„DIAMANT". Prima Bindertwine, f 4.00. „Voltigeur", den heer P. WISSEKERKE te Anna Paulowna. SCHOORL trekt!3 Juni. Zendt 3 gulden 10 cent vervaardigen van alle Dames&Kinderkleeding Dames-enKindertiueden zwarte Dameshoeden Marktberichten Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. VERHUISD: Landbou wstraat, T. Scharlewie, Makelaar. Staat ter dekking bij G. W. WAIB0ER, Kleiweg - Anna Paulowna Dekgeïd f 31.—. Staat der dekking N.V. Vereenigde Touwïabrieken, Rollerdam, Amsterdam, Groningen, Harlingen. Nette Meisjes n. DOUWSMA-Bruining, WIERINGERSÜ! M. Jb. MOSTERT, .1 Gulden per lot. &.VAH IWUUVER, Schagen Groote voorraad SCHAGEN H00GZ1JDE. S. DROOG. 1 lol Opmeer, 1 lol Schoorl, 1 lol Zaandam, 1 lot Hello. A. van Twuijver, Breukbanden Verkrijgbaar bij: C, ROGGEVEEN Cz., gram «ter Assocte/twï Prees van onlang», *t welk te ver»taan gaf dat binnenkort de militaire autoritei ten in Rusland weer de baas zouden zijn. Reed* verscheiden dagen zijn te Moskou geruch ten in omloop geweest dat er een militaire coup te wachten was. DE TYPHUS. De president van.1 het Roode Kruis te Warschau rapporteert, dat dn Polen 250.000 gevallen van ty- phus zijn geconstateerd. In Galicië zijn alle steden ontvolkt; voor elke 1600 inwoners is gemiddeld slechts één geneesheer beschikbaar. In de Oekrajine is nagenoeg de geheele bevolking door de ziekte aangetast. Geneesmiddelen zijn niet te verkrijgen. Hier heeft elke arts 20 30.000 pa tiënten. VALSGH GELD. Het vervaardigen van valsch geld schijnt thans te Berlijn een bloeiende tak van bedrijf te zijn. In het Berliner Tageblatt -vindt metn een bericht, der politie, waarin melding wordt gemaakt van vier verschillende gevallen van het ontdekken van der gelijke werkplaatsen. Heele gezelschappen dóén ér aan mee. Een der aangehoudenen had getracht, geld te ver dienen met den handel in cliché's voor valsche bankbiljetten. Merkwaardig is, dat er menschen zijn, die èr nog voordeel in zien, briefjes van twee mark en van 50 pfenning na te bootsen. 'De meesten wij den echter hun kracht en kunst aan de bankbiljet ten van 50 mark. EEN POSTZEGEL VAN BIJNA HONDERDDUI ZEND FRANCS. De Parijsche berichtgever van het Hdhld. seint d.d. 19 Mei. Op de heden gehouden postzegelveiling werd een postzegel van Mauritius 1847, vermiljoen van één penny, verkocht voor 36.700 francs en een postzegel van dat land van hetzelfde jaar, twee pence indigo, voor 99.500 francs. ONGEREGELDHEDEN EN HAMBURG. Uit Hamburg, 20 Mei. Na een vergadering, die he denmiddag door de communisten bijeengeroepen was, vond een optocht plaats door de stad, waar aan ongeveer 3000 arbeiders deelnamen. In de bin- n^istad kwamen zij in botsing met de veiligheids- weer. Daarbij zijn drie betoogers gedood, en tien ge wond. Van de soldaten zijn er twee door messteken ernstig gewond. DE JAPANNERS IN SEBERIë. Uit Tokio, 17 Mei. De Japanners hebben het leger der bolsjewiki ten westen van S'jita een zware ne derlaag toegebracht. Het „roode" leger is in vollen terugtocht op Irkoetsk. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK- Uit Parijs, 21 Mei. Het werk is algemeen hervat in de kolenbekkens van het Noonder-departemeni en van Pas de Calais. Men hoopt, dat de algemeene hervatting van den arbeid in de andere kolen- districten binnen twee dagen zal volgen. In alle havens gaan de bootwerkers evenals een groot aantal zeelui weer aan h»t werk. DE SCHADE AAN DE SPOORWEQEN IN HET RUHR- GEBIED. Uit Berlijn, 21 Mei. Naar de spoorwegdirectie me dedeelt, is gedurende de politieke onlusten in het Ruhrgebiea in de dagen van 20 Maart tot 6 April door berooving en beschadiging van spoorweg bruggen, stationsgebouwen enz. een schade ver oorzaakt van 20.520.000 mark, waarvan voor ca. 18 millioen mark alleen aan wagons. Wachtend op haar zoon. In een huis in de Londensche wijk Pimilco wacht een weduwe dag en nacht op haar zoon, die tiidens den oorlog als soldaat vermist werd. Overdag zit zij uren aaneen voor het raam en 's nachts zet zij een brandende lamp op tafel als teeken van welkom en laat de gordijnen open. Zelfs in het onwaarschijnlijk geval, dat hij zou te- rugkeeren, zou hij toch niet naar dit huis komen, want toen hij naar het front ging, woonde hij hier neg niet. De jongen, de oogappel van zijn moeder, was 21 jaar oud, als vrijwilliger in dienst getre den en schreef haar bijna dagelijks. Den 27en April 1217 kreeg zij zijn laatsten brieftwee dagen later werd hij als vermist gerapporteerd. Het laat ste wat men van hem weet is, dat hij door een granaatscherf aan het voorhoofd werd getroffen. Na den wapenstilstand werd haar medegedeeld, dat kaar zoon vermoedelijk overleden was. Haar eenige inkomen bestaat uit een pensioen van 18 shilling per week voor den dood van haar zoon. Daarvan koopt zij de olie voor de lamp, die eiken nacht brandt. Haar eenige gedachte is nu nog maar naar Frankrijk te gaan, om de plaats op te zoeken, waar haar zoon moet verdwenen zijn. Een dreigende aanval WEENEN, 21 Mei. De „Wiener Mittag Ztg." verneemt uit Boedapest; dat alle Hongaarscne bladen hedennacht van officieele zijde de mede- deeling hebben gekregen, dat Tsjecho-Slowakije en Zuid-Slavië aan de demarcatielijn troepen con- centreeren. De Serviërs zijn druk in de weer om bij Baja loopgraven aan te leggen. Deze troepenconcentraties dragen een zeer ern stig karakter en in Boedapest heerscht dan ook een uitermate opgewonden stemming. Het Hongaarsche blad „Ssosat" schrijft naar aan leiding van deze berichten„Zekere naburen, die van ae verwarring der revolutie gebruik maken landroof te plegen, schijnen weer op buit uit te gaan, ditmaal echter zullen zij op een krachtig en sterk gewapend staatswezen stuiten, gereed om alle aanslagen af te weren. DE REIVOILUTIONNAIRE PLANNEN IN FRANK RIJK. Uit Panis, 21 Mei Het voorloopig resultaat van de gedane arrestaties en huiszoekingen is die ontdek king van een complete organisatie om jn Frainknjk een commuaiistiseh regime evenals in Rusland in te voeren. De leiders stonden in directe verbinding met de chefs der regeering im Rusland, Verschillende groé" pen, die zich in Frankrijk gevormd hadden om twee centra, het blad Sovjet' van Maurice Hanot, oud- beambte bu den oamoibusdienst, en ,,La Vie Quvriere" van den ou<Londerwi]zer Monatte, lelden, tezamen onf geveer 60000 pefsoném. In geschriften,- waarvan het titelblad vermeldde, dat de Fransche groep aainger» sloten was bil Be communistische Internationale van Moskou, werd het sovjettistisch regime verheerlijkt. Uit gevonden correspondentie van Monatte met Moskou zou blijken, dat het doel van ÏÏe eerste Mei-beweging was feitelijk revolutie, en dat de nationalisatie slechts een voorwendsel was. Behalve Monatte was vooral de onderwijzer Lortot de groote man. Op het oogenblik zijn wegens dit complot