De Oorlog. Gemengd Nieuws» Mark tberichten. Burgerlijke Stand. Staatsloterij. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. De vredesonderhandelingen met Ruaiandl weren een tiental dagen geschorst, opdat do Ententemo- gendhodun gelegenheid zouden krijgen zich hij deze onderhandelingen aan te sluiten. Welnu, van aan sluiten hij deze onderhandelingen is geen sprake. Toch is er een antwoord op de vooratellen van llrest-Litowsk gekomen. De Engelsche premier Lloyd Georgo heelt weer- cc na een redevoering gehouden. Du staatsman heeft een ander geluid laten hooren, niet zoo schimpend en scherp, want anders is er van eunige toenadering geen sprake. We heli ben woer te hooren gekregen bijna onverzwakt de oude Engolscho eischen. De Eugelsche premier zei te spreken ook namens Asquith en andere Engel sche staatsmannen, namens heel het Engelsche volk, Dat maakt zijn verklaring nog van meer waarde. Dat hij ook sprak namens de bondgonooten, dat spreekt vanzell. De instemming -der Franscho en Amerikaonscho pers wijst daar ai reeds duidelijk óp. Lloyd Goorgo eischte herstel van Servië, Monte negro, belgio en de teruggave der bezette gebioden van Frankrijk, Roemenië en Italië. Dat moet oogen- blikkelljk worden ingewilligd voor er verder over vrede kan worden gesproken. Do Engelsche minister zeide verder het met Frank rijk eens te zijn over de teruggave van Elzas-Lot- haringen en vorder werd het noodig geoordeeld dat Duitschland evenals Oostenrijk zijn Poolsohe provin cies afstuat tot vorming van een onafhankelijk Po len. De Engelsche minister vindt het niet noodig dat Oostenrijk wordt verbrokkeld, maar Roemenië moet een deel van Hongarije en Italië moet een deel van Oostenrijk hebben en dafc wordt er nog gesproken over een deel aan Servië en de vorming van een on af luuik el ijk Tsjechisch rijk. Dit laatste als gevolg van de toepassing van de zelfregeeringstheoria. Over de teruggave der Duitsche koloniën kon niet zoo in eens Worden beslist, hierover is het woord aan een vredesconferentie. Turkije schijnt te moeten wor den opgelost. Wij lezen tenminste over de vorming van de staten Arabië, Armenië, Palestina, enz. enz. Onze lezers zullen het met ons eens zijn, dat dit geen eischen zijn die zelfs in de geringste beteeke- nis wijzen op een neiging tot vrede. Er zal wèer worden gevochten, misschien met nog grootor wreed heid, met nog grooter verwoedheid. De ellende zal nog grooter worden, de millioenen slachtoffers nog met duizenden en duizenden vermeerderd en dan: zal de toestand in algemeen politieken zin wellicht nog niet veel veranderd zijn. De oorlogswaanzin is nog niet uitgewoed. Lazen wij eerst, dat de vredesonderhandelingen met Rusland waren afgebroken, thans wijst alle* er op dat deze zuilen worden voortgezet. De Russische minister Trotzky is nu ook op weg naar Brest-Litowsk en alles doet verwachten dat hij mW de Duitschers verder zal onderhandelen. Met de vertegenwoordigers der Oekranischa republiek wordt ook reeds onderhandeld. Of dit allos tot spoedige resultaten zal leiden, 't is nog moeilijk te zeggen. Het verschilpunt over Lithauen en Koerland en het principe geen annexa ties en geen schadeloosstellingen is diepgaand ge noeg om nog heel wat pour-parlers noodig te ma ken om tot een resultaat te komen. Wel teekenend voor den algemeenen toestand is de volgende Duitsche verklaring aan de Russische delegatie verzonden: - „in haar antwoord op de voorstellen der Russi sche delegatie hadden de delegaties van het vier voudig verbond den 25sten December 1917 te Brest- Eitofsk