Schager Courant. M. SMIT's Rijwielhandel, Koegras en Peilen. Mn flink* Qitn&tbode, ken Oidistboea. een net Bingeneoonhuis een flinke Schippersknecht, Gier- of Stalpompen, een Dienstbode, Een kleine Boerderij, benevens 2 Bouwterreinen Veevoeder- Kooktoestel ten flirke Dienstbode, Huishoudster, Een morgen Koolrapen, i^ö^tïk 2 klampjes Hooi, Landbouwers I H.A. uitmuntend Bouwland. Woensdaq 31 October 1917. 60ste Jaargang No. 6098. TWEEDE BLAD. Raad van Noordscharwoude. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. - wieringen. - wieringen. schoorl. "een bofferd. een vondeling in een trein. de nieuwe staatsleening. brandhout. boerenkool. de productie der lemburgsche mijnen. het tramongeluk te sloten. Binnen- en Buitenbanden in verschillende prijzen voorradig. te koop i gbvraagd: te koop: een Boerenknecht een Meisje, t» hü i nwi urp bÜ ri- SALM, Stationstraat te W ieringerwaard, Vergadering van den raad van Noordscharwoude, gehouden op Dinsdag 30 October 1917. Voorz. Burgem lirinkman. Allen present Sa opening door voorz. volgt lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen is een adres van 't Hoofdbestuur der vereeniging van NU Diaconieën voor gezinsverple ging in de classis Alkmaar, om subsidie voor het jaar 1918 te mogen gemeten. Besloten wordt f 25 subsidie per jaar tot wederopzegging toe toe te zeggen r Volgt een adres van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsverocniging om steun voor een te houden cursus. Wordt besloten f 10 toe te staan. Volgt mededoehng dat 265 telegrammen in Septem ber zijn behandeld. Aan TL. Spaan wordt wwens vertrek gedeeltelijke ontheffing van aanslag in Hoofdelijken Omslag ve leend. Goedgevonden wordt, maximum heffing van f 15000 voor Hoofdei. Omsl. ter hoogere goedkeu ring in te zenden. Kohier Hondenbelasting wordt od f 103.50 vastgesteld. Daarna komt verordening regelende de jaarwedden van onderwijzend personeel, ter tafel en worden de salarissen aldus vastgesteldVoor Hoofden 0—2 dienstj f 1150, 2-4 f 1250 4-6 f 1350, 6-8 f 1450. 8-10 f 1550, 1013 f 1650, boven 13 f 1700. onderwijzers van bijstand0—2 dienstj. f 700, 2-4 f 800, 4—6 f 900, 6—8 f 1000, —8.10 f 1100, 10—13 f 1200 boven 13 f 1250. Ingekomen ts oen adres aan de gemeentebesturen van Woord- en Zuidscharwoude en Oudkarspel gericht en ingediend door eenjge instellingen tot drankbestrijding In dit adres wordt aangedrongen op vervroegde slui ting van café's en verloflokalen, die men in dit adres gaarne om 10 uur 's avonds gesloten zou zien. Voorzitter zou het voor het verkregen van uniforme regeling in de drie gemeenten in Broek is het ai sluiting om 10 uui» nuttig achten dit adres te stellen in handen van B. en W Zoo is ook in Oud karspel gedaan. Daar was de raad wel voor het idee. in het adres utigesproken Ook hier gevoelt de raad daar wel voor en wordt algemeen goedgevonden het adres te renvos- eeren naar B en W die dan met de andere gemeente besturen overleg zullen plegen tot nadere regeling. Van den timmerman Hei is ma die de zaak van W Roos heeft overgenomen, is een verzoek ingekomen om ook eens voor gemeentelijk timmerwerk in aanmerking te mogen komen. Zal als hij aan <ie beurt is, aan dacht aan worden geschonken, 't Gaat tegenwoordig om de beurt welke regeling de goedkeuring van den raad kan vinden. Ingekomen ^Fn het gemeentebestuur ie Soest een verzoek om adhaesiebetuiging op