Alieiten Nitm- Mmttitit- LallMlIil Dinsdag 24 Augustus 1920. 63ste duarqanq. No. 6674. UITGEVERS: TRAPMAN CO.. SCHAGEN. Bekendmakingen. Bïnrtenlandsch Nieuws. SCIACE COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zoo\eel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend vrijstelling militie landstormbroedkrdienst. De Burgemeester van Schagen brengt het vol gend» ter kennis van belanghebbenden. Bij de wet van 28 Mei 1920 (Staatsblad no. 260) s de Militiewet zoodanig gewijzigd, dat thans ook landstormdienst in aanmerking komt bij vrijstel ling vaa den dienst bij de militie wegens broe- derdienst. Voor hen. die voor de lichting der militie van 1920 of 1921 zijn ingeschreven, bestaat de gelegen heid ora alsnog vrijstelling wegens broederdienst aan te vragen in verband met den dienst, dien een of meer broeder» of halfbroeder» bij den landstorm hebben vervuld. Daartoe moet door of vanwege belanghebbenden tusschen 16 en 31 Augus tus 1920 bij den burgemeester aanvraag worden gedaan tot het opmaken van het vereischte ge tuigschrift. Meer in het bijzonder kan dit ter secretarie dezer gemeente geschieden op Woensdag 25 Augustus a.s., aes voormiddags tusscnen 9 en 12 uur. Daarbij moet door of vanwege den belangheb bende worden gezorgd voor de tegenwoordigheid van twee getuigen, die meerderjarige mannelijke personen moeten zijn, van wie kan worden aan genomen, dat zij met het gezin, waartoe de inge schrevene behoort, voldoende bekend zijn. Mede brengen van bewijzen van vervulden werkelijken dienst, zakboekjes enz. is wenscheliik. Ecnige van de voornaamste bepalingen, die om trent bovenbedoelde vrijstelling gelden, worden hieronder vermeld. Vereischten omtrent het. recht op vrijstelling. Het recht op vrijstelling wordt ten aanzien van de bovenbedoelde personen beoordeeld naar den toestand van i Augustus 1920, zoowel wat het getal broeders of halfbroeders als wat den ver vulden dienst betreft. Omtrent den vervulden dienst geldt in het alge meen, dat de broeder of halfbroeder, die hii den landstorm gediend heeft, een werkelijken dienst van ten minste zes maanden moet hebben vol bracht Hierbij tellen verloven, die langer dan vier achtereenvolgende dagen hebben geduurd, i,iet als werkelijken dienst mede. Ten aanzien 'van personen, die, behalve bij den landstorm, ook bij de militie hebben gediend, worden de werkelijke dienst van den landstorm en die van de militie samengeteld. Ook geldt voor broederdienst de dienst van hem, die wegens ziekte of gebreken, door den dienst bekomen, uit den dienst bij den landstorm is ont slagen, of die gedurende zijn werkelijken dienst bij den landstorm is overleden. Hierbij komt het er niet op aan, hoe lang d» werkelijken dienst heeft geduurd. Ook de dienst van vrijwilligers bij den land storm kan voor broederdienst in aanmerking ko men. Ten opzichte hiervan wordt de landstorm- vrijwilliger geacht werkelijken dienst te hebben vervuld a. op de dagen, waaro.p hij aan oefeningen va3 den landstorm heeft deelgenomen b gedurende den tijd, dat hij bij het leger, bij de landweer, bij den landstorm of bij dezeemacht dienst heeft gedaan; ook hierbij geiden verloven van langer dan vier achtereenvolgende dagen niet voor werkelijken dienst. Als broederdienst blijft' buiten aanmerking de tijd, dien landstormplichtigen of landstorm-vrijwil ligers hebben doorgebracht: a. als behoorende tot de bemanning van gemi litariseerde loods- en particuliere vaartuigen; b. bij den aanmaak van minitie; c. bij de Artillerie-Inrichtingen; d. bij de Rijksmagazijnen van geneesmiddelen e. bij de Centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting; f. bij de militaire verplegingsinrichtingen g. als lid eener commissie voor de verpleging en verzorging van leger en bevolking in liniën en stellingen h. als lid van de aanschaffingscommissie van voorraden verplegingsbehoeften