iliiidi Billis- Aitertemiï- üMimillit Woensdaq 14 Juli 1920. Brieven uit Engeland. RAAD ZIJPE. SC HA G 63«;tirt ij*s»rriari^. Wr» flfjjBJ Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8 uur worden Advertentifin zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UlBütVtHS: TKAPMAN CO.. SClfAOElS. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 5 cent. ADVERTKN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Amsterdam, Juli 1920. De Enge lachen veiheugen zich nog steeds lm een groote reputatie op sportgebied. 'Niet ten onrechte 1 Ziji zijn het geweest, 'die ons tand en de overige lan den van 'Europa den weg hetotoem gewezen op dit terrein. Zij zijn de voetballers, de tennissers neen, wacht even! Zij waren de tennissers. Ame rika beroemt zich thans op het bezit van dien we- rel-dkampio en- temnissp e Ier. 'Gaat de roem van Engeland tanen op sportgebied? 't Is mogelijk, waarschijnlijk zelfs. Als men eenmaal andoren den weg heeft gewezen, moet men ver wachten, dat die anderen knapper kunnen worden dan de wegwijzers zelf. De eer, de eerste te zijn ge weest, wordt er niet minder om. (Hat zou bezwaarlijk zijn, een sport op te noemen, waaraan de Engelschen niet deelnemen. Voetballen, boksen, tennissen, golf, cricket, bergbeklimmen. Ja, ook bergbeklimmen. Het is iets, waar we minder geregeld van booren, omdat (bet nu eenmaal niet be hoort tot de vermaken van een vrijen Zaterdagmid dag. Ook kun je er geen wedstrijden in organiseeren. Maar deze gevaarlijke, en tevens kostbare sport telt in 'Engeland tal van groote liefhebbers. De oorlog beeft ook bier zijn moeilijkbeden in den weg gelegd. Vooreerst waren er andere dingen te doen dan bergbeklimmen. Als je Je leven.wou wa gen, gaf bet vaderland je er gelegenheid te over voor. En in de tweede plaats waren de werkelijk hooge bergen niet dicht genoeg bij huis, om daar heen tijdens den oorlog zoo af en toe een pleizier- reisje te ondernemen. Maar thans staan de zaken er weer beter voor. Reizen gaat nog wel niet zonder moeilijkheden, maar passen zijn, desnoods, met wat wachten, te krijgen, treinen rijden weer, op tijd of niet op tijd, do kans op verhongeren in het vreemde land is veel minder groot geworden, vooral voor demgene, die zijn zak met Hollandsche guldens of Engelsche pon den gevuld heeft En dus zijn alle dingen, die twee, drie Jaar gele den onmogelijk waren, weer mogelijk geworden. De Oceaan is al overgevlogen, Noord- en Zuidpool zijn bezocht, Mars wordt trouw bestudeerd, maar is nog een beetje ver af, de maan is dichter bij, maar toch ook nog niet bepaald naast de deur wat logischer dan te beginnen met een bezoek aan bet hoogste puntje van onzen aardbol? Het klinkt vreemd, maar hlijlt niettemin een feit, dat geen menschel ijk wezen er tot nu toe in ge slaagd is den hoogsten (bergtop der aarde te Be stijgen; Daarvoor moeten we naar bet (Himalaja Ge bergte, naar den Mont Everest, die zich bijna 9000 M. boven den zeespiegel verheft. Plannen, dien reus te bestijgen, ook op zijn top menschenvoeten te laten rusten, nadat zooveel min dere grootheden, de een na den ander, reeds voor den wil van den mensch hebben moeten buigen, be stonden reeds vóór den oorlog. Onder degenen, die zich hadden voorgenomen detaak te ondernemen, behoorden Kolonel OBruce en Majoor Rawling. Doch de laatste zag aan elk klimmen door den oorlog een eind gemaakt, en Kolonel Bruce is door een beem wond, opgedaan in Gallipoli, ook feitelijk buiten mededinging gesteld. Toch zijn de plannen