illtitti Wiens- Mratntit- Lniliivllil Donderdag 17 Juni 1920. 63ste Jaarqano. No. 6636. Raad Anna Paulowna. Arronclissements Rechtbank te Alkmaar. SCHAGE Cfll Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder- i dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UlTGEVtRS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering van den raad op Dinsdag 15 Juni 1920. des middags 3 uur. Aiwezig de heeren Lubbert, Keuris, Lichthart, Looij en Spigt. Voorzitter de heer 'C. Wijdenes Spaans, burge meester, secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die on veranderd onder dankzegging worden goedgekeurd. 1 Tijdens het '.ezen der'notulen zijn ter vergade- i ring verschenen de heeren Lubbert, Spigt, Looij en Keuris, zoodat afwezig blijft de heer Lichthart Voorzitter doet medeaeeling, dat aan hem een andere betrekking is opgelegd en dat dit hem aanleiding heeft gegeven tegen 1 Juli eervol ont slag aan te vragen als burgemeester van Anna Paulowna. Spr. hoopt en vertrouwt dat voor dien j tijd de raad nog eens bij elkaar komt en deelt mede, dat het de bedoeling is daartoe Woensdag 40 |uni bij elkaar te komen, teneinde afscheid te kunnen nemen. Spr. meende goed te doen hiervarr mededeeling te doen en meent dat op hem de plicht rust, den raad hiervan kennis te geven. Grd. Staten keurden goed de suppletoire he- grooting over 1920, dus ook de betaling van de ouderdoms-premiën vair hehoeftigen. Hetzelfde college verzocht nog niet over te gaan tot afkon diging van de bepaling van de maximum snelneid, j daar eerst een plaatselijk onderzoek zal worden j ingesteld. Voorzitter zegi. dat het besluit van Ged. Stalen dus zal worden afgewacht. Ged Staten hebben goedgekeurd de 3 kohieren schoolgeld over het le kwart.r,'li 1020 Van den heer ('oinnii'-sai t- d<-■! Kn"i"gin is hp i richt-ingekomen, dat aairdv, Ii-'-t t. I de Mazure eervol ontslag is verleend al> zetlei hij de directe belasting en dal in diens plaats is benoemd de heer D. Stammes. Voorzitter deelt mede, dat de heer Stammes als zoodanig is beëedigd en feliciteert den heer Stam mes met de benoeming. Ingekomen is de balans en winst en verlies rekening van de brandstoffen-commissie Er is een overschot van f 1096.64'/a en in verband hiermee zal de bijdrage voor de gemeente in de admini stratiekosten teruggebracht worden van f10 op"(8 per 10 Jton. Verstrekt zijn 5 eenheden zomerrantsoen en 10 eenheden winterrantsoen, benevens 1 eenheid aan groote gezinnen. Verstrekt hadden moeten worden 11 eenheden winterrantsoen en 2 eenheden aan groote gezinnen, doch deze verstrekking kon niet plaats hebben, wegens onvoldoenden aanvoer Het Rijkskolenbureau wijt deze onvoldoende toe voer aan de havenstaking. Ingekomen is de rekening van de Gezondheids commissie benevens de begrooting, waarbij gere kend is op een bijdrage van f 54.91 van Anna Paulowna. Bij de op 2 Juni gehouden kasopname bleek alles ïn orde te zijn. Ged. Staten wijzen erop dat de kosten van over boeking van graven zijn bepaald op f 5 doch dat volgens de begrafeniswet geen noogere ver goeding mag worden geheven dan f 3.—De ver ordening zal in dien zin worden gewijzigd. Van de heeren C. Hartog en Teutelink is.een i verzoek om salarisverhooging ingekomen. In handen gesteld van B. en W. Al deze mededeelingen worden voor kernisge- ving aangenomen. Volgt vaststelling van een verordening op het correspontschap der arbeidsbemiddeling en beHoe- ming van een commissie van toezicht op dit cor- respontschap. lot voorzitter van deze commissie wordt benoemd de burgemeester. De door B. en W. opgemaakte aanbevelingen luiden: Leden werkgevers: 1. J. A. Waiboer en D. Lubbert; 2. C. Rezelman en F. W. vanLierop; leden werknemers: 1. E. Muntjewerf en G. van den Berg, Nieuweweg en 2. L. Blaauboër en G. van Oeveren. De uitslag van de stemming is: j. A. Waiboer7, D. Lubbert 