en PLANTENBOTER Raad Hoogwoud. DE VERBORGEN VALLEI WOENSDAG 10 DECEMPFK 1019 52ste jaarpang No. 5531 JU lH "I - - - VOEDZAAM HEERLIJK VOORDEELIG ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll FEUILLETON. Uitgevers TRAPMAN Co. ilpitGi Nieiis- Atratotic- LuüiiiUil [)ii blad verschijnt viei maal Der week: Dinsdag, Woensdag, 1 tonden'l*f l'n Zaterdag ilij inzending tot 's morgens 8 uur wo>. jeB aDVERTENTIËN tn het eerstunkomend nummer grenaatst. SC1IAGE.N, LAAN 5. Int. Teleph. No. 'JU Prijs per 3 maanden fl.46. Losse nummers 6 cent. AD VERTEN TIÉN' van 1 tot 5 regels f 0.80. iedere regel meer 15 cent (bewijsno. mbegrecen;. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud ,g'houden op Dinsdag den 9 December 1919, des vooimiddags half elf. Voorzitter burgemeester Breebaart. Allen aanwezig. te voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen deelt voorzitter mee, at zoo spoedig mogelijk de woning van de wed. Burger te Aartswoud zal worden verbeterd. Verder heeft voorzitter mede te deelen, dat B. en W. bespreking hebben gehad met het hoofd der school in de Kerkelaan, den heer Boonstra. Deze bad verschillende temperaturen opgenomen in de school, ook met dichte ramen. Het bleek dat er niet hooger te komen was dan 58 graden Fahrenheit. En dat is maar eenmaal bereikt. Verder kwam men,tot een warmte van klein 50 of ruim 50 gr. Fahrenheit. Dat is geen voldoende warmte. B. en W. hebben op gave gevraagd van kosten van verbetering aan den gemeente-opzichter. Het 3e of Wester-schoollokaal is ri<>t voldoende warm te stoken. En indien de schoolopziener goedvindt de privaten zooals ze zijn en daaraan niets zou behoeven te gebeuren, zouden de kosten van verbetering 1310.— bedragen. Onzes inziens zou het kunnen blijven zooals het is, indien het privaat van het derde lokaal, het Westerlokaal, wordt gebezigd voor leerlingen van het middenlo kaal, daar er door de bestaande glazen deur van het H. d. S. gelegenheid is om toezicht te hebben op het door de leerlingen gaan naar het privaat. Om den vloer van het schoollokaal te verbeteren, zou op zichzelf een bedrag van f 168 aan onkosten meebrengen -en verdere kosten f 142 zijn, wat een totaal van f310.onkosten vormt. In Aartswoud is vroeger houtgraniet voor den vloer gebezigd in de school. Matfr dat artikel is nu zeer duur, f9 per vierk. M., dus kan dat nu tegen zoo'n prijs niet aanbevolen worden. Als de priyaten te Hoogwoud, Kerkelaanschool, belangrijke verandering zouden moeten ondergaan, dan zou het belangrijk meer dan f 310 kosten. De heer Vijn vraagt of het met de beoogde regeling goed zal worden, of de onderwijzers dan nog niet zullen klagen dat het niet warm te stoken is. Voorzitter meent, dat het zoo wel beter warm te stoken zal blijken te zijn, als dat 't in 't Wester lokaal zou moeten worden warm gestookt. De heer Schilder houdt er zich ook stellig van overtuigd, dat het met de door B. en W. beoogde regeling om de leerlingen uit het Westerlokaal over te brengen in liet middenlokaal en laatstgenoemd lokaal warm te stoken, beter zal gaan dan Jat het Westerlokaal warm gestookt moet worden. Het verbaast den heer Glas eigenlijk erg, dat het Westerlokaal niet voldoend warm is te stoken en dai er geen hoogere warmte dan ruim een 50 gra den warmte is te bereiken. De heer Deken vindt het scheelt, welke brandstof men bezigt, anthraciet is beter dan eierkolen. De heer Bossen: 't Is wel eigenaardig, dat de re, Bultaten niet gunstiger blijken te zijn ya,n het stoken met dichte ramien. terwijl de schooljongens toch di rect verklaarden. dat er vepbeteri^g was. Desnoods zouden we een andere kachel moeien hemiéto. of 'n tochtdeur naast de pestaande deur aanbrengen. Ook scheelt het. wie er kachel stookt Die bij. juffrouw ziet. volgens de kinderen, nog wel eelns rood, de andere niet. De heer Glas; 't Is wel vreemd, dat het in 't westerlokaal niet tot 60 gr. kon komen. De voorz.Ja. maar ik heb de .cijfers van den heer Boonstra. het H. d. School. De heer Vijn: Ja, die cijfers van Boonstra zullen :wel officieel wezen. Bi •*»-■ r <i h ;»V* door HUBERT FOOTNBR, tooi Nederland bewerkt door L. ALETRINO. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht. iü MM -...Tl Ralph staarde haar aan als eeln geestverschijning. Zoo le zinspelen op .zijn geheime voornemens, dat hij zichzelf nauwelijks durfde bekennen. Na eenige oogenblikken zeide gij«Wilt u beloven, nooit meer terug te komen?" „Neen 1" riep Ralph uit, terwijl een gloeiende Wos zijn gelaat over toog. „Ik wil vrij blijven in mijn han delingen." ,I)an moet ik de oogen toebinden," antwoordde zij. „Dat duld ik niet." riep Ralph driftig Zij "haalde de schouders op, en ging terug Zaj sprak eenige wdorden tot 'Charley, die nog steeds zat te pruilen, eüi samen haalden zij de tenten uit de kano. Ofschoon hel pas vier uur was, sloegen zij ze op en troffen ze alle toebereidselen voor den nacht. Weldra joegen de muskieten hen naar binnen, ieder onaer zijin eigen dak, waar zij den verderen middag kleven liggen, slapen, pruilen of kniezen, al naar ge lang hun stemming. Zij kwamen naar buiten om een kaas tig avondmaal te nuttigen, en gtngen toen weer Orj.ii terug In uitbundige kleurenpracht ging de zon onder en 'later begon de avondster te stralen als een lichtbaken in een zee van amber met donkerblauwe, grillig gevormde eilanden. De rivier glansde zacht, als oud blauwgekleurd kerkraamglas. Maar in geen der drie lonten merite men er iets van. .Midden in den nacht schrok Ralph plotseling was* kor Twee krachtige knieën drukten zijn schouders Terwijl hij nog worstelde met den slaap, werden n polsen hem op den rug gebonden. Hij weerde zich zoo krachtig als hij: maar kon, doch ook zijin <jnkels wa. 'ou weldra aan elkaar vastgemaakt Toen was het ge makkelijk. Jiem te blinddoeken. Moeilijker te dragen dan de smaad van gebonden 'o worden, viel hem de smart van verraden te zijfl(, mo hem diep, diep wondde. Ja dat je vriendschap?" riep hij: uit. Maar uit het donker kwam geen antwoord. HOOFDSTUK VI. Blindeman. Ralph's tegenweer baatte hem niet; slechts schaafde De heer Bossen: De kosten zullen f 310 zijn als 't zonder werk aan de privaten kan. Maar de privaten zullen er wiel bijkomen. Voorz.Dat vrees ik ook. De schoolopziener is daarmee niet erg -toeschietelijk. Zullen we 'n onder zoek doen instellen, of het met een tochtdeur ver beterd kan worden? Eh het dan nu nog aanhouden om eerst onderzoek itn te jtellen, of het op andere én goedkoopere w'ijze Is te verbeteren. En dan kunnen we ook jiog <jen heer ^Boonstra vragen, of die de be staande kachel geschikt oordeelt om er het lokaal mee warm te stoken. Wordt algemeen goedgevonden. Voorz. deelt mede. dat de assurantieposten gemeen tegebouwen allen zijn verhoogd. De assurantie maatschappijen bleken geen bezwaar te hebben. Voorts is de geldleening voor Eicctrisch bedrijf, dr.nk zij de medeweraing in deze van Notaris De Boer alhier, volteekend. En wel tegen 5 pet., hoewel wij desnoods ook M pet. goedgevonden zouden heb ben. I kwil hier openlijk een woord van dank bren gen aan Notaris De Boer voor zijne medewerking. Goedgevonden wordt, de obligo.tién, waarvan de firma Samson keurige modellen ter kennismaking inzond, bij die firma te laten drinken. Voorzitter heeft voorts inlichting ingewonnen, waarbij bleek, dat al steekt een aangeslotene