een dertigtal personen ver dacht en gearresteerd, van wie vjelen hehooren tot het bestuur van de groote federaties in de C.G.T., DE TOESTAND IN HET OOSTEN, Zonder nu direct alles aan te nemen wat daarover wordt gemeld, ia het toch een feit van beteekenda, dat Broesnilof, de Russische generaal die het Pool sche offensief tegen Rusland tot staan heeft gebracht, in Rusland een persoon van groot gezag is geworden. De mannen als Lenin e.a. héhbeniwel gevoeld dat het leger voor hen gevaarlijk was en daarom heb ben zij dat trachten om te zetten in een leger van den arbeid. Maar de aanval der Polen heeft dat verhinderd en moest de hulp der generaals worden ingeroepen om dit buitenlandsche gevaar te keeren. Het Poolsche offensief lijkt inmiddels na zijn be» gin-succes tot staan gebracht. Ten Oosten van Kief zijn tegenaanvallen losgekomen, en meer naar het noorden, tusschen Dnjepr en Duna ontwikkelt zich een offensief, dat de Polen naar een nieuwe verde digingslinie heeft teruggedrongen, Het doel van deze Russische aanval is tevens om de Polen te verhinderen versterkingen naar de OekjMjjM te Beadem, www PoXea tij» erauaa sas verder tracht uit te breiden. In Engeland volgt men de gebeurtenissen in Rus land met de grootste aandacht Het Poolsche offensief is gisteren ter sprake ge komen in het Lagerhuis, waar Lord Rotoert Cecil, president van de Engelsche Volkenbond-unie o.a. heeft meegedeeld, dat hij alle moeite had gedaan om de regeering te bewegen, de tusschenkomst van den bond in te roepen, ter voorkoming van een oorlog tusschen (Rusland en Polen. Hij erkende dat het thans, nu de vijandelijkheden in vollen gang zijn, moeilijk is tusschenbeide te komen, maar hij ver zocht de regeering haar invloed aan te wenden om in elk geval uitbreiding van het conflict te verhoe den. Er loopen nJ. geruchten, dat ook Roemenië en Finland van leer willen trekken-, Daartegen dient gewaakt. Cecil verklaarde zich overtuigd, dat (Bonar Law, de woordvoerder van de regeering in het Lagerhuis, aan den strijd in het Oosten een einde verlangt te maken, maar hijbetwijfelde of alle leden der re geering dat eveneens wenschen. Namens de Engelsche regeering werd ontkend dat deze den oorlog tusschen Polen en Rusland had ge- wenscht. Tevens kwam (nog ter sprake de inval der Russen in Perzië, een zaak yati groote beteeken is voor Enge land en dat met leede oogen wordt gezien. Er is ln Perzië een opstand uitgebroken, onder de Perzische communisten. 4800 Perzische kozakken zijn naar de opstandelingen, overgelooperx Predikbeurten. la PINKSTERDAG, NED. HERV. GEMEENTE te: Winkel yoorm. 10 uur,. Ds. Nl]euhuis Ockhuijsfla Schagerbrug, geen dienst. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. da Graaft Koibaro, mam. 2 uur. Ds. da Graaft 2e PINKSTERDAG. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagem, voorm. 10 uur. Ds. da Graaft Winkel, gern dieast NOORDERMARKTBOND, Noordsehai wende. 20 Mei Kroten f'490, rabarber f 1.60 a 4 80 alles per 100 Kg. LAN GEDIJEER GROENTEVEILING. Broek op L. 21 Mei. Nieuwe aardappelen f 55 a 55.10, idem drielingen f 29.70, idem, kleine f 3.70 a i2.1Q> ra barber f 2.60 a 5, Aanvoer 323 Kg. aardappelen, 6050 Kg. rabarber. ALKMAAR, 21 Mei. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 93 sta pels, wegende 79829 kilogrammen De handel was vlug. babriekskaas: kleane f 66, boerenkaas t 65.50. com" missie f 67. ALKMAAR, 21 Mei. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 349 Hectoliters. Tarwe f 29—42, rogge f 32.o0 chev. geyst f 29.5030.50, haver f 22( 5025, paardeboo^ nen f 19.50, bruine ld. f 15—28, citroen id. f 32, witte idem f 3038, grauwe erwten f 44—80 HOORN* 20 Mei Kl Fabriekskaas f 66, kl, Boerenkaas f 65, Boeren Comm. Kaas f 66. Aangevoerd 36 stapels,. wegende 19114 Kg. Handel vlug. De Kamer begon met oen lange, reek» stemmingén waarvan wij melden Amenfiement_Otto (geen. toeslagen boven de wettë* lilke salarissen aan bijzondere onderwijzers) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Amendt. Rutgers (geen overleg mot d£ schoohnspecr tie) 61—12 verworpen. Amendt.JRutgexs (mogelijkheid van hooger school geld op biiz. scholen)- 52—20 verworpen. Amendt.jLohman (schoolgeld vrijlaten) ingetrokken. Amendt,.Ossmdorp (voor de eerste zes leerjaren al leen godsdienstonderwijs als extra-leervak) overgeno men Tmet de mogelijkheid, dat b.v. ook Friesch op Fries ene scholen wordt toegelaten.) Amendt._Ossendorp (zelfde straffen voor onderwijf zers op bijz. als op openbare scholen) overgenomen. Amendt; Van der Molen (schrappen der mogeliikheid van vrijstelling van godsdienstonderwijs) 60—14 ver worpen. Toen werd er vervolgd met de La geronderwij s wat en hield men algemeene beschouwingen over de op leiding der onderwijzers. De minister antwoordde slechts kort, daar al de opmerkingen ook bij de verschillende artikelen naar voren komen. De heer Van den Tempel hield nog een in terpél- la tie over de steunregeling inzake werkelooze ar beiders. De heer Ruys verklaarde, in elke commissie voor steunregeling een vertegenwoordiger der organisatiés te willen opnemen. Wat de geldende bepalingen "bé- trof, .deze 'hadden geen reden tot klachten gegevén en met name wilde de Minister ook als regel bTijvejn toepassen, dat de helft .van den overheidssteun door het Rijk en de helft door de Gemeente wordt betaald. Minister Aalberse deelde mede, dat binnenkort 21/* millioen zullen worden aangevraagd voor voorschotten aan werkloozenkassen en dat de commissie voor de verruiming der werkgelegenheid zee<r spoedig zal wor den benoemd. Voor de z.g. r,uitgetrokken leden" van werkloozenkassen (degenen die al de| regleméntairé uit" keeringen hebben genoten) bleef de Milnistér hulp van steuncomité's beter échten dan voortzetting van de werkloozenuitkeering, 'omdat anders het karakter van verzekering aan de werkloozenregeling wordt ontnomen. GEM. ELEGTRXSCHE BEDRIJVEN IN NOORD HOLLAND. De gemeentebesturen van Alkmaar, Beemster, Bussum, Hoorn, Schermerhom, Uitgeest en Ursem hebben, zooals gemeld, onlang® het plan opgevat tot oprichting van een vereeniglng van gemeente lijke electriciteitsbedrijven in Noordholland. In verband hiermede was aan de besturen der gemeenten, welke zelfstandig een G. E. B. exploi teerden en stroom betrokken bij het P. E. N., een circulaire gezonden, mede tot verzoek om instem ming met het plan. De instemming bleek zeer groot, want tot heden hebben van de 70 bedrijven in deze provincie 54 be wijzen van sympathie gezonden. Deze week werd te Amsterdam eene vergadering van bovengenoemde gemeentebesturen gehouden, tot vaststelling der concept-statuten en het huishou delijk reglement voor de nieuwe vereeniglng. In deze statuten is o.m. bepaald1: De vereeniging draagt den naam van „Vereeni ging van electriciteitsbedrijven, een