eerste blad. de Drogisterij „De NIEUWE GAPER", ZATHMAO 14 JUNI I9i'j 62ste J aanjaag No. 6429. B Uitgevers: TRAPMAfj Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 2a dit nummer bestaat uit drie bladen. Wie zich thans op de SCHAGER COURANT abonneert, ontvangt de num mers lot 1 Juli GRATIS. Tweede Kamer. Raad van Hoogwoud. „VENA" Zomersproetenwater. „VENA" Zornersproetenzalf. Raad van Oude Niedorp. Ingezonden Stukken* SCHAGER Alieieci Nieuws- Dit blad verschijnt viermaal per week; Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending lot 's morgens 8 uur wor den ADVEKTKM Ih.N in het eerstuitkomend nummer geplaatst. COURANT Ahnttitit-1 LuünvUii Prijs per 3 maanden f 1.20 per post f 1.40. Losse nummers 6 eent AD VERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.75, iedere regel meer 14 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend Den Haag, 12 Juni. Uit hert; antwoord, dart minister (Heemskerk den heer Wijnkoop heden gaf op zijn reeks van vra gen, in verband met liet in beslag nemen van exem plaren van Barbuase's „De Hel", tot de regeering gericht, is allereerst gebleken, dat niert de minister van Justitie in deze het initiatief heeft genomen. Het was de procureur-generaal bij het Gerechts hof te 's-Gravenliage, van wien dat initiatief uit ging. De artt 8041 Wetboek van Strafvordering geven den ambtenaar O. M. het recht daartoe. En op grond van art. 240 W. van Strafrecht zal men vervolging instellen. Natuurlijk gaf ik den pro cureur-generaal geen Jast tot vervolging zei de minister van Justitie, allen nadruk op dat „natuur lijk" leggend. De minister moet zich voegde Z.Exc. er,bij, zooveel mogelijk beperken in het geven van wenken aan de ambtenaren O. M. Wat nriet wegneemt, dat de minister van Justitie ten slotte toch de verantwoordelijke persoon is en niet de proc u reur- gene raai, gelijk mr. Dresselhuys even herinnerde. Politiek mag Jn zaken als deze niet worden betrokken. Naar de motieven, welke den procureur-generaal Lc. hebben geleid, had' minister Heemskerk geen onderzoek ingesteld. Maar dat er gelijk de iheer Wijnkoofp mogelijk scheen te achten politieke of godsdienstige motieven ach ter scholen: de minister kon het niet met zekerheid betwisten, maar acht het uitgesloten. De heer Heemskerk bleek te deelen het gevoelen, in 1911 bij de behandeling der zedelijkbeidswetten door wijlen De Stoers verdedigd en in een amendt-JLim- burg neergelegd, dat men. de „kunst-exceptie inoet toelaten; dat artistieke waarde gelijk behoort te worden gesteld met het algemeen belang", dat, waar 't gediend blijkt te zijn, tegen vervolging vrij waart. De minister liet zich niet uit zijn tent lokken door den heer Wijnkoop. Hij „hield zich van den domme", zei deze in zijm repliek, maar dat was zeer onbillijk geoordeeld, want de minister neemt eene afwachtende hoyddng aan. Hij zegt: de Regee ring heeft in deze niets gedaan, en staat buiten, de zaak. Juist wijl ik minister van Justitie ben, acht ik mij niet geroepen Mer een oordeel over „De Hel" van Barbusse uit te spreken. De rechter in Nederland heeft zelfstandig te beoordeeleu, of ze ker werk, geschrift, al of niet valt binnen de grens van het voor de eerbaarheid aanstoots lij ke. Na dit antwoord, hetwelk den heer Wijnkoop, ge lijk reeds gezegd, allerminst bevredigde, diende deze een motie in, de Kamer willend doen uitspre ken als haar oordeel, dat het in beslag nemen van „De Hel" moet worden afgekeurd. De heer Van Doorn heeft over deze kwestie zich uitgelaten op een wijze, die velen naar het hart zal zijn gesproken. Hij heeft het boek van Barbusse gelezen en vindt 't niet zulk van boog-artistiek ge wrocht als bijv. de heer Wijnkoop. H Is volgAs mr. Van. Doorn een kwasi-geleerd boek, meer tweede hands-wetenschap .gelardeerd". Er komen zeer ruime, zeer realistische voorstellen in