Alumni Hitns- Alrattilit- Lnihoimllil DE VERBORGEN VALLEI WOENSDAG 4 FEBRUARI 1920 63ste Jaargang No. 6561 Uitgevers: TRAPMAN vfc Co. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. SCHA L)it blad verschijnt viermaal oer week: Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag, üij inzending tot 's morgens 8 uur wor. den ADVEHTENTIHN in het eerstuitkomehd nummer geplaatst. SCIIAC.KN. I AAN 5. lilt. Tdepli. No. \>(i Priis per 3 maanden 11.55 1 osse nummers beent. ADVfcKTKN TIÉN van l tot 5 regels t 0,80. iedere regel meer In cent bewiisno tnbPtfrerpn). Grome letters worden naar plaatsruimte bereken.- DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. WIERINGERWAiARD. Vergadering van het Polderbestuur, op Maandag middag, onder leiding van Dijkgraaf Koster. Afwezig wegens ongesteldheid de heer J. A. Kaan, Heemraad, en met kennisgeving van verhindering de heeren K. A. Kaan en F. A. F. Groneman. De door den secretaris, den heer J. K. Kaan voor gelezen notulen, worden onveranderd onder dank zegging vastgesteld. Dijkgraaf deelt mede, dat de ontwerp-verordening brongas. en ontwerp-begrooting-ter visie heeft gele gen en dat geen bezwaren daaromtrent zijn ingeko men. Van den Minister van Waterstaat is als antwoord op een desbetreffend adres, namens de Kroon mede- deeling ontvangen dat geen aanleiding is gevonden orn de goedkeuring te onthouden aan het besluit van de Staten van Noondholl/and- inzake bet Hoogheem raadschap. Verder deelt Dijkgraaf mede, dat de greppels aan den Slikkerdijk uitgediept zijn. iKomt ter tafel de begrooting 1920. Alle leden heb ben een exemplaar ontvangen. Niemand verlangt het woord, zoodat voorzitter voorstelt, post voor post te behandelen en begint met de uitgaven. De post salarissen van leden van het bestuur is met f200 verhoogd; omdat op voorstel van Heemraden het salaris van den Dijkgraaf met dat bedrag zou kunnen verhoogd worden. Deze wil, omdat het hem zelf be treft, zich gaarne even verwijderen, opdat de hee ren dan misschien vrijer kunnen spreken. Door de heeren A. D. Sleutel en R. Kaan wordt toegelicht, dat de secretaris en penningmeester het vorig jaar een toelage hebben gehad, doch dit kon met den Dijk graaf niet gemaakt worden. Het salaris is sinds ja ren f300 geweest en in aanmerking genomen de groote toename van werkzaamheden, vooral bij .de dijkwerken der vorige jaren, meenen we gerust het salaris te kunnen verhoogen. We kunnen .dit als gratificatie aannemen. De heer C. A. Waiboer heeft er even van opgeke ken. Was dit 2 .jaar eerder geweest, dan zou ine dit niet verwonderd hebben, doch nu de werkzaamhe den weer normaal zijn, vind ik 't niet noodig. Toelage en salaris verhooging» zijn twee dingen apart; salaris- verhooging kunnen we er later moeilijk afnemen. Na nog eenige toelichting door de Heemraden, wordt de verhooglng door alle leden goedgevonden. De Dijkgraaf wordt binnen geroepen, die, na de mededeelinjg van den heer Sleutel, dat alle leden met het voorstel hebben ingestemd, de voorstellers en al len die er mee instemden, hiervoor zijn dank be tuigt. De post stoomgemaal, f 23300, is f1200 minder door 't verschil van prijs van smeermiddelen en licht Dijkgraaf .wil hierbij mededeelen, dat we nog noo'it zoo slecht in onzen voorraad steenkolen hebben ge zeten dan thans. Er is ons echter een wagon toege wezen, We zullen dus hopen, dat deze spoedig komt. De post ondèrlhoud' sluizen