voor het leger. Andere dienst dan landstormdienst. Heeft hij, die vrijstelling vraagt, niet alleen een broeder, die bij den landstorm heeft gediend, maar ook een of meer broeders, die anderen militairen dienst hebben vervuld, dan wordt ook met dezen dienst rekening gehouden. Omtrent dergelijken dienst gelden de vereischten, welke reeds vroeger bestonden. Broeders, die in hetzelfde jaar zijn geboren. Zijn er twee of meer broeders of halfbroeders in hetzelfde jaar geboren en moet aan een of meer van hen vrijstelling wegens broederdienst worden verleend, dan wordt in de te houden zitting van den militieraad door loting uitgemaakt, aan wien of aan wie hunner de vrijstelling zal worden toe gekend. Onder zekere voorwaarden kunnen zij echter, met afwijking hiervan, bij onderlinge over eenkomst aanwijzen, wie hunner om bedoelde reden zal of zullen worden vrijgesteld. Minderjarigen moeten voor zulk een overeenkomst de toestem ming hebben van hem of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij over hen uitoefent. Het aangaan van de overeenkomst en het ver- leenen van de toestemming kan geschieden hetzij schriftelijk ten overstaan van den .burgemeester of van een door dezen daartoe aangewezen gemeente ambtenaar (bij voorkeur op den hiervóór genoem den dag), hetzij mondeling in de zitting van den militieraad. Hoeveel broeders vrijgesteld kunnen worden. Dé algemeene regel is, dat van een even getal broeders of halfbroeders de helft en van een oneven getal de grootere helft wordt vrijgesteld. Hoe deze Ï3P1 wordt toegepast, is aangegeven in een bij de Militiewet behoorende tabel. Wie als broeders in aanmerking komen. Bij vrijstelling wegens broederdienst wordt alleen broeders ^e^ouc^en met vrettige broeders en half- tt Zitting van den militieraad. net beoordeelen van het recht op vrijstellingen het beslissen hieromtrent geschiedt door den mili- tieraad% Belanghebbenden kunnen hun aanvraag om vrijstelling in de zitting van den militieraad toelichten of doen toelichten. Wanneer deze zitting zal worden gehouden, zal nader worden bekend gemaakt. Schagen, 18 Augustus 1920. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. Kmigratie naar Canada. Ernstige waarschuwing. Het Informatiebureau van de Nederlandsche Vereeniging voor Landverhuizing te 's-Gravenhage verneemt van betrouwbare zijde uit Canada, dat er zich gedurende de laatste maanden daar te lande herhaaldelijk ernstige moeilijkheden hebben voor gedaan voor pas aangekomen Nederlandsche emi granten. Bij het meerendeel was dat te wijten aan de omstandigheid, dat zij de Engelsche taal niet machtig waren, terwijl er ook velen van hen, zich lieten verleiden om land te koopen, dadelijk of spoedig na aankomst, dus voordat zij er een leer tijd hadden doorgemaakt. De Directeur van genoemd bureau vindt hierin aanleiding om hen, die het voornemen heoben te emigreeren, ernstig op het hart te drukken zich toch vóór vertrek uit Nederland toe te leggen op de taal van het'land waar zij het voornemen hebben zich te vestigen. Kennis van de landstaal wordt door niet Weini gen blijkbaar niet noodzakelijk geacht en toch is niets minder juist dan dat: Kennis van de taal van het vreemde land is dringend noodzakelijk om goede kans van slagen te hebben en om niet bedrogen uit te komen. Volgens berichten in een Canadeesch blad zou den kort geleden Nederlanders er toe overgehaald zijn direct na aankomst in Canada land te koopen en daardoor belangrijke geldelijke verliezen heb ben geleden. Hoewel nadere gegevens ler zake ontbreken, acht. de Directeur van het Informatiebureau der Vereeniging „Landverhuizing" zich verplicht om adspirant-emigranten ernstig te waarschuwen tegen het koopen of huren van land. dat zij niet eerst hebben gezien en nauwkeurig onderzocht Ook zij, die volkomen met den landbouw op de hoogte zijn, moeten bij eventueele vestiging