De Contra-revolutie. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Gemengd Nieuws. met de behandeling van het huishoudelijk reglement. De machtiging aan het Bestuur tot aankoop der vaste goederen en benoodigdheden, het passeer én dér acté en het aangaan der geldleening ad f 36000 wordt m©l op ,één na algemeene stemmen, die van den heer Jb. Kossen, verleend. Bij de rondviaag blijkt, dat het in de bedoeling ligt, de zaak 1 Mei a.s. in werking te hebben terwijl obligaties zouden worden uitgegeven van f 10Ö0, i 500 en I 100. Door den heer Jb. Kossen wordt nog gewezen op het verkeerde begrip van veel menschen tón opzichte van coöperatie. Ze meenen dat het deelnemón aan de coöperatie een betaling van f 100 of f 200 roet ziel) brengt en dit houdt de menschen terug Spr. vraagt, hoe net gaat met de heffing van entreegeld. Voorzitter drukt zijn bevreemding er over uit. da. die menschen dan niet Ier vergadering komen. Hier kunnen ze allé inlichtingen krijgen. De heer Jm. Blaauboer Kz. zegt, dat hel de bedoe ling is. dit jaar geen entreegeld te heffen. Na eéui paar jaar evenwel, wanneer een reservefonds zou zijn gevormd en afschrijvingen hadden plaats gehad, zou het niet meer dan billijk jijn. tegenover de oude le den. om een entreegeld te heften. Spr. wékt dé aan wezigen op, propaganda te maken voor de nieuwe zaak en vrienden en keuinissen op de hoogte te bren gen Wanneer ze weten, dat toetreding geen cént kost en het liun eigen belang is, zuilen wel meerdere personen toetreden. Hierop volgt sluiting. ANNA PAULOWNA Zondag 28 Maart gaf de .muziekvereeniging ^Harmo nie" van Wieringen eene uitvoering in de zaai vaji den heer G. Slikteer. De opkomst was bevredigend. Nadat de voorzitter, de heer C. J. Bosker, de aan" wezigen had verwelkomd, en inzonderheid dank had gebracht aan den schipper van Wieringen, die door zijne belanglooze hulp het geven der uitvoering had mogelijk gemaakt, begon de muziek. 5 Nummers wer den achlereénvolgens ten gehoore gebracht, zéér tén genoege der aanwezigen, <üo hunne goedkeuring bé- tuigden door flink applaus. Dit goed onderlegde koor in de muziektent te hooren^ zal zeer zeker het génol verhopgen, daar de forto's in de zaal wel wat al te krachtig aandeden. De leider had de muzikanten goed aan zijn stok. Aan het slot moest „gehaald" worden, en men kreeg zelfs als antwoord op het daverend ap- applaus een extra nummertje toe. Na de muziek had de opvoering plaats van „De Rechte Lijn", toone^l- spel in drie bedrijven, door Jan Fabricius. Stelt hel weergeven van den inhoud hooge eischen aan de spelenden, ook het publiek moet aan bijzondere edschen voldoen, zal succes behaald worden, en nu kunnen wij hl aanstonds tot ons genoegen erop wijzen, dat de uitvoering van het begin tot het einde onverdeelde aandacht had, wat zeer zeker pleit voor de uitbeelding. Aan den heer Bosker, was de zware rol van Wilko De Hond zeer goed toevertrouwd. Zijn stille spel en juiste gestes, die soms tempering behoefden, gaven aan zijn woorden eene boeiende teekeniing, dié niét naliet, indruk te maken. Niet minder moeilijk was de uitbeelding van Dieuwke Eylinga. Bleek zij te zwak in het weergeven van den indruk, die de mededéé- ling van Wuko „Ik ben getrouwd" op haar maken 'moest, later was zij gelukkiger in het weergeven van hoogste moeilijke momenten, en vooral in het derde bedrijf kwam zij tot volle kracht. De creatie van mej. Cath. Bruul van den rol van „Dolly voldeed aan eischen die men gevorderde dilettanten mag stellen, en dat zij hieronder behoorde, kwam het best uit bij het slot van het 3e