Alaeieen Nims- Alraimiit- LufliiiHU Raad Wieringerwaard. Dinsdag 27 Juli 1920. 63ste Jaargang. Ho. 6658. UITGEVERS: TRAPMAN St Cu., SCIiAGEN. Binnenlandsch Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzendinp tot 's m. 8 uur worden Advertemien zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van l tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering van den IRaad op Zaterdagmiddag 5 uur, onder leiding van Burgemeester Haringbuizen. Aanwezig alle leden. Vooraf wordt en voorbespreking gehouden met den heer Memelink van Schagen over electriciteit, zoo- dat de officioele vergadering iten 6 ure wordt geopend De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen, is een verslag van de N.V. Spoor-Tram- weg Wiei-ingen—Schagen, hetgeen bij de raadsleden zal circuleeren. Uit het ingekomen procesverbaal kasverlficatle blijkt, dat de ontvangsten hadden bedragen f 76890.32, uitgaven f73820.50, zoodat er dn kas moest zijn en aanwezig was f 3060.82. Verder is ingekomen het bekende adres van de ge meente Termunten, om den, aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud bij de bepaling van den hoof-cLe- 1 ij ken omslag vrij' te' laten. Op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen, omreden aan 'het college geen aanschrij ving in dien zin bekend is. Van het gemeentebestuur van Alkmaar ia een schrijven ontvangen, dat voortaan voor leerlingen uit andere gemeenten .die de Handelsdagschool be zoeken, f 150.zal moeten worden bijgedragen, voor de Hoogere Handelsschool f225. Uit deze gemeente gaan er 3 Leerlingen ter school, zoodat het f450 zou bedragen. Voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding hiervan den 13 Juli J.l. om nadere inlichtingen is verzocht. Dat een bijdrage kan geëlscht worden staat Wel vast. Een andere vraag is, of die bijdrage billijk Is. Tot mijn leedwezen heb lk nog geen antwoord ontvan gen. We zouden dus wel kunnen besluiten tot aan houding, doch dé tijd dringt, omdat voor 1 Augustus antwoord wordt verwacht. In B. en W. hebben we er over gesproken dat het de beste oplossing zou zijn in afwachting van de .inlichtingen er wel op in te gaan en de gelegenheid voor do leerlingen open te houden. Een andere kwestie Is of de gemeente die kosten moet betalen. We hebben gemeend dat do ge goede ouders de volle kosten kunnen betalen en de mindergegoedem naar draagkracht. Do heer H. Koster zegt, dalt het schrijven niet ge heel juist is, er zijn n.L geen 3 doch 2 leerlingen uit deze gemeente, omdat er een te Alkmaar zijn woon plaats heeft. Ook meent de heer Koster dat 't abso luut niet opgaat dat voor gegoede ouders leergeld door de gemeente wordt betaald. Ik geloof dat we voorzichtig doen eerst inlichtingen te vragen, doch in beginsel te besluiten dat de gelegenheid open' blijft en dat met de ouders overleg wordt gopleegd. La ten wie dus besluiten om bij' te dragen onder bepa ling dat de gegoede ouders geheel en de minderge- goeden naar draagkracht, elk geval afzonderlijk te bepalen. Allen voor. Van de vereeniglng van Nied. Gemeenten een circu laire, dat. een wijziging zal worden gebracht in de statuten, in dien zin, dat het .lidmaatschap iets hoo- ger wordt B. en W. stellen voor even goed lid te blijven. Goedgevonden. 5 Reclames Hoofdelijken Omslag worden gesteld in handen van de commissie. Punt 2 der agenda is beslissing voorstel salaris- verhooging van den ambtenaar ter secretarie, waar over in eene vorige vergadering de stemmen staak ten, n.1. over het voorstel-Limpers, om aan den heer Zeeman f 435 verhooging toe te kennen. De heer Koster vraagt of er nog gelegenheid is hierover te spreken. Voorzitter zegt, wanneer bij staken van «temmen een voorstel wórdt aangehouden, hierover niet meer wordt gesproken. Tot stemming overgaande, is de uitslag precies als de vorige keer, n.1. 