het adres aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, om andere regeling van den prijs der petroleum of deze anders in de distributie op te nemen om het groote prijsverschil van dat artikel in de eene gemeente in vergelijking met de andere, tegen te gaan Algemeen is men er voor, tot adhaesiebetuiging over te gaan. Voorzitter doet mededeeling, dat afwijzend door dien Minister van Landb., Nijvern. en Handel is beschikt op het verzoek om witte kooi per spoor te mogen vervoeren. Er werden geene termen gevonden om tot opheffing van het verbod voor kool vervoer per spoor over te gaan. De Spoorweg Maatsch. kan geen wagons beschikbaar stellen en wordt in overweging gegeven, de waterroute voor het vervoer te bezigen. Rondvraag. De heer Ootjers vraagt hoe of het staat met de verwarming bij den telegraaf en telefoonkantoor houder Joman alhier. Komt het hem toe, dat hij er van gemeentewege wat voor krijgt?. Voorz.'t Ia dienst der posterijen. De heer Keeman is van meening dat de gemeente besturen toch wel verplicht zijn, er vuur en licht voor te verschaffen. Voorz. zou een degelijk onderzoek eerst wenschejjjk achten. De heer Barten't Is gemengd bedrijf, 'tw ordt ook voor rijksdienst, voor post gebruikt. In hoeverre het rijk daarvoor licht en warmte geeft, daar hebben wij tot zoover eigenlijk niet mee. noodig. De heer Ootjers: Er zijn gemeenten, die er toch wat voor geven In Broek bijv geven ze er kolen voor. De heer Keeman, Er zijn heel wat gemeenten, die ér wat voor geven. Voorzitter wijst er op, dat het gemengd bedrijf ia en wil eerst onderzoek, eerst de zaak goed onder de oogen zien. De heer Keeman: Joman zei, het gas wordt duur der als er een telegram, bijv. voor Aartswoud komt, moet hij het des Zondags ook bthandelen. Voorzitter: Dat wordt echter afzonderlijk betaald. De heer Barten meent, dat hij daarvoor Zondag» één uur open ia De heer Vlug: Joman meent er recht op te hebben, dat hij vergoeding voor extra licht en verwarming voor poet- en telegraafkantoor krijgt Hoe groot dat bedrag zou moeten zijn, zou met hem overlegd kunnen worden. Anderen meenen ook, dat zouden we met hem kunnen maken. De heer Vlug: t Is al eens voorgekomen dat tele grammen in Alkmaar bleven liggen, omdat hier geen licht Is. Anderen meenen, dat dit in den tijd is geweest dat op bepaalde uren aparte bepalingen voor het gasverbruik gelden. Voorzitter vindt, dat Joman niet zou moeten ver onderstellen dat wij met licht achter hem kernen, zoo is het nu niet. Maar laten we het onderzoeken, dringt voor zitter aan. De heer Vlug: Als hij nu meent, dat hij er recht op heeft De heer Keeman: Ik wil ook wel overtuigd worden De heer Ootjers^- W at moeten we onderzoeken? Ik weet verschillende gemeenten, waar ze het beslist doen. 5 oorzitter: Van het Rijk krijgen wij een bijzon dere norm. Laten we het aanhouden tot nader on derzoek, we hebben onzen inspecteur. De heer Barten: Als hij er recht op heeft, dan ge ven. Al is het over drie weken, dan maar terugwer kende kracht geven. Goedgevonden wordt, dat het onderzocht zal wor den. De heer Ootjers vraagt verder hoe het gaat met de straat bij de Mosselbrug. Ze gaan aan de telefoonpaal toe en dan van het Noord eind af, wordt den heer Ootjers toegelicht. De hee rKeeman zegt, we zullen het in gezamen lijk overleg regelen. De heer Ootjers informeert, of er al regeling ia getroffen voor de klucht. De