Centraal Drogist GROOTSTE SPECIAALHUIS IN VEEGENEESMIDDELEN. REGELS WEG. tien Burgerwoonhuis, Haver- en Tarwestroo, een is Boerenknechtgevraagd Ontwikkeld MEISJE Centraal Drogist „HET GROENE KRUIS", Hoogzijde, E11, Schagen. een Dienstbode, Algemeens Vergadering op Maandag 3 lanuari 1921, Breukbanden weienbouwland hulp In de huishouding, HOOGZIJDE E 27 SCHAGEN. Zooals bokend hebben wij alle geneesmiddelen steeds in ruimen frisschen voorraad en kunnen wij deze onmiddellijk op aanYrage leveren. Phosphorzure Voederkalk, Reclames. Goede gewoonten, goede gezondheid. Gemengd Nieuws. Ned. Ver. tol Atsch. van Alcoh. Ur. te Breezand, Ds.B. Boers v. Roordahnlznm. Afdceliiig Schagen fit Onti«Uvkeu Ned. Bond van Schoenmakers Winkeliers, een 3'|2-jarige Yosbles Hengst, een tijdelijke Toer bieten en Paarden boonenstroo. VOOR DEN xin. Contractant voor de alleenverkoop der geneesmiddelen van Laboratorium f/De Denneboom", onder veearts S. Goldsmit; Nationaal Chemische Fabrieken v Delft", onder veearts G. H. •Hommels; Homoepatische diergeneesmiddelen van Wilmar Schwabe, en vele andere le klas huizen. Speciaal voor dezen tijd vestigen wi| Uwe aandacht op de volgende middelen, (voor 4 de bljvoedering bi| uitnemendheid voor alle rundvee, paarden, schapen, pluimvee, enz. Uit den aard der zaak zijn YEEGENEESMIDDELEN de ar tikelen van VERTROUWEN. V ior Wieringen vertegenw. door Herm. Dijkshoorn, v. Anna Panlowna doorA. Dekker Jzn. dagen f» twr wMr hdMaa «mwpraten !n tonics» gevaar verkeerd. DE VERDWENEN BANKBILJETTEN. Na een langdurig onderzoek heeft de Amhemschle recherche tot klaarheid gebracht de verdwijning van een pakket inhoudiende f 10.000 aan bankbiljetten, dat in September aan het Spoorwegkantoor to Arnhem werd vermist. Van de verduistering werd verdacht een bestel ler, die in den nacht van de vermissing had dienst ge daan. Te 's Gravenhage is nu bij huiszoeking in de wo ning van zijn gehuwde zuster f 6980 teruggevonden. De brievenbesteller, een broer van hem, zijn zuster en zijn zwager, zijn gearresteerd; BOYCOT VAN ZUID-HOLLAND? Uit Utrecht, 29 Dec. Hedenmorgen werd de alge- meene vergadering van den Bond van Nederlandsehie Onderwijzers voortgezet met een huishoudelijke zitting, waarin, naar wij vernemen, een voorstel-Den Haag., ver worpen werd, luidende: De algemeene vergadering, enz., van oordeel, dat in de nieuwe saiarisaclie ook gebruik gemaakt zal moe ten worden van het middelde staking, draagt het hoofd bestuur do afdeelingsbestüren en de redactie wan „De Bode" op daarvoor de noodige propaganda onder de leden te voeren en bij de leden de stakingsgezindheid aan te wakkeren. Aangenomen werd echter een motie, waarin de mo gelijkheid van staking als actiemiddeL wordt uitgedrukt en waarin het hoofdbestuur wordt opgedragen i nverband daarmede de noodige maatregelen te treffen. Zijn wij juist ingelicht, dan is in de huishoudelijke middagver gadering een voorstel van het Hoofdbestuur aangenomen, waarbij de vergadering aan het Hoofdbestuur opdroeg aan het salariscomité te adviseeren de opleiding te beperken en een der provincies, bij voorkeur Zuidholland, te boy cotten. Tel. DE MALAISE IN DE SIGARENINDUSTRIE. Best, 28 Dec. Ook hier heerscht momenteel ma laise in de sigarenindustrie. Op de sigarenfabriek der firma van Gemert zijn nagenoeg alle arbeiders ontsla- gen terwijl do fabriek van den heer van Loosdrecht a.s. Za terdag geheel stilgelegd wordt Weert, 28 Dec. Wegens slapte in de industrie zijn de sigarenfabrieken van Jac. Poulussen en H. Geene geheel stopgezet. 