Alitieti Hitus- Alratiiiit- Lailbiivhlil Donder^sn 8 Juli 1920. 8648. UIEGtVtKS: TRAPMAN CU.. SCHAGEN. Ingezonden Stukken. Raad Barsingerhorn. SCHAG Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentien zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst.' POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Mijnheer de Redacteur, Ondergoteekende verzoekt u beleefd plaatsing als in gezonden stuk voor het volgende. BJj voorbaat mijn welgemeenden dank. In het Nationaal Concours voor Harmonie en Fanfare korpsen, gehouden op Zondag 4 Juli te Zuidscharwoude, was het Fanfarekorps te Dirkshorn zoo gelukkig, niet alleen een eerste prijs, doch tevens dien dag ook het Srootste aantal punten te behalen van alle nfededingen- e vereenigingen. Voorwaar een mooi succes voor deze kleine vereeniging en een bewijs, wat men met een goeden wil en ijverige studie kan bereiken. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats. Eon woord van lof aan den Directeur der vereeni ging, die zhn tijd en moeite offert en een woord van lof aan de leden, voor hunne ijverige studie. Ik geloof dan ook wel, dat ae geheele burgerij mee leefde met het behaalde succes van hun vereeniging. Een ieder toch is gevoelig voor de eer, die zijn plaatsgenooten bewezen wordt. Doch mogen we het bij ait trotsch zijn op onze vereeniging w§l laten? Is dit geen mooie gelegenheid voor de burgerij van Dirkshorn en omstreken,, om eens een bewijs van waardeoring te geven aan die vereeniging „Onder Ons". Als inwoner van Dirkshorn, aanwezig op het con cours te Zuidscharwoude, moest ik mij schamen voor net vaandel onzer kleine vereeniging. Iedere afdeoling kwam met een mooi vaandel voor den dag. bijna allen geschonken door de burgerij hunner vereeniging. Wat In andere gemeenten kan, zou dat hier met kunnen? Wat zou net voor de vereeniging, die werkelijk wat moois, wat goeds presteert een mooi aandenken cn tevens een aanmoediging zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Ik geloof don ook zeker, dat de burgerij van Dirkshorn en omstreken evengoed voor dit doel te vinden zal zijn als in andere gemeenten. Wie neemt hiertoe eens het initiatief? Dirkshorn, 7 Juli 1920. Hoogachtend, Uwdw., ^Sen Muziekliefhebber. Vergadering van tien (Raad op Dingdag 6 Juli 1920, idos initiidiagis 2 uur. Aanwezig allen. Voorzitter tie lieer iK. lJ3reebaart De., burgemeester, secretaris tie lieer P. Eronder.' Na opening volgt goedkeuring van tie notulen. Ingekomen ds het verzoek van een 9-tal bewoners richting Vennik, waarin steun (wordt gevraagd tot verkrijging van electriacbe verlichting van dat ge deelte tier gemeente. Voorzitter deelt mede, dat iB. en W. aan hét P.E.N. opgave van kosten Qiehben gevraagd voor uit breiding ook voor dat geideeil'fce, doch tikt nog geen opgave ia ingekomen. B. en W. willen dus idüt verzoek aanhouden, tot dat tie kosten bekend zullen zijn. (De heer Buis vraagt of alleen aan het P.E.N. •opgave Is gevraagd. -Voorzitter antwoordt bevestigend. J>e hoer Buis had gaarne gezien dat van twee kanten opgave van kosten inkwam, opdat tie Raad dan zou zien 'welke tie goedkoopste was, 'De heer Engel wijst er op, dat tie gemeente zich heeft aangesloten bij het Technisch Adviesbureau van het -PjEuN. en het iPjElIN. behoort ons dus in lichtingen t/e verstrekken en gaat het niet op. dat wij tegen-advies gaan inwinnen bij een ander. Daar door zou de gemeente bet vertrouwen in het