Raad Oudkarspel. Raad Noord-Schar woude Raad Sint Pancras. Zaterdag 28 Augustus 1920. 63ste Jaargang. No. 6677. De voorstellen omtrent de uitbreiding der Gasfa briek, vindt men uitvoerig in het eerste blad opge nomen. De Raad dezer igeme>ente kwam Vrijdagmorgen in openbare '"verga de ring bijeen ter behandeling van het rapport betreffende uitbreiding .aan de gasfabriek, vervat in het rapport, wat men elders in dit blad zal vinden. Alle heeren waren aanwezig. De notulen van de vorige zitting werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelde bij de inleiding mee, welike be vindingen door de Burgemeesters bij hun bezoek aan de gasfabriek te lEindihoven ten opzichte van de kamerovens .zijn opgedaan, hoe allen enthousiast waren over de werking en de voordeelen daarvan en welke besparing dit voor het (bedrijf aan den Lan- gedijk zal kunnen geven. Wordt er besloten om de leening in- twintig jaar en niet in tien jaar af te lossen, zooals dn 'het rapport staat., zal er een voor deel ten gunste van, de kamerovens kunnen worden geboekt van circa f 68000 's jaars. 'De fabriek is steeds te klein geweest, steeds heeft de directeur daarmee te kampen gehad. Meermalen is er uitbreiding ter sprake geweest, doch waar met deze nieuwe instel ling zooveel voordeelen kunnen worden verkregen, wat door den directeur van de gasfabriek te Eind hoven ten volle wordt bevestigd, is het nu toe te juichen dat de uitbreiding niet eerder is tot stand gekomen. Wat de gasprijzen betreft, zal het in de naaste toekomst een voordeel kunnen opleveren van 4 a 5 cent pier kuh. M. Wordt tot gewone uitbreiding besloten, zal dit zeker ieen verhooging van gasprijs tengevolge hebben; wordt besloten; (tot het bouwen van kameroviens', zal dit den gasprijs lager maken. Dat verbetering van het igasbuizennet noodig is, zal niet. nader gemotiveerd' behoeven te wordem De heer G. Hart vroeg wat het verschil .zou zijn bij gewone uitbreiding tegenover uitbreiding met ka merovens. Voorzitter deelde mede, dat dit ongeveer f 85000 zal verschillen. De lieer Meiten deelt als .zijn meening mede, dat •het onzin zou zijn om tot het bouwen van gewone ovens over te gaan, daar dan de gasprijs hoog er in plaats van lager zou worden. Nu kan het 2 cent lager en anders 3 cent 'hooger worden. Voorzitter merkt op dat een aflossing over twintig jaar de prijs nog een cent lager za.1 maken. De heer Meilteiv deelt mede, met den heer Paarl- bergi een bezoek gebracht te (hebben aan de gasfa briek te Enkhud'zen, waar, hoewel de kameroven. daar nog niet 'in werking was, toch de indruk reeds ikon worden gevestigd dat een zoodanige inrichting aan te bevelen is. De heer Paarlberg deelt mede, hoe ongeveer de werking is en welke gemakken en gewenschte ver betering 'b.v. de cokes'blussching teweeg brengt. De directeur was zeer welwillend en heeft ons de ge heel e inrichting van de fabriek laten zien, waaruit bleek dat een opzet als daar verre te verkiezen is geweest bij den bekrompen opzet van de fabriek alhier. lEnikhuizen heeft een kameroven geplaatst met 5 kamers, doch gebruikt, de bestaande ovens voor reserve. Hier schijnt dit niet ..te kunnen omdat de ovens gedeeltelijk af zijn en de ruimte voor andere doeleinden- moet worden 'benut. De (heer Schrieken is er, gehoord d'e besprekingen, van overtuigd, dat. het bouwen van kamerovens ge- wenscht is, doch er ligt in de voorstellen zooveel meer. Het geheel is hem tekort voorbereid. Hij had graag de gelegenheid om een en ander nader onder oogen te zien. De iheer Schrieken meent dat men al te voortvarend is en de raadsleden te onvoorbereid zijn om een be slissing te nemen. Hij stelt voor eerst een nader on derzoek in te stellen. Voorzitter merkt op dat eenige spoed gewenscht is imet het oog op de markenkoers en de thans nog al laag zijnde ijzer prijzen. De verschillende bijko mende werken .zijn echter oolk in d'e commissie aan een ernstige bespreking; onderworpen. De heer Hart vraagt of