In geenen deele van de baan. Integendeel, de Royal Geogirapbical Society in En gelkind hoopt ze binnen een paar jaar tot verwezen lijking te kunnen brengen. Niet, dat men direct met Mont Everest zal begin nen. Twee, misschien drie voorbereidende expedi ties zullen noodig zijn om den weg te verkennen, om niet plotseling (voor onverwachte moeilijkheden te komen te staan. Men moet niet vergeten, dat niet alleen Mont Everest nooit bestegen is, maar dat de berg nooit is genaderd tot op oen afstand van min der dan 90 K.M. Wat een bestijging; van een berg als Mont Everest wil zeggen voor degenen, die ea* aan deelnemen, kun nen wij ons moeilijk voorstellen. Dit staat vast, dat de bergbeklimmers zich zullen hebben voor te berei den op de grootst mogelijke ontberingen, en ernstige gevaren. Zij moeten menschen zijn, die nergens voor beducht zijn, een onbegrensd uithoudingsvermogen bezitten, en bij den aanvang van den tocht de meest volmaakte gezondheid bezitten. Met andere woorden, zij moeten lang van te voren een. leven leiden, waarin alles wordt ondergeschikt gemaakt aan bet ééne, groote doel, een leven als van een bokser, we ken en maanden vóór bij voor bet wereldkampioen schap gaat strijden. Alleen zulke menschen hebben een kans van slagen. En waarom doen ziji bet, die den tocht willen ondernemen? In geen geval uit winstbejag. -Een prijs is tot nu toe niet gesteld op de verovering van den hoogsten top onzer aarde. Goud zal men er niet vin den, daarover zijn de aardrijkskundigen bet vol maakt eens. Neen, de eer moet alle moeite beloon en, alle moeite en alle kosten. De eer te kunnen zeggen, dat men vanaf haar hoogste punt op do aarde beeft neergezien. De grootere eer, zoo mogelijk, de eerste te zijn, die dit kan zeggen. De grootste moeilijkheid in het bestijgen van Mont Everest is natuurlük de geweldige hoogte, waartoe de berg zich verhefl Bittere kou en sterk verdunde lucht maken den strijd steeds moeilijker, hoe -hooger men komt. Met ondenkbare lage temperaturen heb ben ook de Poolreizigers te kampen. Doch de ijle lucht is een bijkomende pijniging, die elke hestij- ging b-oveii een zekere hoogte tot een hovenmon- achelijke inspanning maakt, indien deze moeilijkheid uit den weg kon worden geruimd', was de top van Mont Everest zeker eenige duizenden voeten naar beneden gebaald. Is zij uit den weg te ruimen? Nog dit jaar vertrekt een bergbeklimmer naar de Himalaja, om te zien, wat men tijdens een beklimming kan doen met zuurstofapparaten. Een eerste stap naar de onder werping van den reus Everest met zijn 9 KM. hoo- gen top. Nog is bij onoverwonnen. Mindere broeders heb ben, reeds het onderspit moeten delven. Wat is een St. Gothardt bij Mont EVerest, wat een Mont B'lanc? Dwergen naast een reus! Maar wie geen dwergen zijn, dat zijhl andere top pen in het Himalaja Gebergte, lager dan Mont EVe rest wel is vaar, maar .dan ook reeds beklommen. De hoogst» bestijging tot nu toe, is verricht door den I Hertog der Atoruzzen, die oen hoogto van 7478 M. heeft bereikt. Vóór hem stond bot record op naam van Kapitein Longstaff, die (tot 7320 M. was geko men. Eenmaal zal Mont Everest beklommen worden. Dit lijdt geen twijfel. En bet grootscb natuurtafereel zal beschouwd worden door een paar menschen, een half dozijn misschien, en later nog eens oen half dozijn, en nog eens, en nog eens. De rest van de wereld, wij allen, wij zullen den Mont Everest niet zien, Laat staan dan de aarde vanaf zijn top. Doch wat wij wel zullen zien, zijn de