DIM 25 SEPTEMBER 1917. J. STUURMAN, Kapper-Haarwerker, Kassier, 50ste J a a r n a n o. No. 6077. - Uitgevers TRAPMAN Co. Binnenlandsch Nieuws. fabrieken stopgezet. Portemonnaies •Damestassehen Reisnécessaires Sigaren- en Sigarettenkokers Portefeuilles enz. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elk§ nieuwe leening, franco provisie. SCHAGEN. de eerste! het kleine broodrantsoen. -oude niedorp. dirskhorn. 1 •wy*""- COURANT. Mrattiiiï- LuMlil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woeqsdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor den AD\ ER 1ENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAKn D 5. - Inf. Teleph. No. 20. Prijs per ^maanden f0.95per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.55, iedere regel meer 10 cent (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend. VERDUISTERING. Te Middelburg te gisteren de 55-jarige onderwijzer L. uit Nieuw-Namen, gemeente Clinge, aangehouden die als kassier van den Boerenbond en de Boeren leenbank aldaar in ongeveer 8 jaar totaal f35.000 heeft verduisterd. De man bad bij zijn aanhouding een bedrag van ruim f 200 bij zich. Zooals wij reeds vroeger meldden is de afdeeling aardewerk der fabriek ,J)e Spinhx" te Maastricht reeds geruimen tijd gedeeltelijk stopgezet Thans wordt de toestand erger. In de laatste dagen heeft de Société Céramique zich genoodzaakt gezien een'hon- derdtal arbeiders te ontslaan, wegens gemis aan ge legenheid tot arbeid ten gevolge van steenkolen- schaarschte. Bovendien zullon de glasfabrieken „De Spinhx" en de „Stella" slechts gedeeltelijk werken met ingang van Maandag. „De Spinhx" zal dan slechts twee ovens onder vuur houden, terwijl in nor male omstandigheden,zes ovens gestookt worden. De „Stella" zal van de vier ovens slechts één oven onder vuur brengen. MET DEN KOFFIEMOLEN. De Rijkspolitie heeft in den omtrek van Eindho ven reeds bij zeer vete boeren een inval gedaan en aanwezige groote koffiemolens in beslag genomen. De eigenaars gebruikten deze molens om hun rogge of boekweit te malen. Deze methode vindt veel toepas sing. 's-Hertb. Ct koffie en thee. Het Bureau voor mededeelingen inzake de Voed selvoorziening meldt: Op 30 September a.s. houdt de voorloopige koffie- en tbeeregeling op te werken; de bedoeling was op dat tijdstip de definitieve' regeling in werking te doen treden. Inutsschen is dit niet mogelijk geble ken met het oog op de omvangrijke administratieve voorbereiding dier regeling, met name de uitreiking der koffie- en theekaarten .Daarom zal nog éénmaal 't lichaam der broodkaart, en wel die voor de 28ste week, dienst moeten doen voor het verkrijgen van "thee en koffie. Deze broodkaart is echter tot 4 Octo- ber noodig voor het verkrijgen Van brood, zoodat eerst op 5 October daarvan gebruik kan worden ge maakt voor de koffie- en tha^distributie. In verband met een'en ander is daarom bepaald, dat van 30 September tot en met 4 OctobeT geen thee of koffie mag gekocht of verkocht worden. Van 5 tot en met 13 October kan dan tegen inlevering van het lichaam eener broodkaart voor de-28ste week een half ons koffie of een half ons thee worden ge kocht. Inmiddels hoopt men gereed te zijn met de in voering der definitieve regeling. GOEDKOOPE MAALTIJDEN. Men schrijft uit Winterswijk: De aardappeloogst, welke thans biina afgeloopen is, heeft een goed beschot opgeleverd. De opbrengst van alle soorten ls grooter dan in het vorige jaar. Met bét oog op het karig broodrantsoen, komt zulks den arbeiders en landbouwers goed te pas. Van daar dat vele lieden tegenwoordig tweemaal daags aard appelen eten .om hierdoor een broodmaaltijd te spa- rpn. Waar het rundvleesch tegenwoordig zeer goed koop is en voor 30 cent per pond met been verkocht wordt, daar komt hun zoo'n maaltijd niet duur te staan. FET SPOORWEGVERKEER. Gistermorgen is, naar .het N. v. d. D. meldt, besloten