bedrijf. Mr. Hardius vormde een waardig pendant van Wilko en bereikte door zjjn. passend spel met dezen het gefweftischbe contrast. Kraneck waclito zich voor overdrijving: edoch, de rol van makelaar was niet licht, en werd naar bohooren ge spoeld. Koert Falk was echt tipsy" en maakte ©vehals Steven Tïjssen, een behoorlijk© type van den ver loren zoon. én den zendelingJeeraar. Ook Louis Vol" dors en van jBuuren bleken geeaue vreemdélingéin op de flanken: die kleine rol van den laats ten toch had ook zijne moeilijkheden. Niet gaarne zouden we aan hot lieve en ongekunstelde doen van Mary een. woord van lof onthouden: zij verdient dat ten volle, en onder goede leiding kan in de toekomst veel van haar verwacht worden. De aanwezigen hadden genoten én uitten dit, door aan het slot eenige malen te laten halen. Wie goedé dilettanten bezig wil zien, hij noodige de Wienfigefr Harmonie uit! BRINKWATERVOORZIENING TEN PLATTE LANDS. Een groot_stad-bewoner kan er zich geen denk" beeld van vórmen dat er ten platteland nu al over langdurige droogte geklaagd wordt. 'Het is echtei een feit dat in de gemeente Maasland die, wat oppervlakte betreft, met de grootste steden kan wed ijveren, alhoewel het inwoneraantal slechts ruim 3000 is momenteel gebrek aan drinkwater bestaat. In de kom der gemeente kan nog eenigszins de be hoefte voorzien worden door pompen, speciaal daar voor geslagen. Voor wie echter idem zooveel kilo meter van de kom verwijderd woont, is de toestand inderdaad hachelijk. Maasland strekt zich van Vla afdingen, via Maassluis en den Maasdijk uit tot op 'n tiental kilometers van Delft MINISTER POP. Naar wij vernemen is met 31 Maart benoemd tot Minister van Oorlog en Minister van Marine ad interim, de luitenant-generaal W. F. Pop, chef van den Generalen staf. De bedoeling is later in te stellen een Departe ment van Landsverdediging. EEN GEMEENTE FAILLIET? Naar aanleiding van de aanvraag om faillietver klaring van de gemeente Eijgelshoven, door de fa milie von Schwarzenberg, meldt het Limb. Dgbld., dat deze familie aan de gemeenten een gebouw ver kocht had voor f20.000, waarop f6000 -was betaald. Eenigen tijd geleden werd de gemeente gemaand, vóór 10 dezer dé resteerende f 14.000 té betalen. Daar de gemeente hieraan niet kon voldoen, werd de fail lissementsaanvrage ingediend. De burgemeester was Vrijdag voor de rechtbank te Maastricht gedag vaard. Hij had de noodige gegevens bij zich, waar uit bleek, dat het de gemeènte tot nu toe onmoge lijk was geweest, de gelden te storten. Stappen waren bij verschillende banken gedaan, doch zonder succes. Bene leening hiervoor kon tot nu toe ook niet ge plaatst worden. Ook bij het rijk waren pogingen aangewend om geld te krijgen, doch ook zonder re sultaat De rechtbank gaf uitstel tot 8 April. Inmiddels verneemt het blad, dat de aanvrager vóór dien datum zijn geld wel ontvangen- zal, DE TRANSPORTARBEIDERSSTAKING. Langzamerhand komen er hoe langer hoe meer arbeiders, die het lossen der schepen in de havens te Rotterdam en te Amsterdam ondernemen. Als het zoo doorgaat zal de staking geleidelijk verloopen en althans haar effect missen- Dat is dan ook hoogstwaarschijnlijk wel de roden, dat de „Federa tie" er op uit Is een uitbreiding der staking te ver krijgen tot de Gemeentewerklieden. Dit schiet echter niet erg op, daar blijkbaar minister Aalberse druk aan het oonféreeren is over oen geschikte oplossing der staking. Als een bewijs, dat er al aardig gewerkt wordt, dienen de volgende berichten: Te Rotterdam: De S t e enkol en-Hand el s-V er e o ni ging werkte Maan dag met ongeveer 