voor. Of men hier nu met een pornografisch boek te doen heeft?, zóóver durft de heer Van Doorn niet gaan. Maar wat het beslag betreft, hij vindrt dat er hier iets gebeurd is, niet heelemaal in den haak. Edoch, ter wijl de zaak in het stadium verkeert van straks voor den rechter teworden gebracht, kan de Ka mer niet een motie aannemen, gelijk de heer Wijn koop had: aanhangig gemaakt. De heer Marchant sprak het vermoeden uit, dat cle Haagsche procureur-generaal wel tot het besef «tl zijn gekomen, dat hij met het beslag „geen ge lukkige daad" heeft gepleegd, zooals mr. Dressel- huys 't uitdrukte. Vooreerst maakt zulk beslag leg gen op een boek, door de Justitie, de schitterendste „reclame" ervoor. De tribune® der Kamer waren vandaag tjokvolDe „verboden vrucht" is den zondigen mensch nu eenmaal aantrekkelijk. De heer Marchant gaf den minister den raad om 9- M. een wenk. ,te geven, voortaan wat voor zichtiger te zijn. „.üe,h««r Dresselhuys verklaarde tegen de motie- mjnaoop te zullen stemmen, wijl hij het boek van Barbusse niet heeft gelezen. Maar het optreden van aHerminsMoïD procurw«««««i °°k WJ Dr. Dcc kers steunde van ganscher harte het be- too£Van.ntr-Van Doorn, dat ook een kunstwerk aanstootehjk kan zijn en daarom soms moet ge weerd worden. En hij lichtte die zienswijze toe met eene uatvoerighedd, die de Kaïher ongedurig maak te, terwijl de heeren Wijnkoop en Van Ravesteijn telkens hunne verontwaardiging of hun vroolijk- n °vor ^r' -Gecker's betoog ontboezemden. De heer Deck era scheen het optreden van den procureur-generaal voortreffelijk te vinden. Maar >T.t bij de opvatting hetzij aan de groene tafel, uetzij in de Kamer eepige werkelijke instemming ond: men mag 't ten st erkste .betwijfelen, ten slotte is de motie-Wijnkoop verworpen met tegen 36 stemmen. De vrijz.- en sociaal-democra- fi alsmede de communisten, steunden haar. Een motie van instemming met het optreden der justitie in deie beduidt dit votum zeker niet. ln!P® ™™£itt€r ?P®nt de vergadering waarna de no tulen worden gelezen en goedgekeurd <r°or Gedeputeerde Staten is goedg keurd het raadsbesluit tot af- en overschrijving alsmede de jaarweddenverordqning voor het onderval zend personeel aan de scholen in de Kerkeiaan te Aartswoud en in de Weere. „Die is daneindeliik van de baan", zegt voorzitter. Voorts hebben Gedeputeerden goedgekeurd het be sluit van den Raad tot het aangaan eener geldleening- groot f 20.000. tegen hoogstens 5y» pet. ,z' .z^t;..,no8 hebben geprobeerd om de lee ning als tijdelijke geldleening te doen doch de stap pen daartoe gedaan, en correspondentie met die Raif" feisenbank te Utrecht daarover, hebben niet tot het slagen in die pogingen mogen leiden. Is ingekomen van het schilderscomité voor perüeele aanbesteding eene circulaire, dat zij niet anders dam partieele aanbesteding wenschen. De actie hiervooé wordt gevoerd over geheel Noordholland boven het IJ. Voorzittet zegt. dat het comité met jpariieele aanbe steding bedoelt, direct van den aanbesteder aan "te nemen en niet van timmerlieden, enz. afhankelijk te zijn. Er is veel voor te zemen, vindt spr. en hief is trouwens al eenigszlns in .dien geest gehandeld, Algemeen vindt de raad goed, het gemw^te y.hitrterf werk partieel aan te besteden Volgt circulaire van de Staatscommissie voor onder zoek naar de bezoldiging van Burgemeesters en veri dere gemeentelijke ambtenaren. Wordt daar er eene regeling voor salarissen van Burgemeesters secreta rissen. enz .bij Ged. Staten hangende is, op voor stel van voorz. voorloopig voor kennisgeving aangek nomen f /Van de orde is bespreking electriciteit en deelt voor zitter mede. verschillende installateurs op bezoek te hebben gehad om zich aan te bieden vpor het daain stellen van instalbtiën, o.a. J. de Vries van Hoog woud en oenige anderen uit naburige gemeenten. Ech ter kon dienaangaande nog geen beslissing worden ge nomen Er /rijn om met de huisaansluitingen le be ginnen. 