DEMI-SAISOÜS - ULSTERS, JEKKERS - WINTERJASSEN, gemaakt ol naar maat. ZEEK MOOIE KEUZE. Kledingmagazijn HELDER. Gemengd Nieuws. Reclames. SLECHTE DAGEN. vangst en uitgaaf op f 136528, met een tekort op de exploitatie va" het bedrijf; gr°<K f 95448. Tot onderwijzeres aan ne 3e Gemeenteschool werd ten slotte benoemd mej f f M* -J, A, Groenensteajna 0EdeTW'j?ere3 te Haar'eck wissiNGm „Eensgezindheid", Dinsdagavond halfacht had de eerste der vier Nutsbijeenkoinsten in 't hotel Lont te Hippolytushoef plaats. De voorzitter, de heer L. Berg huis, heette ouae en nieuwe gasten hartelijk welkom, in 't bijzonder de sprekers en zangeressen, en verder den Edelachtb. Heer L. C. Kolff en echtgenoote, die voor 't eerst in ons midden waren. Voorz. herinnerde aan den tijd, vóór 20 jaren, dat burgemeester zeil voorzitter der vereeniging was, en vroeg zijn moreelen steun in dezen .Ook ons geacht eerelid, lis. Bax met mevr. werd hartelijk toegesproken. Daarna gat voorz. een duidelijk beeld wat na Maart in de vereeniging is geschied. Vervolgens trad voorz. op met -een voordrachtDia boer van Hobbema-state, die met aandacht en bij zondere stilte werd aangeboord. Hiet applaus, dat volg de, was wel verdiend. Hierna werden onder leiding van Mevr. de Wijn door een zestal dames een drietal zangstukjes uitste kend gezongen, nl. Corinthe I, vers 13; Sontagmorgen^ Liedeke der golven. De heer Windma trad nu op met een viertal verzen, oa. 't Lied van de Zee, en Afscheidsgroet aan 't Va derland, waarmede hij succes had. Vervolgens trad op de heer Ds. Bax met eenige zelfgemaakt producten, en van enderen, Deze voordrachteir waren meest van iuimigen kout. Zij vielen zeer in den smaak bij 't talrijk© publiek van dezen lsten Nutsavond. Mej. Aafje de Beurs zong nog een mooi liedje en hierna sloot voorz. met een hartelijk bedankje aan sprekers en zangeressen deze bijeenkomst. Het was een gezellig avondje. 21 Dec. a.s. is de tweede bijeenkomst WIER IN GEN. De visscherman D. Keijzer .Wz. te den Oever had bij 't houtlossen 'i ongeluk van de loopplank te vallen en in de Oeversche haven te geraken. Hij wist zelve naar den wal te .zwemmen en er uit te klimmen. Hij had zich niet bezeerd en kwam alzoo met den schrik en een nat pak er best af. WIER IN GEN. De jl. Dinsdag gehouden najaarsveemarkt leverde wei nig op. Geen vee, geen kooplieden, alzoo totaal geen belangstelling. ST. MAARTEN. Dinsdag had alhier in het lokaal van den heer Bar- ten aan de Slroet de verkooping plaats van een bur gerwoonhuis, aan de Stroet, benevens 48 snees bouw land, liggende in de Schagerwaard, afkomstig van de erven Groenveld, aldaar, ten overstaan van Notaris v. de Bergh te Schageu. Blooper werd van het huis en erf de heer S. Rus te Dirkshorn, voor f 2623 en van het perceel bouw land de heer D. Wit, te Groenveld, voor de som van t 2577.—. Tevens werd gepresenteerd een stuk bouwland, ter grootte van 22 snees, eigenaar de heer P. Rens, lig- fïnde onder de gemeente St. Maarten. Dit perceel, oewel eerst opgehouden, werd later verdocht aan den heer J. Bijpost, te St. Maarten, voor de som van f1100. CALLANTSOOG. Voor een eventueel te houden cursus voor volwassenen hebben zich reeds 33 personen aangemeld. De gemeen teraad moet nog besluiten, of de cursus al dan niet gegeven zal worden. VEENHUIZEN. Het herhalimg-sonderwljs is alhier Ibegomneai met een" jongen»- en een meisjesoursus. De eerste wondt bezocht door 5, de tweede door 6 leerlfijngen: BE VERPLICHTE LICHAMELIJKE ONTWIKKE LING. „De \elegr." weet een en ander te ontleenen aan de memorie van toelichting van den minister van Onder wijs op het te verwachten ontwerp van wet tot rege ling van de lichamelijke ontwikkeling van de rijpere mannelijke jeugd. Alle 'physiek geschikte jonge mannen van 15- tot J9-jarigen leeftijd zullen, -zoo zou o.m. 