Raad Hoogwoud. Woensdag 4 februari 3920. 53ste Jaargang No. 6361. Vergadering van dein Raad dier gein. Hoogwoud, ge houden pp Dinsdag den 3 Februari 1920, 's voorin. 10 uur. Aanwezig alle". Voorzitter Burgemeester Breebaart. die de verga dé- ring opentwaarna de notulen worden gelezen en goed gekeurd. Naar aanleiding der 'notulen doet voorzitter mede- deeling -.ciat het riool bij den timmerman -Zwaag te Aartswoud. alsmede dat bij de R.K. kerk in orde zul len komen. Van Ged. Stalen is ingekomen goedkeuring op eelie geldleening, waartoe de raad heeft besloten. Mede zijn eenige betalingen uil den post voor on" voorziene uitgaven goedgekeurd geworden. Voor kennis geving aangenomen. Van Ged. Stalen is ingekomen eene missive, dat in Prov Blad No. 82 worden vernield 'de nieuwe salarissen en wordt daarin tevens gesproken over herziening van salarissen van aindere ambtenaren dan Burgemeester, secretaris etn ontvanger, on wel in het bijzonder wordt dan hierbij, gedacht aan ambtenaren ter secretarie, amb tenaren Burg. Stand, gem.-veldwaclïlers en dienaren van politie. Wordt verzocht, dit schrijven in overwe ging te nemen en voorstellen dienaangaande aan den Raad te doen om de salarissen dan aan e^ne herzie ning te onderwerpen, zooals reeds sommige gemeen-' ten reeds deden. Maar velen bleven daarmede nog achter. Voor 1 Maart as. wordt gaarne vernomen, ol en welke beslissing wordt genomen. Voorts wordt aangedrongen op hel ontvangen van een overzicht der jaarwedden Ambten. Burgerl. Stand, iruinne werkzaamheden en hel aantal acten door hen üi de jaren 1917, '18 en '19 behandeld. Wat betreft inkomen gem..veldwach"ler eln 'dienaar van politie, zou er de voorkeur aan worden gegeveln, .dal bij afzon derlijke missïye daarvan de gegevens werden inge diend. Voorzitter deelt mede. dat B. en W. er bespreking over hebben gehad, doch geen advies kunnen geven. Mócht men eventueel nog advies weüschen, dan zou de_ zaak tot volgende zitting moeten worden verdaagd- De ambtcnarcsse Ier secretarie is verhoogd in salaris Ook de veldwachter, tevens bode höeft opnieuw sa larisregeling genoten. Wat betreft de Burgerlijke Stand- amblenaar. weet voorzitter 'zelf niet, hoe bet zal worden De eerste ambtenaar Burgerl. 45land (spr. zelve) heeft thans f 125 salaris. De 2e ambtenaar en de 3e amb tenaar (de beide vveth.) nemen de functie gratis waar de 4e ambtenaar (de veldwachter Boot), heeft eené be zoldiging groot f 25. Er is dagelijks van 's morgens 10 uur, lot 's nam. 1 uur gelegenheid om den ambtenaar des Burgerl. Stands Tb bereiken. Zelfs als de menschen en dal komt ook wiel voor buiten die uren zich ,,teu zy> (bent" vervoegen, worden ze gaarne, zoo- ^enigszins mogelijk, geholpen. Vorig jaar is er zeer veel werk ain den Burg. Stand geweest. Vele verificatiëa. De Raden van Arbeid gaven veel werk in dat opzicht. De sala-i ri-eeimg is intusschen in verhouding tot naburige ge-1 meenten niet slecht. Barsingerhorn bijv. geeft aan 3 ambtenaren dezelfde f 150 die wij aan de lw,ce. be zoldigden onder onze ambtenaren Burg. Stand toe kennen. Heerhugowaard heeft er zelfs voor dagelijk-' schön dienst een geheel aparlen ambtenaar voor aan" gesteld. Welke regeling of