6, C. Rezelman 3 en Van Lierop 4, E. Muntjewerf 8, L. Blaauboër 6, G. van den Berg 4 en G. van Oeveren 2 stemmen, zoodat gekozen zijn de heeren J. A. Waiboer, D. Lubbert, E. Muntje werf en L. Blaauboqr. Voorzitter zegt dat het de bedoeling was dat beide groepen werden vertegenwoordigd van de werknemers, maar de beslissing is nu anders ge vallen. De heer Looij vraagt hoe het gaat als een van onze mannen het niet aanneemt. Voorzitter zegt dat dan een nieuwe aanbeveling wordt opgemaiikt. Besloten wordt aan den Correspondent der Ar beidsbemiddeling een vergoeding van f 100 per jaar toe te kennen en aan de leden der commissie t 2.-— per lid en per vergadering als presentiegeld. Door vertrek van den heer L. C. Sipman, moet een lid van het Burgerlijk Armbestuur worden benoemd. De voordracht.is1. C. Schilderman, 2. C. van der Linden. De heer Schilderman verkrijgt 8 stemmen, de heer Van der Linden 2 st.emmen. In de plaats van den heer L. C. Sipman moet nog een lid der Commissie tot Wering van School verzuim worden benoemd. De aanbeveling is: 1. A. Smit, 2. P. Boon. De uitslag der stemming is: A. Smit 7, P. Boon 1, A. Tiel 2 stemmen, zoodat de heer Smit is benoemd. De heer Koorn zegt, dat de heer Smit de benoe ming toch niet zal aannemen, .hij wil persé niet met andere onderwijzers samenwerken. Voorzitter meent dat men toch wel zitting kan nemen in een commissie tot wering van school verzuim. Het adres van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren om verhooging van pensioenen, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar dit verzoek op één persoon betrekking heeft en wel op de vroegere vroedvrouw Mej. Steen en deze een pensioen ontvangt nog boven het salaris dat zij ontving. In behandeling komt het bekende adres van de afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten om een bijdrage ad 5 cent per inwoner gedurende eenige jaren voor de malariabestrijding. B. en W. stellen voor de bij drage voor een jaar te verleenen, mits de bijdrage met evenredig deel der bijdragen van Rijk en Provincie in deze gemeente in dat jaar zal worden verwerkt. Voor een volgend jaar zal het verzoek opnieuw worden overwogen. Het Dag. Bestuur is genegen mede te werken tot alle goeds, maar daar staat tegenover dat het succes van het plan nog niet is verzekerd, terwijl nog niet is gebleken dat door de brigades iets in onze gemeente is gedaan. De heer Koorn vraagt of ook de Polderbesturen een dergelijke circulaire ontvangen of dat de ge meente gerechtigd is, poelen en anderszins zoo noodig te dempen. Voorz. zegt dat het zal voorkomen dat het col lege met de uitvoering van die werkzaamheden be last, zich moet wenden tot een particulier, tot een of andere gemeente of tot een ander openbaar lichaam als bijv. den polder. Doch dit is iets wat we kun nen overlaten aan dat college. Het voorstel van B. en W. wordt goedgevonden Het overblijvende meubilair van de telefooncel te Breezand, bestaande uit 2 Weener stoelen, zal kosteloos aan het Rijk worden overgedaan. Van het Gemeentebestuur van Oud-Beijerland is een verzoek om adhaesie-betuiging ingekomen op een door hem aan de 2e Kamer gezonden motie inzake reorganisatie van de politie. H*»t -Dag. Bestuur stelt voor. aan het verzoek te voldoen en wijst op de minder aangename ver houding die voorheen bestond tusschen rijks- en gemeentepolitie, terwijl algemeene samenwerking toch wenschelijk is. Goedgevonden. Van den heer C. Stoop, pachter van liet pont- veer mm d'- Kooij, i-> In-I vm zo-'k iMgeUoinen tol onderna'.cLvhe p.u'hting va dit' |«*uii wrr voor f 30,— per m iand. voor den lijd van 3 jaar. Hoewel een loffelijk woord kan worden gespro ken over de waarneming dooi den heer Stoop, stellen B. en W voor, in het belang der gemeente tot een publieke verpachting over te gaan. De heer Keuris informeert naar de