1 Zwolle ,28 Dec. Het personeel aan de sigarenfabriek van den heer F. Smit alnier, wordt aan het einde der week voor het grootste deel ontslagen. Reeds vroeger was een aeel naar huis gezonden. DE ONVEILIGHEID AAN DE GRENS. Uit Kerkrade, 29 Dec. Zoo langzamerhand wordt deze gemeente een Dorado voor inbrekers. Haast iede- ren nacht worden één of meer inbraken gepleegd, men- schen ,die laat huiswaarts keeren. worden meestal van hun hebben en. houden beroofd. De samenwerking tusschen Nederlandsche en Duit- sche politie is „best", doch zij hebben hier wegens de ligging der grens, een moeilijke taak. Den len Kerstdag werd 's avonds tus3chen 710 uur op twee plaatsen inbraak gepleegd, waarbij een groote som geld werd gestolen. Ook wordt hier groote handel gedreven in valsche 50 Mark-biljetten, die van de echte haast niet zijn te onderscheiden. Dit alles heeft de politie aanleiding ge geven, om in samenwerking met haar Duitsche collega's adgelijks Razzia's tja houden, waarbij iedere verdachte wordt gearresteerd. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Bij het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp be treffende de verhooging van de begrooting van uitgaven van het Zuiderzeefonds voor 1919 weixl door enkele le den de meening uitgesproken, dat met het oog op den verhoogden rentestandaard het noodzakelijk zal zijn om de stortingen in het Zuiderzeefonds aanzienlijk te ver- hoogen .Men vroeg hoe de minister hierover denkt Voorts werd gewezen op de dpor mr. dr. Ant van Gijn gepubliceerde berekening, volgens welke op de droogmaking der Zuiderzee een verlies zal worden ge leden van bijna een milliard. Men vroeg den minister ook op dit punt naar zijn meening. Voor het geval de droog making inderdaad een zoo aanzienlijk verlies staat op te leveren, achtten enkele leden het raadzaam met het werk niiet verder voort te gaan, althans niet verder dan nodig is, om te voorkomen, dat door uitstel schade wordt toegebracht aan de reeds uitgevoerde werken. DOODGEDRUKT. Gisterochtend zou men bij de firma S. B., aan de Laan van Meerdervoort te 's Gravenhage, een piano op een wagen zetten. Het instrument glipte uit en een. besteller van Van Gend en Loos geraakte er onder, zoodat hij doodgedrukt werd. EEN BELANGRIJKE MEDEDEELING. Bij de behandeling der wetsontwerpen uitbreiding gemeentelijk belastinggebied in de Eerste Kamer deelde minister De Vries mede, dat er een wetsontwerp gereed is, om van de crediet-instelling der Vereeniging wan Nederlandsche Gemeenten een solide centrale bankinstel ling te maken, ten einde den gemeenten geld te ver schaffen. Gevolg daarvan zal natuurlijk moeten zijn, dat die credietinstelling controle oefent op de gestie van de gemeenten en het doel beoordeelt, waarvoor de gelden worden gevraagd. Een minder goede gezondheid komt zelden zon der oorzaak. 'Personen, die te veel eten, zich over werken, te veel rooken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig nrinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters als zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij verzwakken bij overspan ning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratig onvolkomen en blijft het schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht, ont steking van de nieren oi blaas, rheumatische pijnen en zenuwachtigheid. Goede gewoonten verschaffen een goede ge zondheid door afvoer van het urinezuur en ver lichting van de taak der nieren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hierin biistaanzij ver sterken zwakke nieren, lenigen de [urinekanalen èn regelen de blaas. Zij slagen zelfs In gevorderde gevallen van nierwaterzucht, rgeumatiek, steen en dergelijke urine-kwalen. .Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zich zelf een goede gewoontegij kunt geen verstan diger begin maken dan met dit speciale nier geneesmiddel. Te Schagen verbrijgbaar bij Gebr. Rotgans, h f 1.75 per doos. Drie dagen zonder kranien. Engeland is drie dagen zonder kranten geweest, iets wat sedert de dagen van Charles Dickens niet meer was voorgekomen. En daardoor hebben de meeste menschen pas gemerkt hoe moeilijk ze hun kranten konden missen. Dat den eersten Kerstdag geen bladen verschenen was niet nieuw, wel ech ter voor „Boxing Day", den tweeden dag. Doch het groote publ' V te hoe lastig ze konden afpand 'doen van hun dagblad» lectuur, toen ook Maandag, een „Bank Hollday" de persen niet draaiden. Journalisten, die op straat liepen, werden aanhoudend door kennissen aan geklampt met de vraag of ze hun niets konden vertellen. „Het is zoo vreemd'.', zei één der op nieuws-belusten. „De Tower kan wel ingestort zijn, Amerika is misschien in oorlog of Charlie Chaplin kan wel dood zijn." En de journalisten die thuis gebleven wasen, werden voortdurend opgebeld. Het ergst gedupeerd waren de voetbal-enthousi asten en zij die belang in de races stellen, omdat hun krant hen in den steek liet en zij geen uit slagen te weten konden komen. Ondernemende jongelieden hadden die echter toch weten op te diepen ;en hadden een lijst gemaakt, die iedereen voor twee stuivers mocht inzien. Daarmee posteer den zij zich op drukke punten; ze schijnen goede zaken gemaakt te hebben. De „Daily Mail" «jeeft de volgende aangrijpende beschrijving van "het krantenlooze Londen op Maandagmorgen vaders hadden vergeten hoe laat de wedrennen te Kempton Park begonnen, doch ters wisten niet zeker of er een matinée in het Coliseum was en zoons waren razend dat ze er maar niet achter konden komen wat voor voetbal wedstrijden er gehouden zouden worden. Ten slotte begon een koortsachtig gezoek naar de laatst verschenen krant, een avondblad van Vrijdag. Maar ook daarmee hffeld men al weer gauw op, omdat vader zich herinnerde dat hij het in den trein had laten liggen. Muilerll Ie Moskou. Verscheidene eenheden van het roode garnizoen t'ï Moskou zijn aan het muiten geslagen en heb ben zich meester gemaakt van een artilleriepark. De communistische troepen hebben de beweging onderdrukt en de opstandelingen ontwapend. Vooral het vijfde en zevende regiment van de sovjetisti- sche infanterie-divisie hebben dooden en gewon den te betreuren. De cavalerie-troepen bewaken de toegangen tot Moskou. De werkeloosheid in de Yer. Sfalen. Uit LONDEN, 29 Dec. Naar de Daily Telegraph uit New-York verneemt, hebben de vakbonden aldaar het aantal arbeiders in de Ver. Staten, die thans zonder werk zijn op ten naasten bij 2l/a mil- lioen geschat, het aantal neemt nog toe. Hef spookfe. Robert Wright, een boer in ruste, vroeg aan den rechter te Stanted (Essex) dezer dagen hem ver gunning te geven om bezit te nemen van een huis van hem te Henham, aangezien het in zijn tegen woordige huis spookte. Hij beschreef hoe hij en zijn vrouw 's nacnts wakker geworden waren door de verschijning van een vreemden man, die'niets dan hemd, broek en bretels aan had. Het spook riep