Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws, makkelijker te regelen en- te -controleëren dian het landbouwbedrijf, Waarin inen inet allerlei hoedanig heden rekening moet fcouddn, Spr. wijst op den fac tor grond, die van groote beteekenis is. Wat het gebrek aan (systeem betreft, in den land bouw, meent spr., dat deze opmerking onjuist is. Dat systeem wordt in den landbouw in hoofdfe&ak door vraag en oauibod' geregeld. (De inleider (heeft het eveneens gehad óver de groo te bedrijtven en dat hij socialisatie der kleine bedrij ven oneconomisch achit, de-ze uiting acht de heer Sm deling onvoorzichtig, omtilat wel eens uit zou kun nen komen, dat de kleine bedrijven juist moeten '(blijiven. «En is, vraagt spr., aan een gesocialiseerd bedrijf ook niet een gesocialiseerde distributie verbonden? IDe heer J. Biaaulboer Kiz. meenit, -dlat Mer verschil van metening bestalat over dë uitvoerbaarheid -van sooialdsati-e. Bedoelt de inleider de landbouw van thans, zoo'al's hij nu is, of de landbouw gegroeid in de richting en in de veranderde verhoudingen die eieh thans reeds openbaren? Als het laatste wordt bedoeld, kan spr. met den inleider meegaan. (De heer E. Govers Da. meent, dat als de kleine bedrijven moeten Verdwijnen, mede omdat er kinder- arbeid plaalts heeft, dat dit als gevolg zal hebben de eisch: meerdere inspanning van (den persoon, het hoofd van het bedrijf en zal de arbeidsvreugde, die men juist bij- de leiders van de kleine bedrijven nog zoo aantreft, straks in het gesocialiseerde bedrijf ndet verdwenen zijn? De heer Bark vraagt, hoe denkt de inleider dn- het gesocialiseerde bedrijf aan de grondstof, hier aan d-e melk te komen? DaarVoor moet arbeid worden verricht. En zal in dat gesocd-aliseadre bedrijf deze arbeid evengoed loopen? De heer Br. .Stcheij meent, dlat de bedrijfsleider in een zuivelfabriek een heel -ander iets is als de be drijfsleider in een boerderij. En dat de socialisatie een betere invloed heetft op d-e behandeling der melk betiwijifelt spr. Want juist -het krijgen van de zuivel fabrieken en -het direct afleveren van die melk door de boeren daaraan, kon wel eens tengevolge hebben gehad, dat de boer die vroeger zelf kaasde, thans minder zorg aan zijini werk besteedt, dian toen hij er zelf zijd product: kaas of .boter, van moest maken. Daaruit spreekt juist weer het directe eigenbelang. De 'heer Heemstra beantwoordt d-e vragen, door de sprekers naar voren gebracht. Wat het n-ie't-noemen wan de noodtoakelijklhedd' van socialisatie betreft, komt doordat spr. zou inleiden d-e mogelijkheid. Er wordt over het algemeen lang niet u-it den bodem, -gehaald k wat er uit te halen is. Gnoote uitgestrektheden gronden zouden meer op brengst kunnen opleveren, en genoemd wordt bijv. de ontwatering. Tal van factoren houden verbetering van den grond tegen. Duizenden hectaren grond- kun nen vruchtbaar- gemaakt worden, terwijl -duizenden aibedders werkloos rouidloo-pen. Gewezen zou kun nen- worden op het gebrek aan broodgraan tijdens den oorlog, toen de hianidelslgeiwaissen meer -werden geteeld. De winst moet meer o-p den achtergrond worden geplaatst. Wa; de bureaucratie betreft, erkent spri dot) men diaarmee voorzichtig moeten wezen. De kwestie1 van arbeidsloonien enlz, moet losgemia-akt worden van- Staatsbemoeiing, uit provinciaal en ge meentelijk bestuur. De prikkel zal ontbreken is ge zegd-. Ik heb -willen aamtoo-men, dlat z.g. •ambtenaren- met volle toewijding voor de zaak