'in deze memo rie worden gezegd, bij de wet verplicht moeten wor den, lichamelijk zich te oefenen. Deze, bij voorkeur in de open lucht te houden oefeningen, zullen elk mi litair karakter missen. In het bijzonder treden lichte athletiek, springen, speerwerpen, hardloopen, vrije en orde-oefeningen., Zweedsche gymnastiek, wandel- en inarsch-oefeningen, alsmede de verschillende openlucht spelen op den voorgrond. Bij het bereiken van den mililieptichtigen leeftijd zijn dan, na de geregelde deel neming aan dergelijke oefeningen, alle gezonde Jonge mannen lichamelijk voorbereid voor den militairen dienst Intusschen zal, naar de plannen van den minister van Oorlog, slechts een gering deel van hen door loting worden aangewezen om bij het Leger te worden 'inger lijfd. Het contingent wordt belangrijk: beneden het thans beslaande gebracht De groote meerderheid blijft vrij. Het zal voldoende blijken, deze jongelui op eenvoudigs,, nader te ontwikkelen wijze de vereischte militaire be kwaamheden bij te brengen, om, mocht onverhoopt ons vaderland worden aangevallen, hen in korten tijd tot bruikbare soldaten te vormen. De uitwerking van de boven geschetste denkbeelden heeft de minister zich aldus gedacht, dat, zooveel mo gelijk, aansluiting wordt gezocht aan het bestaande. Wie lid is van een te goeder naam en faam bekende vereeniging, welke zich lichaamsoefening, als hier be- Van een vreemden mant Hoe komt het, dat har© gedachten telkens en telkens weer tot hem terugkeeren Dat zij zijn aangezicht steeds nog ziet, ofschoon zij de oogen ook sluit? Zij zal hem nooit weerzien in het leven, dat weel zij maar zij weet ook iets anders: dat zij hem niet zal vergeten. Het slaat vier uur op den kerktoren. Margareta richt zich vastbesloten op en grijpt naar mantel en hoed, steekt het lederen taschje, dat het geld voor haar uitzet beagt, hij zich en neemt den kleinen reiskoffer. Die is zoo licht Nog een afscheidsblik over het stille vertrek^. doet zij de deur open en daalt stil de trap at Om half vijf gaat de sneltrein, die haar in weinige uren naar het gewenschte doel zal brengen. Het station is niet ver, toch zijn hare la-achten niet toereikend om den koffer te dragen. Voi zoig en angst staat zij stil. op de leege straat en kijkt om zich heen, of geene menschenziel 'nadert om haar te helpen. Daar hoort zij het geratel van wielen. De melkwagen uit de melkinrichting der voorstad. Margareta kent den ouden man, die de teugels houdt Zij roept hem zij verzoekt. En weinige oogenblikken later is de kof fer opgeladen, zij zelve zit naast dan vriendelijken hel per en rijdt naar het station toe. In het oosten wordt de heuvel rood gekleurd. De nacht verdwijnt in den glans der overwinning gaat de zon op. Margareta keert naar met glimlachend, hoopvol vertrouwen, het gelaat toe maar haar ge leider schudt nadenkend het hoofd en zegt„Er han gen nog nevels voor wij zullen zien, of de zon ze verdrijft" ZESDE HOOFDSTUK. In het noordelijk Duitschland, dicht bij de kust van de Barnsteenzee ligt het kasteel Friberg. Dichte, overoude bosschen omgeven