500 huizen aan te sluiten. Als de electrische stroom hier van den herfst komt, zouden er joch een aantal reeds van 'den winter stroom kunnen genieten. Spreker vindt, dat met de huisaansluiting begonnen moet worden. De heer Vijn vindt het ook goed nu te beginnen Kr. ANTONIO. .Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, gehouden op Donderdag 12 Juni 1919. Voorzitter Burgemeester Bcwaburt Aanwezig ellen. daarmee, dan zijn we beslagen ten ijs als het groote werk er is. om de menschen van licht te voorrietm 500 huisaansl uitingen, heb je niet zoo direct klaar. En die zullen ook niet allemaal klaar komen van den' herfst; wél een gedeelte. Voorz. is dit met spreker eens. De heer Kooi is er eveneens wuor, om met de huisaansluitingen, te beginnen en bij 4e andere raads leden is ook geen bezwaar. Voorz. wijst er op, dat reeds was besloten, om eiken aangeslotene 3 lichtpunten gratis te verschaffen, die. toeu dat besloten werd, f 6 per lichtpfint waren, doch waarvan de prijs nu varieert tusschen ,f 10 en f 12. Wat toch een heele uitgaaf wordt, terwijl wij hier toch al niet goedkoop klaa rzijn, omdat wij hier eene zoo uitgestrekte gemeente hebben. Daarom zou spier ker dat van drie lichtpunten .willen brengen op één lichtpunt Het eerste lichtpunt dan eiken aangeslotene gratis te verschaffen en de verdere lichtpunten dan door hemzelve te bekostigen. Het eerste lichtpunt dan gratis onder bepaling, dat daarvoor een nader te be palen garantie wordt gestort in de kas van 'het IEL bedrijf. De heer Schilder kan er zich wel mee vereenigdn om van 3 lichtpunten .op een Jjchtpunt gratis te gaan omdat de materialen duurder 2ajn en we nu verder ger gaan zijn. dan bij het eerdere besluit en 'wij nu heb ben besloten, nagenoeg de "geheele gemeenté aan té sluiten. De heer Vijn zou op het eerste lichtpunt, dat toch geheel behoefte is, niet zoo hooge garantie willen stei- lcn om te storten. Maar de meerdere lichtpunten zijn wel niet bepaald luxe. maar toch wel eenigszims en daarmede zou dan verder rekening zijn te honden met de bepaling van de garantie. Hoe lang moei die ga rantie betaald worden van zoo'n lichtpunt, informeert spreker. Dat is toch zeker niet eeuwigdurend? Voorzitter zegt, dat dit nu niet zoo precies nog te zeggen is; dat hangt van verschillende factoren,al Voorzitter zou het niet wenschelijk vinden, om de meerdere lichtpunten hoog aan te fiaan De heer SchilderWe kunnen er nu ook hog geen bedrag voor stellen, want het hangt toch af van het bedrijf. De heer Hartog meent, we zouden desnoods nog het kunnen omslaan over den gebruikten electrische^ stroom. Voorz. vindt, we kunnen in deze eerst nog nader in' formeeren. Het is ook beter, als we eerst weten, hoe^ veel lichtpunten het zullen zijn. Voorz. zou eerst aan den Ingenieur, den heer van Thiel, opgave willen vra gen wat het kost De heer Vijn zou dan ook aan den heer van Thiel willen vragen, wat de electrische stroom zal kosten aan den verbruiker. Voorz. zegt. dat zeker van Thiel dat dan ook glo' baai zal opgeven, waar jjeze heer nog niet weet wat de benoodi-de palen en. meters zullen kosten. Er kan qpname gedaan worden bij de ingezetenen en het aan gaan eener geldleening kan worden overwogen. Aan Koeten kan opdracht worden gegeven om bij de in gezetenen rond te gaan en te vragen, wie electrische aansluiting wil hebben en wélk aantal lichtpunten men wenscht aan te brengen. Dan zou eene leening van &0 a 70 fciuizend gulden kunnen worden aangegaan legen 41/. pet hoogstens (in aandeelen van f 100 en hooger, tot f iOOOj waarvan uitloting geschiedt. De heer Hartog zou het dan het beste vinden, de aandeelen. alle op hetzelfde bedrag te stellen. De heer Van Diepen zou inplaats van een griftis lichtpunt