en bruggen, waarvoor f4000 is geraamd, is met f500 verhoogd. De heer E. Rijkes brengt ter sprake om enkele uit te voeren werken, die daarvoor geschikt zijn, publiek tc besteden. Dijkgraaf meent ook, dat het misschien met en kele posten wel mogelijk is en wil, wanneer het on dersteuning vindt, gaarne hieraan de aandacht wij den. De heer E. Rijkes zou dan, wanneer het aangeno men werd, het salaris van den opzichter willen ver hoogen. door HUBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door U ALETRINO. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht. Ctodanks rijn vijftig jaren bezat Jim Sholto nog grooler kracht dan zijn beide zoons. «Maar hij moest al die kracht tot het uiterste inspannen om ten uit voer te brengen, wat hiji nu wilde ondernamen Het gezwollen., koortsige vleesch was vrebselijik. om aan te zien. Kittv sloot de oogen, klemde de tanden op- ©en -fen hield den romp vast. Eefo diep, zacht kreu nen verried ,de pijnen, die dé man onder Jim's b©- handeling leed, zelfs in zijn bewusteloosheid. Einde4 lijk een droog, knappend geluid als stietdn twee bil jartballen tegen elkaar: toen was het gedaan Jim stond op, en droogde zijn voorhoofd. Nu het hoogst noodige verricht was, begonnen de nieuwsgierige vra gen te rijzen. ltZag je hem aankomen f' vroeg hij, Kitty schudde het hoofd. „H'm 1" zeide Jim. „Wel merkwaardig dat hij, juist deze verlaten streek en ons uitzoekt om een bézoék te brengen. Kijk. zijn mocassins zijn heelemaai door gesleten/' „Wat zou hem overkomen zijn?" vroeg Kitty. „Dat zal niemand anders je kunnen vertellen dan hijzelf," antwoordde Jim. .^Misschien is hij den weg kwijlt geraakt, of is het zoo maar een inval van hem geweest naar deze strejek te komen. Misschien hééft hij iets bij zich, dat ons eenige opheldering kan geven Jim knielde weer naast den man nejer. Zijn zoe kende vingers voelden e|en klein pakje dat vast ger - ^ööid was aan de binnenzijde van het 'hemd. Hij tornde de teken los ónet de punt van zijn mes, wikkfeldie bet zeemleer af, en zag, toen bij het laatste eind had omgeslagen een fijnbewerkte, platina halsketting, met prachtigen, glanzenden smaragdhanger. Vader en bochter ^staarden élkander verbaasd aan. W,Dat is een vreemde geschiedenis," vond Jim „Berg goed op.* De vreemdeling sloeg een seconde de oogén op, t ten zwakke zucht ontvlood zijn lippen. moetoi hem in jouw bed leggen," healooi Jim Dijkgraaf zegt, dat dit straks ter sprake komt De beer C. A. Waiboer kan zich met het idéé van den heer Rijkes best vereenigen; als men werken heeft van pl.m. f 1000, kunnen ee best aanbesteed worden. De heer K. Zijp meent, dat het altijd eenig bezwaar heeft, omdat de werknemers als leden van den bond van aannemers wel zoo homogeen zijn, dat het don toch hoog zou worden. Anderen meenen dat de gunning toch kan worden aangehouden. Na nog eenige discussie wordt aan het Dag. Be stuur overgelaten, welke werken eventueel in aan merking komen om publiek te worden aanbesteed. Voor den post onvoorziene uitgaven is geraamd f 14753. Dit zullen de leden waarschijnlijk hoog vin den, doch het Dagelijksch Bestuur verwacht in 1920 de oprichting van het Hoogheemraadschap,* waar door wel een omslag zal worden geheven. De penningmeester licht toe, dat deze geraamd is op ongeveer f 3900. Dan komt er terugbetaling voor schot dijkwerken, een bedrag van f7000, zoodat het wel wenschelijk is een behoorlijk 'bedrag