tegenwoor dige pachtsom. Voorz.: Het is nu t 40. D heer Keuris zegt dat het oontveer door den lieer Stoop /.eer goed bediend wordt en is wel voor o'nderhandsche verpachting,, maar kan met f 30 per maand niet meegaan. Spr. zou wel onder hands willen verpachten', inaar tegen t 40 per maand. Ook de heer Koorn wil onderhands verpachten, noemt Stoop een accuraat pontwachter en die heb ben we noodig en meent dit de heer Keuris geen rekening houdt met den verhoogden levensstan daard. Spr. vindt f 30 niet kwaad. De Weer lansen geeft, nu alles duurder wordt, in overweging, ook de tarieven voor het veer te ver- hoogen. Voorz. antwoordt dat liet Rijk de tarieven be paalt en dat die wel niet verhoogd zullen worden omdat dan het eene pont het andere pont zou be- concurreeren. De heer Jansen stelt dan nu voor, onderhands te verpachten voor f 30. De heer Keuris zegt wel degelijk rekening ge houden te hebben met den verhoogden levens standaard. Maar in de 9 jaar dat hij het veer heeft bediend, zijn de inkomsten, het walersnoodjaar uitgenomen, naar boven gegaan en die verhoo ging zal vrij wel overeenkomen met de verhoo ging van den levensstandaard. De heer Wiggers wijst er op, dat we hier niet zitten, om de belangen van Stoop te behartigen, doch de belangen van de gemeente. Naar aanleiding van het gesprokene door den heer Keuris is spreker voor publieke verpachting. Voorzitter zegt datxdat pontveer voor de ge meente een vrij kostbaar voorwerp is. Het kost ons elk jaar geld en het is dus goed dat we in billijkheid eruit halen wat er in billijkheid uit te halen is. Spr voelt wel, dat liet noodig is, dat het veer goed bediend wordt maar uit niets is r.og gebleken dat bij een eventueélen op volger van Stoop niet het geval zal zijn. Een ver standige politiek is het wanneer de pachter zorgt voor goede bediening van zijn pont. Bovendien is er alle gelegenheid het pontveer aan den meest geschikten persoon te geven en behoeft niet steeds op de laagste som gelet te worden. Met onder* handsehe verpachting snijdt men voor anderen den pas af De heer Lubbert acht Stoop den aangewezen persoon en meent in tegenstelling met het gespro ken door den heer Keuris, dat het pont niet vooruit gaat, wat wel hieruit blijkt, dat Stoop 's nachts uitgaat om voldoende te kunnen verdie nen en daarvan maar een kwartje vraagt. Voorz. zegt dat we in het geheel geen contróle op de inkomsten hebben, het is niet anders dan een schatting en niet fe zeggen waarom f30,— te weinig en f40.— noodig is. Laat daarom het pu bliek netzelf taxeeren. De heer Wiggers wijst er op, dat de levensstand aard bij 3 jaar geleden niet zooveel veranderd is en toen werd er toch ingeschreven voor f53, f54 en speet het de menschen het veer niet te hebben. De heer Koorn heeft het over tarweboeren 3 jaar geleden. De heer Keuris merkt op dat wat het pasafsnij- den betreft, wanneer we het publiek verpachten, dan snijden we Stoop den pas al. Voorzitter: Pardon, we geven hem toch de ge legenheid. De heer Keuris: Ta, d?.t weten we wel. In elk geval zou ik f 30 afstemmen. Voorzitter wijst er nog op dat de betrekking altiid beschouwd is als een bron van inkomsten en dat er nooit een andere betrekking bij is waar genomen. Het lijkt spr. toe dat dit een abuis is. De heer Keuris zou hierover nog wel wat willen zeggen, doch Vöorzitter heeft hem zooeven reeds te Kennen gegeven, dat er niet zooveel maal door denzelfden persoon over één onderwerp gesproken kan worden. De heer Keuris wendt zich daarom tot den heer Looij en zegt: zeg jij dat het niet mogelijk is een andere betrekking waar te nemen. De heer LooijJa mijnheer de Voorzitter, er is geen gelegenheid een andere betrekking waar te nemen, want dan zou het pontveer eronder lijden. Voorzitter zegt, dat zoo iemand riet het veld in moet. Ër zijn wel meer brugwachters, die zijn timmerman