Raad Wieringerwaard. DE VERBORGEN VALLEI DONSERDAG ii OECFlPF.lt 1010 52ste Ja erg en g No. 5532 FEUILLETON. Sinnenlandsch Nieuws, Uitgevers: TRAPMAN Co. Aliiitii Niciis- Mmtsitit- Lailtallil Dn hUd verschijnt viermaal Der weekDinsdag, Woensdag, minier g <-n Zaterdag, Bij inzending tot 's morgens 8 uur wor- jen ADVERTENTIËN in het eerstunkomend nummer genaatst. Prijs per 3 maanden f 1.40. Losse nummers beent. SC11AGEN, LAAN D 5. Int. '1'eleph. No. JU ADVERTEN TIEN van 1 tot 5 regels 10.80, iedere regel meer 15 cent (bewrjsno. inbegrepen,. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering van den Raad op Dinsdagmorgen half- tien. onaer leiding van Burgemeester Haringbuizen. Aanwezig alle leden. Na voorlezing notulen welke onveranderd worden vastgesteld, deelt voorzitter mede, dat goedkeuring is ontvangen op 't raadsbesluit inzake verordening Bouw- vereenigimg. Verder is een circulaire ontvangen met verzoek te willen opgeven hoeveel stemdistrictén in deze gemeente noodig zijn. Hierop is geantwoord dat één voldoende was. Een dankbetuiging van den heer Woestenburg voor zijne salarisverhooging als klok kenist. Van de pid. Noordholland van den Ned, Bond van Gem._Ambtenaren is een adres ingekomen om aan de gem.Ambtenaren een maand extra salaris uit te kee- ren. zoo mogelijk een premievrij pensioen te ver schaffen «n ten 3e om d« jaarwedden op behoorlijk peil te brengen. Een Uitvoerig adres van den Bond zelf, handelende over deaelfde zaak, wordt ook voor gelezen. Op de vraag van voorzitter, wie van de hoeren hier over het woord verlangt, en niemand zich opgeeft); zegt Wethouder Sleutel, het goed te vinden om 't advies van B. en ,W mede te deelen. Voorzitter zegt hierop^ dat B. en W. voorstellen), afwijzend te beschikken, wat met algem. stemmen wordt aangenomen. Van Ged Staten is een schrijven ontvangen, waarbij aanmerking wordt gemaakt op art. 2 der verordening begrafenisrechten. Dit artikel zegt, dat onvermogenden worden vrijgesteld om de kosten van begraven te be talen. Volgens Ged. Staten moet dit luiden, dat zij, wier erfgenamen niet in staat zijin te betalen, vrij- rteld kunnen worden. Zulks ter beoordeeling van en W. Genoemd artikel zal in dien zin worden gewijzigd. Van den telefoonkantoorhouder Pieereboom .is ont vangen een dank bet uiring voor '(len aan hem toege kende duurtetoeslag Tevens wordt door Peereboom voorgesteld, om vanaf 1 Januari a.s. de telegrammen buiten den kosteloozen bestellingskling te doen be stellen voor 60 cent per telegram, ongeacht den afstand. Voorzitte rwil hieromtrent nog afwachten een ant woord van den heer Inspecteur. Allen voor. Ook van den veldwachter Boekei is een dankbetui ging ingekomen voor de aan 'hem toegekende salaris- Temoog, Hg. Punt 2 is voorstel opberging noodwoning. Voorzitter zegt, dat de noodwoning is ontruimd. B. en W. hebben gemeend, direct tot slooping te moe ten overgaan en willen toestemming aan hel Polderbe stuur vragen, om het hout in het magazijn te mogen opbergen. Wel is er reeds een bod geweest vcor on geveer de helft wat 't gekost heeft, doch we hebbén t raadzaam gevonden, net hout op te laten bergen. Mocht er een zoodanig bod komen, dat we meeneu te moeten verkoopen, kunnen we dit aan den Raad voor slaan. De heeren Raadsleden gevoelen er allémaal méér voor. om 't maar dadelijk te verkoopen. De heer Sijbrands wil bij inschrijving verkoopen. De heer Peper zegt, dat wanneer 't eenmaal opgé- borgen is, er geen bod meer