HET ONBEREIKBARE. WOENSDAG 4 JliNI 1919 &2stc Jaargang No. 6423. Uitgevers: TUAl'MAN Co. EERSTE BLAD. Brieven uit Engeland. FEUILLETON. Uaud vau W armenhuizen. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 2Q. SCHA Alltlttl NiEBHS- Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending lot 's morgens 8 uur wor den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. COURANT. Aiïertentie- LailMM Prijs per 3 maanden fl.20 per post fl.40. Losse nummers óecnt ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.75, iedere regel meer 14 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend Dit seminar baataat uit twea bladen. Amsterdam, 31 Mei 1919. Letterkundig genie schijnt aan geen leeftijd gebon," don te zijn. Daniël Defoe schreef Robinsou Crusoe. Sn eerste boek. toen hij 59 was. Als Shakeapeare op .jarigen leeftijd gestorven was, hadden we nooit van hem gehoord, want al zijn groote werken, Hamlet Othello. Koning Lear, zijn geschreven toen hij onge veer den leeftijd van veertig bereikt had. Nu aay de tegenovergestelde zijde. De beroemde Engelsche dichter heats overleed op den leeftijd van 26. had dus al zijn gedichten geschreven en zijn roem verworven op een leeftijd, toen Shakespeare misschien nog aan geen schrijven (jacht §rterker nog. Thomas Chatterton, de „wonderlijke jongen" als Wordsworth hem noemt, overleed, dat wil zeggen, pleegde zelf moord. .toen ,hn achttien jaar oud was. En de dich teres Elizabeth Barrett Browning las Homerus In hel Grieksch op den leeftijd van tien en schreef een episch gedicht, waarvan haar vader vijftig exemplaren liet drukken, toen zij veertien was. Maar het is steeds baas boven baas. Elisabeth Bar rett Browning wordt op haar beurt weer overtroffen door een pas verschenen schrijfster van "romans Miss Daisy Ashford. Het is waar. dat Mis» Ashford op het oogenblik, nu haar eerste werk gepubliceerd wordt, heel wat ja ren over 'de veertien heen fa. ja, .misschien wel twee maal zoo oud. De Observer van 25 Mei schrijft heel kiesch, dat zij nog in de twintig is. wat wttarschynljjk wil zeggen, dichler bii de drie dan bij de twee kruisjes. Maar al is Miss Ashford misschien thans 29 jaar en II maanden haar boeken werden geschrei ven op een leeftijd. toen zij een kleine twiniig jaar Jonger was. tusschen de negen en dertien. Zij. zelf verklaart dit. en haar broers en zusters bevestigen heL De laatsteu herinneren zich, dat hun zusje hun haar geschiedenissen vooras, hoewel ze de bijzonderheden er van natuurlijk vergeten hadden. En daar verschijnt plotseling het eerste van Miss Ashford's werken in drulc„.The Young Visiters.". Naar i.lle waarschijnlijkheid dus een verhaal van een negen- of tienjarige. Zelden fa een boek verschenen, dat op f rapier succes kon bogen als The Young Visiters. Het wam uit op Dondenkig 22 Mei Op den middag van dien dag was in Londen geen exemplaar meer te krijgen en werkten de machines met volle kracht aan den tweeden druk. Mii dunkt, aat een schrijver met twee drukken op één dag tevreden mag zijn. Op Don derdagavond was bet recht van uitgave iu .Amerika verkocht aan een firma daar. voor een geldsom, die tot jiu toe alleen eerste rangs schrijvers konden be dingen Het spreekt vanzelf, dat een dergelijk succes van een tot nu toe volkomen onbekende schrijfster niet al leen. zelfs niet in de eerste plaats aan haar talent is toe te schrijven. De oorzaak er van is deze. dat Sir James Barrie,. de ook in ons land wel bekende schrij ver van Peter J?an, zich over bet boek