of meubelmaker. De heer Looij houdt vol dat het veer daaronder lijdt, dat het publiek dan moet wachten, terwijl Voorzitter dat blijft ontkennen. Met allen voor wordt besloten niet op het ver zoek van den heer Stoop in fe gaan om het pont veer voor f 30 per maand onderhands te mogen pachten. Vervolgens, komt in stemming het voorstel van B. en W. om tot publieke verpachting over te gaan. Hierover staken de stemmen voor onderhand- sche verpachting zijn de heeren Jansen, Van Koo- ten, Lubbert, Looij en Keuris. Op de volgende vergadering dus beslissing. B. en W stellen voor aan te schaffen een tasch met materieel ten behoeve der politie tot het ma ken van vingerafdrukken, waarvan de kosten on geveer f 20 zullen bedragen. De heer Jansen .vroeg of de politie practisch onderricht krijgt. Voorz. zegt 'dat dat in de bedoeling ligt. De gevraagde machtiging wordt verleend. Een redactiewijziging in de algemeene politie verordening wordt goedgekeurd. Aangeboden worden ae rekening van het. Bur gerlijk. Armbèstuur en het Levensmiddelenbedrijf De rekening van hetLevensmiddelenbedrijf zal door een accountant worden onderzocht, waarna de rekeningen door een commissie zullen worden na gezien. Voorz. deelt mee dat het er met de gemeente- begrooting niet zoo schitterend voorstaat. -De sa larivsen van bnrgynv-tvsieisecrr-tai is <-n ontman gei zijn in Wiy ropèciii-velijk \inet I fxJU, l UV'Uen F IÜU0 verhoogd, het salaris van den ambtenaar ter secretarie is verhoogd, door ziekte van den heer Wessel hebben we een tijdelijke waarnemer gehad, de rekening van het Burgerlijk Armbestuur is f 1800 hooger geworden dan oorspronkelijk was gedacht, zoodat de dienst 1919 een tekort van on geveer f 8000 aangeeft, welke post dus op de be grooting van i92l moet worden geplaatst. Volgt vaststelling v. suppletoire begrootingen over 19N en. 1920. besluiten tot het doen van af- en over schrijvingen en betaling uit den post onvoorziene uitgaven. In verband met hel boüwencvan het veilingge bouw wordt vastgesteld een rooilijn Spoorbuurt. Sluiting volgt. Zitting van Dinsdag 15 Juni 1920. Ben fijne kostganger. Dc eerste beklaagde van heden was zekere Cor- nelis van Peer? geboren te Vrijhoeve-Kapelle, later zwer vende, laatstelijk wonende le Sehevenauin-kapellee, bij zijne ouders. Hij is een 25-jarige boerenjongen, die in Februari jl. te Schermerhorn te land kwam. waar hij in connectie kwam met zekeren Dirk Boot, thans over leden. Kees wist Dirk aardig te bepraten en geraakte tenslotte met hem op huis af. Door de „nadere bij zonderheden", die Kees ten opzichte van zichzelf ten beste had gegeven, had hij Dirk al „klaar" dat hij (Kees) daar in den kost zou mogen komen. Nu moest Trijntje van 't Ilof, Boot s vrouw, nog voor 't zaak je gewonnen worden. Enfin, ook dat liep los, toen moeder Trijn hoorde, dat „mijnheer" opzichter was in dienst van de Nederlandsche Heidemaatschappij en als zoodanig zou moeten optreden bij het volk, dat te Avenhorn en Beemster zou aanvangen met boomen- rooien. Trijntje dischte alvast maar op, want de opzichter zou wel trek hebben. En vriend Kees met zijn mooie smoesjes, liet zich.een en ander goed smaken. Hij zou 14 guiden per week betalen, dus Yt was aan te gaan. Na zich te hebben verkwikt, ging Kees nog even telefoneeren, 't was Zaterdagavond en Maandagmorgen, 16 Februari moest het volk met rooien beginnen en er moest nog iets geregeld worden. Toen Trrijntje's vader met de komst van den nieuwen huisgenoot, die met een maar als zoodanig vanavond al zou „blijven", in kennis werd gesteld, had de oude man lang zóóveel vertrouwen met als zijn dochter en schoonzoon en wilde hij zelfs heel graag de politie raadplegen om na te gaan of Kees wel juiste inlichtingen had gege ven. Het. is gebleken, dat de oude heer een juisten kijk op de zaken had. Een paar dagen later was men