WOENSHAfi 15 ME! 1918. 6iste Jaarpsin. No. 6207. MM VAN SGHAGEN. sls tsrtï sr Air r»aJS s? Uitgevers: TRAPMAN Co. SGHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Plaatselijk Nieuws. SGRAGER iti Niens- COURANT. AtetEiik- LuflinUil Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor den ADVEKTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden fl.—per post fl.20. Losse nummers 5 pent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.56, iedere regel meer 10 cent (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend ergadering van den Raad op Dinsdag 14 Mei, des morgens 10 uur.. Aanwezig allen. Voorzitter de heer J. Cornelissen, Burgemeester. Secretaris de heer A. C. Roggeveen. Na opening worden de notulen gelezen van de 2 vorige vergaderingen, ze worden goedgekeurd. Was uigekomen dankbetuiging van de gemeen te-veld wachters voor hut» verhoogde jaarwedde. Goedgekeurd is terugontvangen wijziging der veror dening op de heffing van dan hoofdelijken omslag, dit lietreft de verhooging van het maximum tot f 50.000, Voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld worat dat aan de politie is opge dragen, toe te zien, dat de woonwagens zich niet anders dan in de Halen zullen bevinden, dat de ijshut is afgesloten en dat aan de Gasfabriek van Hoorn mededeeling is gedaan van» het raadsbesluit betreffendegeen verkoop van het materiaal der Gasfa briek alhier.' Op dat schrijven is nog geen ant woord ingekomen en Voorzitter denkt dat men in Heorn daarmee accoord gaat. Was ingekomen een brief yan den heer P. Snel, met de mededeeling dat hij onder ernstig protest tegen do deloyale behandeling hem zoowel in het, particu lier als in het openbaar aangedaan, zich verplicht acht ontslag te nemen als lid,van de gascommissie. De heer Trapman zegt dat hij in dit schrijven van den heer Snel een beschuldiging heeft aange troffen, die op het eerste gezicht misschien wel over het hoofd kan gezien wórden en dat zit in het vreemde woord deloyal, wat beteekent oneerlijk, niet rechtschapen, trouweloos. Dat is een beschul diging, die ik zoo maar niet op mij wil laten zit ten en ik verzoek daarom den heer Snel die hier aanwezig is, nader uiteen te willen zetten, waarin die oneerlijkheid, trouweloosheid, niet rechtscha penheid bestond. Want, mijnheer de voorzitter, een dergelijke beschuldiging is niet alleen aan het adres yan de personen die in deze zaak waren be trokken, maar houdt tevens, in een zeer ernstig verwijt aan uw adres, n.1. dat u zou toelaten dat de raadsleden iemand trouweloos, oneerlijk zouden behandelen en een dergelijk verwijt is niet gering en dat u, meen ik. niet heeft ver- Vdiend. Ik vraag daarom via u, of mijnheer Snel dte een dergelijke beschuldiging neerschrijft, haar in woorden wil waarmaken. D« heer Snel, die reeds dadelijk zeer heftig be gint te spreken, zegt, dat tegenover hem is opge treden op een wijze die in strijd is met de recht vaardigheid: Ik heb naar mijn beste weten gedaan, maar ik heb als donderlijder van het heele geval moeten dienen. Ik heb de vorige maal toegelaten dat de schuld op de schouders van mij werd gescho- vtn. maar de wijze van voorstelling is in strijd met de waarheid. Ik heb altijd trouw mijn plicht be tracht als lid van de gascommissie. Ik kan me niet hel minste herinneren dat de voorzitter der gascommissie mij er op heeft gewezen, dat niet mocht worden verkocht. Wat de waarschuwing van den heer Koster betreft, hij heeft misschien het plan gehad, maar een waarschuwing