heeft geinteJ resseeid en er oen voorrede voor geschreven hééft Het spreekt pok vanzelf, dat verscheidene menschen, die erg snugger dachten te wezen, bgweerden dat er heelemaal geen Miss Ashford bestond en dat Sir Ja mes Barrie zelf het boek geschreven had. Dat hij. sooals schrijvers meer gedaan hebben, Sir Walter Scott bijvoorbeeld, door middel van zijn voorbericht de menschen er in wilde laten loopeu. Wie zoo dachten sloegen 3e plank mis evenwel. Miss Ashford bestaat wel degelijk, en is de schrijfster van The Young Vi siters. En niemand, die meer verwonderd is over het succes van haar boek dan de schrijfeer zelf. - Toen Miss Dafay Ashford nog een klein meisje was, van negen jaar, werd zij vaak meegenomen door haar ouders als zij uitgingen, dan naar dit restaurant, dan naar dat Daisy gaf naar oogen blijkbaar goed de kost. Ook nam ze wel de menu's mee naar huis en gebruikte die bij de samenstelling van haar verhalen. Alles wat TT_ DOOR JOHN GALSWORTHY. ^UITGAVE VAN W. DE HAAN. UTRECHT. HOOFDSTUK l ^^lal"'es Clare Winston kwam langzaam de deur van 1 Bureau van den Burgerlijken s and van Si. George uiiSienteren. achter de taxi aan, die zijn dochter weg voerde met den „bedelaar' dien ze gelrouwd had. Zijn fatsoensbegrip verbood hem te loopen met Betty, de oude kindermeid de «enige andere getuige bij het nuwelijk. Een gezette vrouw in een zeer bewogen ger nioedatoestand zou een weinig passende gi^e.lui zijrn geweest bij zyn slanke, rechte gestalte, die zich voort bewoog met dien onoverdreven. zwierigén gang van een officier der lanciers van de oude school, zelfs al staat hij dan ook al zestien jaren op de lijst als gepensionneerd. Arme Betty I Hij dacht aan haar met medelijden waardoor zich een zekere geprikkeldheid mengde. Ze behoefde ooft niet aan haar tranen te hebben toege geven op de stoep. Hij vond het zeer begrijpelijk dat z'ch eenzaam voelde nu Gyp weg was, maar zoo ®enzaam als hy was. ze toch niet. Zijn licht_geglacéde nand de eenige échte hand die hij had. want de al tf was bii den pols afgezet draaide geërgerd het kleipe. grijzende snorretje dat opkrulde van Wfnu. van ^Jn vastberaden lippen. Op dezen grau- l rebruari.dag droeg hij geen overjas; getrouw aan h> absqluut, bijna angstvallig stille van dit huwelijk, luw »elfs geen zwarte jas aangetrokken, of een ""ogen hoed opgezet, doch droeg hij oen blauw pak lfn eea stijven, zwarten deukhoed. Het instinct van U i 'unitair en jager om geen emotie te lalen blijken, "et hem ook op dezen duisteren dag van zijn leven "'v. 'n den steek, doch zijn grijze, hazelkleurige oogen "u telkens samen, staarden woest voor zich uit, trokkaa dan weder samen; m soms. alsof het een i zij bij dergelijke gelegenheden om zich heen zag en hoorde, vermengd met allerlei dingen, die zij las. gaf ze weer in haar romans, waarvan The Young Visiters de eerste was. Een ander verhaal, The Hangmanj's Dnughter, hield haar een vol jaar bezig eer ze het voltooid J\ad. Vtider dan het Ashford huishouding kwamen deze romans van de kleine Daisy niet. Haar vader en moeder behooijden blijkbaar niet tot degenen, die oqgenb.lk" kelijk in hun kinderen een genie zien. Doch aan den anderen kant, zij vernietigde Dafay's werk ook piet Haar moeder bewaarde trouw al wat haar dochtertje schreef, dat zelf later haar kinderlijk werk geheel ver gat en trouwens na haar dertiende jaar het boekefn schrijven geheel opgaf. Twee jaar ge.euen stierf haar moeder en onder Mevrouw Ashfords papieien werden Dafay's boeken