Alieieci Nicais- Alurtiitit- LaiIlMllil PORTORlCO-vanJ. RHTO onovertrefbaar PINK PILLEN EERSTE BLAD. Gemengd Nieuws. Reclames. Zaterdag 5 dunri92Ó. SCHAGE 63ste Jaargang. No. 6629. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donder» dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UIT6EVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF.' no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT MUMMI» BESTAAT UIT DRIE BLADEN. UIT HANNOVER EN WESTFALEN. Men schrijft aan da N.R.Crt.: Evenals tijdens dein oorlog bestaat «r nog steeds een «chrillo tegenstelling tusschen -den economisch en toer •tand op hot platteland en de steden van Duitschland :op 't Hand een zekere mate van welstand, in de steden vaak groot gebrek, armoede, honger. Maar ook op het land werklust, zorg voor de toekomst, een krachtige streven naar herstel van datgene, wat verloren ging. In de steden maar al te veel en in alle takken vain dienst tegenzin in den arbeid, zorgeloosheid voor het' geen de toekomst zal brengen, een neerzittétn bij dé pakkén, omdat men zich economisch verloren waant. We bezochten de Jongste dagen verscheidene slrékén van Hannover en Wee aaien en met genoegen oousta- teerden we, dat overal op het platteland da arbejd met ernst en lust is hervat Wel stuit men daarbij nog op groote moeilijkheden, maar ook deze zal men in de toekomst uit den weg trachten te ruimen. Thans zijn nog gebrek aan arbeidsmachten, aan goede lamd" bouwwerktuigen en aan kunstmeststoffen de voor naams te oorzaken, die een flinke ontwikkeling van het boerenbedrijf tegenhouden. Daarenboven werkt de invoering van dan 8 urigen arbeidsdag zeer belemme rend. Van zooveel boerderijen zijn de beste werk krachten pp de slagvelden gebleven of voor heei hun leven voor dien zwaren landarbeid ongeschikt gemaakt. Voor den oorlog werkten op het platteland van Han* nover m Weslfalen ook tal van Nederlanders. Maar ook deze worden thans gemist. En de keurige land-' bouwmachinee. waarop heel bet landbouwbedrijf van Duitschland vóór den oorlog kon bogen, ze zijn alle verdwenen en de fabricatie van nieuw materiaal gaat nu uiterst langzaam. Bovendien zijn de prijzen der nieuwe machines zóó fabelachtig hoog, dat de meeste nieLkapitaalkrachtige boeren zich de weelde" van fiel aanschaffen niet kunnen veroorloven, „We aijn al blij", zei ons een boer, dat we een goejdlen ploeg en een paar behoorlijke wagens hebben. Dat de meststoffen nog steeds verre van toereikend zijn, ia thans overal duidelijk te zien; die veld- en tuingewassen staan over 't geheel genomen niet mooi Aardappelen, rogge, haver, gerst, alles toont gebrek aan voedingsstoffen. Gelukkig, dat het voorjaar buitengewoon gunstig was,; 't zoai er anders met de gewassen nog heel wat pooverder gesteld zijn geweést. Ook de graslanden lijden aan hetzelfde' euvel. Wei en hooilandenmet overvloedig gras als vóór den oorlog ziet men nagenoeg nergens meer. Het véé lijdt nu wel geen gebrek, maar toch kon het heel wat beter zijn. Evenwel is het in veel beter conditie dan enkeile maanden geledenmen kan het den diérén aan zien, dat de voedering verbeterd is. Over de melkop* •brengst hoort men dan ook niet veel klachten meer. hoewel door de levering aan de Entente de veéstapéJ overal een gevoeligen knak heeft gekregén, Dé boérén vinden het echter nog meer dan erg, dat ze de melk productie nog 6tieeds zoo goed pis alles „voor de ge meenschap" moeten afstaan zoodat boter- en kaaspro ductie nog onmogelijk zijn. En dat hun melk- ein zuivelproducten medé bestemd zijn voor menschen, die oorzaak zijn, dat de boer gebrek heeft aan de/ benoodigdhedeii voor zijn bedrijf, dat maakt den land" bouw6tand ontevredendat is mede een oorzaak van het streven der plattelanders in Hannover en West- falen, om zich van