komt. Voorzitter meent, dat het voor de gem,.gebouwen -ook nog veel waarde kaai hebben. De heeren Sleutel en Koster vinden 't niet gé- wenscht om dat hout voor gern.jebouwen te gebruiken. De Leer Blaauboer geeft in overweging, om 't pu bliek bij partijljes te presenteeren, bij wijze van boel huis. Tot stemming overgaande wordt het voorstel van B. en ,W. om het op te bergen, met 6 tegen 1 stem verworpen. Alleen de heer Limpers stemt voor. De heer Koster stelt nu voor, om het hout jn zijn geheel bij inschrijving aan te bieden en dat aan B. en W. vrijheid wordt gegeven om al of niet te gunnen. Welk voorstel met algem. stemmen wordt aangenomen. Een desbetreffende advertentie zal worden "géplaatst. In comité zal straks nog even over den prijs worden gesproken. Punt 3, Vaststelling instructie ambtenaar ter secre tarie. De heer Sleutel zegt, dat er verschil bé- stond .bijt B. en W,. We hebben een tijdelijk ambte naar en daar is geen instructie voor noodig de driikte zaï toch wel eenmaal ophouden en dan hebben we toch geen ambtenaar ook meer noodig. Voorzitter zegt. dat bij de begrooling een bedrag is toegestaan. Die begrooting is goedgekeurd, en we meenden den ambtenaar vast aan te stellen. Ik kan wel toelichten, dat het zeer zeker een béhoéfté is, 'n ambtenaar te hebban., we zullen er nooit mger bui ten kunnen. De werkzaamheden zijn. zoo io^jenomen, dat er wel geen verandering meer zal komen. Er moeten 9 a 10 maal meer uotuien gemaakt worden, zoo ongeveer 17 maal meer van de vergaderingen van B. en W. Verder wordt breedvoerig door voor zitter uiteengezet, welke werkzaamheden ér zoo on geveer bijgekomen zijn. Eén man kan 't absoluut niet "hf. De administratie moet persé in orde blijven, wan neer dat niet goed is. loopt de boel in de war. De heer SleutelAl wat u zegt is veel van waar, doch ik heb 't ai meer gezegd, ik vind niet goeclj dat 't ambt van Burgemeester etn secretaria in één hand zit. Als we een axuntenaar benoemen, zijn we er aan rast. Voorzitter vraagt, of 't werk dan nu mindei' goed gedaan wordt dan voorheen, waarop de heer Sleutel antwoordt, dat het werk even goed gedaan wordt es ook met de bedoeling is, alsof Burgemeester het wérk met eoed doet .doch één man kan geen 2_mans werk doen. Voorzitter licht toe, dat door 't vereenigen van beide ambten in één hand 't salaris f 500 minder bedraagt, waardoor dus heel gescnikt een ambtenaar kan worden aangesteld. Al was er een Burgemeester en een secretaris, zou er toch een ambtenaar noodig zijn. Ook dit wordt weer breedvoerig toegelicht om den heeren te doordringen dat het absoluut noodig is en we hebben ook samen goedgevonden een. ambté naar te benoemen. De heer Sijbrands meent ook, uit alle besprekingen wel 'te hebben begrepen, dat we eén ambténaar zou den benoemen. Ik vind 't ook gewenscht een vast ambtenaar aan te stellen Bij! een vorige vergadering is ook reeds gezegd, dat één main geen tweemans werk kan doen. De heer Koster vindt 't eigenaardig, dat Burgemeestér straks gezegd heeft in verband met de notulen dat dit veel "werk voor den secretaris geeft ein vindt 't daarom opmerkelijk dat er toch op onze vergade ringen de ambtenaar steeds tegenwoordig is. \oorzitter zegt, dal hij er is voor eigen bekwaming. Hij is hier niet voor mij, de notulen worden altijd door mij persoonlijk gemaakt, hoewel ik wei eens iets uit de aanteekeningen vergelijk. Na nog eenige /discussie wordt tot stemming over gegaan of hel geld voor een ambtenaar ter