er bij het indienen van een definitieve begro.oting nader over kan worden ge sproken, wat door voorzitter wordt bevestigd. De heer Meiten merkt op dat er uitgebreid moet worden en meent dat het beter is om niet aan het rapport te tornen. Ook de heer Schrieken is van oordeel dat de zaak in orde moet, doch het is voor hem de vraag of alles noodig is. Alles is zoo onvoorbereid. -Voorzitter leest hierna 'het desbetreffende gedeelte uit de notulen van de gasvergadering voor, waar uit blijkt dat een 'en ander ook daar terdege is over wogen. De heer PaariLberg merkt op dat voor hem n.iet vaststaat dat punt. B nood'ig. is. De aankoop van •den akker is noodig. alleen voor de cokesberging en daarom .zou het zeer goed kunnen zijn dat 'dem ping van de sloot., ophooging, bestrating eruz., ach terwege kon blijven. 'De post f20.000 zou dan 'heel wat lager kunnen worden genomen. Of de cokestransportinrichting, die f22000 moet kosten, noodig. is, staat bij hem ook niet vast. Uitbreiding van de kantoorruimte geraamd om f12000, acht hij veel te hoog. Hij vreest dat wan neer tot dit bedrag wordt toegestaan1, er laten niet veel zal .zijn af te krijgen.. Of het leggen van de ibuizeni, die f 45000 moeten kosten', noodig is wanneer al 'het andere verbeterd is, staat ook bij hem niet vast. 'Hij acht het echter te gevaarlijk om daar tegen te stemmen. - De heer Van Exter informeert naar den aankoop van den akker en vraagt of 'de bestrating zoo noo dig is. De heer Bakker acht zich zeer onvoorbereid. Hij kan moeilijk de verantwoording dragen voor uit gaven tot zoon groot bedrag. De heer Meiten begrijpt den heer Bakker niet De vorige, vergadering was hij Voor het verschaffen van een terrein aan de voetbalclub, wat geen voordeel zal geven en nu komt hij tegen deze voorstellen op. De heer Paarlberg meent dat 'dit iets anders is omdat de heer Bakker er toen voor was om een onderzoek in te stellen en hier oen beslissing ge vraagd wordt De heer Bakker meent dat het niet noodig is een overhaaste 'beslissing te nemen in verband met de markenkoers. 'Dit blijft steeds wisselend. 'De heer Van Exter merkt op, dat het een groote kletrantwoordel'ijkheid' 'vedeischt. 'De gascommissie ging destijds met de voorstellen van den directeur accoord in verband met uitbreiding naar St. Pan cras. Zoo is het ook nu. We besluiten op voorlich ting, zon'der meer. Het blijft een gewichtig punt. De zaak blijft voor ons in het duister. Er blijft voor ons geen anderen weg, open dan aan te pakken. ■Na verdere bespreking wordt voorgesteld tot het aangaan van, de leening te besluiten onder voor waarde dat alleen de punten (A, G, G .en K. voorloo- pig worden uitgevoerd. De rest aan te houden tot een meer specifieke begrooting wordt ingediend. De heer Schrieken acht zich niet verantwoord zijn stem te geven. Hij is te onvoorbereid. De heer Meiten meent dat dan toch in de gascom missie niet veel vertrouwen gesteld wordt. De heer Schrieken merkt, op dat er niet het min ste wantrouwen in het spel is. Hij wil zich een oordeel vormen en daartoe was hij tot heden niet in staat. De heer Paarllberg merkt op dat behalve de ge noemde punten er meerdere zijn die dienen te wor den aanvaard. De heer Bakker stelt hierna voor om het voorstel van d'e gascommissie in stemming te brengen, af gescheiden van de. letters B en I. Dit wordt goedgevonden doch het voorstel volgens liet rapport komt als het meest verstrekkend het eersl in stemming. Dit. wordt in stemming gebracht mei. al- gemeene stemmen verworpen, waarna net voorstel van den heer Bakker met 61 stem wordt aangenomen. Tegen stemde de heer Schrieken. De bedoeling van den heer Bakker is om de punten B en I eerst nader onder oogen te zien, en te over wegen. Eveneens met 1 stem tegen wordt hierna besloten een geldleening aan te gaan van ten hoogste t 60000, af te lossen in 20 jaar tegen een rente van ten hoogste 6V2 pet, in de hoop deze gep.laatst te kunnen krijgen. De leening te sluiten op