zekere hoofdlijnen voor het sluiten van een onmdddellijken algemeenen vrede opgesteld. Ter vermijding van een eenzijdige verbintenis had den zij de geldigheid van deze hoofdlijnen uitdruk kelijk ervan afhankelijk gemaakt, dat alle aan den oorlog deelnemende mogendheden zich binnen een zekeren termijn, onvoorwaardelijk en zonder eenig voorbehoud, tot nauwgezette inachtneming van de ze, alle volkeren op gelijke wijze bindende voor waarden moesten verplichten. Met toestemming der vier verbonden delegaties was daarop door de Russische delegatie een termijn van tien dagen vastgesteld, binnen welken de andere oorlogvoerenden zich van de te Brest-Litofsk opge stelde beginselen voor een onmiddellijken vrede op de hoogte moesten stellen en over hun deelneming aan de vredesonderhandelingen moesten beslissen. De delegaties der verbonden mogendheden con- stateeren, dat de termijn van tien dagen den 4ep Januari 1918 geëindigd is, en dat van geen der an dere oorlogvoerenden een vexklaring omtrent deel neming aan de vredesonderhandelingen is ontvan gen. De voorzitters der verbonden delegaties wi g. Von Kuhlmann, voor Duitschland. Graaf Czernin, voor Oostenrijk-Hongarij Popof, voor Bulgarije. Nessimi-bei, voor Turkije. Wij hebben hier bepaald niets anders in te zien dan een intrekking der gedane vredesvoorstellen die betrekking hadden op een algemeenen vrede. De Centrale mogendheden beschouwen dat ,deel der on derhandelingen dus blijkbaar ais afgeloopeo» In Duitschland zelf voelt men zich niet algemeen tevreden met wat de Duitsche vredesonderhandelaars doen. Ld verband met de gebeurtenissen te Brest-Litowsk en het verzet der annexionisten tegen het recht der volkeren om over. het eigen lot te beslissen, ver klaart de sociaal-democratische rijksdagfractie op nieuw dat een vriendschappelijke nabuurschap en een duurzame vrede alleen dan bereikt kunnen wor den wanneer het democratische principe, om der volkeren zelf over hun lot te -laten beslissen, eerlijk in toepassing- wordt gebracht De sociaal-democratische rijksdagfractie elscht der halve dat der belanghebbenden volkeren de waar borg wordt geschonken, dat zij vrij en volkomen on afhankelijk hun wil tot uiting kunnen brengen. De laatste beslissing aangaande de binncnland- sche en buitenlandsche staatsrechtelijke vorm van een bepaald gebied moet berusten bij een wetgevend college dat zijn ontstaan dankt aan een volksparle- ment gekozen volgens de bepalingen van het alge meen, gelijk, direct en geheim kiesrecht. De sociaal-democratische rijksdagfractie keurt mm algemeens stemmen het optreden van haar verte genwoordigers in het hoofdcomité goed en is vast besloten zeer beslist op te treden wanneer haar blijkt dat het recht der volkeren om over het eigen lot te beslissen, misbruikt wordt ten bate van verkapte annexaties. Men ziet hieruit, dat vooral de sociaal-democraten zich tegen het diplomatieke gedoe verzetten en er op aandringen klaren wijn te schenken. In zekeren zin zien wij hetzelfde in Engeland gebeuren» Ilen- derson, de leider der werkmanspartij in Engeland, heeft zijn meening gezegd over Lloyd George's re de. In zeker opzicht belichaamt die rede de begin selen en verlangens der arbeiderspartij. De arbeiderspartij is nog steeds, zooals altijd, voor de absolute vrijheid en integriteit van België, Ser vië, Roemenië en Montenegro, voor de vestiging op stevigen grondslag van een volkerenbond voor ont wapening en ter voorkoming van toekomstige oorlo gen. Deze zaken vormen ons beslist minimum. Wij wenschen de meest volkomen hervatting