Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. RUKSGRAANBUREAU. Uit Amsterdam, 10 JuUL 'Naar wij vernemen, moet, hoewel de minister van (Landbouw in de Iia- mer dezer dagen de toezegging, deed, dat het Rijks- Graanbureau hoogstwaarschijnlijk nog dit jaar zou kunnen worden opgeheven, de kans zeer groot zijn, dat het bedoelde bureau ook na 31 December e.k. nog niet gemist zal kunnen worden. De prijzen van budtenlandsche tarwe en bloem zijn n.1. zóó gestegen, dat indien met ingang van 15 Sep tember e.k., wanneer de handel in huitenlandsche bloem weer zal worden vrijgegeven, en de bakkers verplicht zullen zijn, tot -die boogie prijzen bloem te koopen, de prijs van Hiet wittebrood met minstens 8 cent zou moeten worden verhoogd. Verwacht wordt, dat, hoezeer de minister ook een tegenstander van leder bijslag-systeem is, dat b deen dusdanige brood- prijsverhooging, van regeeringswege maatregelen zullen genomen moeten worden om de minder be deelden aan goedkooper brood' te helpen Hier komt nog bij, dat door de inlandsche meel fabrikanten een zeer sterke druk op den minister wordt uitgeoefend, naar men ons van bevoegde zijue meedeelde, om de huidige wijze van broodgrondstof fen-verstrekking gehandhaafd te krijgen, daar de fa- brikanten de risico niet wenschen te loopen, tot deze buitengewoon hooge prijzen tarwe te koopen. Onder, deze omstandigheid zou, naar ons. verzekerd werd. binnen afzienharen tijd, aan opheffing van het Rijksgraanbureau niet gedacht kunnen worden. Tel. EINDE VAN DEN ECONOMISCHEN BOND. De Economische Bond schijnt al zijn einde gevon den te hebben. In zijn algemeene vergadering van Zaterdag heeft zijn voorzitter Treub een voorstel be pleit om met alle niet-rechtsche en niei-socialistischs} partijen en groepen over samensmeUing te beraad slagen. Er was uit de rijen der afgevaardigden nog al verzet, zoodat zelfs tot uitstel vai beslissing be sloten werd, maar het is duidelijk dat debond ten doode opgeschreven is, nu zijn stichter en voorzitter de doodsklok geluid heeft. l>e Economische Bond zal daarbij verdwijnen zoo als hij verschenen was. Geboren uit den luim van den heer Treub en slechts uit de aantrekkingskracht van diens persoonlijkheid zijn leven ontvangend, wordt hij ook weder krachtens een luim van den heer Treub begraven. HARENKARSPEL. Bij beschikking van den (Minister van Oorlog is aan den dienstplichtige A, Pankras, uit -deze ge meente, onverwijld verlof verleend tot nader order, in afwachting van de Koninklijke beslissing op eene aanvrage om vrijstelling van den dienst hij de mili tie. PRETTIG GEZELSCHAP. Tusschen Rijswijk en Delft is Vrijdagavond de snel trein, die om 9 uur uit 's-Gravenbage vertrok, tot stilstand gebracht door Inzittenden van een coupé 3e klasse die aan de noodrem trokken omdat een drietal personen het de overige lastig maakten en met. een revolver bedreigden. Het drietal maakte ziohi over slooten en weilan den uit de voeten, zoodra de trein stilstond, f 200.000 VERGETEN- Een heer, die zich Zaterdagmiddag met een taxi van Leiden naar Hotel Palace te Noordwijk had la- ten brengen, krwam, nadat de auto weer naar Leiden was vertrokken, tot de minder aangename ontdek king dat 'hij' daarin zijn portefeuille met f200.000 aan bankpapier had laten liggen. Dadelijk belde hij den eigenaar der taxi-onderneming te Leiden op met het verzoek, als de chauffeur terug was, hem oogen- blikkelijk met de auto naar Noordwijk terug te stu ren en hem de portefeuille met inhoud, die in de auto was achtergebleven, terug te brengen. Nadat de eigenaar der. taxi-onderneming bij terugkomst