photogra- phiën, die de toestijgers gaan maken, daar boven op die duizelingwekkende hoogte, in kou en ijle lucht. Neen, de wenscben van de Royal Geographical So ciety gaan hooger. Zij zou wenscben een schilder mee te nemen op den tocht, omdat een phorto toch eigenlijk nog zoo'n slecht idéé geeft van een berg landschap. Een schilder, tegelijk een bergbeklimmer van de eerste soort Is bij te vinden en waar? De Russische schilder Verestchiagin placht te schilderen in bet Himalaja Gebergte, doch hij ver gezelde de Russische vloot op baar tocht naar Ja pan in den Russisch—Japanscben oorlog, en vond zijn dood in de golven. Welk Europeesch schilder zal j de plaats innemen, die bij, misschien, hiad kunnen vervullen? Wie voelt zich tot zulk oen taak in staat? j Waarom niet oen Eingelschman, zegt de Royal Geographical Society. Waarom niet een Hollander, zeggen wij. Vergadering op Maandag 12 Juli 1920, des morgens 11 uur. Voorzitter de heer Jb. de Moor, Burgemeester, secre- j taris de heer J. J. de Boer. Afwezig de heeren Appel en Hooij. Na upemng worden Uc notulen der beide vorige zit tingen goedgekeurd. Vun Ged. Staten zijn goedgekeurd terugontvangen: vaststelling huurwaarde huizen hooiden vun scholen- verandering data kermis en paardenmarkt; voorschot van i 59000, aan de bouwveieeniging; konier Honden belasting; 3e suppletoir kohier liooidelyken Omslag; 2e suppleloire geineeiitebegrooting 1919 en 3e suppletoire gumeeniebegrooiing iJ20; bc-uiingen post onvoorziene uitgaven dienst 1920; af- en overschrijvingen dienst 1919; kasgeldleening I 15000; MededccTing van Ued. blaten rijksuitkeering 111879.71, j volgens de wet van 1897. Mededeeling van de begrooling der Gezondheidscom- 1 missie, met bijdrage door de gemeente Zijpe van i 62.92. i Rapport van den aceöuntanl over het Jevensmiddèlen- bedriji. Alles werd in uitstekende orde bevondeii. Ver lies f 19486.71. Van de directie der Post en Telegrafie w,as bericht ingekomen, dat voor Ruigenweg en Belkmerweg twee- maal per dag een postbestelling zou plaats hebben. I Voor de andere gevraagde wijken was het niet der moeite waard en bleef het 1 maai bestellen. Zijn ingekomen de verslagen der Noorderstoomtrain Winteravondsehool te Schagen; Huishoud- en Industrie school te Alkmaar- vereeniging van Nederlandsche ge meenten. Deze verslagen zullen bij de leden eircuieerea Bij de laatste kasverificatie was en moest in kas zijn f 234.50ya- 1 ingekomen een dankbetuiging van S. Schrijver, voor meerder salaris. Van den heer J. A. Rohde was bericht ingekomen* dat bij zijn benoeming tot lid van de commissie van de Gezinsverpleging aannam. De heer T. Bakker en mej. M. de Ruijter hadden be- I richt van annemiyg gezonden ais onderwijzer en onder wijzeres te 't Zand. Aan verschillende personen werd op voorstel van B. en W. wegens vertrek afschrijving van den Hoolde- i lijken Omslag verleend. v Van den Bond van Land-, Tuinbouw- en Zuivelarbei- ders was een circulaire ingekomen, waarin de wen- I schelijkheid werd betoogd, om de aandacht te vestigen op het toetreden tot de werkeloozenkassen. B. en W. hadden daaraan reeds voldaan door in I de Zijper Crt. onder het ofücieele gedeelte daarop de aandactit te vestigen. Van don Ned. Bond van Gemeenteambtenaren was een verzoek ingekomen tot het verhoogen van de uit te betalen pensioenen der gemeenteambtenaren en hun weduwen en weezen. B. en W. willen daartoe niet over gaan, gezien den gunstigen tinantieelen toestand der beide betrokkenen. Allen voor. Volgt de