Raad Pelten. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. niet op zijn plaat» i«. Het desbetreffend voorstel is genomen met 87 stemmen voor, 23 tegen en 3 blanco. Voorzitter antwoordt den beer Stenmeberg, dat het wel mogelijk is dat hij zijn gedachten wat te veel de vrije loop heeft laten gaan, doch. hij heeft het gesprokene geuit, gelezen hebbende de verslagen van de vergaderingen der verschillende tuinbouw- vereenigingen, gehoord hebbende de meening van het bondsbestuur, waardoor hij den indruk heeft ge kregen van de lust tot verplicht veilen, waartegen over staat 't werken van een vorceniging, die zich den naam van.' )tDq .Eendracht" heeft toegeëigend, doch die in werkelijkheid tweedracht in ons midden brengt. Het verbaast spr, in hooge mate hier nog de vraag te hooren stellen1 welke voordeelen verplicht veilen heeft opgeleverd, een vraag die in een ver gadering als de onze niet op haar plaats is. Spreker wijst op de laatste periode die we hebben meege maakt. Hadden we geen veiling gehad, dan hadden onze producten op straat gelegen, dan waren ze voor een vierduit de 100 kilo weggegaan. Spr. zal daarom niets van hetgeen hij in zijn openingsrode heeft ge zegd, terugnemen. Verschillende personen houden een warm pleidooi voor het verplicht veilen en het nut ervan wordt door veerschillende voorbeelden aangetoond. Na verdere bespreking wordt ten slotte bij! kitten en opis taan het voorstel valu Oudkarspel verworpen. Het was alleen Oudkarspel die staan, ging en dus voorstander was. Voorzitter spreekt zijn verheuging er over uit, dat dit voorstel met zoo overgroote meerderheid van stemmen verworpen is. 4b. Voorstel van Oudkarspel om niet meer per 100, doch per 50 Kg. te veilen, omdat ze dit in het voordeel van 'de -leiden achtén. Het bondsbestuur deelde deze meerling niet, omdat het een algemeen ingevoerde regéling is. Na eenige bespreking trok Oudkarspel dit voorstel in. 5. Voorstel van St Maarten om de gelegenheid open te stellen om winteraardappelen te laten proefko- ken aan de markt. liet hoofdbestuur is er niet tegen hiermede een proef te nemén. Na eenige bespreking vain. ondergeschikt belang, werd dit voorstel aangenomen. De punten 6a. b Kin c werden ingetrokken in ver band met eerder genomen besluiten. 7. De L.T.B. op Langen-diik en de veroeniging Nieuw Leven stellen voor om de régeerilng te vurzoékén het Va pet. registratiekosten van de geveilde producten als belasting te laten vervallen. Het bondsbestuur is ia deze geheel homogeen, en adviseert krachtigé ac tie te voeren, gelijk ook reeds gedaan wordt De heer öotjers is er ook van overtuigd, dat deze heffing ahbillijik is ön wil, hoewel er inoeilijk meer aan gedaan kah worden, dan reeds gedaan wordt, de actie voortzetten. Het is. hem gebleken, dat de minister yan Financiën nog lang niet overtuigd is van het onbillijke *'ain deze heffing. Besloten wordt, met het voeren vain actie voor dit punt door te gaan e<n /staande de vergadering pen telegram te verzenden. Hierna komt de rondvraag, aam de orde. De heer Klaver, (Nieuw Leven) wijst op de afschaffing vain den nachtbewakingsdienst in verband niet de baldadig heid die voor een paar weken terug plaats had. Hij vraagt, of het niet beter was, de dienst maar weer ia te voeren. Voorzitter zegt, dat het afgeschaft is, om de hooge kosten en omdat de dieast soms minder correct werd uitgevoerd. De heer G. Barton, Noordscharwoude, merkt op, dat de wagons daar toch feitelijk staan voor risico vain de vêiling en daarom zou het goed zijn, om even- tueele schaden in zulke gevallein te vergoodén. Het