P.E.N. opzeggen. Voorzitter meent dat de opgave van het P.EjN. toch ln elk geval in den Raad komt. Ze hebben daar nogal lang werk, lk heb op spoed aangedron gen. Géd. Staten hebben goedgekeurd tie besluiten tot (het doen van af- en overschrijfvingen dienst 1919; be taling uit tien post onvoorziene uitgaven dienst 1020, suppletoirs begrooting 1920. Voorts is goedgekeurd de verordening op ti'en hoofdelijken omslag, het be sluit tot aankoop van landerijen in den Groetpolder, en het besluit tot wijziging in het reglement van het Burgerlijk en iWeezen-Airmfbestuur. Ingekomen is het verslag van tie (Hanti'elswinter- avondschool te Schagen. Uit onze gemeente namen 8 leerlingen iaan tien cursus deel, iwiat nogal ide moeite waard wordt geacht. (Deze 'imetiedeelingem worden «voor kennisgeving aangenomen. Nog Is ingekomen eon schrijven van een 12-tal ne ringdoenden van Kolhorn, die er op wijzen, dat tie kermis te Kolhorn idit jaar samenvalt met tie groote landbouwtentoonstelling te Schagen, waarom ge vraagd' tvortit dit 'jaar de kermis een week te ver vroegen en du® te stellen op 5 September. Voorzitter zegt, dat dit adres vanmórgen is in gekomen en B. en W» nog geen advies hebben. Wel is door spr. vorig maal in iB. en W. vergadering deze kwestie besproken, doordat een neringdoen de spr. er over had gesproken, doch de wethouders vonden het toen heter de kwestie niet te behandelen. Voorzitter wijst er op, dat al keurt de Raad goed dat de kermis wordt versteld', ti'e goedkeuring van God. Staten nog moet worden verkregen. De heer Burger (wil wel gelooven, dat het samen vallen van de kennis met de landbouwtentoonstel ling te iScbagen voor belanghebbenden een beroerd Iets is en van bun' kant is het ti'an ook te begrij pen, dat ze vervroeging van de kennis willen. Of bet publiek evenwiel er op gesteld is de kermis op 5 September te stellen, dat is niet bekende 'Spr. wijst er op dat 5 September de drukste tijd' van den oogsttijd is en spr. zou het tian ook meer ge- Wensoht vinden dat de kermis een week later in- plaats van vroeger werd' gehouden. Voorzitter zegt, dat indertijd de. kermis heel wat yroeger werd gehouden, maar zij door de oogst in September is bepaald* Om haar nu een week uit te stellen, 'dan wordt het (zoo herfstachtig. Da heer Buis zou met het oog op de neringdoen-J Jen graag zien dat de kermis uit elkaar werd ge houden met de landbouwtentoonstelling. De ker- Jhis is voor de meeste neringdoenden; een tamelijke hron van inkomsten en moet voor een groot deel het goed maken voor het beele jaar. De heer Engel zegt, dat toen voorzitter deze zaak in B. en W, ter sprake bracht, hij er weinig voor gevoelde. In de eerste plaats omdat ik meende dat men dat aan den Raad moest verzoeken. De raad toch moet bij Ged.-Staten verklaren waarom of op welke motieven hij de kermis wil verstellen. Het is de vraag of enkel op grond van het nadeel dat een paar neringdoenden zullen hebben, goedgevonden wordt de kermis te verstellen. Voor Schagerbrug is vervroeging van de kermis goedgevonden, maar daar wordt met de kermis een tentoonstelling ge houden met dezelfde strekking als die te Schagen en dat was dan ook een werkelijk argument. Wat denkt u,.aldus de heer Engel tot voorzitter, er nu van. Voorzitter: Als wij het Ged. Staten berichten, dan vragen zij eerst aan de omliggende gemeenten of die bezwaren hebben. De heer Engel: Ja, dat weet ik wel. Voorzitter: Ged. 