zijn. Wanneer -de bedrijfsleiders samen het bedrijf zullen moeten uit oefenen, zal daardoor de vergelijking een sterke con trole zijn. W-at de onteigening betreft, dat de boeren met het krijgen van- een vaste rente beter -af zouden wezen 'dan- nu, spr. hb'o-pti dit, want dan zo indien de land eigenaren' aan spr.'s zijdie komen te staan. Dal fhet landbouwbedrijf niet te vergelijken is met het fabriekmatige bedrijf, zeker het zal mdülijker zijn, dat geef ik toe, maar de moeilijkheden arullen ndet zoo groot zijn als men zich voorstelt. Volgens, den heer Smeding geeft vraag en aan bod de aanwijs voor wat er geteeld moet worden Spr. gelooft dat ni-e't en noemt als v-oohbeeld de vlas bouw in 19(1 >9 en 1980. Juist iwat men tóen dacht te moeten veibouwen, bracht verliefe. (Dat de distributie vastzit aan socialisatie,, zeker. De distributie tijdens den -oorlog echter is hier niet als voorbeeld te nemen, omldat het hier gold een dis tributie waar tekort was, straks wordt het een distri- bu't'i-e uit voldoenden voorraad. De groei gaat naar socialisatie;, maar spr. is van moening, dat er op 't oogenbli'k reed's mee te be ginnen is, o-mldat in groote mate helt 'groeiproces is begonnen. In veel gevallen is het middenbedrijf te prefereeren boven het kleinbedrijf. Ook in de socialisatie zal gewenkt imoeten worden en spr. gelooft, dlat bij socialisatie de werklust groo- ter zal zijn, ómdat het- bellang van aaien- er mee is gemoeid. (Een vergelijking tuSschën een zuivelfabriek en boer valt zeer -zeker ten voordeel e uit van die zui velfabrieken, omdat toch- de -directeur der zuivelfa brieken den hoer zal moeten wfjiaen op -meer hy giënische behandeling van de melk en niet anders om; maar spr. (heeft dit .voorbeeld alleen aangehaald als bewijs dat zonder bet directe eigenbelang er hiarkl •wordt geWerkt, Voorzitter-dankt den heer Heemstra voor de -Wij ze, waarop hij zijn- standpunt heeft uiteengezet. Dat Noorderkwartier detoe kwestie hier ter sproke heeft gebracht, is niet. zonder bedoeling geweest. De so cialisten zullen dë socialisatie bij de verkiezingen als inzet naar voren brengen en wij als landbouwers 'zullen moeten weten, hoe we daartegenover staan en tegenover hun meening zullen wij onze meening kenbaar moeten mak-en. een gevoel alsof er in de wereld niet belangrijkere bestond dan het mysterie, dat haar omhulde, op te lossen. Maar d-e prikkelende aanraking met koud wter bracht een reactie. Terwijl hij zich flink met zijn handdoek afwreef, redeneerde hij tot zichzelf: „Je gaat. de verkeerde richting -uit., oude jongen. Je moet eerst wiat meer beteekehen vioor je naar een meisje kan kijketo. Zij' is bliksems mooi. Je mag er niet aan denken. Vergeet hetl Trouwens, een meisje als zij neemt natuurlijk een man als Big Jack of Shand. Het dient' nergens voor je in moeilijkheden te steken. Zet -het zaakje uit je hoofd. Kijk den an deren kant uit. Wees flink!" De jonge Joe, awaaide zijn ziwaar Hdhaam de hut om, Tóen hij. Bela alleen zag, kon hij zijn goed ge luk nauiwllijks gelooven. .Grinmekend en buigend, om haar zooveel mogelijk te behagen, ging hij naar haar •toe. „Allo! Jij bent Ook vroeg op", zeide hij. 