Alputi Nims- MiittiMii- L»iiNVhlij. DINSDAG 16 MAART 1920 Nieuwe Abonné's GRATIS. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. SCHA JaarQRnq No. 6684 Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCIIAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. AD VERTEN TIÉN van 1 'tot 5 regels f 0.80, iedere regel nieer 15 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend voor de Schager Courant ont vangen de nummers die nog voor 1 April verschijnen Mifnh. de Redacteur, Verzoeke beleefd ©enige plaatsruimte ïn uw véél gelezen blad. Bij voorbaat dank. AAN DE KOOLBOUWERS! Nu wij weer aan 't begin staan valn i onze akkerbeizig-' heden, de koolbouw in de zoo goed als afgeloopen campagne bij zeker een eik tuinbouwer in, 't minst niet loonend is geweest, rijst bijl ieder onzer de vraag op: zullen onze inspanning en ijver voor 't komende jaar weer voor een groot deel verloren moeten door den lagen geldkoers van onze voornaamste afnemers, in 't buitenland? Want zullen de uitgeputte rijken, welke door de ontzaglijk zware lasten gedrukt, zich dit komende jaar financieel eenigszins kunnen ophef fen 't kan dunkt mij en meer bevoegden wel als een vaststaand feit worden beschouwd, dat ook bij een straks mooglijke rijzing der geldswaarden, zij nog wel niet een peil zullen hebben bereikt, dat dé koop kracht dier buitenlanders van dien aard zal worden, dat voor bedoelde tuinbouwproducten een loon enden prijs zal worden gemaakt. Met 't oog op die m.i. niet zeer gunstige vooruitzichten, wensen ik de aandacht der kool bouwers op één, vooral voor dit. jaar m.L aan te bevelen product te vestigen, en wel op den verbouw van graangewassen. Van naar 't me voor komt goed ingelichte zijde werd me onlangs meege deeld, dat het hier in gehe©l Nederland getééldé graan net voldoende is voor voeding der inwoners van Am sterdam ien Rotterdam, voor een vol jaardat dus het resteerende gedeelte van oins laind in dézé afhan kelijk wordt gesteld van in hoofdzaak over zee. transportkosten o.a. vanuit Amerika tegeiniwoordig enorm hoog zijn en deze door de voortdurend stijgende ar- beiasloonein. nog hooger dreigen te worden komt 't mij en zéker wel meerderen met 'me, voor, dat de Verbouw van graangewassen dit jaar, zoo ik reeds zei. veel aanbeveling verdient. Tot eind dezer maand kan nog zomertarwe worden uitgezaaid; plannen zullen in overweging worden .genomen, om tegen oogsttijd een dorscnmachine ter plaatse te krijgen, dus zou ik een ieder tuinbouwer willen toeroepen: „Breékt ééns met de aloude traditie, van maar alles weer met kool te planten", doch zaait het land dat zich daartoe het best voor leent, dit jaar met graan of andere zaad gewassen. Met hoogachting, M. VISSER. Tuinbouwer, Noordscharwoude. 12/3, '20. WTERINGERWAARD. Donderdagavond verga-derde de Bouwvereeniging „Volkshuisvesting"," onder leiding van den heer Jb. Kóoij Kz. Aanwezig 17 leden. Bij de opening zegt voorzitter, dat het bestuur een moeilijke taak heeft gelhad, nader in het jaar verslag vermeld. Een stapel ingekomen stukken, die voor de leden aandeelhouders ter inzage liggen, worden voor ken nisgeving aangenomen. De voornaamste zijn wel de Koninklijke goedkeuring en het raadsbesluit inzake de Bouwvereeniging. 'Door den secretaris wondt nu een keurig, gesteld verslag uitgebracht van de werkzaamheden over het afgeloopen tijdvak. Gememoreerd werd, dat het onegveer IO1/2 maand ge leden is, dat de vereeniging is opgericht. Er is vedl teleurstelling en vertraging geweest, piaar de weinigé vooruitgang mag niet aan h-et bestuur worden geweten. Achtereenvolgens passeert Inu de revue wat er al zoo is gebeurd. 