in den vreemde, aldaar eerst een leertijd doormaken, ora op de hoogte te komen met de manier van werken en de toestanden in het land van vestiging. D reet of spoedig na aankomst land te koopen of pachten is hoogst onverstandig, leidt altijd tot ver lies en moet daarom ook dringend worden afge raden. Men ga niet in op welke schitterende aanbiedin gen ook, onverschillig van welke zijde zij komen en men raadplege vóór vertrek steeds eerst de Nederlandsche vereeniging „Landverhuizing", Bezuidenhout 30, 's-Gravenhage, die alle gewenschte inlichtingen kosteloos en belangeloos verstrekt. LAAG UITGESNEDEN DAMESBLOUSES. In de „Gemeentestem" vraagt een inzender: Kan een burgemeester dames, die z.i. te laag uitgesneden blouses of japonnen dragen, laten aan houden totdat zij zich bijv. andere kleeding hebben doen aanschaffen, of kan hij zoodanige vreemde lingen uit de gemeente doen verwijderen Wat kan uws inziens met het meeste succes tegen dit euvel (indien het te ver gaat) worden gedaan? De redactie antwoordt: Het dragen van minder voegzame kleeding kan o.i. moeilijk door algemeene voorschriften geweerd worden. In geen geval is de burgemeester, zoolang niet bepaaldelijk de eerbaarheid geschonden wordt, bevoegd de betrokkenen te laten aanhouden of, indien zij vreemdelingen zijn, uit de gemeente te laten verwijderen, (art. 4 grondwet). 't Is jammer, dit antwoord. Deze nieuwe burger- meesterlijke taak ware een plechtig vervolg ge weest op de verordeningen tegen het liggen aari dijken en wegen. Gelukkig dat van de doorzich tige kousen en korte rokken nog niet werd ge waagd. 't Zou te veel herinneren aan Zijn Edel- Aehtbare van Speenhof. Waterlandsche Plulmvee-fokvereenlglng. De onderafdeeling Waterland van de V.P.N. had in haar vereeniging opgenomen een pluimvee- fokvereeniging tot verbetering van den pluimvee- stapel in Waterland. Hiervoor werd reeds een fok- station ingericht. Nu zal de V.P.N. aan het einde van dit jaar liquideeren, doch het bestuur van de onderafdeeling Waterland zal haar werk voortzet ten en de vereeniging doen voortleven onder den naam van „Waterlandsche Pluimvee-fokvereeni- ging". Het doel van^ deze vereeniging zal voor taan zijn het leveren van op-den-leg-doorgefokte rassen, zoowel eenden als kippen. Het fokken zal dan geschieden onder scherpe controle betreffende de legkwaliteit. Dit is daarom noodig, omdat ge bleken is, dat op het gezicht niet is vast te stellen, of de dieren goed zullen leggen. Thans wordt ook een proef genomen met een soort Engelsche eenden. Deze dieren worden niet met visch gevoerd, zooals dat hier algemeen wordt gedaan. Als deze proef slaagt, dan is dat van groot belang met het oog op de droogmakerij der Zui derzee, waardoor de vischaanvoer zal ophouden. De vereeniging heeft ook de beschikking ge kregen over een centrale broedmachine van 1800 eieren, teneinde te kunnen voldoen aan de vele aanvragen voor één dag-kuikens. De vereeniging zal tevens in den winter door deskundigen lezingen doe'n houden op het gebied van de pluimveehouderij en ook onder de leden een vakblad verspreiden. WORDT EMMEN GERED? De Emmer Ct. verneemt, dat bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp zal worden ingediend ter voorziening in den financieelen nood van de ge meente Emmen. HULP BIJ WATERSNOOD. De minister vun binnenlandsche zaken heeft het volgt-nde medegedeeld aan den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland: De jongste overstroomingen hebben ten duide lijkste de noodzakelijkheid aangetoond om, als zich weder een dergelijke ramp voordoet, ten spoe digste te kunnen beschikken over een voldoend aantal vaartuigen. Behoefte bestaat aan platge boomde booten die over verdronken land zieh gemakkelijk kunnen bewegen. Terwijl de gewone roeibooten zich leenen voor redding van men- schen en kleinere have, is het bepaald noodig te beschikken