voor onvoor ziene uitgaven te r&men. Alsnu worden de ontvangsten behandeld. Om te beginnen is er een vermoedelijk batig saldo vorige dienst ad 18400. De omslag, die evenals als het vorig jaar bepaald is op f 28 per H.A., zal bedragen f 47270. Dan komt er nog bij de rente van uitgezette kapi talen, grasgewas, brongas enz., waardoor het eind cijfer wordt in ontvangsten en uitgaven f 73512.56)4 De begrooting wordt aldus vastgesteld. Dijkgraaf spreekt den wensch uit, dat as. jaar een mindere begrooting kan worden voorgelegd. Hierna komt aan de orde het adres van de land- gebruikers aan den Westfrieschendijk, om het onder pad van den dijk door den polder te bebarden, op dat ze beter gelegenheid zullen kriigen naar en van bet land te komen. Als antwoord hierop zegt de Dijkgraaf het volgen de: 'L^en opzichte van dit request, meent het Dag. Be stuur, dat na. gedaan onderzoek en verkregen inlich tingen, gebleken is, dat gebruikers van landerijen aan den Westfrieschendijk steeds toegang tot den open baren weg op bovengenoemd en dijk kunnen verkrij gen, door het aanleggen van kluften tegen dien dijk en op deze wij'ze voldoende gelegenheid voor het vervoer wordt geboden. iHDet verlof tot het aanleggen dier kluften, wordt door het bestuur van de de Schla ger en Niedorper Kogge, onder bepaalde voorwaar den verleend aan hen die zulks verzoeken. Onder meer andere wordt bij dit verlof steeds de voor waarde gesteld van aanleg op eigen kosten, bene vens voortdurend onderhoud. De Polder Wieringer- waard verschaft aan houders van dergelijke kluften, opritten, steeds het daarvoor benoodigde behardings- materiaal, als sintels, puin of grint. Waar beharding van het geheele onderpad zeker een zeer belang rijke uitgaaf, zou vorderen en deze in de onmiddel lijke nabijheid van dien op den bestaande© dijk zou komen te liggen, acht het bestuur zich niet verant woord daartoe over te gaan. De heer D. Kooij beweert, dat er enkelen geen kluft kunnen leggen, omdat ze dan In de bestaande kluft zouden komen. Voorzitter meent dat dit een bijzonder geval is. De heer Jb. Waiboer zegt, dat het bij zijn moeder toe hook zoo is. De heer E. Rijkes: Het idéé van het Dag. Bestuur is, dat de eigenaar de kluft maakt en de Polder onderhoudt; het is echter niet zoo erg als het be stuur zich voorstelt, het zijn allemaal kleine stukjes en het zal aan den polder waarschijnlijk nog minder kosten dan het onderhoud aan al die kluften. Voorzitter wil de opmerking maken, dat, wanneer het Polderbestuur er toe overgaat dergelijke verzoe ken in te willigen, er spoedig meerdere aanvragen zullen komen, wat dan ook piet geweigerd-kan wor den. De heer Rijkes zegt, dat niet vergeten moet wor den dat er 1 gedeelte van de polderlasten door „Jiji moet hem pu maar verzorgen, dat is ineèr jouw werk. Is er nog wat gecondenseerde melk?" „Ja. ik heb nog een bus." „Los ze dan op."en warm zelaat hem dan, als hij: weer kan slikken, wat brood eten, dat je daarin geweekt hebt. Leg warme doeken, om .zijn schouder. Waarschijnlijk krijgt hij wel "koorts. Geef hem gelse- miinum en acooiet. Je kent de dosis." ..Zekerknik te Kitty. Het scheen, of zijl een nieuw tijdperk van haar le ven was ingegaan. Tegenover de feiten, waarvan de realiteit zich onweerstaanbaar aan haat opdrong, was haar onbestemde verdrietigheid weggevaagd ais morgen- nevel. Kitty voelde vaak de hartstochtelijke behoefte pm iemand als een moeder