gevonden. Hoei natuur.ijk kreeg de dochter thans haar eigen werken weer .enig, aangez«en men oordeelde, dat zki er het moeste rechi op had en er natuurlijk hel mees.e belang in zou steden. Enkele maanden na den dood van haar moeder liet Miss Ashford het manuscript van The Young 'Vi siters lezen aan een vriendin, die er zoo in geinteres"» seerd was dat ze om een afschrift vroeg, wat haar gegeven werd. f Wij gunnen ons de verbazing van de schrijfster voors.el.en. toen zij eenigen tijd daarna zij was toen in Bérn een telegram ontvkjg met de mede- deenng, dat The ^oung Visiter zou worden uitge< geven. De vriendin had haar- kopie latein lezen aan een uilgevér. die blijkbaar terstond de A-aarde er van inzag, en voor meerdere zekerheid het verhaal liet lezen aan Sir James Barrie. Daarmee was Miss Ashford's fortuin gemaakt. Sir Sir James was zoo ingenomen met het boek Jiat hij de uitgave er van met alleen sterk aanried, maar bovendien zich bereid verklaarde er een inleiding bij te schrijven. En een inleiding van den schrijver van Peter Pan is op zich zelf natuurlijk voldoende, om het succes van een boek te verzekeren. Natuurlijk heeft het niet ontbroken aan verslag» gevers, die met Miss Ashford zijn gaan spreken over naar boek. Miss Ashford vertett ze. hoe verwonderd ze zelf is over haar plotselinge vermaardheid. Zelf had ze The Young Visiter steeds heel vermakelijk gevonden, maar dat anderen .er iets iiy. zouden vinden had ze nooit verwacht Zelfs nadat ze gehoord had van de voorgenomen uitgave van .haar eèrsrte werk. was haar eigen idee er van zoo gering, dat ze haar broer aanbood hem alle rechten er op over te .doen voor zesng gulden. Maar toen hij haar in vóJen ernst zes duizend gulden aanbood, begon zij in te zien, hoe zij haar werk onderschatte. Dat de broer, uit een handelsoogpunt beschouwd nooit beleren koop had jtumnen sluiten dan zes duizend gulden te geven voor The Young Visiter fa nu iia-t tuurlijk uitgemaakt Twee drukken reeds in Enge land, het recht van uitgas verkocht aan Amerika, over eenigen tijd (ie vena -igen Miss Ashford be hoeft geen berouw te hebbe: over den tijd, dien ze tusschen haar negende en ^eruende jaar besteedde aan de literatuur. f tificatie. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van P. Pronk Sr.om ontslag als lid van hel algemeen burgerlijk armbestuur. Buig. en Weth. stellen voor, dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging de hem gedurende vele jaren bewezen diansttst Aldus geschiedt Een adres van de vereeniging Ned. Herv. Diaco- niën In de classis Alkmaar voor gezinsverpleging om verhooging van subsidiën. wordt In handen gestald van Burg en Weth. om advies. Verslag van het herhalingsonderwijs. gegeven In de winterhalfjaren 1917—18 en 1918—19 etn .verslag over den toestand der gemeente, zullen ter inzage worden Vergadering van den Raad op Dinsdag 3 Juni 1919, des morgens 10 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer Van der Eijden, burgemeester, secretaris de heer Rijs. Voorzitter opent de vergadering, in het bijzonder den heer Nannes welkom hee.eude, die na een ern stige ongesteldheid weer aanwezig fa. De notulen wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Schrijven van de heeren J. de Groot. J. Swan, K. Biersteker, W. Gutker, dat zij hunne benoeming tot lid van de schattingscommfasic voor de Rijksinkomstenbelasting aannemen. Alsvoren van de heeren F. H. Kramer en K. Klijn. dat zij hunne benoeming tot lid van de commissie lo wering van schoolverzuim