herhaaldelijk „Moeder 1" en verdween toen. Later had hij het spook nog eens gezien, gehurkt in een hoek op het portaal bij de trap. Hij en zijn vrouw waren zoo geschrokken, dat hun gezond heid eronder leed. De rechter verleende de gevraagde vergunning. Loonsverlaging. Uit Swansea, 22 Dec. Als het resultaat van een overeenkomst tusschen de werkgevers en de ar beiders in de plaatijzerindustrie in Wales, waarin 27000 arbeiders werkzaam zijn, zullen de loonen met bijna 30 pCt. worden verlaagd, tengevolge van de verandering in den verkoopsprijs van de stalen staven, waarvan stalen platen worden gemaakt. Bedrog op groui» schaal Uit Dusseldorf, 2- Dec. De politie te Emmerik is op het spoor gekomen van uitgebreide bedrie gerijen, waardoor het legerbestuur voor millioenen is benadeeld. Aanzienlijke bestellingen, c.a. 50 mil- lioen mark beloopende, werden voor het leger §edaan en in rekening gebracht. Deze orders leken gefingeerd. Ook te Berlijn zijn vele per sonen gearresteerd. Eenige militairen van hoogen rang moeten bij de zaak betrokken zijn. De hoofd schuldige, de directeur van een houthandel te Essen, had zich hierbij een vermogen van 45 millioen weten te verwerven. Hevige storm in Spanje. Uit Oviedo, 28 Dec. Een hevige storm heeft in de provincie gewoed, waardoor aan de bosschen en den oogst enorme schade is toegebracht. Drie dorpen en tal van boerderijen zijn volkomen ver nietigd. De werkloosheid te Berlijn. Het getal werkloozen te Berlijn is van 40.000 in November gestegen tot 51.000 tegen Kerstmis. Daaronder zij n 23.500 metaalbewerkers. De omkeer in Griekenland. De correspondent van het Berliner Tageblatt seint, dat de bevolking van de Grieksche hoofd stad nog steeds in een vreugderoes leelt. Een week is de koning nu reeds in de stad terug en nog is Athene eiken avond schitterend verlicht. Groote optochten trekken door de straten en langs het koninklijk paleis. Werklieden houden vader landslievende toespraken. Den heelen dag wordt het koninklijk lied gezongen. Voortdurend weer- k inkt de karakteristieke uitroep: Wij willen hem 1 Wij hebben hem. Terwijl het volk feest viert beschouwen de politici de politiek der entente. De aanhangers van Veni- z-plós zien de toekomst erg duister in. Zij vreezen een breuk met de entente en het verval van Griekenland. De tegenwoordige re giering meent echter, dat de entente, ot zij wil of met, uit eigenbelang gedwongen zal zijn om Grie kenland te steunen. BEDORVEN BOTER. De „Reichsstelle fur Speisefette", die lang niet meer zooveel te doen heeft als vroeger, sedert de rantsoenee ring van margarine is opgeheven en kaas in elke hoe veelheid uit het buitenland ingevoerd mag worden, kocht exikele maanden geleden in Denemarken en Nederland gsoote quantiteiten boter voor den prijs van 32 tot 34 mark het pond. Honderdduizend centenaar werden be waard in de koelhuizen to Leipzig. De „Reichsstellie" liet dezen koop niet afsluiten door vaklieden, die" reeds daartegen hadden gewaarschuwd, doch door de eigen bemiddelaars. Onlangs moest de boter van Leipzig naar Berlijn worden gezonden, waar ze noodig was voor de verdeeling op de kaarten. Toen de vaten geopend wer- d ;n, ontdekte men, dat de boter bedekt was met een handbreedte schimmel, De handelaars weigerden natuur lik deze volkomen bedorven boter aan te nemen. Het verlies op deze zending alleen wordt geraamd op tien millioen mark i r-. iliïeï frrtit^n De Afd. ANNA PAULOWNA geeft •p 6 Jan. '21 in het Evangelisatie- gebouw