heer Keeman: De opzichter Ooerterlee wou er gaarne den geheelen Raad bij hebben. Voorzitter acht het daar een lastig plekje. De heer Vlug vindt het daar bij de Mosselbrug ook lastig met vaartuigen door den stroom. De heer Ootjers merkt op dat de steiger van den toren nog niet ls verwijderd. Voorzitter: Neen, die is er nog niet af. De heer Ootjers: Het wacht zeker op een nieuwe reparatie. De heer Barten: Die steiger kon er wel al af ge weest zijn, al wel een maand geleen had dat ge kund. De heer Heman: Een mnand geleden toen was de leidekker er nog op. Voorzitter zegt, we hebben wel 6 of 8 maal ge vraagd en herhaaldelijk er op aangedrongen dat die steiger zou worden weggedaan. Maar het is nog niet gebeurd. Niets meer te behandelen zijnde, volgt sluiting. het ontwerp terug te nemen) werd met overgroofe i meerderheid o4 tegen 7 verworpen. Maar hier - was geen „gelukkig voorteeken" i Slechts bitter-schrale troost voor de zware wonde, die vervolgens werd ge slagen i..^. Mr. ANTONIO. Don Haag, 30 October. Minister Pleijte heeft heden de zooveolste neder laag geleden gedurende zijp ministerieels loopbaan, li li dize is zóó ernstig, dat men geneigd ls zich al te ragen, of de heer Pleyte zich ook dit échec zal laten welgevallen ,de portefuil'le van Koloniën be houdend? De Kamer heeft heden met 23 tegen 43 stem men verworpen het ontwerp tot uitbreiding van de Billibon-concessle en tot verlenging dier conces sie, tot 1927 loopend, tot den jare 1967. De motie-IJzerman, zic'i voor Staatsexploitatie uitsprekend, werd weliswaar met 35 tegen 32 stem men verworpen Rechts voor tegen Links. Maar onmiddellijk er na werd aangenomen met 44 tegen 24 stemmen een heden, Dinsdagmiddag gebtren inotie-Roissevain c.s., wiarby de Kamer terzijde s.ellend het aangeboden contract, de wfrischelijk- heid uitspreekt, met bet oog op de ontginning der tinmijnen in Billiton, te komen tot overleg met de betrokken maatschappij, teneinde een be hoorlijke voortzetting der exploitatie na 1927 te ver zekeren. President Fock verklaarde na de aanneming dezer motie, het ontwerp als verworpen te beschouwen. En inderdaad, de Kamer had het. aangeboden cou tract, dat tot 1967 loopend. terzijde gesteld immers. Edoch, minister Pleyte drong op het in stem ming brengen van het reeds afgewezen ontwerp aan Mysterie! De motie-Boissev&in c.s. schoon dan ook dit wetsvoorstel afwijzend, had met wat tact als een soort reddingplank kunnen zijn gebruikt, om van 's ministers figuur te redden wat er dan nóg van te redden viel. Mr. Pleyte gaf voorkeur aan de exe cutie. Is 't wonder, dat sommigen die houding toe schreven aan zucht om zelf een eind te maken aan de reeds onhoudbaar-zwakke positie van dien be windsman? Dat de meerderheid der Kamer dit contract niet lustte, zelfs een vreemdeling, een „humo novus' in de Pariemei)tswereld had het kunnen beseffen. Maar minister Pleyte schijnt van 1913 tot nu toe de Kamer nog niet zelfs oppervlakkig te hebben loe ren doorgronden. Zijn verdediging van het ontwerp was zeer zwak. Dat het vooruitzicht van naderende naasting verlammend werkt op de energie van den exploitant moge waar zijn: aldus redoneerend, zou men noodt of te nimmer tot naasting kunnen ko men! Mr. I imburg heeft het oirtwerp-contract nog eens aan scherue critiek anderworpen. Ieder moest ge voelen, dai ook in de gelederen van hen, die er nog niet toe kunnen