Uitlui Nieuws- limit- üiliowllil. Raad Hoogwoud. DONDERDAG 5 FEBRUARI 1920 63ste Jaargang No. 6562 Uitgevers: TRAPMAN A Co. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. SCHA Dit blad verschijnt viermaal oer week: Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur wor den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SG1IAÜKN. I.AAN I) 5. lilt. I nlej.IiNo. Priis per 3 maanden f1.55. 1 osse nummers beent. ADVhKi'EN T1ËN van .1 tot 5 regels 10.80, iedere regel meer 15 cent bewiisno inbegrepen). Grooie letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering van den Raad dier gem. Hoogwoud, ge houden op Dinsdag den. 3 Februari 1920, 's voorin. 10 uur. Aanwezig allen Voorzitter Burgemeester Breebaart. die de vergadé- ring opent, waarna de notulen worden, gelezen en goed gekeurd. Naar aanleiding der notulen doet voorzitter meder deeling dat het riool bij' den timmerman Zwaag te Aartswoud, alsmede dat bijl de R.K, kerk in orde zul len. "komen. Van God. Staten is ingekomen goedkeuring op ©ene geldleening, waartoe de raad heeft besloten. Mede zijn eenige betalingen uit den post voor on" voorziene uitgaven goedgekeurd geworden. Voor kennis geving aangenomen. Van Ged. Staten is ingekomen eene missive, dat in Prov Blad No. 82 worden vermeld de nieuwe salarissen en wordt daarin tevens gesproken over herziening van salarissen van andere ambtenaren dan Burgemeester, secretaris en ontvanger, en wel in het bijzonder wordt dan hierbij, gedacht aan ambtenaren ter secretarie, amb" tenaren Burg. Stalnd, gem._veldwach'ters en dienaren van politie. Wordt verzocht, dit schrijven in overwe- 'ging te nemen, en voorstellen dienaangaande aan den naad te doen om de salarissen dam aan eene heerzier ning te onderwerpen, zooals reeds sommige gemeenu ten reeds deden. Maar velen bleven daarmedé nog achter. Voor 1 Maart as. wordt gaarne vernomein, of en welke beslissing wordt genomen. Voorts wordt aangedrongen op het ontvangen van een overzicht der jaarwedden Ambten. Burgeri. Stand, hunne werkzaamheden en het aantal acten, door hen in de jaren 1917 '18 en '19 behandeld. Wat betreft inkomen gem,_velawachltea* en dienaar van politie, zou er de voorkeur aan worden gegeven, dat bij, afzon derlijke missive daarvan de gegevens wierden inge diend. Voorzitter deelt mede. dat B. en W. er bespreking over hebben gehad, doch geen advies kunnen geven. Mocht men eventueel nog advies wenschen, dan zou de zaak tot volgende zitting moeten worden verdaagd. De pmbtenaresse ter secretarie is verhoogd in salaris Ook de veldwachter, tevens bode, heeft opnieuw sa- larisnegeiing genoten. Wat betreft ae Burgerlijke Stand ambtenaar, weet voorzitter zelf niet, hoe het zal worden De eerste ambtenaar Burgeri. Stand (spr. zelve) heeft thans f 125 salaris. De 2e ambtenaar en de 3e amb tenaar (de beide weth.) nemen de functie gratis waar; de 4e ambtenaar (de veldwachter Boot) heeft eené bé~ zoldiging groot f 25. Er is dagelijks van 's morgens 10 uur, tot 's nam. 1 uur gelegenheid om den ambtenaar des Burgefrl, Stands te bereiken. Zelfs als de menschen en dat komt ook wel voor buiten die uren ach' „ten zijw bent" vervoegen, worden ze gaarne, zoo (©enigszins mogelijk, geholpen. Vorig jaar is er zeer veel werk aan den Burg. Stand geweest. Vele verificatiön. De Raden van Arbeid gaven veel werk in dat opzicht. De sala-< rieering is intusschen in verhouding tot naburige ge meenten niet slecht. Barsingerhorn bijv. geeft aan 