aan eiken aangeslotene twee lichtpunten gra tis -willen toestaan. De heer Kooi denkt, dat sommigen zullen zeggen/ twee is mij te veel. De heer Van Diepen bedoelt het zoo. at als men maar één lichtpunt wil .hebbesnj dat dit dan ook kan. De heer Vijn: Ze krijgen een lichtpunt gratis van de gemeente, maar daarvan moeten zij wel garantie De heer Kooi zou er niet voor zijn„ om twee lichtrt PUDe" heer Zj| "hebben dan van die bedde lichtpunten garantie te betalen. - Voorzitter wijst er op. dat het toch voor de, ge meente een belangrijk hoogere uitgaaf zou worden ND spr. meeat .dat het wal wat bezwaarlijk zal aya. OVERAL VERKRIJGBAAR. Waar niet verkrijgbaar is wende men zieh tot Molenstraat C 14, SCHAGEN. Verkrijgbaar bij: J. Doom, St. Maartensbrug; p. Bronder St Maarten; H. v. d. Poll, Schagarbrug; C. Blankman, Krabbendam; De Jong. Krabbendam; J. Stuurman, Sehagen; P. Constant, Julianadorp. De heer Van Diepen verklaart inlusschen, er geen voorste lvan te maken, en daarna wordt algemeen goed gevonden te bepalen, dat één lichtpunt gratis zal wor den verschaft. Voorzitter zegt. dat onder andere heeren. die elders wonen, ook zich voor het maken van installatiën heeft aanbevolen J. de Vries te Hoogwoud. B. en W. voelen er wei voor, om hem bijv.e en 10-tal huizen te laten aansluiten en daarna aan den ingenieur, den heer van Thiel. te vragen, wat die van het werk van de Vries denkt. Maar wij moeten prijsopgaaf hebben en we moeten weten, wat het kost. Eerst moet het ons Txr kend rijn. wat het bedryf moet kosten en tot zoo? lang zouden wij de verzoeken om installatiën te mo gen maken, kunnen aanhouden. Algemeen wordt dit goedgevonden Voorts wordt algemeen goedronden, om f 16 door voorzitter te yeel betaald op "pensioengrondslag, aan den voorzitter'terug te betalen uit den post voor „on voorzien". Komt ter tafel voorstel van B. en W. tot bijdrage de huishoudelijke kosten van de burgerwacht. Voor- er licht toe. ^at alhier is opgericht een burgert cht. die zich een bestuur heeft gekozen. De burgep? Wacht nu heeft eenige huishoudelijke kosten. De ove rige kosten komen jin de toekomst voor het rijk. De meerderheid in B. en W. was voor f 50 bijdrage. d<J minderheid van het college voor f 25. De heer Kooi informeert, wanneer de burgerwacht is ingesteld. De heer Vijn: Wie is commandant? Voorzitter: De heer Wqgman. De heer Kooi: Is t voor 1 jaar? De heer Vjjn't Zal wel zoo zijn. als het op is, Vomen ze om méér. Ik wou. dat net rijk maar bej gon te betalen. wat deze hier een 60.tal aangeslotenen zijn. De heer Viin vindt f 25 genoeg. De heeren Vel en Koora ook. Anderen meenan. dat je daar jtoch niet veel mee kimt uithalen. De hoer Vijn: Hoe minder ze er paee uithalen/ hoe beter... 't Zal wel niet zoover komen. Anderen vinden, het is le wenschen, dat het nieit zoover komt. Bij stemming over de toe te kennen bij drage zijn die heeren Schilder, Van Diepen en Hartog voor f d0. de heeren Vijn, Kooi, Vel en Koora voer f 25. Alzoo wordt met yier stemmen voor f 25 en 3 voor f 50 een bijdrage van f 25 toegestaan. Voorz. brengt in bespreking, dat wij hier een phar maal brand hebben gehad. .Volgens de verordening wordt voor daarbij verleende diensten de eerste 2 uren 5Q cents per uur. voor de verdere uren 25 cents per uur belooning toegekend. Dat was vroeger voldoende, maar nu zijn de loonen hooger. De heer Schilder vindt ook vroeger kon 't 'daar?' voor wel. maar iki gaat dat niet meer. De heer Kooi vindt, als het te weinig is. moet er meer worden gegeven. Dat kunnen we, vindt spreker, wel aan B. en W. overlaten. Algemeen wordt goedgevonden. B. ep W. te mach tigen. om in overleg met den opperbrandmeester in deze'een goede regeling te treffan. ■Voorz. brengt daarna in bespreking de Langereizer brug. wagrvan nog oude schuld is te betalen; hietj door ons gemeentebestuur, maar door