met ingang van Woensdag -a.s. het goederenvervoer op de spoorwegen telkens des Woensdag geheel stil te zetten. STEENKOOL UIT ENGELAND. In ons Avondblad van gisteren, aldus de N. R. Ct., hebben wij uit het Hdbld. een bericht overgenomen, volgens hetwelk tusschen Nederland en Engeland overeenstemming zou zijn vrkregen omtrent de 1'eve- nng van steenkool. Wij vernemen thans, dat dit be richt niet juist kan zijn. Immers de levering van steenkool door Engeland aan ons laqd vormt slechts oec onderdeel van eene algemeene overeenkomst tusschen de beide landen, waaromtrent op het oogen- hlik nog niets ls beslist, daar de onderhandelingen erover nog nauwelijks begonnen zijn. Daarenboven mag niet uit h§t oog worden verlo- ren, dat men er, wanneer de overeenkomst met En ge and zal zijn afgesloten, ten aanzien van de steen- kolenvoorziening uit dat land nog lang niet zal zijn. '»e steenkolen rullen dan, krachtens de overeen komst, wel worden geleverd, maar zij moeten dan bog uit Engeland naar hier worden vervoerd op dus danige wijze, dat vrijelijk in ballast naar Engeland, en mot steenkool terug kan worden gevaren, zonder a«t abnormale routes moeten worden gevolgd, en zonder gevaar voor torpedeering. Alleen op die wijze hw 5al mogelijk zijn, een belangrijke hoeveel- iu 110,611 Per maand aan te voeren. Vf£u, h«hoeft het nauwelijks betoog, dat het struis- ofu,èpo is> t6 trachten het te doen voorkomen, Om ai casu a,,6€n met Engeland te maken hebben. om 1Iel,de la bet dan ook vrij zonderling step. eeri zacht woord te gebruiken en dient het zen van6t«enkel tactisch doel, nu reeds over prij- bevoegde ,fw ?.er 100 te 8aan spreken, zooais .„van dien hprt oi tegenover het Hbld. werd gedaan. Iri- voorwaarri^°nie Regeering gelukt, op aannemelijke kolenschep Vrt^6 en gevaarlooze vaart voor onze Pen naar hedtnaren. dan J. Schoor 1Pz., MARKTPLAATS A 88 LAAGZIJDE B 50 SCHAGEN. cijfer hoewol ™lnderen, en daarmeae nei vraem woordige waardè a dan- in verband met Holland nio vl 6 6r schepen van een prijs c. i. f. zijn bovengenoemd geen sprake zal kunnen staand51? in leder geval moge uit het boven- hewsrhf d^en' dat de geheele materie wordt be waart» ii iv a .onderbandelingen, naar twee zijden, wichtlü^I!?dl,en n°g andere belangen van groot ge- de r-<.c 'n betrokken. Het zal daarom verstandig zijn, ten t iV,i n van de onderhandelingen af te wach- conri, ^61!8 uit den aard der zaak allicht onjuiste clif»ru te trekken uit zeer hooge of zeer lage loon^t Van steenkolen prijzen zooals die in de afge- pen week in de pers de rondte hebben gedaan. bet Corr. Bureau Aiit vertrouwbare bron, ver- öiet a' r^P't bericht, dat de Nedorlandsche regeering k0m 0 Engelsche tot overeenstemming zou zijn ge- v pn inzake de levering van Engelsche kolen, op beslist niet juist. 1 fersLurcau V'az Dias verneemt, dat er onder handelingen met de Duitsche regeering worden ge voerd, teneinde te bereiken, dat een vrije vaargeul naar Engeland wordt gewaarborgd voor kolensche pen. De bespreking is nog niet geëindigd. KÖLENSCHAARSCHTE. Vanwege de Rijkskolendistributie is, naar het Hdbld. melt, aan ondernemers van passagiersboot- diensten aangezegd, dat des Zondags niet meer geva ren mag worden. Voor Zondag was nog een beperkte dienst^toegestaan, maar volgende Zondagen zullen alle diensten moeten vervallen. De directies van ondernemingen, welker booten niet aan spoorlijnen liggende plaatsen aandoen, stel ten pogingen in het werk om voor haar booten een beperkten Zondagsdienst te mogen behouden. Aan de gemeentegasfabriek te Vlaardingen ia nóg voor ten hoogste tien' dagen steenkolen aanwezig. Heeft binnen dien tijd geen aanvoer plaats, dan zal Vlaardingen geheel in het donker zitten. Aan de fa briek worden inlichtingen omtrent zuinig gasver bruik gegeven. In de volkswijken in Amsterdam hebben den laat- sten tijd zeer velen brood van de bakkers