op een gegeven oogenblik eens al zijne electrisehe lichtpun ten aan, het licht der andere aangeslotenen daar door niet verminderd of slechter wordt. Het werk aan de schooi te Aartswoud, in ver band met een derde leerkracht aldaar, as publiek aanbesteed. Aannemer verfwerk is S. P. Met voor f 111 en aannemer van timmer-, graaf- en metsel werk is W. Deutekom voor f 439, totaal duf f 560 plus 7 procent. De raming was f592.plus 7 pet. Goedgevondn, een geldleening voor aan te gaan, in 4 jaar af te lossen. Voorzitter delt mede, dat de bokpaal aan T Wij ver, die daar wat hinderlijk stond, zooals in de vo rige zitting ter sprake kwam, is verplaatst. Er is een klacht over dat de straat daar nu zoo slecht uitziet. Ik heb den' vertegenwoordiger van het Net in opdracht gegeven, voor verbetering der. straat daar te zorgen. Goedgevonden. Voorzitter zegt, dat B. en W. aan 't Noordeind zijn geweest en de boojnen zijn daar afgekapt tot onge veer 1'A Meter beneden den electrischen draad. Mede goedgevonden. Er zijn 50 paar militaire schoenen aangekomen. Als er Amerikaansche schoenen aangeboden wor den, is het doel daarvan ook te betrekken. Eveneens zoo met rijst. Ten opzichte van de Amerikaansche schoenen zullen B. en W. echter voorzichtig zijn, om geen verkeerde kwaliteit te krijgen. Goedgevonden wordt; voor den landbóuwcursus in de Weere, die door groot aantal leerlingen in hij polsen ein onkels stuk. Hij hield zich naar het uiterlijk rustig van binnen door wrok verteerd. Toen hij: van het den strijd op, ein ook al werd hij gezicht was beroofd, werd zijn geiioor bovennatuurlijk scherp en het kostte hem niet de minste moeite dé verschillende toebereidselen, die zij voor het vértrék maakten, te vol»e>n, als was hij er ooggetuige van. Voor de doek hem om het hoofd werd gebonden, had hij een spoor van daglicht meienen te bemerken, en de prikkelende frischiieid van de lucht die hij op snoof. deed hem pp goede gronden vermoeden, dat de dageraad juist was aangebroken. Toen de tent boven zijn hoofd was afgebroken en opgeborgen .kwamen Nahnya en Charley samen weer op hem toe. Charley greep hem onder de armen, en Nahnya nam zijn voeten. Charley's manier van hem te dragen, drukte een beleedigende onverschillighéid uit, die Ralph deed knarsetanden. Omzichtig daalden zij den steilen oéver af, óm t^n slotte plotseling met het zand weg te glijden, waarbij zij Ralph bijna lieten val len. Charley lachte en Ralph vloekte geweldig. Zij legden hem in de kano, en hij hoorde Charley zich verwijderen. Nahnya schikte de dekens onder hem. „Ralph, het spijt me zoo", zeide zij zacht, met een stem, die heesch klonk van ontroering. „Maar ik niet welen, wat anders te doen." Het verzachtte zijn stemming niet. J>e wond was nog te versch. dan (iat hij het gebeurde anders kon beschouwen, dan van zijn gezichtspunt.' i ^Dat is nu mijn loon, dat ik goed voor je .hel) trachten te zijin. riep hij uit „Dagen etn nachten heb ik mij ingehouden om jou maar geen verdriet te doen. Je wekte mijn sympathie. Je deed alsof je het goed met me meende. Je sprak van vriendschap, en lerzelfdertijd vie lje me aan, terwijl ik sliep. O, wat heb ik mij laten misleiden," Hij vernam geen antwoord. Zij sleepten de J>oot weer het water in. Nahnya mm 1->laats vóór weer in vernam Ralph un'ner pagaaien, en voelde hij slechts Het rhythmisch voortschielen van de boot onder hun krachtigen slag. Zoowel broeder als zuster waren merkwaardig geoefend in de gulden kunst der stilzwijgendheid. Ralph's gemoedstoestand was allesbehalve benijdens waardig. Het is verre van aangenaam voor een man om zich geplaatst te zien voor een mysterie in de vrouw, die hij