van den chauffeur zich, overtuigd had', dat de portefeuille met inhoud werkelijk aanwezig was, zond hij den chauffeur dadelijk naar Noordwijk terug. Deze ont ving behalve de extra redsvraóht, 25 gulden beloo ning. NOORDSCHARWOUDH De heer F. Bakker alhier, komt voor op de voor dracht ter benoeming van een hoofd der school te Bolsward. LANGEDIJK. De tuinbouwvereenigingen hebben den maatregeel van de minimumprijzen opgeheven. BARSINGERHORN. De schoolkinderen alhier zijn vol 'verwachting. Er is besloten, dat, als gewoonlijk, de hoogste klassen een reisje naar Amsterdam zullen maken, op Woensdag 14 dezer, en de - overigen een rijtoer naar Schoort, op Vrijdag den 23 Juli a.s. DIRKSHORN. Bij den einduitslag van het Nationaal Concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen te Zuidscharwoude, op Zondag 11 Juli, valt het voor het Fanfarecorps „Onder Ons'" alhier heugelijke feit te constafeeren, dat liet van alle deelnemende fanfarevereenigm«en twintig het hoogste aantal punten heeft behaald, waardoor aan dit corps de medaille, uitgeloofd door Z.K.H. Prins Hen drik der Nederlanden, ten deel is gevallen. Bij gunstig weder zal het'corps zich Dinsdagavond te Dirkshorn doen hooren. OUDE NIEDORP. In het Zondag gehouden Nationaal Concours behaal de het fanfarecorps „Crescendo" alhier onder leiding, van den heer P. Pranger den tweeden prijs in de tweede afdeeling met 146Vs punt ZLJPE. Uitslag der aanbesteding van het onderhoudswerk der gemeenteeigendommen. Timmerwerk. Ingeschreven door; C. Dekker te Scha- gerbrug, voor f 985K. Kreijger, te Oudesluis voor f 1057W. de Leeuw Dz., te Burgerbrug, voor f 1060; K. A. Klerk, Cz., te Burgerbrug, voor f 1249.50 Wester, te Stolpen, voor f 1299.99. Gegund aan den laagslen inschrijver. Metselwerk. Ingeschreven doorj E. J. Cornclissen, te Kcinsmerbrug, voor f 280; M. Schipper, te Sehager- brug. voor f 300W. Zwanenburg, te 't Zand, voor f 300; J. Bes, te Schagerbrug, voor f 346. Gegund aan den laags ten inschrijver. Schilderwerk:. M. Baltus te 't Zand, voor f 2702; P. van Trienen te Oude Niedorp, voor f2750; C. Goct, te Oudesluis, voor f 2792; S. Renooij, te Scha gerbrug, voor 2800; Niet gegund. Een biljet van P. Tuin, te 't Zand werd van on waarde verklaard. WINKEL. Zonder examen te doen ïs tot de H. B. S. te Alk maar toegelaten W. O. Schaap, leerling van den heer II. G. Groenhof, alhier. EEN LANDBOUWRAAD. Sedert de uittreding der Katholieke landbouworgani saties uit het Kon., Ned. Land Comité. welke uittre ding dezer dagen geheel haar beslag heeft gekregen, be slaat er feitelijk geen lichaam, dat denheelen boeren stand vertegenwoordigt De Katholieke boeren vormen ongeveer de helft van den boerenstand, zoodat de ader lating, die het Comité onderging, inderdaad van ver strekkende beteekenis is. Het kan nu niet meer optre den namens de landbouwers van Nederland. De Nederl. Boerenbond, waarin Uitsluitend Katho lieke landbouwvereenigingen zijn opgenomen, kan zich evenmin aandienen als vertegenwoordiger van den na- lionalen landbouw. Door, de splitsing van het Kon. Ned. Landbouw Co mité is ook de regeering, en dan speciaal het Departe ment van Landbouw in eenige moeilijkheid gebracht. Ten einde evenwel toch voeling te kunnen krijgen met den geheelen landbouw, stelt de Minister zich voor, aldus meldt het N. v. d. D. een nieuw instituut (te stichten onder den naam van Landbouwraad, waarin alle hoofdorganisaties van den landbouw haar verte genwoordigers zullen kunnen hebben. GESTIKT. (Bij een bewoonster van de Riouwstraat te Utrecht was Zondagmiddag eed 'juffrouw met haar vierjar