400 man hierin zijln begrepen de Fransche matrozen en de Zeeuwsche visschers en 15 transporteurs, kranen en elovators. Per dag worden noi 7000 ton kolen verwerkt, Het aantal stoomschepen, waarop deze menschen in de Waal haven werken, bedraagt negen. Het machinaal bedrijf van Thomson's Havenbe drijf werkte met laadbruggen en drijfkranen op drie stoomschepen in de Maashaven en ,een in de Waalhaven. In het geheel wordt vandaag op 45 in verschillende havens- liggende schepen gewerkt Te Amsterdam: De Scheepvaart Vereeniging Noord deelt mede, dat thans ruim 1200 werkwilligen bij de verschil lende werkgevers in de haven zijn te werk gesteld. Gewerkt wordt op 19 schepen. Voorts worden verschillende stoomschepen dooi de Steenkolen Handels Vereeniging en de werkwil ligen der stoomvaart-maatschappijen van bunkerko len voorzien, terwijl bok bij enkele veemen en in de loodsen der Maatschappijen het werk is hervat Met eigen bemanning .worden gelost vijf stoom schepen. Verwacht wordt, dat gedurende deze week acht van bovengenoemde schepen met de lossing of be lading gereed zullen komen en de haven zullen ver laten. HEERHUGOWAARD. Thans is de voordracht bekend voor hoofd der school no. 3 alhier. Deze luidt: C. J. de Wijn te Wie- ringen, T. A. van Scihaick te Rotterdam, W. G. F. Sand te Helder. HEERHUGOWAARD. Na de Paascliva'cantie zullen aan school no. 3 alle klassen weer geregeld onderwijs kunnen ontvangen, doordienv, tot tijdelijke onderwzeres is benoemd mej. A. Veldema thans tijdelijk werkzaam te Fochtelo. HEERHUGOWAARD. Pas zijn er 18 woningen van de bouwmaatschappij afgewerkt, of -er is al weer besloten tot het doen bouwen van nog een dozijn, doordien nog aan vele aanvragen niet voldaan kan worden. WIERINGEN. Algoineene vergadering der afdeeling „Het Witté Kruis" op Vrijdag 26 Maart, ten. huize van den heer N. Kok. Aanwezig 33 leden. De voorzitter de heer P. Kaan opende deze vergadering met een woord van .welkom en gaf het woord aan den secretaris den heer L. Berghuis, welke de notulen der vorige vergadering voorlas. Deze weiden onveranderd goedgekeurd. Daar na volgde het jaarverslag van den secretaris. Voorzitter dankte den heer Berghuis voor zijn keurige notulen en jaarverslag De commissie tot het nazien der reke ning. bestaande uit de heeren M. Kooij <eh D. Oden, verklaarde bij monde van den heer M. Kooij, dat alles keurig in orde was bevonden. De voorzitter dank lé de heeren M. Koodji en Oden voor het nazien der rekening De penningmeester, de heer J. de Beurs, dééldé mede, dat de ontvangsten in 1919 bedragen hebben f 2632.711/8, de uitgaven bedroegen f 2780.44Va, alzoo een nadeelig saldo van f 147.73. Hierna werd de re kening met algem. stemmen goedgekeurd. Nu volgde verslag der afgevaardigden naar de algem. vergadering, door den. heer P. Kaan. De heer P. Kaan zette deze zaak duidelijk uiteen. De vioe_voorzitter Slavenga dankte daarop den heer P. Kaan voor zijn uitvoerig rapport V-erkiezing van. 3 bestuursleden ;pftredejnd warén de heóren J. de Beurs, J. Bosker en H. Stavenga. Allen werden met groote meerderheid van stemmén herbenoemd en namen hunne benoeming aan. Volgde begrooting voor 1920, deze bedraagt f 2573 en werd aangenomen. Het voorstel van het Bestuur om het salaris van de wijkzuster met f 200 te verhoogen, werd met 20 te gen. 9 stemmen en 4 blanco aangenomen. Rondvraag. Door den heer A. Admiraal wordt de volgende motie voorgesteld: De algemeen© vérgadé" ring, het optreden van de wijkzuster niet kunne(ndie respecteeron, besluit op de agende voor de volgéndé vergadering te plaatsen de