te Krabbendam aannemen Dankbetuiging van het personeel aan het gasbedrijf, den voorman en den Directeur en den Gemeen.e" Secretaris voor den hun verleenden ,duurt«toesiagov*.i 1918, en van de werklieden van het gasbedrijf voo hunne loonsverhooging. Alsvoren van de postboden voor de verleende gru- ededeelingenBij besluit van Gedeputeerde Staten dd. 30 April 1919 no. 106, fa het besluit tot heit voeren van een rechtsgeding -tegen J. Spruit goedgekeurd Wordt overgegaan -tot de benoeming van een hoofd der school te Schoorldam. De voordracht luidt: 1. H. B. Dijken, Hengelo; 2. D. Schering, Akersloot: 3. Wï. Barnhora, Delft. De heer Dijken wordt met 5 stem- men benoemd. 2 stemmen werden uitgebracht op den heer Schering. Overeenkomstig het advies van Ged. Staten wordt de verordening op heffing van den hoofdelijk» om slag 'gewijzigd. Overeenkomstig het advies van de gascommissie stellen Burg. en Weth. voor. artikel 9 der verordening, rege- lende de samenstelling en den werkkring der gascom missie, yians luidende als volgt; „Zij houdt nauwteH tend toezicht op het financieel beheer van den Direc teur. doet minstens eennrat inaand opname der boeken en kas en zendt het daarvan op te maken pro" ces.verbaal aan Burgemeester en Wethouders", in te trekken en daarvoor in de plaats te stellen het vol gende Zij houdt nauwlettend toezicht op het finan cieel beheer van den Directeur, 'tenzij door Burge meester en Wethouders een accountant wordt aan.' gewezen, welke het financieel beheer geregéld contro- Waar de gemeente op het oogenblik voor de controle een accountant Jiceft, achten B. en W. het niet noodig, dat de gascommissie elke maand een rapport Inzendt. Goedgevonden. Burgemeester en Wethouders stellen overeenkom stig het adviee van de gascommissie voor, een 3- duims gasleiding te doen leggen vanaf de Zuider- brug langs den tramweg en aan te sluiten op de bestaande leiding in de Stationstraat, een en ander met het oog op de verlichting en op de plannen om aldaar een koffiehuis te bouwen en de aansluiting van het station mogelijk te maken. De kosten van een en ander zullen bedragen f 4300. De heer De Groot oordeelt nadere toelichting noo dig, omdat dit voorstel niet uitsluitend -wordt ge daan met bet oog op de plannen tot het bouwen van een koffiehuis. Als dat zoo was, dan zou spreker nog niet direct zijn goedkeuring aan- het voorstel hechten. IHft (hoofdmotief echter lis geweest dat door deze verandering de Stroet en Harenkarspel beteren druk krijgen. Voorzitter beaamt dit laatste en leest het advies van de gascommissie voor. iDe heer Swan is van meening, dat wanneer de druk wordt verbeterd, ook het gebruik verbetert en zoodoende dat geld zijn rente wel opbrengt. De heer Biersteker informeert of de spoorweg maatschappij wil aansluiten. Als zij 'er zooveel prijs op stelt, zou ze misschien wel wat in de kosten wil len bijdragen. Voorzitter en de heer Gutker wijzen er op, dat het in de eerste plaats gaat om een betere verlich ting te krijgen. Verder zal de spoorwegmaatschappij worden gevraagd of zij het station wil doen aanslui ten. liet voorstel van B. en W. wordt met elgemeene stemmen aangenomen. Verder stellen iB. en W. voor, tot aanschaffing van en 2e eahauster over te gaan. De aanschaffing is noodzakelijk, omreden dat den volgenden winter en etmaal verbruik wordt verwacht van ongeveer 800 kub. M. en de bestaande exhauster reeds sedert Jen zomer van 1915 geregeld doorwerkt Met het og hierop mag niet verondersteld worden, dat in net