Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank Ie Rotterdam. Veertig Duizend Gulden in contanten of naar keuze van den winnaar een modern in te richten Landhuis Lijfrente van Honderd Gulden per week welke premie wordt geschat op Honderd Vijftig Duizend Gulden Lijfrente van Zestig Guldsn per week, welke premie wordt begroot op Honderd Duizend Gulden nieuw Burgerwoonhuis, 4 volbl. Stierkalveren, Vilt tn Twintig Duizend Gulden benevens nen DuuMnslag van Zestig Gulden per week gedurende vl|f jaren D,„. pr.mic i 815,000.in contanten of een schitterende open Auto merk „Opel" in de nieuwe zaal van bet Verkooplokaal te Rotterdam, des morgens te 10 uur, onder leiding van Deurwaarder B. Kruijne. Te Schagen Donderdags in Hotel Vredelust van denhr. lgeszvan8V12uur DEPOSITO'S. DE AMSTELGIDS van 23 Oclober schrp: DEGROOTEDAG H Tweed, Premie: Vijf en Twintig Duizend Gulden in confanfen Lijfrente van Dertig Gulden per week Eerste Trekking 30 October 1920. Zend omgaand f 10.40 aan de een 10-fons Vief, Net Dagmeisje Rotterdamsche Premieleening 1920-21 Een vervroegde trekking van een premieleening behoort zeker wel tot de zeldzaamst voorkomende gebeurtenissen De mensch voelt er nu eenmaal niet veel voor, vroeger te betalen dan op liet oogenblik, dat hij overeengekomen I is te betalen. En djtt bij een premie- I leening, bestaande uit tien trekkingen een raad van commissarissen besluit tegelijk met de tweede alle trekkingen te doen plaats hebben, is zeker wel een unicum. Evenals bij een vervroegde uitspraak de rechters beklaagde niet langer dan noodig in het onzekere willen laten over het lot dat hem wacht, wilden ook de commissarissen der Rot 1 terdamsche Handels-en Landbouwbank den gelukkige niet onnoodig lang laten wachten. En dat konden zij doen wijl de Premieleening. toen zij hun besluit publiceerden, al zoo goea als uitver kocht was en op 16 October, de groote dag dier negen trekkingen, reeds voor meer dan 10.000 obligatiën der nieuwe I Premieleening 1920/21 waren besteld. En toch zou er alle en zeer gerecht- I vaardigde aanleiding geweest zijn. om deze trekking een week uit te stellen Want de poststaking was nog pas ach I ter den rug, postwissels,, vooral uit Am I sterdam, waren niet op tijd gearriveerd en kwamen daarna in zulke overstel pende hoeveelheden, binnen, dat het een reuzen arbeid was, allen afzenders obligatiën te verzenden en de daarbij behoorende administratieve arbeid te verrichten. Doch daar het woord „on mogelijk" niet in de dictionnaire der Rotterdamsche Handels- en Landbouw- I bank voorkomt, kwam, dank zij dagen j en nachten doorwerken, alles nog op tijd gereed en behoefde er geen oogen blik aan uitstel gedacht te worden. Maar dat dit reuzenarbeid vereischt heeft, moet toch even worden geme- moreerd. Dat de belangstelling nu zoo buiten gewoon groot was, dat de zaal van het Verkooplokaal te Rotterdam bijna te I klein was om allen die van heinde en verre gekomen waren, een plaats te verschaffen, is te begrijpen. Klokslag tien hield een der commissarissen de openingsspeech: geen dor betoog vol formaliteiten, maar een opgewekte eau serie, waaruit straalde het succes, dat de Rotterdamsche Handels- en Land bouwbank was ten deel gevallen en te gelijk het genoegen, dat heden aan 'velen een gelukkigen dag zou worden verschaft. Weer waren de bussen aanwezig, de eene groote, na afloop der trekking op 2 October door Notaris van der- Loo verzegelde, die de 25.000 nummers be vatte en de negen kleine elk met een serie prijzen, 't Zou natuuurlijk een lange dag worden en om niet al te veel van de publieke belangstelling te vergen, werd daaróm besloten, het eerst de tiende serie te trekken, waarin zich het door heel den lande veel besproken landhuis „Bosch en Veld" bevond. De zaal leverde een eigenaardige aan blik. Aan de groene tafel directie, com- missaren, notaris en raad van toezicht. Daarachter dc pers. Dan een rij aangesloten tafels, hoofdinspecteurs, inspecteurs en een deel van het admi nistratief