te mogen verzorgen, waar aan echter nooit voldaan was, want allen behandelden haar als ©en "kind, en geen hunner was ooit ziek. Aan vankelijk was de zieke, uitgeputte man die onbe kende vreemdeling van- niemand-wistnwaar niet meer dan. een voorwerp, waaraan zij: die behoefte, dat ver langen, koh bevredigen. Slechts langzamerhand begon hij: een persoonlijkheid voor haar te krijgenhet eerste :op 't oogenblik dat zij: de verrassende ontdekking deed dat hij: jong was. Dat maakte zij op uit de fijschheid van zijn stem. Hij lag in ijlkoortsen. Dien geheelen nacht, den volgenden dag en dep nacht .daarop, lag hij, zich heen en weer te gooien en te praten in zijn koorts. Toch was het duidelijk te zien. dat hiji op den weg naar beterschap was. Kitty dacht niet aan slapen, en was volkomen gelukkig. Eerst waren de klanken, die hij nu en dan uitbracht onsameouiangend en verward. Later zag hiji Kitty met zijn .groot, glanzende oogen strak en lang aan; hij sprak met een onnatuurlijke duidelijkheid, én één zé kere regelmaat. Zij; luisterde zooals men naar een verhaal hoort, belangstellend en geboeid, maar niet vermoedend dat het berustte op iets ,dat werkelijk bestond Daar.voor scheen het te veel een spel zijnér verbeelding, zijn lang verhaal over een schoone vallei, die in de bergen verborgen lag qn die men kon bin nenkomen door een grot, en over qen moedige, bé- koorlijke vrouw, die daar heerschte als meesteres: Nahnya noemde hij haar. Die naam zeide Kitty niets. „Hij is een dichter," dacht zij, met eerbiedigen schroom. In haar eenvoud schreef zij het alles op in de nachtelijke uren, om het "hem later te kunnen ver tellen. Den tweeden morgen, toen rik rittend op een stoel netst het bad, even wta ingedommeld ^chrok Kitty adressanten wordt betaald en dus ook wol eenige aanspraak kunnen maken op een goed pad. We wor den thans door de Kogge genoodzaakt het onderpad te beh arden. Dijkgraaf beeft bij een onderhoud met den secre taris dier Kogge, niet den indruk gekregen dat dit verplichtend gesteld was. Wiel een goed onderhoud. De heeren Jb. Waiboer en Kooij willen den Dijk graaf gaarne brieven laten lezen, waaruit wel dege lijk blijkt dat het verplichtend is. Dijkgraaf zegt, wanneer dit werkelijk het geval la, dat dan de zaak anders wordt. De heer R. Kaan vraagt hoe lang het ongeveer zou zijn. Uit de opgaven door de© heer Rijkes blijkt, dat het ongeveer 1000 Meter la. Enkele stukken zijn reeds behard, waaronder ook een gedeelte dat door den lieer Kooij wordt gebruikt Deze beweert echter dat dit door den opzichter is verwaarloosd. De (heer Breed vraagt ook even het woord. Hij heeft er n.1. niet veel zin in om zich hier in het openbaar zoo maar te laten beschuldigen en licht uitvoerig toe, dat het Polderbestuur hem destijds heeft gezegd met het 'beharde© van dat gedeelte niet door te gaan. Na nog eenige bespreking wordt tenslotte beslo ten, dat de heeren Jb. Waiboer lüz. en E. Rijkes met den opzichter en Dijkgraaf nog eens een grondig onderzoek zullen doen. Punt 4: Voorstel van het Dag. Bestuur om aan den griintschipper Tui© voor 700 Meter grint een vergoeding te geven ad 15 cent voor het niet op tijd kunne© laden. In een vorige vergadering was dat gesteld op 400 Meter. Allen voor. Volgt salarieering Dijkwacht. Het bestuur stelt voor een uurloon van 50 cent bij dag en f 1.voor nachturen en bovendien f5.voor het nagaan van den waterstand