de heeren, die de brug gesticht hebben. Het geldt twee nota's van eeuige jaren geleden, namelijk eenvordering van den tim merman A. Meijers, groot f 8.91 en een van mej. wed. de Beurs, van schilderwerk, ten bedrage van f 3.81 Totaal dè vorderingen alzoo f 12.72. De heer Hartog vindt, als het niet betaald werd/ hebben die menschen een strop. Voorz. vindt, we moeten het maar in overleg met het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp betalen. De heer KooijAls ik alles vooruit geweten had. had het nooit een nieuwe brug moeten we/wn. clan had de bestaande brug verbouwd moeten worden, dan was zij -lager gebleven. De heer Schilder: Dan was zij toch evengoed hoog geworden. De heer Kooi meent van niet. De heer Schilder blijft er hij van wel. op grond van ondervinding bij het verbouwen eener brugi op gedaan, waarbij hij gebonden was aan de bepalingen der verordening van den polder. De heer .Kooi: Dan is daar het reglement anders dan hier. Goedgevonden wordt, in overleg met Nieuwvj N todorp de nota's te voldoen. y - Voorts wordt algemeen goedgevonden om aan den oud-postbeambte S. Kos en aan de postbamblen r\ Brouwer en S. Romijn elk f 50 gratificatie toe te kennen, wegens extra werkzaamheden, die zij deden ten behoeve van de distributie, terwijl deze gratiir^ catiën uit de distributie zullen worden betaald. Rondvraag. De heer Viin wijst er op. dat de aker van den regenbak in'de W eere kapot is Aan den heer Vijn wordt opgedragen de aanschaffing van een nieuwen eiker. De heer Kooi bespreekt de 'wenschelijkheid. om do hrining beoosten de school aan de Langerek wat op 0 De licc^ Koorn zou dan meteeta de heining bij de tram een beurtje wdllen geven. B. en W. zullen pen en ander laten verrichten. De heer Vel' bespreekt een hinderlijke knip ta den straatweg bij ae woning van lan de Vries. De metse* laar Deutekom zal opdracht krijgen.- hierin verbete ring te brengen. Volgt sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente Oud® Niedorp, gehouden op Donderdag 12 Juni 1918. Allen aanwezig. Voorzitter Burgemeester Nagelhout, die de ver gadering opent, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgt. Voorzitter doet mededeeling, dat het weliswaar nog niet gelukt is, een betere gelegenheid voor verzorging te krijgen voor de in de vorige zitting besj.roh.en hoogbejaarde vrouw aan het Verlaat, maar er is toch bereids reeds veel verbetering in haar toestand gebracht Bij de verpachting der sluis aan hert Verlaat zijn geene inschrijvingen gedaan en is die sluis daarna tot 1 Mei 1920 gratis verpacht aan D„ Moars te Verlaat. Het kohier Hoofdelijken Omslag is opgemaakt op totaal 114287.41, heffingspercentage 2.4/10. Het verslag van de afd. Sehagen der Handeldr. en Industr. Middenstandsvereeniging over den afgeloo- pen cursus, wordt na lezing voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen is een circulaire van de Staatscom missie van onderzoek naar de bezoldiging van Bur gemeesters en verdere ambtenaren in gemeentelij ken dienst. Is ingekomen na de laatstgehouden' Wethouders- vergadering en wordt op voorzitters voorstel be sloten, het thans aan te houden en de circulaire eerst bij B. en W. dn behandeling te nemen. Voorzitter deelt medé, dat met ingang van 1 Juli aa. het distributiebedrijf zal worden opgeheven en met ingang van dien datum ook de huur zal ein digen van het pakhuis van den heer Jong. Voor het na-werk aan broodkaarten en brandstoffen zal aan den directeur van het levensmiddeleubedrijf billijke vergoeding worden gegeven. Goedgevonden. De kosten van de distributie 'hebben bedragen f4520.44, terwijl er f2000 voor op de begrooting was gezet. In plaats van minder, was het erge;; gewor den. Om sluitende te komen, zal het noodzakelijk zijn f1600 te leenen. De rest kan op andere wijze gevonden worden. Het heeft in totaal f2520.44 