Duitschland los te rukken. En het moet gezegd wordendeze boeren willen werkénmét hart en ziel streven zij naar veïbetering, naar ophef* fing van hun bedrijf uit den druk der tijden. Maar alleen zijn zij daartoe niet bij machte. En steun bij de stedelijke bevolking, bij de industrieele vooral, zoeken ze .meestal tevergeefs. En de régééring? Zn vordert ook dit jaar weer al het broodkopen met de haver, gerst enz. op voor de gemeenschap. Zii èischt van den boer 6teeds grooter activiteit bij 'n 8-urige:n werkdag en wat zij hem dan toewijst van eigen pro ductie voor eigen gebruik^ echt de boer niet mejeh dan een aalmoes. In de steden was onze indruk verre van gunstig. Een groot deel der'arbeiders wil niet werken en loopt nog 6leeds rond met plannen voor den een of anderen aan slag En de burgen], die wel werken wil, mist daartoe de gelegenheid en de middelen. Duizendén néringdoéni- den zagen hun zaken geheel verloopen. Vele bédnjvéin in Osnabruck, Hannover,. Munster, Hamm, enz. zijn nog altijd gesloten of werken met zeer klein perso neel, In tegenstelling met de plattelandsbevolking, die zich voldoende weet te voeden, heeft het mééréndéél der bevolking van de steden aan alles gebrekvoedsel, kleeding, schoeisel, enz. Nog altiydj trekken dagelijks troepen hamsteraars het land op, om te koopen eo desnoods te stelen, wat er maar te krijgen is. Zejer veel landlieden worden hierdoor gedupeerd. En de veiligheidskorpsen 'ten plattelande zijn niet altijd bij machte deze ongure elementen te werén Hét véé in de weide, de varkens in de hokken, de landbouwpro ducten zijn voor deze benden niet veilig Eenzelfde streven als op 't land om zich ioa te ruk- ekn van Duitschland* merkten we ook onder de be volking der steden, met name onder de massa, die niets van de huidige regeerimg moet hebben* en bil de partij der Welfen. Wel tracht de regeering overal de wapenen in be- «lag te nemen, doch deze maatregel zal bitter weinig helpen. Daarvoor is te veel oorlogsmaterieei verboor- gen op tallooze vele plaatsen, OUDE GEBRUIKEN. „Is het huwelijk een mis lukking?" In het stadij© Ilford, in1 het graafschap Essex ge legen, leeft tot op den huldigen dag een oud1 ge bruik voort. Wie op Pinksterzondag in Ilford den .eigenaardigen optocht zag die daar gehouden werd, vroeg zich, als hij vreemdeling in Jeruzalem was, verbaasd; af, wat dat te beteekenen had: die man en vrouw, bedeesd' glimlachend in een breeden stoel gezeten, en aldus door sterke jonge kerels op de schouders gedragen, voorafgegaan en gevolgd door drommen vroolijke menschen, springend en dan send op de maat van. een mee-marcheerend muziek corps, dat leutige deuntjes speelde. En wèt beteeken- de de bovenaan den stoel hangende, stevig vastge- boadejj zijde spek, met linten versierd? Elke inwoner van Ilford had u de verklaring kun nen geven van deze zonderlinge processie: die man en vrouw waren prijswinners, de gelukkige eige naars van'die groote zij spek, en de muziek was een hulde die den heiden echtelieden gebracht werd, omdat zijhet gelukkigste echtpaar vormden dat te vinden was. Meen niet dat de prijs hen onbetwist was toege kende Voordat de feestelijke ommegang aanving, en die beiden het spek het hunne konden noemen, had een plechtige „rechtszitting" plaats in de kazerne van Ilford. De „rechters" waren zes meisjes en zes jongelingen, en de quaestie die behandeld werd, was er een van alle tijden: „Is de instelling: huwe lijk, een mislukking?" Meer dan duizend toehoorders luisterden' belang stellend naar de discussies. Die liepen over de vraag: aan wie moet het stuk spek als prijs worden toegekend? Om voor den prijs dn aanmerking te ko men, moest een echtpaar kuitnen bewijzen: een jaar en een dag tezamen te hebben geleefd zonder te twisten en zondier zichzelf