heeft hij nooit gegeven. I en derde. Vrijdags voor den Woensdag dat het materiaal vervoerd werd, wist de heer Trap man van den verkoop af en ik had gemeend, dat het eerlijk, loyaal en collegiaal zou zijn geweest me te waarschuwen. In dit geval zou ik toch in nooge mate bereid zijn gevonden om de zaak ongedaan te maken. En dan zou ik den raad er niet mee op de hoogte gehouden hebben wat de aanvoer van kolen betreft. .Maar de geheele gascommissie is er ingeloopen door die suppletoire 100 ton en wat be treft die 49 ton, toen heb ik direct tegen den direc teur gezegd, dat hij daar direct wel den burge meester van mocht kennisgeven. Aan de onder handelingen met Hoorn heb ik geen deel genomen, daar heb ik niet mee 'gesproken of geschreven en als ik de verkooper was geweest, dan zou de heer Van Rijn hiermee dn eet maar geen genoegen heb ben genomenik heb hem noch gesproken, noch geschreven. Deze voorstelling van zaken is niet geoorloofd, is in strijd met de waarheid. En van de platen waar de heer Meurs over heeft gesproken, ik wist niet dat die er waren. Ik was niet op mijn teerrtjes getrapt, zooals de heer Meurs zei, maar mijn goede naam werd aangetast. Ik heb het niet gedaan tot eigen voordeel of om mijn eigen zin* te krijgen, maar als voorzitter een opdracht doet die in strijd is met de besluiten, is dat mijn •chuld niet. Ik ben geen despoot in mijn optreden Men heeft 4 dagen tijd gehad om te zeggen, denk er om er is een raadsbesluit en dan was ik zeker bereid geweest om naar den directeur te gaan. Het ligt niet in mijn karakter om dit niet te doen, maar men heeft mijn goede naam door het slijk gesleurd. In slimmigheidjes en gladheid van woorden moet ik het afleggen. Ik zeg nog eens, Vrijdags tevoren wist men het en dan is het geen mooie, nette wijze van handelen onf een eerlijk man te bekladden. Misschien heb ik nu niet het juiste woord ge bruikt, welnu de heeren zullen het beter weten. Voorzitter zegt dat hij de heeren gaarne het woord wil geven maar acht het beter om de dis cussie te sluiten. De heer Koster zegt dat Voorzitter den heer Snel gelegenheid heeft gegeven zich te verklaren en dat ae heer Snel ook zijn persoon heeft genoemd. Ik wil trachten het geheugen van den heer Snel wat op te frisschen, want ik stel evenveel belang in mijn goeden naam als de heer Snel. Ik vernam dat bepaalde materialen zouden wor den verkocht, doordat verschillende personen me naar den prijs van het ijzer kwamen vragen en werd mij ook 'door iemand gevraagd mag dat wel verkocht worden. Ik ben toen oogenblikkelijk naar het huis van den heer Snel gegaan die niet thul® was maar die ik even later ontmoette en -toen heb ik dit gezegd „ze komen mij spreken over prijzen maar mag dat wel verkocht worden. Ik weet het niet zeljer. We hebben evenwel al zooveel onaan gename dingen met de gasfabriek gehad voor u in ae gascommissie waart, maakt dat nu niet erger' Toen heeft u gezegd„Ik kan dat gerust doenen toen heb ik den indruk gekregen, wat ik hier vorig maal ook heb gezegd, dat u in goede trouw han delde. Maar ik eisch thans dat u erkent, dat wat ik zeg, juist is. De heer Snel: Ja, zoo is het,gegaan, maar u heeft niet gezegd dat net een raadsbesluit was. De heer Meurs wijst erop, dat door den heer Trap man en hem niets anders is gedaan dan te ver hinderen wat in strijd was met de besluiten. Van opzet of minder goede trouw is van onzen kant geen sprake geweest. Wij vroegen ons af, gaat dat op, volgens ons niet en toen hebben we geen ander idéé gehad, dan