over grootere vaartuigen, die geschikt zijn om vee, huisraad, enz. te vervoeren. Teneinde deze vaartuigen spoedig op de plaatsen van be stemming te kunnen brengen, zullen sleepbooten dienst moeten doen. Een en ander eischt een organisatie welke reeds van te voren haar beslag moet hebhen ge kregen. Komt -de nood aan den man, dan moet men aanstonds weten waar de noodige hulpmidde len te verkrijgen. Daarom meent de Minister reeds thans op den Commissaris der Koningin een dringend beroep te mogen doen, ten einde de noodige voorberei ding te treffen, bijv. door een lijst aan te leggen van de vaartuigen als hierboven bedoeld met ver melding van hun gewone ligplaatsen. De eigenaars moeten dan van te voren worden verwittigdd hoe zij bij een oproep, om hun vaartuig ter beschik king te stellen, hebben te handelen. Natuurlijk des-verlangd tegen schadevergoeding. De winterdienst bij de spoorwegen. De plannen omtrent den datum van invoering van den winterdienst bij de spoorwegen hebben eénige wijziging ondergaan. Lag het aanvankelijk in de bedoeling de nieuwe regeling' op 27 September tè doen ingaan, later heeft men besloten op.dien datum, in verband met het invoeren van den wintertijd hier te lande, al leen het vertrek der internationale treinen een uur te vervroegen. De eigenlijke winterdienst treedt op 25 October in werking, de datum waarop in België, Frankrijk en waarschijnlijk ook in het be zette gebied langs den linker-Rijn-oever de win tertijd zal worden ingevoerd. OUD KAR SPEL. In de laatstgehouden vergadering van de afd. Langendijk van den A.N.G.C.B. werd mededeeling gedaan dat de meeting te Heiloo tamelijk goea geslaagd is, dat de afaeelingen van de N.hTP.C. voor het meerendeel tegen net houden van een landdag waren, dat de actie van de blauwe week aan den Langediik een voordeeligsaldo opleverde van t 15.80, dat als secretaris van het Langedijker drankweercomité benoemd is de heer Tn. van den Abeele, dat een ingezonden stuk van het Dr.W.C. aan de Nieuwe Langedijker Courant aangeboden naar aanleiding van het gesprokene in den raad van Noordscharwoude niet geplaatst is en ook niet geplaatst zal worden, dat de afd. van den N.G.O.B. tot het drankweercomité is toegetreden, dat dit jaar met het oog op de kosten geen algemeene vergadering zal woraen gehouden en dat alle leden van het hoofdbestuur herkozen zijn. In het afgeloopen jaar is door het bestuur 4 maal en door de leden ook 4 maal vergaderd. Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. de Jong, J. Biersteker en P. Paarlberg Gz. Ter voorziening in de vacatures door vertrek en be danken werden gekozen de heeren J. van den Abeele, P. Ton en G. Paarlberg Kz. De boden werden herbenoemd. Hun vergoeding werd gebracht van 3 op 5 gulden per jaar. De penningmeester zag; zijn vergoeding gebracht van 2 op 3 gulden' per jaar. Abonnementen op de „Geheelonthouder" werden gebracht van 80 cent op f 1.20 per jaar, of per week 2Va cent. Bij de rondvraag werden eenige besprekingen gehouden over de raadszittingen aan den Lange- dijk van den laatsten tijd, over de actie die van zekere zijde tegen enkele drankbestijders wordt gevoerd, waarmee men echter slechts bereikt dat de drankstrijd in kracht toeneemt, over de woor den van sympathie door niet drankbestrijders i.n de raden gesproken, doch waarvan, wanneer het op daden aankwam, niet veel overbleef, enz. Uit de verschillende opmerkingen bleek, dat de raadsverslagen met veel belangstelling waren ge volgd en dat de drankstrijd met toenemende kracht zal worden ter hand genomen, waartoe de tegenactie niet het minst heelt bijgedragen. Er werd besloten om de vergaderingen zooveel mogelijk in Concordia, waar ook deze vergadering plaats had, zullen worden gehouden. Voor de winterpropaganda werden plannen be sproken doch in de volgende vergadering zullen daaromtrent omlijnde voorstellen ter