k NARJER Zoon, 00Billijke Tarieven.? Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Staatsloterij. Plaatselijk Nieuws. Huishoudster. (le Heliliirsclifi meubel transport- en Sleeponder- neming van Wi| takelen en ver- Z voeren brandkasten™ en plano's. overstaan van de notarissen G. L. v. d. Bergh te Scha- gen en A. van Pelt, te Lisse. - VEENHUIZEN. Woensdag jl. zou mej. Kraqenhagen alhier voor de laatste maal handwerkonderwijs geven. Reeds meer dan 30 jaren heeft zij hier de jeugd in dat vak onderwezen. Nu echter werd haar de reis* naar Veenhuizen $e zwaar. Door den zorg van het onderwijzend personeel is deze dag'lang niet ongemerkt voorbijgegaan. Het lo kaal, waar mej. K. steeds les gaf, was -keurig met bloe men en groen versierd, ook haar stoel, terwijl aan den ingang der school een prachtige eereboog met het woord „Hulde" prijkte. Toen mej. K. de school binnentrad werd ze aangenaam verrast, doordat de meisjes haar een mooi toepasselijk lied toezongen, terwijl haar later namens de leerlingen, en eenige oud-leerlingen een prachtig waterstel voor buffet werd overhandigd. Diep getroffen door zooveel achting dankte mej. K. alle aan wezigen, waarvan menigeen 't gemoed vol schoot. De kinderen werden door de scheidende onderwijzeres ruim onthaald op chocolade, en koek. Waèrlijk, het is voor mej. Kraijenhagen een dag geweest, die tot groote dankbaarheid stemde, dankbaarheid over de vele .be wijzen van sympathie, van hare leerlingen ontvangen en ook dankbaarheid over het feit, dat het personeel van school 4, toch nog over iets anders denkt dan over de salarismisère, maar zich tijd en moeite getroost, om - iemand, die haar plicht deed, naar waarde te huldigen. Namens het dochtertje van het hoofd der school wrerd mej. K. een bloemenvaasje met mooie bloemen over handigd. ST. MAARTEN. Vergadering Witte Kruis, afd. St. Maarten, op 29 Sept., ten huize „Rust en Lust" alhier. Aanwezig met bestuur 13 personen. Na opening door den voorz., volgt lezing en goedkeuring notulen. Als leden voor het nazien der rekening worden .be noemd de heeren A. Blok L. de Pee en P. de Geus. Bij behandeling der agenda der algem. vergadering wordt besloten, om voor lid van het hoofdbestuur \te stemmen Dr. H. L. v. d. Berg, arts, te Amsterdam, mevr. Brunner—Brouwer, 'Alkmaar, Dr. van Balen Blanken, Spanbroek en Dr. A. Grunwald te Helder. Voorts om de afgevaardigden vrij mandaat te rerlee- nen betreffende het voorstel punt 9 der agenda. Verder werd op voorstel van het bestuur besloten om de contributie dezer afd. over 1921 te verlagen en wel te bepalen, dat het minimum f 1 blijft gehandhaafd en aan nem die hooger contribueert 50 pet. .vermindering van het boven het minimum betaalde ai te trekken. CALLANT&OQGL Verloren op den harden weg tusschen Callantsoog en Schagerbrug een zilveren horloge. Dien vinder wordt verzocht het horloge ter secretarie der gemeente Cal lantsoog te bezorgen. 'T ZAND. Naar men ons mededeelt, zal Zondag en Maandag len en 2en kermisdag in 't Npordhollandsch Koffiehuis van den heer Timmerman 't gunstig bekend staand ge zelschap 't Vrije Tooneel uit Alkmaar, onder leiding van den heer Chr. v. d. Sloot, optreden met een blij spel Pomarius en tooneelspel de Lijdensweg, dus voor elk wat wils. Reeds eerder hebben wij hier 't genoegen gehad 't Vrije Tooneel te zien optreden, het laatst met Blank en Bruin. Het toen talrijk opgekomen publiek heeft op uitbundige wijze haar tevredenheid betuigd voor de uits tekende wij zo waarop dat mo oie drama ten tooneele werd gevoerd. Afgaande op de persbeoor- deeling van de verschillende couranten, wacht ons met de opvoering van genoemde twee stukken een paar mooie tooneelavonden. Voor tóóneelliefhebbers redenen om zich spoedig van een plaatskaart te voorzien. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHA- GEN. Bij het op 29 September 11. gehouden toelatingsexa men voor de eerste Klasse slaagden G. Blaauboer,. Waardpolder, J. Blaauboer, Barsinger horn, D. Blokker, Nieuwe Niedorp, D. Boot, Venhui zen, G. Dros, Texel, J. F. Hannema, Zaandam, N. J. W. Hofsté, Zaandam, M. C. Keijser, Texel, N. Klerk, Wijdenes, J. Mantel, Winkel, M. Ozinga, Beemster, A. Stins, Barsingerhorn, J. Vethman, Nieuwe Niedorp, K. de Vries, Hoogkarspel, A. H. de Vries, Santpoort, terwijl zonder examen zijn toegelaten j A. Akkerman, Egmond aan den Hoef en J. Lakeman, te Zuid-Scher mer. Voor de lessen zuivelbereiding slaagden nog: J. Mosk te Waeringerwaard en H. Swaan, te Bergen. Van de &rste naar de tweede klasse werd na ge houden overgangsexamen bevorder: E. G. Wonder te Waeringerwaard. De aanvang der lessen is bepaald op Dinsdag 5 October a.s. OUDKARSPEL Het is met de coöperatie te Zuidscharwoude nog steeds niet voor elkaar. De pogingen van het bestuur om de leden te overtuigen van de wenschelijkheid dra tot een onderlinge schikking met de crediteuren te komen, heeft bij verscheidene leden nog geen gunstig onthaal. Door verscheidene leden word nog steeds gedacht: het zal zoo'n vaart niet loopen, of: de crediteuren hebben niet het recht van ons de volle aansprakelijkheid te eischen, waar niet is, verliest zelfs de keizer zijn recht en dergelijke uitingen meer. Het bestuur heeft alle moeite gedaan om de leden te wijzen op het gevaar dat er dreigt en op de finan- tieele gevolgen die het voor de leden zeker zal hebben. De crediteuren nemen nog steeds een afwachtende houding aan, omdat het bestuur gaarne geen gelegen heid ongebruikt wil laten voorhij gaan, om zaak en leden te redden. Een gedeelte van de ledén deed de toezegging om tot een onderlinge overeenkomst fi- nantieel mede te werken, doch dat aantal is Je gering om gewicht in de schaal te leggen. Tegen 'Woensdag avond had het bestuur een veergadering belegd alleen voor de leden van Zuidscharwouae, om den stand van zaken nader te bespreken en te vernemen of er nog iets te bereiken is. Deze vergadering was slechts door een twintigtal personen- bezocht van de 85 leden die er in deze ge meente zijn, wat voorzitter aanleiding gaf, om. als zijn meening kenbaar te maken, dat het heter is om de besprekingen maar niet te openen. Met zoo'n klein 'be zoek is het vruchteloos naar een oplossing te zoeken. Uit de vergadering werd het voorstel gedaan om toch 'nog iets te doen, de leden door huisbezoek van de noodzakelijkheid overtuigen,, zou nog een oplossing kunnen geven. Het zou althans te probeeren zijn. Som migen waren over dit voorstel zeer optimistisch, ande ren pessimistisch gestemd, doch het resultaat van de besprekingen was, dat een commissie van 8 personen zich beschikbaar stelde om de leden dezer gemeente in hun woningen te bezoeken. IJ)e .aanslag die voor het terffen van gen onderlinge