liefheeft. Zoolang zij het goed met elkaar hadden kunnen vinden -.had het hem weinig gehinderd; hij had in haar heldere oogen gekeken met de gedacchté: tweeën zal worden gegeven, nu tweemaal twee da gen een schoollokaal disponibel te stellen. De gemeenterekening is goedgekeurd van Ged. Staten ingekomen. Goedgekeurd is ook ingekomen het besluit tot betaling uit den post voor onvoor ziene uitgaven tot een totaalbedrag van 98.28. Goedgekeurd zijn verordening gemeentelijk Elec- trisch bedrijf en de verordening Hoofdei. Omslag, die op 29 September is behandeld, terwijl aangaande het daarover genomen raadsbesluit van 14 October aanstonds nog bespreking zal volgen. Ook is goedkeuring verkregén op de onderhand- sche verhuring voor 5 jaren van grond achter de Kerkelaan. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Onderwijs, enz., aangaande de verplichting van de gemeente tot het betalen aan onderwijzend perso neel van de verhoogde salarissen, 't Is wel opval lend, vindt voorzitter, dat de onderwijzers hier alle maal op onderling verschillende wijze dat hebben uitgerekend. Wij hebben daar met roode inkt onze wijziging tusschen imoeten voegeff. Goedgevonden door den Raad, om, waar er nu geen geld voor is, in begin volgend jaar geld vooi op te nemen, om die uitbetaling te doen. De heer S. Koom diende dankbetuiging voor ven- hoogde doodgraversjaarwedde. Op voorstel van B. en W. wordt gunstig beschik* op een aanvraag van de afd. Hoogwoud der ver- eeniging voor Kinderherstellings- en Vacantiekolo- niën te Amsterdam, om voor uitzending van kin deren een subsidie van f150 te mogen hebben. Van de afd. Noordholland van den Nederl. Bond van gemeenteambtenaren is een adres ingekomen voor financieele verbetering voor gemeenteambte naren en om hen premievrij pensioen toe te kennen en hun salaris tot het zooveelverbeterde salaris van Burgemeesters, -Secretarissen en Ontvangers in goede overeenstemming te brengen. B. en W. hebben in deze geen voorstel en laten het aan den Raad over. Voorzitter zegt echter per soonlijk wei in overweging te geven aan onze eenige ambtenaresse, wier salaris 1 Januari a.s. f500 zal zijn, premievrij pensioen te geven en de pensioen bijdrage voor rekening der gemeente te neimen. De heer Vijn is hier niet voor, want dan zouden andere gemeente-ambtenaren ook komen. Er is bo vendien in de B. en W.-vergadering, al zei voorzitter, daarvan niets, toch besloten -met een meerderheid tegen een minderheid van stemmen, om het idéé van premievrij pensioen van de hand te wijzen. Dat premievrij pensioen, daar waren de twee wethouders tegen. Voorzitter: Er is geen prae-advies. De heer Vijn: U hadt kunnen zeggen, welk be sluit er in het Dagel. Bestuur is genomen. ,,\Vat er ook komen mag. zij miemt het eerlijk met me." Maar toen haar wil met den zijnen in botsing kwam, veranderde alles. Iedere blik. jeder woord, iedéré bé- weging die hij niet Jiad weten te verklaren, doemden o pdat oogenblik in zijn herinnering op als spookbeel den. wier verschijning rampspoeden met zich meebracht Gekwetste trots bracht hem tot de onderstelling, dat zij zijn liefdegevoelens trachtte uit te buiten om haar eigen plannen te bevorderen. Toch moest hij wel constateeren .dat niet al haar daden van pen dergelijke berekenendé hardvochtighéid het kenmerk droegen. Hij had tijd genoeg om alles goed te overwegen. Hij herinnerde zich, hoe zii 'Charley eén draai om de ooren gegeven had, toen de jongen het eerst hot voorstel opperde hem te bindenhoe haar oogen zich met tranen hadden gevuld en hoe droef haar stem klonk, toen zij fluisterde: „U zult me gaan haten, nu." Het leek wel, of zii, niet minder dan hijzelf, van