secretarié zal 'worden toegestaan. Met 6 tegen een, die van dón heer Sleutel, wordt het aangenomen. De instructie voor den ambtenaar wordt nu voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Alleen zou de neer Koster het gewenscht achtén, dat door den ambtenaar pogingen in het werk worden ges e.d om diploma te behalen. Voorzitter zegt, dat we dezen wensch ter kennis kunnen brengen van den ambtenaar. nu f 9000 etn 't moet worden opgebracht door de te Winkel een beproeving gehouden van Motortrek- belasting. Waar moet 't heen. ik zie niet in, dat in kers (tractors). dit kleine plaatsje M.U.L.O. noodig is. Wie meer wil De commissie, onder wiens toezicht en leiding deze laten leeren, ais hier gelegenheid voor béstaat, iaat beproeving plaats had, bestónd uit de heeren J. A die dan ook betalen. l>e vorige keer heb ik me la ten overhalen, pu zal ik dat niet doen. Ik vertrouw de begrooting ook niet, we zullen evengoed nog wel te kort komen. We krijgen weer een verhooging van f 2000. We mogen wiel ons best doen om te bezuini- aen .we zullen wel weer een anderen tyd krijgén. Waiboer. P.~ D. Kaan, K. A. Kaan, J. G. Hazeloop, N. Nobel, C. Nobel en Prof .Visser. Dinsdag had deze beproeving plaats alleen voor de commissie en verschillende genoodigden, terwijl men ook entree had tegen f 2.50 Het weer werkte Dinsdag __JOniet mee. het was in het bouwland bijna niet om te VoorzitterBesloten is reeds M.U.LO." uit te° voe. verkeeren. slap en kleverig als de grond was. De trhe- ren, dus hebben *we daar niet meer over tespreké^j, to/s brachten er dan ook niet zoo heei_ veel van te- het gaat alleen over de uitbreiding die He scnoolop- recht .Het was maar een enkele die vrij goed werk Ié- ziener ons voorstelt. Dat bij hier later mee aankomt verde. kunnen wij: ook niet helpen. Wanneer we dit. jaar Woensdagnacht had het pittig gevroren en de tweede het werk uitvoeren, kunnen we 25 pet. terug krijgen demonstratie had onder heel wat gunstiger omsta neig en nu blijkt uit het nieuwe ontwerp, dat die 25 pet. heden plaats. De grond was heel wat gehard en de ook nog geldt voor 1920. De raad heeft aanvankelijk verschillende tractors bewogen zich vrij: gemakkelijk die f 8000 toegestaan, ook ai werd geen 25 pet. te- otve rhet veld. Er namen een ö.tal tractors aan do rugbetaald. zoodat nu die f 800 extra voor de ge. beproeving deel. meente niet zooveel verschil maakt. Bovendien, blijkt 1. Cieveiaud. Anasterdamsche Rijtuigmaatachapplj. Go- uit het nieuwe ontwerp (tenminste wanneer dat ont- wicht 1500 Kg, rupsbeweging (Caterpillar). Boaanatno- werp wordt aangenomen) dat te beginnen met 1920 tor, _i cylinders, 1200 toerein. Snelheid 5.5 K.M. per de geheele salarissen door 't rijk worden vergoed, uur. Voor dorschen 20 P.K. (paardekracht), voor trek- zonder eemige aftrek. Zoodat dit voor de gemeente ken 12 P.K. Prijs f 6500. met trekkerploeg f 6800. eene besparing geeft van f 2000. 2. International Junior. Scholten ein Pijper, Hoorn. De heer Sleutel meent, dat we die f 2000 toch wel Gewicht 2000 Kg Petroleummotor, 4 cylinders, 900 zullen moeten betalen in den vorm valn belasting. toeren. Snelheid 7.5 K.M. per uur. Voor dorschen De heer Limpers zegt. dat het dan toch over nel 16 P.K.. voor trekken 8 P.K. Prijs f 5500. geheele Rijk wordt verdeeld. i 3. International Titan. N.V. firma J. Wiglama, Alk- De heer Koster vindt 't jammer, dat die f 800 er maar. Gewicht 2800 Kg. Petroleummoitor. Voor dor- l ucohnn otk t> V «^0.v ♦-rolzl-^r» 1fk p V Volgt benoeming armvoogd, wegens periodieke af treding van den heer D. Sleutel. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. D. Sleutel, 2. Jb. Bakker Jz. Eerst-, roemde wordt herkozen. De heer A. D. Sleutél Fioudt zich builen stemming Alsnu is aan de orde voorstel van B. en W. tot wijziging plan en begrooting schoolverbouw. Ged. Staten kunnen zich vereenigen met de wijziging zooals is voorgesteld. De schoolopziener had eerst als eisch ge steld, dat ook de bestaande privaten zouden worden veranderdthans wil hij 3e wijziging goedkeuren, mits binnen twee jaar ook de andere privaten worden veranderd Bestek en „teekenlng zijn verandérd én worden ter tafel gebracht, waarbij wordt toegelicht dat 'de begrooting zal worden verhoogd met f 800. met welke verhooging Ged. Staten zich kunnen ver eenigen. De heer A. D. Sleutel: U zegt, dat B. en W. stellen voor. doch dat is niet waar, ik ben er tegen. De begrooting was f 8000 en nu komt er weer f 800 bij, het kan later een. strop worden voor de gemeenté en óf 't nu zoo noodig is, betwijfel ik ook. Het wordt bij gekomen zijn. Waar het echter zoo'n belani zaak betreft, zou 't me spijten als we op zoo'n bedrag zouden stranden. Juist wat de heer Sleutel zegt. dat de tijden wel eens kunnen veranderen, kan dit van invloed zijn op die kinderen, die niet naar P.K.. voor trekken schen 20 P.K., voor trekken 10 P.K. 4. Austin. P. M. Soudijin, Oegstgeest. Gewicht 1320 Kg.. Petroleummotor 4 cylinders. Snelheid 4 en 7 KAL. achteruit 3 K.M. per uur. Voor dors dien 25 K.M. per 15 P.K. J andere plaatsen kunnen gaan. Ik zou willen voorstel len hierover heen Je stappen we moeten niét vér- ge ten. dat we veel ruimer inzicht krijgen en beter is dan privaatonderwijs. De heer Limpers zegt, een onderzoek le hébbén in gesteld. waaruit hem is gebleken, dat er wel '18 leer lingen zullen komen. De heer SleutelBen je daar wel zeker van? Prijs f 3500.— De heer LimpersBijna wel. De heer SleutelJe moet zwart op wit hebben etn dat hebben we niet. De heer Blaauboer is het met Sleutel eens. Dé bé- lasting wordt al hooger. Er wordt nu wel gezegd van f 800. doch het zal wel f 1000 worden. Na nog eemige bespreking wordt het gewijzigde plan wogen, zooals reeds en begrooting aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, het veld. terwijl de Voor de heeren Limpers, Koster, Zwaag en Sijbrands. Tegen de heeren 'Peper, Blaauboer en Sléutél. Het laatste punt is stemming over het voorstel- Koster tot het niet toestaan van geld voor het uit-1 steken van vlaggen, waarover in de vorige vergadering plaats. De oppervlakte onzer bou wak kers acfitte men de stemmen staakten. Dit wordt thans verworpen met eveneens van te kleine afmetingen, lange en ver ach- 5. Rumely. Van Berkel's Patent. Rotterdam, Gewicht 3000 Kg. Petroleummotor. 2 cvlinders- LtiO loeren. Snelheid 3.9 etn 6 K.M.. achterujt 4.8 K.M. per uur. Voor dorschen 20 P.K. voor trekken 12 P.K. 6. Fordson. C. van Werkhoven, Lisse. Gewicht 1100 Kg.. Petroleummotor, 4 cylinders, 1000 toeren, 3 snel heden. Voor dorschen 20 P.K... voor trekken 15 PK. Prijs f 3250. Aan een vakkundige beschouwing kunnen wij ons •moeilijk wagen, maar enkele indrukken ook aan d« hand van anderer oordeel, willen wij; toch niet achter wege laten Volmaakt achtte men de trekkers algemeen nog met. ofschoon het geleverde werk niet tegenviel, zij bé- ;gd, zich vrij gemakkelijk over tuurders efen vlug en gemak» kelijk bewegen" vrijwel