enz. Goedgevonden. Aan de stokers zal voortaan voor Zondagsdienst een uurloon worden betaald als voor nachturen. Punt 7 is bespreking schrijfloon aan secretaris en penningmeester en duurtetoeslag opzichter. Voorgesteld en goedgevonden wordt om. de f150 duurtebijslag over 1919 en 1920 voor den opzichter weer te bestendigen. Aan de© secretaris werd over 1919 f 100 schrijfloon en aan den penningmeester f 60 toegekend. Het bestuur stelt voor om dit ook nu weer te geven, doch dan voor den penningmeester ook op f 100 te stelle©» De heer C A. Waiboer vraagt: Waarom? Dijkgraaf zegt, omdat die ongelijkheid niet ge- wenscht is. De secretaris heeft wel iaeer werk, doch de verantwoording van den penningmeester wordt ook steeds grooter. - 'De heer Waiboer la wat de© secretaris betreft, er sterk voor, doch kan niet inzien, dat het werk van den penningmester zoodanig is dat deze verhoo ging gewenscht is. Ook de heer K. Zijp is het met den heer Wai boer eens. Beide heer enwillen echter geen voorstel in di enzin doen, zoodat het voorstel va© het Dag. Bestuur wordt aangenomen. Het laatste punt der agenda is: Opmaken aanbe velingslijst- voor een Heemraad, in de plaats van den heer J. A. Kaan, die 1 Juli as. moet aftreden ën wegens leeftijd niet meer in aanmerking wenscht te komen. Voor den len candidaat waren 3 stem mingen noodig. Ie stemming: Jb. Waiber Hz., 3, F. A. Groneman 5, R. (Bakker 2, K. Zijp 1, P. Grin 1. 2e vrije stemming: Waiboer 4, Groneman 4, Bak ker ,2 Zijp 1, P. Grin 1. Herstemming: Waiboer 7, Groneman 4 stemmen. 2e candidaat: R. Bakker 4, Groneman 7, K. Zijp 1 stem. 3e candidaat: R. Bakker 9, K. Zijp 4. Zoodat de aanbeveling luidt: 1. Jb. Waiboer Hz., 2. F. A. F. Groneman, 3. R. Bakker. Rondvraag. De heer R. K. Kaan vraagt of er een duiker ligt in den Notweg. Onlangs was door den heer Kaan opgemerkt, dat het water aan den anderen kant belangrijk hooger was dan aan dezen plotseling weer klaar wakker, toen ze hem met een zwakke, zachte stem hoorde zeggen „Je bent er werkelijk. Ik dacht dat het maar een droom was," „Je wordt beter." riep Kitty blii üit. „Ben ik nog in het Noorden'? vroeg hij verwon-r derd. „.Ik had nooit gedacht, daar een blank meisje te zullen vinden." „Ik ben dan ook het eenigste," zeide Kitty. „Hoe ben ik hier gekomen?" vroeg Lij. „Dat kan ik niet zeggen," antwoordde Kitty. „Je kwam hier zóó de deur binnenvallen." Hij; vertelde haar wat hem overkomen was. „De S'lanley.watervallen I" herhaalde Kitty. „JMaar dat is niet meer dan tien mijl stroomopwaarts hier van daan. Heb je dan zoo ,lang noodig gehad om hierheen, le komen?" „Waarschijnlijk heb ik steeds in een cirkel geloo- pen," zeide hij- „In den beginne hield ik steeds het strand. Maar de pijn werd zoo hevig ik gèloof dat ik koorts kreeg, en mijn hoofd werd zoo licht. Ik herinner me nog flauw, dat ik door de hosschen voort strompelde, terwijl allerlei verwarde gedachten door mijin hoofd gingen „Je moet niet zooveel praten," zeide Kitty met gezag. „Best!" antwoordde hij glimlachend. „AJs je maar niet wegloopt." De goede voeding en zorgzame behandeling ver richtten wonderen bij: den patiënt Hij verklaarde vast besloten te zijn, den volgenden dag op te staan. Toe vallig sloeg hij een blik in den spiegelmet een uit roep van schrik werd hij: zijn baardig .uiterlijk gewaar. Hij vroeg om een scheermes, en toen 'Kitty het hem. gebracht had, maakte hiji zich weer toonbaar, terwijl