van het internationaal verkeer en volledige afwijzing van alle pogingen tot een economischen oorlog of een boycot. i In zooverre de verklaring van den premier in over eenstemming is met deze beginselen heeten wij ze welkom en wij zijn overtuigd, dat geen andere re geling bestaanbaar is met den wensch naar een vre de, die, naar hij zegt, geen kiemen voor een toe- komstigan oorlog mag bevatten". Omtrent de houding van de Britsche arbeider» partij in deze crisis zeide Henderson: „Hare doei oinden zijn evenals in 1914 vernietiging van het mi litarisme, niet alleen in Duitschland, maar overal eldera Do Britsche arbeiderspartij la zeer Ingenomen met de zes beginselen, door de Russische regeeriug op gesteld. Zij verwerpt even volkomen ais de Boia- juwikl elk denkbeeld vau het halen van nationaal of imperiaal voordeel uit den oorlog. In hoofdzaak zijn wij het eens met de Bolsjewikl en, te oordoeion naar zijn gepubliceerde verklaring, president Vvilsou eveneens. Maar na den oorlog wordt du toepassing van deze beginselen ontzettend inge wikkeld. Wat deze toepassing betreft weten wij, uat veel gelegenheid is voor ieder soort van beding en valsche aanspraak. Wij hebben een recent voorbeeld daarvan gezien in de Duitsche voorstellen betreffen de Polen en Litauen De Britsche arbeiderspartij echter is eerlijk en niet van plan valsche aan&pra keu te dulden. Wij verzoeken do Russische makkors overtuigd te zijn, dat zij de Britsche arbeiderspartij kan vertrou wen en dat wij waken tegen eiko afwijking van de beginselen die wij toegedaan zijn. iienderson eindigde aldus: „Ik wil één dringend, beslist verzoek aan de makkers in Rusland doen. Wanneer zij met de centrale mogendheden komen tot een basis van overeenkomst voor een algemee nen vrede, verzoek ik hun er op aan te dringen, dat de centrale mogendheden dezen grondslag ter over weging aanbieden aan alle betrokken regeeringen en volken. Zij kunnen erop rekenen, dat de vertegen woordigers van de JLiritschu arbeiderspartij al het mogelijke zullen doen om te zorgen, dat zij oen dui delijk, eerlijk en beredeneerd antwoord krijgen." Wij zien het ook weer*hieruit, dat de eenige op lossing uit den oorlogspuzzle zal worden gevonden door den drang >an onder af. Gedreven door de al- 'gemeene ellende, zal de democratie de vrede moeten brengen. Hoe lang zal dit nog. duren 7 DE GROOTSTE KRANT TER WERELD. In de Fransche stad Aix-la-Chapelle bestaat een mu seum, waar eeu exemplaar van elke krant, die ooit verschenen is, wordt bewaard. De grooteste krant ter wereld, verscheen, volgens de „Mcrcure de Franco" in 1859 te New-York. Ze bedekt de oppervlakte van een billard, dat V» voet uoog en 16 voet breed. Het papier van dit eeuwschrift (het voornemen bestaal om de 100 jaar de krant te laten verschijnen) is bizonder dik en sterk en van een kwaliteit, die de tegenwoordige papierhandelaars doet waterlanden indertijd zijn er 28.500 exemplaren van verschenen, terwijl de prijs op 50 ets. was gesteld Niet alleen was aan ae uitvoering de meeste zorg besteed, maar ook de inhoud staat op een hoog peil Bizonder fraai zijn de houtsneden, waarmee de kunst kroniek versierd' is. Eigenaardig is, dat de uitgevers voor het nummer van 1859 nog geheel onbekend zijn DE BURGEROORLOG IN RUSLAND. Mr. C. L. Torley Duwel schrijft aan de" Nieuwe Courant te 's-Gravenhage Zij, die dagelijks met belangstelling naar hel Oosten turen en in spanning wachten of dan toch de onder handelingen van Brest-Litovsk een stevig resultaat zui len opleveren, worden verontrust door de berichten die ons