stroomcontract hebbende met het Provinciaal Electriciteitsbedrijf (V. V. E B.)" en stelt zich ten doel, de behartiging van al die belangen, welke betrekking hebben op de exploitatie van da ejoctricdteitsbedrijven der le den. Het bestuur bestaat uit ten minste vijf toten, «De verkozen worden door do leden der vereeniglng. Tot bestuurslid zijn verkiesbaar de electririteits- directeur, do burgemeester, de wethouders, de go- meentesecretaris cn de loden van hot bestuur der maatschappij, vennootschap of andere rechtsper soonlijkheid bezittende vereeniging, voor zoover ieder in theorie of in practijk mede het directe op pertoezicht op een electriciteitsbedrijf heeft. In het huishoudelijk reglement is omtrent de con tributie het volgende bepaald: De contributie bedraagt f5.per 300 aansluitin gen, met een minimum van f5.— en een maxiumm van f50.De leden betalen bij hun toetreding een bedrag van f 5. Vermeld zij nog, dat binnenkort de constitueeren de vergadering zal worden gehouden, waarin sta tuten en reglement worden vastgesteld. Deze ver gadering zal geleid worden door den heer dr. R. Kuipers, directeur van het G. E. B, te Beemster. W LERINGEN. Benoemd tot tijdelijk rijksveldwachter alhier de rijksveldwachter D. Boorsma te Hoogkarspel, ter wijl de rijksveldwachter H. Wamelink thans tijdelijk alhier, naar zijn standplaats De Wormer terugkeert, WEERINGEN. De heer A. Zomerdijk, keurmeester bij de Gemeen telijke Zeegras-Exploitatie alhier, hoopt op den len Juni a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te herden ken. Wij gelooven dat het den heer Zomerdijk op! dien dag niet aan bewijzen van sympathie zal ont breken, daar hij gedurende dien tijd zijn taak met de grootste nauwgezetheid heeft volbracht GEMEENTE ZLJPE, Ingeschreven van 19 tot en met 21 Mei 1920. GeborenJohanines Adrianus, z. v. J. H Noot en J. Glas. Ondertrouwd: C. Weeland, 28 J arbeider te Scha- gen. en H. Mahneveld, 21 j., alnier. J, Muntjewerf), 23 arbeider en T. Kossem, 22 j., beklem, alhier J. Silver, 24 j., schipper en D. Reetman, 21 i, beidem alhier. B. Vader 21 j„ te Helder, vrachtrijder en J, Doorn, 23 j., alhier. Overleden: Johanmes Brak, 30 j., ongehuwd. WIERINGEN. Vrijdag gebeurde hier een treurig ongeval," Een 2-jarig jongetje van bakker C, Visser te De Haukes geraakte in een onbewaakt oogenhlik in een voor het buis gelegen diepe sloot Spoedig toegeschoten hulp haalde het kind er uit en werd Dr. Piccardt, die in de buurt was, ontboden. Na alles in het werk ge steld te hebhen om d6 levensgeesten weder te doen opwekken, gelukte dit echter niet en kon de dokter niets anders dam de dood eonstateeren, ST. PANCRASw Gisteren werden de eerste nieuwe aardappelen ter Broeker veiling aangevoerd door de heeren G. Bobel- dijk en D. Groen alhier, waarvan de eerste werden aangekocht k f56.per 100 KG, door den heer P. Volkers alhier. EEN RAADSLID MISHANDELD. Men meldt uit Elburg aan het Hdbld,: De gisteren uitgeschreven raadsvergadering die be legd was v.n.1. ter behandeling van voorstellen in zake voorziening der werkloosheid, werd verdaagd tot Zaterdag. Daarna begaf zich een gedeelte van het publiek naar de werkplaats van1 het raadslid Ste- phan, gooide daar een ruit in en trachtte met ge weld binnen te dringen. Toen de heer Stephan naar buiten kwam werd hij door eenige vrouwen gegre pen, die hem dusdanig toetakelden, dat hij