meer gekost dan de f 2000 die er voor begroot was. f 920.44 is door af- en overschrijvding ite verkrijgen en wordt algemeen goedgevonden voor de resteeren.de f 1600 een leening aan te gaan, tegen hoogstens 5 pet- rente, af te lossen in 4 jaren, beginnende 1920 en eindigende in 1923, of zooveel eerder ais de geld middelen toelaten- Voorzitter brengt nog ter sprake, dat er nog en kele posten zijn voor de rubriek onvoorziene uit gaven, ujL f 9.59 voor da bewaking woonwagens, f3.40 onkosten geldleening en fl.95 kosten verlich ting bij de slhis. Een totaal alzoo van f 14.94. Voor zitter stelt voor dit alle® uit de onvoorziene uitga ven te betalen. Wordt goedgevondem Verder wordt voorgesteld af- en overschrijving dienst 1918 tot een totaal in ontvangsten er», uitga ven van f 2274.94. Daarna volgt onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen raadsleden. Na onderzoek door eene commissie, bestaande uit de heeren Strijbds, Wit advies door dien Raad. wordt overgenomen, waarna en Voorzitter, worden de geloofsbrieven allen ao ooord bevonden en tot toelating geadviseerd, welk felicitatie volgt In de verordening op heffing .van sluisgelden voor de sluis aan het Verlaat die, zooals straks werd medegedeeld, gratis ia verpacht aan D. Maars wordt op voorstel van B. en W. eenige wijziging gebracht, zoodanig dat de sluiageldea nu het dub bele zullen bedragen van voorheen. Bij deze nieuwe regeling zal het sluisgeld zijn voor heen en terug voor een damschuit 30 cents, voor de snip van Nieuwe Niedorp en die van Oude Niedorp elk 15 cents, voor elke andere snipschuit 30 cents; voor een vlet 20 cents, een kleipraam 15 cents, schuitje 10 cents, bootje 8 cents. Bij nacht wordt verdubbeld sluisgeld geheven. Voorzitter zegt, dat rekening is gehouden met de onderhoudskosten aan de sluis, die hooger zijn. Maar als wij nog hooger gingen met ons tarief, zou het bezwaar opleveren om er goedkeuring op te verkrijgen. De heer Ligtihart vindt het echter nog niets hoog naar verhouding van de hooge onkosten. De heer Over zegt, het is nog ter sprake ge bracht om door Geestmerambacht bijdrage te laten geven voor het openen en sluiten der aangebrachte c 0 ntra- döurön. Voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt om tot genoemd Ambacht verzoek te richten tot bijdrage voor bediening van die contra-deuren. Dit wordt goedgevonden en de verordening wordt goedgekeurd. Als hoOdstekers treden af de heeren KL Koemeester D. de Groot en P. Agenant. Worden allen herbe noemd. In de vacature P. Schaap, overleden, wordt be noemd do heer H. Ootijers. Na rondvraag, die niets oplevert, volgt sluiting. Mijnheer de Red. ik een klein plat-,. gende Bij voorbaat dank. Mag ik een klein plaatsje verzoeken voor het vol- ude Bij Een lezer. Het heeft de aandacht getrokken, dat, volgens het Raadsverslag van Winkel, voorkomende in het num."1 mer uwer courant van 11 Juni 1.1., bij informatici zou zijn gebleken, dat Anna Paulowina de eenigste Coente is. waar eene regeling omtrent heffing van Edelijken omslag bestaat, waarbij het inkomen uit vermogen hooger wordt belast dan dat, verkregen uit arbeid. Ongetwijfeld is deze informatie niet in elk op" zicht serieus genomen, daar in de gemeente Barsm") gerhorn sedert enkele jaren eene dergelijke bepaling in de verordening geldende is. Breezand. 13 Juni 191Ö. Geachte Redactie. O.g. zag gaarne het volgende als ingezonden in de Schager Courant opgenomen. Bij den brand aan de Kooi. ft. Woensdagavon^, heM ben we ons geërgerd over maar dan één feit. Ten eerste, omdat er den heelen avond geen politie op het terrein van den brand, aanwezig was. Geen politie uit de gemeente zelf. Ten tweede, omdat er geen gemééntéj spuit aanwezig was. O ja, de spuit kwsm, ponder be- (batting, toen ar oiats maar ta doen was.En mat aoor

Schager Courant | 1919 | | pagina 1