rig zoontje. Men. at olienootje» en het jongetje kreeg er. ook eon ipoar, met h)et ongelukkig gevolg dat een nootjó in zün luchtpijp schoof Toon bet knaaplü isc behandeling per ziekenauto) naar de Rijksklinieken werd vervoerd, was -hij: hij aankomst reeds gestikt. ONWEER. Het onweer, dat Maandag hoven NcordhoMand woedde, was al bijzonder hevig 'aan de Zaanstreek, wat wel blijkt uit. een drietal ongelukken aldaar. Eerstens sloeg de bliksem in den molen „De BontQ Hen", aan den Kalverringdijik te Zaandam. Een ge deelte varf een roede werd weggeslagen, tertwijl een begin van; brand ontstond, dat door den Zaandijker sp\iit werd gebluscht, Van den molen „Die Haan" in den Kalverpolder werd de electrische geleiding getroffen, w,aartdoor de motor begon te'draaien, Op een derde plaats in denzelf den polder werd een hooimijt tengevolge van het hemelvuur een prooi •der vlammen, WINKEL, Voor de tweede maal in korten tijd is onze ge meente onder, den indruk van een tragisch ongeval, door het hemelvuur veroorzaakt, Maandagnamiddag woedde het onweer vreeselijk boven Winkel en biet eischte weer een slachtoffer. De vrouw van den heer G. Leijen Jr. vervoerde met een hondenkar, de melk en reed in het Westeinde richting Westfrieschendij k, Zij werd door den bliksem getroffen en gedood, Zij werd 'dood gevonden, liggende met het hoofd op den wagen, heft lichaam er. buiten, Ook de hond voor den wagen lag dood. De wagen toonde geen beschadiging, NIEUWE NIEDORP. Door het onweer van Maandagavond is het kruis van de Kloosterkerk alhier afgeslagen, HEERHUGOWAARD. Het zware oniweder van Maandagmiddag heeft al hier aan de veldgewassen belangrijke schade toege bracht. Geen wonder, er vielen hagelsteenen als dui veneieren. Het noordelijk deel van den polder is wel 'het ergst getroffen. Hoewel de schade niet te he naderen is, zal toch blijken, dat dit voor vele hou wers heel groot is. DE GROOTE CONFERENTIE TE SPA Zal Spa toch nog een beslissende ommekeer betee- kenen? Zaterdag is een merkwaardige dag geweest: 's mor gens een hardhandig optreden der Duitschers, die, over tuigd da,t er toch niets meer aan te doen was en de conferentie mislukt was, op ondubbelzinnige wijze' blijk faven van hun ergernis over de eischen der geallieer- en inzake de kolenquaestie. 's Middags een .uitermate verzoenende rede van Millerand, allerinnemendste woor den van Simons na afloop waarvan men handjes schud de, en bij de thee als vriendén met elkaar omging, Lloyd George in een levendig gesprek met de leidets der mijn werkers, Hué, Simons met Millerand sprekend. Een totale ommekeer, .En nog vraagt iedereen, die te Spa is, zich af hoe dit gebeurd is. Men zegt, dat Lloyd George aan Millerant te verstaan heeft gegeven, dat de conferentie niet mócht mislukken, dat er resultaten bereikt moesten worden. Zaterdagochtends was eerst Simons begonnen met de instelling van een controlecommissie te Berlijn, on aannemelijk te noemen, en daarna zouden dan namens de ondernemers de groote kolenkoning Hugo Stinnes spreken, namens de arbeiders de leider der mijnwerkers Otto Hué. Echter zouden ze Simons zeide het na drukkelijk slechts, hun persoonlijke meening weer geven, de Duitsche regeering aanvaardde geeneriei ver antwoordelijkheid. Hij wist natuurlijk heel go'ed, hoe Stinnes uit zou pakken. Vandaar deze voorzorgsmaat- maatregel. Toen begon dan de grootindustrieel zijn rede. Daar mede wilde hij, zooals bleek, niets anders dan pro testeeren; eenige diplomatieke voorzichtigheid nam hij met opzet niet in acnt. Niet in onberekende woede, maar volkomen kalm en beheerscht liet