. Jm. Blaauboer verkreeg te Barsingérhorn 51, Kolhorn 54, Haringhulzen 5 stemmen, tezamen 110. C. Smi tGz. verkreeg te Barsingérhorn 71, te Kolhorn 36 en te Haringhulzen 25 stemmen, te za- men 132. Dus gekozen de heer C. Smit Gz. WAARLAND. Donderdag geraakte op het erf van Jb. P. alhier een wagen met hooi iin brand, Vermoedelijk doop von ken uit een kachelpijp van een noodwoning. Doordat men de brandende hooiwagen direct in de sloot reed en de spuit onmiddellijk ter plaatse was en water gaf, werd grooter ramp voorkomen. HOORN. Door het Bestuur van de Afdeeling Hoorn en Om streken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is besloten de jaarlijksche Stierenkeuring te houden op Zaterdag 28 Juli a.s. Als keurmeesters zullen fungeereu de heeren K. Posch te Schellinkhout, P. Schenk Dz. te Wieringerwaard en C. Stapel Gz. te Berkhout, terwijl de heer E Koster te Bobeldijk de beoordeeling der afkomstbe- wijzen op zich genomen heeft. Een bedrag van f 75 wordt voor de prijzen, be schikbaar gesteld. Op denzelfden dag wordt de Stierenmarkt gehouden. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar ach terstaande advertentie. KOLHORN. Onze vroegere plaatsgenoot B. de Boer, thans te Helder, slaagde aldaar voor het eindexamen 1ste ge deelte Kweekschool voor de Zeevaart. KOLHORN. In de polders alhier is het karweizaad aan de stok. Slechts een paar dagen hoorde men de machines; want er is weinig karwei dit jaar. De prijs is zeer hoog f 43 per baaltje, in normale tijden is dit meer dan de helft minder. ZIJPE. De heer G. Vrijburg secretaris tan het Water schap Zijpe en Hazepolder, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd met ingang van 1 Augustus 1917. ZIJPE. Het bedrag dat ingevolge art I der wet van 24 Mei 1897 (S. 156) door het Rijk aan deze gemeente zal worden uitgekeerd, is bepaald op f 11533.45. OUDE NIEDORP. L Donderdagavond vergaderde de Protestantsche kies- vereeniging alhier, in. het lokaal van den heer T. de Jong. De voorzitter, de heer Jb. Pluister, opende met een welkom de vergadering, die niet best bezocVt was waarna de notulen na lezing onveranderd wer den goedgekeurd De rekening over het afgeloopen jaar, door de heeren P. Schaap en Jb. Rootjes nagezien, werd in orde be vonden en goedgekeurd met een voordeelig saldo, groot f 5.32. Ontvangen was f 12 25; uitgegewen f 6.93. Tot bestuursleden werden benoemd in de plaats van de heeren D.' Kriller en M. H Woutman, die niet herkiesbaar waren, de heeren Jb Rootjes en H. Los sen. Niets meer te behandelen zijnde, werd de ver gadering gesloten. NIEUWE NIEDORP. Uitslag der Gemeenteraadsverkiezing, Vrijdag gehou den. Opgekomen 206 kiezers, van onwaarde li, dus geldig 192, volstrekte meerderheid 97. G. Ganaard, S.D A.P. 61 stemmen; D. Kuilman. Vrijz., aftredend 108 stemmen; Jil Stammes. Vrijz, aftredend 138 stemmen; D. v. d Stok, Vrijz., aftredend 115 stemmen; A. Visser, Vrijz. 124 stemmen. Dus gekozen de heeren J. Stammes, D. v. d. Stok en A. Visser (deze in de plaats van denheer D. Kuilman). ANNA PAULOWNA. Donderdag 5 Juli hield de afdeeling Anna Paulowna van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw eene vergadering in Veerburg Er waren 25 leden aanwe zig Na een welkomst woord van den voorzitter, den heer J. A. Waiboer, gaf deze het woord aan den Secretaris. De notulen werden onder dankzegging goed gekeurd. Ingekomen waren: le. een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin werd medegedeeld, dat in het eerstkomend orgaan een stuk zou staan over landbouw boekhouding. waarvan het Hoofdbestuur wenschte, dat door de afdeeling propaganda zou worden gemaakt Na ampele bespreking voor kennisgeving aangenomen 2e. Eene prospectus over stikstofmeststofxen, hare her komst en haar gebruik. De heer N. Raap wees op den belangrijken, inhoud en citeerde er een deel van De voorzitter stelde voor, een werkje aan te schaf fen en verzocht den heer Raap, in eene volgende ver gadering den inhoud nader te belichten De verga dering ging hiermede accoord, en de heer Raap nam de opdracht aan 3e. De inleiding van den heer K. de Boer Cz., gegeven in de algemeene vergadering der H.Mij over de plaats van den landbouw en het leven na den oorlog De heer Raap stelde voor, dat de voorzitter deze inleiding zou bestudeeren, en daar uit den leden in eene volgende bijeenkomst een kort resumé zou geven Ouder applaus deed de voorzitter toezegging. 