'Bela keek hem op haar meest ondoorgrondelijke wijfee aan. ,jl-Ioe gaat het?" vroeg zij, terwijl zij hem volgens landgewioon-te haar hand toestak. iJoe streelde die hoffelijk. „Jou te zien i'9 goed voor slechte dogen!"1 riep hij uit, terwijl hij haar verliefd aankeek. „I-k mag door den grond zakken ,als jij er niet mooier u-itiziet dan dë zonsopgang!" Bela rukte haar hantd los. „Onzin!" zeide zij hoog hartig. „Maak de anderen wakker en laten we gaan eten.!" „Maak tó'ch- izoo'n haast niet", smeekte Joe. „Uk wou «met je praten. Enctoo 'n goede gelegenheid zal zich niet zoo gauw meer voordoen." „'Wat wou je zeggen?" vrroeg zij. „Nog meer klets praat zeker?" ,jHè, wees nou wat lief degen me," drong Joe aan. „Zeg het nou!" belval zij. Joe"-® gevoel wa-s oprecht genoeg. De veroveraar van het schoon e geslacht wist niet wat hij zeggen moest. „Als men jou ziet, is het alsof je tong verlamd ■wordt", stamelde hij. „Ik kan het niet precies zeg* gen. Je bent zoo'n Wonderlijk wezen. Ik had nooit Dóór voorzitter worden- mededeelingen gedaan over de verbetering van de scheepvaartverbindingen in en naar West-Friesland-, waarvoor we kunnen ver- wijlzen naar de gehouden lezing door den heer Rin- gers voor de Kenaliisatiecommissie in Schagen. (Door den heer Dr. Scheij wordt ingeleid het be vorderen van goed melken. Voor het te lioudën melk- examen- hebben zich van de 75 aangiften, di-e in 1919 zijn gedaan-, weer 35 aangemeld en bovendien nog 10 andere, In 1919 kon het exiamon door mond- en klauwzeer ndet dóórgaan. Door -den heer Dr. Blakker worden medëdeelragen gedaan over de resultaum die zijn verkregen door de commissie belast met het onderzoek naar vee- ar bitrage welke mededeel'imgen in bei verslag va-u de vergadering van. dien Bond van Rundveefokveroem- gkugen .reeds zijn- verhield. Goedgevonden wordt, ida-t de commissie voortgaat m-e't hare bemoeiingen. IDe heer P. J. Wiaaboer leidt de vraag ih, of de op richting van een proeiiboulv.boerderij wenschelij-k is. Met het oog op het nagaan van de resultaten van nieuwe gewassen, harvermriëteiten, enz., enz. wordt de o prichting van zulk een boerderij wensen olijk g,e- a.dh't. De -wetenschap zal .dan, kennende .alle omstaa- diiigheden, met vbldoerMie zekerheid h-aiar conclusies kunnen trekken. Ook met het oog op do bestrijding der (Ziekteverschijnselen bij, gewassen is de oprichting getwenscht Met algemeene stemmen wordit. goedgekeurd in deze voort te gaan met het onderzoek. De heer C. Nobel, rapporteert namens de benoem de commissie over het ingediende ontiwerp Jacht wet. De inleider acht de landbouwbelangen voldoen de gejwaadbo-rgld'. Tëgen wiildlsfchad eis men gevrij waard. Alleen wordt, deze aanvulling geivenscht ge acht, dat eenden ook beschouwd worden, als wild. Oïn te jagen- is een jiadhtacte noodüg en op een an dermans grond de toestemming van den gigena-ar. Ook het rapen v-an eieren is verboden. Wildvangen is geoorloofd, behalve -door strikken of het jachtge weer. Opruiming der eendenkooien durft «de com missie niet eisdhen, wel het niet oprichten van nieu we. Alle paóhtrechtien worden afgeschaft. Bij het volgend1 debat blijkt het, dat algemeen ver keerd wordt geoordeeld, dat het strikken en schie ten van schadelijk wild ongeoorloofd is, dat is de eenige manier om ze te kunnen vangen. Al'g neon •wordt goedgevonden aan. te dringen op het mogen schieten Van wild, hierbij ook het oog hebbend op eenid-en. De begrooting wordt goedgekeurd. (Hierna sluiting. GEMEENTERAA D VAN HELDER. Men meldt uit Den Helder: Voor Dinsdagavond was een raadsvergadering uit geschreven, doch op het uur van aanvang bleken van de raadsleden alleen aanwezig te zijn, behalve het college van B. en W„ de soc.