Ged. Stalen daarvoor zullen hebben, weet voorzitter niet en kan hij dus niet mede-1 dee-leii. De neer Schilder vindt het wel wensenelijk, het 'nog nader eens in B. en W. te behandelen. Vooiz.We zouden de salariswijziging voor amo- ieuaresse ter secretarie ©n voor veldwacliter-bodc kun ïien mei don. De heer Glas wil het inu aanho-uuem, Voorz.Wat Burgerl. Stand betreft. ja. De peer VijuiDe vraag is, ol' hot noodig is, die verhöogiingón. Indien Ged. Stalen vinden, dat de be zoldigde ambt. Burg. Stand ,,'n mieinschwaardig be staan' daarin moeten vinden, dan kan dat nog een. heel aardigheidje wezen. Voorz.Dal zrSlon Ged. Staten niet bedoeïen. De heer 'VrjmMaar de gem.jsccretaris kan liet ei eigenlijk best bij hebben zonder lijdverli.es. Zoo'n hu welijk, dat komt toch maar eens, de dood komt ook maar eenmaal en met dc geborenen is dal ook al zoo. VoorzitterHet is feitelijk een verbond, die functie :«n het is tegenover mijne andere betrekkingen 'n vrije betrekking, want ik behoef heL niet Le zijn. Maar hel zou onzin zijn, als ik het niet wenschte te zijin. Ik wil het wel wezen. De heer Vijin: Ik vind Geel. Slaton, moesten Oen secretaris eigenlijk verplicnten om Ambt, Burg .Stand te zijn. Voorzitter; Maar er moet tocli rekening worden ge houden met de gem._wel. Te Amsterdam kan toch iui,el worden verlangd, dat 'er de ge mi. .secretaris ook Ambt. Burg. Stand zal zijn De hoer Vijn: We moesten anders maar niet te veel die Gemeente wiet noemen. Vorigé vérgadéring is uiog-gebleken, dat er buiten is gegaan. En laten er "n 20 huwelijken en evenzooveel geboorten te béhandélén zijn geweest. Laat het er 50 geweest zijn. Voorz.Het kan niet. zooals de heer Vijn dat aan geeft. er moet eenmaal rekening met de Gém.-wcl worden gehóuden. Dc heer Vijin: Het was 'toch goed, als de secretaris Ambt .Burg. Stand zou moeten wezen.' Voorz.Het gevolg kan dan zijn, dat het niet wordt :gehaindhaafd, hel salaris. Hel kan te laag, of ook wel le hoog zijin. De heer VijinDal laatste-, dat zou enorm wezen.' Voorz.In 1919 hadden we 52 geboorten, huwelijksaan giften 20, ^overledenen 33, echtscheidingen 20, huwN lijksafkoudigingen 3. huwelijkslocslemmingen nihil. In 1918 54 geboren, in '17 echter 50; in '18 31 overleden, i;n '17 37; in 18 17 huwelijken, in '17 12* In '18 17_ huwelijksaangiften en 33 huwelijksafkondigingen. In '17 10 huwelijksaangiften en 24 huwelijksafkondigingen. In 1/1 huwelijkstoestemming. Sommige acten werden door den 4en Ambtenaar verleden. Goedgevonden, zoo een en ander te berichten. De heer GlasWij kunnen, uitmaken, of de salarissen hoog genoeg zijn ol niet. Ze (Gedeputeerden) hoorén ons nu eens. nu moeten wij er ons toch eens over uitspreken, zoo goed en zoo kwaad als we er dan ons óórdeel over kunnen, zeggen. Voorz Als we de salarissen voldoende achten, kun nen we dal melden. De heer GlasWe mógen liet niet precies kunnen zeggen ,anaar we kunnen hel wel op peil laten &taun. De secretaris en zoo- die hebben al zooveel vérhooging, We kunnen dit wel op peil laten. Voorz.Het wordt in de secretarie.uren waargenomen en dan moet er een beschikbaar zijn, opdat dc men schen niet misloopen in onze uitgebreide gemeénlé. Voorzitter vindt, we kunnen