geraken aan Staatsexploitatie voorkeur te geven; die bijv. als dr. Beumar de risico voor den Staat te groot achten, toch met dit ont werp niet zouden kunnen meegaan. Slechts minister Pleyte heeft zich de illusie gevormd van iets andera. Heeft blijkbaar nog een zege ver wacht toen de nederlaag reeds voltooid was. Aldus den genadeslag toebrengend n jjn prestige in ue Kamer. Dat er van recéa nog geen sprake fa Ah misschien zal daar vóór Kerstmis Jieelemaal niets van komen blijkt o.a. hieruit, dat men besloten heeft op Woens dag 7 November het ontwerp-500 millioen-leening in de afdeelingen te onderzoeken. A.s Donderdag verschillende ontwerpen (o.w. de IH- vidend- en tantième-belasting en de aardappelen-interpel latie van den heer Srioeck Henkemans. De wijziging van art 82 dier Indische Comptabiliteitswet is erdoor en het amendement-Visser van IJ zendoorn (dat voor mi nister Pleyte reden sou rijn geweeat, weet men om HET DREIGENDE GEVAAR. De heer W. F. J. H. Bouman, architect te Breda, doet het volgende denkbeeld aan de hand om buiten- landsche vliegers opmerkzaam te maken, dat zij boven ons grondgebied zijn I Men profiteere b.v. van groote, platte grintdaken van aaneengebouwde heerenhuizen enz. nabij bruggen en stations, en plaatse op die platten, die dikwijls 8 a 12 Meter breed en 40 a 60 Meter lang zijn bet woord „Holland", zoodat elke letter een lengte heeft van zeven a tien meter. Deze letters zijn als volgt gemakkelijk te makenmen plaatse in het grint strooken op hun kant op de twee kantlijnen van de blokletter, vuile de inwendige ruimte van de letter, die 75 c.M. a 1 Meter breed is, op met witte, cewasschen grint, vervange het overige grint op het dak door stuk ge slagen klinkers op l1/» a 2 c.M. in 't vierkant zooals die welke voor betonwerk gebruikt worden en doope die steenslag in gloeiend asphalt of teer. Men heeft dan heldere, witte letters op zwarten gromd, dije op duizenden meters afstand gelezen kunnen wor den. Onze vliegers zouden door een vlucht zich kun nen overtuigen of dit middel ten volle aan de verwach ting voldoet Dit herkenningsmiddel vereischt in jaren en jaren geen onderhoud en de koeten van het aan brengen zijn miniem. Een lang pannendak of in elkanders verlengde lig gende schuine daken leenen zich b.v. om met witte verglaasde pannen het woord „Holland" in te dekken; op zeven dito naast elkande ris taande huisjes op een dorp, plaatse jnen op elk huis één reuzenletter; 't schoone moet desnoods tijdelijk wijken ter voorkoming van levensgevaar. Voor den nacht kan men snoeren electr. lichtjes over de letters aanbrengen. Bij gemis aan een centrale kieze men een plaatsing nabij fabrieken die 's nachts werken. Het licht behoeft alle nachten niet te branden men ontsteke het als men vliegtuigen hoort, hun komst vreest en als ze gesignaleerd zijn; door een telkens in- en uitschakelen zal oogertolikkelijk de attentie van de vliqgera getrokken warden. J.E Maandagnamiddag werd door een torpedoboot van Den Helder een boven Den Oever op den Rob- behoek aangespoelde Engelsche mijn door geweer schoten onschadelijk gemaakt Het ding is niet ont ploft, doch lek geschoten en op diep water tot zin ken gebracht. Heel slecht bezocht was de le najaarsmarkt gis teren. Geen enkel stuks vee stond aan de leuning. Dit was zeer jammer, daar wij verscheidene kooplie den van den vasten w al de markt zagen op en