-dem. fractie. De ver gadering werd np voor Woensdagmiddag opnieuw geconvoceerd en hier bleek, uit een interpellatie van een der leden., de oorzaken van dit gebeuren. Zooals wij indertijd mededeelden, was door den raad een nieuwe salarisregeling ontworpen, waar aan (het voorstel werd in Oct. 1920 aangenomen) te rugwerkende kracht werd verleend tot Oct. 1919. Deze regeling werd niet. goedgekeurd door Ged. Sta ten en de raad veranderde haar nu in een toeslag op de loonen over 1920. Ook dit werd door Ged. Sta ten afgewezen en nu was er een voorstel om alsnog in hooger beroep bij de Kroon omtrent deze aange legenheid te gaan. Hoewel de raad bijna unaniem de beide malen de voorstellen had goedgekeurd, waren er thans enkele leden die meenden, dat een beroet» op de Kroon geen zin zou hebben. En daar een paar heeren Dinsdagavond verhinderd waren en juist, wijl het dit punt betrof, niet als „afwezig" wilden worden aangemerkt, hadden zij uitstel der verga ring gevraagd en daarvoor den steun der anderen ingeroepen. Daar de vergadering al vastgesteld was en een der leden van het D. B. van meening was dat het aan den voorzitter moest worden overgelaten de vergaderingen te bepalen, bleef de zaak zoo, met boven omschreven gevolg. De termijn voor beroep eindigde 31 Maart. Over de zaak zelve het in beroep gaan bij de Kroon werd lang gesproken. Men laakte het in Ged. Staten, dat deze niet ronduit zeiden waarom ze de goedkeuring onthielden aan 'sRaads besluiten. Immers, Ged. Staten bestreden aanvankelijk op lou ter formeele gronden het uitkeeren eener salaris- verhooging over een tijdvak, dat al was afgesloten (1919) *en later, toen voorgesteld was de uitkeering als toeslag over 1920 te geven, zei het college niet ronduit hoe het over de zaak dacht, maar maakte er zich af. De wethouder van financiën zette uiteen, hoe Ged. Staten op het essentieele der zaak niet ingingen en tot tweemaal toe de motieven van hun weigering achterhielden, terwijl zij wel hebben goedgevonden dat de hiervoor benoodigde gelden op den hoofd, omslag werden gelegd. Tegenover de Kroon staan Ged. Staten, naar spr.'s meening, zeer zwak. Met vijf stemmen tegen besloot dë raad ten slotte bij de Kroon in beroep te gaan. Ook was door Ged. Staten de door den raad aan genomen salarisregeling voor burgemeester, secre taris en ontvanger niet goedgekeurd. De raad had» om deze salarissen meer in overeenstemming te brengen met die van de overige ambtenaren, ze 'ver hoogd. Ged. Staten echter meenden, met het oog op luidere plaatsen van gelijke grootte, deze regeling geidiadht hier iets als jij bent te zullen vinden. Ik zou hier den heelen dag kunnen (blijven staan om naar jou te kijken," -„Ik niet", zeide Bela koud. „Daar heb ik te veel (honger voor. Miaiak de anderen iwafkiker en gia je was- schen." Joe keek haar eens goed1 aan om te zien of hij voor deni gek gehouden werd of n-iet. „Je mocihit -me toch wel een kans geven om het goed te maken", prevelde hij. „Ik wil. het ontbijt klaarmaken", zeide 'Bela. „Ik heb lekkere visch meegebracht." ,JJoop naar de maan met je ontbijt!" riep Joe uit „Ik bedoel het eerlijk. Maar jij tracht van mij af te komen." „Als. jij; de mannen niieit wakker maakt, doe ik het" Bedde zijl uit d-e hoogte. (Haar oogen waren helder als het water van het meer. Joe moest de zijne ervoor neerslaan. Boos ging -hij terug en schreeuwde In de deur van de 'haat HKXXFIDSrrUlK VU. (De dag begon goed: Jack, Shawl en Joe gedroegen zich uitstekend-. Mlaar -ten slotte wend' het te goed. Terwijl