overeenkomst reeds eerder door de comqiissie was opgemaakt, zal als maatstaf wor den genomen en zoo zal men trachten het gewenschte resultaat te bereiken. Is het resultaat dan bevredigend te noemen, zal in de andere geméenten hetzelfde wor den gedaan en de resultaten van dit werken zal dan aan de crediteuren worden aangeboden. Terwille van de crediteuren, waarvan er sommigen veel tc diep inzitten, terwille van de leden, die, hoe wel velen het niet begrijpen, toch het loodje zullen moe ten leggen, terwille van de coöperatieve beweging, die in deze streek zeker kan bloeien, meende men geen middel, ongebruikt te moeten laten om de zaak in goede banen te leiden. Even werd nog gesproken over een bericht dat deze avond in enkele bladen, ook In dit blad, voorkwam, doch gemeend werd, dat het als voldoende bekend ikan worden beschouwd waar de wind vandaan Vaait en het beter is hierover geen bespreking te houden. De credi teuren hebben een voorstel gedaan en zoolang dat niet wordt ingetrokken, dienen we ons daaraan te houden, waren de woorden, die de voorzitter als zijn oordeel uitsprak. Overigens hebben de crediteuren het voortbestaan van de coöperatie in handen, meenen zij dat het lang genoeg geduurd heeft, kan het bestuur daaraan niets veranderen. Hierna werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. NOORDSCHARWOUDE. De oudste inwoner dezer gemeente, me.j Wied. Swa- ger, zal deze week negentig jaar worden. OUDKARSPEL. De kermis aan het noordeinde dezer gemeente be hoort weer tot het verleden e n daarmee is aan de reeks van Langedijker kermissen een einde ge komen. Ze kenmerkte zich door geen druk bezoek, evenals dit met haar voorgangers net geval was. JDe slechte finantieele toestand in deze streek zal daaraan na tuurlijk niet vreemd zijn. In de beide zalen was het vrij druk, doch de menschen die er voor hun broodje stonden, klaagden over een te weinige ontvangst. L)e bioscoop van de Bakker en Co. kon zich in een druk bezoek verheugen. De kermis had een kalm verloop, alleen Zondagnacht moet er even gevochten zijn, doch overigens ging het er gezellig toe, tot Woensdagmorgen half vijf toen de politie meende, dat het mooi genoeg was en er toch eenmaal een einde moest komen, WINKEL. In den Groetpolder heeft de werkman, de heer W*. SI. een heen gebroken, bij dén enkel. Men was qp' de oude bouwplaats van mevr. de Wiea. Waiboer aan het mestrijden, met jonge© bespanning. Eerst kreeg bij het overspannen SI .reeds een klap van een paard, dit kwam goed af, maar toen gebeurde het, dat hij onder den mestwagen geraakte, waarvan het gevolg was, dat hij een been brak. Overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar werd noodzakelijk geacht LUTJEWINKEL. Woensdag had alhier de verkooping plaats van het huis,, met bouw- en grasland, eigendom van mej. Wed. D. Pool, tezamen groot, 3.46.94 H.A., ten overstaan van Notaris v. Leersum. Het geheel werd gekocht door den heer K. de Wit te llpendam, voor f 15328. BROEK OP LANGENDIJIL Hier worden van Christelijke zijde pogingen aange wend om te komen tot de oprichting van een palroons- vereeniging. Prof. Diepenhorst zal er een spreekbeurt houden. EEN TEOENSPRAAK. Het Ned. Correspondentiehureau te 's G raven- hage meldt: Wij vernemen van de meest bevoegde zijde, dat berichten en mededeelingen in dagbladen betref fende