personeel der bank, waarach ter de bonte rijen belangstellenden, waarbij ook dames niet ontbraken. Van de middendeur af links eenige controle commissieleden en de directeur van het bijkantoor uit Amsterdam, Hendrik de Keyserplein 10 en rechts de bussen, waaruit twee heeren uit het publiek de nummers trokken, terwijl deze werden voorgelezen door den heer J. M. Wes tendorp, controleur der gemeentebelas ting te Schoten, die zich speciaal met de controle op de trekking belastte. Daar hing bepaald een atmosfeer van zenuwachtigè spanning. Eerst kleine prijsjes. Dan de auto of drie mille en door het prachtvol ingerichte kaart systeem kon een minuut later reeds worden meegedeeld, dat den naam van dezen gelukkigen prijswinnaar was G. Arink. Esbeekerweg, Hengelo (O). On der groote hilariteit bleek even later, dat een premie van f 1000 was geval len in.... Veenhuizen, wel niet bijeen der heeren landloopers, maar bij den heer A. Nijhoff, militair-korporaal al daar. Enfin, algemeen hoopte men, dat 't op Veenhuizen nu ook eens een ge zellige Zaterdagavond zou worden. Aan de groene tafel, daar waar de heeren A. A. Baron van der Borch tot Verwolde, inspecteur van politie te Brielle; P. J. 13. H. Schlosser, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland en W. F. Veerman, lid van den Gemeente raad van Apeldoorn hadden plaats ge nomen, lagen de formulieren voor de telegrafische postwissels reeds bedrukt met de bedragen gereed, zoodat alleen naam en adres van den winnaar be hoefde te worden ingevuld. Bij een der commissarissen lag de actentasch, gevuld met de roode ruggen en kleiner oankpapier (voor de arme journalisten, die er met hun neus haast op zaten, om van te watertanden) en als die commissaris uit de portefeuille dan een greep deed, dan reed een der employees met de auto naar het post kantoor om telkens voor een pakje telegrafische wissels te zorgen, alles onder controle van den heer K. R. van Staal, lid van den gemeenteraad van Rotterdam. Maar 't landhuis was er nog altijd in. Eindelijk op 't laatste nummer van deze eerst getrokken serie de span ning was nu tot 't kookpunt gestegen kwam het.... 17676. 't Was zoo stil, dat men een speld kon hooren vallen. Even later en daar wordt gepubliceerd, dat deze obligatie gekocht was door V. Geertjens, een eenvoudig employé van Pope's Lampenfabriek te Venlo. Daverend applaus. Al had ieder, die daarvoor in aanmerking kwam, 't liefst zelf die prijswinnaar willen zijn, men was toch blij, dat geen kapitalist, maar een eenvoudige burgerman dit geluk was ten deel gevallen. De getrokken nummers gingen nu in de bus, want bij elke vojgende trekking kregen ze weer kans. Zoo was er een mijnheer die eerst f 25.— en later nog eens f 75.— trok, liij vond dat hij nu juist f 9900 te kort kwam, want hij had vast op de 10.000 gerekend. Met heldere, duidelijke stem tot het laatste toe (en het wera heel laat in den namiddag) las de heer Westendorp de nummers en premiën voor. Voor zijn stemgeluid had elk het grootste respect. En aie bewondering bereikte wel haar toppunt toen deze heer, nadat alle pre miën uitgeloot waren, zich geroepen gevoelde in een gloedvolle en welspre kende rede dank te brengen aan Direc tie en Commissarissen der Rotterdam sche Handels- en Landbouwbank voor haar prachtvolle organisatie en haar buitengewone loyaliteit, niet alleen in het nakomen van haar verplichtingen, maar door veel meer en veel verder te aan dan zij verplicht was.'De heer estendorp herinnerde aan hetgeen door schrijver dezes in de Amstelgids was medegedeeld, hoe hem dit op de gedachte had gebracht, zich voor con trole aan te bieden, en voelde zich thans, nu hij alles had meegemaakt, alles had gezien, gedrongen dank te brengen, ga; W zoowel uit naam der gelukkige prijs winnaars als der teleurgestelden, die zich later met hunne gestorte f 10, moeten tevreden stellen, aan Directie en Commissarissen voor hun schitterend geslaagde financieele ondernemiug. Ook schrijver dezes neemt thans de vrijheid