bekende' motie van Oud-Beierland, tot reor ganisatie van de gemeentepolitie in rijkspolitie. B. en W. stellen voor, adhaesie te betuigen. Allen voor. Van het voorloopig bestuur der vereeniging tot bevor dering tot het verkrijgen van onroerend goed voor land arbeiders, is. het verzoek ingekomen om i 100 subsidie voor oprichtingskosten. B. en W. stellen voor, hieraan te voldoen. Allen voor. Volgt de malariabestrijding door Rijk, Provincie en Gemeenten, mot een bijdrage voor de gemeenten van 5 cent per inwoner, gedurende 4 a 5 jaar. B. en W. hebben advies bij de doktoren ingewonnen en deze adviseeren tot medewerking. Maar als de bestrijding ge schiedt op de wijze als nu heeft plaats gehad, dan is het niet anders dan geld weggooien. B. en W. stellen daarom voor, om subsidie te ver- leenen. maar tot wederopzeggings toe. De heer Dignum noemt het een heel treurige ziekte en als er een doelmatig middel van bestrijding is, wil spr. gaarne subsidieeren. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het Provinciaal Drankweercomité vraagt bij lotings- dagen sluiting der vergunningen en dus tapverbod. B. en W. stellen voor, het voor kennisgeving aan te nemen. De heer Kapitein begrijpt niet, waarom of B. en W. dit verzoek voor kennisgeving willen aannemen. Zijn B. en W. dan overtuigd, vraagt spr., dat het met Io- tingsdagen gaat zooals het behoort? Als wij zien wat op jotingsdagen gebeurt, gaat het niet steeds toe zoo als men dat zou wenschen. Het is voor menigen jonge ling een eigenaardige dag, die lotingsdag. Dit is een dag .waarop men blijkbaar wil en moet drinken. De een doet bet omdat hij Is vrij geloot, de ander uit chagrijn dat hij er is ingeloot. Dien dag schijnt het te moeten worden een boemelparty en als de jongelui; goed wisten wat die dag voor hen beteekenae, dan zouden zij voelen dat er geen enkele reden voor hen bestaat, om er een boemelpartij van te maken. Laat ons I dan hun de gelegenheid ontnemen om te drinken en I als zij dan van de plaats komen waar geloten wordt, en hier zijn dè café's gesloten, dan zal men naar huis gaan. Voorzitter zegt, dat men op lotingsdag er in de Zijpe nooit veej last van heeft gehad, en spr. heeft ais hoofd der politie de bevoegdheid, als het noodig blijkt, om in te grijpen. De politie houdt op die dagen steeds toe zicht en het is nogal veel Scnagerbrug dat de plaats is waar zij doortrekken en kan er scherp op worden toegezien. De heer Grootes is van oordeel, dat als de raad zich nu uitspreekt, dan staat het vast dat de herbergen ge sloten worden. Het zal voor u niet gemakkelijk zijn op te treden, zegt spr. tot voorzitter. Voorzitter: Ik sluit, als .het noodig is, de herbergen. De heer GrootesIk wil bovendien niet alleen in Schagerbrug, maar voor de geheele gemeente een. tap verbod op dien dag. Als de lotelingen te St Maar tensbrug zouden komen en het zou daar niet gaan als het behoorde, moest eerst u en de politie gewaarschuwd worden en dan was het veel te laat. Bepaal het thans, dan weet men waar men aan toe is. De heer Hoogland zegt, van datgene wat Kapitein en Grootes zeggen is veel waar, maar spr. meent toch, dat al sluit men de café's er nog geen waarborg is dat er niet zal worden gedronken. Spr. herinnert zich nog den dag, toen hij zelf lootte, toen was in Schagen elk café gesloten, maar men nam in kruiken en fles- schen de jenever mee. Menschen die aan den drank ver slaafd zijn, of op zulk een dag drinken willen, doen het toch en spr. acht het te erg om daarvoor de brood winning van de caféhouders te sluiten. De heer Dignum is het inet de heeren Grootes en Kapitein eens en acht er niets tegen, dat op zulke da gen de café's gesloten zijn. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. om het. yoor Kennisgeving aan ten emen? aangenomen. Daarvoor waren de heeren de Wit, Brum Hoogland, Brak en Van der Sluijs. Volgt de motie van de gemeente Termunten, om den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud bij de be- paling van 'den Hoofdelijken Omslag geheel vrij te laten. Dit is naar aanleiding der rcoeeringscirculaire, zegt Termunten, die niet hooger aftrek dan f 900 toe- staat B. en W. willen geen adhaesie betuigen, omdat hen I van dit voorschrift der regeering niets bekend is en in Zijpe meer dan f 900 wordt afgetrokken. De heer Kapitein is het met het adres van Termun- "ten eens. Spr. wijst er op, hoe ook Zijpe haar verorde ning op den Hoofdelijken Omslag heeft teruggekregen, met 'den wenk van Ged. Staten, het anders te doen, óf wij keuren je verordening niet goed. Spr. wil, dat de Raad in zulke zaken volkomen vrij staat, dat is toch het eenige juiste beginsel. Waarvoor hoeft de raad anders een besluii te nemen? Voorzitter; Hier is een vrije aftrek. De lieer Kapitein: Dat is onjuist, want als men de aftrek bepaalde volgens het noodzakelijk levensonder houd, dan zou het, gezien de tijdsomstandigheden, mei f 800 niet voldoende zijn en moest het meer dan f 1000 worden. En in de bepaling daarvan zijn wy thans niet vrij. De heer Brak zegt, dat spr. het eens is met den heer I Kapitein en dat toen de Zijper Raad de kinderaftrek I bepaalde op f 75, en dat niet werd toegestaan, hebben wij gegrommeld. Wlij waren daarin graag vrij geweest. I Maar het motief waarop B. en W. geen adhaesie willen beluigen is, dat hen van de regeeringscirculaire niets bekend is. De heer Kapitein meent, dat het toch in alle bladen heeft gestaan, dat de minister -het noodzakelijk le- vensonderhoud niet hooger wenschte;. gesteld te zien dan f 800. De heer BrakTermunten spreekt van f 900. De heer Dignumf 900 zal bedoeld zijn voor een huisgezin, dus met kinderaftrek erbij. Met alleen de heeren Brak en Van der Sluijs tegen wordt besloten, adhaesie te betuigen, f De Rond van Gemeenteveldwachters vraagt vo|pr de veldwachters der gemeente Zijpe een maand salaris extra en herziening van het salaris. I B. en W. stellen voor, dit te behandelen bij de be- j grooting. Allen voor. Aan verschillende! personen wordt ontheffing van Hon- I denbelasting verleend, behalve aan C. Baken. Diens aanslag blyit gehandhaafd, omdat toen de aanalég werd bepaald, de hond los liep. Allen voor. Van de Vereeniging van Ned. Gemeenten was het be richt ingekomen, dat de contributie was bepaald van i/a ct op 1 cent per inwoner, met een minimum van f 15 en een maximum van f 2500. Allen voor. Van de aanbesteding van het gemeente-onderhouds werk wordt meegedeeld, dat het timmerwerk is gegund aan den heer C. Dekker, voor f 995, het metselwerk aan Üen heer P. I>. Cornelissen voor f 280 en het schilderwerk niet is gegund, air zijnde te veel boven de begrooting. Van den heer Nannes ia het voorstel ingekomen om de vergoeding aan de spuitgasten te bepalen voor de eerste 4 uur op 75 cent, voor de volgende uren )op 60 cent en voor de 2 pijpleiders op 90 cent voor alle uren. B. en W. gaan hiermee accöora en allen verklaren zich er voor. Van- den heer Grootes is het voorstel Ingekomen om met karmis het sluitingsuur te brengen van 4 op 2 uur 's