dit bedrag met toeslag aan te vullen, echter met uit zondering van den leerling-electricien en den contro leur te St. Panoras. Allen voor. Verder stelt de heer Paarlberg voor niet 8 dagen stokers 10 dagen verlof toe ie staan, doch twee Volle weken. Er is nog al eenig personeel dat ver weg woont en zoo zuilen ze nog tweemaal per jaar een poosje in den familiekring kunnen verkeeren. De lieer Bakker stelt voor hen voor den verloftijd dubbel loon uit te keeren, opdat ze ook in de ge legenheid zullen zijn hun reis te betalen, jaar wel iteszaL gebeuren, want de steenen zijn ver- verworpen. De heer Paarlberg zou verder aan dé gascommissie willen voorstellen om het pensioen voor het personeel vrij te maüen. Voorzitter meent, dat dat terugkomen is op eea pas genomen besluit. De heer Paarlberg meent van niet. Zoowel de sa larissen geregeld worden zonder naar overeenstem ming van het gemeentepersoneel te vragen, kan toch ook door het haórijf het pensioen betaald worden, zonder met de gemeenteambtenaren in conflict te komen. Meent voorzitter echter dat het voorstel niet voor behandeling vatbaar is, legt hij er. zich bij neer. Voorzitter en ook de lieer Van Exter meent, dat li et op een besluit terugkomen is. De geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid, den heer öchrieken, worden hierna door de heeren De Groot, Métten en Paarlberg nagezien en in volkomen orde bevonden, zoooat tot toelating besloten wordt. Rondvraag. De heer De Groot vraagt of er nog wat aan üe Spoorstraat gedaan wordt. Er is een bedrag van f 1U0U voor op de begnooting uitgetrok ken. Voorzitter zegt, dat voor dit onderhoud eventu- eele besluiten door N oord s c kar woudé moeten worden genomen. Ik vrees echter, zegt voorzitter of er dit jaar wel iets zal gebeuren, want de stenen zijn ver bazend duur. De heer Paarlberg zegt hierna het volgende: Mijnheer de Voorzitter, zoo u weet lie&u er zich de vorige week een geval voorgedaan, waaroij, onze piaat- sehjKe geneesheer weigerde een arnilasiig kind le hel pen, hoewel, naar ik meen, een briefje van hel ann- nesiuur getoond werd. liet gevolg daarvan was, dat dit ernstig zieke kind per rijiuig naar Sciiagen moest, om daar onderzoent le worden. Het is hier niet mijn doel deze houding te becrL liseeren, doch ik weinsch alieen le vragen ol maatre gelen zijin genomen, dat ook armlastige gezinnen van voldoende geneeskundige hulp verzekerd zijn. Hier was een menschenieven op het spel, en daaraan dienén ook armlastige gezinnen niet onnoodig blootgesteld te worden. Voorzitter antwoordt hierop, dat het burgerlijk arm bestuur maatregelen heeft getroffen, en dat door B. en W. in overleg is getreden met den Inspecteur van hel Geneeskundig Staatstoezicht op een geneeskundigé behandeling in armenpractijk, de heer Aldershoff Utrecht, doch dat daarvan nog het antwoord wachtende is. Paarlberg is met dit antwoord tevreden. De heer Paarlberg stelt hierna voor met de andere gemeentebesturen de volgende voorstellén té bésprékén Verbod van verkoop van sterken drank in het klein van Zaterdags 12 uur tol Maandags 8 uur, óp Chris-) -telijke, nationale en andere feestdagen en op dé kéy1 mis, verder sluiting 's avonds om 10 uur liefst om; 0 uur. Do neer Hart is er niet voor.. Hij mpeint dat elk zelf wijzer moet wezen en vil daarom liever vrijheid laten Na eenige bespreking wordt dit voorstel mot 4—2 stemmen verworpen. Vóór de neeren Paarlberg en Bakker De heer Bakker vraagt hierna of het nu niet moge lijk is, om aan goedkooper melk te komen. Voorzitter zegt, dat de melkslijiiers en bloc de gele genheid hebben hun te korten door tusschenkomst van den minister aan te vullen voor 15 ets. per liter. Op deze manier is het mogelijk de melk iets goedy kooper te krijgen. De .neer Bakker zegt, dat het in Scnage'n en Winkel ook lager is dan 20 ct. De "heer Mei ten zegt, dat de fabrieken het aan él- kaar verk-oopen voor 18 ets. Veel goedkooper zal het dus wel niet gaan. De heer Bakker vraagt verder, of geen Amerikaan-' sche schoenen en kunslwollen dekens voor 1.90 be schikbaar kunnen worden gesteld. VoorzitterIk heb menschen hiervoor op het raad huis gehad en hen 'gevraagd, of ze er voor gevoelden. -Ik zei hun tevens, dat ik voor de kwaliteit niet inM stond. Ze wenschlen er geen gebruik van te maken. Een voorstel om de gelegenheid voor bestellen opén te stellen wordt met 3—3 stemmen verworpen. Voor de hoeren de Groot, Bakker ein Paarlberg. Do heer Bakker deelt hierna mee, dat sinds enkélé weken hier een wonhigbouwvei'eeniging is opgericht, de statuten ter goedkeuring zijn opgezonden en de vereenigiing noopt, binnen afzienbaren tijd met voor stellen te komen. Hij: hoopt dan op de sympathie van de11 raad in deze te kunnen rekenen. Verder vraagt de heer Bakker, ol het niet mogelijk is om hel kind va|n Pool in hét ziekenhuis 'op te laten nemen. r Voorzitter zegt, dat de menschen zelf daaryoor be slist niet le vinden zijn.. Alle mogelijke voorstellen zijn gedaan, <Loch ze wenschen beslist in hun woninkje hij elkaar te blijven. Hierna wondt door den heer Blakker een motie in gediend naar aanleiding van de laatste benoeming van een iklerk aan de gasfabriek, welke luidt als volgt: h 'Be Rlaad der gemeente Oudkarspel; in vergadering bijeen d.d. 18 Februari; gezien het feit, dat tot klerk aan de gasfabriek is benoemd een'ongeschoolde kracht, n.1. een bejaard landbouwer, op een salaris van f 1300 tot f 1800, ter wijl er onder de andere sollicitanten goede geschool de krachten waren, n.1. gediplomeerde boekhouders; dat, met deze benoeming het persoonlijk belang voor het gemeenschappelijk belang gesteld is, pro testeert .ten zeerste tegen deze benoeming en besluit deze motie ter kennis te brengen van Ged. Staten. Deze motie wordt met 51 stem verworpen. De heer Paarlberg deelt hierbij mede, dat deze be noeming wel niet zijne instemming bad, doch de bè*- noeming bij gesloten stemming geschiedt is. Daar om wensclit hij zijn stem niet aan dit voorstel te geven. De heer Meiten: Het gebeurt in vergaderingen meermalen dat afgegaan wordt op praatjes buiten om. Ik zou gaarne willen, dat we ons daar boven verheven konden stellen. Voorzitter: Ik ben het er volkomen mee eens; ik ach't dit niet in het belang van de gemeente en geef den Raad in beleefde overweging, zich daarbuiten te houden. Hierna sluiting der vergadering.

Schager Courant | 1920 | | pagina 6