in de hand hadden Over de trekkracht werd niet geroemd, de grónd bleek tje zwaar en men oordeelde bijv. in Koegras en Oost- en Westpolder in Anna Paulowna een betera geschikte 43 st. De heeren Limpers, Sijbrands, JJIaauboer en ter elkaar liggende akkers waren beter1 geschikt. Sleutel stemden tegetn Het vlaggen blijft dus. Bij de rondvraag informeert de heer Koster naar de uitkomsten van 't rapport dat elke maand gegeven moet worden over 't gehalte der melk. Voorzitter zegt, dat dit rapport elke maand wortft ontvangen en de uitkomsten zeer bevredigend zijn. De laatste jnaal was 't 2.80 pet. vet, doch meestal is 't boven de 3 pet. De heer Koster zou dit ook gaarne ter kennis ge bracht zien der raadsleden. Er zijn veel plaatsen waar De tractors waren gespannen voor één- en tweescha- rige ploegen We zagen goed werk van de Austin en de Clevey land, beide behendige machines. Een bezwaar van de Austin werd genoemd dat zij; aan een kant met de wie len in de voor liep. Velen zagen in de tractors beslist iets voor de toe komst. verbeteringen waren nog noodig, maar mm oordeelde ze thans reeds bruikbaar. Men had, aldus een der deskundigen, de beproeving 't gehalte véél te wenschen overlaat. Bovendien komt vroeger in den tijd moeten houden, direct na den oogst 't dan ook ter kennis van de ingezetenen. Hij was van oordeel, dat een tractor dan bij het ploe- Voorzitter heeft hiertegen heelemaal géén bézwaar.' gen uitstekend werk zou leveren en een driétal paar- door HUBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. Uitgave van W, DE HAAN, Utrecht. Aan het lange wachten of er iets bijzonders ge baren zou, kwam een eind toen hij stroomafwaarts gedruisch van een tweede groote stroomversnel- hoorde naderen. Aio et ik weer zooiets doorma- kf*ïn dacht hij. Maar terwijl hij zich trachtte te vermannen, stoot- e de voorsteven van de kano op den oever. Charley Pjóng er uit en sleepte haar op het strand, halph werd er uit gelicht, en op een platte rots -od. Langen tijd bleef hij daar liggen. Een pijn- .vk gevoel van honger begon in z'n binnenste te ?agen. Een der bruisende stroomen ontlastte zich 'entbij in de rivier. Uit de geluiden die hij hoorde, Pjeende Ralph met zekerheid te kunnen afleiden, at de kano Gp rollen over de rotsen werd ge- eePt, en onder struikgewas verborgen. Blijkbaar hun tocht te water afgeloopen. INahnya en W i rley gingen dicht bij hem zitten het leek jj'1 °f zij bezig waren met iets in elkaar te maken. "delijk werd Ralph opgetild en weer neergelegd, bdaarna, tot zijn groote verbazing op een draag- drage *6 worden geheschen en te worden wegge- vv.?611 'an&e tocht over oneffen terrein volgde. De j. 8 leidde, te oordeelen naar Ralph's gevoel, om- tier*5- oogenblik zweeg de stem van den klei- •[- 8troom. Zij stonden vaak stil om te rusten, zij verbaasde Ralph er zich over, hoe gemakkelijk ff, ^°°rtgingen. Hij was niet licht. Een of twee- 4®' n'opperde Charley bij het weer opnemen van hcu' i ,,n beva' Nahnya hem kort zijn mond te ,je A<4en. Zij scheen onvermoeibaar. Niettegenstaan- tu. ®n wrok dien hij tegen haar voedde, voelde e®'i soort wroeging,.dat hij door een vrouw ragen werd. In elk geval was zijn woede min De heer Zwaag informeert of de gemeente al aan gesloten is bij 'de Werkloozenvereeniging. Voorzitter antwoordt bevestigend. Niemand meer 't woord verlangende volgt sluiting. of meer bekoeld, voldoende bekoeld althans, dat hij eenig gevoel kon hebben voor het zonderlinge der situatie. „Goeie hemel! een vreemde geschiedenis!" dacht hij. „Wat zullen we aanstonds krijgen?" 