hij hatelijkheid op hatelijkheid los, deed niet zijn best eenigszins te sparerw „Uw machtsmiddelen zullen slechts tot een revolutie en een algemeene ruïne leiden. Zij zullen de industrie doen verwelken, de arbeidersklasse verarmen, en den huidigen, wanhopigen toestand, die anders binnen drie jaar zou kunnen verdwijnen, eeuwig doen voortduren en zullen in Duitschland, onlusten verwekken, waarvan de gevolgen Frankrijk en geheel Europa zulien tref fen. Het recht is niet aan uwe zijde." Daarna sprak Hue, de mijnwerkersleider, wiens rede een goeden indruk maakt,et. Hij verdedigde met beleid de Duitsche these, dat men nu niet meer decreteeren moiest in een zoo in gewikkelde materie als het steenikoilenvraagstuk, dat, als zijnde een producjieaangelegenheid ook de ar beider» raakte. Van hun goeden wil, zoo betoogde hij hangt hét toch ten1 slotte af en met dreigementen be reikt ge niets. De diplomaten 'kunnen zooveel plan nen uitwerken als ze willen, de eindbeslissing be rust bij de mijnwerkers. iZoo was de ochtendzitting. Een zitting welke de Duitschers meenden, dat de -voor-laatste zou zijtu geweest. Ze 'dachten niets an ders dan'de bijeenkomst van dienselfden middag zou slecihts een mededeeling, zijn, dat men niet langer 'kon praten. Maar inplant» «daarvan een rede van Millerand alleszins tegemoetkomend, een rede' van zoo verras sende verzoeningsgezindheid, dat er dadelijk een sfeer van vertrouwelijkheid kwam. Opzien haarden zijn woorden, toen hij sprak over de bereidwilligheid der geallieerden om steun te verleenen aan Duitschland. Zij waren ook bereid het plan der Duitschers tot herstel te onderzoeken. Men dacht er niet aan 'Duitschland als geheel te bestraf fen, neen, men verlangde het economisch' herstel van het land Het resultaat van dit alles is, dat de 'Duitsche these in zoover is aanvaard, dat men naar een schikking streeft in- de kolenquaestie en de Duitsche voorstel len ernstig wij overwegen, voorts dat men langzaam aan het Duitsche standpunt nabijkomt, volgens hét- welk dit kolenvraagstuk het centrale punt van de wederopbouw is en daardoor dus samenhangt met alle quaesties van herstel. Slechts door een bestu- deering dezer aangelegenheden in hun geheel en in oen zakelijke regeling der geschillen, zal er heil moe ten gevonden, meeneru de Duitschers, Menschijnt, getuige de zitting, die den dag daarop op Zondag middag is gehouden, ook van geallieerde zijde dit standpunt te billijken'. Hiervan getuigt wel het bizondere feit, dat de Duitsche minister, Simons hij1 Millerand op bezoek is geweest; de Fransche berichten Zeggen, dat de Duit schers dit hebben gevraagd; de Duitsche kranten zeg gen' dat Millerand da uitnoodiging, deed. Dat nu doet weinig, ter zake, het feit alleen zegt meer dan' dui zend woorden, dat er; .een geest is ontstaan van over leg en toenadering^ .'En dat is zeer gelukkig voor het wereldhersteL De heide ministers moeten vriendschappelijk de hangende kwesties over de kolenlevering door Duitschland en 'óver de betaling der oorlogsschade loosstelling hebben besproken, De conferentie schijnt te zullen-duren tot en met Vrijdag. Eerst heette het, dat ze Maandag al had gêr eindigd moeten' wezen* Duitschland heeft 'voorstellen ingediend over de ko- lenleveringen 'en over het bedrag der schadeloosstel ling en de wijze van betaling. De geallieerde deskundi gen zijn bezig deze te onderzoeken. En we kunnen veilig aannemen, dat onder deze be drijven door, de noodtoestand van Polen, dat door de Russische legers 'onder den voet dreigt te worden ge- loopen, een voorwerp van grooten zorg en van ampele