nachts, en dan het tappen en dansen te doen ophouden. Voorzitter zegt, dat deze zaak aan hem als hoofd -der politie ter uitvoering, is. IS-pr. wil wel zeggen dat als -het noodig, (blijkt, hij dit verzoek van den heer Grootes in ernstige overweging zal nemen. De heer Grootes meent dat na 12 uur het publiek naar huis is en er in -den regel een zoodje plakkers, zwabberaars en halfdronkenen achterblijven. Spr. meent -dat wij de politie een grooten dienst bewij zen, door het sluitingsuur te (vervroegen, ook het dienstdoende personeel in de café's, en ook enkele kasteleins, die voor een halfdronken zoodje tot 4 uur moeten openblijven. Voorzitter zegt, dat als de kasteleins het verzoeken om het sluitingsuur te vervroegen, hij het ook zeker zal doen. Als het een herrierommel mocht worden, zal snreker beslist ingrijpen en scherp opletten. Aan mej. -A. P. Klok, onderwijzeres te Burgerhrug, wordt met 1 September eervol ontslag verleend. De heer Kapitein dringt op spoed aan' wat de op volgster betreft. De 23 klasse is verre van best, ook al door de valo wisseling van personae! en spoj. noemt het verkeerd dat de kinderen reeds soms om 10 uur weer naar huis gaan. Voorzitter zegt, dat de advertentie ivoor een op volgster reeds is geplaatst, B. en W. stellen voor om het vermenigvuldigings- cijfer voor den Hoofdelijken omslag, te (bepalen op 1,30, dan zal er ongeveer f74000 gunnen worden ge heven. Allen voor. Voorstel van B. en W.' om het door, wijlen den heer D, Bakker geschonken bedrag vaan f500.te beleggen door inschrijving, op een der grootboeken van de N-ederl. Gehuld. Uit den rente van dit bedrag moet zijn graf worden onderhouden. Allen voor. De voordrachten voor zetters worden opgemaakt als volgt: Vacature G. de Wit Pz.: 1. G. de Wit Px., 2. A. F. Meijer. Vacature Jb. (Boe Cz.: 1. Jh. Bos Cx., 2. A. v. <L Vlies. Van de commissie voor. de wijkverpleging was een brief ingekomen, waarin werd gewezen op bet boo-gst wenschelijke om van de Gezinsverpleging te maken •een gemeentelijke instelling. Dit werd- noodig geacht voor de positie der verpleegsters met het oog op pen sioen, enz. Ook gaf het innen der gelden veel on kosten en bezwaren, terivijl, hoewel het een instelling ten algemeene nutte was, lang niet een ieder die bijdragen kion, bijidro-eg. Werd het leen gemeentetn- stelling, -dan kon niemand zich onttrekken. iDe com missie gaf als één voorbeeld; aan dat van 50 per sonen zich 7 die betalen konden, hadden ont trokken. B. en W. hadden oen conferentie met de comml»- sie gehad, en hadden vernomen dat de wijze van regeling voor de Gezinsverpleging, voor de commia- sie zeer veel moeilijkheden met zich bracht, waar om B. en W. dan ook voorstelden de Gezinsverple ging -te maken tot -een gemeentelijke instelling. -Hierbij werd gelezen de toekende missive van No* sokomos, waarin eveneens op gemeentelijke instel ling enz. werd aangedrongen. (Zonder discussie werd met algemeen» stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen. De Instructie was aan de orde, waarbij de heer Hoogland aandrong op thuis zenden van deze in structie. Voorzitter achtte behandeling wel gewenscht en mogelijk, waarop de secretaris de instructie las es deze werd onveranderd 'goedgekeurd. De heer Hoogland drong nog aan op het niet vastleggen van bepaalde woonplaatsen voor de zusters, met het oog op het niet kunnen krijgen van woning. Voorzitter zegt, dat het mogelijk is om af te wijken van deze bepaling, St Maartensbrug en t Zand wa ren gekozen om-dat