Snel te sparen, opdat hij nog geen grooter flater zou begaan. De heer Snel had dus vorige maal, hij hoeft dat niet te doen, maar hij had vorige maal alleen kunnen zeggenIk bedank jullie dat je er me er niet verder in heb laten loo- pen. Ik heb geen woord gezegd over het karakter van den heer Snel, maar alleen willen keeren wat niet in orde was. Voorzitter zegt, dat wat betreft de opmerking van den heer Snel, dat spreker niet heeft herin nerd aan het raadsbesluit, hij dat terloops heeft gedaan, door te zeggen: Maar dat mag toen eigen lijk niet. De heer SnelAl» U volop gezegd had, het is een raadsbesluit, had ik het niet gedaan De heer Trapman herhaalt nog eens dat hij zich verwonderde over den verkoop van 't puin.Hij is toen naar de secretarie gegaan om het raadsbesluit na te gaan, waaruit bleek dat op voorstel van den heer Snel was besloten een oud ovenblok af te bre ken, maar alle afkomende materialen op te leg- gea. Ik heb toen echter gedacht: „maak daar nu maar geen werk van", in de heilige veronderstel ling, dat het hier alleen verkoop van puin betrof. Enkele dagen later kwam ik den wagen met retort- monden tegen op de Laan en zag dus toen dat het niet alleen puin betrof maar ook waardevolle in grediënten. Ik heb me direct met den heer Meurs in verbinding gesteld en zijn we naar het huis van den heer Snel gegaan, niet eerst naar u,. mijnheer de voorzitter, maar naar den heer Snel, met de eenige bedoeling den verkoop te niet te doen. De heer Snel was niet thuis en zijn we bij u gekomen en hebben u op de zaak gewezen, niet op een on- heusche manier, het was een vriendschappelijk be zoek en u heeft toen het vervoer stop gezet. Om 6 uur zijn we weer naar den heer Snel gegaan en dat onderhoud was niet zoo vriendschappelijk als. bij .u, en dat alleen door de manier waarop Snel bet ook daar behandelde, 't Was het als later in den Raad; de lieer Snel deed ail zijn best om de meening ingang te doen vinden, dat bij niet debet aan de zaak was en elke schijn "van schuld werd vam zich afgescho ven. Ik heb dat de vorige maal gezegd en ik herhaal het, de wijize, waarop de heer Snel zich in deze kwestie -heeft gedragen, heeft op mij een hoogst on aangename» indruk gemaakt. Hij heeft steeds ge tracht andere menschen de schuld te geven, zijn ui terste best gedaan otm den gasdireoteur er met zijn derrière in te draai era Van alles wordt geprobeerd, in allerlei bochten zich gewrongen, om maar geen fchuild te hebben. Welnu; mijnheer do voorzitter, als Snel dan wil spreken rvan deloyaal, dan is deze heele wijze ,van zich gedragen van den heer Snél; dteloyaai, dat is oneerlijk, trouweloos en niet rechtschapen." En een man, die tzich gedraagt op zulk een wijze, past het mi. niet, om -zulke dikke woorden te gebruiken als hij lp zijn brief en in decae vergadering heeft ge bruikt, zijn protest kan hier dan ook niet worden aanvaard, omdat een man als de heer Snel in een aaak ais deze daartoe elk recht heeft verloren. De discussie wordt hierover gesloten. Van de Evangelisatie „Bether is het verzoek in gekomen om dit jaar geqn kermis te doen hou den. Zie het no. van (Zaterdag 11. B. en W. erkennen, dat er wel wat nadeeligs is in het houden v*n kermis, doch dat het niet op weegt tegen de belangrijke voordeelen die een kermis met zich brengt en stellen daarom voor niet op het verzoek in te gaan. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Wordt aangeboden een begrooting der inkomsten en uitgaven van het gemeentelijk lcronsnnddclenbeihijfover 1918, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 109000, met bijbehoorende toelichting Goedgevonden. Wordt overgelegd een staat van ontvangsten en uit gaven over het tijdvak van 1 Januari tot ai met 30 April 1918, over het levensmid^lenbodnjf Hét totóal bedrag loopt tot f 43246.64"/» in uitgaaf en f tó021.23V». in ontvangst dus een tekort van T 3225.41. Hieronder is echter nog niet het 1/10 verschuldigd aan het Rijk over het tarwemeel. De toeslag aan gas over Januari en Februari bedraagt f 650.80, over Maart J 874.50 (dit is nog niet voldaan). De toeslag op petrolefum bedraagt f 151.10, op melk is door die gemeente een toeslag gegeven van f 761.21"/». Dit bedrag moet nog worden verhoogd metf350 schuldig aan meel; 0.1 nadeelig verschil aan mee1 1450; schuldig aan aardappelen f350; schuldig aan gas f724.50, totaal f 1874.50; wordt met het boven genoemd tekort f5099.91. Dit bedrag moet verm derd worden met een tegoed aan kaarsen tooo, zoodat dat tekort over aeze 4 maanden Diij f4549.91. Hierbij komt nog f 1581.01 voor goedkoope brandstof. De heer Paauw wijst er in de eerste plaat» op. dat hem is gebleken uit deze rekening, dat er vol strekt geen rekening gehouden is met de begroo ting. Óp de gemeentebegrooting zijn de distrioutie- kosten geraamd op f 8000.—en nu is het over maanden al f 5000.—, zoodat ook de gemfente!?^" grooting niet juist is. Verder is mij gebleken, aat de heer Verweij geen rekening gehouden neen met de voorraden, zoodat op artikelen, waarop vol gens de heer Verweij verlies is^eleden, misschien niet eens verlies is. Ik hecht daarom aan deze rekening niet veel waarde. De heer Meurs zegt, dat de heer Verweij ons hier geeft een uittreksel uit zijn kasboek, maar geen proefbalans. Ook de voedingscommissie neen voor aeze rekening verschillende inlichtingen mo ten vragen aan den heer Verweij. Ce heer Trapman zegt, dat ook hem reeds den Voorzitter inlichtingen zijn gegeven, m spreker kan niet de minste of geringste gevoigt king uit deze rekening maken. De heer Ver J heelt hier een verzameling van cijfers ingc ie maar die geven niet den toestand zooals hij lljMet'de voorraden is absoluut geen rekening houden, zoodat de rekening wel veel te roe kan zijn; daartegenover kan et ook welg nj.n£ gehouden zijn met de uitgaven, die mog niet zijn geboekt. Ook de heer Roggeveen zegt, dat de heer Ver weij in de voedingscommissievergadering telkens begon over het geld dat hij in kas had en dat door de voedingscommissie is gezegd, dat we moesten weten wat de distributie gekost had. De keer Paauw verwachtte niet dat alles punctu- ëel zou worden opgegeven als door een accoun tant, maar iemand die maar wat verstand heeft van boekhouding, zou een dergelijke rekening niet inzenden. Voorzitter acht het gewenscht, dat voor verdere bespreking de openbare vergadering wordt ge- schorscht en men in comité gaat. Aldus wordt De- sloten. B. én W. stellen voor, naar aanleiding van een mis sive van Ged. Staten betreffende het verleenen van een 'duurtebijslag aan gepensionneerden, om aan de gepensionneerde gemeente-ambtenaren of hunne wc. duwen met ingang van 1 Januari 1918 een duurtebij slag te verleenen van f 75 voor elk. Do gepensionneerden zijn: W. Domper L. Atesna, J. P. Ad ma, Wed. G. Asjes, Wed. G. Muijs en Wed. Oudshoorn. Voorzitter zegt, dat een der leden van het college van B en W. het niet billijk vond dat alle perso nen die een pensioen kregen een gelijken duurte bijslag kregen, maar B. en W. wisten geen betere regeling en dat lid is tenslotte met dit voorstél meegegaan. De heer Meurs gevoelt meer voor een gelijk percentage b.v. 25 pCt. omdat volgens het voorstel van B. en W. de een een toeslag zou krijgen b.v. van 80 pCt een ander van 20 pCt. Vaste arbeiders met een salaris van f 800 krijgen een duurte- toeslag van f 3.