thans via Engeland bereiken Men verneemt, dat de onderhandelingen worden afgebroken op grond van de kwade trouw van centrale zijde in zrfke de Oostzee-provincies, men zou het niet eens zijn ge worden over den eisch van het terugtrekken der Duit sche troepen en dergelijke meer. Tot goed verstand van de verhouding van Rusland tot den Centralen, moet men in de eerste plaats in het oog houden, dat'aan Russische zijde met staat 'één volk, met één regeering, maar slechts een factie, de maximalisten, die alleen daarom als vertegenwoordigers van het Rus sische volk kunnem optreden, niet omdat zij onder de voeten hebben de sympathie van de natie uit hoofde van hun staatkundige opvattingen, maar slechts om dat die factie vertegenwoordigt de zucht naar vrede, die alle rangen en standen voor het oogenblik be- heerschl De bezittende klasse heeft ar Hechts één ijedachte: behoud van have en goed, die menschen dij ven thuis, houden vensters en deuren zoo goed mogelijk verzekerd en laten de politiek gaarne aan de niet-bezitters over, vooral wanneer die den vredes- weg bewandelen. Vraagt men hoe het mogelijk is, dat grootgrondbezitters, eigenaars van fabrieken van roe rende goederen, kortom al wat kapitaal vertegenwoor digt, zich als het wareschuil houdt, zoo kan men niet alleen het bovenstaande b|j het antwoord ge bruiken, maar daaraan tevens toevoegen dat, zoo al in normale tijden de eigendom een groote politieke waarde heeft, in tijden van beroering "die waarde daalt met het stijgen van den invloed der niet-bezitters, die al ras in de verwarring, tqt niet geringe schade van den staat door hun numerieke meerderheid de over hand ventrijgen. Welken invloed kan alsdan op po litiek gebied een grondbezitter uit hoofde van zijn bezit doen gelden, indien hij gevaar loopt door zijn boeren te worden vermoord, wat beteekent een fa briekseigenaar, indien zijn arbeiders de vergaderzaal voor de werkplaats verwisseld hebben, wat een bank- groep, zoo de banken door het revolutionair comité jesloten zijn? En zoo is toch de toestand in dat and Maar zoo is het ook dat de maximalisten Rus land kunnen heeten te vertegenwoordigen niet omdat zij maximalisten zijn, maar omdat zij over vrede spre ken. Maar het is niet die groep, die den toestand beheerscht, het is de onweerstaanbare zucht naar vrede bij alle standen, die in die richting stuwt en het is geheel bijkomstig en onverschillig of op dien weg toe vallig mannen als Lenin en Trotzky voorgaan. Er was een periode in de Russische zaken, dat het van belang was te weten, dat een bekend po liticus als Miljoekof de leiding had,-het was van be lang zich te herinneren, wie die Miljoekof was, en welke de lijnen zijner politiek warea Zoo was het ook, ofschoon reeds in minder mate, met Kerensky. Wat thans een Lenin of een Trtozky zegt, heeft geen enkel belang, hoe verdienstelijk deze mannen ieder voor zich oqjc mogen wezca Wij kunnen nog dag in dag uit telegrammen ontvangen hëudende hetgeen deze of gene leider gezegd heeft, die leiders kunnen onderhande lingen aanknoopen, afbreken, het is allemaal om het even. De loop der gebeurtenissen kan de namen van Lenin en Trotsky weer uitwisschen, onmiddellijk zal men weer van een andere groep, van andere namen hooren. Die zuilen dan misschien weer niet van een referendum spreken, maar weer een andere basis zoe ken. Maar tusschen oorlog en vrede ligt geen derde ding en wil men het eerste niet, dan is er slechts het tweede. De vrede met Rusland is slechts een quaestie van tijd. Daar kan nog een burgeroorlog ontstaan, bloedi