bestuur deelt mede, dat een premie Is uitgé- loofd voor het vinden vaia de daders, doch daaraan is geen bekendheid gegeven. Besloten wordt aan het uitloven van deze premie de noodige bekendmaking te geven. De heer P. Kostelijk (Nieuw Leven) wil inventari satie van dorschkool en ook vala te veld staande kooi voor het samenstellen van een statistiek. Het bestuur zal mèt de zustervcreenigbigda hierover eén béspré" king houden. De "heer ,T. Kostelijk bespreekt de aardappelziekté in het loof en de maatregelen die hiertegen door dé Holl. Mij. v. Landbouw worden genomen, met be trekking tot het zaad. ALS de ziekte blijft voortwoeke ren zullen 'spoedig onze meest geliefde soorten Schot" sche muizen. Koksianen eu Ducken uitgeroeid zijn Hij hoopt op krachtige medewerking in déze ön -ver zoekt het pestuur dit in den drier of vierbond ter sprake te' brengen. De heer G. Bartén deelt nog mee, dat meln reéds bezig is selectieproeven te nemen. De "heer Ootjers merkt op, dat aan de veiling nog wel enkele fouteln kleven, er wordt bv. bij' goede markt 'mee# producten verkocht, dan^ het bij; eeln minder goede markt zou zijn. I)it is in het nadeel van andere ninvoerders. Ook het tusschenveilen moet de wereld uit Er wordt besloten, om niet meer te verkoopën dan op het bordje vermeld staat, of vooruit kennisgeving geschied is. Voor het nazien vain de volgende rekening wor den aangewezen de heeren Brugman, A. M. Barten en A. Timmerman. Volgende Dinsdag is er gelegenheid voor het koo- pen van legerpaardemmest De heer Mei ten (Koophandel) bespreekt eén grief tegen de telefooncel in de veiling. Deze is téf licht gebouwd 1 i Voorzitter deelt mee, dat dit door het bestuur reeds eerder besproken is en het opnieuw door hét bestuur onder oogen zal worden gezien. De heer Kuiper (Koophandel) deelt mee, dat het noodig is, dat de kooplieden den inhoud van biet zakgoed kunnein zien, en dat het geWenscht is, ide winteraardappelen beter te sorteeren. de prijszal daardoor hooger zijn. Het bestuur zal hierop letten. De heer Van Kleef vraagt, of do wortelen weer aan bos geveild kunnen worden. De heer Ootters deelt mee,- dat dit vrij' is. De heer P. Kostelijk wijst er op, dat er grootere motoren In de vaart komen, dia niet door de sluis kunnen. Het ls noodig, dit nader onder oogen te zien. - Het bestuur zal dit onder oogen zielu en zoo noodig een buitengewone vergadering biieenrocpéh Enkele punten van minder belangrijken aard wor den nog besproken, waarna de voorzitter tot sluiting overgaat. Met bezwaard gemoed, zegt voorzitter, ging ik ter vergadering. Ik had gevreesd,, dat deze vergadering zou zyn een afspiegeling van den geest des tijds, wat ik bij de opening reeds aanhaalde. Ik ga echter met een verlicht hart naar huis, watat de rechte toon in deze vergadering is niet verloren gegaan. Ik wensch dat we in hot belang van den tuinbouw bijleen 'geweest zijn eri sluit de vergadering. Raadsvergadering *te Petten, op Woéosdag 13 April 1920. Afwezig de heer Nottjelman, met kennisgeving van verhindering, do hoer Schagön zonder kennisT geving De voorzitter opent de vergadering, waaïina de nor tulen der vorigo vergadering worden gelezen en zon" der op- of aanmerkingen worden vastgesteld. "Wordt ter goedkeuring aangeboden eene suppL bef rrting dienst 1919. iln ontvangst op f 14429.83 en uitgaaf op f 14606.89, alzoo een nadeeli£ sakio van f 267.06; een post voor af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 392.09Vg. en uitgaven uit den post onvoorzien, tot ccin. bedrag van f 185.80. Al deze zaken worden niet algem. stemmen vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat van God. Staten is te ruggekomen de veroovJtgofcg tot regeling uitbetaling salarissen onderwijzers. Ged. Staten wenschen in deze verordening eenige wijzigingen te brengen, zooals in begeleidend schrijven is aangegeven. De Raad kan zich met die voorgestelde wijzigingen vereenigen, béhalvé over één punt De Raad had iln ziine verordening vastgesteld, dat het dqel der jaarwedde .voor kostwiiT ners als voor nietios twi'nners verminderd werd met Va gedeelte van hunne militaire Jaarwedde, indien zij den rang vain officier of onder-officier bekleedden en voor kostwinners werd hun jaarwedde bovendien verminderd met het bpdrag, dat zij als vergoeding wegens kostwinnerschap ontvingen. Ged. Staten stel" de alsnu voor, die bepaling van de verminderingea te doen schrappen. Met dit voorstel kan de Raaa zich niet vereeni^efa, en met algemeené stémméu wordt besloten, zijne bepaling 1e handhaven. De voorzitter deelt mede, dat bij de laatst ge houden kas verificatie in kas was f 399.61Va, alles con form de boeken. Dat van Ged. Staten goedgekeurd is terugontvangen de verordening op de heffing van den HoofdeL Ome- slag, dat deze fs gebracht op een maximum van f 2500, en een suppl. heffing van 'f 250. Dat het in 1919 ingeslagen gedistilleerd in deze gemeente heeft beloop-en 625 liter, 'AI dezé stukkéta en 5jededeelingen worden voor kennisgeving aange nomen. De voorzitter deelt mede, dat hij: den 12 dezer eene vergadering heeft bijgewoond te Amsterdam, van de af deeling Noordholland vain de VereeiiigLng van Ned. Gemeenten, ter bestrijding van de malaria. Spr. doet hieromtrent uitvoerige niededeelingdn. van hét doel en werken dezer organisatie Om echter tot re sultaten te komen, was het inoodig, dat door de ge meenten ©ein bijdrage werd gegeven tér bésinj-ding van de kosten. Iln deze vergadering was voorgesteld dat iedere gemeente f 0.05 per inwotner als bijdrage zou betalen. Bijna alle aahwezige personen konden zich met deze bijdrage vereenigen, en hadden dan ook hunne toezegging gedaan, echter onder voorbe houd van goedkeuring vaia aen Raad. En nu, ver volgt spr.,' stel ik u voor, om te besluiten om tot deze bijdrage a f 0.05 per inwoner, wat voor Onze gemeente op pl.m. f 19 komt, over te gaan. Allen erkenjnen, dat het streven dezer organisatie voor het algemeen welzijn, hoogst nuttig is, waarom dan ook besloten wordt, tot deze bijdrage over te gaan. Bij de bespreking over de bestrijding van de mala ria vlieg kwam ook ter sprake de vuile sloot aan de achterbuurt. Allen waren vain oordeel, dat demping van die sloot hoogst noodig was. Aan die zaak zal dan ook de noodige aandacht worden geschonken. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesié te betuigen, gericht aan de Tweede Kamer door den Raad van Negen van den Nat Bond voor Plaat selijke Keuze. \Yordt aangeboden de rekening dienst 1919, vaa het Burgerlek Armbestuur, sluitende in ontvangst op f 1269.071/2, uitgaaf f 780.52y3, voordeelig slotf488.5D Met algemeene stemmen werd deze rékéning goédr gekeurd Bij de rondvraag brengt do heer Koopman het harde rijden van de motorfietsen in het dorp ter sprake, voornamelijk om de hoeken, wat groot gevaar oplevert voor kinderen. Inzonderheid was hier bedoeld dok ter Heringa. Wordt goedgevondden, tot genoemden geneesheér een schrijven te richten met verzoek, om hiermedé, rekening te willen houden. Verder niets meer té bé- handelen zjjlnde, sluit de voorzitter do vergadering. Zitting van Dinsdag 13 April 1920. In verzet. De eerste beklaagde vandaag was de bankwerker