iliiiiii Nitiis- Mummie- Lnlhmhliij. Mijnheer de Senator. Anna Paulówna. Uitvoering Zaterdag 24 April 1920. 63ste «Jaargang. No. 6607. EERSTE BLAD. Staatsloterij. Binnenlandsch Nieuws. SGIAEE Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UITfitVEBS: TRAPMAN CO.. SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 0.80, iedere regel meer 15 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. TVekkinn v»n Donderdag 22 April. 3e Klasse de Lnsl No. 21078 f 400. No. 11190 f 200. Prijzen vain t 43. 140 825 518 1124 1526 2569 2779 3071 3167 3591 3683 3746 3943 4109 4401 4455 4565 4617 4679 5295 5626 6179 6254 6290 6406 6484 6580 7495 7584 7809 7940 7949 8334 8522 8615 8893 9466 9524 10053 10064 10556 10737 11050 11263 11290 11303 11335 11766 11895 12006 12152 12284 12747 12905 12966 12981 12993 13208 13368 13405 13597 13978 1401S 14077 14199 14252 14284 14433 15196 15487 15609 16105 16684 17243 17270 17335 17346 17459 17491 17851 18123 18168 18269 18384 18873 19766 19782 20128 20168 20425 20982 21271 21839 21951 22201 22238 22457 —840 3e Klasse 3e 5347 m.z. 8347: 6464 raz. 7454: 19326 m.z. 19396; 16210 staat niet vermeld. ERGERLIJKE MISLEIDING. In de Maastrichts che straten trok reeds sedert lang de aandacht iemand, die zich voortbewoog op krukken, een „lam" been voortsleepentd op een wiel tje. Velen waren zoo met zijn lot begaan, dat zij geilden bijeenbrachten, waartoe ook de Koningin bij droeg, en den man een prachtig wagentje kochten. Eiken dag zag men hem door de straten ermee rond rijden, 'n groot bond achterop deed konid vdn die mooie daad zijner weldoeners. Toen zich echter dezer dagen iemand onverwachts te zijner hui/ze vervoegde, bleekd&t die „a-rmje lammie" ziclh als ellk .anfder gewoon menisch ip buis bewoog. Sindsdien mist men hem op straat. Msbd. DE TOESTAND IN DE SUIKERWERK- EN CHO COLADE-INDUSTRIE. De toestand waarin deze industrie verkeert, is treu rig. Door het verminderde binnenlandsohe verbruik en het totale gemis aan export, wonden de fabri kanten genoodzaakt tot inkrimping der bedrijven over te gaan. Daarbij komt nog, 'dat verschillende indiustrieelen, v/elke orders voor export gereed hebben staan, maar wachten met het aanvragen der benoodigde con senten op het einde der transporiaobeidersstaking, onverwachts voor het feit wbrden geplaatst, dat de -prijs der exportsuilker met ca. f38 per 100 K.G. is verhoogd, Deze ongemotiveerde tvehbooiging, welke alleen nog meer winsten voor de suikerfabrikanten tot doel kan hebben, zal niet alleen groote verliezen veroor zaken, maar de algeheele stopzetting der bedrijven bewerkstelligen. HET WETSONTWERP TEGEN DE REVOLUTIE. De Twee-de Kamer besloot het wetsontwerp ter be strijding der revolutie 5 Mei in de afdeelimgen te onderzoeken. MISBRUIK VAN STERKEDRANK. Men meldt uit Alkmaar: De openbare dronkenschap neemt in deze gemeen te dein laatsten tijd zóó toe, dat het de aandacht van B. en W. getrokken heeft en zij van meening zijn dat verscherpte maatregelen ter beteugeling 'van deze verfoeilijke -volkskwaal geboden zijn. Intu-sschen zijn zij van meening, dat deze maatregelen niet in de eerste plaats door hèn behooren- genomen te wor den, doch achten het in het belang van de vergun"' ninghouders, dat zij zélf in deizen het noofdige ver richten. En hierop bestaat gegronde hoop aldus zeggen B. en W. in een circulaire aan de houders van een „vergunning" gericht daar zijs indien zij er al na-et toe bereid zouden zijn uit sociale over wegingen, wel zullen inzien, dat het ook in 'het wel begrepen belang van den geoorlooMen drankhandel is om het misbruik van sterke drank tegen te gaan. B. en W. dringen er mitsdien bij hen met klem op ,aan om tegen drankmisbruik in hun inrich tingen te waken. Daar de mogelijkheid bestaat, dat dit verzoek op een of meer houders -van vergunning-en niet 'de ge- wenschte uitwerking zal hebben, zijn B. en W. van plan, krachtens art, 28 onider 5e der Drankwet de vergunningen in te trekken, van hem, in wiens loka liteit meermalen misbruik van sterk# drank wordt vastgesteld. DEN HELDER. 