2 Juni 1919 werd de Kon. Goedkeuring en de toelating der vereeniging als uitsluitend in heï belang der volkshuisvesting aangevraagd eln eerst 27 Dec. 1919'werd deze toelating verkregen. Intusschefa had het bestuur zich onledig gehouden met de bouw plannen en grondaankoop. Het meest geschikt werd geacht de grond aan den Molenweg. Daar de verkooper niet anders dan de geheele lengte langs den wég wilde verkoopen, werd daartoe besloten. De prijs was f 1.50 per vierk. M. Deze grond werd geschikter ge oordeeld dan eenig elders. Vooral met hét oog op het feit. dat alle huuraanvragers in de kom wilden wonen, bleef deze grond het meest geschikt. De heer Dekker te Anna Paulowma kreeg opdracht voor het ontwerpen van het plan. Hoewel er zich 12 rrsonen als huurders hadden aangemeld, werd besloten woningen te bouwen, np 6 gewone eenvoudige en 2 iets geriefelijker. 19 Juli 1919 werden deze plannefn den raad toegezonden, 31 Juli kwam van B. en W. namens dén Raad het verzoek om zoo mogelijk goed- kooper te bouwen en te trachten, minder kostbaren bouwgrond te koopen. 9Aug. werd geantwoord, dat dit onmogelijk was. De genomen Raadsbesluiten werdén 26 Nov. door Ged. Staten goedgekeurd. Door tusschenkomst van dén Burgemeester kwam na een onderhoud van dezen bij het Departement van Arbeid de toezegging,-dat er aanbesteed kon wordefn. 3 Febr. 1920 is toen aanbesteed en het werd f 1800.231/2 boven de begrooting gegund dn is thans reeds met het werk begonnen. Is nu aan de orde bespreking over een stukje over schot bouwgrond, ter grootte van ongeveer 1400 vier kante M. Voorzitter zegt, d'at de heer Sijbrands het dit jaar wil huren voor f25. De heer Van Ham geeft in overweging om het als tuingrond te reserveeren voor de eventueele nieuwe bewoners. Na. eene breedvoerige discussie wordt besloten om het dit jaar te verburen aan den heer Sijbrands voor genoemd bedrag. Punt 5 is: Verhuring woningen, Voorzitter vraagt of de vergadering machtiging wil geven aan het bestuur om de woningen te ver huren of wil men daar een aparte vergadering voor beleggen. Tot dit laatste wordt besloten en tevelns dat het bestuur zelfs geen aanbeveling zal opmaken. Er zijn 15 aanvragers, terwijl nog wordt medege deeld dat f1484 aan huur moet worden opgebracht voor de 8 woningen; dat komt hierop neer, dat 2 woningen moeten opbrengen ieder f 4.40 en 6 wonin gen elk f3.30 per week. Een vaste huurprijs schijnt echter niet te kunnen worden gesteld, omdat dit zal afhangen van de inkomsten van den huurder. De huurprijs zal n.1. moeten zijn een zesde van de in komsten. Dan vraagt voorzitter verder blanco machtiging te geven aan het bestuur voor allerlei dingen. De heer Van Ham zegt nooit te hebben begrepen wat feitelijk een blanco machtiging is; ik heb me er werkelijk over verwonderd dat er het geheele jaar geen vergadering is geweest. U zegt wel er zijn van die kleine dingetjes, doch als wij' 'nu niets an-< ders te doen hebben dan ons naam te teekenen en f 10.te storten voor ons aandeel, hebben we werke lijk niet veel te vertellen. De heer Sijbrands zegt dat het bestuur zelf ook niets heeft te zéggen. Burgemeester en Wethouders hadden feitelijk blanco mandaat. Door den heer Zeeman wordt een artikel voorge lezen, waaruit blijkt dat door het bestuur in geen enkel opzicht misbruik Is