onderhandelingen over militaire afspraken met België en een mogelijke wijziging van het te dien aanzien door de regeering ingenomen stand punt onjuist is en uit de lucht gegrepen zijn. SPOORWEG-ONREGELMATIGHEDEN. De redacteur van de „Msb." te Brussel seint: Ten gevolge van de verandering van den zo mertijd in Nederland in België zal de tijd eerst op 25 October veranderd worden is er een soort ontreddering ontstaan in het internationaal spoor wegverkeer. Reizigers uit Nederland naar België komen veel te laat aan en missen daardoor veelal hun verbindingen. Vólgens de „Vingtième Siècle" zou de Neder- landsche reg.eering vergeten zijn mededeeling van deze verandering te doen aan de Belgische auto.- riteiten. WICHELROEDE-LOOPERS. De vorige week is te Winterswijk op de terrei nen van de landbouwwinterschool door de heeren kapitein Tengbergen en Sj. van der Meulen naar wateraders gezocht. Beide loopers zochten onaf hankelijk van elkaar, de een 's morgens, de ander 's middags, de heer Tengbergen met een apparaat van alluminium en staaldraad, de heer Van der Meulen met een roede, bestaande uit hazelaar-, berk- en wilgentwijgen. Door beide heeren werden twee wateraders o - gespoord. Boringen zullen thans moeten uitmaken of de aanwijzingen resultaten opleveren. Bij het onderzoek waren tegenwoordig de direc teur v. h. rijksbureau voor drinkwatervoorziening, de geoloog dr. J. T. Steenhuis, vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, en enkele genoodigden. STR4AT INflCSIOKI. Te Maastricht is gistermorgen aan den Brussel- scheti weg een gedeelte van de straat ingestort, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken Waar schijnlijk bevindt zich daar een onderaardsche gang, waardoor de bovenlaag naar beneden zakte. Een gedeelte van de straat is afgezet, omdat men voor verdere instorting vreest. EtN ERFENIS. In het voorjaar overleed te Rotterdam mej. Van Leeuwen, een bekende „slaapster", die aan den Crooswijkschen Singel en te Oostvoot ne haar- ge heimzinnige helderziendheid in dienst stelde van de mensenheid, lijdende aan ziekte, door afgebio- ken liefdesbetrekkingen en andere gevallen. De juffrouw was bu tengewoon in trek. De roep die van haar uitging, werd nog verhoogd door de bij komstige omstandigheid, dat ze van een zeer rechtzinnig-godsdienstige overtuiging was. Tosn het testament der clair-voyante geopend werd, bleek dat ze een heele reeks legaten had vermaakt aan kerkelijke scholen en andere in stellingen. Die legaten varieerden tusschen de dui zend en vijfduizend gulden. De rest van haar ver mogen kwam aan ae Gereformeerde Kerk. Dezer dagen heeft die kerk dat bedrag, dat 30.000 gulden groot was, aanvaard. De desbetreffende reglements bepalingen, die het mogelijk maakt erfenissen en schenkingen uit troebele 'bron te Weigeren, schijnt buiten werking te zijn gesteld, omdat 't in het onderhavige geval niet mogelijk was aan de rechthebbenden de gelden, die de juffrouw hun uit de zak had geklopt, weer te geven. GtVAARLIJKE HOLLANDSCHE KAAS? De correspondent van de N. R. Ct. te Weenen seint Groote opschudding is hier gewekt door een gebeurtenis in den gemeentelijken kindertuin. Na kaas gegeten te hebben, zijn 61 kinderen tusschen de 2 en^5 jaar plotseling ziek geworden. Hevige sympomen van buikloop hebben zich voor- edaan. Een vereeniging voor eerste hulpbetoon eeft