3 ambtenaren dezelfde f 150 die wijl aan de twee. be zoldigden onder onze ambtenaren Burg Stand toe kennen. Heerhugowaard heeft er zelfs voor dagelijk-' schen dienst een geheel aparten ambtenaar voor aan" gesteld. Welke regeling of Ged, Staten daarvoor zullen hebben, weet voorzitter niet en kan hij' dus niet mede- deelen. De hoor Schilder vindt bet wel wenschelijk. het nog nader eens in B. en W. te behandelen. Vooiz.We zouden de salariswijziging voor amb- tenaiesse ter secretarie en voor veldwachber-bodé kun nen melden De heer Glas wil het mu aanhouden. Voorz.Wat Burgeri. Stand betreft. Ja. De heer Vijn: De vraag is, of het noodig is, die verhoogingen. Indien Ged. Staten vinden, dat de be zoldigde 'ambt. Burg Stand .,,'n mjensenwaardig be staan', daarin moeten vinden, dan kan dat nog een heel aardigheidje wezen. Voorz.Dat ztHlen Ged. Staten niet bedoelen. De heer 'Vijn: Maar de gem.jsecretaris kan het er eigenlijk best bij 'hebben zonder tijdverlies. Zoo'n hu welijk, dat komt toch maar eens, de dood komit ook maar eenmaal en met de geborenen is dat ook al zoo. VoorzitterHet is feitelijk een verbond, die functie .•en het is tegenover mijne andere betrekkingén 'n :vrije betrekking, want ik behoef het niet te zijn. Maar het zou onzin zijn, als ik' het niet wenschte te zijn. Ik wil hed wel wezen. De heer Vijn: Ik vind Ged. Staten moesten Oen secretaris eigenlijk verplienten om Ambt. Burg .Stand te zijtn. Voorzitter: Maar er moet toch rekening worden ge houden met de gem,_wet. Te Amsterdam kan toch niet worden verlangd, dat er die gem.-secretaris ook Ambt, Burg. Stand zal zijn De heer Vijn: We moesten anders maar niet te veel die Gemeentewet noemen, Vorigé vérgadéring is nog gebleken, dat er buiten, .is gegaan. En laten er 'n 20 huwelijken en evénzooveel geboorten te béhandélén zijn geweest. Laat het er 50 geweest zijn. Voorz.Het kan niet. zooals de heer Vijln dat aan geeft. er moet eenmaal rekening met de Gém.-wét worden gehouden.- De heer Vijn: Het was toch goed, als de secretaris Ambt .Burg. Stand zou moeten wezen. Voorz.Het gevolg kan dan zijn, dat het niet wordt gehandhaafd, net salaris. Het kan te laag, of ook wed te hoog zijn. De heer VijnDat laatste, dat zou enorm wezen. Voorz.In 1919 hadden we 52 geboorten, huwelijksaan giften 20, „overledenen 33, echtscheidingen 20. huweT uiksafkondigingen 3. huwelijkstoestemmingen nihil. In 1918 54 geboren, in '17 echter 50in, '18 31 overleden, ri '17 37* jn T8 17 huwelijken, hl '17 12. In '18 17 huwelijksaangiften en 33 huwelijksafkondigingen. In 17 10 huwelijksaangiften en 24 huwelijksafkondigingen, hi '17 1 huwelijkstoestemming. Sommige acten werden door den 4en Ambtenaar verleden. Goedgevonden, zoo ^en ander te berichten. De heer GlasWij kunnen uitmaken, of de salarissen "jog genoeg zijn of niet. Ze (Gedeputeerden)hoorén °"s nu eens, nu moeten wil' er ons toch eens over "hsprekem. zoo goed en zoo kwaad als we er dan ons over kuunèn zeggen. J^otz Als we de salarissen voldoende achten, kun~ we dat melden, 2j*W Glas: We mogen het niet precies kunnen jmaar we kunnen het wel op peil laten blaam, "•«taris en zoo die hebben al zooveel vérhooging, We kunnen dit wel op peil laten, Voorz.Het wordt in de secreiarie.uren waargenomen en aan moet er een beschikbaar zyn, opdat do men schen niet misloopen in onze uitgebreide gemeente. Voorzitter vindt, we kunnen «melden, dai bet salaris amb'beinarosse ler secretarie- pas is geregéld én dat dé