zij naar Beia's gracieus e bewegingen voor het vuur keken en- het lekkere voedsel, dat zij hun voorzette, dacthiten zij allen hetzelfde. Wat een schat om de hlut van een eenzamen pio nier te verrijken! Walt beteekenden hard werken en teleurstellingen, wanneer een man zoo'n vrouw had om hem, als zijn dagtaak atfgëloopen was, thuis te verwelkomen. Hoe zou een mian het kunnea uit houden alleen te leVen, als hij- zoo'n- vrouw had' lee- ren kennen? Hoe zou hij kunnen verwachten te sla gen zonder haar hulp? .En toen zij dezelfde gedachten op eikaars gelaat weerspiegeld' ziatgen, begon het noodlottig vuur der jaloezie weer op te laaien. Bang, dlat een der an deren een klein voordeeltje behalen zou, gingen zij hun kaïneradën na als detectüven-.- Het resultaat daarvan- was, dat zij, hoewel zij eikaar haatten, aam elkander blerven hangen al» klitten. (Zij volgden Bela als een troep bonden, die elkaar niet te moeten aanvaarden. De raad besloot een adres tot den minister te richten en de medewer king ten deze van de Kamerleden in te roepen. In de vorige raadsvergadering wapen bij een paar benoemingen soc.-democraten voorgedragen. De re dactie van deze voordrachten was eenigszins vreemd; er stond b.v. „benoeming van den heer Verstegen tot lid" enz., terwijl er geen dubbeltallen waren. De raad benoemde dan ook andere functionarissen. Dit gaf de S. D. fractie thans aanieiding tot het afleg gen eener verklaring, dat zij zich voortaan bij der gelijke stemmingen onthouden zou, gezien de hou ding van den raad den vorigen keer. DE GEWIJZIGDE HUURCOMMISSIEWET. Op 1 April 1921 treedt de gewijzigde Huurcom- missiewet. in werking. Verhuurders van woningen zijn dan gerechtigd een huurverhooging van 20 te innen boven den huurprijs, geldende op 1 Januari 1916, zonder dat daarvoor de goedkeuring der Huurcommissie ver- eischt wordt. Woningen, waarvan de huurprens méér bedroeg dan f500.mogen slechts 10 worden verhoogd. DIRECTEUR „DUIN EN BOSCH". Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben benoemd tot directeur-geneesheer van Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch"' te Bakkum, dr. A. Ben- dërs te Santpoort. EEN BEDRIJFSCONFUCT. Te Delft dreigt een conflict in het schildersbedrijf. De aanleiding daartoe is het volgende: De centrale commissie van overleg in het schilders bedrijf besliste ten vorigen jare onder protest der Deli'tsche schilderspatroons dat Delft gerangschikt werd in de eerste loonklasse en het loon voor die klasse op 1 Juli 1920 zou ingaan. Dit geschiedde naar aanleiding van de meening dat ook de bouwvakar beiders te Delft in de eerste loonklasse geplaatst zou den worden. De bouwvakarbeiders bleven echter in de 2e loon klasse en de schilders betaalden hun werklieden eveneens naar de 2e klasse. De neutraal georganiseerde patroons hebben thans het lidmaatschap van den Nederlandschen Schilders patroonsbond opgezegd, terwijl de p.-K. schilderspa troons eveneens hebben besloten daartoe over te gaan. Tengevolge van het besluit der patroons komen thans de schildersknechts in een eigenaardige po sitie te staan. Zij mogen volgens de statuten van den Nederlandschèn Schildersgezellen Bond niet bij on georganiseerde patroons werken. Zij kunnen dus na 31 Maart, op welken datum het thans vigeerende col lectieve contract afloopt, niet meer bij de Delftsche patroons aan 't werk gaan. Zij moeten dus staken. Enkele schildersknechts hebben in het feit dat Delft ten vorigen jare in de