dadelijk hulp verleend. De kaas bleek Hollandsche kaas te zijn, af komstig van Hollandsche „liebesgaben" en was verstrekt door de Hollandsche kinderhulp- afdeeling. De kaas was zeer hard en had een sterken reuk. Een onderzoek, door de autoriteiten ingesteld, maakte uit, dat de kaas verschrikkelijke gif-atomen voor kindergestellen bevatte. Het sensationeele bericht verbreidde zich blik semsnel door de stad. Bij den kindertuin hadden heftige tafereelen plaats. De ouders bestormden het lokaal daar. Er gingen geruchten, dat de kin deren gestorven waren. Een oude vrouw, groot moeder, die haar kind kwam halen, stierf bij het vernemen van dat gerucht, hetwelk geheel onwaar bleek. Waarschijnlijk zijn alle kinderen reeds buiten gevaar, nadat de geneesheeren maaguitspoelingen toegepast hebben. De ochtendbladen hebben kolommen vol over het geval. MR. D. FOCK GOUVERNEUR-GENERAAL 'Het. Ned. Correspondentiebureau meldt: Bij K. B. is benoemd 'tot Gouverneur-Generaal van Ned. Indië mr. D Fock, president der Tweede Kamer, oud-Minister van Koloniën, oud-Gouverneur van Su riname. De overdracht van het bestuur in Indië zal plaats hebben in Februari of Maart 1921. DE JONGEN UIT DE ALCOOF. De 20-jarige Pieterse, die acht jaren lang. in een alcoof is opgesloten geweest, is gistermorgen door de politie gehoord. Hij nam enkele verklaringen, met be trekking tot de mishandeling terug, maar de poliltie kreeg aen indruk, dat hij dit meer deed, om zijn moe der nog wat te sparen. De hoofdzaak echter, de jaren lange opsluiting, bevestigde hij ook gisteren. De jongen is natuurlijk geestelijk niet zeer ontwikkeld, maar hij schijnt toch niet aan een psychisch defect te lijden. Na het verhoor van aen jongen heeft de politie de moeder gearresteerd. Zij zal eerst in de quarantaine inrichting worden gereinigd en daarna in h8t bureau Muiderpoort worden opgesloten. Bij de overbrenging naar de quarantaine-inrichting dreigde het publiek in de Over-Amstelstraat de vrouw met stokken en steenen, zoodat de politie haar voor de woedende menigte moest beschermen. De vrouw maakte een zeer dommen indruk. Zij was te suf om Haar naam op te geven. IN WERKINGTREDEN DER ARBEIDSWET. Officieel. Bij Kon. Besluit van 27 Sept. is bepaald :dat: de Arbeidswet 1919 in werking treedt op 24 Oct. en met uitzondering van a. artikel 14 t.m. 21 en 44 t.m. 6(6, <b. pift. 68 en art. 69, onder a. tot en met d., voorzoover zij betrekking hebben op den arbeid in win kels, kantoren, apotheken, koffiehuizen, hotels en ver- plegingsinrich tingen. Het tijdstip, nedoeld aan het slot van artikel 101, vijfde lid, onaer c. der Arbeidswet 191 wordt gesteld op 1 Juli 1921. POLEN EN RUSLAND. Het gaat de Russen op het oorlogsveld tegen dé Polen niet voor den wind. Het dreigt voor het Sovjet- leger op een debacle uit te loopen. De vredesonderhan delingen loopen nog steeds en eensklaps is, Joffe, de vertegenwoordiger der Sovjetrepubliek een lagere toon gain zingen. liet heet nu zelfs, dat hij instructies heeft ontvangen, alle door de Polen gestelde voörwaarden te aanvaarden^ hoe hard deze ook mogen zijn, echter met uitzondering van voorwaarden, welke de algeheele of gedeeltelijke ontwapening van het Sovjet-leger zouden meaebrengen. Men beweert, dat de successen van generaal Wrange) in het nieuwe van deze houding niet vreemd zijn, om dat een krachtig verweer tegen dezen generaal alleen mogelijk is, als men met Polen klaar is 'en men daar tegen geen troepen meer noodig heeft DE MIJNWERKERSSTAKING IN ENGELAND. De onderhandelingen tusschen de mijneigenaars en mijnwerkers zijn op het doode punt gekomen. Van beide zijden zijn de gedane voorstellen geweigerd, zoo- dat de onderhandelingen op het doode punt kwamen en werden afgebroken. Als de regeering geen uitweg vindt is de staking op a.s. Maandag onvermijdelijk. ZONDAG. 