'Staten krijgen dus advies van de omliggende gemeenten. Ik geloof niet dat er veel bezwaren zullen zijn. De heer Engel: En dan komt de vraag door den heer Burger naar voren gebracht. Moeten we de kermis beschouwen als een volksvermaak of een bron van inkomsten voor de neringdoenden. We hebben nu wel een adres ^an neringdoenden, maar geeri adres van de bevolking. Deze twee dingen moe ten we tegenover elkaar zetten. Ik voor mij geef niets om de kermis en als raadslid weet 'k niet hoe nu te. moeten beslissen. De heer Blaauboer kan zich wel vereenigen met het idee-Burger om de kermis een week later te houden lnplaats van een week vroeger. Om haar in het geheel niet te houden zou spr. niet goed vin den. 5 September valt midden in den oogsttijd, dat is voor de menschen nadeelig, zoowel voor werk gevers als werknemers. Voorzitter brengt allereerst in stemming of de ker mis zei worden versteld. Hiertoe wordt besloten, de heer Engel stemde blanco. Het verzoek van adressanten om dé kennis op 5 September te bepalen, werd verworpen met 0 stemmen, blanco- de hoer Engel. Het voorste-l-Burger om de kermis op 19 Septem ber te bepalen, werd aangenomen, blanco stemden mevr. Bergman-Gons en de heer Engel. Naar aanleiding van een door mevr. Bergman- Gons op de vorige vergadering gestelde vraag over het laten maken van kleeren door leerlingen van het herhalingsonderwijs, hebben B. en W. een on derzoek ingesteld. Het idéé van mevr. Bergman- Gons leek niet mogelijk te zijn, iwel zouden de mo dellen van papier geknipt kunnen worden. 'Het was voorzitter gebleken, dat ook mevr. Bergman-Gons reeds een onderzoek had ingesteld en van stand punt was veranderd. Mevrouw BergmanGons erkent dit en zegt dat het dus nu mogelijk is dat de kinderen alle forma ten in papier mee naar huls kunnen nemen om ze daar te bewaren en te gebruiken. Spr. zou echter graag Willen dat het mogelijk werd dat de kinde ren van huis af kousen meenomen om te mazen en stukken in te breien, IDit onderwijs is nog ze-er noodlgi op de herhalingsschool, want wanneer de kinderen 12 of 13 jaar zijn, hebben ze dat onder wijs niet -voldoende genoten. Voorzitter wil dit dan eerst onderzoeken. (Het de v-raag of ar tijd' voor Is. IMevr. (Bergman—Gons zou het handhverkonderwijs met een uur verlengen en (wijst er voorts op, dat het onderwijs om 1 uur begint. Dit is een groot bezwaar om-dat de kdnderen er om 1 uur niet kunnen we zen. 'Spr. zou willen dat om 2 uu-r werd begonnen en dan van 2 tot 6 uur. Voorzitter deelt mede, dat hij met de onderwijzers had willen vergaderen, maar door de ernstige onge steldheid' van den zoon van mijnheer De Groot, was dat niet mogelijk. Op de volgend» vergadering krijgt mevr. Bergman-Gons bescheid. (Mevrouw (Bergman-Gons gaat met deze toezegging accoord. Voorzitter zegt dat de laagste inschrijvers naar de werkzaamheden aan de onderwij-zerswoning te Barsingerhorn f32 bóven de begroeting zijn. (B. en W. stellen voor het werk aan de laagste in schrijvers te gunnen, dat zijn voor het schilderwerk Prins, voor het timmerwerk (Schenk. Goedge vonden. B. en W. «tellen voor wijziging te brengen in de tarieven van het Gemeentelijk-EIectrlciteitsbedrijf en de prijs té bepalen per kilowatt-uur van 18 op 25 cent,, voor motoren buiten de lichturen: 1 P.K. f20.—2 PJK. f30.—, 3 PJK. f40.—, 4 P.K. 150.—, 5 P.K. f60.—, voor elke P.K. meer f20.—, voor .mo toren binnen de lichturen f50,— per P.K. en boven dien 25 cent per kilowatt-uur. In de kaasfabrlek te Haringhuizen is een motor van 8 PJC., daarvoor zou dus' moeten worden betaald f400.