tafel worden gebracht. Tegen tienen sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opgewekte besprekingen. SCHOOLBOUW KOEGRAS. s B. en W, wam Helder hebben (het volgend schrijven aan den Raad gericht: Bij Uw» besluit van 14 Januari 1920 werd' lor uit voering 'aan ons opgedragen (het (bouwen wam een drieikdiassdigiG' .school met gymnastieklokaal en onder wijzers-woning aan de Doggersvaart in het Koegna®, waarna in den1 Raad' wend aangedrongen om die tot standkoming hiervan met spoed te bewonderen. In verband) echter met die verandering der Onderwijs- wetgeving blijkt thans, dat bovenbedoeld plan niet aan de binnenkort nieuw te stellen eischen zal kunnen voldoen. Onder de Oude wet bleek, dat een dirieklassdge school op het platteland het brst wol- deed, n.L door in elk lokaal. 2 jaanklassen onder te brengen.. Nu echter binnen zeer korten .tijd aan de gemeenten de verplichting zal' worden opgelegd tot het invoeren van een zevende leerjaar, on in de toe komst hoogstwaarschijnlijk het achtsre leerjaar ver plichtend aai worden gesteld, zou, indien uitvoering werd gegeven aan Uwe hienvoren bedoelde opdracht, spoedig weder moeten worden overgegaan tot het bijbouwen van een nieuw Lokaal, om plaats te bieden voor de leerlingen van het zevende leerjaar. Dit lijkt onis in geen geval wensch'Mjk, waarom wij ons nog niet van Uwe opdrachr hebben gekweten, doch dien Gemeentebouwmeester hebben opgedragen een nieuw ontwerp voor den bouw eener school met 4 lokalen voor 8 klassen en gymnastieklokaal bene vens een woning, voor het hoofd der school bij on» in te dienen. De kosten hiervan worden geraamd oip f 85000. De plaats, waar eventueel de sdhood zal wor den gesticht, is gedacht aan 1de Noordzijde van den weg Langs de Doiggersivaart, nabij de samenkomst van dezen weg, met den nieuw geprojecteerd en weg, In rechte richting, van Julianadorp naar die vaart en wei op een der perccelen Sectie C, No. 4691 of D, No. 2457. Wij meenan, dat dit de juiste plaats voor die te stichten schooi i®, doch ook wij zijn., met die Commissie van Bijstand voor het Onderwijs, vian oordeel', dat dit alleen het geval is, el» de weg vanaf J.ulianadiorp zal zijn doorgetrokken. Waar inmiddels een (bijzondere school dn Koegmaa ls gesticht, is maar onze meenling de behoefte aan een O. OL. school niet zóó groot, dat onmiddellijk met dieni bouw eener school vam 8 klassen moet wor den aangevangen'. In verband (hiermede geven wij1 u in. overweging eerst dan over dien bouw der nieuw ontworpen school een definitieve beslissing te nemen., als de zerheid bestaat, dat de (doortrekking van den hfetrvo- nen bedoelden weg tot stand «komt. Aangezien de bouw van een drieklassigie school toch in geen geval zal (kunnen plaats vinden., stel len wiji U voor, in. afwachting der .zooeven genoemde beslissing,, uw besluit van, 14 Januari 1920 tot 'het bouwen eener drieiklassige school te Koegras in te trekken. Held. Ct. DROOGMAKING VAN DE ZUIDERZEE Aan- het jongste maandbericht betreffende de Zui derzeewerken is het volgende ontleend: De eerste boorpioeg (beëindigde de (boringen lang» die Fri-esChe kust; voor zooveel de weersgesteldheid! het toeliet', werd vervolgens Voortgegaan met bot onderzoek naar de aanwezigheid, van ik lelie era in don zeebodem nabij Stavoren; overigens werden bo ringen verricht langs de Noordhollandsch e kust, in verband met de aldaar te ontwerpen werken ter voorziening dn de afwatering. De tweede boorpioeg, izette de boerlngeu in' de rich ting van den ontworpen afsluitdijk ituisschen Wie- ringen en de Frieache kust voort, doch ondervond daarbij, veel oponthoud door die slechte weersgesteld heid. De peilingen werfden dm de eerste iplaat» voortgezet benoorden de Zuid-Sleenpilaat, teneinde den. loop der bestaande geulen aldaar nauwkeurig te leeren kennen. Vervolgens werd aangeJvangen met een. ope ning van het gebied