Tlh. J. v. A., die in verzet rwas gekomen tegen een vonnisje, dat hij zich door nogal hevige wederspan- nighei-d op den hals had gehaald- Maar sinjeur was niet eens verschenen, zoodat het verzet nu vervallen verklaard wend. Tot straks. Nu kregen we een helingzaakije. Beschuldigde is Catharina J. uit Den Helder, maar het gevalletje wordt tot straks aangehouden. Egoïstisch. Volgden de losse werklieden Jan S. en G. W. de W., allebei Alkm a-anders, respectievelijk 62 en 32 ja ren oud. Zij hadden, zich bezondigd aan verduiste ring in dienstbetrekking en enkele ponden tabak stikum „achterbaks" gehouden'. ■Zelf 'n 'smakelijk „Keesie" genieten, sappig en murw, of 'n heerlijk pijpje „S{jek" (dhag)en 'n ander, die ereis 'n „versnapering" wenscht, rivier zand tussdhen de kiezen laten knarsen, dat de W.„ de „stripper" ijverig in de voorradig tabak mengde, om het gewicht weer wat „aan te zuiveren". Maar er kwam loon naar werken de verduistering door het tweetal gepleegd1, bleef niet ongestraft De O. v. J. eisdbte tegen S. f20 of 20 dagen' hech tenis en tegen De W. f30 of 30 dagen. Het muisje had nog 'n staartje daar Adriaan El, een Alkm-aarsche sigarenmaker wat van de ver duisterde tabak had gekocht De O. v. J. eischte f 50 of 50 dagen hechtenis. Paling ontvreemd. We kregen nu nog eens die aangehouden zaak van den heer Officier contra Jan' Bakker van Broek op Langendijlk, die onlangs terechtstond onder verden king paling te hebben ontvreemd ten, nadeele van den Langedijker vischhamdelaar tA. Vlug. Deze ziaak hebben we destijds, eenige weken' 'geleden in den breede in deze rubriek omschreven en zullen we thans volstaan met te meiden dat de O. v. J. bleef persisteeren bij zijn toen' reeds genomen re quisitoir 5 maanden gev. De pleiter, Mr. Pa/uweis, uit Amsterdam, was niet verschenen. Beleed! ging. Tegen Ëvert H. uit Urk werd wegens beleedigdng van den rijksveldwachter Borst thans f 20 boete sub sidiair 20 dagen hechtenis gevorderd Te veel gedronken. Een Alkmoarscbe bakker H. J. G. genaamd, had om het stof van al dat verwelkte meel 'n beetje door te spoelen, op een kouden Januaridag een har- tigen dronk genoten. Maar had) wat al te veel op en de politie kwam er aan te pas. Twee agenten wa ren niet voldoende om sinjeur te sjouwen waar hij wezen moest. En G. maakte het met zijn weder- spannigheid zoo bont, dat thans een maand brom men werd gerequdreerd. Zijn hond bedoeld. Jb. P., een 20-.jarig „Opzeeër", had den jachtop ziener Diemeer, die hem bij het stroopen: wat hin derlijk was, op Oudejaarsdag uitgescholden voor el lendeling en meer zulks moois. Nu heette het, dat het niet den ambtenaar maar diens hond gegolden had. Dat, vliegertje ging echter niet op en gevorderd werd f25 boete subs. 25 dagen zitten. Beleedigtng. Reus Z. van Alkmaar, koopman diaar ter stede, heeft op het Hof op 9 Januari ,j.L een tweetal politie agenten beleedigcL De ambtenaren meenden zich niet straffeloos maar alles in het publiek te moe ten laten verwijten en maakten verbaal op. Het gevolg was nu een eischje tot flö boete of 15 dagen de dOos in. Een handig „kippetje". Een daghitje van even drie zesjes IJtje W, uit Den Helder, heeft daar onlangs van een luitenant f135 gegapt. Zij heeft een groot deel van den buit aan kleederen etc., besteed, doch is bereid', van haar weekloon bij gedeelten die schade weer aan te zui veren. Do O. v. J. eischto tegen het/knotje" thans B mnd. gev. (vxxKrwaiardelijk. Zeker niet van poeslief scheids Dat het niet aan te bevelen is oin. met je dienst meid ruzie te ikrijgen, ondervond in het laatst van het vorige jaar een