veldwachter als veldwachter geniet f /00 met f luO voor kleeding De rest heeft hij als bode. Dat salaris wordt mu voldoende geacht, dai kunnen we schrijven. Goedgevonden. Imgeüomen verslag commissie tot wering van school verzuim, die slechLs een paar malen behoefde té ver gaderen. het ongeoorloofd schoolverzuim in de ge meente is dan ook geluükig zeer gering Ingekomen het bekende schrijven uit Ransdorp (af- schaifiing plaatselijke belasting). B. en W. gevoelen ei niet veel voor. i_/e heer 'Bossen wel. Aftrek iévenson* darhoud is nu f 600. Was die f 800, dan zou die heer Bossen hel nog niet zeggen. De heer Hartog denkt er over als B .e" W. Voorzitter: De heer Bossen mag, als hij dat wil, eer* voorstel doen, om f 800 aftrek, te bepalen. Maar toch is het doel, dit jaar althans te heffen votgens de voor dit jaar vastgestelde regeling. Mocht een voorstel tot f 800 aftrek ei- dus door komen, dan zal .dat eerst na dit jaar in werking treden. De heer Bossen is alléén voor inwilliging van het adres. Met ue anderes zes heeren voor voorstél B. en *\V., wordt het voorstel .van B. en _W. aangenomen. Voorzitter wijst er op, dal de heer Bossen, recht heeft een .voorstel i" te dienen en voorz. vindt, dan er maar niet te lang mee Wachten ook. De heer Bossen is van meemiug, het- jaar is pas begonnen. Voorzitter zegt. dat schrijven is ingekomen over grondaankoop. Spr. dacht, dal dit goed voor elkaar was, maar ze zijn in Bloemendaal met gemakkelijk. We willen grondaankoop voor de Provincie, maar de vórm scheelt zooveel. Degene, die hét voor de geméén té koopt, betaalt het en nog is hel niet goed. Wij hebben naar Gedep .geschreven om goedkeuring, en wé kregen nu een schrijven van het P.E.N. als antwoord. Maar met die hadden wij niet noodig. Wel met 'Ged. Stalen. Voorzitter wil het besluit /van den raad voorlezen. De Raad van Hoogwoud, overwegende, dat ka-bieD huizen zullen worden gebouwd op daarvoor door de gemeente beschikbaar geslelden grond; dat voor het kabelhuisje te Hoogwoiud 18 vierk. M. erf Armhuis (noodig is, voor dat te Aartswoud 12 vk. M. van het perceel aldaar, eigendom van ei ven Jan Smit te Spanbroek, dat de grond, erf Armhuis is te bekomen, a f 3 per vk. M. wat billijk is* die te Aarts woud a f 1 per vk. M. en die in de Weer© a f 2 per vk. M. Den öen November is daartoe al besloten. Nu is 't 3 Febr, Men is alzoo niet bepaald haastig geweest. Van den heer v, Tiel had voorzitter vernomen, dat wij den vorm op- zijn instagnalie hadden gekozen. Dat is intusschen (niet zoo. Niet van Tiel, wij zelf kozen den vorm. Voorz.Het is wel zoo, dat we als raad geen grond aan hen mogen verkoopen. Wel als Armbestuur (B. en W. zijn tevens Armbestuur hiei,. Dat besluit van den Raad, (ten opzichte van het ka- bedhuisje in de Weene) meet zoo gewijzigd, dat zij (P.E.N.) dat koopen van erven Stuit. De heer Vijn; Erven Stuit moestén dat schriftelijk afstaan. Als we dat schriftelijk hebben en opsturen* dan is het goed. Voorz.Ja. maar de goedkeuring van Ged. Staten moet er dan nog zijln. Ik zou er niet op ingaan wiD len. Het verschil wordt niet ingezien. De heer Bossen: Hadden B. en W. machtiging? Voorzitter: Ja, al voor jelui raadslid was, nebben wij den koop ten name van het P.E.N. reeds gedaan. Voorz.Als wij nu besluiten in den rechten vorm, dan gaat het zooals onze bedoeling, is en hebben wij géén rede tot intrekking. En zij sturen het aan Ged. Staten en Ged. St, schrijven ons voor hoe zij heit wetnschelijk