omstandigheden was. „Waarom kan ze me niet een beetje vertrouwen?" dacht hij. „Ze wéét, dat ik alles voor haar zou willen doen En bij dit füles kwam nog de onbekendheid met wat gebeuren zou. Het was of een zwaaf zwart gordijn zijn geest belette voor zich uit te zien. Wanneer e man zijn oogen tot zijn beschikking heeft om te zien. en zijin armen om mee te vechten, dan heeft het gé- heimzinnige voor hem. een zekere prikkelendé békoring. die zijn krachten doet groeienwanneer hij geblind doekt neerligt, gebonden en hulpeloos, voelt hij de nadering van het onbekende, als een sombere dreiging. Eindelijk verbrak Nahnya de lange stilte. Zij zei eenige woorden in het Cree, die klonken als eétn kalme waarschuwing Onmiddellijk daarop schoot de kano met een plotselinge beweging zijwaarts, daarbij sterk overhellend als had zij een hevigen stoot ge kregen. draaide rond en voer daarna verder, even zacht als te voren. Langen tijd spande Ralph zijn hersenen tevergeefs in, om een verklaring te vinden voor dien schok. Een nieuwe klank begon tot zijin ooretn door te dringen ,een dof, zwaai' gegrol, dat van stroomafwaarts scheen te komen. H ijkende dat geluid: het kwam van stroomversnellingen maar zeker waren jiet niet zulke stroomversnellingen als die, waar zij in 'de Hit- tenrivier langs waren geschoten, of tot dusverre in de Rijstrivier. Het geluid daarvan vergeleken bij dit. was als kindergelach tegenover de stem van een reus. Het gegrol werd een gebrul, dat van oogenblik tot oogenblik aanzwol. "Ralph's hart klopte bang. Waar schijnlijk is f iet nooit tot Nahnya. maar zeer zeker Voorzitter: Er is geen beslissing genomen. De heer Vijn: U hadt toch kunnen zeggen, dat Schilder en ik er tegen waren. Voorzitter: Dat heb ik niet gezegd, maar u en Schilder waren er tegen. De heer Bossen is van het inzicht van den heer Viin en ook tegen premievrij pensioen. De heer Deken eveneens. Met allen tegen wordt pretmievrij pensioen van de hand gewezen. Voorzitter: Dan kunnen we het verder voor ken nisgeving aannemen. De heer Bood vraagt onder dank voor verhoogde jaarwedde voor 1920 eri met toelichting dat hij in 1919 f 320 minder inkomen heeft dan over 1918, over 1919 f 200 duurtetoeslag. Voorzitter zegt, dat in de B. en W.-vergadering de meerderheid er voor was, dit toe te kennen over 1919 en dan f25 duurtetoeslag aan de ambtenares»* ter secretarie over 1919 toe te kennen. De heer [Bossen meent, dat het nu voor de ge meente duur is waar de distributieaimhtenaar er nog is. Had dat niet aan Bood overgedragen kunnen worden, die administratie? Voorzitter licht duidelijk toet dat dit niet zou gaan: er is veel werk aan. Bood zou daarvoor toch den tijd niet hebben gehad. We weten ook niet, of hiji het ge wild zou hebben. De heer Vijn zegt, er wat de ambtenares betreft, niét voor te zijn, haar f 25 toe te kennen. Zij heeft geen huishouden. Met 6 st voor en den heer Vijn tegen, wordt besloten om over 1919 Bood f 200 en de ambtenaresse f 25 duurtetoeslag te geven. Volgt schrijven van Ged. Staten over de verordening hoofdei, omslag en wordt daarin aangegeven, dat de verordening 29 Sept. is behandeld en ter goedkeuring naar de Rroon is gezonden; het maximum dat op dien datum op f20000 was bepaald, is bij besluit van 14 Oct. op f22000 gebracht door den raad. Ein Ged. St. geven aan. dat besluit in te trekken en het maximum geheel te schrappen. Met algemeen goedvindén wordt aldus besloten. De heer Vijn merkt op, dat de heffing hoofd omsi, dan onbeperkt is. r Aan S. DavidS wordt wegens vertrek voor 8 maan den afschrijving H.O. verleend. De raad gaat in comité om verzoek tem aanzien van den H. Omslag Jp behandelen. Bij