Hoornsch ingezetene D. Broer tje genaamd. Zijn vroegere dienstmaagd Geesje G, had na de noodige „tooneeltjes" best het land aan den patroon en ontstal hem in het laatst van De cember een kat. Maar Geesje, thans in Heemskerk hare zeer gewaardeerde diensten presteerende echter niet in de kattenbranche liep er oen eisch tot f 25 subs, 25 dagen hechtend» mee op. Bevestiging. In een appèlszaak tegen een drietal jeugdige frult- stroopers uit Den Helder, eischte de O, v, J, beves tiging van gewezen vonnis, Mishandeling. Een knoestige sinjeur is Benaard van iW, uit Blok ker. Hij heeft daar op 26 Januari j.L, een landbouwer, J. Kraakman, genaamd, mishandeld, zoodat dit 'Wes- terblokkersche boertje er niet /heelhuids!' afkwam. Maar Bemand óók niet. Want tégen hem werd) nu gerequireerd f20 boete of 20 dagen de petoet in. Heling in „Boerenjongens." Pieter Gornelis V, van Texel, had heling van een door Biem Vlaming gestolen pot boerenjongens op zijn geweten. Piet had daarvan lekker meegesnoept. Of het ook smaaktelBeter als de eisch tot beta ling van f 15 boete subs, 15 dagen hechtenisl Ook tegen' Pieter V. en Wijn and) van der W., die mede van dien voorraad heerlijke boerenjongens hebben genoten, werd wegens heling een strafeisch ingesteld. Tegen ieder hunner vorderde de heer Of ficier thans f 15 boete of 16 dagen eenzame opslui- Nog meer heling. Eindelijk was Catharina J. uit Den Helder nu aan de beurt, die zich wegens heling van oneerlijk ver kregen steenkolen moest veraniwoorden. Er werd tegen haar f 50 boete of 25 dagen hechtenis gerequireerd. Daarna was Margaretha Frederika W., ook van Den Helder, aan de beurt. Ook al wegens steenkolen- heling. Eisch eveneens f50 of 25 dagen brommen, A.s. Dinsdag-uitspraken. BREEZAND. Maandagavond 12 April hield de melkleveranciers- vereeniging „Gelijkheid en eendracht zij ons streven" eene .vergadering in het lokaal van den heer B. J. Boelsums. Na opening door deh voorzitter, den heer A. Buy worden door den secretaris, den heer J. Wolthuis, de notulen va)n de voorlaatste vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna doet de heer H. Naastepad verslag van de gecombineerde bestuursvergadering te Heldor in „bét fevue", gehouden. Het kooit hl hoofdzaak .hierop heer Door ue Rcgoering is de prijs, waarvoor de melk aan de Ileiderscho burgerij mag verkocht worden van 19 op 18 ct is gebracht De slijters zouden dus, wanneer zijl zelf 15 cent per liter moeten betakfn, slechts 3 cent per Uter verdienen wat volgens hen te weinig is. Zijl wensch ten dus, dat de boeren 1 cent zouden laten vallen. Dit voorstel van de slijtersvereeniging werd nu op gemelde gecombineerd© bestuursverga dering ter tafel gebracht en aaingenoranen miet 1 stem tegen. Men zou dus, volgeins dit besluit, van 4 April al tot een niet bepaalden tijd zim melk moeten le veren voor 14 cent franco stad. Voorts werd vastge steld, dat na 18 .April geen melk meer gereden ipag worden voor hietied©n van den Bond. Het laatstgenoemde besluit vindt algemeeinen bijval- de mededeeling van bet eerste verwékt événwél grootè ontevredenheid: Op de. 