den kostganger dan ook al kwijt. Betaling voor wat hij had genoten, had niet plaatsgevonden. Kees had de luidjes finaal voorgelogen en hen daar door bewogen, hem als huisgenoot te accepteeren. Zon der zijn mooie voorstellingen, Trijntje zei het vandaag zelf, zouden ze hem niet opgenomen hebben. Wegens oplichting werd door den heer Officier tegen Keesje thans geëisent 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De President bracht Kees nog onder 't oog, dat hij ook te Amsterdam en Nieuwer-Amstel dergelijke kunsten had uitgehaald. Mr. Leesberg, meende, dat het bewijs niet geleverd was en concludeerde als pleiter tot vrijspraak voor z'n cliënt, voor wien hij tevens onmiddellijke invrijheids- stelling verzocht, waartoe de rechtbank echter geen ter men vond. Trui was in orde. Op 27 April jl. heeft Geertruida Hoedjes van Alk maar terechtgestaan omdat zij te Alkmaar in 't laatst 1 L I..M AH li Nr.m n vmn .J 1 I SAA. I n I11.1 doeken, twee handdoeken en "een broekje.' 't Zaakje was toen aangehouden om 'dokter Noordduijn eens te laten onderzoeken, hoe het met Trui's geestvermogens stond. Deze waren voldoende in orde Devonden om Truitje voor hare daden aansprakelijk te stellen. De O.vJ. achtte het bewijs geleverd en eischte 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hech tenis, die ruim drie maanden reeds heeft geduurd. Mr. Leesberg, haar raadsman, vroeg voorwaardelijke straf. Niet leep. Dan volgde Jan Hoogerhout, een 41-jarig voormalig groentenhandelaartje, thans grondwerker te Enkhuizen Jan's „groenteboerderij'' was op de flesch geraakt en hijzelf in staat van faillissement verklaard geworden. Nu heeft Jan de onvoorzichtigheid gehad om artikelen uit zijn faillieten boedel, waarvan natuurlijk een be hoorlijke beschrijving had plaats gehad, te gaan ver- koopen, ten eigen bate. Dat vormde het misdrijf bed'rie- gelijke bankbreuk en de heer Officier, het delict be wezen achtende, vorderde 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Huizenga uit Hoorn, concludeerde tot voor waardelijke straf en toepassing van de uiterste cle mentie. Do Zilper rijwieldiefstallen. Age dc Vries, arbeider, thans te Zijpe, is.hier geen onbekende en had blijken gegeven van groote „handig heid" door achtereenvolgens vijf rijwielen in de wacnt karretje door een broer van Broertjes werd ge bruikt en even bij Wester's café te Heerhugowaard was neergezet, 't Andere feit ging over een fiets, die sinjeur in Maart j.1. te Schagen heeft gestolen van een soldaat, C. Mienis genaamd. De andere drie fietsendief stallen waren, thans niet ten laste gelegd. De O.v.J. meende 4 maanden gevangenisstraf te moeten eischen. Mr. Huizinga vroeg voorwaardelijke straf in verband met het rapprot van den regeerings-ambtenaar. Nog zoo'n slimmerd. Jaap Vriend, een electricien uit Enkhuizen, die in 't bfcgin van dit jaar in staat van faillissement geraakte, had toen boedelbeschrijving plaats vónd, verschillende goederen, o.a. aanzienlijke voorraden geïsoleerd draad, niet opgegeven. Het bleek hem nu wei duidelijk dat zulks strafbaar is. De O.v.J. eisbhte 4 maanden gevangenisstraf. De bittórflesch. De eerste kermis in West-Friesland, de bekendedruk- ke Bovenkarspeler Paaschkermis, die op Maandag 5 April en Üirisdug en Woensdag daaraanvolgende werd gevierd, werd voorafgegaan door een op eersten Paaschavond te Enkhuizen gegeven uitvoering met dansje na, waaron der vele bezoekers ook Maarten Koozendaal, Petrus Oudt en Kees Huisman Enkhuizer werkiied,ern present waren. Een stevige borrel werd genuttigd en de heeren waren 's Maandagsmorgens om acht uur ai weer „aan gezet". of nóg beschonken wat op. hetzelfde neer komt Zoo zeilden zij „Het Rood4JHfert"binnen,devoornaaraste herberg van Bovenkarspel. En daar werd dan de Kermis waardiglijk met een paar. rondjes ingezet. Een der hee ren gaf een