óngetrouwd te hebben gewenscbtl Zoo iets te bewijzen is natuurlijk niot zoo ge makkelijk, maar er werd ook eonigszins op goede trouw gerekend en éls er in den tijd van een jaar en een dag wèl gekibbeld was tusschen de echte lieden, nu, dan was er altijd wel een buur of een kennis, of een familielid die er wat van vernomen had. Zoodat wel niemand lichtvaardig zijn woord gegeven zal hebben clat 't al dien tijd vrede en har monie geweest was in zijn gezin Dit jaar waren er drie echtparen, die elkaar den prijs betwistten: een schoolmeester, een politieagent en een schilder van uithangborden, met hunne resp. ega's. De echtelieden, alle tusschen do dertig en veertig jaar 'oud, zaten recht tegenover de twaalf jury-leden', en links troonde de rechter, witte pruik op en man tel van scharlaken en hermelijn om. Ook de advocaten" der „procedeerende" partijen ontbraken niet; ieder echtpaar had tot raadgever en raadgeefster een man in advocaten-kleedij gestoken en een meisje in roode japon met roode muts op. Voor deze functies waren uit den aard der zaak welbespraakte lieden en meisjes rap van tong ge kozen, en telkens dreunde de zaal van het gelach der toehoorders om de kwinkslagen op het chapi ter: „Is het huwelijk een mislukking?" Maar het eigenaardige is, dat dit vraagstuk, dal zoo modern klinkt, er een is van middeleeuwschen oorsprong. Want Ilford zet eenvoudig een oude tra ditie voort, die haar oorsprong had in het Essex-sche gehucht Dunmow: De zijde spek heet nog altijd j „Dunmow Flitch", en werd het eerst uitgeloofd in j 1244 toen de hoorigen op het riddergóed Dunmow- manor het konden verdienen door een gelukkig on j vredig huwelijk te demonstreeron. Tijdens de oorlogen tusschen de roode en de witte Roos verdween het gebruik; in 1445 dook het weer duizenden Londenaare zonder fatsoenlijke huisves ting. Dit liefelijke vooruitzicht zal, naar men voor spelt, wet tweè of drie jaren duren, want al da Amerikanen die wetischen over tekomen, kumnein Qu niet vervoerd worden bij gebrek aan scheepsruim te en velen zullen hun bezoek een of twee jaar moétén uitstellen. Het- probleem van de huisvesting der Amerikanen Is ernstig ter hand genomen ein er hooft zich eeio, organisatie gevormd, die er voor zal zorg dragen, dat niemand den nacht onder dein blooten hemel behoeft door te brengen. De groote hotels zijn allen vol voor het geheel e jaar, doch er bestaan in Londen een groot aantal kleinere inrichtingen, die aan allo behoeften zullen voldoen. De vexeeniging der pón- sioonhotels heeft bovenbedoelde organisatie gelast dé aankomende reizigers over de verschillende hotels té verdoelen. Deze vere<emMng telt 250 hotéls mét 40000 slaapkamers. Daarbij hebben talrijke families, zelfs van zoor goeden stand, ofüerts gedaan om Amerikanen als ^.paying guests" op te nemen. In Engeland is het aannemen van betelende locei's steeds een bedrijf geweekt waartegen gégoédé fa- milies niet opzagen. Thans zijn ook adellijke families daartoe overgegaan. De mees ten der Amerika ansche bozoekrs zullen slechts oen paar weken in Europa vertoeven. Sommi gen zullen een paar maanden in ons midden verblijven. Meest allen zuilen de slachtvelden in Frankrijk her zoeken jterwijl velen iïi het land van Shakespeare en de Pilgrim Fathers zullen rondtoeren. EEN GRIEZELIGE KOORD. Uit Berlijn, Veel opzien baart hier een griezelige moord, die gepleegd is op een ieéraar, dr. Homberger en wel op aanstichten van zijn vrouw, Na verschiïlende mislukte pogingen gelukte het aan een 22Jarige neef van deze vrouw om dr. Hem berger .in een ieegen winkel te lokken, waar hij hem doodde, i De echtgenoote van den vermoorde heeft daarna den moordenaar geholpen het hoofd' en de armen en beenen van het lijk af te zagen. De romp werd in het Landweerkanaal geworpen. De