achten. Dat kunnen we afwachten: Als Ged. St. een andere meening hebben al$ het P.E.N. en Gedeputeerden zeggen, aat het eens wél goéd is, dan is het goed. Zij (willen 'hetzelfde als wij, maar in an deren vorm. Het raadsbesluit inzake den voor de kabel- huisjes benoodigden grond kan (ten name van het Elec trisch Bedrijf worden gesteld. Als het besluit niet goed is. moet er een nieuw besluit worden opgemaakt. Maar nta is er geen reden, het raadsbesluit in te trekken, doch eerst de beslissing al te wachten van Ged. Stateri. Goedgevonden. Voorz.Er is ingekomen een brief van den Inspecteur der Rijkslelegraphie, waarin er op wordt aangedronv< gen. het daarheen 'te leiden, dat de telegrafisché én telefonische verbindingen boven de lichtgeleidingen van het electrisch bedrijf komen. Voorz.De palen moeten dus verander,d ook in 't Zuideinde. De Ingénieur van bet Prov. El. Bedrijf de heer v. Tiel. heeft ons zijne bemiddeling aangeboden. Volgens opgave Hoofdingenieur Posterijen en Te legrafie zijn benoodigd 5 palen van 11 M. lengte, 6 palen vaan 10 M. en 3 palen van 9 M. lengte. Goedgevonden word<V B. en W. te machtigen voor het benoodigd aantal palen. De heer Vijn vraagt nog, of geen gespecificeerde opgave zou zijn te geven Voorzitter zegt, dat het wordt begroot op f 730. Ze moeten hier kruisen en ginder ook. De heer Schilder vindt, Van Tiel maar berichten, Voorzitter het moet onder de tram door en op risico van de gemeente. Onder beding dat de ge meente de voorwaarden aanvaardt. En zonder die verklaring kan niet met legging van kabels worden aangevangen. Het moet onder de tram door en dat mag niet zonder toestemming van den opzichter lijn WognumSchagen. Er zal een opzichter bij zijn van f5 per dag, die zelve meewerkt. (Voorts is schrijven ingekomen, dat aanleg straat verlichting Boekei f950 zal kosten, exclusief koper draad en palen. Voor 't particuliere net zal er on geveer f 150 kosten koperdraad bijkomen, zoodat het dan vrijwel op de door den heer Van.Tiel aangegeven f 1100 kosten neerkomt. Die kosten te dragen door particulieren. Als die dat geld niet bij elkaar krij gen, gebeurt het niet. Voor Aartswoud moest particuliere opgave worden verstrekt. Als het volgens idée-iPjKN. wordt gemaakt en het zou door particulier goedkooper zijn, dan zou het toch jammer zijn het doo-r het P.E.N te laten doen en is het beter, de uitvoering aan particulie ren te laten. De zaak kan op een te beleggen ver gadering trouwens nader worden uitgewerkt Er is niets tegen dat het door particulieren geschiedt. De heer Hartog meent, dat er ven Aartawoud ook zoo'n schrijven was, dan kon dat mooi samen. Goedgevonden nader te onderzoeken. Het Kerk-1 bestuur te Aartswoud wil voor eigen rekening de lampen aanschaffen als het gemeentebestuur stroom- kosten en maximale belasting voor zijne rekening neemt* Algemeen goedgevonden, dat de gemeente ten be hoeve van Aarts woud stroom- en maximale kosten betalen zal. De heer Bossen: Hoe is het met betaling aan het P.E.N.? Gaat dat in termijnen of anders? Voorzitter: f35000 zou het net kosten zonder me ters, zonder palen. Het koper is allemaal betaald. De heer (Bossen acljt te zijner tijd geheele afschouw van het net wenschelijk. Voorzitter: Het P.EJSf. is er verantwoordelijk voor. De garantie draagt die ten allen tijde. Het is in het belang van het P.E.N. om ons een goed bedrijf af te leveren. De lijnwerker kan ons helpen de zaak na te gaan. Voorzitter zegt straks nog wel