gemaakt van de blanco machtiging. Door den Inspecteur is voorgesteld als vergoeding voor den secretaris f5.per woning, alzoo f40. per jaar. Algemeen is men van oordeel dat dit te weinig is en wordt in bespreking gebracht of er ook iets ge vonden kan worden dat ook over het afgeloopen jaar iets zal worden gegeven. Aangezien men echter niet weet, waar het van daan te halen en de secretaris het ook niet zou willen aanvaarden, wordt goedgevonden f40.per jaar. Getracht zal worden dit een volgend jaar te ver- hooigen. Laatste punt is verkiezing twee bestuursleden, we gens periodieke aftreding van de heeren H. Kok en H. Sijbrands. De heer Kok had te kennen gegeven beslist niet meer in aanmerking te willen komen. Na een serie stemmingen en herstemmingen worden gekozen de heeren J. Speets en J. van Ham. Met den wensch dat we voortaan met minder moeilijkheden zullen hebben te kampen, wordt de vergadering onder dankzegging gesloten. DE VEEVOEDERCONTRACTEN. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft aan de leden van de Kamer meegedeeld, dat de bijzondéré commissie, waarvan voorzitter is de heer Van Sasse van Ysselt, aan welke is opgedragen, verslag uit te brengen over: een onderzoek ter zake van de ovér- eenkomsten, bedoeld in het wetsontwerp belrefféndé bereiding van veevoeder uit afvalproducten, de han delingen van de regeering naar aanleiding van die overeenkomsten eln de geldelijke gevolgén daaruit voortgevloeid of nog voort te vloeien, heeft bepaald, dat de leden der Kamer, ingevolge art. -42 van het reglement van orde, schriftelijk hun opmerkingen aan de commissie kunnen, inzenden vóór 25 dezer. Een voor de leden der Kamer toegankelijk© ver gadering van bovengenoemde bijzondere commissie zal worden gehouden op Vrijdag 26 dezer, 's mörgelns 10 uur. Aan de Telegr. wordt gemeld, dat de commissie in zake d© vee voedercon tracten heeft beslotém aan dén accountant W. K. de Brey op te dragen, een nauw keurig onderzoek in te stellen inaar ieder contract af zonderlijk. ANNA PAULOWNA Zondag 28 Maart wacht ons wederom op muziek- en tooneelgebied een mooie avond. De harmonié van Wieringen, die op muziekconcoursen talrijke eerste prijzen heeft behaald, zal dan een .concert geven in de zaal van den heer Slikker te Kleine Sluis. Ter af wisseling zal de tooneelclub, verbonden aan genoemde vereeniging bet mooi© Indische tooneelstuk van Fa- bricius „De rechte lijn" opvoeren. Waar dus dubbel kunstgenot zal worden verschaft, en de .entree zéér billijk is, nl, f 0.75, kan de zaal evenals onlangs met het tooneelstuk „Alleen op de wereld" wel wéér ééins geheel gevuld worden. EEN BOFFER. Zekere J. de Jong uit de gemeente Gaasteriamd vér- trok in 1907 naar Amerika. ïin 1914 werd hij voor de mobilisatie van het Nederlandsche leger opgeroepen. Zich toen op de Filipijnem bevindende, ontving hiji dien oproep nijet vroeg Igenoeg, 'olm nog te kunnen vertrekken. Hij werd toen bij het Amerikaansche leger imgeiJ deeld, vertrok naar het front én was voor elnkele dagen nog bij het bezettingsleger aam dein Rijn. Tweemaal poogde hij tevergeefs naar ons land te vluchten, fle derae maal gelukte dit. Hij kwam biji zijn familie in Friesland etnwerd als#deserteur van het Nederlandsche legcr aangohoudém ©n 'ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. ENKHÜIZEN. 13 Maart. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad, om dén aftrek der plaatselijke inkomstenbelasting te brengen van f 550 op 1 800, veri" meerderd met f 25 voor elk kind béneden den 14-jari gen leeftijd. Het percentage loopt va(nl 5 tot 10 procent. Verder besloot de Raad om na 28 Maart wanneer da melkverkoopers niet afwijken van dén tegen wooif digem prijs 20 cent per liter zelf een gemeéntélijlk mdkbedrijf in te stellen. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspénsionf neering heeft in eein adres aan de Tweedé Kamér o.a. te kennen gegeven dat reeds thans, zoo kort nadat do ïnvaliditeits- en de Ouderdomswet in werking zijn ge treden, afdoende is gebleken dat deze wettêu zich niét aanpassen aan den Nederlandschen volksaard en door velen óf met grooteln weerzin worden nageleefd óf zélfs worden gesaboteerd; dat de wijze van premiebetaling in hooge mate impopulair is en tot allerlei verzet aan" leiding geeft en de premich door de werkgevers én dé bedrijven worden afgewenteld op de verbruikers, maar voor de met-kapitaalkrachtige etn vele andere werkgevérs een, beswaar zijn om zich de in 'hun leven noodzakelijke hulp te verschaffen; dat een dergelijke verdeélimg van lasten in strijd is met het beginsel van belasting naar draagkracht; dat ondtmks den zwaren en hinderlijken last het Nederlandsche volk in bedoelde wet opi het doel den o.uden vah dagen een minimum inko" men te waarborgen niet wordt bereikt daar de over gangsbepaling in art. 24—37 slechts een uitstervend Staatspensioen geven,, zal dus niet in loondienst werk zame en vooral de jeugdige staatsburgers onmachtig zijn of er niet aan denken zich vrij willig te verzekeren en de werkelijkheid zich niet stoort aan het naïevo uitgangspunt der wet dat de loomtrekkenden en zelf standigen van tharjs ook de loontrekkingen en* zelf" standigen van ovetmorgen zullen zijn. Het hoofdbestuur zi,et al de grondfouten dezer wet" ten de splitsing in loontrekkenden en zelfstandigen, meent dat deze verdeeling i!n twee groepén van staats burgers in de door het Nederlandsche volk gehuldigde opvattingen geen steun vindt en is van oordeel dat een afdoende verbetering dier wetten onmogélijk is zoolang de z.i. geheel willekeurige splitsing wordt ge handhaafd. Het verzocht zoo spoedig mogelijk tot wijziging van de bedoelde wetten steun te verieénén én m hét ibijh zonder te besluiten dat alle burgers én burgeressen die na 3 December 1919 den 65-jarigén leeftijd be reiken zoowel in loondienst als zelfstandig blijvend ge waarborgd zullen zijin valn deïi minimum-inkomen. MOTORKENTEEKENBESLUIT. De Minister van Waterstaat heeft het le lid van art. 7 van het Motarkehieekénbesluit (zie „St.-CL" 276 van 24 Nov. 1905) met ingaing van] 1 Mei 1920 ge" wijzigd, zoodat het zal luiden als volgt: „Het nummer met letter moet zoowel links en rechts van het rijtuig als van achteren zichtbaar zijn. Daartoe I moet het worden aangebracht: a. hetzij aan weerskanten op een metalen plaat, welke aan de voorzijde van het rijtuig, in vasten stand, recht en ongeveer horizontaal vooruitsteekt; b. hetzij aan weerskanten van het voorgedeelte eénér benzinebewaarplaaté of dergelijk voorwerp, indien dit voorgedeelte zich vlak achter het balhoofd bevindt; terwijl het bovendien aan de achterzijde van het rijtuig wordt aangebracht op een metalenplaat, beves tigd aan het zadel, aan den bagagedrager, aah het achterspatbord, of wel aan de auo-zitting. OUDKARSPEL. In de bestuursvergadering vajn de tuinbouwvereeni ging De Eendracht j.i. Zaterdagavond gehouden, zijn gekozen als voorzitter de heer J. Joman, als vioer voorzitter