melden, dal het salaris ambtenaresse ter secretarie pas is geregeld én dat dé veldwachter als veldwachter geniet f /00 niet f lüü voor kleeding. De rest heeft hij als bode. Dat salaris wordt nu voldoende geaeiit, dat kunnen we schrijven. Goedgevonden. Ingekomen verslag commissie toi wering van school verzuim. die slechts een paar malen behoefde té véf- gaderen. liet ongeoorloold schoolverzuim in de ge meente is dan ook gelukkig zeer gering. Ingekomen liet bekende schrijven uit Ransdorp (af- schaifing plaatselijke belasting). B. en W, gevoelen ei niet "veel voor. De hjeer Bossen wel. Aftrek lévénson-» d-erhoud is nu f 600. Was die f 800, dan zou dc heen* Bo-ssen het nog niet zeggen. De heer Hartog denkt er over als R ,en W. Vo-orzittcr: De neer Bossen mag, als hij dal wil, e,eri voorstel doen, om f 800 aftrek te bepalen. Maar toch is het doel, dit jaar althans te heffen volgens d,e voor dit jaar vastgestelde regeling. (Vlocht een voorstel tot f 800 aftrek er dus door komen, dan zal dat eerst na dit jaar in werking treden. De heer Bossen, is alléén voor inwilliging van het adres. Met de anderes zes hoeren voor voorslél B. en 'W., wordt hel voorstel yan B. en W. aangenomen. Voorzittei* wijst er op. dal de heer Bossen recht heeft een voorstel in te dienen ,en voo/z. vindt, dan er maar niet tc_lang mee wachten ook. De heer Bossen is van meening, het jaar is pas begonnen. Voorzitten* zegt, dat schrijven is ingekomen over grondaankoop. Spr. dacht, dat' dit goed voor elkaar was, maar ze zijn i'u Bloemen daal niet gemakkelijk. Wie willen grondaankoop .voor de Provincie, .maai- de vorm scheelt zooveel. Degene, die hét voor dé géméénté 'koopt, betaalt netten nog is het iniel goed. Wij hebben naar Gedep geschreven om goedkeuring, e'n wé krégén nu ecui schrijven van het P.E.N. als antwoord. Maar met die hadden wij niet noodig. Wel met Ged. Stalen. Voorzitter wil 'nel besluit .van den raad voorlezen. De Raad van Hoogwoud, overwegende, dal kabel'' huizen zullen worden gebouwd op daarvoor door de- gemeente beschikbaar gestelden grond dat voor het kabelhuisje le Hoogwoud 18 vierk. M. erf Armhuis noodig is. voor dal te Aartswoud 12 vk. M. van hel perceel aldaar, eigendom van eivt.ii Jan Smit te Spanbroek, dat de grond, erf Armhuis is le bekomen a f 3 per vk. M. wat billijk isdio te Aarlswoud a f 1 per vk. M. en die in de Weer.e a f 2 per vk. M. ben Oen November is daartoe al besloten. Nu is M 3 Fcbr. Men is alzoo- niet bepaald haastig geweest. Van den heer v. Tiel had voorzitter vernomen, dal wij den vorm op- zijn luslagnalio hadden gekozen. Dat is intusschen (niet zoo. Niet van Tiet, wij zelf kozen don vorm. Voorz.Het is wel zoo. dat we als raad geen grond aan hen mogen verkoop-en. Wel als Armbestuur (B. on W. zijn tevens Armbestuur hier,. Dat besluit van den Raad, (ten opzichte van het ka belhuisje in de Weena) moet zoo gewijzigd, dat zij (P.E.N.) dal koopea van erven Sluit. De heer VijnErven Stuit moesten dat schriftelijk afstaan. Als we dal schriftelijk hebben en opsturenj dan is net goed. Voorz.Ja. maar de goedkeuring van Ged. Staten moét er dan nog zijn. Ik zou cr niet op ingaan wib len. Het verschil wordt niet ingezien. De heer