3 OCT. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. de Graaff. Afscheid. Extra- collecte Studiekas. Wieringerwaard, nam. 2 uur, D». Warner». Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Franco. Petten, voorm. 10 uur, Ds. v. Loon Valkoog, voorm. halftien, Ds. Tinholt Barsingerhorn, geen dienst Winkel voorm. 10 uur, Ds. Neijenhuis Ockhuijsen. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Barnouw. Veenhuizen, geen dienst Nieuwe Niedorp, nam^ 7 uur, Ds. Schermerhorn. On derwerp Temidden van bosch èn hei. Schagerbrug, vodrtn. 10 uur, Ds. Onnekes, v. Helder. Heerhugowaard, voorm. halftien, Ds. Broekemn. Oudkarspel, N,nam. 7 uur, Ds.de Lpeuw. Ivcrkebuurt, voorm. halftien, Ds. Damsté. JS Oosterland, voorm. 10 uur. Ds. Bax. Wiesterland, nam. 2 uur, Ds. Bax. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: flippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Leendertz. Nieuwe Niedorp, geen dienst Burgervlotbrug, kwart v. 10, Ds. v. d. Goot. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE te: .Schagen, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Breezand, voorm. 10 uur, d£ heer Boon. Mark t berichten, SCHAGEN, 30'Sept. 13 stieren f 250 a 500, 70 geldekoeien, mag. f 400 a 700, 97 idem, vette f 450 a 950, 60 kalfkoeien f 600 a 850, 44 vaarzen f 300 a 450. 14 nucht. kalveren f20 a 45, 66 schapen, mag. f 60 a 75, 600 idem, vette, f 55 a'91, 97 overhouders f 38 a 52, 35 varkens, mag. f 75 a 110, 18 idem, vette, p. Kg. f 1.76 a 1.84, 154 biggen f 45 a 58, 40 konijnen f 0.50 a 1.50, 250 kippen f 1.50 a 8, 20 Kg. boter, geen noteering, 1932 kipeieren f16 a 17, 423 eendeieren f 15.50. W0ORDERMAKKTBOND. Noordscharwoudc. 29 Sept. Blauwe aardapp. f 9.80, bravo's f 8,10, drielingen f 2.60, kleine f 1.70 a 2, spercieboonen f 22, kroten f 2.40 a 2.50, rammenas f 2.90, grove uien f 5.10 a 5.90, drielingen f 4.50 a 5.60, nep f 6.90 a 8.10, peen f 1.30 a 1.50, roode kool f 1.10 a 2.70, gele kool i 2.20 a 3.20, witte kool f 2.50 n 2.70, alles per 100 Kg. Boswortelen f 2.10 a 3.60, per 100 bos. Bloemkool f 4.50 a 8.90, 2e soort f 1.20 a-1.80, per '100 st •Hl •Jkr«> UI.OENTEVKIJ.JNO. BrOr»V nj» I. 29 Sept Bloemkool, -le soort f 5 a 12.60, 2e soort f 1.40 a 2.10, per 100 st Roode kool f 1.20 a 2.40, gele kool f 2.30 a 2.90, witte kool f 1.50 a 2.80, losse wortelen f 1.10 a 1.80, Julia muizen f 4.20, schoolmeesters f 7.50, borgers f 7.40, bieten f 2.70 a 4, gele nep f 7.60 a g.30, drielingen f 4.80 a 5, uien f 4.70 a 6. slaboonen f 12 a 18, alles per '100 Kg. Aanvoer 19000 st. bloemkool, 44400 Kg. roode kool, 38300 Kg. witte kool,: 49600 Kg. gele kool, 35000 Kg. losse wortelen, 1515 Kg. aardappelen, 5100 Kg. uien, 2230 Kg. gele nep, 2100 Kg. bieten, 1300 Kg. dricl., 490 Kg. slaboonen. ALKMAAR, 29 Sept Bloemkool, f 4.30 a 15.10, per 100 st Roode kool l 0.90 a 4.90, gele kool f 1.70 a 5.80, per 100 Kg. Wortelen f 3.40 a 6.50, per T00 bos. Uien f 4 a 5.50, snijboonen f 29.90 a 49.90, spercieboonen f 11 a 27.60, Appelen f 0.20 a 0.45, peren t 0.24 a 0.66, p. Kg. Trekking van 28 SeptemSor. 