ger dan w|j tot nu toe zagen, misschien doet dan de botte prussienne" nog een paar stappen oostwaarts, iet is al ijdel: de Russische vrede laat zich niet meer verjagen. In zoover is het verhandelde in Brest-Litovsk een komedie, waarin de acteurs met meer of minder talent spelen Z|j kunnen wat fantaseeren op hun rol len met belangstelling zien w|j naar het tweede be drijf, dat wellicnt in een grootere plaats speelt om de belangstelling gaande te houden, het zal er niet meer zoo landelijk en zoo liefelijk zijn als in de eerste akte, het einde zal toch zijn, houdt u er van verzekerd, dat zij elkaar krijgen. Reeds wordt de Oekraine op de bruiloft genooaigd, straks komt er nog een delegatie van Kirgieren en nog vele anderen EEN MONARCHISTISCHE BEWEGING IN POR- TUOAL. Naar „Le Temps" uit Madrid verneemt, loopt in monarchistische kringen van Portugal het gerucht, dat de vroegere koning Manuel van plan is afstand van de kroon te doen en zich binnenkort naar Ma drid zal begeven om zijn besluit bekend te makeu. Men beweert, dat deze afstand ten doel heeft, alle monarchistische elementen samen te brengen ten gunste van print) Quarte, den neef van Don Mlquel, die tegenwoordig in Oostenrijk verblijft De uitgewe ken Portugeeache monarchisten keeren naar hun va derland terug, terwijl de democraten van de partij van Costa naar Madrid stroomen. Zij verzekeren, dat zich in Portugal een monarchistische beweging ont wikkelt en dat reeds op verschelden plaatsen tot arrestatie van republikeinen is overgegaan. *000 KOZAKKEN DOOR EEN ONTPLOFFING GE DOOD. Naar de „Djelo Narode" mededeelt, heeft den 23en December op het station Betsjarofka een ontploffing plaats gevonden waardoor twee treinen, die kozak ken vervoerden voor hot Don-district, vernield wer den; 2000 man worden gedood. EEN NIEUWE AARDBEVING IN GUATEMALA. Door het departement van Buitenlandsche Za ken ontvangen berichten melden, dat de stad Guate mala opnieuw door éen aardbeving geteisterd is. Vol gerreen telegram uit San José zijn er na de jong ste rsmpen wederom 300 menschen omgekomen. De telegrafische verbinding ipet de stad Guatemala Is verbroken. DUITSCHE TROEPEN NAAR HET WESTEN. Volgens Duitsche deserteurs zijn alle soldaten be neden 35 jaar van het Russische front vertrokken om naar het Westelijk front te worden gezonden on danks de overeenkomst, met de Russen gesloten. 25.000 Duitschers ten Oosten van Potnof kwamen hiertegen in verzet. De militaire overheden trach ten hen te bedreigen door don toevoer van levens middelen af te snijden. Tel VERGISSINGEN MET VERGIFTEN. De Surgeon General te Washington maakt bekend, dat in de Vereenigde Staten jaarlijks gemiddeld vijf duizend personen bij vergissing vergitten Innemen. Daar om is een medic|jnflesch voor vergiftige stoffen in gevoerd, waarop de omineuze schedel en botten diep in het glas gestempeld staan, zoodat men de fleach kan herkennen ook in het donker, of als het etiket is los geraakt. T. v. G. LUDENDORFF. Uit BERLIJN, 6 Januari. Officieel. Het in verschei den kranten voorkomend bericht, dat er van generaal Ludendorff een verzoek om ontslag is ingekomen, is niet overeenkomstig de feiten. Men zal opmerken, dat deze officieele tegenspraak een zeer voorzichtigen vorm heeft en het dus niet onwaar schijnlijk is, dat Hindenburg's rechterhand zal heengaan. DUITSCHLAND ERKENT DE FINSCHE REPU BLIEK. Uit BERLIJN, 6 Januari. Officieel. Nadat do Rus sische regeering verklaard had, dat z|j de onafhanke lijkheid van Finland zou erkennen, zoodra het voor stel dienaangaande ontvangen zou