— dus ook ongeveer 20 pCt. Het gaat m.i. niet op, menschen die niet werkten een hoogeren toeslag te geven. De heer Trapman is het in principe met den heer Meurs eens, maar gaat toch tenslotte met den heer Hopman mee! die op de bezwaren van 'een toeslag percentsgewijze had gewezen. Zij, die |het 't meest noodig hebben, |zullen door het voorstel van den heer Meurs het minst krijgen, en dat is toch niet goed. We moeten helpen, waar de meeste hulp noodig is. Na eenige discussie wordt door den heer Koster voorgesteld om de duurtebijslag op '20 pCt. te be palen, doch als minimum f 50.— te geven. Dit vooi stel wordt met algemeene stemmen aangenomen Was ingekomen een verzoek van het gemeentebestuur van Krommenie om adhaesiebetuiging aan een door genoemd> bestuur aan Hare Majesteit de Koningin ge richt adres, houdende verzoek de noodige maatregelen .te doen nemen, ten einde het voor het Nederlandsché volk beschikbare broodgraan uit de overzoeache havens af te halen. B. en W. stellen voor, dit verzoek voor kennis geving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Worden overgelegd verschillende weekstaten der Cen trale Keuken, waaruit blijkt, dat de weektekorten be dragen f 88.07. f 79.37, f 78.27. f 95.01"/». f 100.23"/», enz. B. en W. stellen met het oog h.erop voor de prijzen der porties te verhoogen op f 0.20 met uitzon dering van hen, die in het bezit zijn van een kaart voor goedkoope brandstoffen. De prijs voor de porties der schoolkinderen die op 12 cent was gesteld, te brengen op 15 cent. Goedgevonden. Van den heer G. Plevier is een verzoek ingeko men om zijn aanslag in het vergunningsrecht die f 37.50 bedroeg, te willen brengen op F 25, omdat naar aanleiding van de rantsoeneering van gedistil leerd hem die aanslag te hoog voorkomt. B. en W. meenen, dat de aanslag in verband met de te schatten huurwaarde niet te hoog is en stel len voor, de aanslag te handhaven. Aldus wordt besloten. Van den heer C. Berkhouwer is uigekomen het ver zoek, dat do gemeente van hem overneme de gronden aan de Loet, naast zijn perceel aldaar, warop krach tens het uitbreidingsplan bouw verbod rust B, en W. wijzen er op, dat <Ld. Maart 1917 de raad op verzoek van adressant do rooilijn heeft gewijzigd en dat 9 Mei 1917 op oen gelijk verzoek als thans is ingekomen, afwijzend is beschikt. B. en W. stellen oolc thans voor afwijzend op het verzoek te beschikken op grond van h* feit, dat de omstandigheden die tot vorig besluit hcbhén geleid, in geen enkel opzicht zijn gewijzigd. Goedgevonden. Iö aansluiting op een gehouden bespreking ge heim® zitting komen. B. en W. proforma met het voor stel om aan den plaatselijken geneesheer met ingang van 1 Januari 1918 een verhooging van f 100 te geven. Met algemeene stemmen goedgekeurd. B en W stellen voor om aan den gemeénte-boda met' ingang'van 1 April 1918 over dat jaar een duur- tetoeslag te vertonen van f 2 per week. Goedgevonden. B. en W. stellen voor, gehoord de voedingscommissie met'ingang" van 1 Mei j.L in verband met den verhoogden maximumprijs van de melk, de toeslag van l1/» cenl aan houaors van goedkoope brandstoffenkaarten tot nader te bepalen tijdstip, te laten vervallen, doch