'nog kortelings belegde algem. vergadering toch, eveneens in den Helder gehoudén was juist vastgesteld, dat de melkprijs tot Mei 15 cent zou bedragen ,©n nu gingen de besturen later den prijs maar weer eens op 14 odnt bepalen. Dat was toch geen manier van doen en de vergadering besloot dan ook unaniem cxm zich niet aan dat later genomen bestuursbesluit to storen. Na breed voerige bespreking wordt aan het bestuur opgedragen om aan de Slijtersvereenigiing te berichten, dat die afdeeling „Breezand" zich aan het besluit der algem. vergadering wenscht te houden (15 cent per L. dus) en mochten de - Slijters daarmee niet accoord gaan, vut men uiterlijk Zaterdag 17 April verwacht te ver nemen, dan kal de afdjeelqig „Breezand" zelf haar melk in den Helder uitvelnten. Als melkventers bie den zi,ch aan: J. Terburg, 'Joh. Voorthuizda, D. Blaauboer, F. Blaauboer, B, J. Boelsums,' J. Wolt huis .en Jb. Kranenburg. De melk zal tegen uiterlijk 17 cent per liter worden aangeboden. Gevraagd' wordt, of de melkrijder voortaan ook niet die Stoomweg in zijn dagehjksohe route zou kunnen opnemen, waard'oor men een 500 L. meer zou krijgen. Na zeer langdurige bespreking konten 'echter zooveel bezwaren naar voren, d!at het bij: de; eenmaal vast gestelde wijken zal blijven. De tijd, waiarop da melkwagen van huis gaat, blijft kwart voor zes, oude tijd, en 's middag® half vier, wanneer 2 maal gereden moet wórden. Een voorstel van demi heer F. Blaauboer, om aan het bestuur, als blijk van erkentenis voor zijn om vangrijken arbeid, een ikleine toelage te verstrekken, wordt aangenomen bij acclamatie. Deze jaarlijlksche toelage zal bedragen: Voor den voorzitter f7.50, voor den secretaris f 10 en voor den penningmeester f 5. Voorts zal een extra heffing worden gedaan van flvper lid. De vrachtprijs voor de zomermelk zal tod 1 U'ctdber, behoudens onvoorziene Omstandighe den, 1 cent per liter bedragen. Hierna rondvraag en sluiting. NEDERLANDERS IN RUSLAND. Het Hidbld. heeft afschrift ontvangen van den volgenden brief van een Nederlander/die in Rus land is gevangen genomen: Moscolw, 26 Januari 1920. Zooals Je weet, wend ik 2 -Juni gearresteerd1 en na 2 weken .verMijf in de gevangens te Petnograd naar Moscow gevoerd, waar wij 14 dagen tn ver schillende concentratiekampen' verbleven. Bij deze anrestatie is mij letterlijk alles afgenomen, zoo-dat mij alleen de kleeren overbleven, die ik laan had. Na ons ontslag werd ons gezegd, dat'wij met 14 dagen naar Holland zouden vertrekken, Üe trein was reeds gereed), maar nog altijd wachten wij op verlof om te mogen vertrekken. Wiji, 7 Hollanders ten, 2 dames; wcrde'n opgenomen bij de familie S. Korten tijd daarna kreeg ik verlof om mij' voor het regelen mijner zakdn naar P^trograd te begeVen. Daar werd ik echter opnieuw geanreèr' teerd. Gelukkig werd ik spoedig vrijgelaten, maar bij mijne terugkomst te Moscow werd ik 23 September wederom gearresteerd en wiel met ds. Schim v d. Loeff en de heeren Hoek eb Schaper. Men hiéld ons 52 dagen In de gevangenis, waar wij: veel geleden hebben. Een onzer kreeg wegéns ziekte verlof naar Holland te gaan; of hij vertrokken is of iln Holland aange komen, is miji onbekend. Mijn zenuwen, zijn dermate geschokt, dat het mij onverschillig is, of ik in de .gevangenis ben of niet. Ben ik in de geva'ngenis, dan loop ik althans geen gevaar gearresteerd te worden, want men, is géén oogenblik zekér. De huisbellen zijln reeds lang defect, wordt er dus pp (mijne deur geklopt, dan delnk ik, dat men mij weer komt gevangen nemen. Zon- en feestdagen bestaan voor óns niet meer, er is alleen onderscheid in de dagen, dat ,wij moeten' sneeuwruimen én die, dat wij! moeten houthakken. Keuken kcnin.cn wij al lang niet meer. Ons eten? maken wij klaar in de kamer, waarin waf wonen en slapen en wel op eön fornuisje, zooals men kleine meisjes geeft om op te koken voor de poppen. Dit zelfde fornuisje dient, voor verwarming der kamer, doch brengt de temperatuur nooit bovch 6 gr. R. 