rijn, heeft de keizer den 4en Januari den rijkskanselier de opdracht ge geven, den te Berlijn aanwezigen gevolmachtigden van de Finsche regeering, staatsraad Hjelo, professor Erich en directeur Sario, namens het Duitsche rijk de er kenning van de Finsche republiek mode te dealen. ifUORI'ERMARKTBONlJ. NonrdSchsrweMftc 7 Jan. Breekpeen f 5.75 a 6.25, grove uien 16.50, alles per 100 Kg. WARMENHUIZEN 5 Jan. Uitschot roode kool f 5 a 8, uitschot gele kool f 5 8, uitschot Deensche witte f 4 a 5.50, witte kool 4.50, uien f 16.50, uitschot uien f 6.90 a 8.20. ALKMAAR, 7 Jan. Aangev. 40 koeien f 150 a 500, 2 vette kalveren f 160 a 250, per Ned. pond f 1.20 a 1.50, 9 nucht. kalveren f 14 a 24, 119 vette varkens f 0.95 a 1.30 per ned. pond. 2i vette schapen f 30 a 70. VMSTËRDAMJ, 7 Jan. Aanvoer 624 vette koeien f 1.60 a lf.30 a f 1135 a f 1 a f 1.10, 63 vette kalveren, le kw. f 280 2e kw. f 425, 124 nucht kalveren f 20 a 26, 250 schapen f 18 a 40. PURMEREND, 8 Januari 1918. 505 K.G. boter f3.40 a 3.50. 514 Runderen, waaron der 285 vette en 21 stieren. Vette, matig 120 a 170 et per K.G. Gelde, matig, f 170 a 280. Melkkoeien, matig, f 240 a 430. 13 Paarden f 150 a 800. 15 Vette kalveren 166 a 200 ct per K.G. 110 Nuchtere kalveren f 15 a 40, vlug. 107 Vette varkens 110 a 120 ct. per K.G. 217 Magere varkens f 18 a 43, vlug. 1302 Schapen en lam meren. Vette, vlug, f36 a 78. Lamineren, vlug f 16 a 36. Kipeieren f 15.25 per 100. 296 Ganzen f 8.50 a 9.20. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch In stituui ie De Bildl. naar waarnemingen in den morgen van 8 Januari 1918. Hoogste barometerstand 746.4 te Maastricht, laag ste 722.9 te Wisbey. Verwachting tot den avond van 9 Januari. Matige, later wellicht weer toenemende N. W. tot Z. W. wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring» Wellicht nog sneeuw of hagelbuien. Lichte vorst des nachts. Overdag lichte dooi. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven over de maand December 1917. GeborenElisabeth, dochter van Klaas Oo|jevaar en Catharina Molenaar. Neeltje Teetje, dochter van Klaas Langedijk en Aafie Slooves. Petrus, zoon van Petrus Hono en Maria Mulder. Vrouwtje, dochter van Hen drik Reek en Antje Keesman Ondertrouwd: Petrus Zijp en Maria Molenaar. GetrouwdCornelis Bregman en Johanna Wilhelmina Jansen GEMEENTE HEERHUQOWAARD. Ingeschreven over de maand December 1917. Geboren: Grietje, d. v. Klaas Schoen en Uoraelia Evers. Hendrik, z. v. Klaas Stam en Elisabeth Kruijer. Cornelis, z. v. Gerardus Druiven en Maria Sauerwald. Pieter Hermanus, z. v. Arend Homan Wassen en Maan tje Botjers. Isebrand Petrus Wiillems, 35 jaar en Johanna Wjjntje Huisman, 27 j. Petrus Jonker 22 jr. en Grietje Tessc- laar 20 jr. Overleden: Henricus Barnardus Stam, 7 maanden. Johannes Deelis, 85 jr., wed. van Guurtje Admiraal Maria Rosa Zweekhorst, 15 jaar. Geertje van Leijen, 56 jaar, echtgenoote van Cornelis Kooij. Maria Kant, 7 jaar. Pieter Hermanus Wassen, 3 dagen GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand December» 1917. Geboren: Ariën, zoon van Willem Chriatiaan SliJ- boom en van Johanna PetroneLla Dekker. Gehuwd: Geene. Ovtgfleden: Aria Knecht, oud 55 jaren, gescheiden echtgenoot van Jannetje Buisman. GEMEENTE BR. OP LANGENDIJK. Ingeschreven over de maand Deqeinbor 1917. Geboren: Arie, z. v. A. Blom en N, Dekker Jacob, z. v. H. Strijbis en M. Stam. Aaltje d. v. J Gootjes en J. Wagenaar. Jacob, z. v. P» J. de Boer en Tr. van Soelen. Adriaan, z. v. J. Kouwen en A B Pooi Gcrritje, d. v. Wl vnn Twuijver en G. Beets. Hendrik