eerste loonklasse is ge plaatst, terwijl de patroons het loon uitbetaalden naar het tarief der 2e klasse, aanleiding gevonden een civiele actie in te 9tellen ten einde te trachten alsnog betaling te erlangen van het verschil. Op i4 April a.s. zal deze vordering door den kan tonrechter te Delft worden behandeld. Stelt de kan tonrechter de knechts in het gelijk, dan zullen ook anderen gaan procedeeren. Het totale bedrag dat de patroons alsdan nog zul len moeten bijpassen, wordt op pl.m. f 10.000 geschat. EEN EIGENAARDIG VERSCHIJNSEL. Men schrijft aan de „Ned.": Vrijdagmiddag gingen we per fiets van utt Baarn over de Eembrug naar Hoogland en zagen daar geen duizenden, neen, millioenèn en millioenen spinnen op het land, in do struiken, langs de weg, in de lucht, in één woord overal. Het was een pracht- gezicht al die (het meest te vergelijken met herfst draden) door de zonneschijn zoo mooi glinsterende draden. De geheele omtrek leek één groot tapijt van spinrag. Maar wat minder mooi en aangenaam was, we hadden verschrikkelijken last met al die draden pr. spinnen, zwevend door de lucht. Ons haar, ge zicht, kleeren, alles zat onder de spinnen en draden. Een gekriebel van belang. Een boer die daar in den omtrek woonde, vertelde ons dat er dienzelfden mid dag vóór een uur geleden nog niets te zien was. Ook hij had zoo iets nog nimmer meegemaakt. Do spin nen waren iets kleiner dan een gewone vlieg. Zouden deze beestjes (zooals iemand vermoedde wien ik dit meedeelde) vanuit Amerika over zee zwevend in en aan de draden naar hier gekomen zijn? Vóór de Eembrug en later tot even vóór Hoogland (dorp) heb ik er niet één meer gezien. Toen wij het Vrijdagmid dag ontdekten, waren ze nog aan het komen, gezien de ontelbare spinnen met de daaraan verbonden dra den, zwevend door de lucht. Als wij dit alles niet met eigen oogen aanschouwd hadden maar iemand ver telde het mij, ik zou het dan bijna niet kunnen ge looven. BRAND. Een hevig uitslaande brond heeft gewoed in de vermicelli-fabriek van den heer Haïmans-Jennes- kens bij de brug te Vcnlo, schrijft de ,Msb.". Aange wakkerd door den hevigen wind, greep de brand geweldig om zich heen en weldra stond het gebouw in lichte laaie. Aan redden viel niet te denken. Met de grootste moeite kon men de bewoners der bo venverdieping redden. Het eigendom van dezen was niet verzekerd. De fabriek brandde totaal uit. Met vereende krachten kon men de belendende perceelen vrijhouden. OVERTREDING ARBEIDSWET. De afd. Arbeidsinspectie van de gemeentepolitie te 's-Gravenhage heeft gistermiddag proces-verbaal op gemaakt wegens overtreden der Arbeidswet tegen een lekker khrilflje betwisten gereed om ieder oogen- blik hun taniden te la-ten zien en elkaar aian te grommen. Bela, die haar madht zag en een vrouw was en 'bleef, maakte -daar natuurlijk een beetje misbruik van. Dat zij hlanke mannen, voor wie zij haar ge heele leven- groofcen eeifbied gekoesterd had, om haar gunst izag bedelen, maakte haar hoofd wat o-p hol. Zij liet zich talles door hen aanbrengen en halen, alsof zij vrouwen waren. Op die wijtee was- de toe stand- precies omgekeerd aan dien, welke ontstaan was, toen zij het eerst in de hu-t kwam. ,jB-ceng me naaiwerk," zeidë zij. „Ik houd er niet van om niets te dóen." ©en stapel gescheurde kleeren .werd voor haar neergelegd. (Nudait zij Husky geholpen en .verhonden had, ging zij met haar .werk buiten in het zonnetje zitten. Jack, 'S'hiand en Joe lagen voor haar te rooken en keken tersluiks naar haar; ieder voor zich besloten zij zich tot iederen prijs meester te maken van die bekoor lijke naaimachine. /Hebben jullie niets te doen?" vroeg Bela koudi JDiit is een feestdag," antwoordde Jack ,/De stal is vuil", hieldl zij vol. JDait is Slhand zijn werk", zeide Joe. „Ik denik er niet aan.