net, kleine me ren weerspiegelen het beeld van donkere, sombere den nen, en op stoute, stompe torens troont de eenzaam heid en staart met slaperigen blik over het verre, vlakke land, dat de uitgestrekte bezitting van den ma joraatsheer Doos van Thungen uitmaakt Vroeger woonden de baronnen als kleine koningen temidden van hunne uitgestrekte bezittingen, afgesneden van het verkeer met de buitenwereld, want de spoor weg doorsneed het land nog niet, en de naburige land goederen lagen zoo ver af, dat men ze bij de slechte, Onze KLEEDING Ie ANN^ PAULOWNA verkrijgbaar bij Firma H. STELLINGWtRFF, HEEREN MUDE-ARTIKELEN Firma A. SCHENK. doeld, voor oogen stelt, zal mits zekerheid bestaat, dat hij zich geregeld, ernstig oefent, niet nog verplicht be hoeven te worden aan andere oefeningen deel te ne men. Voor degenen, die niet in een dergelijk geval verkeeren, zal op terreinen of in lokaliteiten, van ge meentewege beschikbaar te stellen, onder burgerlijke leiders, dïe de minister van Onderwijs zal aanwijzen, geregeld geoefend worden. De kosten van terreinen, lokaliteiten, oefenmateriaal, enz., zullen voor drie vierden ten laste van 's lands schatkist komen; de kosten aan de leiding en het toe zicht verbonden, zijn geheel door het rijk te bestrijden. TREINBOTSING. Trein 28, de laatste trein uit Rotterdam, die te 12 uur 37 Woensdagnacht het Centraalstation te Amsterdam had moeten binnenkomen, is hij de Liedebrug, even voor het station Haarlem? op een goederentrein geloo- pen. Aan dezen Laatsten is veel materieele schade toe gebracht; zoo werden twee waggons, met haring gela den, nagenoeg versplinterd. De passogierstrein bleef on beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de reizigers van den Rolterdamschen trein kwa men bijna 2yg uur later in de hooxdslad dan zij hadden gedacht. De machinist van trein 28, aldus vernemen wij, was door een onveilig sein gereden, waarschijnlijk misleid door den zwaren mist. De goederentrein stond stil, gedeeltelijk op een wisselspoor, dat de hooidlijnen kruist. Trein 28 reed den goederentrein in de liank. De twee wagens, welke direct werden aangereden, werden groo- lendeeis verbrijzeld. Bovendien ontspoorden nog vijf goederenwagens. De beide hoofdlijnen waren versperd. Eén lijn kon echter betrekkelijk spoedig weer worden vrijgemaakt, zoodat in den loop van den nacht de treinen uit de richting Haarlem met enkele uren ver traging binnenkwamen. Trein 28 kreeg geen schade. De vernielde wagens van den goederentrein waren met haring geladen. In den vroegen morgen ondervond het treinverkeer nog veel vertraging, daar de verbinding Amsterdam Haarlem over één lijn moest worden onderhouden. De mist werkte daarbij bovendien zeer storend. Daar een gedeelte der treinen, die "uit Westelijke richting komen, doorrijden naar net Oosten, was ook het verkeer in de richting Hilversum eenigszins in de war. Ongeveer tien uur was het opruimingswerk bij Haarlem zoover gevorderd, dat ook het tweede spoor vrij was. Een uur later reden de treinen nog met een half uur vertraging. Geleidelijk werd tot de normale dienstre geling teruggekeerd. INBRAAK. In het huis aan den Amersfoortschen weg te Apel doorn, dat des zomers bewoond wordt door 'dr. J. M. G. Mouton, te 's Gravenhage, is in den nacht van Maandag op Dinsdag inbraak gepleegd. De dieven hebben zich door het inslaan van een ruit toegang verschaft en het geheele huis doorzocht Daar de villa thans niet bewoond wordt