afgezaagde lede maten zijn til een waschmand gepakt en waarschijn lijk door den moordenaar begraven. Deze heeft schrif telijk de politie ingelicht, daarbij mededeelend, dat bil zich van kant ging maken, welk voornemen hu i vermoedelijk niet heeft uitgevoerd. Voor dezen briéf van den moordenaar, Verkeerde de politie op een 1 dwaalspoor daar de vrouw had voorgegeven het lijk van iemand, die zich had opgehangen, te herkemncjn als dat van haar man. DE PAPEERNOOD. In Hongarije is de 'paplernood zoo groot, ,dat de dagbladen te Boedapest sinds 14 Mei nog slechts in vier bladzijden uitkomen! Voor drie weken kan men nog toekomen. Met begin Juni zal men de uitgave van de meeste dagbladen, zoo niet alle, moe/ten staken. BBÜQQÖQ0DQ0QÜQQÖDQQÜÖQÜÜDÜ8B a 7 ca «§j MEN OOOSt WAT MEN ZAAIT. j§j j==j Wanneer mén de F, oeeml, ooonf mefr oeiundheld. F! g 7 g BBDDDDDDDDDODDDDÖDDDDQDDDDnn op, om later weer, en wat Dunmow betreft ditmaal j voorgoed, in vergetelheid te raken. Of 't spek te duur waa of de gelukkige huwelij- ken te schaarsch: Dunmow brak met de oude tra- 1 ditie. Maar in Ilford nam men het .gebruik over met de bedoeling er een soort jaarlijks terugkee- rend Pinkster-carnaval van te maken, wat natuur lijk vreemdelingen lokt enindirect geld in het laad je brengt I Ilford zorgde dus den ouden steen, waarop de „be kroonde" echtparen sedert eeuwen knielden, en die in Dunmow bewaard werd, machtig te worden. Ook de DunmoW-Sitoel, waarop de uitverkorenen ge plaatst werden, werd naar Ilford overgebracht, waar na het oude gebruik in eere werd hersteld- De prijs werd dit jaar toegekend aan den politie agent A. W. Gray en zijn vrouw, wonende te East. ham. Zij zijn zeventien jaar getrouwd, hebben drie kinderen en kibbelen nóóit. Geschreven getuigenis sen van vrienden over hun onbewolkt huwelijksle ven werden eerst voorgelezen, daarna had een kruis verhoor door de juryleden plaats. De beslissing hing aan een zijden draadje, want ook de beid© andere paren waren zéér gelukkig. Maar die agent en zijn vrouw spanden itooh de kroon. Toen dé prijs was toegekendi, werden onder luide toejuiching, de gelukkige echtelieden op den eere- stoel geplaatst. En daarna ging het in optocht door de stad. Maar alvorens de blijde ommegang aan ving. sprak de „rechter", volgens 't oud gebruik, plechtig een aloude verklaring uit, die we, aldus het Hijlibld. vrij vertaald hier laten volgen: „Eerlijk biechtend zult ge onomwonden Zeggen of g' uw huwelijk hebt geschonden, Of ge ooit, sinds d' echt u beiden bond, Twistziek, 't harte elkander hebt verwond. Of g' elkaar verwenscht hebt altemet, Daags aan tafel, 's avonds in uw bed, Of, in twaalf maanden en een dag Ge elkaar altijd in vrede zag, En er nimmer oógenblikken kwamen Van verwijdering, sedert 't plechtig Amen-" DE AMERIKAANSCHEI INVAL. De Londensche correspondent der N.Crt. schrijft: De eerste dier Amerikaansche legioenen dié dit jaar het Europeesche vasteland en Engeland zullen binnenvallen beginnen hier aa'n te komen. En hun aankomst heeft het woningvraagstuk, dat al zoo moei" lijk is, nog nijpender gemaakt. De ongeveer tweehon' derdduizend Amerikanen, die. naar men berekent, den plas zullen oversteken, moeten gehuisvest wor den. En de huiseigenaars weten zulks maar al te wej. De huurprijzen die al hoog genoeg waren zijn bij gevolg nog nooger geworden, m vele huizen verhuurt men trouwens niet meer voor een langa periode. Men geeft er de voorkeur aan de kamers te meuhiléé" ren en ze gemeubileerd aan Amerikaansche reizigérs voor een week of een paar dagen te verhuren. Op deze wyzq worden schatten gelds verdiend en 'blijven Bnmenlandsch Nieuws. HET ZUFVELKANTOOR EN DE MELKVOCKRZIE» NING. Men schrijft ons Het Zuivelkantoor dat reeds tegen Mei zou zijn opgeheven, is, nadat de datum van