nadere mede- deelingen te zullen doen. Het P.E.N. kan op het hart worden gedrukt, alles eens na te gaan. De menschen die er aan geweest zijn, zijn niet alle ter zake kun dig. Voorzitter zegt, dat het niet onze bedoeling is om alles dadelijk te betalen. We willen niet eiken keer stoornis hebben. We zullen ons eerst kunnen vergewissen of de zaak in orde is. De heer Bossen merkt .op, dat aan de eene zijde van de Boekei het draad is. Aan de overzij niet, daar is men geisoleerd. Voorzitter weet niet, waar 't in zit. De heer Bossen zegt er op te zijn gewezen. Voorzitter zegt de reden te zullen vragen. Er zal onderzoek gedaan worden. De heer Glas vraagt waarom de telefoondraad bo ven de licht!eidihg moet. Voorzitter denkt van om het brandgevaar. En ook met 'het oog op den bliksem. Voorzitter merkt nog op dat Aartswoud zich met verzoek tot B. en W. moet wenden. Die spreken dan met het P.E.N. Het Kerkbestuur zal verder be richt krijgen als er geen bezwaar tegen de aanvrage bestaat en de zaak kan dan verder worden uitge werkt. De beer Bossen dacht dat dat particulier den Raad aanging en niet het P.E.N. Voorzitter: Het P.EN. moet gekend worden er zou anders als er eens wat aan haperde, zeggen kunnen: dat heeft de gemeente gedaan. Wij kunnen als Raad zeggen, we willen het al of niet hebben. Maar uit beleefdheid moeten we er het P.E.N. toch in mengen. De Raad kan zeggen het is goed dat particulieren het doen, maar in overleg met het P.E.N. De heer Vijn: Het is iets waarvan we geen ver stand hebben. Voorzitter: Juist daarom heb ik liever ook geen verantwoording. Het zou voor den naam van de Pro vincie niet goed zijn, als zij ons een bedrijf opleverde, dat heelemaal niet deugt. De heer Hartog: Er zijn een paar huisjes in dien hoek en een huisje dien kant op, die niet gèvraagd zijn voor aansluiting. Ze zijn bewoond door Jan van Soelen, Luitje Bos en Hendrik Timmerman. Zij wonen iets verder als de palen loopen. Ze wonen aan Dijk. Voorzitter: We zullen nagaan of ze willen aanslui ten. De heer Poriegies: Die 3 huizen aan Noordeind Trop-emd krijgen die ook aansluiting? De heer Vijn: Er staan daar 4 huizen. Voorzitter: Ja, Jn. Schouten. De heer Poriegies: En Jaap Hoogland ook nog. Voorzitter aegt onderzoek toe. Voorzitter deelt mede, dat hij schrijven heeft ont vangen van A. de Vries, die op de voordracht stond voor onderwijzer te Aartswoud. Die geeft te kennen dat hij door benoeming te Oostzaan niet in aanmer king wenscht te komen voor Aarts woud. De Raad gaat in comité-generaaL Uit 11 sollicitan ten is door B. en W. in overleg met den Arrondis- sements-schoolopziener eene voordracht opgemaakt als volgt: 1. J. Boot, Beemster, 2. R. Bruin te Hoog woud, 3. S. Post te Zaandam, 4. A. de Vries te Hoorn, die zich terugtrekt. Uit deze voordracht wordt als onderwijzer 3e leerkracht aan de school te Aarts woud benoemd de heer R. Bruin met algemeens stemmen. Voorzitter hoopt dat goede keuze is ge daan. Aan' de orde is' nu benoeming administrateur ge meentelijk electrisch bedrijf. Tot lijnwerker is door B. en W. benoemd de elec- tricien Jan de Vries Lz. alhier. Sollicitanten voor administrateur zijn: Jan de Vries Lz., J. Rood Dz., slager, Weere, D. Rempt Sr., Aartswoud, E. Glas, Gouwe, F. Hauter, Hoogwoud, C. Swan, Hoogwoud, Joh. Veerman, Aartswoud, C. Pij per, Hoogwoud. Alzoo 8 sollicitanten. Met algemeene stemmen J. de Vries Lz. benoemd. Ook hier hoopt voorzitter dat goede keuze is gedaan. Salaris lijn werker