annuiteit of gewone leening, wal bij berekening- het meest "$oordeelig wordt geacht. Hierna wordt de vergadering met dank door den voorzitter gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Noordschar- woude, op Vrijdag den 27 Augustus 1920, des voormid- iligs ten tien ure. Aanwezig de heeren J. Ootjers, A. Barten, G. Duijves, A de Geus P.Azn., P. Zut en H. J. Keizer Afwezig de heer J. Hceman. Voorzitter de heer C. Brinkman, secretaris de heer IC. G. Reinders. De voorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen van het verhandelde in de vergadering van 10 Aug. 1920 worden voorgelezen en goedgekeurd. De voorzitter brengt de volgende stukken ter ken nis van den Raad a. een schrijven van F. Bakker, hookl der school alhier, behelzende een reclame tegen zijnen aanslag in den Hoofdei. Omslag. Besloten wordt, dit stuk te stel len in handen van de te benoemen commissie inzake reclames hoofdelijken omslag. b. een schrijven van J. H. Horeman, verzoekende af schrijving van den hoofdei, omslag over het jaar 1920 wegens $ijn vertrek uit deze gemeente. Goedgevonden wordt hem zeven maanden afschrijving te verleenen. c .een schrijven van de Erven C. Muller, houdende verzoek om afschrijving van den hoofdei, omslag over het jaar 1920, voor wijlen C. Muller. Goedgevonden wordt zes maanden afschrijving le verleenen. Na eenige bespreking worden tot leden van de com missie inzake reclames hoofdelijken omslag benoemd de heeren J. H. Keizer, P. Zut, A. de Geus P.Azn., G Duijves en J. Iieeman. Hierna komt aan de ordeUitbreiding gasfabriek. Naar aanleiding van den post uitbreiding van kantoor deelt de heer Keizer mede, dat hierin niet is begre pen het maken van een kluis .Hij heeft zich in verbin ding gesteld met den opzichter de gemeentewerken. Van genoemden opzichter heeft hij een staatje ontvangen, waarin alles is uiteengezet voor deze uitbreiding. Hij heeft den indruk gekregen, dal alles serieus is opgezet en 'was hij over de verkregen inlichtingen zeer te vreden. De voorzitter licht dit punt nader toe, en bepleit de noodzakelijkheid van de totstandkoming van de voor gestelde verbetering en uitbreiding. De commissie van beheer vap de Gemeenschappelijke Gasfabriek adviseert het plan aan te nemen. Na nog eenige bespreking over de aflossing van de geldleening wordt besloten over te gaan tol hel ver- grooten van de gastabriek overeenkomstig het voorstel van de commissie. Door B. en \V. wordt voorgesteld de rekening uezer gemeente over het jaar 1920 voorloopig vast te stellen in ontvangsten op f 193751.04, in uitgaven op f200703.65 met een nadeelig saldo van f 6952.61. Bij mónde van den heer Keizer brengt de commissie belast met de naziening van de rekening het volgende rapport uit. 1. Wordt verzocht het volgend jaar .een deskundige voorlichting te geven. 2. De benoodigdheden voor de secretarie zooveel mogelijk voor het geheele jaar gelijk te koopen. 3. Dal gevoelsuitingen geen overwe ging geven om bij den eersten den besten reiziger welke op de secretarie komt te koopen. 4. Dat de resli tutie voor het verp!tgen van krankzinnigen door de betrokkenen niet overeenstemt met de uitgaven hiervoor gedaan. Ten slotte deelt de heer Keizer mede, dat de com missie adviseert de rekening vast le stellen zooals deze is aangeboden. De rekening wordt alsnu vastgesteld met algemeene stemmen, terwijl de wethouders zich van medestem men onthouden, op f 193751.04 in inkomsten, f 200703.65 in uitgaven met een nadeelig saldo van f 6952.61. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over hel jaar 1919 tot'een bedrag van f 1771.09 in ontvangsten en f 2334.05 in. uitgaven met een nadeelig saldo van f 562.06 wordt goedgekeurd. Door B. en W. wordt de begrooting van deze ge meente voor den dienst 1921 aan den Raad aangeboden- in ontvangsten en uitgaven op f 51368. Hierbij worden aangeboden de begrooting van de gemeenschappelijke bontbedrijven en het Burgerlijk Armbestuur. Rondvraag. De heer Ootjers vraagt, of het te kort van het distributiebedrijf niet medegedeeld kan worden. Mededeeling wordt gedaan, dat het tekort bedraagt een som van f 29976.61, verminderd met de opbrengst van de meubelen en de uitkeering uit het faillissement, hetgeen in totaal ongeveer f 6000 bedraagt. De heer Ootjers meent, Hat het distributiebedrijf wel opgeheven kan worden. Besloten wordt met ingang van 1 September het distributiebedrijf op te herfen en dientengevolge den heer P. Zut met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen als Directeur van dat ebdrijf. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter met een woord van dank aan de leden deze vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente ter behandeling van het rapport betreffende verbete ringen aan de gasfabriek. Door afwezigheid» van den Burgemeester, fungeer de Wethouder Kroon als voorzitter, die na lezing der notulen alras het rapport ter tafel bracht. Hoewel we door de groote drukte van (dezen dag niet dn de gele genheid waren deze vergadering te bezoeken, kun nen we als -resultaat meedeelen, dat de voorstellen werden aangenomen zooals ze in het rapport naar roren werden gebracht. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer ge meente. Afwezig was met kennisgeving, Wethouder Bakker. Na opening worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven in verband met een schrijven van het N.O.G. Afd. St. Pancras. Daar dit niet op deze gemeente in toepassing kan worden gebracht, wordt het voor kennisgeving aangenomen. Na overlijden van een onderwijzer, wordt hier gedurende 3 maanden nog 50 pet. van het salaris uitgekeerd. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat van het besluit tot intrekken van het levensmiddelen- bedrijf kennis genomen is. In verband met pogingen om te profiieeren van het slachthuis le Alkmaar, is van den Burgemeester van Alkmaar bericht ingekomen, dat deze bereid is hier over te confereeren. Alle stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Namens de commissie deelt de heer Schuit inee, dat de gemeenterekening in volkomen orde is bevonden en tot goedkeuring-adviseert. Aldus wordt besloten. Het batig saldo is f 1318.30. In verband met de begrooting'voor 1921 is van de heeren P. Gootjes en J. van Kampen het voor stel ingekomen om de presentiegelden voor raads leden te verhoogen. Mocht de raad daartoe niet besluiten, zouden ze liever het geheele presentiegeld willen laten ver vallen. Een totaal bedrag van 100 gid. presentiegeld achten ze een vernedering voor de raadsleden. Voorzitter deelt mee dat B. en W. meenden het bedrag onveranderd te moeten laten. Spr. acht hel geen vernedering voor de raads leden. omdat men raadslid is om in het belang van de gemeente werkzaam te zijn. De heer Gootjes merkt op dat als er voor een functie vergoeding wordt gegeven, hij een bedrag van f 100 vernedeiend vindt. Voorzitter beschouwt het meer als eën vorm kwestie. De heer Gootjes wil zijn werk dan liever gratis genezen. De héér Van Kampen stelt voor om het bedrag op t 200 te brengen, welk voorstel met 3—3 tot de volgende vergadering wordt aangehouden. Voor liet voorstel stemden de heeren Van Kam pen, Slijker en Gootjes. Goedgekeurd worden hierna de begrooting voor het Gasbedrijf en het electriciteilsbedi ijf. Voorzitter deelt mede dat voor de automatische ontsteking het koperdraad te Rotterdam is aange komen. In bespreking komt hierna de verlichting van de lanen. Voorzitter meent dat het de aangewezen weg is dat dit voor rekening van het bedrijf plaats heeft. Door de electrificatie is de geheele lanenverlich- ling in de war geraakt. Voorzitter stelt voor met den directeur van de lichtbedrijven deze zaak af te handelen, ook achter de kerk kan dan een lichtpunt worden aangebracht. De heer Gootjes denkt dat het beter is om enkele lichten bij te plaatsen dan om alle te v.ei plaatsen. Voorzitter meent dat het beter is om het zelfde aantal te behouden. De