die van 3 cent voor armen en noodlijdenden te behouden. Voorzitter deelt mede, dat de zomermelkprijs door den minister is bepaald op 17 cent, doch dat door de voedingscommissie aan den minister is verzocht de prijs op 16 cent te mogen brengen, Hierop is nog geen antwoord ingekomen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. B. en W. stellen voor, het thans zeer onregelmatig liggóqde trottoir van halve steenen langs het plantsoen te vervangen door een van tegels tot en met de n'cul^ te bouwen peroeelen. De kosten worden geraamd op f 300.-. Tot 'leden"van'het stembureau gorden benoemd de heeren Roggeveen, Meurs en Koster, cP vervangers de heeren Boekel, s^°°rl e d de heer Tot lid der gascommissie w0.rd11 Tnrman had P. Meurs Pz. met 5 stemmen, de heer Trapman bad 4 stemmen, 1 stem blanco, De heer Meurs neemt "■ftTS' voor (iwe-olso h« ig loven van den heer Paauw) om het gasverbruik tot een minimum te beperken. Bi] wijze van voorloopifle maat regel is bepaald dat met ingang van 1 Met allo win kel verlichting zal zijn vwrboden, in verband waarmee de extra toewijzing voer winkels en werkplaatsen is vervallen en voorts is bepaald,.dat het rantsoen van bijkoken, is bepaald op 3 kub. M. per lid van het gezin. Mocht ten opzichte van dein kolen toevoer geefcte ver andering intreden, dan stellen B. fen W. voor, dezen maatregel tot Inader te bestendigen. Zaterdag, aldus vervolgt voorzitter, heeft de gas- directeur mij het een en ander meegedeeld van een bijeenkomst van gasdirecteuren in Amster dam gehouden. Daar is voorlichting gegeven door de heeren Ter Needen en Bruinwola Riedel over de in te voeren besparingen. Spr. was gebleken dat voortaan gas zal moeten worden gestookt'uit steenkolen, vetkolen en bruinkool. Het gevolg zal zijn dat de hoeveelheid van het gas zeer zal ver minderen en de calorieënkracht zal verlagen. Dit zal zich ongeveer verhouden als 5 tegen 4. Mor eenmiddag zal de gascommissie vergaderen en daar zullen door de omstandigheden gedwongen scherpe bezuinigingsmaatregelen moeten worden ingevoerd. In aansluiting op deze mededeeling, zegt de heer Trapman, dat hem uit een bij den gasdirecteur in gesteld, onderzoek is gebleken, dat over de maand Mei door de gasfabriek hier mag worden verwerkt 48 ton Duitsche kolen en 16 ton bruinkolen. De directeur schat dat hieruit is te maken 13440 plus 3200 kub. M. te zamen 16640 kub. M. gas. Dit cijfer staat volstrekt niet vast. Tot en met 13 Mei is ge bruikt 9606 kub. M. Verbruikt mag worden per dag het 31ste deel van 16640 kub. M. is 537 kub. M., dus over 13 dagen 6981 kub, M. Er is verbruikt 9606 kub. M., dus 2625 kub. M. te veel. en dat «ver 13 dagen. Gaat dat op die wijze door dan zal over Mei een 5500 kub. M. gas te veel worden gebruikt, wat over Juni zou moeten worden ingehaald. Daar door zou het verbruik over Juni tot een minimum moeten worden beperkt. Spreker acht bet beter, om, al is de maand bijna reeds half verstreken, reeds thans in te grijpen. Het Rijksminimum eischt een toeslag per persoon in elk gezin van 2 kub. M. in Schagen wordt gegeven 3 kub. M. Het aantal personen dier gezinnen kan geschat worden op 2250 en nu zou spr. willen dat die 1 kub. M. per persoon thans nog zou worden ingetrokken, waj een besparing zou brengen van 2250 kub. M. on geveer. Dan is door de gascommissie aan de café% ea andere zaken boven hun gewone gebruik als par ticulieren een toeslag gegeven van 2556 M3. ook op dezen toeslag zal een heel quantum moeten wor den bezuinigd. Dan