5c Klasse. 5a Lijst. No. 3784 f 2000. No. 2031 1 1500. Nos. 1159 3692 16416 20297 elk l 1000. Nos. 4423 15678 18902 elk I 400. Nos. 630 2679 15396 18979 20841 elk f 200. Prijzen van t 70 34/ 290 369 434 628 654 672 782 881 1125 1437 1444 1477 1640 1712 1788 2081 2378 2381 2455 2566 2720 2822 3078 3105 3139 3223 3313 3626 3790 3889 3925 4047 4326 4659 4711 4781 4859 4864 5204 5258 5278 5283 5294 5435 5634 5684 5755 5797 5864 6056 6073 6206 6295 6459 6482 6738 6751 6770 6778 6811 6867 6946 6970 7021 7016 7419 7458 7469 7489 7567 7893 8014 8140 8154 8256 8297 8341 8353 8517 8539 8581 8735 8795 8837 8866 9116 9321 9357 9441 9460 9558 9590 9761 9810 9867 9879 9924 10141 10155 10280 10295 10350 10111 10703 10762 11014 11125 11445 11505 11599 —752 11760 11824 11851 11894 11916 —934.12035 12096 12153 12312 12580 12706 12815 12886 13049 13062 13124 13199 13487 13560 13570 13685 13823 13892 13930 14069 14165 14202 14253 14502 14505 14537 14538 14724 14753 14908 14987 15002 15035 15073 15082 15134 15177 15223 15240 15289 15543 15587 15672 15753 15773 15915 15932 16012 16118 16155 16267 16290 16424 16479 16586 16659 16/16 16729 16967 16990 17123 17138 17184 17208 17211 17318 17548 17570 17620 17664 17682 17833 17897 17952 18115 18193 18267 18363 18385 18403 18497 18545 18725 18947 19016 19113 19244 19322 1982/ 19331 19933 19953 19980 20018 20020 20163 20180 20376 20419 20424 20o33 20/68 20//0 20329 20834 20866 20893 210y8 2i0ll 2.226 2i3/6 21475 21500 21503 21535 21656 21823 2i858 22044 —257 22345 22300 2/354 22403 22514 —515 —6x1 22734 22/52 2z9„8 22x82 Trekking van 29 September. 5e Klasse. *6e Lijst. No». 11099 11352 16x50 17604 f 1000. Nos. 5997 7404 9912 -11428 f 400. Nos. 1119 7727 13/50 15343 16558 20252 20966'1200 No. 1252 398a 4125 822/ 1140 14ill 17820 186.95 11U0 Prijzen van f 70. 123 182 2/9 549 566 704 713 797 932 1064 132/ 1382 1462 15x6 1561 1568 1668 1692 1848 1x51 2ix2 2625 2u32 2x46 2967 3042 3096 3/04 3442 3ÜÜ8 3581 3/85 3904 4156 41x1 419 4201 42/1 4286 4510 4653 4/.3 4869 4x51 5037 5235 5325 5433 5470 ,5641 5710 5867 5944 5994 6018 6x/4 6598 6626 6810 6309 6919 6929 70 4 7133 7135 7155 72/2 7287 7425 7543 7/04 7717 8183 8235 8243 8331 8„,9 8555 8644 86/5 8690 8760 8814 9i56 92U9429 9459 9 .86 9717 9780 58x0 9870 10276 10349 10596 10610 10668 10?73 10899 11013 11177 11251 11418 —513 -853 -359 12110 12173 12217 12333 12524 12563 12o36 12859 12977 13008 13x08 132U 13336 133x0 13399 13442 13521 13/65 13770 1-3779 13848 13975 14185 14337 14449 14705 14899 15215 15253 15262 15298 1x3.2 15.4)4 15o51 1x8x1 15904 15942 1594/ 15J50 16227 16381 16417 16462 16491 16668 16846 13848 16849 16928 17136 17191 17472 17483 17499 17556 17561 17717 17737 17762 17795 -830 —889 18039 18058 18114 18157 '18206 18402 18471 1853a 18550 18650 18721 18742 18749 18838 —884 18899 18970 19097 19338 19367 19553 19597 19713 19865 19926 19999 20002 20042 20055 20136 20106 20201 20270 20273 20308 —351 20490 20625 20687 20742 21277 —528 —538 21918 21982 22052 22068 —165 —181 —205 22341 22430 22633 22791 —936 EEN BESCHIKKING. In de raadszitting van Schagen, van 23 Juni van dit jaar werd door