4e. Verslag van oe algem vergadering te Amsterdam, dat bij den secretaris ter inzage ligt Deze laatste deelde mede, dat nog geen antwoord van het Hoofdbestuur was ontvangen op het schriftelijk ge zonden protest inzake de hooi voorziening Dit pro test werd voorgelezen Toen volgde eene bespreking over den prijs van het zaaizaad. Van den heer Klerk te Bloem endaal en den heer E velijn werden brieven voorge lezen. waaruit bleek, dat beiden aandringen bij de afdeeling om bij het Hoofdbestuur verzet aan te tee kenen tegen het advies van het dagelijksch bestuur aan Z.E. den minister van Landbouw inzake prijs bepaling van zaaizaad. De prijs van de gecontroleerde tarwe f 7 per H.L hooger te stellen, werd eene te groote winst geacht Dit kwam overeen met 50 pet boven den minimumprijs. 25 pet werd voldoende gerekend, terwijl 10 pet voor de reserve als eene extra bijbetaling genoeg geoordeeld werd (Later bleeik, dat 25 pet en 10 pet. boven den maximumprijs bedoeld was.) Reeds hadden de afdeelingen Haarlemmermeer, Houtrijk en Polanen zich gewend tot het Hoofdbestuur, om op dit advies terug te komen. Het bestuur deelde mede, dat het In dienzelfden zin een besluit had genomen, en lok reeds geschreven had naar het Hoofdbestuur, van oordeel geweest zijnde. j(at de vergadering wed hier aan hare goedkeuring zou fiechten. De heer MS. Kgjoen meende, dat de winst op het gecontroleerde zaaizaad niet zoo groot zou zijn, els wel scheen, en lichtte dit nader toe. Trouwens, een bepaald besluit van den minister betreffende den maximumprijs was nog niet genomen. Spreker ver dedigde de handelwijze van het Hoofdbestuur. Na heel wat debat, vroeg de voorzitter, of een lid der vergadering herroeping wenschte van het protesteerend schrijven aan het Hoofdbestuur. De heer Jb. Lindenberg gaf hiervan zijn wensch te kennen. Diens voorstel in stem ming gebracht, werd verworpen Hierna kwam aan de orde: „Regeling vervoer van kool en bieten per :spoor of tram De heer Raap deelde mede, dat aan de landbouwers in den Oostpolder briefkaarten waren gezonden, maar dat deze verkeerd ingevuld waren bin nengekomen. Blijkbaar was de zaak niet juist begrepen geworden Het bestuur van den tram had toezegging gedaan, dat waggons konden worden verkregen, mits een bepaald aantal werd aangevraagd voor een bepail- den tijd te gebruiken op een bepaalden datum. Aaa aanvragen, zoo los weg, kon met voldaan worden De heer J. C. Geerligs deelde mede, dat de fabriek te Groningen (dit sloeg op suikerbieten) begon ie wer ken met Oct Voor dit vervoer kon dus oen bepaalde tijd worden opgegeven. Er zouden ongeveer noodig zijn 10 waggons per dag. De bedoeling van, het bestuur Obleek te zijn, dat men moest opgeven, de juiste hoe veelheid kool en bieten per H.A. (voerbieten, voor de andere had de heer Geerligs de zorg), die men kan leveren en op welken tijd Opnieuw zouden er kaarten rondgezonden worden ter invulling. Naar aanleiding eener vraag deelde de heer H. Pa teer mede, dat (Te veiling op monster kan geschieden. Bij de rondvraag stelde de heer 'D. Stammes voor, om aan het polderbestuur een schrijven van wege de afdeeling te richten met verzoek, op kosten van den polder het einde van iederen weg aan de Kleine Sluis, en aan den Van Ewijcksluis de laadplaatsen te ver beteren De heer K. A Kaan was er om de hooge kosten tegen. Als werden er thans veel bieten geteeld, dit zou in latere jaren mogelijk niet het geval zijn en voor zulk een zeer tijdelijk werk mochten zulke hooge kosten niet besteed worden. De vergadering nam het voorstel van D. Stammes met groote meerderheid aan. Na dank voor de flinke opkomst, sloot de voor zitter de vergadering. JULIANADORP. Dinsdag 3 Juli j.L vergaderde de Vereeniging Koe gras Belang ten huize van J. Bijvoet De voorzitter C l de notulen werden ge- goedgekeurd Volgt jaarverslag, waaruit biedt, dat het verzoek om een vroedvrouw aan te stellen is ingewilligd en dat er een paar lantaarns zullen worden yJ 8tT|aatst, en dat de school weg verbeterd zal wor den. Hierna rekening en verantwoording De ontvang sten zijn f 26452 de uitgaven f 117.52, alzoo een batig saldo van f 147, de rekeningen en bescheiden waren nagezien door S. Kuiper, G. Ruitenburg en J de Graaf en in de beste orde bevonden. Medegedeeld werd, dat de financiën met f 25 waren vooruitgegaan.

Schager Courant | 1917 | | pagina 1