is de industrie aangewezen om te bezuinigen, maar dit zal. daar hier gemiddeld door al de"industrie ongeveer 1000 M3. per maand wordt gebruikt, niet veel kunnen helpen, maar toch zal ook hier scherpe bezuinigende voor schriften moeten worden gegeven. Spr. weet dat door deze maatregelen tal van bedrijven scherp zullen worden getroffen, maar gebeurt dat in Mei niet, dan zal er voor Juni, een maand waarin vele bedrijven met kermis nog het een en ander zouden kunnen verdienen, voor de zaken in 't geheel geen gas meer zijn. Spr. wil dan ook behalve elke winkelverlichting, ook 's avonds om 10 uur café-verlichting verbieden, de geheele straatverlichting stop zetten en den druk van het gas 's avonds om 11 uur zoo miniem maken, dat het branden van gas practisch is uit gesloten. Dit alles zal zeer scherp drukken op vele personen en vooral zaken schade berokkenen, maar het moet. Veranderen de omstandigheden niet spoedig en krijgen wij niet wat kolen gezon den, waarvan op dit oogenblik geen sprake is, dan is eind Juni de voorraad kolen uitgeput. 't Is dus noodig dat algemeen een ieder mee werkt te bezuinigen, zooveel maar kan. Spr. acht het 't best dat nadat de gascommissie morgenmiddag vergaderd heeft morgenavond weer de raad, om dan tot een definitieve regeling te komen. Na een korte bespreking wordt daartoe besloten. B. en W. bieden den Raad aan een instructie voor den melkcontroleur en diens salaris te bepalen op f 50p. Verder beschikbaar te stellen f 100 voor kosten van monsters en f 100 voor aanschaffing van onkcle instru menten. De bedoeling is deze regeling bij wijze van proef aan te nemen tot 1 Januari 1919. De belangrijke uitgaaf mag volgens B. en W. geen beletsel zijn,' zeer belangrijk als deze gelegenheid is te achten. De heer Paauw informeert hoeveel Klare heeft verdiend in d« dagen dat hij de melkcontrole heeft gehad. Het blijkt dat dit ook reeds is berekend te gen f 500 's jaars. Spr. bespreekt daarna uitvoerig aat de kosten voor dit onderzoek hem te hoog worden, voor een plaats als Schage* niet te dra gen en bovendien voor het controleeren van en kele melkboeren enz. niet noodig, als aB®s^ate®"j voudiger wordt ingericht. Spr. meent, aat ®j" een manier is te vinden om met m"ader ko een goede regeling te treffen. Sp. wil daaro comité wel eenige mededeelingen doen. De raad gaat in comité. j;C/-„«sie deelen Van d« na heropening gevoerde di wij mee, dat de heeren^feurs en Paauwm ®oa c heer Boekel een monsten"®®1"^. ,eer Klare vol- een oriderzoek daarvan door publiceering vaiCde ge^regén^esulurten^^è heer Trapmalfacllt wat al te primitieve manier en zou traarrf" zien dat nogmaals met Klare eens in over- feff werd getreden, of door vereenvoudiging van !eJ> ctficei niet een goedkoopere oplossing van de zaak was te bereiken. Ook spr. is het beSrag van f 700 te heog. Na nog verschillende besprekingen wordt hiertoe besloten. Voorzitter deelt mee, dat voor de centrale keuken een nieu we kookketel van 300 L., kostende f 225, is aangeschaft, terwijl het salaris van den kok van f 18 op f 20 is gebracht. Hierna gaat ae raad in comité. GEVAARLIJK SPEELGOED. Twee opgeschoten jongens van wie er een een zakje burskruit bezat, zouden daar een. spelletje mee uithalen. P. had het kruit en G. moest er een brandenden luci fer in steken en dan kijken hoe mooi het ging. Het ging dan ook zoo mooi, dat het buskruit met groote vlammen ontbrandde en P. zich deerlijk brand de in het gelaat en een der handen.

Schager Courant | 1918 | | pagina 1