—, gebruikt wordt ongeveer 1200 kilowatt 25 cent f300.—, wordt dus totaal f700. De heer Kooijman acht het een aanmerkelijke ver hooging voor kracht. Voorzitter meent, dat wanneer blijkt dat het voor gestelde tarief te hoog ds, we weer kunnen verla gen. Spr. vindt het beroerd als de zaak niet toekan, het is niet de bedoeling hooge winsten te maken. Het is mooier als we volgen-d -jaar' kunnen verla gen dan dat we morgen, overmorgen weer moeten v-erhoogen. Wanneer de kaasfabrlek te Haringhui zen met steenkool stookt is het ook lang niet goed koop. De heer Buis vraagt naar apparaten, waarmee nagegaa-n kan worden dat niet binnen de lichturen wordt gedraaid. Voorzitter zegt, dat -die thans niet te krijgen zijn. Het is daarom de bedoeling de menscihen te waar schuwen en bij; overtreding hooge -boeten te laten betalen. iSpr. wijst er op dat er eeni tijld is -dat het niet hindert, dat binnen de lichturen wordt ge draaid, andere tijd hindert het weer wel. We moe ten op de maximale belasting letten. De heer Bdaauboer vraagt of het voorgestelde een schatting is of dat het berust op technische mede- deelingen. (Voorzitter: (Een schatting is het niet en toch eigenlijk weer wel ook. Aan den ingenieur (Meme- lipk is advies gevraagd, maar met dat advies Waren B. en W. 't niet eens. iHef ging in hoofdzaak over den motor in Haringhuizen. Wij willen een motor van 8 P.K. niet voor 5 PjK. berekenen-, maar ons, al wordt het niet verbruikt, houden aan 8 PjK. In de Beemster wordt voor een motor in de -lichturen f90 per PjK. betaald en 13 cent per kilowatt. Wij- meen den dat dit voor ons te hoog was. (De beer Dubbelman, administrateur van bet GjE.B. wordt ter vergadering geroepen om mededee- lingen te doen. (Hij deelt mee -dat de heer Memelink de motoren boven 5 PjK. uit het reglement wil hou den, maar ze geheel naar den toestand van het bedrijf aanslaan. De motoren tot en met 5 P.K. f20 per PJK., met hot recht zoowel binnen als bulten de lichturen te draaien, met dien verstande even wel dat de vergunning binnen de lichturen te mogen draaien is tot wederopzegging. (Dit voorbehoud is noodig omdat het kan zijn dat in de maanden De cember en Januari de belasting zoodanig is, dat die motoren uitgeschakeld worden, om geen last te krij? gen met de maximale belasting. De heer Engel meent dat dit laatste niet opgaat. E;en schoenmaker bijv. zal in December of Januari zijn motor ook nooidig hebben en daarom gaat het niet op hein maar uit te schakelen. De beer Dubbelman vervolgt en zegt dat de heer M-emelink de vaste kosten voor „Crema", ti'e kaas- fabriek te Haringhuizen, op f380 wilde bepalen, dat is naar den toestand daar. Voorzitter: Dat scheelt f 40.— met ons voorstel, wij willen niet marchandeeren, wanneer er een 8 P.K. motor staat, dan moet men ook «voor 8 P.K. betalen. De heer Kooijman zou toch f 360 willen heffen. In do korte dagen wordt niet gedraaid in de luchturen, tenminste 's avonds niet. De heer Dubbelman heeft berekend, dat wanneer „Crema" f 400 moet betalen, de gemeente daarvan een zuivere winst maakt van f 270.20. De heer Engel zegt, dat B. en W. het idoe van Beem ster hebben gevolgd. Daar betaalt men f 90 per P.K. en 13 cent per kilowattuur, Wy hadden het gebracht op f 70 per P.K. en 25 cent per Kilowattuur. Dit zou overeenkomen ongeveer met net idoe van den heer Memelink, die