21 April. In een derde vergadering ls de Raad ten slotte tot overeenstemming gekomen inzake het voorschot aan dë gemeentewerklieden en -ambte naren. Zonder verdere discussies werd het in comité ontworpen compromisvoorstel, dat in hoofdzaak de uitkeering v-an een voorschot van f5 per week gelijk is aan dat van het college, doch waarvan de terugwerkende kracht verkort is, aangenomen, waar na- de agenda verder werd afgehandeld. Uit de ver-de re discussies, tiie thans -van een zeer vriendschappelijken aard waren,, stippen -wij aan, dat, ingevolge het afwijzend advies van B. en WM èen verzoek van enkele organisaties om den 1 Mei dag alis feestdag te beschouwen, afgewezen werd. Met het Rijk werd eene overeenkomst aangegaan ten behoeve van een spoorwegverbinding naar het fort Kijkduin', waartoe verschillende terreinen wer- .den aangekocht. Een nieuw voorstel tot heffing van belasting op openbare vermakelijkheden. ontlokte veel discussiet In het ontwerp van B. en WL werden ook dei besloten v-ereenigingen belast. Verschillende leden -verklaar den zich daartegen. Tenslotte werd het nieuwe ont werp teruggenomen en voorloopig het oude gehand haafd met verhooginig van het percentage voor alle gelegenheden tot 20-net. KRANKZINNIGENVERPLEGING IN N OORD-HOLLAND. Naar wij vernemen is bij Ged. Staten onzer -pro vincie de stichting van een derde krankzinnigenge sticht in overweging. DE OORLOGSMISDADIGERS. Uit Lonldenv 22 April, In het Lagerhuis heeft Bonar Law in antwoord op een reeks van vragen- no pens- de bestraffing van de oorlogsmisdadigers,- waar onder er een was of de oorlogsmiédladigerswelke niet voor bet hooggerechtshof wen-schen te verschij nen evenals de gewezen- keizer een toevlucht zouden kunnen zoeken in Nederland, gezegd, dat dit vraag stuk zou worden behandeld, en naai" hij hoopte ook zou worden afgehandeld, op de conferentie te San Remo. Er bevinden zich enkele gevangenen in En- gelsche handen, Üle op de lijst van de oorlogsmis dadigers voorkomen en niet zijn' lotagalatan. VROEG VOORJAAR. Men meldt aan het Hdbld Bloeiende rhododelndrons waren reeds een maand geleden te zieia. Sikeboomen3 die half April in blad slaan, zijln geen zeldzaamheid. Dat de pater of de mater familias schrikt als de ooievaar reeds op 1 April boven de echtelijke woning komjt 'zweven, is heusch geen wonder. Alleen de voorzichtige accacia „loopt niet over één nacht ijs" (de lezer gelieve het spréék- woord naar omstandigheden te wijzigen). De brem kleurt de boschranden reeds fel-geei. Maar dat er half April in den Achterhoek reeds roggehalmen worden gevonden met aren van 60, zegge zestig c.M. dat is het toppunt van alle vroeg" tijdigheid. "Wat nog ontbreekt is de fooverformule, die alle nachtvorsten bezweert tot „Sint Jan". BLIKSEM INGESLAGEN. Woensdagmiddag sloeg de bliksem in de woning van den manufacturier Johs. Doornbos, te Steenwij" kerwold. Bij den schoorsteen binnen gekomen ging hn door het jjeheele voor- en achterhuis, zonder nrand te veroorzaken. Een zich in de keuken bevindende! zoon werd getroffen, zijn kleeren geraakten daardoor in brand, terwijl hij zelf aan eene zijde verlamd werd. BRAND. Donderdagmiddag omstreeks halfvier is er brand ont staan op een der zolderverdiepingen van de papieri" fabriek-Sloten. eigenaars gebroeders Ca Is te Sloberdijk. De brand, waarvain de oorzaak onbekend is, breidde zich zeer snel uit, zoodat het personeel met