hebben zij dit onderzoek op hun ge mak gedaan blijkens het "feit, dat zij zich aati een oehoorlijke hoeveelheid spiritualiën, die zijVonden, ti, goed hebben gedaan. De dieven hebben alleen een kistje met zilveren en christoffel voorwerpen medegenomen. De Apeldoornscne recherche heeft bij een inval in een perceel aan de Alexandrinalaan thans een drietal verdachten gearresteerd. Bij de huiszoeking werd het kistje met de vermiste zilveren voorwerpen gevonden. De gearresteerden blijven niettegenstaande dit ontkennen. Vier weken geloden is in dezelfde villa ingebroken, waarbij toen alleen maar eenige dekens zijn ontvreemd. TENTOONSTELLING VAN NEDERLANDSCH F-OKVEE. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal, tijdens de Vijfde Nederlandsche Jaarbeurs; op 7, 8 en 9 Sep tember 1921 te Utrecht, gehouden worden eene tentoon stelling van Nederlands ch fokvee, uitgaande van de .ver- eenigingen. „Het Nederlandsch Rundveestamhoek" en „Het rriesche Rundveestamboek". dikwijls onbegaanbare wegen slechts zelden en dan nog slechts met groote moeite kon bereiken. Toen voor eenige jaren 'eichter eene locaalspoor werd aangelegd, bracht de oude heer van Friberg het zoo ver, dat zijn slot eene halte in het bosch kreeg en nu kon men met de aangename mogelijkheid rekening houden, binnen een uur m de naastbij gelegen provinciestad te komen, welke echter voor het verkeer ook zoo goed als niets aanbood, daar hare muren niet eens militairen herbergden. Evenwel was het uit een landhuishoudkun de oogpunt van groot voordeel en ofschoon men zich ook in het stille, zoer vuile Trinowo niet bijzonder goed kon amuseeren, toch was het stadje (bij bijzondere gelegenheden de verzamelplaats voor de goederenbe- zitters uit den omtrek en bood het door zijn zomerthea- ter of door een winterconcert, hetwelk doorreizende artisten gaven, eenige afwisseling aan. De bejaarde baron Doos van Thungen, die sedert lange jaren het kasteel Friberg had bewoond, had niet veei waarde aan verstrooiing gehecht Hij leefde met zijne steeds sukkelende vrouw m kinderloozen echt en was een ongenaakbaar, knorrig oud man, wien het leven van zijne jeugd af de liefste wenschen nad ontzegd, dien het arm aan liefde en geluk had gelaten, ofschoon het hem de feudale, prachtige bezitting als eene zeld zame parel in den schoot had geworpen. Zoo was baron George een stil, gesloten man gewor den .die zich van de wereld, welke hem zoo weinig meer bevredigde, achter de sterke muren van zijn slot terugtrok en nog slechts belangstelling voor zijne boe ken had „de trouwste en onzelfzuchligste vrienden" zooals hij zeide, „welke alleen in slaat zijn, voor de'verbeelding het verloren paradijs van geloof, liefde en trouw opnieuw te ontsluiten. Hel beheer van het goed interesseerde hem niet. „Voor wien'zal ik arbei den en mijn best doen?" mokte hij; „een zoon bezit ik niet, mijn erfgenaam ken ik niet wat kan het mij schelen.' Niettemin wees hij elke poging zijner nicht,-om hem den toekomstigen bezitter van Friberg voor te stellen, even onvriendelijk als eigenzinnig af. „De jongen is mij onverschillig," antwoordde hij op zijne barsche wij ze de moeder van den jongen Maurus, „waarom eene comedie van familiegenegenheid op te voeren? Ik zie in uw zoon alleen een mensch, die ongeduldig op mijn dood wacht." Wat was tegen zulk eene vijandigheid te doen? Ba ron Georg was te zeer verbitterd en gunde zijne nicht, die weduwe was, niet dat, wat hem