de heer A. Swager én daar niemand er voor gevoelde de functie van secretaris te vervullen, als secretaris-p enniingm. buiten het bestuur de heer A. Timmerman NOORDSCHARWOUDE. Door de tuinbouwvereemigiing Tuinhouwbelang is be sloten op den beschrijvingsbrief voor de vergadering van den Noordeimarktbona te plaatsen het voorstel om het verplicht veilen vain Sneezenkool te laten vervallén. I Men was er echter niet voor, om ook de wijze van be taling vrij te stellen. Dit wenscht men absoluut over het betaalkantoor. O.m. kwam ook ter tafel een voorstel ora voortaan niet per 100, doch per 50 kilo te veilen, doch hier" voor was geen meerderheid te yindeüi. In bespreking kwam de wijze van aanvoer van wor telen. Vroeger geschiedde dit per bos, doch om af te komen van den arbeid in de vroege moraenurejn, dat hieraan onafscheidelijk verbonden is, werd destijds het besluit genomen om ze los per gewicht te veT koopen. Het schijlnit echter, altfh^ins het wordt ten zeerst© i gevreesd. dat de wortelen hierdoor eén lageré prijs I opbrengen, omdat deze regel niet overal doorgevoerd 1 was. Er is dan aain de hand van de verschillende ber zwaren, die nu en ook eerder reeds zijn geopperd, besloten, om de leden vrijheid te geven om per bos of los te veilen. Afschaffen van verplicht veileln ook van winterkool wenschte men te Oudkarspel, waardoor dit punt op I den beschrijvingsbrief komt. Tui'nbouwbelang voelt hier voor niet en zal alzoo dit voorstel niet steunen. Niet-leden. jLie over de veiling verkoopen, wil men miet 5 pét. extra belasten, leden die buiten de veiling verkoopen, wil men als straf een jaar schorsing toef dienen. PROV. COMMISSIE TOT BEVORDERING DER VEEFOKKERIJ. Op de laatst gehouden vergadering van de boven genoemde commissie werd in de plaats van. den heer R. Visser Lz„ die vertrokken is naar het buitenland, benoemd tot secretaris-penningmeester de héér E. Koster Dz., te Bobeldijk. GEMEENTELIJKE ELECTRICITEITSBEDRIJ- VEN. Zaterdag vergaderden in hotel - Proot te Alkmaar een 30-tal afgevaardigden valn Gemeen lelijke Eleotr. Bé" drijven, welke in begilnsel besloten aan de g&meénté besturen voor te stellen dat huln gemeenten lid zouden worden vain de evelntueel op te richten vereéniging van Gem. Eleclr. Biedrijven in Noordhollalnd, welke tot doel zal hebben de belangen dier bedrijven te beharti gen Een voorloopige commissie werd beino«nid. GRENSGESCHARREL. Men meldt uit Limburg aan het Hdbl. Ondanks het verscherpte passénstelsel, dat enkele weken geleden werd ingevoerd aan de Duitsche gréns, omdat dag aan dag bijna heel Limburg leegliep voor het doen van ijnkoopen in Rijnland, blijft het met eiken uitgaanden en binnenkomenden trein een gé" weldige drukte. Want heel velen, nu ze op een bé" wijs van Nederlanderschap de grens niet langer kunnen passeeren, zonder te veel last te ondervinden, héb" ben een formeeleh pas aangevraagd en gaan, de zakken volgepropt met goedkoope Marken, het Rijnland in, om vaak van een eig koude kermis thuis le komen. Tegenover de Auslander toch, vooral als die Auslander Nederlanders zijn, die immers m'aar zoo weinig guldens voor een grooten voorraad Marken behoefden neer te tellen achten de Duitsche winkeliers vrijwel alles ge" oorloofd. Sommigen hier en daar op aandrang van de gemeentelijke autoriteiten weigeréln botwég om aan Hollanders te verkoopeln én dat zijn eigenlijk nog de besten. Zij zorgen tenminste, dat de arükeletn die Duitschland zelf noodig heeft, in het land