3 voor en 3 tegen. De heer Koster hield zich buiten stemming. Door voorzitter wtordt opgemerkt, dat niet toegela ten kon worden zich buiten stemming te houden'. De heer Koster wil dit motiveeren en zegt .dat hij op de vorige vergadering niet aanwezig, was. Wan neer ik er wel was geweest zou ik er wat van ge zegd hebben. Ik begrijp dat 500 gulden een onvol doende belooning is. Toen die zaak is besproken is door mij de wensch geuit, dat we zouden bewerken dat de heer Zeeman zich zou bekwamen. Ik beb de wensch uitgesproken dat Zeeman met de gemeente administratie zich zoo vertrouwd zcu maken dat een diploma zou wonden verkregen. Bij de gehouden examens heeft Zeeman daaraan niet deelgenomen, dk had gehoopt dat hij daaraan gehoor had gegeven, er moet waarborg zijn dat een ambtenaar zijn geld waardig is. Wij als raadsleden kunnen niet oondeelen of het wenk in alle opzichten goed wondt uitgevoerd. Op grond daarvan zal ik tegenstemmen. Voorzitter zegt dat er dan afwijzend is beschikt op het voorstel Liinpers. Ik kan wel mededeelen dat de wensch van den heer Kosteer aan Zeeman is over gebracht en wil ook wel zeggen, dat al heeft Zeeman geen diploma, hij de noódige kennis evengoed' bezit Hierna komt voarStel van wethouder Sleutel aan de orde, n.1, om f200 verhooging te geven. Dit wordt alsnu niet algemeene stemmen aangenomen, terwijl dezh verhooging. gerekend zal worden in te gaan 1 Mei j.l., na de opheffing der I^ndbou wcoanmis sie Punt 3: Aanbieding gemeente-rekening èn rekening levensmiddelenbedrijf. De gewone inkomsten der gemeenterekening waren f37578.2954, buitengewoon f5000.te zomen f42578.2954. Gewone uitgaven f35559.02, buitengewone f5000, tezamen f40559.02, sluit alzoo met een saldo van f2019.2754. De rekening levensmiddelenbedrijf sluit met een eindbedrag in ontvangst en uitgaaf van' f 46733.76. In die rekening komt voor een bijdrage van de gemeen te ad f2387.21. Wordt voorgesteld een commissie te benoemen om die rekeningen na te zien. Alle 5 raadsleden bui ten de wethouders worden aangewezen. Punt 4 is opmaking aanbeveling zetters, wegens periodieke aftreding der hoeren C. A. 'Woiboer en H. Liinpers op 31 December a.©. Voor de vacature Waiboer worden1 gekozen1 de hoeren C. A. Woiboer en H. K. Koster. Vacature Limpers de hoeren H. I.im- pers en K. Zijp. Laatste punt is bespreking electriciteitsvoorzie- ning. Voorzitter zegt in het, begin dezer week de hoeren Memelink en De Roode te hebben gesproken. Deze hoeren waren n aar Wierin gen geweest; daar bestaat veel kans dat men eleotricitelt zal benut ten voor de Zuiderzeewerken en nu acht men het pgewenscht dat men zich zou uitspreken of Wie- ringeiwaard en Anna Paulowna zouden willen aan sluiten. We hebben den heer Memelink udtgenoodigd eenlge voorlichting te geven over de kosten enz. De heeron zijn vóór deze vergadering dn ons midden ge weest en hehben inlichtingen verstrekt. Dientenge volge hebben IB. en W. nog niet kunnen overwegen. Wanneer de gemeente besluit om electriciteit aan te schaffen, zou 't de gemeente globaal f 80.000 kosten. Voor de ingezetenen elke lamp f12.