's Morgens eet ik zwart brood zonder boter én drink daarbij een aftreksel van cichorei zónder suikier, óm 12 uur pep ven, mout zonder suiker, met aftrékSel van cichorei, omj 7 uur soep van mout zonder eenig spoor van vleesch, of pap van mout met zonnebloemen" olie. Onlangs echter had ik eén waren feestmaaltijd, 'toen had ik op straat een doode duif gevonden, die ik heb opgegeten- Mi ine gezondheid is tamelijk, alléén heb ik veel haren verloren én mijn tanden zijn in uiterst slechte conditie Het plombeeren vatn één tand kost R. 2000 en daar ik slechts een vijfde verdién van wat ik noodig heb om op de bovenomschreven wijze te levern, begrijp je, dat aan plombeeren miet te denken valt Ons vertrek hangt uitsluitend af van de Hollandsohe regeering. Het eenige middel om ons naar Holland te krijgen, is dat men de Russen, iln Holland geïnterneerd, tegen ons uitwisselt Maar de Hollandsche regeering moet niet draten, want anders zulleia er geen Hollanders meer hier ter uitwisseling over zijnl Dain zullen wij allen zijn ge storven van uitputting en gebrek. Eenigen zijn reeds krankzinnig geworden. Komt niet zéér snel hulp dan zijn we in eik geval allén voor ons leven geknakt De onderdanen van alle andere landen die hier ziin, ofnt" vangen voedsel uit huln land, alleen wiji "Hollanders niets. Soms lees ik de N. Rott Courant hier, en het treft mii met bittere ironie hoe naar de Weensche kinderén geheele treinen met levensmidde-ln door Nédérland worden gezondén, terwijl het de Nederlanders in Rus land laat sterven van gebrek, zonder eene hand uit te steken tot hulp Laat toch ieder, die familieleden in Rusland heeft, biji de Nederlandsche Regeering aandringen, dat jij alles doet om ons hier weg te krijgen én spoedig, of het is te laatl TEGEN ONBEHOORLIJKE KLEEDING. In de Roomscli_Kfltholieke kerken was reeds vroeger, meer dan eens, aangekondigd, dat vrouwen, wier kleeding niet stemmig genoeg was te laag uitgesne den, b.v., niet tot de Heilige tafel zoudeh worden toegelaten. Gisteren is in de kerkién van hei bisdom Haarlem een schrijven vain 'den bisschop voorgelezen, dat vrou" wen wier kleeding te doorzichtig is, die te laag uit gesneden halsbedekking dragen en te korte mouwen in het vervolg zelfs uit de kerkgebouwen zulten wor den geweerd. DOOR de; staking. Daar door de bootwerkersstaking geien grondstoffen (lijtizaad) meer kunnen worden aangevoerd, is Za terdagavond aan bijma het geheele personeel van de firma Nourry enj v. d. Lande, olie. én veekoekfabrieken, welke met dag- en nachtploeg werkte, gedaan gegevén. De fabriek staat stop. DE HEER COLUN WEER IN DE POLITIEK. Naar De Rotterd. verneemt, heeft de heer li Co- lijn het voornemén, zich binnen een jaar los te maken van de Bataafsche Peiroleum-Maatschappij en zat hij zich dan eventueel als voorzitter der a.-r. partij ger heel aan de politiek ga?n wijidéa. De heer Colijn wordt dan opvolger van Dr. A, Kuyper. NOG NIET TEVREDEN. Het Tweede Kamerlid de heer L. M. Hermans heeft den Minister van Financiën aevraagd of deze inzake aankoop vain het pand van den heer S. Rink te Tiel voor den Raad van Arbeid aldaar, aan ambr tenaren vain de Registratie heeft opgedragen,- eén 'on derzoek daarnaar in to stell-Qn, en of de Minister het desbetreffend rapport ter kenlnis van de Khmer zal brengen. OUDKARSPEL. Uitslag der aanbestedinig voor het maken van een strea.tivcrlich tanigs diajadi: <N.V. „Electra" te Rotterdam f10595, Prov. Electr. Bedrijf te Bloemendaal f8325, Zijlmans en Co. to Velseroond f7990, Ailg. Elektr. Geo. te Amsterdam f7890, M'ijnissaii en Co. te Amsterdam f 6500,,J. C. van der Lof te Bramen f 6332.65, A. Groot Nzn. te Noord- séharwoude f6312. Gegundi aan den laagsten inschrijver. EEN JUBILEUM. D;e heer J. 