zeiven zoo wreed ontzegd was een zoon. Gelukkig was het bestuur van de groote bezitting KG SWINEY. Uit Dublin, 27 October. Grifflth, do „waarne mende president" van ds „Icriche republiek", neeft een proclamatie uitgevaardigd, hij welke Vriidag, dc dag van de aankomst van Mc Swiney's stoffelijk overschot in Ierland, als een dag van nalionalen rouw zal be schouwd worden. Bij de tijkschouwing van Mc. Swiney heeft de dokter verklaard, dat hij zijn patiënt telkens wanneer hii be wusteloos of half bewusteloos was, voedsel had ge geven. Dc lijkschouwer: Was u daartoe verplicht? Ja .En ik heb, hem gezegd, dat ik dat doen zou. Hij werd gevoed met geschikt voedsel en nam er een flinke hoeveelheid van en ging tamelijk goed vooruit Naar mijn mecning was ac doodsoorzaak hartverlamming, volgende op scheurbuik, welke te wijten was aan uit putting door voedselontnouding. Verder verklaarde de dokter dat hij Mc. Swiney en zijn vrou w meegedeeld had, dat h ij hem voeden zou telkens wanneer hij bewusteloos was of wanneer hij zijn wilskracht niet kon laten gelden cn niet kon te genstreven. Dat was zijn plicht als dokter cn dat dit zijn plicht was, had ook Mc. Swinev toegegeven. Mc. Donell, de advokaat van ac familie, vroeg Vond hij goed dat u hem voedde? De dokter: Hij gaf toe, dat het de juiste Handelwijze voor mij als dokter was. Ik moet eraan toevoe gen, dat hij mij zeide, dat hij wanneer hij weer bij kwam, weer voedsel zou weigeren, maar nij gaf toe, dat het mijn plicht als dokter was, om zoo te doen. Hij gaf niet toe, dat hij voedsel zou nemen, maar gaf Ipe dat hel mijn plicht was. Uit Londen, 28 October. Er hebben zich van daag te Londen merkwaardige tooneelen voorgedaan bij den uitvaartdienst voor Mc. Swiney. De katholiekie kerk van St. George was met een dicht gehoor bezet; duizenden moesten buiten blijven. Na den dienst werd het lijk naar het station van Euston overgebracht. Aartsbisschop Mannix ging aan het hoofd van den ge weldigen stoet, waarin Sinn Feinvlaggen werden mee gedragen. Verscheidene honderden priesters, die gebe den prevelden gingen achter den lijkwagen. Een groote menigte sloeg net voorbijtrekken van den stoet gade. Alles verliep in de beste orde. DE DREIGENDE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Uit Londen, 28 October. De Times verneemt uil Abo: Te Moskou is den strengen staat van beleg afgekondigd uit vrees voor een tegen-revolutie. De voedseltoestand is verschrikkelijk. Lenin zegt in 'de Prawda: De voedseltoestand was nimmer zoo moei lijk. Zoo noodig moet er krachtig tegen de weerspan nige boeren worden opgetreden. De Times verneemt uit Kowno, dat de sowjet-dele- oatie in Litauen haastig teruggekeerd is naar Rus land, klaarblijkelijk in verwachting van ophanden zijnde gebeurtenissen. DE TOESTAND IN RUSLAND. Gedurende hun laatste offensief ontdekten de troejpen van -Wrangel een groot aantal vluchtelingen, zelfs uit verre streken van Rusland. Er waren er die van dui zenden mijlen ver kwamen. Het waren allen menschen, die voor den honger op de vlucht gegaan waren. De schrik voor den honger is op het oogenblik in geheel Rusland nog veel groot? rdan die voor de roode terreur zegt de DéUy News. ZOU HET WAAR ZIJN? De geruchten, cLait het sovjetbewind op instorten zou staian, houden aan. Nu verneemt Berlingisike Ti- dende van1 Kopenhagen weer uit Kofno, dat men in de eerstkomende dagen' iginoote politieke gebeurte nissen te Moskou en St. iPetersburg