verschillende raadsleden protest aan- geteekend tegen de uitbetaling door B. en Wi. onzer ge meente van een bedrag yan f 12000 aan Noorderlicht, zonder dat de raad daarin opnieuw was gekend. Door de heeren J. Helder en P. Trapman werd van deze h.i. onwettige handeling van B. en Wi. ken nis gegeven aan Ged. Staten. Daarop werd gistermorgen hét volgende antwoord van Ged. Staten ontvangen: In antwoord op uw schrijven van 5 Juli 11. hebben wij de eer u te berichten, dat wij- nopens den inhoud daarvan inlichtingen gevraagd 'hebben aan Burgemees ter en Wethouders van Schagen. Naar aanleiding van de verschafte inlichtingen hebben wij aan dit college doen weten, dat, naar onze meeningi, nu eenmaal de lo. wethouder Helder in de vergadering van den Raad van 6 April 1920 had medegedeeld, dat het in de be doeling lag het bedrag van f 12000 niet te voldoen dan tegen algeheele kwijting, de betaling van dit bedrag, zonder dat zoodanige kwijting was verkregen, niet had behooren te ge schieden, zonder dat de Raad opnieuw daarin gekend was, nog afgescheiden van de voorschriften van de artikelen 143 en 194,i, der gemeentewet, die in dit ge val een besluit van den Raad en goedkeu ring op dat besluit van ons col lege vor derden. Wij wenschen hier intusschen aan toe te voegen, dat, nu het geschil met de N.V. „Noorderlicht" slechts liep omtrent hetgeen mogelijk boven het bedrag vanf f 12000 verschuldigd was, de betaling van dit bedrag, nadat de gemeente was gedagvaard, in het belang der gemeentel was en handhaving van de voorwaarde, dat alleen be taald zou worden tegen algeheele kwijting de gemeente naar alle waarschijnlijkheid slechts had. kunnen schaden. Gedeputeerde Staten van Noordholland, ROëLL, Voorzitter. ME1NESZ, Griffier. Uit het door ons gespatieerde gedeelte blijkt over duidelijk, dat Ged. Staten hier de handelwijze van B. en W. onomwonden vcroordeelen en ook onwe'.tig noe men. De toevoeging van Ged. Staten kan eenvoudig worden opgevat als een verguldsel van de bittere ipil hier aan B en .Wi. te slikken gegeven. Bovendien ach ten wij deze toevoeging van Ged. Staten niet .ter zake dienend, omdat de mogelijkheid had bestaan, dat ook de raad toi eenzelfde nesluit als B. en Wi. was ge komen. Van eenige beslissing is den raad echter niet de gelegenheid gegeven, omdat B. en W. in "hun eigen machtigheid het raadscollege hebben uitgeschakeld en daartegen ging dan ook hef protest. En met het oog op deze grove eigenmachtigheid van B. en W, achten wij deze beslissing van Ged. St. juist van zoo groote beteekenis, omdat a. en W. zich wel zullen wachten in de toekomst, nog eens zooiets uit te halen. ,De hee ren mochten anders zelf eens finantieel aansprakelijk, worden gesteld, want ook 'dat behoort niet tot de on mogelijkheden. GFMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Adrianus Koning, onderwijzer en Sophia Gerarda de Veer, zonder beroep. Cornelis Baars, vee handelaar en Anna Overtoom, zonder beroep. Gevraagd: een HUISHOUDSTER uit den boerenstand, boven de 26 jaar, P.G., zonder kinderen, bijeen landbouwer met 2 kinderen, tegen hoog loon. Adres: Rijksweg N 14, Koegras, bestelling Helder. Spoorstraat 49, Tel. Int. 46, heelt primo wagens ei torsche paarden beschik- co baar voor transporten -t over den weo. O 1 Helder's eenige speciale D inrichting. m

Schager Courant | 1920 | | pagina 2