Bossen: Hadden B. en W. machtiging? VoorzitterJa, al voor jelui raadslid was, nebben wij clein ko-op len name van het P.E.N. reeds gedaan. Voorz. Als wij nu besluiten in. den rechten vorm, dan gaal het zooals onze bedoeling is en hebben wij geen rede lol intrekking. En zij sturen liet aan Ged. Staten-en Ged. Sl. schrijven ons voor, hoe zij het- weinschelijk achten. Dal kunnen we afwachten. Als G-cd. SI. een a.ndere mcening hebben alp het P.E.N. en Gcdêpu'eèrden zeggen, dat hel eöns wél goéd is, dan is het goed. Zij Avillen hetzelfde ajs wij, maar in an deren vorm. Het raadsbesluit inzake den voor de kabel" huisjes bencodigden grond kan -ten name van het Elec* trisch Bedrijf worden gesteld. Als het besluit niet goed is. moet er een .nieuw besluii worden opgemaakt. Maar niu is er geen reden, het raadsbesluit in te trekken, doch eerst de beslissing a'f te wachten van Ged. Slatepi. Goedgevonden. Voorz.Er is ingekomen een brief van den Inspecteur der Rijkslelegrapnie, waarin cr op wordt aangedron< gen, hel daarheen te leiden, dat de- telegrafische éni telefonische verbindingen boven de lichtgel ei-dingen van liet eleotrisch bedrijf komen. Voorz De pal-en moeiten dus verander,d ook in 'l Zuideiinde. Dc Ingenieur van hel Prov. El. Bedrijf do heer v. Tiel, heeft ons zijne bemiddeling aangeboden. Volgens opgave Hoofdingenieur Posterijen en Te legrafie zijn benoo-digd 5 palen van 11 M. lengte, 6 palen vaan 10 M. on 3 palen van 9 M. lengte. Goedgevonden wordt, B. en W. te machtigen voor het benoodigd aantal palen. JDe heer Vijn vraagt nog, of geen gespecificeerde opgave zou zijn te geven Voorzitter zegt, dat het wordt begroot op f730. Ze moeten hier kruisen en ginder ook. Be heer Schilder vindt, Van Tiel maar berichten. Voorzitter liet moet onder de tram door en op risico van de gemeente. Onder beding dat de ge meente de voorwaarden aanvaardt. En zonder die verklaring kan niet met legging van kabels worden aangevangen. Het moet onder de tram door en dat; mag niet zonder toestemming van den opzichter lijn W'ogniimSchagen. Er zal een opzichter bij zijn van f 5 per dag, die zelve meewerkt. Voorts is schrijven ingekomen, dat aanleg straat verlichting Boekei f950 zal kosten, exclusief koper draad en palen. Voor 't particuliere net zal er on geveer f 150 kosten koperdraad bijkomen, zoodat het dan vrijwel op'de door den heer Van Tiel aangegeven f 1100 kosten neerkomt. Die kosten te dragen door particulieren. Als die dat geld niet hij elkaar krij- j*en, gebeurt het niet. Voor Aartswoud moest particuliere opgave worden verstrekt. Als het volgens idée-P.E.N. wordt gemaakt en het zou door particulier goedkooper zijn, dan zou het toch jammer zijn het door het PjE.N ie laten doen en is het beter, de uitvoering aan particulie ren te laten. 