blijven, maar de minder tnauwgezettén verhoogen de prijzefn hunner artikelen met 30, 50 Ja hier en daar zelfs met 100 pet., zoodra ze weten met een Nederlander te doen te hebben. Om zich tegen dergelijke praktijken te vrijwaren, gaan tegenwoordig vete Nederlanders, eer ze de grens overtrekken, zich niet alléén van een pas voorzien, doch knoopen ze ook connecties aan mél in hun woonplaats huizende Duitschers, die tegen goede belooning graag mede naar Duitschland gaan om daar als trait-d'unioh te fungeeren tusschen den Nederlandschen kooper en den Duitschen veld* kooper. Langs dezen weg gelukt het velen nog om de din gen te koopen, die ze noodig hebben of vaak ook niet noodig hebben, doch mee naar huis nemen omT dat ze goedkoop zijn of een aardig effect maken. Zoo zagen we dezer dagen bij een vrouw, die een kléin handel in brandstoffen drijft en er een paar handen op nahield om met geen tang aan te pakken een mooi© zwarte doos. gevoerd met donkerblauw satijn en voor zien vah een eompleet stel instrumenten voor mani cure te pronk staan. Een voorbeeld uit honderden, die bij te brengen zouden zijn om te bewijzen dat onze koopgrage grensbewoners tal van dingen mee naar huis sjouwen, niet omdat ze die noodig hebben, maar eiikel omdat ze' voor Jhjha 'niets te krijgen zijn. Gaan vele Nederlanders uit louter weelde over dé Duitsché Siens, het omgekeerde is helaas het geval met vélé uitsche kinderen, die dag aan dag naar Nederland komen, van diep uit het Rijnland. We hebben ze al aangetroffen, die, met knapzak op den rug, uit de buurt van Keulen kwamen en loopende den tocht naar Limburg hadden volbracht iln de hoop zich daar eens goed vol te kunlnen eten, ©dn hoop waarin ze vrijwel nooit bedrogen wordeh. De milddadige Limburg- sche plattelander zoodra hiji een bedelaartje aan zijn deur ziet, dat zich ontpopt als een uitgehongerd, slecht gekleed Duitschertje, is steeds dadelijk bereid om zoo'n tobberd, die den honger op de kaken heeft en als gevolg van langdurige ondervoeding veel te klein en te smal is voor zijn leeftijd, een stevigen maaltijd te geven etn een paar warme kleedingsst ukken té bé- zorgen, terwijl er voor dein knapzak vaak nog wel een stukje spek en een voorraadje erwten of boonen over schiet en bij 't heengaan zoon stumper ©en twintig- markschein in de hand wooxlt geduwa, opdat hij per trein weer naar huis kan gaan. Het gevolg van die milddadigheid is weliswaar dat de stroom van hongerige bezoekstertjes steeds grooier wordt, maar voorloopig wordt alles wat bij de Limburgsche plattelanders, waar voorraad genoeg is, komt binnenvallen, nog met har telijkheid onthaald, §1 zal er op den duur misschien paal en perk gestéld moeten worden aan al te grooté invasies. ST. MAARTEN Bij de op 15 dezer gehouden verpachting grasgewas v. d. Westfneschen Zeedijk alhier was de totale opbrelngst f 2703, tegen f 4215 in 1918. Voorts werd verpacht het grasgewas van de wegen der Banne St. Maarten, opbrengst terwijl 2 peroeeten zijln opgehouden f 354.50 tegen f 587 50 in 1918. ST. MAARTENSBRUG. Zondag gaf de eerste Langedijkér Centraal Bioscoop ©en middag, en' avondvoorstelling in het lokaal van dien heer Swarthof. Inplaats vah „Pantserkluis No. B" zooaLs was aangekondigd, werd als hoofdnummer ,St~ tans Offer" gegeven. Bovendien werden ©enigé kléi nere nummers op het doek getoverd. Jammer vonden wij, dat er geen mondelinge verklaring werd gegeven. Het geheel nad daardoor, vooral omdat niet alle beel den