zij: haar vader ging helpen in de werkplaats. Toen zij: na verloop van 'tijd terugkwam, vond zij. hem gemetamophoseerd in de keuken ritten. Hiji had zijln volle haar glanzend geborsteld, en zijn gelaat dat hij haar glimlachend toewendde toen rij binnen trad, was zacht en glad als dat van een jongen. Wonder* baarlijke veranderingen is een scheermes in staat op het gelaat van een man tot stand te brengen. Toe© Kitty er aan dacht, hoe hij er uit had serien, toen zij en haar vader hem van den grond ophieven, kon zij haar oogen nauwelijks geiooven. En het was haar, alsof ook de aard van rijn glimlach een andere was. Kitty las er in, dat hij haar er goed uil vond zien. Die ontdekking verwarde haar. Het scheen haar, pis was eensklaps de verhouding, waarin kant. Wordt toegelicht, dat in den Notweg geen duiker is en dat waarschijnlijk de duiker in de© dam van den heer Jb. Koning verstopt zal zijn. Dijkgraaf zal onderzoeken» De heer Kaan vraagt ook nog of het snoeien aan den gang is. Dijkgraaf antwoordt dat dit aan den gang is. We krijgen nu nog een boomen praat je welke het meest nooidig zijn ora gesnoeid te worden, of er ai een proef genomen is met er om den ander een uit te rooien, enz. Verleden jaar zijn er n.1. 10 geheel af gekapt, die nu gerooid zullen worden. De heer K .Zijp zou gaarne een kaartje willen hebben' waarop de slooten enz. zijn aangegeven; ik hoor hier over de pompsloot spreken, doch ik weet als Hoofdingeland niet eens waar die pomp sloot is. De secretaris zal hieraan voldoen. De heer E. Rijkes zegt nog dat door C. Schenk en Jb. Bakker verzocht is een dam te moge© leg gen in de Dijksloot. Dijkgraaf zegt dat dit schrifte lijk gevraagd moet worden. Intusachen tal een on derzoek worden ingesteld. Hierna sluiting, EEN GIFT VAiN DE N.O.T. Officieel, Tom het oogenblik hadsrde, waarop de N.O.T. in liquidatie zou treden, is de uitvoerende commissie der N.O.T. bezield geweest niet dein wensch de herinnering aan deze instelling levendig te houden, door iets blijvends tot stand te Brengen, dat zal kun* ©en strekken tot verhooglng van het aanzien van Ne derland in het buitenland Naardien het haar bij hare handelsbetrekkingen mdt het buitenland herhaaldelijk gebleken was. hoe groot het nut is, dat een laïid niet alleen door bekwamie personen wordt vertegenwoordigd, maar tevens dat dia vertegenwoordigers op waardige wijze rijn gehuisvest, is bij haar het denkbeeld gerezen, de Nederlamdsché regeering. door aanbieding van eene belangrijke som geüds. in. staat te stellen voor de huisvesting van eenige onzer .voornaamste gezantschappen in het buitenland gebouwen te koopen. die op den vrèepideling inaruk zouden maken en den landgenoot met voldoening zou* deii kunnen vervullen. Daartoe door den Raad van Bestuur gemachtigd, heeft de Uitvoerende Commissie voor dat doel aan de Nederlandsche regeering ©dn bedrag van 2yB millioen guldens aangeboden. De Regeering heeft dit hooggewaardeerd aanbod met groote ingenomenheid aanvaard en daarvoor aan da Uitvoerende Commissie der N.O.T. haren oprechttfi dank betuigd. KNOEIERIJEN MET REGEERINGSMEEL. De distrihutiedienst van de centrale recherche te Rot" terdam is groote knoeierijen met regeeringsmeél op het spoor gekomen. Gebleken ia. dat verschillende baJT kers het regeeringsmeel, dat rij tegen f 15 per 100 Kg. geleverd kregen, onmiddellijk weer verkochten' aan één opkooper aan de Korte Kade. Deze