—, de stroom wordt 25 cent per kilowattuur. Het komt zoo wat neer op f22 per jaar voor 1 lamp van- 50 kaarsen. Het bedrijf zal zich don volgens deze berekening uitstrekken: de Barsingerwieg tot den heer -C. Blaau- boer, Wolingsweg tot den heer A. Egmond, Tweewe gen tot den heer V. de Wit; verder Groote Buurt, Klein) Buurt, Nieuwesluis en Molenbuurt. Het voor- uitzicht bestaat dat de Slikkerdijk opgenomen zal kunnen worden bij Oudesluis. De Westfriescbedijk zal stroom kunnen betrekken van Barsingerhora. Het provinciaal Bedrijf zal vrij zeker leggen een ka bel, d.w.z. een ondergrondsch hoogspanningsnet, dat inkomt op den Walingsweg tot den Kruisweg, van daar naar de spoorlijn en daar langs naar Anna Pau lowna. De heer Miemelink heeft medegedeeld, dat wanneer men het betrekt voor verlichting, het de helft zal kosten wat petroleum kost. Voor klein be drijf is het een vost recht voor plaatsing. De stroom kan worden betrokken voor 25 cent per kilowattuur. B. en W. stellen voor in beginsel 'te besluiten tol oprichting van een plaatselijk nat en een ontwerp contract te vragen. Voorts van het Provinciaal Bedrijf te vragen een uitgewerkt plan om daarna opnieuw de zaïk in behandeling te nemen. De heer Memelink is bereid voor de ingezetenen een lezing te bouden. 11. en W. stellen zich voor eerst te onderzoeken of de ingezetenen het op prijs stellen en na te gaan of hei bedrijf zich zelf kan dekken. Het beginsel zit voor dat ingezetenen die niet zijn 'aangesloten, ook niet zullen bijdragen. De eerste 2 jaar zal er wel eenige schade zijn, doch daarna moet het bedrijf zich zelf kunnen redden. Het Brov. Bedrijf doet alle in lichtingen kosteloos, zoodat het ons voorloopig niets kost. Later kunnen we uitmaken of we het door Provinciaal bedrijf of wel door een andere maat schappij laten uitvoeren, Het Prov. Bedrijf wil steeds voeling houden met het gemeentebestuur, levert al les tegen inkoopsprijs, doch berekent 10 pet, winst. We hebben nog den tijd om te beraadslagen, omre den toch niet eerder dan volgend voorjaar wordt be gonnen. De heer Koster meent dat het buitengewoon ge vaarlik is zich nu uit te spreken, het is een zaak van zeer groot belang, waar we wel ernstig over mo gen Kien ken. Het Provinciaal Bedrijf heeft tot nog toe evenals in Friesland geen mooie resultaten ge had. Het is een moeilijk vraagstuk; het zal 'nu zijn aamn men of voor langen tijd van de baan schuiven. Ons gemeentebedrijf zal altijd in een on voorde elige positi3 zijn vanwege het brongas, dat zal maken dat we n-coit goedkoop klaar zijn. Ook is hier weinig in dustrie. Laten we eerst het plan-Memeïink goed on der de oogen zien voor we beslissen. De heer Sleutel meent dat er veel waarheid is in hetgeen do heer Koster zegt. Wo zijn niet meer ln den> noodtoestand van twoo jaar, terug,, toen wie geen petroleum konden krijgen. Wie voldoende brongas hoeft zal er niet zoo spoedig itoe overgaan. Lk vrees ook wel dat wo niet goedkoop uit zullen zijn. We kunnon echter toch dn beginsel er toe besluiten omr reden het voorloopig de gemeente niets kost De heer Blaauboer merkt op dot de conditiën veel gunstiger zijn dan in de oorlogsjaren. Verscheidene ar.tikrlen zijn veel goedkooper geworden en verder stelt de 'heer Blaauboer zich voor dat elk bedrijf zich toch wel zal laten aansluiten. Electriciteit is toch ten slotte je ware. Na nog eenige discussie wordt in beginsel besloten tot electriciteit. Rondvraag. De heer Jb. Zwaag vraagt of er aan de oproeping is voldaan voor doodgraver. Er werd ech ter bedoeld of er nog sollicitanten waren. Voorzitter zegt dat er één sollicitant ds, idoch dat het nog van omstandigheden' afhangt of we dien zul len n:men. Waar Mosk nog bereid is zoo noodig een maand langer aan te blijven, willen B. en