mag verwachten. Lenin's val zou aanstaande zijn. MIJNWERKERSSTAKING. Een nieuw referendum. Officieel wordt medegedeeld, dat de voorwaarden tot oplossing van de staking in de steenkoolindustrie zul len worden onderworpen aan een referendum 'onder de mijnwerkers. r Het door het bestuur der Britsche mijnwerkers aan vaarde regeeringsvoorstel, dat aan een referendum zól worden onderworpen, kent den mijnwerkers onmiddel lijk de gevraagde loonsverhooging toe. De loonsver- hoogingen zullen van 3 Januari af worden vastgesteld in verband met de productie. vBlijkens dc officieele inededeeling, door Downing Street üitgegeven, hebben de mijnwerkers, na een langdurige conferentie tusschen de ministers en het bestuur der mijnwerkers, de regeeringsvoorwaarden aanvaar* en be sloten ze bij de arbeiders aan te hevelen. Er zal dadelijk een referendum over worden gehouden. Hodges. 6e secretaris der mijnwerkers, verklaarde, dat het. bestuur de aanneming der voorwaarden aan beval als ti.jdelijken maatregel tot den landclijken loon- raad zou zijn ingesteld. De voorwaarden zijn in het kort de volgende: De mijnwerkers en de mijneigenaars verbinden zich plechtig, om zooveel mogelijk samen te werken ter verkrijging oener grooterc productie. Er zullen met dit doel districts-commissics cn een com missie voor het geheele land worden ingesteld. Er zal een stelsel tot regeling der loonen worden voorbereid! waarbij rekening worat gehouden met do Minsten en de extra-winsten. In afwachting van de voorbereiding van dil stelsel zullen de loonen worden verhoogd met 2 s., 1 s. en 9 d., al naar den leeftijd. De loons- verhoogingen zullen van 3 Januari af automatisch wor den vastgesteld in verband met de resultaten van de in trouwe ,en veilige haudery, zoo Jat do toestanden zeer geregeld en gunstig waren, toen baron Georg ta melijk onverwacht aan eene. longontsteking stierf. Zijne nicht, de moeder van den iegenwoordigen ei genaar van Friberg, was eveneens aan eene langdu rige ziekte overleden en Maurus stond als jong ulanen- officier in de residentie; hij was zoo mot hart en ziel soldaat, dat hij nog geen lust had, zich nu reeds in de eenzaamheid van .het oude slot te begraven. Hij wist, dat het landgoed in goede handen was, tiet het bestuur er van geheel blijven als vroeger en kwam slechts gedurende drie dagen naar Friberg om zich aan zijne beambten als de nieuwe heer en eigenaar te vertoonen en eenige formaliteiten te vervullen. Zijne tante kreeg hij niet te zien. De zieke was door den dood van haren echtgenoot diep getroffen en meer lijdend dan ooit, zij mocht 'het bea niet verlaten en liet door hare kamenier aan haar neef het verzoek overbrengen, of de jonge heer zoo goed zou willen zijn den laaLsten wil van den overledene te eerbiedigen. Deze laatste wil was in een brief aan Maurus bij het testament gevoegd. De overledene uitte hierin den wensch, bij de over vloedige ruimte van het slot zijne echtgenoot© hare vertrekken levenslang als weduwenverblijf te laten be wonen, daar zij te ziek was. om nog eene verandering van woning te kunnen verdragen. Maurus schreef een zeer hartelijken en ridderlijken brief aan de onbekende tante, waarin hij haar zijnë warme deelneming betuigde en haar verzekerde, dat hij het zich tót bijzondere eer en vreugde zou rekenen, als zijne tante ook verder op het kasteel wildé blijven en geheel zooals tot nu toe als meesteres daar wilde regeering. Hij zelf dacht voorloopig