achter^ lating zelfs van zijn kleeren ae fabriek moest onri vluchten. De Sloterdijksch© brandweer begofn het b-Iussching^ werk met een paar handspuiten, doch zag al heel gauw haar onmacht in. waarop de hulp der Amsterdamsche brandjWeer werd ingeroepen, die met twee stoomfr spuiten spoedig op het terrein van den brand verscheen Na ongeveer een uur was men den brand mieester. De zolders brandden geheel uit, het beneden gédéélté kreeg enorme waterschade. De aangrenzende woning van een der directeuren kon gespaard blijven" VERMEERDERING DER WERKWILLIGEN. Nu de jongste onderhandelingen geen resultaat heb ben opgeleverd, heeft de Scheepvaartverééniging Zuid besloten haar aantal werkwilligen van elders ten spoe digste met 350 man - uit te breidendeze zullen worden ondergebracht in het barakkenkamp der Engelsche krijgsgevangenen. HONDSDOLHEID. 'Te Enschede is een geval van hondsdolheid gecon" stateerd. Uitgebreide maatregelen worden genomén om ver-der verspreiding dier ziekte tegen te gaan. Dé eigenaar van een paard, dat door het dolle dier werd gebeten, wordt opgeroepen, zich ten spoedigste .aan te m el den. SGHAGERBRUG. Maandag 19 April werd <ïa AJgem. Vergadering der Coop. Boerenleenbank van Schagerbrug gehouden, ten huize van. den heer A. Bakker, onder voorzitterschap van dön heer K. Kant Gz. Nadat de vergadering met een kórt woord was ge opend, werden de notulen der laatst gehouden leden" vergadering gelezen en zonder pp- of aanmerking goed gekeurd en geteeketnd. Hierna werd de rekening en balans door den kassier aan de vergadering over het afgeloopen dienstjaar 1919 voorgelezen en werd vervolgens rapport uitgebracht door de aangewezen commissie, welke was belast met hét nazien daarvan. Een en ander werd door genoemde commissie aan de vergadering tot goedkeuring voorgedragen en aldus besloten. Punt 3 der agenda was vaststelling ren terstandaard voor -dit loopend-e dienstjaar. Het voorstel van het Bestuur dit vast te stellen 51s volgt: Rente der spaar gelcle-nvoor 'de leden van 31/4 piGt op 33/4 pCt en voor de niet-leden vanj 3 pCt op* 3y» p-Ct. terwijl mede het Bestuurs-voorstel om de rente der voorschotten te brengen van 41/» op| 5 pCt, door de vergadering werd goedgekeurd. Hierna volgde benoeming bestuursleden Aftreden moesten de heereri S. Groot als Bestuurs lid en K. Schuijt als lid van den. Raad van Toezicht. De eerstgenoemde verzocht niet mieer in aanmerking té komen. Bij de eerste stemming voor Bestuurslid werd geen meerderheid verkregen, zoodat een tweédé vrijé stémf ming volgde. Deze gaf tot uitslag, dat er een herstemr ming moest plaats hebben tusschen de heeren V. Bak" ker en A. Brak, Het resultaat hiervan was, dat de heer V. Bakker werd gekozen en d-e heer A. Brak door de vergadering als plaatsvervangend Bestuurslid werd verklaard. De heer Bakker niet aanwezig, zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld, terwijl de heef Brak zijn benoeming aanneemt Daarna werd gestemd over 'een lid van den Raad van Toezicht De h-eie[r K. Schuijt wordt met groote meerderheid herkozen' en nam deze herbenoeming aan. Hierna kwam punt 5: Vaststelling salaris van den kassier in biebalndieling. Het voorstel van het Bestuur oimj dit met f 150 te verhoogen, werd door eeh "der ledetfi veranderd, om daar f 200 van te maken en door het bestuur overgenomen. Voprz. voegde er tevens aan loej, dat het zéér op prijs werd gesteld, dat een zoodanige stem uit de vergadering zelf kwam, daar ook het Be stuur ten volle overtuigd was, dat een zoodanige ver hooging wel gemotiveerd was. Hierna werd door de vergadering bepaald, dat het salaris van den Kassier zal worden gebracht van f 400 op f 600. Door den 'kassier yerd hierna een woord van dank gebracht aan het Bestuur