opkooper vejri kocht het meel tegen een prijs vati f 20 tot f 22, o.a. naar Brabant, voor veevoeder, soms fta© een groot*1 handelaar, die het liet builen en de zoo ontstane bloem als Zeeuwsche bloem verkocht, maar ook aan den re- geeringsmolenaar, die het geleverd had ein dus ook in de knoeierijen betrokken was. De regeeriingsmolenaar kreeg op elke door hem1 gé" leverde 100 Kg. een bijslag van f 15partijen meel zijn soms voor ,de derde maal in handen van denzelfdein! bakker gekomen. Duizenden halen zijn op deze wijze verhandeld. Elke baal kost de regeering aan bijslag f 14 De politie meent, dat zeker met 20.000 balen is geknoeid, zoodat de regeering voor ongeveer drieton bedrogen zo urijm. Door wittebrood te verkoopesi op bonnetjes voor bruinbrood, kwamen de bakkers in het bezit van voorraden regeeringsmeel, die rij niet ger bruik ten. Opkoopers en regeeringsmolenaar speelde© onder één hoedje. De opkooper kocht van verschillende bak kers partijtjes in zakken, gemerkt met den naam van den bakker; hiji haalde bij "den regeeringsmolenaar zak ken met diens naam gemerkt, stortte het meel daar- rijl tegenover elkaar stonden, veranderd. Hij was niet langer haar ziek kind, maar" een man die haar meester kon rijn. Het hart begon sneller te kloppen. Om haar verlegenheid te verbergen, draaide rij zich om e© begon iets op een der planken te zoeken. En zelfs ook toen nog had rij het gevoel, ajs sloegt^a die Jachende. jonge oogen achter naar, een blik in het diepst van haar ziel. \Zij kon niet zeggen of heft haar pijnlijk dan wei een genot was. Natuurlijk was het slechts verbeelding van haar Ralph dacht aan niets. Toen riji zich hersteld had. keerde wrij; .zich weer om met qen effen gélaat, én bracht Ralph, zonder verder commentaar, het kieinfcj pakje dat riji op hem gevonden hadden. Hij; zag den 'smaragd op haar uitgestrekte hand lig gen, zonder dat riji Jiem uitlnoodigde het juweel van naar over .te nernen. Een pijnlijke trek kwam om zijn mond, en hij wendde het hoofd af. JBewaar het voor mijl als je wilt," verzocht hij. „Ik wil nu nog-niet denken Kitty voelde iets van jaloezie tegenover ja, yze wist zelf niet waarom. Ziji legde het juweel weg in haar kamer. Toe© rij terugkwam, zeide rij, plotseling pogend de gewichtigheid van een verpleegster aan te nemen „Je mag nu wel een beetje heen au wéér loopên én een uur buiten zitten, in de zon." Haar toon deed hem opnieuw glimlachen. zoo dat rij weer verlegen werd. „Goed zuster." antwoordde hij onderworpen. „Als u bij mij* blijft." „Ik heb mijn werk", zei Kitty' streng. Hij was onverbeterlijk. „Maar ik kan toch dat heele edmd biet loopen zonder hulp," klaagde hij. Zij lachte, en "hielp hem naar buiten; bleef bij de bank staan, en eindigde met er op te gaan ritten, aan het andere eind. De arme, onervaren Kitty had niet de kracht irich te verweren. Zijl babbelde en lachte, ein de uren vlogen om. Ralph vertelde haar niet meer van zichzelf dan rijn naam en rijn beroep. En toe© rij eenmaal giemerkt had, hoe pijnlijk het hem was, te. spreke© over hetgeen nu achter hem lag. vermééd zij ook er ©aar te vragen; om dezelfde reden liet zü ma nem te spreken over de wondere geschiedénis, die hij in rijn ijllkoort had verteld. En toe© zij even met haar vader allee© was, liet rij dezen beloven den vreemdeling geen vragen te stellen, vóór hü ster ker zou zijn. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1