opheffing eerst een een maana was verschoven, nogmaals voor een maand in kijn functie bestendigd. De oorzaak van dat uitsel ligt. in het feit, dat de reorganisaties over de samen" stelling van een nieuw lichaam, dat zich met 'de melkvoorziening, den export en al den aankleve daar van belasten zal; het nog niet eens zijin, géwordén Zooals bekend is hébben veertien verèeniginffé/n. bij den melkhandel betrokken, zich ©enige maanden ger leden tot den .Minister gewend met net verzoek allé beperkende bepalingen' op te heffen en hééft dé Mi nister slechts van zooverre aan dien aandrang toe gegeven, dat hii de organisaties vraagt een regeling te treffen, die het mogelijk maakt uit heffingen op den export den toeslag op Ze consumptiemelk te betalen. Uit den aard der zaak is dus allereerst overeen" stemming noodig tusschen de verschillende bi] den export betrokken vercenigingen. zooals we zeiden is deze overeenstemming nog niet bereikt. Gelukt het een basis daarvoor te vinden, dan zal het zuivelkantoor B van thans, dat na de reorga nisatie in heit najaar van 1919 als semi-ofheieel li«» chaam met door de regeering benoemde 'leden dé plaats van het in Med van dat jaar gestichte zuivel kantoor A in naam worden vervangen door een zui velkantoor C, wederom samen te stellen uit door de organisaties aangewezen vertegenwoordigers. De Minister heeft oan den aandrang tot opheffing der beperkende bepalingen niet toegegévén èa door zijn vasthouden aan den "maximumprijs van ro/nd 18 cent voortzetting van de regeeringsbemoeiingen nood zakelijk gemaakt. In de kringen der betrokkenen schrijft men hel aan deze tactiek toe, dat thans in Juni in een stadi dis Den Haag niet zoo gunstig als Rotterdam in het centrum van ieen melkdistrict gelegen en waar heit stelsel van combinatie van inrichting en productie- fabriek niet zoo ,ver is doorgevoerd als in de Maas^ stad, een inrichting dagelijks duizenden L. melk te kort komt, waaraan 30 door bet zuivelkantoor moet worden geholpen. CALLANTSOOG. Burgemeester en Wethouders dezer oeméênté héb ben aan de gymiiastiekvereeniging Lycurgus" te Schagen toestemming verleend om Zondag 6 Juni a.s. op het Dorp alhier 's morgens met de jongens^ en" meisjes klasse en de leden oefeningén té houdén, en 's middags leen gvmnastiekuitvoering te geveln. De bedoeling is hoofdzakelijk propaganda voor de gymnastiek te maken. Behalve algemieene gymnastiekr nummers zullen ook onderlinge wedstrijden gehou den worden. Dat belooft, als het mooi weer mocht zijn* voor ingezetenen ön bezoekers ejeW mooién dag, DURE GRAPPEN. Men schrijft uit Amsterdam Iedere Amsterdammer kent de „boevenwagen", al hebben de meeste stadgenooten er gelukkig nooit in gezeten. Het oudje koetsiertje met de twéé bakkébaard- jes, de Rijksveldwachter-geleider met den grooten roof den baard, de twee Rijksveldwachters aan den ach terkant, zich vasthoudende aan de groote openslaande deuren, het zijn alle typen geworden in de goede Amstelstad. De „boevenwagenr is een stukje Am sterdam sche historie. Maar thans... is hii .verdwenen. Men heeft den celwagen op non-activiteit gesteld, en heeft speciaal voor net arrestantenvervoer, een groote zware auto laten bouwen, op het eerste gezicht aan een lijkwa gen herinnerend, maar meer kolossaal en lomp ean ook harder rijdend. Het oude koetsiertje moet het nieuwe rijtuig schoonmaken. Een elegante justitier chauffeur 'is .voor hem in de plaats getreden, maar de drie veldwachters hebben hun plaats behoudein. Waarom de oude wagen geen dienst meer kon doen, wetien wij niet. Wel vernemen wij, dat de auto een kwartton heeft gekost. Wat de belastingbetalende gerii natuurlijk in liefde opbrengt voor een meer snel vervoer van de arrestanten. Een tweede celauto is in aanbouw. Als die klaar is, zullen de