'Hij duchtte voor zich geen gevaar meer. Nog omstreeks een uur gingen zij zoo voort, en de voedingskwestie werd voor Ralph een meer vi tale dan te voren. De atmosfeer had die roerloos heid, en ademde dien koe)en geur van plantaardig vergaan, welk een diep woud kenmerken. Einde lijk werd hij neergezet, en moest toen geruimen tijd wachten; hij hoorde den welkomen groet van Charley's bijl, en kort daarop het knetteren van een vuur. Weldra prikkelden bakgeuren zijn neus, en eindelijk hoorde hij spek in de pan sissen, het geen beteekende, dat de voorbereidende maatrege len waren afgeloopen. Ben zekere onrust overviel hem. „Voor den drommel, hoe zullen ze doen met eten?" dacht hij. „Als ze maar niet denken, dat ik daar wel buiten kan. Zijn vrees bleek gelukkig ongegrond. Charley maakte zijn enkels en zijn polsen los; Ralph rukte zich den blinddoek van de oogen, strekte zich ge makkelijk uit, en keek rond. Zij waren in de schemering van een oerwoud. Reusachtige stammen van dennen en pijnboomen verhieven zich in het rond met lange, hooge tak ken, die het licht temperden. De kleine, blauwe luchtvlekjes, die er tusschendoor schemerden, sche- nen onmetelijk ver weg. Gevallen woudreuzen van vervlogen eeuwen 'lagen verspreid terneer, lang zaam wegterend. De bodem was steenachtig, maar rotsen en gevallen stammen waren alle rijkelijk met dik mos begroeid, zacht en groen. Het mostapijt bedekte verraderlijke gaten, hetgeen Ralph be merkte toen hij even rondliep. Er was geen laag hout, behalve enke4e magere bessenboschjes en een plant met enorme bladeren, duivelsknots ge- heeten: beider blad was kleurloos door gebrek aan zonlicht. Het woud lag tegen een steile helling. Ralph ver schafte zichzelf de zekerheid, dat de weg terug omlaag liep. Nog kon hij het geluid van deij klei- BEPROEVTNG MOTOR TREKKERS. De vereenigiing tot ontwikkeling van dein landbouw in „t- Hollands Noorerkwartier heeft Dinsddag en Woens- en "r bestuur van Noorderkwartier verdient een - - - i - - ....I «r/V/M'/i irn n i, li n. J 1 1 1 II. J den zou uitwinnen, die voor anderen arbeid zouden kunnen worden gebruikt. Het is met deze tractors als met alle nieuwe zaken drie ïnenschetn. .drie meeninyen. De belangstelling voor deze beproeving, jvas enorm «root. De belangstellenden waren er van -heinde en verre evenals onze gansche oengeving vertegenwoor digd was. Noorderkwartier heeft alle eer van haar wérk, d® zaak was flink aangepakt en uitstekend georganiseerd dag j.I. te Winkel op de boerderij Nieuw Zeewijk', bewoond door den hoer K. de Jong in den Groetpolder nen stroom in.de verte aan een kant hoor en. Hij ontdekte een nauw merkbaar spoor, dat lijnrecht van beneden opwaarts voerde naar de plek, waar ze zich bevonden, en verder omhoog. Dit verklaar de, hoe Nahnya en Charley in staat waren geweest de gevallen boomstammen en holten te vermijden. Een eenmaal gemaakt spoor, gaat nooit geheel ver loren. De meest woeste, meest verlaten wildernis bezit zulke vergeten paden. Tot zoover brachten Ralph's gevolgtrekkingen hem. Later deed hij een nieuwe ontdekking. Toen hij met het gezicht in de richting van het dal stond, en recht voor zich keek, tusschen de boom stammen door, onderscheidde hij, op een afstand van omstreeks een paar mijl, de omtrekken van een met sneeuw bedekten bergtop. Uit de richting van de schaduwen die erop vielen, leidde hij