'De zaak kan op een te beleggen ver gadering trouwens nader worden uitgewerkt. Er is niets tegen dat het door particulieren geschiedt. De heer Hartog meent, dat er van Aartswoud ook zoo'n schrijven was,-dan kon dat mooi samen. Goedgevonden nader :t-e onderzoeken. Het Kerk bestuur te Aartswoud wil voor eigen rekening de lampen aanschaffen -als het gemeentebestuur stroom- kosten en maximale belasting voor zijne rekening n eemt. Algemeen goedgevonden, -dat de gemeente ten be hoeve van Aartswoud stroom- en maximale kosten betalen zal. De heer Bossen: Hoe is het met betaling aan hei P.E.N.Gaat dat in termijnen of an-clers? Voorzitter: f35000 zou het net kosten zonder me ters, zonder palen. Het koper is allemaal betaald. -Be -heer -Bossen acht te zijner tijd geheele afschouw van het net wenschelijk. Voorzitter: Het P.É.N. is cr verantwoordelijk voor. De garantie draa,gt die ten allen .tijde. Het is in het belang van het P.E.N. om ons een goed bedrijf af te leveren. De lijnwerker kan ons helpen de zaak na te gaan. Voorzitter zegt straks nog wel nadere mede- deelingen te zullen doen. Het P.E.N. kan op het hart worden gedrukt, alles eens na te gaan. De menschen die er aan geweest zijn, zijn niet alle ter zake kun dig. Voorzitter zegt, dat het niet onze bedoeling is om alles dadelijk te betalen. We willen niet eiken keer stoornis hebben. Wc zullen ons eerst kunnen vergewissen of de zaak in orde is. De heer Bossen merkt op, dat aan de eene zijde van de Boekei het draad is. Aan de overzij niet, daar is men geisoleerd. Voorzitter weet niet, waar 't in zit. De heer Bossen zegt er op te zijn gewezen. Voorzitter zegt dc reden te zullen vragen. Er zal onderzoek gedaan worden. De -heer Glas vraagt waarom de telefoondraad bo ven de lichtleiding moet. Voorzitter denkt van om 'het brandgevaar. En ook met het oog op den bliksem. Voorzitter merkt nog op dat Aartswoud zich met verzoek tot. B. en W. moet wenden. Die spreken dan met het P.E.N. Het Kerkbestuur zal verder be richt krijgen als er geen bezwaar tegen de aanvrage bestaat en de zaak kan dan verder wórden uitge werkt. Be heer Bossen dacht dat dat particulier den Raad aanging en niet het P.E.N. Voorzitter: Het P.E.N. moet gekend worden cr zou anders als er eens wat aan haperde, zeggen kunnen: dat heeft de gemeente gedaan. Wij kunnen als Raad zeggen, we willen het al of niet hebben. Maar uit beleefdheid moeten we er het P.E.N. toch in mengen. De Raad kan zeggen het is goed dat particulieren het doen, maar in overleg met het P.E.N. De heer Vijn: Het is iets waarvan we geen ver stand hebben. Voorzitter: .Tuist daarom heb ik liever ook geen verantwoording. Het zou voor den ngam van de Pro vincie-niet goed zijn, als zij ons een bedrijf opleverde, dat hcclemaal niet/lengt. Be beer Hartog: Er zijn een paar huisjes in dien hoek en een huisje dien kant op, die niet gevraagd zijn voor aansluiting. Ze zijn bewoond door Jan van Soelen, Luitje Bos en Hendrik Timmerman. Zij wonen iets verder als de palen loopen. Ze wonen aan Dijk. Voorzitter: We zullen nagaan of ze willen aanslui ten. De heer Portegies: Die 3 huizen aan Noordeind Trop-end krijgen-die ook aansluiting? De heer Vijn: Er staan daar 4 huizen. Voorzitter: Ja, Jn. Schouten. De heer Portegies: En Jaap Hoogland ook nog. Voorzitter zegt onderzoek toe. Voorzitter deelt piede, dat hij schrijven heeft ont vangen van A. de- Vries, die op dc voordracht stond voor onderwijzer te Aartswoud. Die geeft te kennen dat liij door benoeming .te Oostzaan niet in aanmer king wenscht te komen voor Aartswoud. Be Raad gaat in comité-generaal. Uit 11 sollicitan ten