en aan de vergadering. Als mededeelingen geeft de kassier ©én néknopt jaar verslag, waaruit blijkt,- dat de Bank in Bink vooruit"1 gaanden staat verkeert waarvan o.a. getuigt, dat het ledental dit jaar met 25 is vooruitgegaan en dat de zuivere winst over het afgeloopen jaar bedroeg f 727.471/*'. Een en ander werd met applaus door de vergadering ontvangen. Hierna volgde da rondvraag; waarbij 'da heer De van de Dilettanten-Tooneelver- eeniging „NU F' op Zondag 2 Mei 1920, in „VEERBURG". Opvoering van Blijspel in drie bedrijven. Aanvang half 8. Entree f I.—, zonder ve-hooging. Vrij Bal na, alleen voor hen die de uitvoering hebben bijgewoond. Moor, burgemeester, {oud Bestuurslid), zijn vreugde te kennen gaf over aen stand van zaken van de Bank, de wensch er aan toevoegende, dat deze bloei mogé voortgaan, de verzekering gevende, dat ook al maakte hij geen -deel meer uit van. het bestuur, de Bank zijn sympathie ten volle wegdraagt Daar de verdere rondvraag niets meer opleverde, nam- ten laatste de voorzitter het woor-4 en sprak aan het adres van dein heer Groot, ook namens zijn mede Bestuursleden en ook namens de leden een hartélijk woord van dank,1 voor alles wat hij tijdens zijn veel jarig lid zijn van het Bestuur en afs directeur, voor de Bank heeft gedaan. Hij ïs bij-al wat er is onder1 vonden getrouw op zijn post gebleven. Wij hopen, zegt de heer Kant, dat het u en d-e uwen in uwe nieuwie» woonplaats wel moge gaan. Met een kort woord dahkte de heer Groot voor de tot hem gesproken woordein en de overige leden voor dé aan gename samenwerking welke hij steeds "heeft onder vonden. Daama bröngt voorzitter zijn dank aan de geheele vergadering voor de zper aangename samenwerking en inzonderheid aan den heer De Moor voor zijne voor het Bestuur zoo welwillende .woorden. Hierna sluiting. ANNA PAULÓWNA Poster ij en. Met ingang van 26 April 1920 zijn de kantoren geopend voor den 'dienst van postwissels, quitanties, rijksverzekeriingsbarik en cheques, van 8,30 voorin, tot 3 uur nam. ANNA PAULÓWNA Uitslag der verknoping te Anna Faulowna op 23 April, ten overstaan van de Notarissen C. L. v. d. Bergh, t-e Schagen, etn WL N. van Dokter Dz. te Schiedam, van een huis met schuur, erf en bouwland, aan den Stoomweg, samen groot 7.35.10 H.A., eigen dom van S. R. Spigt. Kooper de Nationale Boerenleenbank te Schiedam voor f 16970. WIER IN GER WAARD. Donderdagavond vergaderde de Vrijzinnige Kiesver- eeniging bn den heer A. Schouten, onder leiding van den heer D. Sleutel. Aanwezig 7 leden. De heer Lampers leest de notulen, welke onvér- anderd worden goedgekeurd. Het le punt is verkiezing van twee hestuurslèden. wegens periodieke aftreding der heerén D. Sléutéi én A. K. Kaan. Beide heeren worden herkozen. De rekening van den penningmeester wordt nagezien door de heerenA. D. Sleutel en J Hauwert. De ontvangsten hebben bedragen f 126.85, de uitgaven f 121.40, batig saldo f 5.45. Punt 3 is benoeming afgevaardigde, doch vooraf wordt langdurig gediscusseerd of men al of geen afge vaardigde zal zenden, omreden de afdeeling Wieringer- waard waarschijnlijk loiet eens gevraagd zal worden een afgevaardigde te zehdan. Tenslotte wordt toch een afgevaardigde gekozen, voor de vergadering van den Gentralen Kieskring* Helder, die te Hoorn zal wordengehouden. De heer Lampers wordt gekozen. Als plaatsvervanger wordt gekozen de heer J. Ph. Blaauboer na totajng met den heer H. Kok. Als nu 4 staat vermeid: behandeling agenda algem, vergadering Lib. Unie. Deze agenda kan echter wel worden besproken, doch de behandeling moet op de voorvergadering te Hoorh geschieden. Afeevaardigde krijgt vni mandaat Volgt bespreking propaganda vrouwenkiesrecht De heer Limpers had gedacht om tegen as. herfst een