wijkzuster voor het volgende jaar niet meer als zoodanig te benoemen. Hierover werd gestemd en was do uitslag, 16 vöor, 16 Hiegen, 1 istein blanco, alzoo- staking van stemmen, zooaat -deze motie werd verworpen. Verder niets méér aan do orde zijnde, sluit de voorzitter deze ver gadering. HARENKARSPEL. Maandagmorgen om halfzeven had alhier in den polder Scnagerwaard een ernstig ongeluk m-et doodef lijken afloop plaats. P. J. Visser reed als gewoonlijk voor zijn patroon met paard en rijtuig om de melk: naar de fabriek te breingen. Ter hoogte van de woning van P. Go-vers is -dieins werkman met een schuitje varende, waaif door heit paard van P. J. Visser bang wordt en links uitwijkt. Tegelijk komt J. K. van de Stroet op zijn rijwiel van de tegenovergestelde richting aanrijden, doch ziende dat hiji rechts niet voorbij kan komen, stak hij op het laatste moment naar links over en rijdt zoo tegen bedoeld paard en rijtuig op, met het treurig gevolg, dat J. K. komt te vallen en hevig bloer dend, uit oo-ren en neus, werd opgenomen ein helaas niet meer tot bewustzijn is geweest. ST. MAARTENSBRUG. Vrijdagavond werd er in het lokaal van den heer L. de Beurs alhier, een openbare vergadering ge houden, waar als spreker optrad de heer W. v. d. Vall, Ambt. bij den Raad van Arbeid. Op aange name en duidelijke wijze zette spr.. uiteen de be doeling van de Invaliditeitswet en alles wat daar mede in verband staat. Op de gestelde vragen be treffende het zegelplakken, enz., werd bereidwillig geantwoord. Jammer dat niet meer publiek aanwe zig was. ST. MAARTENSBRUG. Onder leiding van den heer A. Olie, zal Dinsdag* avond m het schoolgebouw alhier de laatste les wor den gegeven van den Landbouwcursus te Zijpe. ST. MAARTEN. Op de vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente ko men voor 328 mannelijke en 331 vrouwelijke kiezers, dus totaal 659. ST. MAARTEN. De familie Kruijer alhier, welke kort geleden pas een dochtertje van 16 jaar aan de googen. slaap ziekte had verloren, trof gisteren een allertreurigsten slag. Het hoofd van het gezin, die zich per rijwiel naar zijn werk begaf, werd in de Schagerwaard door een melkwagen aangereden, met het noodlottig ge volg van schedelbreuk, waarna de dood bijna on middellijk intrad. WIERINGEN. Onze plaatsgenoot de heer D. Timmerman Gz., is met ingang van 1 Mei a.s. door de Directie der Zui- derzee-werken benoemd als tijdelijk opzichter bij de Zuiderzeewerken, met standplaats *s-Gravenhage. BURGERBRUG. Voor rekening van den heer H. Delver zal een woonhuis gebouwd worden aan den Burgerweg. Het werk is. opgedragen aan den aannemer A. Eriks Az. OUDESLUIS. Het huiss waarin smederij, van den heer W. Kreij- ger alhier, j.1. Zaterdag ten overstaan van Notaris Vrijburg publiek gepresenteerd, is opgehouden. VËENHUIZEN. Het kinderkoor, onder leiding van den heer Jb. Sinjewel, gaf alhier wederom eene uitvoering bij den heer P. Groot. Evenals de vorige malen, oefen de de zuivere, eenvoudige, onopgesmukte kinder zang een groote bekoring op de aanwezigen uit. Vooral de liederen: Huiswerk en De Omnibusknol. sloegen in cn moesten herhaald worden. Daar het tijdens de uitvoering thans zeer ordelijk in de zaal was, was het jammer, dat vele gehuwden, om hor rumoer dat vorige maal door jongelui gemaakt was waren thuis gebleven, zij hadden nu beslist veel meer genoegen gehad. Ter afwisseling werden eenige voordrachten gegeven, welke, in aanmerking geno men dat ze door kinderen gedaan werden, wel aardig waren. V EENHUIZEN. Het zoontje van den heer B. in den Veenhuizer- Middenweg geraakte, toen hij