bekomen tegen bons van nog niet geldige broodkaarten, om dat de reeds geldige te spoedig werden „opgemaakt", waardoor nu de bakkers streng bet voorschrift om geen brood te verkoopen dan tegen inwisseling van geldige boas, opvolgen, heel wat arbeidersgezinnen, geen brood bekomen kunnen. Het gevolg is, dat mot name in de Jordaan, op de eilanden en ook in de binnenstad zich voor de bakkerswinkels oploopjes vormen van vrouwen, die eischen, dat baar tegen be taling brood zal worden verkocht, doch die geen bons kunnen afgeven. Telkens riepen gisterenavond: en vandaag de bak kers de hulp van de politie in, daar de. vrouwen eenvoudig geld op de toonbank legden, brooden weg namen en er mede vandoor gingen. In meer dan één geval is de houding van het publiek ernstig drei gend' geweest. Er werd geroepen, dat men den win kel zou blunderen. In de Tweede Lauriersdwarsstraat is een bakkersvrouw dcor een troepje opgewonden vrouwen mishandeld, zij het jdan ook niet ernstig. Een,'pen tijd. later zijn opgeschoten Jongens ln den winkel gekomen, hebben eerst een praatje gemaakt en öt arna een greep gedaan in den bak, waarin de winkelier de ingeleverde broodbons bewaarde. In de Boomstraat hebben vanmorgen te 5 uur vrouwen zichzelf brood verschaft aan een depot; sommigen zonder te betalen, doch geen har er gaf bons af. Vele depots krijgen van hun leveranciers geen brood meer, met bet oog óp de houding van het publiek. Er kan niet mot gesoeg klem op gewezen worden, dat men, hoo hard het ook zij, event achterstand zelf zal moeten weten in te halen, daar de regeering in de onmogelijkheid verkeert de menschen door eenig toegeven tegemoet te komen. GOEDKOOP SCHOEISEL. Omtrent de verstrekking van goedkoop schoeisel meldt het Bureau voor mededoSingen in zake de voedselvoor ziening Hei aanvankelijk denkbeeld om voor deze verstrek king schoenen te doen vervaardigen, is prijs gegeven. 'In óe eerste plaats zou daarmee veel tijd gemoeid zijn. Bovendien zou dan alléén over de aldus vervaar digde schoenen kunnen worden beschikt, terwijl men een grooter aantal zou moeten doen vervaardigen dan wellicht practisch bruikbaar zou blijden. Immers, het is -duidelijk, dat voor iedere categorie mannen, vrouweu en kinderen verschillende maten zouden moeten worden vervaardigd, terwijl onmogelijk voor af tc benaderen is, hoeveel van iedere maat noodig zal zjjn Om al deze redenen is «en ander stelsel gekozen, nl. het beschikbaar stellen van bons, die door de win keliers in mindering zullen worden gebracht van den winkelprijs. De personen, die voor deze voorziening in aanmerking komen, ontvangen dus een bon, waar mede zij naar den winkel gaan. Zij betalen den win kelprijs verminderd met het bedrag, dat de bon aan geeft de winkelier teakent pp den bon een verkoops verklaring en ontvangt tegen inlevering van den bon het aanvullend bedrag. Dit' stelsel levert het voordeel op, dat daardoor voor deze voorziening beschikbaar zijn ook de reeds aanwezige winkel-voorraden, terwijl de verstrekking veel eerder in werking zal kunnen treden. Bovendien wordt aldus de tusschenhandelniet uitgeschakeld, terwijl de kooper op de normale wijze een keus kan doen en het schoeisel ontvangen, dat hem het best past. Intiisschen behoort deze voorziening beperkt te blijven tot het volksschoeisel. Daarom zijn aange geven de maxima, waarboven de winkelprijs van het te verstrekken winkelschoeisel niet mag gaan. Voor deze voorziening komfen alleen in aanmerking de volgende soortenmanschoenen, waarvan de winkelprijs niet hooger is dan f 9; (laarvoor wordt dan een bon ter waarde van f3 gegeven. Voor jongens schoenen zijn deze pijfers: .maximum-winkelprijs f 7.50, bon f 250; kin.derschoenen, maximum-winkelprys f 4, bon f 2.50; vrouwenschoeisel (bandschoenen en pantof fels) f 6 en f 2.50. De kooper betaalt dus ten hoogste voor mansschoenen f 6, voor jongensschoenen