'BiLaaurw te Utrecht, afkomstig van Sint Maarten, -herdenkt 16 April den dag, tiat hij gedu rende 25 jaar bij de Posterijen werkzaam is. Zijn eenste standplaats -wa® te St. Maarten, zijn tweede te -Séhiaigen, vervolgen® te Amsterdam en thans is hij werkzaam als Condiuotenr der Brievenmalen, standplaats te Utrecht NIEUWE NLEDORP. Als vervolg, op ons bericht vian gisteren kan nog worden gemeld, dat bij de gebonden stierénlkeuring alhier werden aangehouden 5 tweejarige stieren. Goedgekeurd Werdén- de stieren van de heeren Spa.ans en Broersma te Lutjewinkel, P. Donker Alz. te Hoogwoud', J. i&l-agter te Hoogwooid en van de Fok- vereeniging Nieuwe N-iedorp. Aiangeboden werden 17 éénjarige stieren. Aangehouden werden de stieren van de heeren: Jb. Kooij Cz. te Nieuwe iNiedorp, P. Koopman to Nieuwe Niedorp, P. Donker Jz. te Hoogwoud. Toegelaten werden de stieren van de heeren: Broersma te Lutjewinkel, D. Wit te Nieuwe Nie dorp, P. Koopman te Nieuwe Niedorp, H. D. Wilken te Nieuwe Niedorp, J. Stammes te Nieuwe Niedorp, D. Kriller te Oude Niedorp, K. Bos te Opmeer, C. Klerk te Barsdngerhio^m. De opfbkpremie van MO kreeg de heer Jb. Kooij Cz. te Nieuwe Niedorp. De geleidersprijs van f5 kreeg de heer R. Mijts. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van 13 April 1920. Uitspraken.: K. C. P„ stoker, ged. te Amsterdam, diefstal, ver zet. Eisch: bevestiging vroeger vonnis, zijnde 5 maan den gevangenisstraf. Uitspraak: Bekrachtiging van het vorig vonnis. Tr. B., dienstbode, ged., poging tot- oplichting te Enk/huizen. Eisdh: 6 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 6 weken- gevangenisstraf. Klaas L., arbeider te Winkel, Hendrik T. te Hoog woud!, Willem K. te id., mishandeling van J. II. Eisch 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak KI. L. 1 maand gevangenisstraf, H. T. ld. en W. K. 8 we ken gevangenisstrat Joh. D A., fabrieksarbeider, te Uitgeest, vernieling van een -koffiemolen en een pan. Eis-dh -14 dagen gerv. Uitspraak 14 d. gev. P. V., arbeider te Uitgeest, diefstal van- efen vleesch molen, Eisch: 1 maand gev. Uitspraak* 1 maand gev. Joh. J., voorwerker bij het S-taatéboschbeheer en onbezoldigd veldwachter te Zijpe, beleeddging van C. F. Ei-sch f25 .boete subs. 25 dagen hechtenis. Uit spraak f 10 boete subs. 10 -dagen gev. J. St., schelpenhandelaar te Urk, diefstal van oen onderbroek. Eisdh 14 dagen gev. Uitspraak f7 boete suibs. 7 d. hechtenis. Mar. IN. d. W., arbeider te Egmond-Binnen, dief stal van twee klemmen. Eisch 1 maand gev. Uit spraak 14 dagen gev. Adr. C. D., arbeider te Texel, diefstal van twee planken. Eisch f 15 bo-ete subs. 15 dagen hecht. Uit spraak f flö boete subs. 15 dagen hechtenis. Jan EL, arbeider te Texel, diefstal van twee plan ken. Edisch f 15 boete subs. 15 dagen hecht. Uitspraak f10 boete, subs. 120 d. hecht. M. C. V., zJb. te Hoorn, diefstal van een broek. Eisch f25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak f25 boete subs. 25 dagen gevangenisstraf. Gerrit RL, koopman, gedL zedenmisdrijf. Uitspraak 2 maanden gev. met aftrek van' voorarrest. —NIEUWE NIEDORP. De huisknecht van het klooster alhier ,de heer Ma- nus Kamp, heeft Dinsdag «13 April j.1. op luisterrijke wijze zijn 12-jarig Jubileum als zoodanig kunnen herdenken en bij -die gelegenheid van de Francisca ner broeders een nieuw rijwiel cadeau gekregen, ter wijl hem door de buren een leunstoel werd ten ge schenke -gegeven en een heel gezellige avoendi het slot was van alles,

Schager Courant | 1920 | | pagina 6