is door B. en W. in overleg met den "Arrondis- sements-schoolopziener eerie voordracht opgemaakt als volgt: 1. J. Boot, Beemstcr, 2. R. Bruin te Hoog woud, 3. S, -Post te Zaandam, 4. A. de Vries te Hoorn, die zich terugtrekt. Uit deze voordracht wordt als onderwijzer 3e leerkracht aan de school te Aarts woud benoemd de heer R. Bruin met algemeene stemmen. Voorzitter hoopt dat goede keuze is ge daan. Aan de orde is nu benoeming administrateur ge meentelijk elektrisch bedrijf. Tot lijnwerker is door B. en W. benoemd de clec- tricien Jan de Vries Lz. alhier. Sollicitanten voor administrateur zijn: Jan de Vries Lz., J. Rood Dz., slager, Weere, D. Remp.t. Sr., Aartswoud, E. Glas, G-ouwe, F. Hautcr, Hoogwoud, C. Swan, Hoogwoud, Joh. Veerman, Aartswoud, C. Pij per, Hoogwoud. Alzoo 8 sollicitanten. Met algemeene stemmen J. de Vries Lz. benoemd. Ook hier hoopt voorzitter dat goedé keuze is gedaan. Salaris lijn werker is f 1.50 per aansluiting. Dat van administra teur a fl-per aansluiting. Goedgevonden wordt de regeling voor belooning lot hulp bij brand zoodanig te regelen, dat voortaan 50 cents per uur wordt uitgekeerd. Volgt bespreking schoolpantoffels. Voorzitter zegt ingevolge bespreking met Nieuwe Niedorp over ver strekking van schoolpantoffels, getelefoneerd te heb ben met Nieuwe Niedorp. Aldaar was de bedoeling om op de gemeenschappelijke school te Langereis, waar 37 kinderen zijn, die alle 37 elk een paar school pantoffels te verstrekken. B. en W. zouden gaarne van den Raad vernemen, of die kan goedkeuren, 37 paren te verstrekken. Als aan allen wordt gegeven, behoeven we ge-en grens te stellen; willen enkelen bedanken voor-de pantoffels, dan moeien ze dat zelf weten. Grens zou er niet noodig zijn dan. Maar de helft der leerlingen komt van Nieuwe Niedorp. Dus als grens trekken wel noodig werd geacht, zouden we B. en W. van Nieuwe Niedorp daarover eerst ook moeten hooren. Het gemakkelijkst en royaalste zou zijn, allen maar schoolpantoffels te geven. Door elkaar genomen is Stroomer hier de laagste inschrij ver. Er is sprake van een.tweetal soorten en wel van ijs-pantoffels en tapijt-pantoffels de laatste zijn de minst goede in kwaliteit. Voor ijspantoffels werd maat 3045 opgegeven door Stroomer f 1.75, door Niele f 1.8714 per paar. Maat 3642, Niele f2.17Va, Stroomer f2.25 per paar. Het verschil is dus lut tele centen. Er zou ingeschreven kunnen worden en den een niet bevoorrechten boven den ander. De heer Portegies: We kunnen het ook niet op 2/4 cent bekijken. Voorzitter: We hebben het nu nog alleen over school Langereis. De heer Bossen: En in de andere scholen, werden daar dan wel pantoffels verstrekt? Voorzitter: Neen, alleen in Aartswoud is liet voor gekomen. De heer Glas: Heeft Nieuwe Niedorp er toe beslo ten? Voorzitter: Ja. Als wij het niet doen, komen wij dus eigenlijk in conflict. Do heer Bossen :'En nu de andere scholen? Voorzitter: Ja, we krijgen wel wat conflict met do andere scholen ook. De heer Schilder: Het initiatief is uitgegaan van Nieuwe Niedorp. De heer Glas: Ik zou niet met Nieuwe Niedorp in conflict willen om 'n stuk of wat pantoffels. Dan zou er weer een gecombineerde vergadering noodig zijn. Voorzitter