arrestanten zoo min mogelijk meer per trein worden vervoerd. Het moet in de bedoeling van de hooge hoeren van departement van Justitie liggen, een veertigtal celauto's te laten construeerem. iUs zij ffllen klaar zijn, zal aan de Tweède Kamer gevraagd warden, of het goed is. ONWEDER. Te IJzendijke werd |de woning van E. W! door den bliksem getroffen, waarbij de vrouw des huizes ernstig werd gewond, De dienstbode, eejn kind etn een tweetal passeerende personen wérdén licht gé- wond. WORDEN DE HUUR BOER EN WIJZER? Men schrijft uit Friesland: Het schijnt, dat de vermaning van den voorz. der Friesche M11. v. Landbouw, om niet tegen elkaar te gaan opbieden bij verhuringen en zoo een te druk kende huur te voorkomen, ingang vindt. Bij verschil lende verhuringen althans bleef de opbrengst ver beneden die van vorig jaar. B11 ééne verhuring scheel de het wel een derde tart. d© helft. Zouden dé boe ren dan eindelijk tot een juist inzicht komen? EEN. 24-UTJR S-S TAKING. Uit Amsterdam], 3 Juni. Naar wij vernemen, zal door het Plaatselijk Arbeidssecretariaat a.s. Zaterdag ean manifest worden uitgegeven, gericht tot de syin* dicalistische arbeiders in de hoofdstad, met een op wekking om Dinsdag a.s., op den dag der behandel ling van de AntLRevolutiewet in de, Tweedei Kamer, het werk te staken en oan des namiddags op het Parkschouwburgterrein tegen deze wet to manife®r teeren. ANTI-REVOLUTIE-ONTWERP. Indiening ras „verzachtende" amendementen. 'b Gravenhage, 3 Juni. Verschillende Kamerleden van de fracties der UnieJLiberalen, Vrije Liberalen en Neutralen hebben ©enige amendemémtén ingédiénd, om de bepalingen van het antirevolutie-ontwerp te verzachten. Eerste onderteekenaar is de héér Drésr selhuys. De amendementen beoogen lo. om het begrip „aanslag" btot een feit" eelnign zins scherper te omlijnen; 2o. om tlengene, van wien blijkt, dat hij „enkel im algemeenen zin staatkundige veranderingen voorbe reidt of bevordert" (ook al zijn die veranderingen ge richt op wijziging in den grondwettigen regeermgs* vorm of in de orde van Troonsopvolging) niet straf baar te verklaren 3o. om niet strafbaar te verklaren hem, die opruit tot gewelddadig optreden „tegen de openbare orde, zooals net ontwerp wil, maar tegen het wettig gezag". HONDENLIETHEBBERS. Te Alkmaar wordt een schoon© gelegenheid gebo den eens «een Houdententoonstelliing te bezichtigén. De Nederiandsche St. Bernhard Clug geelt daar Zaterdag 5 ten Zondag 6 Juni een tweedaagsche Kam pioenschapstentoonstelling met ruim vierhonderd Én" schrijvingen; wel de moeite waard eens oen kijlq® te gaan nemen. OUDESLUIS. De heer Volkers, wonende Ruigeweg alhier, werd jl. Donderdagmorgen bewusteloos gevonden achter de paarden in de stal van den heer G. de Wit te 't Zand. Waarschijnlijk heeft hij, na het verlaten der kerk zijn hit uit de stal willen halen en toen een slag van een dér aldaar mede staande paarden ga- had, hn had althans een wonde'aan het hoofd. H11 is per auto naar het St Elisabetgesticht te Alkmaar vervoerd. LANGEDIJK. De LangecUjkier visschfcrs, die naar Kolhorn waren vertrokken ter ansjovisvangst, zijn reeds teruggekee/rd, daar de vangst zoo goed als niet opleverde. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat door crediteuren van do Coop Vooruit een voorstel is gedaan om f 30000 van hun vorderingen te laten vallen. ZUIDSCHARWOUDE. Het is nu ongeveer 7 jaar geleden, dat het laatste nieuwe huis in deze gemeente werd gebouwd. Thans is men, na 7 jaar dus, weer piet dól bouw van 3 nieuwe woningen begonine/n. ANNA PAULOWNA. Donderdag 3 Juiid hield het departement Anna Paulowna van de Miaatschappij tot Nut van 't Al gemeen eene vergadering in „Voorburg". Na een har telijk woord van welkom door den voorzitter, daa f

Schager Courant | 1920 | | pagina 1