f 5, voor kinderschoenen f 1.50, voor vrouwenschoenen f 3.50. Uit de door den winkelier op den bon te onder teekenen verklaring moet blijken, dat de maximum winkelprijs niet is overschreden. Een valsche verklaring van den winkelier stelt hem, behalve aan eventueele strafvervolging, bloot aan onmiddellijke schrapping van de lijst van winkeliers, bij wie met bons kan worden gekocht. Verwacht wordt, dat, zooals de prijzen zijn gesteld, de winkeliers met het oog op de nog bij den kleinhan del aanwezige prijzeh, allen tot deze voorziening zullen willen medewerken, ook omdat de gelegenheid tot onderlinge concurrentie in dit stelsel niet wordt weggenomen Voor klompen zal de regeling in het algemeen de zelfde zijn als voor schoeiseL Er zullen bons worden Verstrekt,, waarvan de houder bij den winkelier zal kunnen krijgen een paar mansklompen voor f 0.,60, een paafr vrouwenklompen voor f 0.50, een paar jongens klompen voor f 0.40 en een paar kinderklompen "voor f 0.30 De w.inkelier zal tegen inlevering van den bon voor een paar vrouwenklompen, f 0.45 voor een paar jongensklompen en f 0.35 voor een paar kinderklompen. Per gezinslid zal één paar schoenen per jaar volgens deze regeling verkrijgbaar zijn. Het aantal paren klom pen is in verband met het productievermogen der klompenindustrie nog niet vast te stellen. Voorloopig zal met één paar per gezinslid worden begonnen.- De uitvoering dezer regeling zal onder toezicht der ge meentebesturen geschieden door de plaatselijke steun- comité's of eenig ander plaatselijk orgaan, dat zich voor deze voorziening beschikbaar stelt, waarin echter ook de arbeiders-organisaties dienen te zijn vertegen woordigd. VEENHUIZEN. Ten lokale van den heer P. Groot had de openbare aanbesteding plaats van het kroozen, reinigen pn flab- ben der poldermolenslooten, alhier. Het werk werd aangenomen in totaal voor f 146.50 door de heeren K. Bart en P. Pauw. Het heerenhuis met oprit en moestuin en kapberg en weilangen, samen groot 4.02.57 H.A., eigendom van den heer A. Wonder Pz., heeft Vrijdag in publieke veiling opgebracht de som van f 21566.55 en is gekocht door de neeren J. Mijts en J. Nagelhout alhier. Op 22 September hield de afdeeling Harenkarspel v.h.. Witte .Kruis haar algemeene vergadering ten huize van den heer D. Bruin, alhier. Na opening worden de notulen gelezen en onver anderd goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. De Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering van het Witte Kruis te Amsterdam op 2 Octooer a.s. geeft weinig aanleiding tot bespreking. De afgevaar digde zal stemmen vóór de punten 8, 9 en lti Volgt bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren J. Dam, voorzitter, A. Blad en A. 'Sleutel. De heer Dam wenscht niet meer in aanmerking te komen. Ge kozen worden de heeren D. Groenhart, R. v. d. Laan en G Francis. Tot afgevaardigde naar de vergadering te Amster dam worden gekozen de heeren L. Reuvers en F. Sin- ninghe Damsté, plaatsvervanger de heer R. v. d. Laan Bii de rondvraag komen ter sprake de "bezwaren bij den aankoop van verplegings materiaal tegenwoordig. Hospilaaldoek o.a. is met meer verkrijgbaar. Ook wordt nogmaals gewezen op de vervuüihg van de slooten bij Dirkshorn Men vindt daarin haverdoppen, krengen van honden en katten, pekelspek, enz. waar om dergelijke zakeri niet bestopt? Alleen de medewer king van het publick kan hierin verbetering brengen. Bij de sluiting der vergadering Spreekt de heer Reu vers een woord van dank tot den scheidenden voor zitter. .DE LIMBURGSCHË KOLENPRODUCTIE. Blijkens het verslag van de Kamer vap Koophandel te Heerlen bedroeg de netto productie van de Um- burgsche mijnen over de laatste vijf jaren: 1912 1.72a,394 ton; 1913 - 1.873.079 ton: 1914 - 1.923.540 ton: 1915 - 2332.747 ton (slik inbegrepen); 1916 2.656.087 ton (slik inbegrepen). Aangezien in 1915 door