met andere jongens met den melkwagen wilde meerijden, tusschpn hot wiol van dit voertuig boklemd. Hand en vooral de voet werden ernstig gekneusd, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Dit geval, dat betrekkelijk nogaj goed is afgeloopen, zij voor andere jongens een leering tot voorzichtigheid. V EENHUIZEN. De inenting zal alhier plaats hebben op Woens dag 31 Maart, des morgens 11 uur, in het gebouw van de openbare lagere school alhier, EEN MAAND VROEGER. Door het mooie weer en den zachten regen van Zaterdag j.1. is er nu in Friesland al meer gras, dan verleden jaar in het laatst van April. Men ziet thans hier ^n daar al melkvee in het land. Daar is het dus al net als hier in Hollands Noor den. Wij yernemen, dat ook hier op enkele plaat sen melkvee naar het land is gegaan. VOOR DE ZWIJNEN. In Friesland zijn boeren, die thans kaas aan de varkens voeren, naar het bureau V. D. meldt. Ze kunnen deze voor lagen prijs van de fabrieken koo- pen, terwijl het varkensvleesch te duur blijft. Dat zal er dan ook wel kaas naar zijn! SLAPTE IN DE SIGARENINDUSTRIE. De slapte in de sigaren nijverheid neemt thans hand over hand toe.' In het nijverheidscentrum van Eindhoven, met inbegrip der z.g. „acht zaligheden- en Valkenswaard, wordt a.s. week een aantal fabrie ken gesloten, of slechts enkele uren per dag open gesteld. SCHAGERBRUG. De heer Kreijger, ambtenaar ter secretarie dér gemeente Zijpe, js benoemd tot commies ter geméén- te.secretarie te Krommenie. Het roode schrikbewint in het Roer-gebied is een nieuwe fase ingetreden. Het gaat den rood en troe pen niet voor den wand. Voornamelijk doordat de val van Wesel uitblyft; doordat de levensmiddelen toevoer heel slecht is; maar vooral ook wel omdat de bezonnen elementen wel zullen hebben begre pen, dat het rapaille hoog-tij viert en zij door het schuim der massa worden gebruikt voor zijn lu gubere doeleinden van roof en plundering en moord, is het roode leger aan het verloopen. Het „heilige vuur" raakt er uit. De bezetting van Wesel op welke sterke vesting de Rood en het voorzien hadden, heeft uitval gedaan en de roode troepen geducht klop gegeven .Deze zijn een heel stuk teruggedreven, zij hebben kanonnen verloren, enz. Wesel loopt nu geen gevaar meer. Ook in de gelederen der rooden zelf tiert de twee dracht welig, een groot gedeelte der volgelingen ziet nu in. dat er gestreefd wordt liaar „Russische" toe standen en daar moeten zij niets van weten. De Rijksregeering wil nu ook krachtiger optre den tegen de oproerlingen en heeft een ultimatum gesteld. Uit Berlijn, 28 Maart. De Rijksregeering heeft den opstandelingen in hel Rijnsch-Westfaalsche steen- kolengebied de volgende eischen gesteid. De regee ring heeft door de onderhandelingen te Bielefeld ge tracht, zonder gebruik te maken van geweld, de orde en rust te herstellen in het Ruhrgehied. Deze po ging is mislukt, doordat het roode leger zich niet aan de afspraak heeft gehouden. De aanval op We sel werd met de grootste heftigheid voortgezet. De gevangenen werden niet vrijgelaten, de wapens niet ingeleverd. De toestand werd steeds slechier. Tal rijke klachten uit alle kringen van de bevolking ge- tulgen van misdadige gewelddadigheden, door de roode troepen bedreven. Dit dwingt de regeering tot krachtig optreden, om zoo spoedig mogelijk een ordelijken toestand te doen terugkeeren in dit gebied en de bevolking te vrijwaren tegen willekeur. Om alle misleide men schen nog eens in de gelegenheid te stellen terug te koeren tot bezinning, wil de regoering nog ecm laat ste tormijn toestaan, voor zij besluit van de wapom» gebruik te laten maken. Zij verlangt daarom tot don 31en Maart, 's middags twaalf uur, afdoende zeker heid voor den militairen bevelhebber van hot zesde corps, generaal von Watter te Munster, dat de vol gende voorwaarden zijn aangenomen en nageleefd zullen worden: Ie. Onbeperkte erkenning van den grondwette- lijken staat. 