drukke seizoen zich niet eens een ernstige sto of andere diepe gevoel hem overmande, werden zij donkerder en was hei alsof zij zich in zijn hoofd terug trokken. Zijn gezicht was smal en gebruind en mager, met vastberaden onderkaak, kleine oaren, haar da donkerder was dan de knevel, doch aan de kanton reeds doorspikkeld \yas met grijs het gelaat van een bedrijvig, vindingrijk man vol zelfvertrouwen. En zijn houding was die van iemand, die altijd een beertje een dandy" fa geweest, en steeds aandacht Èeeft ge schonken aan „fatsoenen zich toch soms bewust was d«t er dingen waren die hier boven uit gingen. Een man die in al zijn doen en laten al de stiptheid van een bepaald type bewaarde, en toch iets in zich had dat niet tot dit type behoorde. Dergelijke menschen hebben dikwijls de een of andere tragedie in hun verleden. Terwijl hi) de richting naar het park nam. sloeg hl, Mount Street in. Daar stond het huis nog. hoewe de straat toen anders was. het huis waarvoor hij. nu vijf en twinig jaar geleden op dien Novembermid dag loen Gyp was geboren, al maar op en neer hac ge oopen in den mist. als een hond die het huis is uit gejaagd En toen aan de deur te moeten hooren FiiPdiê geen recht had binnen te gaan, hij, die mimk zooals hij geloofde dat geen ander man. ooit een vrouw had liefgehad. aan de deur te moeten hooren. dat zij dood was gestorven Jour het baren vai. Aai wat hii en zij alleen hun kind wisten. Op en neei ui 'den mist. uur na uur, wetend dat haar tijd déél was en dan eindelijk dót te moek-n hooren! Van alle ellende die wen mensch kan overkomen, is zeker he vrecselijkste te veel lief te hebben. Zonderling toch dat zyn weg hem vandaag voorbij dat huis hJ gevoerd, na dit nieuwe vertes. Wat een tegenslag - <ëe jicht die hem laatstleden Sept«nbei naar Wiesbaden gezonden had. Wat een wanWciu Gyp ooit dien vent,, dien Fiorsen met zijn noodloi Ogen fiedel onder de oogen had gekregen. Sinds de, dag dat Gyp. na vijftien iaar geleden, bij hem was komen wonen, had hij zien nooit zoo augevukkig e, tot niets geschikt meer gevoeid Morgen zou hy nam Mildenham teruggaan en zien of woest rijden het hen uit het hoofd kon doen zetten. Zonder Gyp zondei Gyp ta sijfll Ea dan joo n bedelaar. Een vaat. die uoon .n zijn leven een paard onder zich had gehad. Eti met zijn stok met zwaren knop sloeg hii kwaad 'naar de lucht alsof hij iemand in tweeën hakte. Zijn sociëteit, dicht bij Hyde Park had hem nog nooit zoo saai geleken. Uit louter kracht der gewoonte ging hij de kaartzaal binnen. Het was dien middag zoo Jonker, dat de electrische lichten reeds brandden. Er bevond zich het gewone dozijn spelers, die zaten te midden van de lichtbundels, die vanuit de bekapte lichtbollen vielen op zwartJiouten tafeltjes, óp sloel" ruggen, op kaarten en tumblers, op de vergulde koffie kopjes. de goed.onderhouden nagels van vingers die sigaren vasthielden. Een kennis daagde hem uit tot een spelletje piquet. Hij ging lusteloos zitten. Dat ver y-elende wnist_bridge had altijd ingedrufccht tegen zijn kieskeurigheid als zijnde een verminkt spel. In poker stak iets blaaskakerigs. Alhoewel het uit de mo de was. bleef piquet voor hem toch het eenige spel, dat de' moeite waard was gespeeld te worden het eenige spel. dat nog een deftig cachet had. Hij had joede kaarten, vla toen hii opstond, was hy vijf pond rijker, die hy 'graag betaald zou hebben om te ontsnap- >en aan de verveling van het partijtje. Waar zouden zij nu zijn? Voorby Newbury; Gyp zo|u zeker zitten