tientje in betaling. Even verwijderde de kastelein, Schouten, zich om; 't biljet te wisselen. Fluks was hij weerom. Maar zijn afwezigheid had toch lang genoeg geduurd om den baudigen Maarten RoozendaaJ gelegenheid te geven, een groote volle flesch met héér lijken Gatsbitter weg te flikken. Snakkend naar het genie ten van dien kostelijken buit, smeerde het edele kla verblad 'ra gauw. En onderweg naar Enkhuizen' laafden de „heeren" zich rijkelijk aan datgene, waarvan zij al meer dan genoeg gehad hadden. De flesch bevatte eventjes 2i/a Liter drank. Er kon dus eventjes van gebeuren. Nu, het goedje, ter waarde van negen gulden was in goede handen gekomen! De O.v.J. eischte tegen Maarten, die den diefstal bekende f 25 of 25 dagen hechtenis. Petrus Oudt en Krelis Huisman, die ook met groote graagte uit de groote flesch hadden gesnoept, moesten nu nog terecht staan wegens heling. En hier werd ge- eischt tegen elk hunner f 15 boete of 15 dagen hech tenis. Niet schelden. Pieter Keetman, een. landarbeider van Sint Maarten, had begin April Kees Bruin, een aldaar wonende boer, die hem gedaan" gegeven had,, uitgescholden. Piet bekende wel, maar zei, dat de boer ook ge scholden had. Bruin wou daar niets van weten, maar de Praesus trok toch zijn oprechtheid wel een beetje in twijfel. Het slot van de historie was, dat de O.v.J. f 3 boete of 3 dagen hechtenis tegen Keetman eischte. Diefstal van broeken, enz. Niet verschenen was de volgende beklaagde, een Alk- maarsch jona meisje, Petronella Maria Krapels. Zij is fabrieksarbeidster en werkzaam geweest in de Alkmaar- sche wasch- en strijkinrichting directeur J. H. G. Govers. Zij had een aanlal waschgoederen gestolen-: een paar dozijn zakdoeken, een tusschenrok, een lijfje, een onder rok, een dameshemd en drie pantalons. Mejuffrouw Julia Elizabeth Johanna van dén Berg, die 't opzicht heeft over die waschmeisjes en over ontvangst, afgifte en verzending van waschgoederen:, had 't in de gaten gekregen, de politie kwam er bij te pas en Petronella liep er in voor een eisch totf 2o bpete of 25 dagen brommen. Darna kregen we Catharina Veronika Buter, thans werkster, vroeger ook an de wasch- en strijkinrichting verbonden, die daar ook wederrechtelijk zich verschil lende goederen had toegeëigend. Haar buit bestond in twee broeken, twee onderlijfjes, een rok, acht handoeken, en zeventien zakdoeken, twee vingerdoekjes en twee waschhandschoenen. De O.v.J. eischte tegen het nauwelijks 18-jarige meis je een maand gevangenisstraf, voorwaardelijk. Beleediginjj. Gerardus Bekker, van Zuid-Scharwoude, de volgende beklaagde, was niet present. Hij heeft in 't café van Groenland te Heer Hugowaard, den gemeente-veldwach ter Haster, die daar op een danspartij surveilleerende was, beleedigd. De O.vJ. vorderde een tientje boete of 10 dagen brommen. €oncuxTentieni)d. Wilhelmina Jacoba Koenen, vrouw van Jan Kuijpers te Limmen had daar met haar buurvrouw Catharina Ridder, vrouw van Nicolaas Pater een beetje verschil. Wiily, die een winkel heeft en merkte, dat Katrien bij 'n ander boodschappen haalde, kwam de petroleum- kan terughalen, die Katrien nog altijd van haar ter leen had. 't Kannetje was nog met leeg en zou later wel gebracht worden. Wiily verzoekt een kinderdoek ter leen. 't Werd geweigerd. Zij werd razend en mishandel de Katrien. Maar het getuigenverhoor leverde geen vol doend bewijs, beklaagde ontkende en de heer Officier vroeg vrijspraak. Niet pluis. Volgt een zaakje met gesloten deuren. Hil bofte. We kregen nu weder de zaak contra Wi. Web er. bioscoophouder te Alkmaar, die een vonnis had opge- loopen, omdat hij op 28 November jl. een lichtbeelden- voorstelling had gegeven, zonder vergunning. Deze zaak, die onlangs reeds diende en door ons is beschreven, werd nu hervat, omdat Mr. W. C. Bosman,

Schager Courant | 1920 | | pagina 1