wil belasten naar het bedrijf en dat wijst aan, dat gerekend kan worden op 5 P.K. De heer Memelink wil f 360 vaste kosten, dat zou dus worden f 72 per P.K. Gezien de algemeene toestand evenwel, vond ik ons voorstel wat hoog en als bemiddelingsvoor stel stellen wij nu voor f 50 per P.K. De heer Dubbelman zegt, dat door dit voorstel van B .en W. het tarief over 2 kanten wordt genomqn. Er is met de huisaansluitingen gezegd, elke aanslui ting behoeft zooveel koperdraad enz. en of er in dat huis nu 20 of 1pit kwam, dat kost het bédrijf niet racer en niet minaer, dat is voor allen hetzelfde. Zoo lang het heele tarief niet uit elkaar is gegooid, hebben B. en W. ook niet het recht nu anders te handelen. De heer EngelRecht, ik kwam er toe door bereke ning. De heer Dubbelman berekent, dat van alle motoren tezamen een winst wordt gemaakt bij het voorstel van B. en W. van f 548 en dat, zegt spr., is niet gemoti veerd, De heer Engel zegt nogmaals, dat B. en W. van het standpunt uitgaan, aat voor een motor moet worden betaald naar liet aantal P.K. dat hij angeeft. Voorzilter zegt, dat we er lang en breed over kunr nep redeneeren, maar het voorstel van li. en W. komt vrijwel overeen met dat van den heer Memelink. Spr. zou niet graag, willen, dat het bedrijf aan het eind van het jaar verlies had geleden, maar heeft liever dat we uan te hoog zijn De heer BlaauboerBij B. en W. staat het toch voor op, dat het bedrijf zichzelf moet bedruipen, maar dat we geen hooge winsten maken. VoorzitterNeen, maar het is beter dat we later moet verlagen, dan dat we weer moeten verhoogen, doordat er verlies is geleden. In dat geval is de ver hooging dubbel. Na nog enkele bespreking wordt het voorstel van B .en W. met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stellen voor, om het adres van den Bond van Gem.-Ambtenaren, om toeslag op pensioen, voor kennisgeving aan te nemen, zegt voorzitter, omdat dit alleen betrekking zou hebben op 1 persoon, Lw. de heer A. Kossen, en deze zich op het oogenblik in een zoodanigen toestand bevindt, die voor velen te benij den is. Mocht de toestand van Kossen veranderen, dan zou de raad later nog kunnen zien. D-e heer Engel, en de heer Smit beaamt het, zegt, dat B. en W. hadden besloten, het adres aan te houden en niet, zooals voorzitter zegt, om het voor kennisgeving aan te nemen. Het adres wordt met algemeene stemmen aangehouden. In behandeling komt net bekende verzoek om bij drage in de kosten van de malariabestrijding, waarvoor gevraagd wordt 5 cent per inwoner gedurende 4 a 5 jaar. y B .en W. aarzelen niet, om voor te stellen bij ié dragen in die kosten, doch zouden als proef voor 1 ia&r 5 cent per inwoner beschikbaar willen stellen, blijkt het, dat het resultaat der bestrijding goed is, dan zou die termijn kunnen worden verlengd. Allen voor. B .en W. stellen voor, de grond, waarop de 3 trans formatorenhuisjes staan, over te aoeu aan het P.E.N. tegen een jaarlijksche reeognitie van f 1 per huisje. Goedgevonden. Van het P.E.N. is een aanbod, ingekomen tot den aankoop van het te Kolhorn staande gebouwtje van het P.E.N. Het gebouwtje is te koop voor f 2000, vrij blijvend. B. en W. stellen voor, het gebouwtje niet over te nemen. Misschien is het bedrag van f 2000 niet te veel, doch het staat op een plaats waar het vandaan moet, en dan zouden de kosten te hoog worden. Mevr. BergmanGons meent, dat het goed voor zie kenbarak dienst zou kunnen