hier nog enkelewoorden aan toe te voegen. De Hollander is van nature uiterst wantrouwend. Een Jantje Secuur, een Jan Krent, waar je bij omvalt. Over de Rotterdamsche Handels- en Land bouwbank is ook gefluisterd, geroddeld, gelasterd. Het zijn gewoonlijk niet de slechtste vruchten, waaraan de wespen knagen. Laten die lasteraars, wanneer ze nog eenig eergevoel hebben, nu amende honorable maken. De Raad van Beheer van de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank hield Zola's leuze voor oogen La Vérité est en marche et rien ne 1 arrétra, en die waarheid kan thans door niemand meer in twij fel worder getrokken. We hoeven niet meer te gelooven.l we zien. Thans met versnelde pas naar de premieleening 1920 21. Ik wil geen raad geven, alleen iets vertellen. De heer Geertjens uit Venlo heeft niet eens de moeite gedaan het landhuis te bezich tigen, waartoe de Bank hem per auto gratis in de gelegenheid wilde stellen, hij heeft de f 10.000 genomen. Wij vin den het best. Want als toppunt van royaliteit geeft de Bank het landhuis met de lijfrente van f 60.— per week nu 30 Oct a.s. als extra premie bij de laatst uitgekomen premie. Zij wil, dat de serie villa's en landhuizea die zij de laatste maanden heeft aangekocht, hun bestemming bereiken, d.w.z. bewoond worden door obligatiehouders in de Rotterdamsche Premieleening. En wan neer een gelukkige winnaar straks de schitterend mooie villa „Lucretia" mocht versmaden en de f 40.000 in contanten mocht kiezen, ook dèn, zoo fluisterde de Directie ons jn het oor, ook d&n zal de premie van meer dan f 150.000 villa met lijfrente wéér als extra premie worden beschikbaar gesteld. Zij wil nu eenmaal dat de door haar aange kochte en te bouwen vaste goederen worden betrokken door de gelukkige winnaars. Ik was te laat bij het koopen van een obligatie voor de vorige serie. Ik zal zorgen nu niet te laat te zijn. H. HENNING Jr. Volgestorte obligatiën met 15 kansen na toezending van postwissel groot 110,40. In 'I geheel 15010 premiën lei beloopa van meer dan ACHT TON GOUDS. BOOFDPREMIB la de Rollerdamscbe Premieleening 1920-21 dal gebouwd zal worden op zoojuist nangekochten gemeentegrond en zal bevatten vier kamers en suite, drie slaapkamers, badkamer, tuinkamer, keuken, HPI bijkeuken, enzomringd door tuin en boscb, gelegen aan den Soerenschenweg hoek Valkenberglaan met uitzicht op Valkenplein (midden in de bosschen) la Apeldoorn, benevens een ot naar keuze van den winnaar de Ie Kethel onmiddellijk bij het station oelegen RENTEN IERS WON ING, kadastraal bekend als Sectie B No. 1877 (dezer dagen gekocht voor Achllien Duizend gulden), benevens Indien de woning wordl genomen een ot de Ie Apeldoorn, aan de Bas Backerlaan 34, gelegen VILLA „MARIA", kadaslraal bekend als Seelie H 6776, welke villa dezer dagen werd gekochl voor chassis 12193, 4 cylinders, motor 32220, zes zitplaatsen, kleur rood, bekleedlno rood leder, 25 p.kr.. spiksplinternieuw ingevoerd 25 September 1920 langs Locbl, gekochl Ie Aken bij bel liliaal van Opel. Koopprijs I 8321.—, isvoerrecbl inbegrepen, benevens een Verder premiën van 125.000.—, 120 000,—. 115 000.—, 110.000.—, 15000.—, 14000 13000.—I 2000 11000.—, enz., enz., enz. Men vermelde op den postwissel: Ingevolge advertentie In SCHAGCR COURANT. Gelieve duidelijk naam ea adres op den poslwlssel Ie vermelden. Ook verkriiobaar bil M. ROGGEVEEN, Sigarenmagazijn, Boek Laan, en JAN BOON Jr„ Loet C 86 Is Schngen, TREKKING 30 OCTOBER a.s. UIT DE HAND TE KOOP) een Voorzien van brongas, groote boet, Vlizelberg, 2 H.A. zwaar bouw land en V, H.A. weiland, gelegen aan den Stoomweg, Anna Paulow- na. Te bevragen bij JOH.STROO- PER, 't Zand, (N..U.) TB KOOP legen billijken prijs met goede productiecijfers, afstam mende van den meermalen be kroonden 4-jarlgen stier „Meine" 3803 S. Adres: J. H.KöHNE.Jisper- weg, Heemster. TE.KOOP OF TE HUUR te zien bij Jn. DE WIT, Koedijk. gevraagd, bij de Wed. K. A. SCHENK, Buurt. Wieringèrwaard.

Schager Courant | 1920 | | pagina 4