2e. Herstel van de staatsautoriteiten en veilig heidsorganen, voor zoover deze geen gemeene zaak hebben gemaakt met de KappnLüttwdtz-regeering. 3e. Onmiddellijke ontbinding van, het roode leger. 4o. Volkomen ontwapening van de geheele bevol king, $e inwonerweer inbegrepen, onder controle van dè rechtmatige staatsorganen. De wijze waarop en de tijd voor het ten uitvoer leggen van de ontwapening zullen nader bepaald worden door het uitvoerend bewind. 5o. Het vrijlaten van alle gevangénen. Indien deze \voorwaarden (aangenomen worden, zal de rijksregeering afzien van een aanval. Anders behoudt het uitvoerend bewind zich het recht voor te handelen zooals het wil tot volkomen herstel van den grondwettige n toestand. Geteekend: Berlijn, 28 Maart 1920, namens de- rijksregeering Mïiller, rijkskanselier, en Gessier, mi nister voor de rijksverdediging. Er is dus nu alle kans, dat de Regeeringslroepcjn zullen moeten ingrijpen in het Roergebied, en dat het er nog een poosje zal gaan spannen. Er wordt door de Spartacisten althans reeds met een nieuwe algemeene staking gedreigd, als dé régéé- ringstroepen optreden tegen het Roergebied. De nieuwe Regeering is thans in elkaar gezet en is alleen veranderd van personende politiek'e verhou ding van het ministerie is hetzelfde 'gebleven. Dit is een "bewijs, dat thans een regeering onmogelijk is^ die niet berust op de samenwerking van meerderheids, socialisten, centrum en democratische partij. De nieuwe regeering heeft zich gisteren aan dé Na tionale Vergadering '(Tweede Kamer) voorgesteld, en allerlei mooie dingen beloofd. Een motie van vertrou wen is met groote meerderheid aangenomen, en nu rijdt het wagentje weer tot de aanstaand© nieuwe verkiezingen in dezen zomer. Tot zoolang zal men de zaken wel gaande houden en voornamelijk trachten, de rust te herstellen. De kranige minister van oorlog Noske, die zoo'n zware taak heeft gehad, is niet teruggekeerd. Pre sident Ebert heeft hem een brief geschreven vol hartelijke woardeerinig voor zijn kranige prestaties. Duisburg. 29 Maart. De stedelijke ambtenaren hebben het werk gestaakt, daar de „Oberburgemeister" dr. Jarres door den „Vollzugsausschuss" niet uit de hechtenis is ontslagen. De „Vollzugsausschuss" ver klaarde dat ook al zouden de ambtenaren staken, hij toch de noodige levensmiddelen zou kunnen krijgen. Inderdaad zijn bij de handelaren alhier voor hon derdduizenden Marken requisities geschied, echter niet alleen voor levensmiddelen, doch ook genotmid delen, zooals tabak hij één firma alleen 68.000 Mark; zelfs autobanden; en alle mogelijke voorwer pen worden tegen ontvangbewijs van den „Vollzugs- auschuss" uit de winkels weggehaald. De post- en spoorwegambtenaren beraadslagen er thans Over of zij tot een sympathiestoking met de gemeenteambtenaren zullen overgaan^ Bij de Bankinstellingen zijn millioenen gestolen, om daarmede de soldijen voor de roode soldaten te betalen. •MILITIE. Inschrijvingsregister en alphabetlsch register Dc Burgemeester der gemeente Schagén maakt bé kend, dat het inschrijvingsregister voor do lichting 1920 niet het daaruit opgemaakte alphabetlsch re. gister, gedurende acht dagen, van 25 Maart tot en met '1 April a.s., ter gemeentesecretarie voor eén ieder ter