K. BLAAUBOER Gz., Dekkleeden Poetst Uwe Schoenen Geld Beschikbaar Kastpapier 1 Vraagt premie-opgaaf bij den Generaal-Jlgent Burgerwoonhuis, een Een flinke Jongen Tandarts BR0NKH0RST KASTRANDEN Papier met rand TRAPMAN Co. H. W0RTELB0ER - ALKMAAR. Aambeienzal! een WONING, C. KUIPER, Timmerlieden, Walermolenaar DERDE BLAD. Tweede K»mer. Reclames. Achteruitgang van de nieren. Bïnneniandsch Nieuws, J 'Een ouderwijzer heeft .een groot tractemenit. Een boer niet. Ml. MIIJIIIL. WOLFF, Meppel annex Café met Vergunning. HELDER WIT Schagen. Het DeHollandsche Sociëteit Tarief STATIONSWEG E120 - ALKMAAR. thans f 2.50 per vierkante Meter. 4'/2 Snees Tuingrond. Blanke en Donkere BUGGY's. 2 bekwame OPROEPING. een Meisje, beste witte Melkgeit zesbalker Egge SS Zaterdag 16 April 1921. 64ste Jaargang. No. 6806 De motie-Via/n- 'der Mtolten, om de leerplichtwet oin- miogelij'k te maken, ginig de doos iLn met 6 stem men voer. Zelf© .eigen piartljigenoo.ten lieten dezen anti-re'volutioiKniair dó.1 .den ©teek. Verder is heel wat gepraat over het amendement- Ter iL'aanwOssendorp, om ook het 'buitengewoon la ger ondewijs onder de 'leerplicht te doen vallen. Zij hadden hier het oog op de zwakzinnigen, 'blinden, doofstommen, schippers- en kramerskinderen, eniz. De 'minister was niet van' zijn bezwaren af te brem gen, hoe ook met de voorstellers de heer 'Ketelaarr pleitte. Alles liever dan absolute verWaarloozang van dit onderwijs, zeide de heer Ketelaar. Het amende ment werd verworpen met 98 tegen 20 ©temmen. Over de achtjarige leerplicht, eveneens warm ver dedigd door de onderwijsmamnen .dn de Kamer, is nog niet gestemd.. IDe minister wil ook hier nog niets van. weten, wel ©chijtnt hij iets te voelen "voor t 'dienk beeld, speciale scholen voor kinderen beneden acht jaar. Dit is he't lieveling© idenkbeeld van den heer Gerbard' en zal in een amendement belichaamd wellicht aangenomen worden. De achtjarige leer plicht /z-al wel worden verworpen. (Dewijiziging der Successiewet is aangenomen met 57 tegen 18 stemmen. De opbrengst hiervan wordt g e schat op 20 millioen. iDe moitie-Wijnlkoop omtrent de verveners luidde: „De Kamer, van oordeel, dat in den nood in .de veenstreken op afdoende wijze en .terstond 'behoort te worden voorzien, noodigt de regeering uit: a. maatregelen te nemen, mede door middel va/u subsidie aan de betro'kken gemeenten, dat .aan die weikloozen een 'mkiimumr.uitkee.ring, van f 30 per week wordt gegarandeerd; k maatregelen te treffen iter afschaffing van pro ductief werk; de bijzondere militaire politiebezetting 'terug te rapen, en gaat Over .tot de orde van den dag." Later heeft de heer /Wijnkoop, die zijn mode con currenten, de Sociaal-Democraten, graag een© aan den tand voelde, omtrent de terugtrekking der .poli tie, /zijn motie gesplitst. Het eerste deel (de minimurn-uitkeering) werd met 47 tegen 4 stemmen verworpen (IDe katholiek Van Schalk heeft bij vergissing voorgestemd.) Voor dat het tweede deel der motie (bet terugroepen van de militaire politie) dn stemnmng kwam vroeg de heeer Troelstra 'het woord. De heer Wijnkoop al dus de leider der sociaal-democraten wil met dit deel der motie blijkbaar een eind maken aan de bescherming van lijf en goederen der getroffenen in de veenstreken. Onze fractie ©al dus tegenstem men.; immers, wij willen niet den indruk wek'ken, dat wij fair play zouden willen geven aan daden, .door welke .het leven en het goed der ingezetenen In gevaar Worden gebracht. Men kan 'deze verklaring, .die 'door doldriftige op roerkraaiers stellig tegen de sociaal-democraten zal worden uitgespeeld, op prijs stellen, De goedkoope bewering, dat het optreden van' handhavers der orde steeds