neer loopen. Het ruwe weer, zeide ons een veeboer, is oorzaak van geen aanvoer. Met je welnemen, ant woordden wij hem, maar het is toch droeg weer. Zoo goed als kooplustigen van den wal overkomen, kon den de boeren toch welvee aanvoeren. Neen, het is niets dan gebrek aan belangstelling. Naar wij vernemen ls, door de bemoeiingen van het Staatsboschbeheer, heit Kerkbestuur der Ned. ilerv. gem. verboden zijn plan uit te voeren, om de iepen boomen om de kerk staande, te vellen. - BROEK OP LANGENDIJK. Vanaf 29 Oct mag ter veiling wederom warden aan gevoerd roode en gele kool voor de distributie. Be- waarkool echter in geen gevaL ST. PANKRAS. 't Gemeentebestuur heeft aangekocht een 70 a 80 duizend straatsteenen om den Beneden weg verder te verbreeden. Ditmaal zal een 300 M. bestraat worden, iieide hoofdwegen in deze gemeente komen zoodoende in een besten staat De gemeente Son, N.-B., zal er zich wel op kunnen beroemen, dat van alle distributie-bureauleiders in ons land, zij den jongsten in baren dienst heeft. De Raad van genoemde gemeente stelde n.1. als zoodanig aan den heer F. Vogels, oud 17 jaar, leerling aan de Normaalschool voor onderwijzers te Eindhoven, op een jaarwedde van f 600. In den laatsten trein Zaterdagavond tusschen Roermond en Maastricht is een meisje van ongeveer 14 dagen gevonden, dat daar blijkbaar door de moeder te vondeling is gelegd. De vrouw, die waarschijnlijk te 's-Bosch was ingestapt, verwijderde zich naar een coupé ernaast, naar zij voorgaf om het kind te voe den. Voorbij Roermond vond men bet kind alleen. De vrouw kan slechts te Roermond zijn uitgestapt. De oolitie te Maastricht heeft een onderzoek ingesteld, terwijl menschen, die met de vrouw gereisd hadden, het kind zoolang tot zich genomen hebben. Men verzoekt ons opneming van het onderstaande: Met het oog op den te verwachten stroom van nieu we uitgiften, waarvan de eerste teek enen zich reeds vertoon^ fa het in hot. belcng van het bdeggend pu- jbliek je achten met nadruk op hel voLgemdo te wijz«n In het dezer dagen bij de Tweede Kamer ingekomen wetsontwerp vraagt de minister van financiën mach tiging voor de uitgifte van een nieuwe 4*/», pet staats- loening, groot f 500.000.000. Het ligt in de bedoe ling de nog uitstaande 5 schuldbekentenis der staatsleening J914 tot een gezamenlijk bedrag van f 247.500.000, in de obligatiën der nieuwe leening te conventeeren en Wel op deze wijze, dat de oude schuld bekentenissen tegen den koers van lOOVs pet in betaling kunnen gegeven worden bij de stortingen op de nieuwe leening. Worden zij hiertoe niet gebe zigd, dan zullen zij, indien de Sta ten-Generaal zich met het wetsontwerp veruenigen, op 1 Februari 1918 i pari worden afgelost Feitelijk wordt dus, afge scheiden van den koers van uitgifte aan ueuw gala gevraagd f 500.000000- f 247.5(X).,000-f 252.500.000- Ten einde, in verband met het voor ons land buiten gewoon groote bedrag der transactie, het slagen van het plan te bevorderen, is in het wetsontwerp bepea.d, dat bij onvoldoende inteekening op de nieuwe lee rling van vijfhonderd millioen gulden, een gedwongen leening zal worden uitgegeven a pan togen een rente voet van slechts 3 pet Deze rentevoet blijft dus U/s pet beneden dien van de vrijwillige leening. In de zooevenbedoelde gedwongen leening zou, wan neer het onverhoopt tot de uitgifte daarvan moet ko men, deelgenomen moeten