een propaganda-avond met licht beelden, waarbij de Zangvereeni- ging „De Lofstem" haar welwil lende medewerking zal verleenen. Voor kinderen te 5 uur (licht beelden met bespreking) entrée 10 ets, voor volwassenen te half 8, entrée 25 ets, vrouwen lfc ets. Donateurs en leden vrij. SPREKER Niemand verzuime deze zeldzame gelegenheid. Zegt het voort 1 HET BESTUUR GEVRAAGD, zoo spoedig mo lijk: Lefst boven 25 jaar, voor huise lijke bezigheden en gezelschap, bij Mej. de Wed. A. WAIBOER, Laagzijde, Schagen. UIT DE HAND TE KOOP: niet voor- en achterkamer, gang en keuken, bergplaats, bak en put. Staande te 't Zand, Zijpe. Te be vragen bij P. RUIS, 't Zand. bil den Heer ZWAAG, N.-Holl. Kolllehuis, nam 2 uur. Collega's loonl Uw belangstelling. het bestuur. mei en zonder Veer In elke gewenschle maal. Verkrijgbaar bij: C. ROGGEVEEN Cz., Hoogzijde 26, Schngen. TE KOOPl Oldenburger, extra mak. Adres: M. W. JIMMINK, Koegras. TE KOOP: afgehaald f 25 en f24 per 1000 K.G. Kan ook bezorgd worden. Adres: D. MOLENAAR, v.h.Jb. Vetman, Groetpolder, Winkel. TE KOOP, wegens ziekte i met winkel en werkplaats, voor elk bedrijf geschikt. Te bevragen bij J. BOS, Meubel maker. Roggeveenstr. Schagen. TE KOOP: 4.42 H.A. gelegen aan den Walingsweg. Te bevragen bij J, A. BAKKER, Wieringerwaard. tegtn 2 Februari a.s., bij A. GEEL, Groeneweg, Schagen. Terstond gevraagd wegens ziekte der vrouw: bij V. RAA, Aartswoud. zoekt passende betrekking, ook genegen in de huish., winkel of iets dergelijks. Brieven adres hulppostkantoor te Petten. TE KOOP: P. J. VISSCHER, Wieringerwaard. Wil Jé rechts of links In slaan, Geef dat door een teeken aan: Steek een stok, een zweep, een hand Flink alt naar. bedoelden kant. Wil Je staan of zachter gaan, O p en n e e r Je hand gedaan. Een koetsier in zoo'n geval Steekt de zweep op, overal. Wat dan achter komt of rijdt, Remt dan nog te juister tijd. HET GROENE KRUIS. No. 1 No. 2 No. 3 No. No. 6 No. 6 No. 7 Mo. 9 Mo. 10 No. 12 No. 13 Mo. 15 Mo. 16 No. 17 No. 20 No. 23 Verstopping bij Varkens Gebrek aan eetlust bij Koeien Uierziekte of Wrang (harde uiers) Zogpoeder voor Varkens Diarrhee bij biggen Diarrhee bij kalveren Afdrijving navull bij koeien Verder No. 24 Kreupele paarden No. 25 Boegkreupele paarden No. 27 Rotstraal bij paarden No. 28 Wormen bij varkens No. 31 Spat bij paarden No. 32 Gallen bij paarden No. 38 Eetlustopwekking bij varkens No. 39 Hoesten bfj paarden No. 40 Kwalsterpoeder, een prachtmiddel tegen harde uiers, of 't geven van verkeerde melk bij koeien No. 41 Bloedwateren bij koeien No. 42 Kruisverrekking bij koeien No. 44 Diarrhee bij paarden No. 45 Spierrheumatiek bij paarden No. 47 Schurft bij honden. De Wits Diarrhee-poeders voor Kalveren en Veulens. Longjacht of Longwormpoeders voor Kalveren en Runderen. Gezondheidspoeder voor Varkens en Zeugen. Engelsche mokzalf spatzalf middel tegen huidziekte en jeuk bij paarden en runderen en vele andere speciaalmiddelen. Voorts: Spenenzalf, Vaseline, Droespoeder of Hoestpoeder voor paarden (een prima werkend middel.) Voor ontsmetting: Creoline, Lysol, Carbol, Jodeform, Pyoktannin, Kopervitriool, Formaline, Certan, enz. enz. Verkrijgbaar bij elke hoeveelheid tegen concurreerende prijs. Alle pakken zijn voorzien van volledige gebruiksaanwijzing. Wij garandeeren 100 pCt. kwaliteit voor elk onzer artikelen. Uitdrukkelijk vestigen wij er Uwe aandacht op dat w{j NIET laten reizen of venten met onze artikelen.

Schager Courant | 1920 | | pagina 2