W. het nog even aanhouden'. Wethouder Sleutel licht itoe dat er van dien eene sollied tont wel niets zal komen. De heer H. Sijbrands heeft aan1 de Nieuwesluis klachlen gehoord dat er soms langs do onderpaden stoom fietsen' vliegend rijden en zou door ook gaarne een berd geplaatst willen hebben. And are leden1 willen daar de ©toomfietsen geheel verbieden. B. en W. zullen deze zaak overwegen en in een volgende vergadering met een voorstel komen. De Keer Blaauboer zegt dat op de begroeting voor komt een post voor hoois,teken; hij ons heb ik nog mm mi ,r een hooisteker gezien en zou ik gaarne wil len dat een beter onderzoek werd gedaan; ik vind dat ze voor de eerste keer veel te lang wegblijven. Voorzitter zal er met de hooistekers over spreken. iNiets meer te behandelen' zijnde, wordt de verga dering onder dankzegging gesloten. publiek, dat de regelen van den weg niet kent of er zich niet aan houdt Aan den chaos, welke op het oogen- blik op onze wegen heerscht, behoort dringend een einde gemaakt te worden, indien men het aantal ongelukken niet rijtuigbestuurders naar het hun goeddunkt, uit zijwegen komen fietsers aanhollen, zonaer zich te vergissen of niet van den hoofdweg een motorvoertuig nadert, terwijl voetgangers de trottoirs verlaten en straten of pleinen oversteken zonder ook maar een oogenbiik de moeite te nemen om eens om zich heen te zien of de weg vrij is. Volgt er dan een aanrijding met een motorrijtuig, dan is de bestuurder daarvan m de oogen van het publiek de schuldige en vermelden de dagbladen wederom „een motorongeluk". Bij de huidige gedesorganiseerde ver keerstoestanden is het werkelijk bevreemdend dat men zich over het groot aantal motorongelukkeu verwondert In waarheid is slechts verbazing gerechtvaardigd, dat er niet heel veel meer ongelukken te betreuren zijn.Nié- inand houdt zich aan de regelen van den weg, behalve juist de benzinerijders, die onder zulk een strenge con trole van de politie staan en voor wie een geringe over treding dezer verkeersregelen terstond een békéuring ten gevolge heeft. Wanneer nu de politie eens een weinig van de energie waarmede zij op de gedragingen van ao benzinerijders let, wilde aanwenden om ook op de overige wegge bruikers controle uit te oefenen, dan zou dit ongetwijield een aanmerkelijke verbetering van de verkeersvéilighéid hebben. Het is zoo gemakkelijk om maar ten de schuld van ieder ongeluk op den bestuurder te schuiven. Maar naast het ontstellend aantal motorongeluk- HET GEVAAR ONZER WEGEN, Mr. P. Lamberts Hurrelbrinck schrijft, aan de N. R. Ct.: Onrustbarend is de toeneming van het aantal motor ongelukken in de laatste maanden en het wordt werkelijk hoog tijd, dat de overheid tot straffe maatregelen overgaat om hieraan een einde te maken. Hetgeen ae autoriteiten tot dusverre op dit gebied gepresteerd hebben, het angst vallig controleeren van overschrijding van maximum snelheden, een nauwkeurig onderzoek naar rij- en nu ra merbewijzen van bestuurders van motorrijtuigen heeft de zelfde waarde als het met emmers trachten leeg te schep pen eener rivier uit vrees voor overstrooming, zonder er aan te denken dat slechts door het opwerpen van dij ken het gevaar afdoend gekeerd kan worden. Met den overlast, welke in den laatsten tijd van po- litiewege rustige automobilisten en motorbestuurderswordt aangedaan, bereikt men niets omdat de schuld van al deze motorongelukken nu eenmaal tiiet ligt dij de be stuurders der motorrijtuigen, maar uitsluitend bij het ken dat dagelijks in de dagbladen vermeld wordt,, ver gelijke men