af, dat de zon zich ter linkerzijde ervan moest bevinden, en niet ver af. Waar het nu half elf of hoogstens elf uur was, concludeerde hij, dat de bergkruin onmid dellijk ten zuiden van het punt moest liggen, waarop hij zich thans bevond. Op en neer loopend spiedde hij door de boomen en maakte hij uit wat hij van de omtrekken van andere bergen zien kon, 'op, dat de sneeuwberg deel uitmaakte van een keten, die zich ter rechter-'en ter linkerzijde uitstrekte. Hij trachtte alles wat hij opgemerkt had in zijn geest te rangschikken. „We zijn een groote stroom versnelling gepasseerd en hebben een uur of drie tot vier voortgevaren, tot we het gedruisch van een volgenden, grooteren waterval konden hooren. De groote rivier m'oet parallel loopen met gindsche keten dat 'wil zeggen ten oosten en ten westen ervan. Ik weet, dat ze tusschen steile bergen liep. Wij zijn geland op een groote, platte rots, aan den mond van een stroom, en z''n rechttoe, rechtaan de helling opgeloopen dus naar het noorden. Blinddoek of niet", zeide hij triomfantelijk tot zich zelf, „ik geloof niet, dat het nu zooveel moeite zou kosten den weg terug te vinden, als ik dat wilde". Nahnya zag Ralph rondkijken, en volgde zijn be wegingen met zichtbare ongerustheid. Zij sprak echter geen woord. woord van hulde, dat zij deze zaak voor elkaar heeft gezet. OUDB NIEDORP. Op heden dein 9 December werden door den Bur gemeester dezer gemeente vérhuurd de weilanden en bouwlanden, behoorende aan deze gemeente, béiiié-> vens de weilanden der Protestantsche Ajmvoogdij met den volgejnden uitslag De weilanden, behoorende aan de gemeenté Pórc. I, groot .1.21.80 H.Aj,v erhuurd aan G. IrieD hebber te O. Niedorp, voor f 300, vroeger aan G. Liefhebber, voor f 17l. Perc. II, groot 0.79.40 H.A.. verhuurd aau H. P. Kager. te Zijdewind, voor f 250vroeger aau C. Groen voor f 101. Perc. III groot 2.66.30 H.A.. verhuurd aan W. Groot, te Heerhugowaard, voor i 525vroeger aan 'Dl Scheltus. voor f 270. Perc. IV, groot 1.518 H.Avv erhuurd aan H. Kos- sen. Je O. Niedorp, voor f 435vroeger aan N. Vla ming. voor f 265. keken strak en vermeden het, elkaar aan te zien. Lharley schonk alleen het zoo lang ontbeerde voed sel eenige aandacht. Ralph, die over de opmerkings gaven die hij in zich had ontdekt, zeer was voldaan, maakte later geen bezwaar opnieuw te worden ge blinddoekt en gebonden. Het scheen hem thans een vrij belachelijke voorzorg; als hij eenmaal zoo ver gekomen was, zou hij natuurlijk ook verder wel het spoor vinden. Maar, wanneer zij zich nu» eenmaal de moeite wilden geven, hem te dragen, nu, goed dan. De reis werd dus nu voortgezet op dezelfde wijze als 's morgens, maar nu duurde de tocht langer, llalph verbaasde zich over het uithoudingsvermo gen zijner dragers. Minstens twee uur gingen zij, met verscheidene 'kleine onderbrekingen, bergope waarts. Eindelijk werd hij weer neergezet, en al leen gelaten. Hij veronderstelde, dat zij bij de vol gende halteplaats waren aangekomen. Geruimen tijd verstreek, zonder dat hij hun hoorde spreken, of eenig geluid vernam, dat er op wees, dat zij toebe reidselen voor kampeeren maakten. De mogelijk heid, dat zij hem hier In de bosschen verder aan zijn lot zouden overlaten, drong zich aan hem op, en 8&f hem een onaangenaam prikkelend gevoel langs Ontbijt of avondeten, wat het ook moest bedui- zijn ruggegraat. den, het werd zwijgend verorberd. Nahnya en Ralph i Wordt ■vervolgd.

Schager Courant | 1919 | | pagina 1