heer Van Kampen vraagt of het niet moge lijk is om de lampen dwars over den weg te han gen, zooals hij dat te Bergen gezien heeft. Ten slotte wordt het voorstel van den voorzitter aan vaard. Van de Burgerwacht is een verzoek ingekomen om een subsidie van f 100, omdat ze dit bedrag hebben te betalen voor het huren van de schiet baan. Voorzitter deelt mee, dat B. en W. hierover een bespreking hebben gehouden, doch er geen een stemmigheid heerschte, waarom er geen omlijnd voorstel ter tafel komt. We weten hoe de burger wacht in het algemeen beschouwd wordt, een feit is, dat ze op initatief van de regeering in het le ven zijn geroepen. Toen de Burgerwachten wer den opgericht, werd er meer voor gevoeld dan nu. Ze hebben echter bijgedragen het gezag te steu nen en konden worden beschouwd als een middel om bij revólulionnaire woelingen het gezag te steunen. Door nietrevolutionnairen is het altijd als een steun van belang beschouwd. Ik verwacht dat de Burgerwacht zich mettertijd zal oplossen in een Schietvereeiiiging. Dan zal het zeker behooren tot de onschuldige'Vermaken. Dat we van het revolutionnair gevaar at zijn zien we dagelijks in de kranten. Daarom is het goed dat de Burgerwacht in stand blijft. Ik stel voor om de kosten van de kosten voor de schietbaan voor rekening van de gemeente te nemen tot een bedrag van j 100. De heer van Kampen merkt op. dat er al meer over gesproken is en hij er zich toen ook reeds tegen verklaard heeft. De laatste jaren hebben we gezien hoeveel el lende de oorlog teweeggebracht heeft, daarom ben ik tegen alles wat met oorlog in verband staat. Ik verheug me in de voorstellen die gedaan worden om de uitgaven voor oorlog te verminde ren en wensch daaraan in mijn vermogen mede te werken. Ten opzichte van ons vredig dorpje St. Pancras behoeft voor revolutie geen bezwaar te bestaan, en al was dat wel zoo, was ik nog tegen het grijpen naar de wapens Uit het verzoek om subsidie blijkt me dat de uitroep om steun niet voldoende geholpen heeft. Ik verheug me er over, dat de burgers er zoo weinig mee op hebben. Ik hoop de burgerwacht zoo spoedig mogelijk te zien verdwijnen. De heer Gootjes verdedigt de burgerwacht op de zelfde 'gronden als de vorige vergaderingen. Het is goed de kosten door de gemeenschap Le laten dragen. Ze hebben al heel wat gedaan op eigen kosten. Wethouder Du;f is het volkomen met den Bu'r gemeester- eens. De Commissaris zegt dat de schietbaan noodig is omdat met scherp moet worden geschoten. De heer Schuit wil tot stemming overgaan. Met 33 stemmen wordt het voorstel aangehouden tot de volgende vergadering. Tegen subsidie waren de hee ren Schuit, Kloosterboer en van Kampen. De regeling omtrent plaatsvervangend burgemeester wordt gemaakt zooals dit in het nieuwe art. 77 van de gemeeentewet wordt aangegeven. Daar de turf bijna van net terrein af is, komt aan de orde het verhuren van grasland. De heer Kloosterboer wil het voor maaigras verhu ren, omdat er geen dam meer in is. Besloten wordt een vrije inschrijving te houden. Aan de orde komt hierna het rapport voor de uit breiding van de gasfabriek. Voorzitter doet voorlezing van het geheele rapport en wil de voorstellen punt voor punt in stemming brengen. De heer Kloosterboer maakt daartegen bezwaar, om- dal hij niet weet of hij zijn stem aan het geheel kan geven. Spr. twijfelt, wanneer over de voorstellen in de gemeente gestemd werd, het er wel door zou komen. Het is een zeer groot bedrag. Hij wijst verder op de slechten toevoer van het gas, wat de ingezetenen zeker niet. liet volle vertrouwen doet stellen. Voorzitter wijst op het gesukkel dat steeds met de koien plaats had. De heer Kloosterboer acht ernstiger overweging nood zakelijk, De gemeentenaren moeten besjolmen. Voorzitter wijst er op, dat Eindhoven met de kamer ovens met een gasprijs van 12V2 ct. een winst maakte van f 99000. De heer Schuit vraagt, of de gemeente zoomaar moot meegaan. De heer Gootjes wil eerst wel