besprekingen van de geallieerde heeren vormt POLEN EN RUSLAND. Er is, zooals onze lezers weten, steeds nog oorlog tusschen de Sovjetrepubliek Rusland en do Polen. De bolsjewieken "drijven de Polen nogal in het nauw en deze zaak is zelfs op de conferentie van do grooto mo gendheden to Spa aan de orde gesteld. Do geallieerden hebben daar besloten Eoleü to helpen, Eu thans komt het geruchtmakende bericht; De geallieerden hebben aan de Sovjetregeering voorge steld een wapenstilstand te sluiten met Polen op voor waarde dat de Polen binnen hun eigen grenzen, te rugtrekken. De wapenstilstand zou dan gevolgd worden door een vredesconferentie, waaraan alle randstaten zouden deel nemen. Indien de Sovjetregeering mocht weigeren of de Po len binnen hun wettige grenzen doet aanvallen, zullen de geallieerden Polen allen mogelijken steun verleenen. VOLKSSTEMMING IN OOST- EN WEST-PRUI SEN. Het vredesverdrag der geallieerden met Duitschland schreef voor, dat in de Duitsche Provincies, in Oost- en West-Pruisen door eene volksstemming uitosmaakt moest worden, of de bevolking Duitsch wilde blijven, óf bij Polen gevoegd. De dezer dagen gehouden volksstemming is een groot succes voor Duitschland geworden. De uitslag is nu bekend. Volgens deze zijn m Oost-Pruisen in totaal 361063 stemmen uitgebracht Daarvan op Duitschland 353655. voor Polen 7408, dus óp Duitschland 97.9 pet voor Polen 2.1 pet. In West-Pruisen bedroeg het totaal aantal 99316 stemmen. Daarvan op Duitschland 91634 en op Polen 7682, dus op Duitschland 92 pet cn op Polen 8 pet Van 28 plaatsen is de uitslag, nog niet bekend. EX-KEIZERIN EUGENIE. Uit Parijs, 11 Juli, De ex-keizerin Eugenie, die sedert eenigen tijd ernstig ziek was, is heden te Madrid overleden. Eugenie Marie de Guzman, ex-keizerin der. Fran- schen, was den 5en Mei 1826 te Granada géboren; zij was een dochter van den graaf van Montijo en Teba, graaf van Penaranda en van Marie Manuele Kirkpa- trick, die uit een katholieke Schotsche familie stam de. Zij bracht het grootste deel van haar jeugd met haar moeder op reis door, en trok ten slotte te Pa rijs door haar schoonheid en bevalligheid de alge meene aandacht Daar de aanzoeken van Napoleon lil hij prinsessen uit oude (vorstenhuizen 'mislukten, besloot hij met Eugenie in het huwelijk te treden. Den 29en Januari 1853 werd het huwelijk in de Notre Dame voltrokken en den 16en Maart 1856 werd een troonopvolger geboren. HET DURE FRANKRIJK. De -levensstandaard in Frankrijk is volgens een statistiek, die getoasseerd is op rapporten van burge meesters van het geheele land 285 pet 'hooger dan in het eerste kwartaal van .1914. Dranken zijn het minst in prijs gestegen: cider 160 pet., gewone wijn 206 pet, bier 210 pet, melk 234 pet Rundvleesch steeg 250 pet, kal-fsvleesch 350 pet en schapenvleesch 290 p et. Boon en en erwten gingen ongeveer 300 pet om hoog. Gruyère kaas 390 pet., boter 418 pet., eieren 459 pet. WEENEN BANKROET? De correspondent van do „N. R. Cf' te W-eenen meldt, dat het gemeentebestuur van Weenen voor een bankroet staat Volgens een opzienbarende offi cieus© mededeeling in de bladen is de gemeentelijke schatkist totaal uitgeput en de eischen van het ge- meentepersoneel onvervulbaar, daar een verdere ver hooging der belasting met nagenoeg driekwart mil jard onmogelijk is, tariefsverhooging van de bedrij ven ook niet meer gaat en de belastingschoef over het algemeen tot het uiterste is aangedraaid. DUURDER REIZEN. De Engelsche spoorwegdienst werkt met verlies. Met een deficit van .