even duidelijk waren, heel wat te lijden. De op komst was matig wat zeker in de eerste plaats te wijten was aan de weinige bekendmaking. Wij zouden de Directie in overweging willen geven, wat vroeger en meer te adverteeren etn het bezoék zal daardoor gro#" ter zijln WIERINGEN. De Kroonprins en de contra-revolutie. Maandagmorgen vloog er over het westelijk deel van ons eiland een Duitsch vliegtuig, het was zeer laag. Jrlet zocht vermoedelijk de woning van <len lex^Lroonprins., welke echter aan het oosteind staat 011 verxicli terzake vertrok het vliegtuig in westelijke richting. Vanmiddag arriveerde in de haven bij den Oever een Nederlandsche torpedojager, onder bevel van één luitenant ter zee 2e klasse, met een bemanning van 17 marmeanatrozetn. De torpedojager heeft tot doel de bewaking van den ex-kroonprins. Deze heeft aan ver schillende lieden te kennen gegeven, dat hij niét dacht aan ontvluchting. WIERINGEN. De heer P. de Ruijter, onderwijzer aan de O. L. school te Oosterland alhier, is als zoodanig benoemd te Egmond aan ^ee, welke benoeming door hem. is aangenomen. DIRKSHORN. Voor den aankoop eln slooping van de alhier staanj de oude Ger. Kerk hadden zich elf inschrijvers opgef geven. Hoogste inschrijver was de heer L. Visser te Dirkshorn, voor de som van f 850. HEERHUGOWAARD. Door de afd. van de HoU. Maatseh. van Landbouw werd in het lokaal van dén heer Rus hare jaarvergaf dering gehouden. Wegéns ziekte was de voorz. absent, zoodat de vergadering werd geleid door het oudste bestuurslid, den heer J. Hoogland. Deze opént met een kort woord de vergadering, waarna de secretaris de notulen leest der najaarsvergadering; deze wor-1 den onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 246.11V2 en de uitgaven, f 18436, zoodat zij sluit met een batig saldo, groot f 61.75i/a. De comm. belast met hét nazien der rekening, adviseert tot goedf keuring, hetgeen geschiedt onder dankzegging aan den penningmeester Hierna .komt aan de orde de bespreking van de agenda der algem. vergadering, te houden te Amst©tf« dam. Eenige discussie wordt gevoerd over de uitbreir ding van gemeenten, door toevoeging van andere g<" meenten, of deelen daarvan. In het algemeen acht mén het niet 'gewemscht, dat plattelandsgemeenten bij de stad worden gevoegd. Besloten wordt, een tweetal af gevaardigden paar de algem. vergadering te zendcfci. ïliervo&r worden aaingewezen de nh. W. van Sloot©n en P Kostelijk en tot plaatsvervangers de hh. P. Wonder en Jac. Beerse. Door den secretaris wordt meegedeeld, dat te Heilo een samenkomst zal plaats hebben ter bespreking van eevntueel te stellen aanvragen aan het H.B. op de algem. vergadering. Onder meer wordt meegedeeld, het resultaat dér besprekingen over het al of rniet gewenschte van de stichting eener coöperatieve hoefsmederij, omdat naar veler ïneening de prijs voor het hoefbeslag, vastgesteld door den smedenbomd, te hoog is. Verslag worat nog uitgebracht betreffende den gegevdn cursus in paaif denkeninis. Deze is gevolgd door 17 personen en, naar men meent, met goed resultaat, zoodat het niet ongewenscht schijnt, nog eens een cursus te gevcjn. Op de algem. vergadering zal de vraag worden gesteld, of het niet mede op den weg der H. M. v. Landbouw ligt te ageeren tegen het 1/3 pet. registratierecht, dat o»p de veilingen wordt geheven De rondvraag wordt gehouden, waarna door do* voorzitter de vergadering wordt gesloten.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1