nog aan den dienst trouw te blijven, en mocht hij ook later eens eene jonge vrouw naar Friberg voeren, dan zou daardoor de stilte cn rust der geëerde tante niet worden gestoord. De zieke las den brief onder tranen. Hoe gaarne zou zij den schrijver de hand daarvoor gedrukt en hem kennen geleerd hebben want zij hoorde van alle kanten slechts de beste en waardecrendste woor den over den jongen officier, die de belichaming van alle beminnelijkheid en edele mannelijkheid zou zijn. De kamenier beschreef hem als een slanken man van hoge gestalte, met ernstige, maar zeer 'sympathieke gelaatstrekken, met blond haar en donkerblauwe oogen, voor zijne jaren opvallend gezet en van voorname terughouding, welke echter niet in het minst stijf of hoogmoedig werkte. „Nu zoo God hiet wfl, beleef ik 'net nog hem rijf weken loopende tot 18 December, en vervolgens maandelijks. De te Londen gehouden conferentie der besturen van alle vakvereenjgingen werd he len gesloten, nadat de mcdedeeling van Tlodge* inzake den afloop der on derhandelingen" met toejuichingen was ontvangen, er. een motie was aangenomen 'waarin de m vin werk er» met hun overwinning werden gelukgewenscht. EEN MEERSCHUIME PUP VOOR HET LAGER HUIS. De „Times" meldt, dat een merkwaardige meerschuim- pijp ten geschenke is gegeven aan dc rookkamer van het Lagerhuis en daar juist geplaatst is. Op den voorkant er van js gesneden het Koninklijk wapen, en aan den achterkant zijn 'eenige figuren afgebeeld. Dc voornaamste daaronder is Koningin Victiyia, gezeten op tiaar troon. Aan haar, zijden ziot men de figuren, voorstellende Frankrijk en Duitschland, laatstgenoemde houdende een ontbloot zwaard. Verder ziel men. uitgeheeld een aantal bekende Engelsche staatslieden een er van schijnt Glad- stone te zijn, blijkbaar de Koningin toesprekende in naam van Napoleun III, die in wanhopigen toes'taiwl achter hem zit. Do hertog van Argyll en John Bright zijn ook te herkennen. Op oen zilveren plaatje wordt vermeld dat dit is de vredespijp 1870--71, aan do rookzaal van het Lagerhuis in Juli 1920 geschonken door Alan F. Hooke. De waarde wordt geschat op 400 p.st., maar de herkomst der pijp Is niet bekend. De slechte dagien zijn! die vvaarniee, voor den zieke die de griep iof de lintfluen'Zia gehad heeft, de beterschap aanvangt- De zieke is cLan uitgeput en vaan streek, hij, heeft alle krachten vam weerstand die zijn Ibloedi hevalte opgebruikt, om, zou men kunnen zeggen, d'e koorts te nekken en dat arme bloed, diat zooveel te lijden heeft gehad, is veel te zwak om Ide Levensfamotiee te verzekeren. Dan moet men er niet op rekenen dat het met de herstelling heel spoedig zal gaan. Bovendien is het gevaarlijk in dien toestand) te blijven. Wat dan te doen? Afwachten? Neten! M!en moet doen zoo- als dit nuttig is in alle omstandigheden. Indien gij appelen anooddg hebt, gaat gij dn den vruchten winkel appeeleni konpen. Indien gij bloed1 noodig heibit, gaat igij maar den' apotheker en koopt daar 'bloed, dat is te zeggen iPink Pillen, die rijk en zuiver bloed geven met iedere pil. De herstelling duurt niet lang «zoodra gij die Pink Pillen' gaat gebruiken. Leest daarover icenl® wat Mej. HéléNCE SGHWEI- ZER, Ommin de Rochte 2 ie Gcmeve (Zwitserland) onlang® schreef: .4 vi Mej. SWEIiZIEIR, „Ten gevolge van teen aanval van 'griep hen ih in een ernstigen ataiat van bloedarmoede gebleven. Ik had zoowel die 'eetlust als den slaap verloren en was erg bleek. Mijne