egenover dien Zweedschen vent met zijn groenachtige, vilde kattenoogen. Iets gluiperigs en on.eugelschl Dat ,ep op ongeluk uit als hy tenminste ook maar •enigszins een kenner was van paarden of menschen! loddank dat hij Gyp's geld tot den Matsten cent had /astgezet. En iets als jaloezie voer in hem bij de ,edachte aan den man. die zijn armen geslagen had >m zijn zachtharige, donkeroogige dochter dat mooie, lanke wezen, welks gelaatstrekken en figuur zoozeer .eleken op haar. die nij zoozeer had liefgehad. Toen nij de kaartzaal verliet, volgden hem .som- niger blikken, want hy was iemand die anderen man- .en een zekere, bewondering Inboewmde niemand vist precies te zeggen waardoor. Velen die bekend tonden als minstens even goede spoctsmeni. trokken eenszins de aandacht tot ach. Was het zijn „chfcr >f was1, het 't trekje, dat niet volkomen representatief as het brandmerk, dat door het verleden pp hem .«laten was? Na da sociëteit veriatan ta hebban, liep hy langzaam rtng zou kunnen voordoen, waardoor gedurende eenige dogen geen voldoende gas zou kunnen wor den' afgeleverd. De kosten van een en ander zullen bedragen f 2300.—. Te zijner -tijd rad een besluit tot aangaan- van een leening den Raad wonden aange boden. De heer Biersteker verwacht dat dit voorstel ad- rem is, dat het noodzakelijk is en vraagt of deze nieuwe exhauster in de plaats van de oude komt of er naast Voorzitter zegt van er naast, het Is noodig voos reserve, voor bëdTijfszekerheid, Goedgevonden. In verband met een schrijven van de Gezond heidscommissie, stellen B. en W. voor, de algemeens Politieverordening aan te vullen met (bet nieuwa artikel 63a, luidende als volgt: „Het is verboden ier, meet, of baggerspecie over do straten of wegen te vervoeren, met voertuigen, ook wanneer die met andere stoffen zijn bevracht, dia een deel lading door of af laten vallen. De vervoer ders zijn verplicht de wielen der tot het vervoer gebezigde voertuigen, telkens vóór deze op den openbaren weg komen, van den aanbangenden mest, grond of slik te zuiveren of te doen zuiveren". De heer Biersteker acht nakoming van dit artikel door de betrokkenen zeer moeilijk en wil daarom het artikel zoo gewijzigd zien, dat de betrokkenen verplicht worden wanneer ze de wegen hebben vuil gemaakt, b.v. na de suikerpenencampagne, den weg behoorlijk op te leveren. Voorzitter zegt, dat de bepaling over het schoon maken van de wielen toch ook in andere gemeen ten bestaat en ook heeft spreker aan het polderbe stuur gevraagd deze bepaling in de Keur op te ne men. Juist dit voorstel moet voorkomen, dat de we gen in een slechten toestand worden gebracht. De heer Biersteker meent, dat er dan wel steeds politie bij de hand mag zijn; naleving van het arti kel zal moeilijk zijn. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgevonden. Romt in behandeling een adres van den heer J. de Graaf, ambtenaar ter secretarie, waarin adres sant uitbetaling waagt van de overuren. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat zijn salaris over 1919 is gebaseerd op dat van 1918, in welk jaar rekening is gehouden met overuren. De heer Swan zegt, dat er behalve dit motief nog een motief is en wel dat de vacantie niet geteld wordt. Ze gaan 's Zaterdags uit en komen 's Maan dags thuis en dat moet ook op prijs worden gesteld. Met elgemeene stemmen wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Ter bevordering van het geven van muziekuitvoe ringen door het muziekkorps. T-A.V.E.N.U., stellen B. en W. voor