is f 1.50 per aansluiting. Dat van administra teur fl per aansluiting. Goedgevonden wordt de regeling voor belooning tot hulp bij brand zoo-danig te regelen, dat voortaan 50 cents per uur wordt uitgekeerd. Volgt bespreking schoolpantoffels. Voorzitter zegt ingevolge bespreking met Nieuwe Niedorp over ver strekking van schoolpantoffels, getelefoneerd te heb ben met Nieuwe Niedorp. Aldaar was de bedoeling om op de gemeenschappelijke school te Langereis, waar 37 kinderen zijn, die alle 37 elk een paar school pantoffels te verstrekken. B. en W. zouden gaarne van Öen Raad vernemen, of die kan goedkeuren, 37 paren te verstrekken. Als aan allen wordt gegeven, behoeven we geen grens te stellen; willen enkelen bedanken voor de pantoffels, dan moeten ze dat zelf weten. Grens zou er niet noodig zijn dan. Maar de helft der leerlingen komt van Nieuwe Niedorp. Dus als grens trekken wel noodig werd geacht, zouden we B. en W. van Nieuwe Niedorp daarover eerst ook moeten hooren. Het gemakkelijkst en royaalste zou zijn, allen maar schoolpantoffels te geven. Door elkaar genomen is Stroomer hier de laagste inschrij ver. Er is sprake van een tweetal soorten en wel van ijs-pantoffels en tapijtpantoffels de laatste zijn de minst goede in kwaliteit. Voor ijspantoffels werd maat 3045 opgageven door Stroomer f 1.75, door Niele f 1.8734 per paar. Maat 36~42, Niele f 2.17 3^, Stroomer f2.25 per paar. Het verschil is dus lut tele centen. Er zou ingeschreven kunnen worden en den een niet bevoorrechten boven den ander. De heer Portegies: We kunnen het ook niet op 2X cent bekijken. Voorzitter: We hébben het nu nog alleen over school Langereis. De heer Bossen: En in de andere scholen, werden daar dan wel pantoffels verstrekt? Voorzitter: Neen, alleen in Aartswoud is het voor gekomen. De heer Glas: Heeft Nieuwe Niedorp er toe beslo ten? Voorzitter: Ja. Als wij het niet doen, komen wij dus eigenlijk in conflict. De heer Bossen :Eh nu de andere scholen? Voorzitter: Ja, we krijgen wel wat conflict met de andere scholen ook. De heer Schilder: Het initiatief ia uitgegaan van Nieuwe Niedorp. De heer Glas: Ik zou niet met Nieuwe Niedorp in conflict willen om 'm stuk of wat pantoffels. Dan zou er weer een gecombineerde vergadering noodig zijn. Voorzitter leest uit de notulen der met Nieuwe Niedorp gemeenschappelijke zitting voor, dat toen is besloten omtrent aanschaffing van schoolpantof fels, dat er geen bezwaar was, die voor beide ge meenten aan te schaffen, indien dit althans noodig ewrd geoordeeld. Het was 'goed, zegt voorzitter, dat wij het initiatief namen; wij hebben het beheer over de school. De heer Bossen: Ik ben er voor om hen die in aan merking willen komen, opgaaf te laten doen'. Die er buiten wil blijven, houdt zich dan wel stil. De heer Glas: We kunnen niet zeggen: Hier heb je pantoffels, tegen 'hen, die ze niet willen hebben, want daar kun je ook niet aan doen. In welken vorm moet dat? Voorzitter: Het beste is, een brief te schrijven in overleg met de H. d. scholen. Als ik in overleg met de wethouders een briefje opmaak, dat door mid del van onderwijzers en kinderen aan de ouders wordt verstrekt, met verzoek op tijd te willen be richten of men in aanmerking wil komen, dat zou wel goed zijn. Er moest dan in medegedeeld wor den dat de pantoffels beschikbaar zijn voor die er voor in aanmerking wil komen. Daarnaar kan dan de bestelling worden geregeld. Allen vinden het goed. De heer Bossen wil' in