defr damesleden alhier te laten optreden, misschien hebben we kaïns meer vrouwen als lid te krijgen. De heer A D. Sleutel gevoelt niet yoor propaganda, ieder moet maar weten hij welke partij hij wil aan sluiten. De overige fedein willen echter wei propaganda, terneer daar men als politieke partij feitelijk verplicht is te propaga ndeeren. Voorzitter hoopt, dat van de Ulnielibemlen ook en kele dames zullen aalnsluiten als lid. De secretaris gelooft ook wel, dat de Vnjzinlnigj Democratische1 Kiesvereenigihg wel propaganda hier voor zal maken. Men vindt t jammer dat de beide kiesv-ereenigilngen alhier niet samen gaan. Tenslotte wordt met 6 tegen 1 stem besloten, om in het Inajaar alhier een dame te faten optreden. Bn de rondvraag informeert de heer K. Ziip, of er nog een verzoek is ingekomen van den Kieskring Helder om het tekort -te helpen dekken. De secretaris licht toe, dat dit verzoek is ingeko men en dat de bode voor dat doel een lijst in handen heeft. De secretaris zegt verder,- dat we nog f 25 onkosten hebben gemaakt lyj de verkiezingenj welk bedrag we zouden terug ontvangen, doch ook hiervan is nog nooit iets gekomen. Hierna sluiting. ZUID SCHAR WOUDE. Uit deze gemeente zijn ook verschillende personén naar Amsterdam vertrokken, ten einde daar werk te zoeken bij de Scheepvaartmaatschappijen. ZUEDSCHARWOUDE. Ons werd meegedeeld, dat er eön. lijst circuleert, teneinde handteekeningen te verzamel én voor één adres aan den gemeenteraad, met het verzoek, op hét besluit, geen sterken drank op kermissen te tappen, terug ta komen. NOORDSCHAMWOUDE. Het hotel N.V. Concordia is met ingang van 1 M'ei verpacht, zoodat het niet langer door middel van een gerant zal worden geëxploiteerd. NOORDSCHARWOUDE. Alhier is een cursus in Boekhouden geopend. ZUID SC HAR WOUDE. De cursus in Eingelsch wordt de volgende week ge opend. Er zijn 22 deelnemers. BROEK OP LANGENDUK. In de Donderdagmiddag gehouden zitting van den raad dezer gemeente kwam o.m, ter tafel een schrij ven van Ged. Staten, waarin ze omstandige mededeeling verzoeken van de redenen, die er toe héb-bén géléid, het verzoek van de woningbouw'vereeniging af te wu- zen ein daarbij tevens over te leggen het adre£ van genoemde ver-eeniging. De verordening regelende de uitbetaling der ondér wijzerssalarissejn kwam niet goedgekeurd terug, om dat Ged. Sjaten wdnscbten uitkeering bij ziekte 12 I maanden vol en 6 maanden half salaris en niet 2 j maal 6 maanden, zooals de raad bepaald had, bij zwangerschap doorbetaling van salaris inplaats van half salarisaan militairen uitkeering zonder aftrek, van door hen genoten vergoedingen en na bverlijden uit betaling van drie maanden half salaris De raad had bepaald om direct na overlijden met het betalen van salaris op te/houden. Wethouder Kostelijk voelde met aannemen dezer voorstellen de zelfstandigheid van den raa dverloren gaan, doch vreesde dat niet aan nemen weinig resultaat zou hebben. Voorzitter gaf te kennen, dat de raad op andere wijze, b.v. bij het adres inzake woningbouw van zijn zelfstandigheid nog blijk kan geven. De verordening werd dan ook geheel overeenkomstig den wenscJ| van Ged. Statein gewijzigd. Met vier voor en drie tegen werd het voorstel van de gascommissie, om het salaris van den directeur op f 3900 te brengén aangenomen. De vorige vergadering slaakten de, stemmen, omdat de beer Vlug blanco stemde. Dit was over alle 5 gemeenten hel kritieké punt, dat voor den directeur den doorslag zal geven. De tegenpartij wilde bet salaris op f 3600 bepalen. Van het bainnebestuur was een adres ingekomen., waarin verzocht werd, een verordening te maken, waar- bn het slepen van vaartuigen achter een motor ver boden wordt Enkele heeren meenden, dat hierdoor de