- jullie tweeën hier te laten", bromde Slhand. „Er is nog ander werk genoeg". „Jullie gaan' met elkaar den stal schoonmaken", beval' Bela. »",Ik zie graiag een schoenen stal." „En nou gaan jullie houthakken, zoodot ik goed kan koken", beval zij, toen zij terugklwamen. ',Jk heb dennen- of berkenhout noodig, geen populieren- hout." Met Som ging- het anders. Wanneer Bela iets te gen hem zeide, was het met een misschien iets groo- tere arrogantie, maar het grootste gedeelte van- cLen tijd gelukte het hem (baar uit den weg te blijven. (Niet, -dat hij onWersdhilliig was; verre van dat. De ze nieuKve kamt aan 'haar prikkelde hem. „Zij heeft een meester nooidiig" dacht hij. Hiet denkbeeld haar te temmen- had iets verleidelijks. „Ik zou het best kunnen," zeide hij tot zichzelf, minachtend zijn sc houd era ophalend' voor de kruipende onderdanig- een juffrouw, onder wter leiding in „Scala" een uil voering plaats vond, waaraan 70 kinderen beneden den leeftijd van 12 jaren hadden deelgenomen. DE 100e NAKOMELING. Te Oud-Vossemeer vierde Dinsdag 11. het echtpaar A. van den Boogaard—de Hazé zijn GÖ-jarige bruiloft en wel toevallig, werd op dien dag de 100e. nakom?, ling geboren. EEN NIEUWE SECTB. Een draadloos N.T.A. bericht uit Annapolis maakt meMling van een verbaal, 'dlat do Altotuquerqe j„ Nieuw-Mexico is gedaan door twee artisten, omtrent een kruisiging van twee mannen, waarvan zij ge- tuige zijn geweest, met een paar touristen, in een dorp in het Noorden van genoemden staat. De krui- siging, waaraRn godsdienstige plechtigheden waren verbonden, had plaats op Goeden Vrijdag en ge schiedde door de godsdienstige secte van de „broe ders van het licht". De menscbelijke offers hingen meer dan een half uur aan het kruis en worden bloedend en uitgeput er weder afgenomen; degenen die het verhaal deden, betwijfelen, of de slachtof fers in het leven zouden blijven. GROOT BESMETTINGSGEVAAR BIJ KROON STAD. De „Times" verneemt uit Helsingfors: Een groot aantal dooden ligt op het ijs bij Kroon-j stad. De regeering van Finland eisebt van de Sov-- jetregeering, dat deze de lijken terstond zal doen; verwijderen, aangezien anders bij het breken van het' ijs de lijken naar de Finscho kust zullen spoelen en een gevaar voor de openbare gezondheid zul len opleveren. De Sovjetregeering ver'angt. dat de vluchtelingen van Kroonstad de lijken zullen oprui men. De onderhandel!ngen worden voortgezet doch inmiddels is het ijs reeds aan 't ontdooien. Reclames. Voor bejaarde nienschen. Voegt jaren aan u-w laven; toe en breng leven in j ulwe laatste jaren. Wij staan in betrekking met veie kennissen die ieder jaar, op een bepaald dijld-stip een kuur met de Pink Pillen doen, om hanoie gezond-1 held in- goeden staat te ordertboucte-i. De heer J. P. Vloeijbergn-s, Nova-7,erribla-:-tra-at, 36, eerste verdieping te Amsterdam schreef ons hei vol gende De heer J. Vlooi)bergbs. „Ik verklaar fiier dat mijne geaondlbeid de laatste jaren niet was -zooal'S zij zijn moest.. I'k ondervond een hinderlijko dooiflhekl met 'herhaalde hevige aan vallen van- oorsuizing. Ik was zeer verzwakt er, bad dikwijls erge last vOn- ihoestbulien. Mijn