worden vooreerst door hen, die voor het belastingjaar 19171918 zijn aangesla gen -In de vermogensbelasting naar een vermogen van f 75.000 of meer en voorts door de naamlooze vennootschappen enz., die in de Rijksinkomstenbe- lasting ziin aangeslagen wegens uitdeelingen van f 10.000 of meer over een boekjaar, dat geëindigd is tusschen 1 Mei 1916 en 1 Mei 1917. De deelneming voor de zooeven bedoelde aangesla- genen in de .vermogensbelasting zal eventueel moeten bedragen een zeker percentage van het vermogen, waarop de aanslag voor het belastingjaar 191718 is gebaseerd. Dit percentage bedraagt voor een vermo gen van i t 75.< f 100.1 f 125.1 f 150.1 f 200J f 300.1 f 400.1 f 500.1 f 750.1 tot en met f 99.000 iyi o/o tot en met f 124.000 3 0/0 tot en toet f 149,000 4 0/0 tot en met f 199.000 5 0/0 tot en met f 299.000 6 0/0 tot en met f 399.000 6# O/o tot en met f 499.000 7 O/o tot en met f 749.000 ?y» 0/0 tot en met f 999.000 8 O/o tot en met f 1.499.000 O/o tot en met f 1,999.000 9 0/0 tot en met f 4.999.000 9i/, 0/0 tot en met f 4.999.000 10 0/0 en hooger ïoy. 0/0 Voor de tweede groep, de naamlooze vennootschap pen enz., zal, indien de wetgevers het voorstel goed keuren én de vrijwillige leening niet mocht slagen, de gedwongen deelneming beloopen drie-vierden van de belastbare uitdeeling van f 10.000 of meer over een boekjaar, dat geëindigd is in het tijdvak van 1 Mei 1916 tot en met 30 April 1917. Op welke wijze kan men nu, volgens de in het wets ontwerp neergelegde regeling, zekerheid verkrijgen, dat men niet gedwongen zai wórden 3 pets. schuld bekentenissen tegen pari te moeten aannemen? Dit doel zal uitsluitena bereikt kunnen warden door reeds aanstonds bij de uitgifte van de 41/, pets. vrij willige leening voor een zoodanig bedrag op die lee ning in te schrijven als voor ieder overeenkomt met hel hiervorengenoemd percentage van zijn vermogen op 1 Mei 1917 of, wat naamlooze vennootschappen enz. betreft, met drie-vierden van de belastbare uitdeeli.ng jver het hierboven genoemde boekjaar,, indien deze meer dan f 100.000 bedraagt Tot het bedrag toch, waarvoor men U/i pet. obli- gatiën van de meuwe leening heeft zal men, volgens el voorstel vrij zijn van net nemen van 3 pets. schuldbekentenissen in de gedwongen leening. Het is wenschelijk, dat het publiek bij de regeling van zijn beleggingen in de eerstvolgende drie a vier maanden met net bovenstaande rekening houde. M enschrft uit Limburg aan het Hdbld,: Tot voor korten tijd behoorde het poesten rooi en, liet uit den grond loswerken van dennenstompen. welke na hel afzagen der bosschen blijven staan, tot de karweitjes die de ontginning van boschgronden iuur maakten. Hot stijgen van de brandhoutprijzen heeft het blaadje doen keeren. Want iiu plaats van ar beidsloon te vorderen, komen de poesterrooiers tegen j woordig met aanbiedingen om de stronken te mogen rooien. Tot een cent per stuk wordt geboden. De ar beiders werken zoodoende voor eigen rekening en ver benen een goed daggeld, daar de prijs der stronken van 1.50 gulden voor den oorlog, thans fa opgeioopen ot 4 a 5 gulden per kub. meter. Ook op ae plaatsen waar eiken- en populiererlianen onder den bijl van den houthakker gevallen zijn, wordt nu druk gewerkt om de in dan grond zittende zware •vortels tompen uit te graven en af te kappen. Het recht om deze resten uit den grond te üchten wordt met tien