z. 7. A. Boon en A. Kostelijk. Egbert, Jan, z v F G. L. van Doorn urn en T. Kansen. Jan, z. v J. Roos en Tj. Sponjer. Joeephus Gerardus, z. v. P, Hciiker en C. A. H. M. Spoelmeijer. Gerritje, d. y. Jb Blok ker en G. Nicrop. Klaas, jb. v. Jb. v. d. Molen en IA ulfifl. GEMEENTE SINT PANCRAS. Jngcschitsvon over de maand Deoembor 1917 Geboren; Jannette, d. y. Hermanus Olie m Anti. Dekker. Grietje, d y. Klaas Termaat en Cornelia Spaans. Juri, z. y. Aris Stammes en Jansje de Jonge GehuwdAne Roken, en Liïtje Bobeldiik Overleden: Trijntje Butter, 78 j. wxxL wm Arie NoL GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand December 1017 Gehuwd: D. Leijen en Stijntje 'Bonth^D Geboren: Antonia, d. v. P. de Jong en Anna Kam- wk" I' P' tuinman en Dirkje Komen. Ma ria Elisabeth, d. v. L. Schrijver en E. M Kavir. At2V^i»5en: K' Paarlber« .wedru van Maartjo I^nge- dljk, echtgen. van Antje Paarlborg, oud 58 jaar. Jan Bood, wedn. van Trijntje Kaas, oud 82 Jaar. Andriea Kuiper, wedn. van Aaltje van dër Brose, oud 69 jaar, Antje Huibers, wed. C. Hoogeboom ,oud 81 jaar. C, Weoland, echtg. van T. Beets, oud 42 jaar. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven over de maand December 1917. GeborenHelena Adriana, d v. Cornelis Bakker en Moartje Slikker. Nicolaas, z. v. Nicolaas 'Groot en Cornelia BoekeL Pieter, z. v. Pieter Dekker eq Wilhelmina Burger. Johaunes, z. v. Pieter Bommer «j Geertje Stoop. Maartje, d v. Jan Pie eu Geertje Blom. Anna, d v. Cornelis Bakker en Anna Tesselaar. Uf, z. v. Aris Zijdewind en Trijntje Elaw|Jk. OverledenCornelis Wiester, oud 26 jr., echtg. van Elisabeth -Beugen. Trijntje van Schagen, oud /3 jr.. echtg. van Pieter Neerboor. Tr|jntje Stuurman, oud 07 jr., echtg. van Simon Spaans. Pieter Hoogzaad, oud 66 Ir., weduwnaar van Cornelis van Langen, wonende te Oudorp. GEMEENTE ANNA PAULOWNa. Ingeschreven over de maand December 1917. Geboren: Barbara, d van Johannes Dekker en van Jannetje Bakker. Maria, d vah Antonius Cornelis Wil denburg en vun Catharina Mesman. Re|jer Maria, d van Reijer Bakker én vanTrijntje Iksse. Nicolaas Jan Jacob, z. van Nioolaas de Wit en vanElisabeth Dieuwere Visser. Maartte, d van Jan Kouseband en van Jannetje Meeldijk. Maria, d van Arnoldus Wou- terus Sikking en vuil Anna Vlaar. Johaunas Jaco- bus, z. vun Cornelis Ferdinand van der Goes en van Klasina WesseL Ondertrouwd: Simon Rave^ oud 48 jaren en Geertje Kos, oud 44 jaren. Cornelis Smit, oud 29 jaren en Helena Maria Bijl, oud 21 jaren. Getrouwd: Jocnem Schoutc, oud 26 jaren en Ja- coba de Ridder, oud 23 jaren. Pieter Voorthu|jzen. oud 27 jaren, en Bardina Helena van Rozelaar, oud 21 jaren. overiedenj Jan Coenraad Georligs, oud 72 Jaren, echtgenoot van Dieuwertje Vader. Maria Bakker, oud 3 dagen, dochter van Re|jer Bakker en van Trijntje Besse. Wilhelmina Hartig, oud 81 jaren, weduwe van Jacob Jongerling. Trekking van Maandag 7 Januari. 4e Klasse, le Lijst No. 4347 f 2000. No. 19835 f 1000. Nos. 1156. 5179, 16740 f 100. Prijzen van f65. 36 38 39 134 211 326 328 341 346 357 371 442 484 523 Gil 643 651 087 730 764 804 860 930 947 961 1056 1165 1309 1380 1419 1421 1463 1568 1578 1636 1639 1659 1667 1724 1738 1856 1857 1878 1931 1968 2033 2038 2042 T070 2072 2091 2124 2129 2194 2252 2304 2340 2395 2404 2494 2529 2335 2648 2690 2717 2734 2759 2784 2785 2826 2935 2970 2999 3039 3182 3264 3358 3360 3365 3393 3413 3424 3428 3515 3571 3650 3814 3916 4164 4173 4197 4209 4271 4285 4300 4325 4348 5364 4369 4379 4416 4417 4437 4453 4503 4531 4533 4552 4567 4603' 4604 4606 4628 4631 