maag voedde mij slecht, ik had geen eetlust en mijne spijsvertering liet veel te wensdben over. Ik voelde mi. al zwakker •en ^wakker worden en beg'm eenige ongerustheid te ondervinden. Daar een gewone verzorging gt -n blijivenlde verbetering hiaid. teweeg gobraebt, hób ik '-zellf d-e I%nk Pillen willen ge/bruiken waarover .zoo veel anderen vol lof spraken, rk heb het voorrecht U te kunnen zoggen daft de Pink Pillen, waarmee ik een -kuur heb gediaon, mij mijne gezondheid 'Imb- ibën weergegeven en dat ik mij-, ondanks mijn boogen leeftijd, zoo sterk gevoel als »ik maar zijn Iran. Ik 'heb opnieuw een go wie eetlust en pen aangenaam gefvoel v-an welzijn. Alle? kwalen waanvon i'k min of meer last ha'd, .zijn- verdwenen." IDe kuur met de Pink Pillen herstelt het bloed- en versterkt het zenuwstelsel dóór de werking var. ge- Iheel 'het organisme in een goeden regeïm&tigen staat te onderhouden, Wat een groot geneesheer deed zeg gen: ,/Meit. de Pink Billen verkrij'gt men de stilte der organen." Z-ij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek- (ZJuóh-t der jonge meisjes, verstoringen -d-oor den'groei 'veroonziaaikt, maagkwalen, sclieelo hoofdpijn-,, zenuw pijnen, verschietend, pijnen, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doo v f- 9.de ze's dootzen, Te koop in het Hoofddepot: Aassaukade 314 ie Amsterdam. Men eisc'he dit adres en de Holland'söhe góbr-uiks- aonjwijlzing. De Pink Pillen zijln ook te verkrijg-m ibij de goede opoith-ekers en dirogiStoD, in! Nederland. beid van Jack en dë anderen. Inmiddels deed hij stipt zijn werk. •Sam kon, wanneer hij dat wilde, een erven ondoor grondelijk gezicht zetten als Jiela zellf. Meer dan eens wierp Bela, wanneer niemand naaT haar keek, een beleed'igden en boozen blik naar zijn onverschilli gen rug. Verscheidene uren van den na-middag was Sam heele.maal niet te zien. Tijdens zijn afwezig heid1 haddieti d-e andere mannen erg onder Beia's kwa-ad humeur te lijden. Niettegenstaande haar hoogihariigheM bleef zij goed voor Husky zorgen. De anderen benijdden hem zijn woud. Met het uur werd hij zichtbaar beter. De koorts was mu heeleanaal geweken. Zijn angst voor Bela had' hij overwonnen* (Door een. eigenaardig kronkelende gëdëchtengang begon hij ton opzichte van haar het air aan te ne men, dat hij haar heer en meester was. Zij was dn zijne, zoo scheen hij te zeggen, omdat zij op hem geschoten had. Oninoodig te zeggen, dat dit de ande re mannen ten zeerste hinderde. Toen Bela 's middag» om een «ramer water vroeg, kregen Jack en Shand een woordenwissel mg over ■die vraag, wie. dien halen zou. Het feit, d!at zij' -beiden voelden, dat zij ziëh moer dian be-ladhelijlv maakten, verminderde er echter die heftigheid niet van. Joe trach'tte er „een slaafje uit te slaan", door stil letjes met een anderen emmer de deur uit te slui pen. Zij snapten hem echter en nu werd bet een drievoudige ruzie. Slaan deden zij edhter geen van •drieën, zeker als zij envan waren, dat degene, die den eersten klap gaf, d-e twee anderen onmiddellijk tegen-aver zich vindën zou. Ten s-lolte ging Bela zaW het water halen, waarna zij dë drie anderen iberval buiten te blijven en de deur achter zidh grendelde. Het laatste wat zij 'hoorden, was iHusky's triomphantelijke lach uit het bed, waar op zij hun ruzie bijlegden en hem gezamenlijk be gonnen uit te vloeken en te hopen, dat hij aan zijn wond iZ.ojLsterven. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 6