eens iets~ meer hooren De heer Schuit vindt het vreemd, ddat de ovens juist uit Duitschland moeten komen. Hij stelt niet het volle vertrouwen in den directeur van de gasfabriek. Het moet er zoo haastig door De heer Kloosterboer neemt de verantwoordelijkheid niet op zich. De heer Gootjes vraagt, hoeveel schuld er nu is. Voorzitter merkt op, dat dit weinig ter zake doet. Met de berekening is daarmee voldoende rekening ge houden; De heer Gootjes merkt op, dat over het rapport moei lijk een oordeel kan worden geveld. Het dient te war den aanvaard, gehoord de voordeelen die het kan geven. In de gascommissie moet vertrouwen worden gesteld, in elk geval moet ze niet gewantrouwd worden. De heer Schuit gaat er niet mee accoord, dat nu alles folio in orde moet. 't Is maar wasch- en kleedgelegen- beid enz. 't Gaat me een beetje te hard. Voorzitter zegt, dat de arbeidswet verplichtingen op legt. Ook. den heer Kloosterboer gaat het teveel in folio. Voorzitter wijst er op, dat de fabriek vanaf hel begin le .klein geweest is. De heer Schun vraagt, hoe ze deze gemea 1(2 cr nog bij konden nemen. Voorzitter merkt op, dat de directeur toen dacht dat liet kon. Nu zou St. Pancras apart gevoed kunnen wor den, zoodat we van voldoenden druk verzekerd zullen zijn. Niettegenstaande de hooge onkosten wordt liet toch voordeel. Er zal toch evengoed wat moeten gebeuren. Gehoord de besprekingen, die ik met de heeren Schuil en Kloosterboer gehad heb, gevoel ook ik bezwaar de verantwoording op me te nemen en er voor ie stem men. Ik was steeds voorstander van de kamerovems, doch ben onder den invloed gekomen. Ik wil nu niet de verantwoording op ine nemen, vooral ook niet. omdat de heeren Bakker en Gootjes niet op die vergadering aanwezig waren, zoodat ze er niet mee bekend zijn. Ik wil een commissie uit den Raad waar vooral ook genoemde lieeren zitting in hebben. Dan kan de zaak goed onder "oogen worden gezien. De verant woording is me te groot om ons de leening van f (JO.OOO op den hals te schuiven. Ik ben in de laat ste gasvergadering als een kleine jongen in den arm genomen, omdat, ik tegen voorstellen opkwam, ik kan niet volkomen meegaan en wensch uitstel voor nader onderzoek. Misschien is het niet goed', doch ik stem legen. De heer Schuit ziet ook tegen de schuld op. Ook liij kan het zoo maar niet op zich nemen. Als de directeur in Noord scharwoude loof is, zal er wel een anderen directeur te vinden zijn. Voorzitter releveert hetgeen tusschen den directeur en den heer Van Kampen is voorgevallen, waar enkele opwindende woorden gesproken zijn. De heer Schuit merkt op, dat de directeur niet het volle vertrouwden heeft en er geen zekerheid be staat van zijn verantwoordelijkheidsgevoel. Als het hem te benauwd wordt, gaat hij weg. De heer Gootjes merkt op, dat er te veel aan het vertrouwen van den directeur getwijfeld' wordt. Als dit besluit dezelfde gevolgen heeft als de briket tenfabriek, loopt het verkeerd, doch dat is er niet in te zien. Voorzitter merkt op dat de directeur daaraan part noch deel heeft. De-heer 'Gootjes zou, om de heeren tevreden te stel len, een onderzoek buiten den directeur om willen instellen. Als dit gunstig is, zijn de heeren misschien tevreden. Voorzitter ziet niet in op welke manier dit moge lijk zou zijn. De heer Schuit wil onderzoeken of een lager schuidbedrag mogelijk is. De heer Gootjes zegt niet hang te zijn voor schuld als er voordeel in zit. Voorzitter wil, gehoord de besprekingen, stemmen of met verdere behandeling moet worden doorge gaan. Hierna wordt gestemd of de (geldleening in 10 of in 20 jaren moet worden afgelost. Met, 42 stemmen besluit men tot aflossen in 20 jaar. Hierna wordt gesteimid over het geheele voorstel. Dit wordt met 33 stemmen aangehouden. Tegen de voorstellen stemden de heeren Schuit, Kloosterboer en Van Kampen. Hierna (11 uur), gaat de Raad in comité voor be sprekingen inzake het punt waterleiding.

Schager Courant | 1920 | | pagina 10