eens de zeldzame gevallen dat van een vér- volging melding gemaakt worat van een benzinerijder wegens het veroorzaken van den dood of letsel door schuld. Nu mag men toch zeker wel aannemen dat de vervolgingswaan van politie-justitie tegenover benzine rijders met graagte iedere gelegenheid zal aangrijpen om deze paria van den weg voor den vierschaar te sleepen, terwijl de wellust waarmede de dagbladen ieder motor ongeluk in hun kolommen reporteeren er toch zeker wel borg voor staat, dat iedere vervolging van een benzinerij der breedvoerig onder de rubriek „rechtswezen" uitge sponnen zal worden. Doch hoogst zelden leest men van een dergelijke rechtszaak, en de enkele keérén dat mén van iets dergelijks hoort, blijkt de oorzaak meestal nog te zoeken in dronkenschap van den chauffeur. Hier tegen nu kan niet streng genoeg opgetreden worden. Een bestuurder van een motorrijtuig mag absoluut geen sterken drank gebruiken en wij zouden ten zeerste een bepaling in onze wetgeving toejuichen, waarbij het een ieaer verboden wordt een motorrijtuig te besturen binnen een zeker tijdsverloop na het gebruik van sterken drank. Voor de politie zou liet een veel waardiger en door alle weldenkenden veel meer geapprecieerde taak zijn, wanneer zij zich vóór of in restaurant© er van vergewiste dat niemand, die sterken drank gebruikt daarna als bestuurder van een motorrijtuig optreedt, dan dat zij zooals nu, achter hoornen o-f struiken staat te loeren naar een geringe overtreding der maximum snelheden, die zich op zichzzelf volstrekt geen gevaar oplevert, en in vlekken en gehuchten waar een koe het gras tusschen de straatsteenen kan weggrazen tot eene parodie wordt. Wat wij noodig hebben om tot gleregelde verkeers- toestanden te geraken, is een verkeerspolitie, niet slechts in de bebouwde kommens maar ook daarbui ten op de landwegen, politieambtenaren in civiel, die op een motorrijwiel langs de weglen rijden en met dezelfde onverbiddelijkheid, waarmede thans uit sluitend tegenover benzin©rijders wordt opgetreden ook de overige weggebruikers aan het verstand bren- ten, dat de regelen van den weg ook voor hen geen o-ode letter zijn. Ik weet dat men op dit alles zal antwoorden met den 'gewonen dooddoener: „Natuurlijk weer zoo'n beazinerijder, die 'Zijn snelheidskolder wil botvie ren". Ik acht het daiarom niet overbodig te vermel den dat ik sinds tien jaar automobilist en sinds negen jaar motorrijder ben, zomer en winter op alle moge lijke uren van den dag en den nacht op den weg ben en in al dien tijd nog nimmer een bekeuring degens snelheidsovertreding gehad' heb. Ik houd mij' aan de krankzinnige verordeningen, welk» op dit gebied in ons land bestaan, vooreerst omdat zij nu eenmaal door de wet gesanctioneerd worden en voornamelijk om daaruit het recht te putten met klem te protes- teeren tegen de schandelijke, ergerniswekkende en alle perken der billijkheid te buiten gaande partij digheid, •waarmede op vele plaatsen politie en justitie tegen benzinerijders optreden. Is het niet ergerlijk, dat tie Apeldoorn een hotelhouder, die op zijn eigen grond, aan den ingang van de gemeente een groot bord geplaatst had' met de woorden „Auto Val", daar over -door de politie werd lastig gevallen? Bestaat er een beter middel om drang op de benzinerijderfi uit te oefenen, dat zij zich aan de maximum-snelheid- verordenjng zullen houden,.dan een dergelijke waar schuwing? Het is toÈh in de eerste plaats de taak der overheid om overtredingen te voorkomen en in' de tweede plaats slechts om bekeuringen te maken. Dit begrip