enkele mijnen bovendien geen slik periode was opge geven, moet het cijfer over 1915 met het quantum slik over dat jaar verhoogd worden ter vergelijking 'met hot cijfer van 1916 („slik" is do yeer fijne kool. yellte overblijft na do wosschlng, vermengd met water. Do meeste industrieën Jcunnen goen „slik" gebruiken, de bedrijven die het wel gebruiken Kunnen, bijvoor beeld het Amsterdamscne Electrisehe Bedrijf, pro- fiteeren er dubbel van). De verdeeling van den afzet in tonnen was Sis volgt: eigen gebruik 145.810 évorig Jaar 83.736); verkocht: 2501.034 (vorig laar 2224.1 HO), waarvan naar het bui tenland 20.161 (vorig jaar 240.655). Hierbij dient op gemerkt te worden, dat consent verleend wordt voor een geringe hoeveelheid kolen, speciaal aan de. Doma- niale mijn, ten bate van een Duitsche kalkindustrie vlak over de grens. De verkoopswaarde der uitgedolven hoeveelheid be droeg over 1916f 30.639.508 (vorig jaar f 21.024.092): of per ton f 11.90 (vorig jaar f 9.92). De electrisehe centrales van de Staatsmijnen Wïlhel- mina en Emma leverden in 1916 27.552.533 K.W.U. vorig jaar 21.390.255 K.W.U.) HET SPOORWEGVERKEER EN DE KOLEN- SCHAARSCHTE. Nvjj hebben, aldus het N. v. d. D., inlichtingen inge wonnen ter plaatse waar men ons die het beste kon verschaffen, naar aanleiding van de verontrustende be richten, die omtrent een eventueel stopzetten van "het spoorwegverkeer de ronde doen. De Maasbode van gistermorgen bevatte dienaangaande het volgende: Naar we uit goede bron vernemen, zal over drie weken, indien de onderhandelingen met Duitschland omtrent onze kolenvoorzieniiig niet ten spoedigste ten goede geleid worden, het geheele spoorwegver- Keer worden stopgezet, daar de Nederlandsche spoor wegen Slechts £en kolenvoorraad hebben genoeg om het verkeer circa drie weken gaande te houden. Het bericht, zooals dat In dezen vorm luidt, kan door ons ten stelligste tegengesproken worden. Naar men ons mededeelde zijn de voorraadcijfers geheim; buiten den generalen staf mogen die aan nie mand worden medegedeeld. Een feit echter is, dat de voorraden gering zijn en dat, bij voortduring van de stagnatie in den kolenaan- voer, naar nieuwe bezuinigingen moet worden uitge zien. Tot een opmaken van den voorraad, als de Maas bode wilde doen uitkomen, zou natuurlijk nooit wor den overgegaan. Doch nadere inkrimping van den dienst wordt wél in uitzicht gesteld, indien het uitblijven van nieuwe kolenzendingen aanhoudt Allereerst zal zich die dan doem; gevoelen voor het goederenver voer. Zooals wij vernamen, is gistermorgen besioten met ingang van Woensdag a.s. het goederenvervoer telkens des Wjoensdags geheel stil te zet ten. De goederendienst is dus des Woensdags dezelfde als des Zondags. De Donderdag zou bij deze nieuwe regeling overeenkomen met 'den Maandag; de Vrij dag met den Dinsdag. Hét verkeer te water zal meer dan tot nog toe de spoorwegen van haar goederenvervoer moeten ontlasten, hetgeen echter ook daar wel op moeilijkheden zal stuiten, gezien de stagnatie in de vaart van motor en stoombooten. Mocht ook deze maatregel nog niet voldoende zijn, dan zal .overgegaan worden tot nog ingrijpender be perking van het goederenvervoer op de spoorwegen en bovendien'Jot verdere inkrimping van net perso nenvervoer. De kolenvoorziening is thans zeer gering: wat nog aankomt is .gruis en een geringe hoeveelheid Hoi- landsche kolen, doch daarmee kan het huidige ver keer niet worden onderhouden, nu de treinen boven dien ieer lang en zwaar zijn. Er staat ons dus waarschijnlijk een nadere beper king van de .spoorwegdienstregeling te wachten. Op goede gronden kunnen wij ons bericht van Za terdag, 'dat de overeenstemming tusschen onze en de Engelsche regeering inzake de levering van Engelsche kolen ajn ons land is verzekerd, handhaven, ten spijt van de daarop gekomen tegenspraken. Het Haagsche Correspondentienureau verspreidde gis teravond de volgende mededeeling: Naar wij met zekerheid vernemen bevinden de onder handelingen met Engeland in zake de kolenlevering zich nog in hetzelfde stadium als de vorige week. De mogelijkheid is intusschen niet uitgeslotem dat, al mocht de overeenkomst waaromtrent thans wordt on derhandeld onverhoopt niet tot stand kunnen komen, ons land desniettemin door Engeland in staat zal wor den gesteld 100.000 ton steenkolen uit Engeland te be trekken. Het V. D.