lezing ligt. Hij: vestigt er voorts de aandacht op r lo. dat Dinncni den tijd hierboven vermeld, tegen deze registers bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin iin. de provincie 2o. dat het bezwaarschrift behoorlijk m'et reden e(n moet zijn omkleed en op ongezegeld papier kan wor den gesteld 3o. dat het bezwaarschrift eigenhandig moet zijn ondorteekend. doch dat onderteekening door een an-1 der persoon is toegelaten, zoo bij' het bezwaarschrift eene behoorlijke volmacht wordt overgelegd; 4o. dat het bezwaarschrift tegen bewijs van ontvangst bij den Burgemeester ter gemeentesérètarié moét wor. den ingeleverd; 5o. dat ©en bezwaarschrift, dat niet voldoet aan de eischen. hierboven genoemd, pf niet wordt ingeleverd binnen den tijd ön bij de autoriteit, hierboven ver- j meld, geen gevolg kan hebben; 6o. dat het bewijs van ontvangst moet warden be.. waard totdat hij: of zij, die het bezwaarschrift indiende^ in kennis is gesteld met de uitspraak van den Coro- missaris der Koningin. De Burgemeester, J. CORNEL1SSEN. BENOEMD. Tot Huismeester en Huismeesteres in de stichting i voor Ouden van Dagen ;van de Nederl. Herv. Kerk alhier, zijn in de vergadering van Maandag j.1. be noemd. de heer S. A. Bos en echtgenoote in onze gemeente. AMSTERDAM, 29 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 427 vette koeien, le kw. f 2—2.20. 2e kw. f 1.85— I 1.95. 3e kw. f 1, 80 melk- en kalfkoeien f 350—700. per stuk, 78 graskalveren f 115—130 per stuk, 382 nucht. kalveren f 14—28 per stuk, ll6 scnapen f30—60 Ka- stuk, 427 vette varkens le kw. f 1.9o, 2e en 3e v. f 1.85—1.90, per Kg. schoon, ALKMAAR, 29 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 5 koeien en ossen f 450650!. .6 vette kalveren f 160 270. ^p. ned. pond f 2—2.70, 244 nucht. kalveren per stuk f 20—35, 2 mag. schapen f 60—65, 170 vette varkens, per ned. pond f 1.12—172. WARMÉNHUIZEN. 27 Maart. Roode kool f 5.60 a 9.10, gele kool f 2.60 a 6.20. witte kool f 3.20 a 6, uien f 8 a 9.10, peen f 1.50* uitschot roode kool f 2.10, uitschot gele kool f 2.5Ö! alles per 100 Kg NOORDERMARKTBOND. Noordscharwoude. 29 Maart. Grove uien f 8 a 9.10, roode kool f8.50 a 10.20, kleinere f 7 a 9, uitschot f 3 a 5, gele kool f 5.50 a 6.90. kleinere f 4 a 5.20, uitschot f 2 a 3, Deensche witte f 5.60 a 6.60, kleinere f 4.20 a 5.40. alles per 100 Kg LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op L. 29 Maart. Roode kool a f 8.20 a 9.80„ gele kool a f 4.80 a 6.20, b f 2.40 a 4.60, Deensche witte kool a f 4.70 a 6170. "b 3 a 4.50. uitschot f 2.20, wortelen f 1.60 a 1.70, uien f 9.10 a 9.70, alles per 100 Kg Aanvoer 29625 Kg roode kool, 35975 Kg. witte kool, 49850 Kg gele kool, 6925 Kg. wortelen, 4175 Kg uien. VREDESAANBOD DOOR RUSLAND. De „New-fYork American" publiceert de laatst© vre desvoorwaarden uit naam van Sovjet Rusland draadf loos aan Maxim Litvinoff geseind. Het zijn de volgende: le. erkenning van de Russische Sovjet Republiek 2e. erkenning van het recht het Sovjet beginsel in Rusland verder door te voeren 9e. de belofte van Russische zijde zich niot 1)0 mengen in de interne aangeLcgetiiheden vam andéró landen 4e. wederkeerige verzekeringen op dit punt té gér von door de andere volken 5a. wedierjaanlcnooping der tcoinomiscbe betrekkin,- j gen; 6o. ;Oritwapening van het roode leger zoodra do vrede is verzekerd; 7e. erkenning door de Sovjet regeicring van de schulden, leeningen, en, vorderingen dier oude Rusf* siscbe regeeringen. Gelijk met deze voorwaarden is dei volgende ver4 i klaring overgelegd: De bedoelingen der Sovjet Republiek