schijnt bij vele vroede vaderen nog boven hun denk vermogen te -liggen. Wanneer iemand, zooals boven genoemde hotelhouder een afdoend middel aanwendt om overtreding der verordeningen te voorkomen, dan zijn zij hem daarvoor niet dankbaar zooals het betaamde, maar duiden zij het hem mirabile cLictu euvel, dat hij hen belet om bekeuringen te maken. WIERINGEN* Vrijdag hadi in het hotel Die Haan ten oversitaaA van notarissen Van Hamersvelt te Zoetermeer en Van der Speek Obreen alhier de afslag plaats van de bouwplaats „Middelhoeve" gelegen in Polder Waard Nieuwland en eigendom van de 'erven den h-eer Ent- hoven te 's-G-ravenhage. De plaats is groot ruim 51 H. A en voor 8 dagen geleden ingezet op f 69075. Thans is zij gekocht voor f72814.door den heer H. R. \/eise te 's-Gravenhage. WTERINGEN. Het jaarlijksche volksfeest, de oja. kermis, nadert weer en wordt gehouden" van 29 Juli' tot en met 2 Augustus a.s„ alzoo 5 dagen. Staanplaatsen zijn aan gevraagd voor een stoomzweefmolen, draaimolen, bios-cooptheatre, snel-photo-salon, diverse kramen, enz., emz. 'Verder worden in de Concertzaal „Concordia" door de Hoorn sche bios coopondem emdng „Frisia" voorstellingen gegeven, o.a. zal worden ■voorgesteld: „Op hoop van Zegen" van Heienmans enz., terwijl in de tooneelzaal van den heer ^i. de Haan de Gebr, Wilson van' Hoorn met hun gezelschap voorstellingen zullen geven en in de overige herbergen wordt dans muziek gemaakt* Alzoo voor, „Blek wat Wils", Wij wenscben alle Wieringers een prettige kermis. OUDKARSPEL. De heer A Ditmar alhier is geslaagd voor ds Hoofdakte. DE GRENSHANDEL. Een Wolff-telegram uit Munster, d.d. 34 Juli meldt: In aansluiting op berichten in verschillende bla den over incidenten aan de Nederlandsche grens bij Suderwick, waarbij, één Nederlander gedood en twes zwaar gewond z-ouden zijn, wordt meegedeeld, dat bij het patrouiileeren aan den grens door de groene politie dn den nacht van 17 op 18 Juli deze beambten door een- aantal mannen werden aangevallen en met revolvers beschoten. De politiebeambten maakten daarop gebruik van hun wapenen, waarbij een Ne derlander werd gedood en twee zwaar gewond. Het is gebleken dat het smokkelaars en roovers waren van Nederlandsche nationaliteit, die tevoren burgers hadden aangevallen. Het gebeurde op Duitsch ge bied. Een commissie, uit Duitsche en Nederlandsche be ambten, gelijkelijk samengesteld', heeft aan de hand der gebeurtenissen verklaard, dat de mannen van de groene politie in de uitoefening van hun ambtsplicht zich in elk opzicht correct hebben gedragen. De Duitsche regeering heeft den grenshandel in gaande Maandag verboden. BRUTALE AANRANDING. Vrijdagavond omstreeks half elf,- -werd een wande laar in de Jon Blankenstraat te 's-Gravenhoge 'plot seling overvallen door vier kerels en twee vrouwen, meldt de „II1. Crt." Straatroof was hierbij de bedoe ling. Terwijl de kerels hun slachtoffer hij de keel gre pen, be werkten de „dames" zijn gezicht met haarspel den. Op het luidkeels moordgeroep kwamen bewo ners van de straat toeschieten, waarop de aanran ders hun slachtoffers los lieten en het hazenpad ko zen. De aangerande heeft zelf van het voorval -aan gifte bij1 de politie gedaan. ON WILLIGE BELASTINGBETALERS. Men schrijft aan de „Stand." uit Lenwterlond: Onderscheidene visschers in Lemsterland zijn vol gens hun meening te hoog dm de 'Rijks- en Gemeente belasting. -aangeslagen en weigeren verdere betaling; ook waar reclames en hoogere beroepen afgewezen zijn. Nadat de dwangbevelen' rondgezonden waren, had de Burgemeester nog eens