bebloed naar zijn woning, vluchtte. Van politie was geen spoor te bekennen. Het was verder den geheelen avond erg rumoerig dn «ie stad. WIERINGEN. In de algemeene vergadering van de bloemenvér- eenigiing, ..Flora" te den Oever in 't lokaal van den heer M. J. Tijsen, gehouden en waar 13 leden aan wezig waren; was de uitslag der bestuursverkiezing als volgt; a. Voorzitter (vacature M. Bosker, wegens vertrek) gekozen de heer G. V. Koorn; b. secretaris (vacature doordat de secretaris tot voorz. is benoemd) gekozen de heer S. Bruul; d. leden, herkozen de héér* kozen de heer G. Jb. Kool; d, leden,- herkozen de héér Jb. N. Tijsen ein gekozen (vacature S. Bruul, welke tot secr. is benoemd) de heer S. Zomerdijk Jr.j Alleini namen hunne benoeming aanj De rekening van den penlningm., den heer C. Jb. Kool, nagezien, door de neeren S. Zomerdijk en G. M. Tijsen, werd ia orde bevonden, met een batig saldo van ruim f 4. en met dank aan den penningmeester voor zijn rientig beheer, met algem. stemmen goed gekeurd. Bespreking feestelijkheden,besloten werd In Séptém- ber a.s. wederom een Flora-tentoonstelling te houdan, gepaard gaande met andere feestelijkheden, 't Eén én ander werd ter organisatie aan het bestuur overge laten. Na nog enkele huishoudelijke zaken te heb ben besproken,- sloot voorz. de vergadering. UITBREIDING AMSTERDAM. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wets ontwerp' tot uitbreiding van de gemeente Amster dam met deelen van de gemeenten Westzaan, Zaan dam, Oostzaan, Diemen, Ouder-Amstel Nieuwer- Amstel, een gedeelte van het IJ en van de Zuider zee, tevens met de gemeenten (Buiksloot, Nieuwen- dam, Roosdorp, Watergraafsmeer en Sloten. De Kaasmarkt te Alkmaar. De aanvoer bedroeg heden een 76000 K.G. De prijzen liepen tot f 66, doch waren gemiddeld f 64. Hoopte men steeds dat voor uitvoer naar Duitsch- land cfe consentrechten zouden worden opgeheven, deze hoop is ijdel gebleken. Van het Zuivelkantoor werd heden op de markt een telegram gepubliceerd, waarin bekend werd gemaakt, dat voor Duitsche export consentrechten een eisch blijven. Dat de prijzen die voor het product ook in het buitenland gemaakt werden nogal gunstig zijn geweest blijkt ook uit de afrekening van de aizet- combinatie Maatsch. Gouda. Zooals men zich zal herinneren sloten het vorig jaar Juni tal van fabrieken zich bij een afzetcom- binatie aan, omdat zij veronderstelden, dat daar door eerder uitvoer voor het product verkregen kon worden. De steden en de handelaren voerden daartegen een krachtige actie, omdat de 1ste niet gaarne de wik- en weegloonen misten en de anderen zich niet zoo maar lieten uitschakelen. Het gevolgwas, dat de minister bekend maakte dat het vormen van afzetcombinatiés 'geen voorwaarde voor het verkrijgen van recht van uitvoer zou zijn. De niet-contracteer'ende fabrieken maakten op de vrije markt zoodanige prijzen dat ze met over tuiging betoogden, dat de contracteerenden ineen slechtere positie waren geraakt. De gecontracteerden-voerden daartegen aan, dat de vrije fabrieken slechts de hooge prijzen be haalden, omdat er ter markt steeds een geringe aanvoer was, door het gemis van hun productie op de markt. De invloed hiervan kon niet in cijfers worden vastgesteld en de zaak bleef lang in zuivelkringen een groote strijdvraag. Thans is wel komen vasf te- staan, dat de positie waarin beiden verkeerden, niet veel versehilde. Dezer dagen heeft vari den afzet der kaas een afrekening plaats gehad. De betrokken fabrieken hadden op een basis van f 60.