daar -ue doktoren -wonen en het daar toet centrum kon worden- genoemd; De heer Kapitein informeerde nog, hoe of de be paling moest worden begrepen, waarbij het de zue- terq verboden was propaganda te maken voor eenig geloof, politieke overtuiging, enz. Spr. vroeg of dit alleen betrof zoo lang zij in functie waren. Er werd op gewezen dat in de instructie stond: tegenover patiënten of diens huisgenooten, dus al reeds duidelijk was, dat het alleen gold wanneer de zusters in -functie waren. Van de commissie der Gezinsverpleging "was de volgende voordracht ingekomen voor Zusters: NoordrZijpe: 1. Mej. A. Hopma te Utrecht, 2. mej. G. Pels te Aimsterdam; Zutd-Zitpe: 1. Mej. G. Pels te Amsterdam; 8. mej. A. Hopma te Utrecht; 3e. mej. W. 11. G. Adoli U Winkel. (Hoewel, zegt voorzitter, voor Het Zend een katho lieke zuster is gevraagd, heeft niet eene gesollici teerd, dus was ook niet te benoemen. De -heer Kapitein vraagt waarom of Juffrouw Adolf wel op de eene voordracht en niet op de onder* staat. Omdat, zegt voorzitter, xlj alleen voor Zuid-Zfpe heeft gesolliciteerd. Tot benoeming overgaande, wordt met 9 stemmen benoemd mej. Hopma voor Noord-Zijp* en met 0 stemmen mej. Pels voor Zuldt-Zljpe; mej. Adolf had hier 3 stemmen. De agenda was hier afgeloopen en de heer Van der Sluijs, hoewel buiiten het reglement van orde gaande, vraagt verlof om nog één zaak te bespre ken. Dit wordt goedgevonden en de heer Van der Sluijs wijst er op hoe de Raad met algemeene stem men heeft besloten de achterstallige belasting van 1918 per deurwaarderaexplodt te innen. Aan die op dracht hebben B. en W. nog geen gevolg gegeven. Het ls Van Vliet opgedragen, zegt voorzitter. Neen, zegt de heer Van der Sluis, alleen voor 1919, niet voor 1918 en spr. stelt thans voor om van de inning van 1018 af te zien. Spr. weet wel dat wat van 1018 nog niet geind is, het gevolg is van on willigheid; Maar einds dien tijd is de toestand wel wat veranderd. De belasting van 1919 is gekomen en aanstonds die van 1900, en nu mogen er nog onwiHi- gen zijn, maar het ral nui bij velen ook worden ver wacht. -En dan zal men niet aJlleen de weigerach- tdge personen treffen, maar ook hun huisgezinnen. Laat ons 1918 miaar niet meer innen, zegt spr., maar dan onder de uitdrukkelijke bijvoeging, dat met 1919 met klem en kraGht door B. en W. zal worden op getreden, zonder eenige consideratie. Het over 1918 nog te innen bedrag is -f130.Dit bedrag is de groote onaangenaamheden niet waard en bovendien zal het voor de personen in kwestie heel wat on kosten met zich brengen en daarom, zegt spr., laat ons van deze paardenmiddel en maar afzien. De heer, Dignum wijst op het kleine bedrag en zou met het oog daarop afstand willen' doen, maar daar tegenover staat, da,t spr. het niet goed kan vinden om den Raad te laten ringelooren door den eersten den Leste. De heer, Bruin is tegen algemeene kwijtschelding. Spr. wil- elk geval (beoordeel-en en alleen bij onwillig heid geen kwijtschelding. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel Van der Sluis in stemming gebracht en aangenomen met alleen de heeren De Wit, Bruin en Bignum tegen. Hierna sluiting. GEMEENTE BARSIN6ERH0RN. Ingeschreven over de maand Juni 1920. Geboren: Jacob, zoon yan Pieter Raven en van Neeltie Blom. Neeltje, dochter van Ariën Nierop en van Neeltje Groot Getrouwd: Arie E'oerman, 26 jaar, arbeider en Grietje de Boer, 21 jaar zonder beroep beiaen wcaende alhier.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1