4767 4772 4914 4950 4996 5041 5076 5097 5158 5239 5252 5306 5311 5330 5347 5414 5452 5486 5528 5534 5557 5571 5663 5696 5856 5926 5955 5970 5975 5978 6000 6013 6039 6048 6093 6139 6412 6509 6545 6608 6618 6628 6667 6679 6706 6737 6739 6763 6820 6821 6830 6838 6855 6867 6987 7003 7188 7251 7290 7450 7452 7457 7510 7568 7708 7713 7735 7787 7790 7850 7871 7886 7903 7909 7989 8023 8055 8058 8136 8150 8154 8264 8447 8462 8488 8513 8528 8638 8658 8734 8756 8837 8873 8902 8907 9027 9114 9124 9150 9192 9268 9347 9383 9428 9442 9458 9516 9557 95G6 9567 9694 9769 9847 9857 9862 9938 9966 9988 10013 10046 10054 10119 10231 10268 10342 10348 10413 10473 10494 10496 10639 10561 10580 10683 10711 10713 10741 -743 10746 10789 10816 10818 10856 10S68 10906 11022 11050 f1056 -097 -101 -H7 -274 11356 11390 11391 U463 —499 -547 -572 11585 11605 11814 11935 —953 -992 12219 12306 12336 12367 12440 12418 12453 12559 12568 12574 12619 12647 12695 12703 12780 12833 12879 12948 12954 13016 13051 13l35 13151 13157 13200 13216 13227 13296 13337 13345 13361 13367 -388 -463 -513 -557 13631 13655 13732 13817 13829 13859 13873 13879 13936 14010 14017 14070 -108 —Ijl 14145 14160 14161 14193 14223 14304 -308 14335 14343 14344 14345 —454 -475 -488 14505 14528 14605 14692 11777 14798 14833 14836 14861 14914 14955 15108 15147 15329 15334 15351 15391 15397 15401 15484 15564 15572 15578 15579 15595 15639 15689 15700 15797 15832 15863 15912 15954 15982 16031 16057 16104 16107 16213 16303 16321 16370 16467 16471 16482 16512 16536 16539 1657l 16691 16753 16832 16837 16880 16895 16915 16958 16965 16970 16978 10994 17027 17067 17098 17109 17119 17154 157 -177 -183 17214 17265 17295 17307 17448 17486 17490 17578 17601 17609 17631 17666 17675 17684 17685 17704 17717 17753 -865 -870 -951 18045 18109 18260 18330 18381 18389 18470 19506 18548 18565 18572 18576 18602 18630 18631 18714 18726 18823 18824 18845 18874 18987 19055 19081 19117 19l55 19217 —279 19280 19287 19342 19397 19480 19586 19677 19680 19687 19802 19816 19895 19916 19977 19987 20033 20074 20166 20191 20192 20248 20249 20304 20337 20382 20431 20498 20539 20707 20838 20845 20867 20983 HALVE STUIVERSVEREENIOINO. Onze afd. van de „Halve Stuiversvereenigin# tot hulp aan min- en on vermogende lijder» aan vallen de ziekte, mag zich, donk zij de ijverige bemoeiing der dames collectanten, in een toenemend ledental verheugen» Dat bedraagt thans 44. In het 4®kwsT- taal werd f60.53 aan het Hoofdbestuur afgedragen. Uit hot collectebuaje van mej. W. C. do W» werd f 5 ontvangen» GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Simon Jacob, z»on van Frans Groote* en van Antje Kater. Jannetje, dochter van Cornelis Kossen en van Maria Kossen. Omi&, zoon van Johan nes Tinga «n van Renske dej*nö#- POLITIE» Weggeloopen een schaap. Gevonden een manchetknoop, een briefje van tien, Inlichtingen ter Secretarie. Maandamidd^?^r^'en ln het 68,6 7811 L1erï hecr T- de Jong alhier door notaris de Boer publiek geveild 1 p^Een3°akker, groot 30.10 A., eigendom van D. Ureem, J. Dirkmaat en M. Koojjman, gekocht door r Groen, voor f 832. 2e Een akker, grftot 29.95A., eigendom vaü O, Waterdrinker, gekocht door C. Groen, voor f 884. 3a Een akker, groot 29.85 A„ eigendom van Jb. Langereis, gekocht door C. Waterdrinker voor f 897. Na dc vcuing werd de laatste akker nog onderhands overgegaan aan C. Groen ZIJPE. Men deelt ons mede, dat Da. M. Huizinga alhier, wegens zijne benoeming bij de Export Centrale 1* Den Haag, onze gemeente eerlang gaat Verlaten

Schager Courant | 1918 | | pagina 2