cent per stuk betaald. Zelfs de wortels tampen van vroeger gerooide boomen, welke blijkens de uit den grond opgeslagen scheuten nog niet verteerd zijn, vormen een welkotnen buit voor hen die brandstof noodig hebben. Ln verband met de schaarschte aan veevoeder zul len geen vergunningen gegeven worden tot drogen en zouten en uitvoeren van boerenkool. Naar wij vernemen, is een commissie ingesteld tot onderzoek van de vraag, soi de steenkolenproductie van de Limburgsche mijnen hooger kan worden op gevoerd dan op het oogenblik het geval is. TeL Het fa aan de politie te Slaton, na langdurig onder zoek gelukt de identiteit vast te stellen van de dame, die bij het tramongeluk om het leven is aekomen. Hel een ^-jarige dame mej. Maria Schram», te Amsterdam woonachtig, waar zij huishoudster u> bij een geneesheer. In het Wil helm Lnacast 11 uis worde» drie vrij ernstige gewonden behandeld. De toestand van dr. Dros en echtgenoote fa niet ongevaarlijk. Een ander i slachtoffer, een dame, aldaar liggende in de oogheei- I kundige kliniek, moet een oog missen. De rechter- commissaris van Amsterdam is ter plaatse en heeft i als deskundigen voor het instellen van het onderzoek naar de oorzaak van de ramp aangewezen den direc- tour der Amsterdamsche gemeentetram 'en een Inge nieur. De politie te Sloten heeft iin haar verbaal het getal van 9 gewonden doch er bereiken haar nog verschillende berichten van personen, die licht zijn gewond. Wielrijders! In dezen duren tijd. nu de reeds zoo hooge prijzen vaak nog veel hooger worden opgedreven, is het voor U van het grootste belang 6611 CONCUKRËEREND RIJWIELADRES te begunstigen. Het is daarom wel een kleine moeite waard L op de hoogte te stellen van mijn ^HERp CONCURREERENDE RIJWIELPRIJZEN, wat voor U een besparing beteekent van minstens f15.— per rijwiel. De keuze is ENORM 0R00T en beslaat uil eeoige bonderden Rijwielen, allen gemonteerd mei prima banden. EEN BEZOEK OVERTUIGT U HIERVAN. Beleefd aanbevelend, Wordt gevraagd met Kerstmis: EEN FLINKE voor gezin van 2 personen zonder kinderen in een flink bouwershuis, in den omtrek van Alkmaar. P.G. Brieven met opgaaf van leeftijd en verlangd salaris enz., franco lett A.G. Bureau van dit blad. ^^RAAGD:' met Karstmis ^ORTU£nen(*e melken, bijG. BIJ- _ykT, Koetrras. Gevraagd tegen Kerstmis: legras. melken' biJ K- L0S" te Sint Maarten. Te bevragen on der lett. B.E. Bureau Schager cou rant bij N. DE JONG te Barsingerhorn. TE KOOP: bij A. BUUR te Burgerbrug. Gevraagd mei Kerstmis a.s- bij S. G. DE LANGE te Schager- brug. UIT DE HAND TB KOOP: gelegen dicht aan DIRKSHOEN, aan den Dorpsstraatweg aldaar. Uiterst gunstige ligging; beide Er bieden zich aan, voor direct van 18 jaar, goed melker, en bijna 14 jaar, ook genegen bij den boer melken te leeren. Fr. brie ven lett. B, Bureau van dit blad. TB KOOP: Een in zeer goeden staat ver- keerend (GEËMAILLEERD). Te zien en te bevragen bij Jb. N. KEIJZER, Smerp, Wieringen. Te bevragen bij J. DELVER, Oudesluis. Hélder. evragen 5, Den Te koop. elk van 3 wagens bij J. DOORN Lz., St Maartensbrug. Wordt gevraagd met Kerstmis: tegen flink loon bij A. ROOD, kaasfabriek „Nieuw Leven" 't Zand, Zijpe. die hunne overtollige VOERBIE- TEN wenschen te verkoopen aan de N. V. „BIETA", kunnen zich vervoegen bij den Secretaris der afdeeling van de H. M. van Land bouw. D. SLEUTEL Dz.

Schager Courant | 1917 | | pagina 5