aangemaand tot beta ling op J.l. Maandag. Tofen hieraan niet werd vol daan ging de deurwaarder j.l. Dinsdag tot inbeslag neming der roerende goederen over. Dit verwekte groot opzien. De burgemeester, zelf bij de inbeslagne ming tegenwoordig, had de noódige poltiemaatregelen genomen, opdat de deurwaarder zijn plicht kon doen. Wij zagen dan ook de etratten door rijks- en gemeen tepolitie afgezet. De bevolking hield zich kalm; voor al toen men zag, dat er met vaste hand, onder lei ding van den Burgemeester, werd opgetreden. Naar wij vernemen hebben reeds enkele hum. belasting be taald. Bij anderen evenwel schijnt dit nog niet te helpen en zal waarschijnlijk verkoop plaats moeten hebben. f 4000.— SLEÜTELGELD. Een hui© aan de Daendelstroat, te Den Haag, werd aangeboden voor den tijd van 10 jaar, 5 gewone en 5 cplie-jaren. De tegenwoordige huurder betaalt f 1800. Hij wilde nu het huis overdoen en verlangde daarvoor eenige „schadevergoeding" voor verhuizing exL Die© stelde hij voor f 31200 huur, dus f400 per jaar meer. Dit zou over 10 jaar f4000 zijn, welke som hij gaarne ineens zou willen hebben, 't Spreekt wel haast van zelf, dat de heer, wien dit aanbod gedaan word en die zelf op het oogenbiik in 'Rijswijk woont, daar niet op in ging, hoewel er misschien toch nog wel menschen zijn, die gek genoeg zullen zijn. Als aanprijzing vam het huis werd nog gezegd, dót men een gedeelte kon onderverhuren! „H. CA." D. DE KLERK, f Te S-chevendingen, waar hij om gezondheidsredenen verblijf hield, is overleden -de heer D. de Klerk, oud lid van de Tweede Kamer en lid van den Rotter- domschen gemeenteraad. VROEGER EN NU. Een plattelandsdokter, gelogeerd Ulj familie te Lei den, was er getuige van dat twee fabrieksmeisje© in een chocoladewinkel ieder voor zich voor f2.50 cho colade-rumboon en kochten. Een der hem vergezel lende dames zette blijkbaar groote oogen op, wat door een der meisjes werd opgemerkt. Bij het ver laten van den winkel hoorde zij zich toevoegen: „Ja, koik maar, juf, froeger vrotte jelui die rommel en -nou wai, ©tik maar". W ARMENHUIZEN. Door omstandigheden waren de schoolfeesten voor de kinderen 'n maand uitgesteld en hadden deze op de terugreis Schoorl aan te doen. Vrij dag werd het feest met de kleinsten voortgezet. Te 10 uur werden allen in dé school onthaald op versnape ringen en eenige stukjes op de gramophoon. 's Nartnd- dags per rijtuig -naar Bergen gereden om terug te Schoorl to pleisteren. Beide dage» hebben de kinderen op de gé- noemde plaatsen genoten, aan duin en zee en in de uitspanningsgfclegenneid van den heer Bruin en ieder jaar zien ze al weer met verlangen uit naar die heer lijke dagen. s NIEUWE NTEDORP. Zaterdagavond 24 Juli had onder veel belangstelling 't probeeren van de brandspuiten alhier plaats, aie goed voldeden, behoudens sommige der slangen, waaraan de noodige herstellingen zullen worden gedaan. BARSINGERHORN. Nadat de schoolkinderen der hoogste klassen den 14 den Juli 1.1. hun reisje naar Artis, met boottochtje Zaan- L?P Timmer- gemaakt over Petten, omdat bij Camperduin een uurtje aan het strand zou worden vertoefd. Met den heer w. Kroon aldaar, Was overeengekomen, om de rijtuigen zooiang op zijn erf in veiligheid te houden en dat ging wat bestl De wind begon op te steken, de zee was woelig en dat was het jonge volkje juist naar den zin: natuurlijk i Dat zullen de moeders 's avonds wel aan de kleertjes heb ben kunnen bemerken, maar die doen voor zooiets wal een oogje toe, hé? De kinderen hadden dolle pret en dat

Schager Courant | 1920 | | pagina 1