£54600.000 per jaar. Het tekort is tei wijten aan meer dan één oorzaak. n.1. aan de loonsverhooging der. spoorwegbeambten, aan de loonsverhooging der mijnwerkers en de ver- hooging der koienprijzen; aan de verbooging der prijzen van de verschillende materialen. Het publiek zal het te kort moeten betalen, en zal dit moeten doen in den vorm' van duurder trein kaartjes en hooger vrachttarieven. SCHOENFABRIEKEN STOPGEZET. DREIGENDE DUURTEOPSTOOTJES. Uit Dresden. Hier zijn 17 schoenfabrieken stopge zet en er zullen nog andere volgen. Het is zeer waarschijnlijk, dat het in (Saksen tot duurte-opstoot'jes izal komen. EEN AARDSTORTING. Uit Brussel, 10 Juli. Le Peuple meldt, dat er gister middag een aardstorting heeft plaats gehad in de Marcinelle-mijn. Er werden drie arbeiders bedolven, van wiie er -twee gedood zijn en van de derde is het lot nog niet bekend. EXECUTIE ONDER HYPNOSE. Het openbaar ministerie te Boedapest heeft een aanklacht ingediend wegens moord tegen enkele ambtenaren van de ©eWezen communistische regee- ring, die in April 1919 'een zigeuner, iGéZa (Vremes, die als soldaat van het rooide leger zilvergeld- had gestolen, ter dood veroordeeld en doodgeschoten hadden. Deze executie verdient aandacht van we tenschappelijk standpunt, omdat ze volbracht werd, terwijl de <lelinqöent in hypnotischen toestand ver keerde. Géza Vremes had gratie gevraagd bij de zoogenaamde revolutie-rechtbank. Het antwoord1 liet lang op zich wachten. In dien tijd maakte de angst zich zoo sterk van den zigeuner meest er, dat hij dag en nacht schreeuwde, toevallen 'kreeg, met het hoofd, tegen den muur liep. Een jong geneesheer hynnotiseerde den man, 'dat zijn angst zou verdwij nen, 'zoodra hij ontwaakte. De zigeuner werd kal mer. Toen hij echter hoorde, dat -hij' gèen gratie kreeg, herhaalden zich de toevallen. De geneesheer hypnotiseerde den man, dat zijn angst zou verdwij- dat hij na drie minuten zou ontwaken, zich dan echter dertig jaar ouder voelen en idat hij -dan on verschillig den dood zou tegemoet gaan. Na drie mi nuten ontwaakte Vremes, ging kalm tegen den muur staan om- doodgeschoten te worden HU WILDE RIJK WORDEN. De gewezen hulppostheamhte Henhert, zoo meldt de correspondent der N.R.Gt, te Berlijn, had een heel handig plan gemaakt om in eens veel geld te ver dienen. Er, bestaat een (Berlijn» che reederij, -die een regelma-tigen (dienst heeft tusschen (Berlijn en Ham burg. Als er een schip uit Hamburg, in de Berlijn sche haven' binnenloopt, stuurt de reeder aan de personen, voor welke hij ladingen hooft vervoerd, een schriftelijke mededeeling en de personen krij gen dan op vertoon Niezer mededeeling de voor hen bestemde goederen. Henhert, die aan: de post wegens verduistering was ontslagen, slaagde erin een van1 zijn vroegere collega's om te koopen. Deze leende hem tegen een vergoeding van 300 mark een sleutel van de brie venbussen en eene bestel! erstaseth en toen Herrbert vernomen had, dat het schip voo-r ide 'bewuste firma was aangekomen, ging hij de brievenbussen dn de omstreken van het kantoor dér firma lichten. In de derde bus, die 'hij onderzocht, vond' hij de kennis gevingen, (die hij zocht. De ü"5st der brieven liet hij onaangetast. Et ijkwam in het geheel in het bezit van 25 kennisgevingen, waarmede hij o.a. automo bielen, onderdeelen, van automobielen, stalen hel men voor de vieild-gheMsWeer en levensmiddelen kon afhalen. 