doen. Voorzitter: Dan wordt het zoo duur, aan de be- tonrommel heb je niets. De heer Blaauboer vraagt, of door de gemeente naar het gebouwtje gevraagd is. Voorzitter zegt, dat B. en W. er eens over hebben gesproken, en daardoor is prijsopgave gevraagd. De heer EngelWe kunnen ae machine ook overne men. Met allen voor wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Van de afdeeling Langedijk van „Schuttevaer" is een adres ingekomen, inzake ae sluisgelden te Oude Nie- dorp. Tot nu werd aan de sluis te Oude Niedorper Ver laat, door de gemeente Oude Niedorp een sluisgeld ge heven van 15 c<jnt per - heen en terug. Oude Niedorp heeft nu besloten, dit te verhoogen tot 30 cent overdag van zonsopgang tot zonsondergang en 's nachts 60 ct Adressante acht deze verhooging ten nadeele van de schippers en vragen nu aan deze gemeente om een bij drage in het onderhoud van de sluis, opdat het heden geldend sluisgeld gehandhaafd kan blijven. Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken. Spr. wijst er op, dat j ook de vrachten heel wat zijn verhoogd. Bovendien is I door de Provincie besloten eenbedrag uit te trekken tot het onderzoek naar verbetering van het vaarwater, j Als de sluis te Oude Niedorp zou moeten worden ver- rot, dan zat daar de noodzakelijkheid aan vast, dat ook sluis te Kolhorn vergroot wordt. Maar, zooais gezegd, I Ged. Staten hebben deze zaak in onderzoek, j De heer Engel meent, dat B. en W. niet zouden voorstellen afwijzend te beschikken, maar dat mijnheer Smit nog eens nadere inlichtingen zou vragen aan een schipper. De heer Smit zegt, cfet die schipper geregeld niet thuis is Voorzitter zegt, dat het wel mogelijk is, dat hij hier in abuis is. De heer Buis heeft over deze zaak met Kuiper ge sproken, maar dat gebeurde bij .een ander thuis, wat niet de rrechte plaats was. Spr. zou eerst wel meer vau de zaak willen weten. Het adres wordt aangehouden. Van den raad der gemeente Termunten is een. ver zoek om adhaesiebetuiging ingekomen, inzake vrijheid voor aftrek van levensonderhoud bij aanslag - in den hoofdelijken omslag B. en W. stellen voor, adhaeeie te betuigen. De heer i^laauboer vraagt, hoe het dan in de toe komst zou worden ingepikt. Ged. Staten moeten het toch zeker goedkeuren? Voorzitter: Als de 2e Kamer de motie van Termunten goed vindt, dan is er geen goedkeuring van Ged. Ste- I ten meer noodig, maar is 'elke gemeente vrij. i De heer BuisKan dit geen aanleiding geven tot [overdrijving? Voorzitter zegt, dat het hier de kwestie is van de vrijheid. De heer Blaauboer vindt adhaesiebetuiging wei goed, maar de .vraag is, of het in de toekomst goed zal zijn De heer Engel wijst op de ondervinding, die de raad zelf heeft in cut opzicht. De raad moest van Ged. Sta ten voor kinderaftrek den leeftijd van 16 op 14 jaar brengen en dat was toch niet de bedoeling van den raad. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten, adhaesie te betuigen, tegen stemden de heeren Buis en Blaauboer. Van het Prov. Drankweercomité is een adres ingeko men, waarin verzocht wordt, bij loting de drankge legenheden te sluiten of een algemeen tapverbod af te kondigen. B. en W. meenen, dat hier weinig of bijna geen drank gebruikt wordt en willen daarom aan den burgemeester overlaten, en deze machtiging geven, indien het noodig blijkt, de boel te sluiten. De heer Buis dacht, dat Voorzitter als burgemeester die bevoegdheid al had. De heer Engel zegt, dat het de bedoeling