benoorden1 het oorstelijik deel van Wieririgen, in aansluiting aan het gebied, dat in het vorige jaar werd opgenomen. Beteugeling van het (Amsteldiep. Voor de uitvoe ring van, de werken volgens bestek No. 1 dienst 1920 werd heit bemooddgdJe bagger- en stortmiaterleel ver der aangevoerd. Met het storten, van klei werd voort gegaan en met het storten1 van- zand werd aange vangen.. De ikdeidam in de kleine geül kwam gereed en met het aanbrengen van de inzinking op dien dam- werd op 27 Juli begonnen. Als -proef werd' in den. kteddam in de groote geul een hoeveelheid ikiedleecm verwerkt, welke werd ge baggerd! langs de Oost- of Wieringsche zijde van het Aimsteidiifp, r.^Hi® Hlet hij wijze van. proef baggeren van klei op de Waard tusschen, het Oude Vilie en de Doove Balg werd, voltooid; met de aldaar gebaggerde specie werd dn de nabijheid een proeldam in aee gestort, terwijl zoowel' van den. bovengrond als van de daar onder gelegen blauwe klei 1de in, het bestek voorge schreven hoeveelheid1 naar de droogplaatsen te Sta voren werd' gevoerdi, wat ook geschiedde met de voorgeschreven hoeveelheid van. de o.p den Westwafl van het AmsteLdiep gebaggerde klei. Door den aannemer werd het voor het zinkwerk benoodigde Geldersche rijshout op Wieringen aan gevoerd. De aanvoer op Wiertingen van hwt van. Rijkswege aangekochte rijshout is afgeloopen. Met den aanvoer van zinlk- «en stortsteen op Wieringen en hij' Dien 'Hal- der werd' voortgegaan. Benige medede-elingen worden verder gedaan om trent de wijze,, waarop stroommetingen in zee wor den uitgevoerd, en omtrent de daarvoor gebezigde iimstumienten. TEGEN DE HOOGE LEVENSMTODE1LENPRUZEN. Het gemeentebestuur van Apeldoorn heeft zich gewend, itot het bestuur der 'Vereeniging vpn Neder landsche Gemeenten te 's-Gravenhage met het ver zoek, wel te willeoi' overwegen, of het niet op zijn weg ligt), bij den minister van «Landbouw stappen te doen, opdat zoo mogelijk van regeerimgswiege maatregelen, wonden genomen om tot prijsdaling te geraken. De prijtzien van aardappelen, groenten en fruit in Apeldoorn en elders stijgen voortdurend. Op U eind» van Juli' wtas de middeuprijs van aardappel en 15 cent per K.G. of per HjL. f 10.50. De midkienprijs -van bloemkool le len 2e soort was in de laatste weken 19 a 25 cent. Houdt men nu in (het oog, dat de grossiers <een marge rekenen1 van 6 cent en de kleim- handelarien van 9 cent, dan wordt de prijs, die 1de consument betalen moet, 37 cent. (Blijken» de prijzen- statistiek van. het lewensutiddcleiibedrijf te Apeldoorn zijn de gemiddelde prijzen daar als volgt: snijboonen 37 cent' per IKG-, slaboonen 40 ct-, postelein 17 ct., doperwten 40 ct, alles per KjG.; roode kool. 20 ct, witte (kool 18 ct., (komkommers 13 ct per stuk'; an dijvie 5 ct en sla 4 ct per 'krop, wortel» 7 ct, per bos. In niet mindere mate zou het nemen van prijs- regelende maatregelen gewenscht zijn .ten aanzien van het roggebrood. De prijs van het roggebrood ia sedert den .laatsten. distributieprij® in Mei en Juni j.1. met 8 cent en seldert den daarvoor geldenden prijs •met 12 «cent per KjG. gestegen. Niet duidelijk is, waarom de Regeering terwijl zij de .distributie van meel eni bloem tegen verlaagde prijzen voortzet, niettemin de distributie van rogge brood ophief met het bekende gevolg, dat dit volk®- voeldsel bij. uitnemendheid ongekend duur is gewor den. Mede naar aanleiding van leien .conferentie met het bestuur der Bakkersvereenigding te Apeldoorn meent het gemeentebestuur te moeten advdseeren, aan den minister «te verzoeken, zoo spoedig .mogelijk den uit voer van iniandlsche rogge te verbieden en zoodanige maatregelen te nemen, dat de prijs van het rogge brood teruggebracht worde op dien, welks gold, dn d» maanden Mei en Juni 1920. Hoewel verwacht wordt, dat d» prijs der inlaad-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1