tot aanschaffing van een podium over te gaan en hiervoor een bedrag van (350 beschik baar te willen stellen. Voorzitter zegt, dat op Hemelvaartsdag door T.A.V.E.N.U een uitvoering is gegeven voor het raadhuis en de burgerij zeer veel blijk heeft ge geven van hare belangstelling, maar zich daarbij het gemis aan een podium, voordeed. De heer Biersteker vraagt of ihiex een mooi plekja voor zooiets is, waarop Voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling is een soort plankier te maken, dat uit elkaar kan worden genomen en dat voor het schoolhuis geplaatst kan worden. Het plankier zou ook voor andere doeleinden kunnen worden ge bruikt- De heer Swan gevoelt er wel voor hier te steu nen, maar zou eerst liever Men dot het bewijs werd geleverd dat diergelijke uitvoeringen levensvat baarheid bezitten. De heer Biersteker vindt het jammer, dat er in de gemeente niet meer menschen zijn die hierin helpen, dat acht spreker beter dan dat de gemeente het moet doen. De heer De Groot wijst op de kosten die er be halve den aankoop van een podium, zulien komen; n.1. het in elkaar zetten en uit elkander nemen er van, daarvoor zal volk noodig zijn. Voorzitter acht dit geen groot bezwaar. De con structie wordt'zoo eenvoudig, dat het in elkaar zet- langs het hek van Piccadilly naar huis, dat huis in Burystreet. St. James, dat zijn Londensche verblijf plaats was geweest sedert zijn prille jeugd een van de weinige nuizen in de straat, die nog ongerept wa ren gelaten door den hartstocht van het sloopea en weder qpbouwen. die naar zijn meening half Londen had bedorven. Een man. zwijgzamer dan iets anders op aarde, met de zachte, levendige, donkere oogen van égn hout snip. .en een lang, groenachtig, gebreid vest, zwarte; van voren weggesneden jas. en spanbroek, die over zijn schoenen was vastgegespt, aan. gpende de deur. „Ik ga niet weer pit, Markey. Je vrouw moet me maar wat te eten geven. Alles is goed." Markey gaf hem door ^en teeken te kennen, dat hij hem verstaan had. en die bruine oogen onder wenk brauwen die ineenliepen en een donkere, lange streép vormden, namen zijn meester van het hoofd tot de voeten op. Hij had den vorigen avond reeds geknikt, toen zijn vrouw gezegd had dat meneer 't zich erg zou aantrekken. Terwijl hij zich naar bet achterhuis begaf, .knikte hij met het hoofd in de richting van de straat en maakte eèn gebaar naar boven met zijn hand. waaruit juffrouw Markey, die een schrandere vrouw was. begreep, dat zij moest uitgaan om bood schappen te doen. omdat meneer thuis bleef dfen. loen ze weg Was. ging Markey tegenover jietty, de oude kindermeid zitten. De gezette vrouw zat nog steeds stilletjes voor zich heen Je huilen. Daar werd hij nou toch finaal akelig van. want hij voelde neiging om mee te huilen als een hond. Na haar breede, rixxle, betraande gezicht eenige minuten lang zwijgend te heb ben gadegeslagen, schudde hij het hoofd, en nadat er een beving was gevaren door haar welgedane lichaam, hield Betty met huilen op. Markey was iemand dien men niet negeerde. Winston ging eerst naar de slaapkamer zijner doch" terf. en staarde naar de leegte en naar de verlate® zilveren handspiegel, en draafde kwaadaardig aan zijn snorretje. Vervolgens ging hij in ziju sanctum voor het vuur zitten, /onder het licht op -te draaien. Iemand die naar binnen keek. zern gedacht hebben dat hii sliep; doch de slaperige invloed van dien diepen stoel en Eet knusse vuur hadden /yn gedachten afgeleid

Schager Courant | 1919 | | pagina 1