'In een kroe© verkocht hij de brieven voor prijzen, die tusschen 500 en 800 mark varieerden. Voor de stalen helmen kon hiji echter geen. kooper vin-den. Den brief, iddé recht op de stalenhelmen gaf, gooide hij: dan maar weer terug dn -een brieven bus en zoo kon de rechtmatige eigenaar de helmen afhalen. Vóór dat echter de heeren kwamen opda gen omi hun waren van het Schip af te halen, had de politie Lont geroken en Herrbert gevangen geno men. DE GA5STAKING. Do te Manchester begonnen staking in de -gasfa brieken, waar twaal2 honderd' znan, ontevreden met de nieuwe loonregeling, het werk neerlegden, breidt zich uit. Zaterdag is te Huddensfleld de staking uitgebro ken. Tn Manchester cn flalford hebben verscheidene fa brieken moeten sluiten wegens het afsluiten van den gas toevoer, on duizenden manman loopen leeg. Clynes en de Géneral Worker's Union hebben een poging aangewend de mannen, hangende de onder handelingen, weder, aan.het werk te gaan, maar zon der -succes. De mannen besloten de staking te handhaven. In do hotels en restaurans worden slechts koude schotels verstrekt. De meeste straten -liggen 's nachts in het donker, slechts enkele hoofdstraten zijn electrisch verlicht. Te Bristolhebben acht honderd man het werk neergelegd Een -Londensche correspondent van het Hdbl-d. seint nog, dat heden ongeveer twee honderd fabrie ken in Manchester gesloten zijn en het aantal man nen -daardoor zond-er werk honderd en vijftig duizend bedraagt. In andere steden heeft de gasstaking dergelijke gevolgen. Bovendien wordt Manchester bedreigd met gebrek aan brood. SPOORWEG-MAATREGELEN, Op de Great Bastern Railway zullen de wagens def- verschillende klassen niet mc-er met cijfers, maar met kleuren worden aangeduid. De eerste klasse- wagens zullen van- een hreede gele hand voorzien worden, de tweede van een blauwe, zoo-dat m'on van verre reeds zien kan welken wagen men hebben moet. GELAUWERD. Onze Harmoniekapel is Zondag naar het concours in Zuidscharwoude geweest -en met tal van lauweren is zij van dezen strijd teruggekomen. In de 2e afdeeling van Harmoniegezelschappen ver wierf zij den len prijs met 163Va punt. Dit was het hoogste aantal punten in den wedstrijd door eenig corps behaald en daardoor verwierf onze kapel hiervoor ook den prijs. Dan werd de directeur van onze Harmonie gelauwerd met den eersten directeursprijs en verwierf de kapel in den eerewedstrijd den 2en prijs met 78 punten. Als wij hierachter nog bijvoegen, dat de eerste prijs ver kregen werd met 78i/a punt, blijkt, er wel uit, hoe kra nig of onze Harmonie zich heeft geweerd. Van een der juryleden kreeg onze Kapel een aanteekening van 29 punten, terwijl 30 het maximum was. Als vrije nummers voerde onze Harmonio uit Ouver ture Fantos Lique en Flora Ouverture, beiden van wij len Schouten. Wij verheugen ons hartelijk in het behaalde succes en feleciteeren onze Kapel, met grooto trots als men mag terugzien op de behaalde glorie. INBRAAK. Zondagavond, terwijl de bewoners naar de kerk waren, is er ingebroken in het perceel bewoond dopr den he-er De B. aan -de 'Nieuwe Laagzijde alhier. Tóen de menschen weer thuis gekomen waren en de vrouw des huizes een intusschen verschenen klant voor een rijksdaalderwisselgeld terug wilde gev-en, bleek de toonbanklade; leeg. In de veronderstelling idat een der huisgenooten dat geld in het busje, dat zijn plaats in de linnen kast had, -had gedaan, werd daar gekeken om het geld terug; te geven. Maar ook uit -dit busje bleek hot geld in hoofdzaak verdwenen. Toen moest men wol aan diefstal denken en werd direct majoor Van Keu len gewaarschuwd. Aldra bleek, dat een der overburen een kind een poosje v-oor de poort had zien staan. Dit feil werd in - verhand gebracht met een hier bekende vrouw en ging de politie daar heen. Na een paar aanmaningen viel de vrouw door de ben en