heropening wordt nog -meegedeeld, dat van S. Koorn een reclame TJ.O. is ingekomen. Goedgevonden! wordt, 'n reclamecommissie te benoemen. Benoemd worden de heerem Vijn, Schilder en Glas. Goedgevonden wordt, eenige kleine betalingen uit den post onvoorziene uitgaven te doen. Rondvraag. De heer ,Vijn brengt den toestand van de .thans zoo smerige straten ter sprake. Vooral bij „Harderwijk", waar spr. zelve woont ein aan de Gouw cp sommige plaatsen is het erg. De heer Glas noemt ook enkele erg smerige pun ten op. De heer Bossen zou aan alle raadsleden machtiging willen toekennen voor het laten verbeteren van dié smerige plekken. A$et. jalgem. goedvinden aldus be sloten De heer Deken wou het afgekapte hout van de boomen liefst niet publiek verkoopen, jammer als hij het vindt, dat dan builen de gemeente wonenden met dat brandhout gaan strijken. De Voorz. en andëren bepleiten toch publiekeh. ver koop. waarmee de meeste opbrengst wordt verkregen. steun verkoop De heer Deken trekt zijn voorstel, vindt, in. Besloten wordt, nu om pubii van het hout te zullen houden. astbaS De heer Bossen stelt voor, reductie te brandstoffen en welle. aan hein, die een of onzuiver inkomen hebben tot f 500'te geven 40 pet. reductie,2e. idem van f 500 tot f 750 30 pet j 3a. nooit tot Charley doorgedrongen, van welk een geraf fineerde pmrteding zij Hun gevangen e(het slachtoffer maakten. Er bestaat geen .yrees, die met vrees voor het ongeziene kan vergeleken worden. „Als er iéts gebeurt jvierdrink ik als een kat in een zak," dacht Ralph. Maar hij wilde zich niet vernederen door zich overluid te beklagen. Charley en Naimya lieten de. pagaai rusten en spra ken zacht met elkaar; Nahnya gaf onmiskenbaar be velen. Het ©enigszins gejaagde dat in hun stem klonk, schokte Ralph. Het geluid aat zij naderden, suggereerde hem het beeld van een woesten waterval, die bé-j goerig de armen naar hen scheen uit te strekken én hun angstkreten in het donderend geweld der gulpende watermassa's zou smoren. Kleine zweetdroppeltjes pa relden o|> zijn yoorhoofd. O, had hij- maar kunnefn zien. .zijn armen maar kutauin gebruiken. Maar hij wilde niet vragen. Opnieuw hielden zij met pagaaien op. Het gebrul scheen nu van alle kanten te komen. Ralph klemde de tandein opeea „Daar gaan we." dacht hij. „Neen nu! nul" Maar nog kwam het niet, tot hij had kunnen gillen van angst. En toen scheen opeens de boot onder hpm weg te zinken, om bijna op hetzelfde oogenblik met kracht neer te ploffen tegen een ziedendén, kolkéndén wa terral. Er kwam een golf over boord, die Ralph tot bet middel toe doorweekte. Hij voelde, datalles nu voorbij was, en plotseling was alle vrees geweken. Char- ley gilde van louter opwinding; de kano maakte een aantal dolle sprongen, waardoor Ralph van den perien kant naar den anderen werd geslingerd' als een zak meel en plotseling dreven zij weer voort in kalm water. Een geheimzinnige stilte Jfwam over hen. Een diepe zucht ontsnapte Ralph's borst. Verscheidene uren verliepen. Ralph had geen véir- dcre aanwijzing om ze te kunnen tellen, dan dat de zou warm opv zijm gelaat begon te branden. Hij rook J - "M boveln el aars. klagen over honger zeker, dacht Ralph, en Nahnva legde hem eenvoudig het zwijgen op. N ueh dan gaf een nieuw geluid Ralph stof tot denken. Hiet was de luide, lawaaiige stem van een stroom, die zich nu aan de eene, dan weer op de andere zijde van hen liooren liet. 'T,el heele karakter van de streek ftioet verandérd zijn." dacht hij. „Wij moeten nu tusschen steile heu- veis of bergen doorvaren, (lat het water met zoo'n geweld van boven komt." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1919 | | pagina 1