leest uit de notulen der met Nieuwe Niedorp gemeenschappelijke zitting voor, dat toen is besloten omtrent aanschaffing van schoolpantof fels, dat er geen bezwaar was, die voor beide ge meenten aan te schaffen, indien dit althans noodig ewrd geoordeeld. Het was goed, zegt voorzitter, dat wij het initiatief namen; wij hebben het beheer over de school. De heer Bossen: Ik hen er voor om hen die in aan merking willen komen, opgaaf te laten doen. Die er huiten wil blijven, houdt zich dan wel stil. De heer Glas: We kunnen niet zeggen: Hier heb je pantoffels, tegen -hen, die ze niet willen hebben, want daar kun je ook niet aan doen. In welken vorm moet dat? Voorzitter: Het beste is, een brief te schrijven in overleg met de H. d. scholen. Als ik in overleg met de wethouders een briefje opmaak, dat door mid del van onderwijzers en kinderen aan de ouders wordt verstrekt, met verzoek op tijd te vallen be richten of men in aanmerking wil komen, dat. zou wel goed zijn. Er moest -dan in medegedeeld- wor den dat de pantoffels beschikbaar zijn voor die er voor in aanmerking wil komen. Daarnaar kan dan de bestelling worden geregeld. Allen vinden het goed. De heer Bossen wil- in denzelfden geest ook ver strekking voor de kinderen op de andere scholen in onze gemeente. De heer Hartog zou dat eerst nog willen aanhou den. Voorzitter: We moeten rekening houden met ons kohier. Al schaffen we de pantoffels nog niet aan, toch moeten we er rekening mee houden met het kohier. De heer Vijn: 't Is wel aardig, maar we dienen toch rekening te houden met de kosten. De heer Bossen: Als de Langereis pantoffels kriigt dan de andere 3 ook, vind ik. De heer Portegies: Dat vind ik ook. Voorzitter: Dan uitmaken of de- Bi'zondere school ook i naanmerking komt. De heer Bossen: Daar ben ik voor. Voorzitter: Maar we moeten 't uitmaken. En -moe ten dan alleen die kinderen ervan dfe van Hoogwoud komen- of die uit Opmeer ook. En met de Weere- school, die uit A-bbekerk ook? De heer Glas: We moeten eerst eens weten of de menschen ze willen hebben. Voorzitter: Ze vragen niet. Ze vragen hier heel weinig, 't Is niet zoo gemakkelijk. De heer Glas: Het behoeft niet persoonlijk, het kan door een vereeniging of zoo gevraagd worden. De heer "Bossen: Ilc ben er voor en al is dit seizoen al gevorderd, dan toch voor den volgenden winter konden" we goed klahr zijn. Voorzitter: Daarom moeten we er meer van we ten. De kosten kunnen geraamd worden. We kun nen daar boven of* beneden raken. We zouden ze nu kunnen aanschaffen of ook van den herfst. Wo kunnen echter in de Langereizer school alvast nu wel doorgaan. Algemeen goedgevonden. We zullen dan nog wel met A'bbekerk en Opmeer spreken over dc zaak. ■De heer Bossen: De prijs? Die zou van den herfst wel lager kunnen zijn. Voorzitter vraagt nu eerst of idéeJBossen om meerdere scholen pantoffels te verstrekken, wordt gesteund De heer Portegies steunt het. Voorzitter: We kunnen opgaaf vragen aan de ou ders. Stemming voorstel-Bossen. Wordt met 5 tegen en de heeren Bossen en Portegies voor, verworpen. Dus alleen school Langereis pantoffels verstrekken. Rondvraag nihil. Volgt sluiting onder dank.

Schager Courant | 1920 | | pagina 7