haalde het geld in een grauw papier, gewikkeld uit haar linnenkast. Daar verschillende klanten aan een vaste winkel deur gekomen zijn, moet de vrouw achterom bin nengekomen 'zijn en zoo haar slag hebben geslagen. Er was klein f200 ontvreemd, welk bedrag, reeds weer aan De B. is uitbetaald. TOEGELATEN. Met vrijstelling van examen zijn tot de Rijks Hoogcre Burger School te Alkmaar toegelatenJan Wester, Schagen, Piet Bakker, Zijdewind, Willem Kistemaker, Dirkshorn, Rens Blaauboer, Wieringerwaard, allen leer lingen van de Gemeenteschool te Schagen. NAAR DE HANDELSDAGSCHOOL. K. Langedijk, leerling aan de Gemeenteschool alhier, is met vrijstelling van examen toegelaten tot de Han delsdagschool te Alkmaar. GEMEENTE SCHAGEN. Pieter, zoon v-an Gornelis Hofland en Hilegond B-ancL. ZITTING CENTRAAL STJEMRUREAU VERKIEZING GEMEENTERAAD. De voorzitter van het centraal stembureau voor dé verkiezing van de léden van den 'Gemeenteraad maakt bekend, dat het centraal stembureau een zitting zal houden in het gemeentehuis op Woensdag 14 Juli a.s., des namiddags 2 uur, ten einde te voorzieh in de va cature in den Gemeenteraad, ontstaan door do ontslag name van den heer P. Meurs Pz. Schagen, 10 Juli 1920. De Voorzitter voornoemd, J. CORNELISSRN. LANGEDUKER GROENTEVEILING. B*oek op L. 12 Juli. Bloemkool, le soort f 9.70 a 16.90 2e soort f 480 a 6, per 100 sT. Roode kool f 15 a 17.60, graafjes J 11.40, gladblaadjes f 9.70 a 9.80, Julia mui zen. f 8.90 a 9f$0, (Schotsche muizen f 9 a 11.60, school meesters f 8 a li.90, koks. f 9 a 9.10, duc. f 9.50, drielingen f 3.50 a 5.30, kleinee f 2 a 2.10, alles per 100 Kg. Aanvoer 28300 st. bloemkool, 5800 Kg. roodo kool, 144.100 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND. Noordscharwoude. 12 Juli. Schotsche muizen f 9.50 a 12.20, Julias f 9 a 9.30, koksianen f 9.50, duken f 9.10, schoolmees ters f 7.20 a 8.60, drielingen f 4.30 a 6.10, kleine f 12.10 a 2.40, alles, per 100 Kg. Bóswortelen f 3.70 a 4.40 per 100 bos. Bloemkool f 13 a 16, 2e soort f 8.10 a 8.60, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 10 Juli. Schotsche nïuizen f 10 a 10.70, schoolmeesters f 10 a 10.40, drielingen f 1.50 a 3.70, koksianen f 10, alles per 100 Kg. WARMENHUIZKN, 12 Juli. Schotsche muizén f 8 a 10.60, schoolmeesters f 8 a 9.50, drielingen f 2 a 3.90, duken I 8.40, bloemkool f 17.90, per 1(XJ Kg. WINKEL, 12 Juti.. Aalbessen, zwart, f 50—76.50. id. rood f 122150. kruisbessen f 713.50, appelen i 1522, tuinbooncn f 3 —3.25, bloemkool f 6—9.50, alles per 50 Kg. MEDEMBLIK, 10 Juli. Aardappelen: groote muizen f 2.50 a 2.65, klcino muizen f 1.30 a 1.40, per 25 Kg. MEDEMBLIK' 12 Julli. Aardappelen Groote muizen f 2.20 a 2.55, kleine muizen 1 a 1.10, groote ronde f 2.85, blauwe f 3.35, alles per 25 Kg. WINKEL, 9 Jtili. Aalbessen, zwart f 4870.50. id. rood f 8—20, kruis bessen f 614.50, aardbeziën f 2025, peulen f 46.50, alles per 50 Kg. Bloemkool f 1415.25 per 100 st ALKMAAR, 12 Juli. Op de weekmarkt waren aangevoerd: 13 koeien en ossen f 400—800, 16 vette kalveren f 80—180. per Ned. pond f 1.50—2. 23, nucht kalveren, per stuk f 25— 40, 12 vette schapen per stuk f 6084, 117 vette var kens, p. ned. pond i 1.50 a 1.80. AMSTERDAM, 12 Juli. Vee. Ter markt waren aangevoerd: 353 vette koeien, waarvan de prijzen waren j lc kwal. f 2.05—2.25, 2o id. i 1.90—2, 3e id. f 1.20—1.55 per Kg. 80 melk- cn kalfkocicn f 500—800, 176 graskalveren f 100—125, 93 nucht. kalveren f 20—40, 42 schapen f 30—75, 500 vetio varkens, le kwal. f 2.05, 2e en 3e id. f 1.952 per Kg. schoongewicht

Schager Courant | 1920 | | pagina 6