denzelfden geest ook ver- strekking voor de kinderen op de andere scholen I in onze gemeente. De heer Hartog zou dat eerst nog willen aanhou den. Voorzitter: We moeten rekening houden met ons j kohier. Al schaffen we de pantoffels nog niet aan, toch moeten we er rekening mee houden met het kohier. De heer Vijn: t Is wel aardig, maar we dienen toch rekening te houden met de kosten. De heer Bossen: Als de Langereis pantoffels krilgt dan de andere 3 ook, vind ik. De heer Poriegies: Dat vind ik ook. Voorzitter: Dan uitmaken of de B^zondere school ook i naanmerking komt. De heer Bossen: Daar ben ik voor. Voorzitter: Maar we moeten *t uitmaken. En moe ten dan alleen die kinderen ervan die van (Hoogwoud komen of die uit Opmeer ook. En met de Weere- school, die uit Abbekerk ook? De heer Glas: We moeten eerst eens weten of de menschen ze willen hebben. Voorzitter: Ze vragen niet. Ze vragen hier heel weinig, 't Is niet zoo gemakkelijk. De heer Glas: Het behoeft niet persoonlijk, het kan door een vereeniging'of zoo gevraagd 'worden. De heer-Bossen: Ik ben er voor en al is dit seizoen al gevorderd, dan toch voor den volgenden winter konden w'e goed klaar zijn. Voorzitter: Daarom moeten we er meer van we ten. De kosten kunnen geraamd worden. We kun nen daar boven of beneden raken. We zouden ze nu kunnen aanschaffen of ook van den herfst. We kunnen echter in de Langereizer school alvast nu wel doorgaan. Algemeen goedgevonden. We zullen dan nog wel met Abbekerk en Opmeer spreken over de zaak. De heer Bossen: De prijs? Die zou van den herfst wel lager kunnen zijn. Voorzitter vraagt nu eerst of idée-Bossen om meerdere scholen pantoffels te verstrekken, wordt gesteund? De heer Poriegies steunt het. Voorzitter: We kunnen opgaaf vragen aan de ou ders. Stemming voorstel-Bossen. Wordt met 5 tegen en de heeren Bossen en 'Poriegies voor, verworpen. Dus alleen school Langereis pantoffels verstrekken. Rondvraag nihiL Volgt sluiting onder dank. Zitting van Dinsdag 3 Februari 1020. Een lugubere zitting. Het was een lugubere zitting vandaag... diefstal en nog eens diefstal... Slechts één helingzaakje bracht wat afwisseling" in het treurige beeld vain des menscben onbetrouwbaarheid, heden ter zitting zoo bedroevend duidelijk aangegeven... (We beginnen bij het begin. En dat was de .zaak van den heer Officier contra Karei Willem .van Swinderen, een 30_jarige te Onst" wedde geboren schildersknecht, die thans gedetinéérd is en Gerrit Stap. een machinist uit Bergen. Die twee hebben jn den nacht van 29 op 30 Nov. jl. te Koe dijk bij Dieuwertje de Bruin, een ruim 30_jarige stq vige Winkelierster, wedufwe van dein heer Van dér Zijde, geldén en goederen geroofd en daarbij diéfstal mét inbraak (te zamen én in vereeniging) gepleegd. Van Swinderen heeft bovendien in Bergen in October én November jl. zijn Blag nog gesfagan,. terwijl Stap 'm te Alkmaar op eigen gelegenheid nog geraakt heeft in begin November, jl. Die laatstgenoemde hel dendaden betroffen meer speciaal de „onderafdeé- ling" rijwielen. De weduwe v. d. Ziipe te Koedijk werd door het ongewoon bezoek ih dien Novembernacht gewekt en de dieven vluchtten. Eén hunner, van Swinderen, strui kelde daarbiji nog over een drempel ein, voegde zich daarna met bekwamen spoed bijl zijin broeder in den Heere. de dappere Gerrit Stap, die met buit en mattén naar ziin moesie toog, waar een ^an ander gesorteerd en verdeeld werd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1