-bureau verneemt uit regeeringskringen Ter publieke voorlichting diene, dat het geenszins verwondering "behoeft te baren, dat de Duitsche auto riteiten zich niet ongeneigd betoonen een vriie kolen vaart op Engeland toe te staan. Duitschland zelf beschikt niet over de noodige werkkrachten om do kolenlevering op zoo'n uitgebreide schaal te doen geschieden, dat het aan eigen behoeften kan voldoen en nog een be langrijk kwantum naar het buitenland kan verzenden. Toen a het genoodzaakt, ten einde daarvoor levens middelen in ae plaats te krijgen, kolen naar ons land uit te voeren en verkeert het, wat dit artikel betreft, in dezelfde situatie als Nederland in het begin van dezen zomer met de aardappelen, die ook moesten worden uit gevoerd in ruil voor kolen, die we dringend' noodig hadden. Nu reeds heerscht in menig deel van het Duitsche rijk koLennood. Voor den a.s. winter koestert men oók in dit opzicht zeer pessimistische verwachtingen in Duitschland. Toch zullen ook in dien tijd kolen moeten worden uitgevoerd, hoe gaarne Duitschland de opbrengst zijner mijnen binnen eigen landgrenzen houden zou. Wanneer het er nu toe kan meewerken een flink kwantum exportkólen in eigen land te houden en toch aanvoer van levensmiddelen uit Holland krijgen kan, is het tot concessies bereid. De vrije koienaanvoer door in ballast uitgevaren Ne derlandsche schepen zal voor Duitschland een hulp middel zijn om minder Duitsche kolen af te staan en toch een deel der producten van Nederlandschen bodem te verkrjjgen. Ten slotte werd nog op het volgende de nadruk ge legd. Tegenover elke concessie aan ons land door de belligerente troepen toegestaan, staat een tegenprestatie onzerzijds. Meer dan ooit zal in de handelspolitiek gel den Niets v<yr niets. En als we niet over producten beschikten waarop het buitenland prijsstelt, zou onze economische toestand veel slechter zijn dan thans. DILETTANTEN TOONEEL. Het bestuur van den Prov. Bond van üuettanten Tooneelvereenigingen in N.-H. heeft een Tooneelwed- strijd uitgeschreven voor Afdeelingen, welke bij den Bond zijn aangesloten. NATIONALE RECITEERWEDSTRIJD. De Tooneelv. „Eensgezindheid" te O. Knollendam schrijft ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een reciteerwedstrijd uit, welke in November zal worden gehouden. SINT MAARTEN. Bij de gehouden keuring te Schagen voor. den Land storm, jaarklasse 1901 zijn ongeschikt bevonden C. Blom en J. Pastoor, niet verschenen S. Schut. Jaar klasse 1900 geschikt bevonden J. J. Baas, J. Dekker, D. de Geus en T. Wit SCHAGERBRUG. Wij vernemen, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.L bij den veehouder Brak „alhier eeu Ai- tal kippen is ontvreemd. De zaak is in handen der politie gesteld. 'T ZAND. Toen mej. K., alhier, eenjge boodschappen in de winkel moest doen, zette zij, zooals dit gewoonlijk gaat, haar rijwiel even bij de winkeldeur. Toen zij echter buiten kwam bemerkte zij dat dat het rijwiel was verdwenen .Later bleek dat twee woonwagenbe woonsters het hadden meegekaapt Wat wel zeer bru taal was. als men nagaat dat het midden op den dag en in het doro gebeurde. Fietsrijders weest dus voorzichtig. De poutie alhier heeft proces-verbaal on gemaakt r HOOGWOUD. De eigendommen van den heer P. Verweij, alhier woning met grooten moestuin, zijn onderhandsch ver kocht aan den heer Jb. Woutersen, alhier.

Schager Courant | 1917 | | pagina 1