scheepvaart te veel belemmerd zal worden én dat het beter zou zijn om de vaart te verbeteren dan om zoodanige bepalingen te maken. Er werd ten slotte met 4 tegenf stemmen op dit verzoek afwijzend be. schikt De woningbouwvereniging heeft op den eisch van het gemeentebestuur, om borgen te stelten gunstig bé- schikt, waardoor de 'gemeente voor eventu-eele schadé gevrijwaard is, door de risico ten laste van enkele personen te brengen. Een contract zal door een des kundige worden opgemaakt, om bij een eventueel rechtsgeding zeker van de zaak te zijn. De afd. Schuttevaer vroeg in verband met de groote sluis le Rustenburg, om de doorvaart onder de brug. gen op 6 M. te brengen en de *iiitstekende houten én schroeven zoo veel het kan te verwijderen. Het éérsté werd in gedachte gehouden, het tweede werd toégé- staan. De raad ging na afloop der vergadering in comité om te bespreken eetn privaat verzoek van de L.G.C. over een eventueel verzoek inzak© ovérdracht vao de marlet. BARSINGERHOKN. lEen paardenspel in het dorp is wel iets onge woons. Zio'o was het ook Donderdag j.1., toen tegen den middag het circus HermaniReus in de buurt van bet raadhuis zich kwam vestigen en in korten tij'd een -tent op het erf achter het café van Van Stipriaan had opgericht, natuurlijk onder voortdurend toezicht van jongens en meisjes en enkele voorbijgangers, die h-d gedoe van menschen en paarden, alles even vreemd kwamen bekijken. Telgen den avond -trok een wagen met muzikanten döor het Idorp en een paar uren daarna begon bet spel, waarbij een betrekkelijk talrijk publiek zich goed amuseerde en met genoegen do staaltjes van paarden-dressuur volgde. BURG ER BRUG.' De algemeene vergadering van Ide leden der coöpe ratieve Boerenleenbank webd Donderdag gehouden. Van de 112 leden waren er 76 aanwezig. Uit het ver slag bleek, dat het (bedirag der spaargelden op 31 December 1919 bedroeg f 322200,60. Ingelegd werd f 2-42645,12, terugbetaald f226428,54. Het bedrag der voorschot/ten was f80280. Uitgegeven in toepende re kening f 281036,51 en ontvangen f287479,27. Het te goed hedroeg o-p 31 December 1919 f 187615,12. De- posiito-obligatiën 56000. Do winst in 1919 gemaakt be droeg f 805.58, (zoodat het reservefonds stijgt tot f 5953,09. Het salaris van den kassier werfd met f200 ver hoogd tot op f 750. Vdor 19-19 werd- hem f 200 duurte- toeslag gegeven. Tot lid van het bestuur werd herbenoemd de heer Jb. Bos Ol. en tot lid van dm Raad van Toezicht de beer Johs. C. Bruin. De kassier wertd bij acclamatie herbenoemd. WINKEL. De heer T. Beu-mkes heeft ontslag, genomen als voorzitter der Witte Kruis Afdeeling en is in diens plaats benoemd de heer G. J. van Leersoum. HOOGWOUD. Vergadering op Woensdag 21 (April 1920, des avonds 8 -uur, ten huize van dien heer J. Modder, kastelein alhier, vian het Departement Hoogwoud van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Aanwezig, 7 heeren. De vergadering wordt geopend door den voorzit ter., waarna de notulen v-an drie voorafgaande ver gaderingen wórd-en gelezen en goedgekeurd. Er zijn een drietal ingekomen stukken, di« -voor kennisgeving worden aangenomen. Nu zijn -verschillende verkiezingen aan de orde: Commissaris van de Spaarbank, vacature-KooiJ. Beroemd wordt de heer B. Verhoeven. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering woidt aangewezen de heer H. de Boer, notaris al hier en als plaatsvervanger de heer C. Pijper. Volgt verkiezing Hoofdbestuursleden. Uit 'dubbel tallen worden verkozen: Mr. G. J. Salm te Amster dam, -Dr. J. F. vain Os-s te Amsterdam, Mr. Dr. E. van Ketwich Verschuur te Groningen, Mr. W. C. Mees tê Rotterdam. Al? secretaris van het 'Departement wordt herko-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1