is, dat de raad besluit, den burgemeester die machtiging te ver-, leencn, maar dan ook uit te noodigen, van die machti ging gebruik te maken, als het noodig is. Mevr. Bergman—Gons vindt algemeene sluiting an ders wel een stap in de goede richting. De heer Burger gelooft niet, dat het kwaad er door beteugeld wordt. Dan haalt men een dag te voren de drank, de voorbeelden zijn er. Metalgemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. In verband met den aankoop van bouwland on het maken van den walmuur te Kolhorn wordt besloten tot het aangaan van een geldleening, groot f 18000. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting dienst 1920, tot een bedrag van f 28562.50. In behandeling komt het bekende adres van de ver eeniging „Nosokosmos", inzake Gezinsverpleging. B. en, W. stellen voor, deze zaak hog wat te laten wachten. De gezinsverpleging is hier vrij goed geregeld, alleen de salarisregeling zou misschien wat moeten wor den herzien. Bij Ged. Staten is aanhangig het plan om aan het Witte Kruis subsidie te verstrekken, teneinde de tracte- menten der zusters te kunnen verhoogen en haar ver schillende rechten toe te kennen. Duurt de afwikkeling van deze zaak door Ged. Staten te lang, dan zou het salaris van de zuster bij de be handeling der begrooting ter sprake kuimen worden ge bracht. Goedgevonden. Een besluit wordt genomen, over den verkoop van een gedeelte bouwland aan P. Schaap. Op de vorige vergadering was hiervan reeds mededeeling gedaan, doch er was nog geen formeel besluit genomen. Wordt overgegaan tot benoeming van leden van het Weezen-Armbestuur en wel 3 heeren en 2 dames. Be noemd worden do heeren P. Bronder, P. Kater en L. Strijder. Mede op de voordracht stonden S. Spaans, C. Klerk en A. de Graaf Lz. De heeren Bronder (en Strijder verkregen 7 stemmen, de heer Kater 4 tegen 3 op den hoer Klerk. De voordrachten voor de dames-leden luidddenMevr. G. Hartmande Graaf en mevr. G. Bakker—Vader 2. mevr. G. Vis—Jimmink en mevr. Wissekerke—Hoe- vens. Mevr. Hartman verkrijgt 7 stemmen, mevr. Vis 5 en mevr. Wissekerke 2 stemmen, zoodat gekozen zijn mevr. Hartman en mevr. Vis. Opgemaakt worden de voordrachten voor de benoe ming van leden van het coflege van zetters. De voor dracht zal luiden, vacature-A. Droog: 1. A. Droog, 2. K. Burger. Vacature-J. J. de Groot: 1. G. Smit, 'I, P. Kater. Het kohier van den hoofdelijken omslag wordt vast gesteld op f 29625.98V2, de le termijn zal vervallen 7 Augustus, de 2e termijn 9 October. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van f 191. Voorzilter zegt, dat ingekomen is het rapport over het woningonderzoek. B. en W. hebbeh het behandeld maar stellen voor, de behandeling uit te stellen tot de volgende vergadering, omdat zij gaarne nog eens het rapport zouden willen bespreken met de 3 commissie leden. De heer Kooijman zou dan liever die bespreking met den geheelen raad houden, dan weten de 2 overige raadsleden, de heer Burger en spr., er ook wat van De heer Buis dach^ dat die bespreking wel na af loop van deze vergadering kan plaats vinden. Spr. meen de, dat het rapport zoo duidelijk was, dat B. en W. de conclusies er uit zouden kunnen trekken. De heer Engel j Jua wfl misten juist de conclusie van de commissie. Mevr. Bergman—Gons i We hebben het zeker te goed Voorzitter: Dan zullen we straks het rapport be spreken en daarbij worden de beeren Kooijman e*

Schager Courant | 1920 | | pagina 1