belenen wilden mij niet. meer dragen. Daar ik ondanks alles toch mijn huiswerk moest doen en geen rulst op het land! kon gaan namen1, vroeg iik mij af hoe ik wel uit dien moeilij ken toestand zoiu kunnen geraken. Een geneesheer, •raadde mij itoem d!e Pink Pillen te nomen. Ik heb de Pink Pillen genomen en onmid- deilijk gevoelde ik mij beter. Ik «kreeg opnieuw eetlust»eh ging weer met ijver aan mijn werk. Ik Iberi' met de behandeling voortgegaan -en, heb mijne 'goede gezondheid' van vroeger weergekregen. De Pink Pillen: zijn, door hunne werking op het bloed en op die zenuwen, onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeen© zwakte, mamgkwa len, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, verschietende pijnlen, meurasflihjeniie: De Pink Pillen worden verkocht f 1.75 de do*-« en f9.de zes doozen aan: het hoofddepAt: Nas-' san kade 314, te Amsterdam en hij alle goede apothekers en drogisten. Eischt Hollandsche gebruiksaanwijzing en strook je Nassaukade 314. eens te leeren kennen, hij zal nier toch dikwijls inoe fen zijn," zeide Mevrouw Alma op haar klagenden, schreienden toon, en niet waar, lieve Buschmann zoolang zal de Barmhartige mij nog wel "bij u laten?" „Natuurlijk, mevrouw de barones nog veel langer. Nu wordt het immers van dag tot dag beter." Dat was de troost, aan welken de oude vrouw Teeds sedert lange jaren met hetzelfde angstige vorschen en hetzelfde ver trouwen geloofde. De nieuwe eigenaar was afgereisd, en voor de we duwe van zijn voorganger was liet nu nog veel een zamer en treuriger dan te voren. Vroeger had haar echtgenoot menig uur naast haar rustbed zitten voorle zen, dat' kon echter noch juffrouw Buschmann noch de huishoudster, noch een ander wezen in het slot en de oogen van de zieke waren niet sterk genoeg veel en aanhoudend te lezen. Er was nu ook een einde ge-, komen aan het kaart-, schaak- en damspel, de barones Alma weende iederen dag troosteloozer in haar. kan ten zakdoek en jammerde om den gestorvene, zonder wiens oppassing en verzorging zij werkelijk niet meer kon leven. Juffrouw Buschmann en do dokter fluisterdensa men en chsudden bedenkelijk het hoofd en toen ging de dokter naast zijne patiënte zitten, drukte den knop van den ouderwetschen rieten stok tegen zijne kin en zeide: „Zoo gaat het niet langer, mevrouw de barones. Gij hebt gezelschap noodig, liet een of andere jonge, frissche persoontje, dat u afleidt en opvroolijkt." „Eene juffrouw van gezelschap? Eene vreemde hier in huis?" riep mevrouw Alma verschrikt uit „O, nooit, beste dokter waar denkt gij aan." Juffrouw Buschmann trad vastbesloten nader. „En waarom niet, genadige vrouw? Vroeger was het immers alleen de baron, die geene onbekende gezichten om zich heen duldde en beweerde, dat zulke vreemde dames hem hinderden. Maar nu vervalt die reden toch en ons allen zou zulk eene aardige, opgewekte, jonge dame, die leven en vroolijkheid in aeze sombere kamers zou brengen, zeer welkom zijn. Zij zou kunnen musiceeren, voorlezen, dammen kortom alles, wït noodig is .om u gezellig bezig te houden." „Eene vreemde. Maar tievc Buschmann, hoe zou ik alle tradities, alle wenschen en vooroordeelen van mijn dierbaren Georg zoo omverstooten. Dat zou slecht wezen," en de oude vrouw drukte opnieuw den zakdoek tegen dc oogen en weende reeds weer. De dokter en dc kamenier wisselden een snellen blik van verstandhouding. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 6