zijn, van absof J luut vreèdzamen aard. De vorming van een groot j machtig leger was noodzakelijk om de aanvallen eerst door Duitschland daarna door de .Geallieerden van alle kanten op de republiek gericht, af te slaan. Thans is hel Sovjet leger zegevierend uit' den strijd i etreden. Sovjet Rusland wenscht zich .niet te wreken, et verlangt niemand aan te vallen. Wij 'eerbiedigen de vrijheid van elk volk zijn eigen regeeringsvorm te bepalen. De kleine republieken aan de grens van Rusland zijn vrij hun eigen regeeringsvorm te kiezen. Maar wij! eischen voor ons hetzelfde recht op. De wereld moet Rusland met rust laten, opdat w© in vrede onze plannen tm uitvoer zullén kunnen leggen. indien het ons gelukt, zullen andere volk©1* hun vergissingen inzien en hun bestuur dieaovcreenkotruf stig wijzigen. In geen geval zullen-we ons bemoeien met de binf nenlaiidsche aangelegenheden van andere latodein. We zoeken geen bondgenootschap met eenig ander volk. maar evenmin wenschen wij: in vijandschap met wie ook te leven. Het is ons plan; onze troepen te ontwapenén zoodra Rusland niet langer wordt bedreigd. Wij gelooven in den vrede. Wij verlangen naar het herstel der economische banden met alle volken. Europa heeft behoefte aan de Russische grondstoffen en wij hebben handelsartikelen noodig. Wij zijn bereid de leeningen en de schulden der vorige regeeringen, haar passief zoowel als haar ac tief. als de onze te aanvaarden. Plechtig ontkennen wij het bestaan van eenige ge heime onderhandeling met Duitschland en gericht .te" gen de geallieerden. Wij wenschen geen militaire overeenkomsten van wélken aard ook. Het imperialisme van Polen verplicht ons een leger in stand te houden. We bieden Polen een eerlijken vredé aan, maar wé kunnen niet toestaan dat het de Russische grenspro vincies bedreigt onder voorgeven d©. bewoners tegén het bolsjewisme te verdedigen. De grensstaten die van het sovjet regiem niet we ten willen, mogen hun eigen onafhankelijke republie ken organiseer en, en we zullen hun. wensch eer_ biedigen. Onze theorie is, dat elk volk vrij" is zich zelf te regeeren naar eigen vrije keus. We eerbiedigen die vrijheid van andere volken én verwachten, dat ze ons desgelijks zullen bejegenen. Het blijft af te wachten, wat van al dit „moois" wel waar is, of terecht zal komen. Erg te vertrouwen is een en ander niet. FATSOENLIJKE STAKERS. Te Wecnen staken de kappersbedienden om loonsr verhooging te krijgen. Ten einde het publiek ech ter niet te ontstemmen, hebben de bedienden tijde lijke salons ingericht, waar het publiek, zoolang als de staking duurt, kosteloos geschoren wordt. GEWEIGERD. D© mannen in den dienst vati den Engelschen kor' i ning, werkzaam op diens landgoederen te Balmorai, Abcrgeldie en Bickhall. hebben een vergadering gé" houden, waarin ze besloten, zich tot den gemachtigdiai j van den koning te Balmorai, kapitein Ramsay, te wenf i den met het verzoek hun arbeidsduur te bepalen op acht uur en hun loon op f 36 per week. Kapitein .Ramsay antwoordde telegrafisch. <Jat do j mannen de keus hadden tusschen den Hkurigén werk- dag of ontslag over een week. STAKINGEN IN FRANKRIJK. Roubaix, 29 Maart. Daar goen overeenstemming bereikt werd tusschen de gedelegeerd én van dé wérk gevers en van de werknemers in de tèxtielnijvérhéid te Roubaix en Tourcoing en omgeving is de algemojeno staking van alle bedrijven in dat gebied uitgeroepen. Do beweging omvat 130.000 arbeiders. STAKING IN HET ANZIN-BEKKEN. Anzin, 28 Maart. De mijnwerkers hebben besloten Dinsdag in staking te gaan.

Schager Courant | 1920 | | pagina 2