— voor 1ste kwaliteit hun kaas in de pakhuizen van de combinatie on dergebracht, welke tegen een bepaald tarief voor verzorging, verpakking, verzending en financiering had te zorgen. Vanaf deze basis-was een deel van de winst voor den contracteerenden handelaar, in dit geval de kaashandel Mij. „Gouda". Bij zeer vei lige schatting van een klein restant oude kaas kon nabetaald worden f 11.34 per 50 Kg. kaas, zoodat de betrokken fabrieken op basis le kwaliteit f 71.34 maakten, wat op gemiddelde kwaliteit voor be doelde fabriek neerkomt op vrijwel f70 voor alle kaas van Juni—Nov. 1919, berekend tegen het ge wicht van jonge kaas. zonder kosten voor markt en wik- en weegloonen. Wij gingen de prijzen eens na die de 1ste kwa liteit kaas in die weken op de vrije markt maakte en kwamen daardoor voor de allerhoogste op een femiddelden prijs van f70.71 en voor het gemid- elde product op f68.71. Het vrij waarschijnlijk niet vrijlaten van de zui vel- en melkvoorziening zal den betokken contrac tanten waarschijnlijk aanleiding geven opnieuw in combinatie te gaan, waartoe de verkregen re sultaten inderdaad wel aanleiding geven. Vrijlating van het product, wordt door allen echter wel het meest gewenscht omdat zoowel producenten als handelaren gaarne zoo spoedig mogelijk bevrijd worden van de bemoeiingen van een ambtenarencorps. - In deze is het echter zdo dat men wel weet hoe men aan de ambtenaren en de regelingen is ge komen, maar niet hoe men ze weer kwijt zal raken. Alkm. Crt. van Regentenstraat naar boven garage Hotel „Landbouw", (nabij Kleine Sluis, op hoève „Zel- denrust"), de zware, soliede, don kerbruine witvoet Stam- en Premiehengst Nummer één geplaatst op de Rijkspremiekeuring te Schagen 5 Maart j.1. en bekroond met 1200. Mafc in 't gebruik en afstammen de uit het beroemdste bloed van Groningen en Oldenburg, is hij mede door zijn besten gang de aangewezen hengst voor net fok ken van een landbouw-tuigpaard. Paarden, die verworpen hebben worden alleen toegelaten op ver toon van genezenverklaring door den veearts. Voor paarden met veulen kan een uur besproken worden, zoo- noodig stalling. Zondagsmorgens na 8 uur worat niet meer gedekt. bl| TH. AARTMAN le Hooawoud de beroemde Fransche Dravers- hengst V. Nez. M. Normandië; met mili tair Certificaat voor 1920 voor het geheele rijk. Hij fokt bij ieder paard buitengewoon best. Resul taat verleden jaar 85 pCt. veulens. Dekgeld öereglslreerde Merries f 35. Niel Geregistreerde f 16. Dekgeld k contant. ZONDAGS 'WORDT NIET GEDEKT. In voorraad bij onzen depölhouder: Ondergeteekende beveelt zich bejeefd aan tot het kunnen geplaatst worden. Aanbevelend, Gedipl. Coupeuse, Stationsweg 100, SCHAGEN. I et goedkoopste adres voor uw drukwerk, alsbriefkaarten,nota's kwitantiën. brieven, enveloppen labels, visite-, verlovings- en on- dertrouwkaarten, sigarenzakjes percament en wikkelpapier enz. enz. is BOEKHANDEL. Hlppolylushoef, Wieringen. Vraagt aldaar modellen en prijs opgaven. Advertentiën en Abon nementen voor de Sehager Cou rant gelieve men ook daar op te geven. HOOFDPRIJS waarde ongev. 2000 gulden. en gij ontvangt De eerste Irekl 11 Jonl. SCHAGEN. mei en zonder Veer. in elke gewenscble man). Hoogzijde 26, Scbagen.

Schager Courant | 1920 | | pagina 12