provo ce erend werkt, is door deze verklaring voorgoed gelogenstraft. Intusscben heeft men .uit sociaiall-democratischen mond wel eens iets anders vernomen, zoodat het geen verwondering behoeft te wekken, dat mr. Dressel'huys. Wien .het geenszins aan geest ontbreekt, een ironische spotternij nde't ver mocht te onderdrukken. Eensklaps achtte ook hij, omtrent wiens stem niet de minste twijfel bestond, zich geroepen, de houding zijner club te motiveeren. „Op de .gronden, zo-o uitnemend' door Mr. Troelstra uiteengezet aldus de heer Dresselhuys stemt ook onze fractie tegen." Daverend gelach.; .gemelij ke gezichten in den sociaal-democratischen hoek, waar Mr. Troelstra zijn misnoegen kwalijk kon ver helen. De spotternij was niet onverdiend, maar ©enigszins wreed, waarom .immers den zondaar to hoornen, die zijn .leven poogt te verbeteren, zoo vraagt de 'Corresp. van 'de iNjR.iCt. J V .Nadat het /tweede deel der motie-Wijnkoop met 75 tegen 3 stemmen verworpen was, kwam de motie- De Jonge in stemming. Deze motie heeft betrekking op de regeling in het algemeen mijnreglement van 'de medezeggenschap, de rechtspositie en de arbeids voorwaarden der mijnwerkers. De motie-De Jonge is met 46 tegen 32 ©'temmen verworpen. lEen huisdokter veiklaart, dat de ergste gevallen v.an nierziekte gevonden worden bij personen, die •te veel hebben gedronken, te zwlaar hebben gege ten en een inspannend' leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van- 40 jaren met die van' een ouden man va/n 70 jiaren. IBeidien droegen de stempel .van ouderdom. Wiaiarom? Omdat het levon, dlat .de jongeman leidde, hem In dien bloei van zijn leven nieren als Van een ouden man bezorgde. illoe verduidelijken .deze woorden niet al te dik wijls de oorzaak van1 rugpijn, urinestoornissen, wa. terzuchtige zwellingen, nlergruiis, rheumatische aan doeningen, voortdurende 'vermoeidheid enz. Nierziekte wordt al© te voorkomen- beschouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, wees ma tig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging, ontspanning en slalap, en voor geregelde ontlasting. Foster's 'Rugpijn iNlerem Pillen zijln een onschat bare hulp aian de natuur tot onderhoud en herstel van .de werkzaamheid der nieren. Do:or deze orga. nen bij te staan in hun. taak om hei bloed te zui veren, draagt dit erkende niiergenees/middel veel bij om d'e kwade gevolgen van onbedactb'zaamheid -te gen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zij gelzond, wees dlan zoo verstandig om haar gezond' te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te 'Schagen ver krijgbaar bij: Giehr. Rotgans, 11,75 per doos. VERSCHIL TUSSCHEN BOER EN ONDERWLJ- ZER, In „de Plattelander"' (orgaan1 vlam den Plattelan- densbond) leest men .de volgende vergelijking: Een onderwijizer studeert 5 0 jaar en is klaar. Ben boer '10 jaar practisch .en begint dan pas. .Eén onderwijizer studeert op kosten van het gou vernement, Een boer niet. Een onderwijzer heeft direct een plaats. Een boer niet. /Een onderwijzer kan men niet wegjagen. Een boer j wel. Een onderwijizer heeft een groot pensioen. Een boer niet. Een onderwijzersvrouw trekt na overlijden van haar man pensioen. 'Een boerin niet. -Een onderwijzer heeft een fokpremie {kinder toeslag). Een boer niet. Een onderwijizer heeft wachtgeld. Een boer niet. 'Een onderwijzer heeft geen bedrijfskapitaal noo- dig. Elem boer wel. E.en onderWij'zer werkt 2 2K uur daags. Een boer wel 6 maial zoo lang. Een onderwijzer heeft vacantie. Een boer niet. 'Een onderwijizer zweet nooit. Een boer .altijd1. Een onderwijizer zit nooit onder de modder. Een boer altijd. •Een onderwijizer is socialist. Een boer niet. /Een onderwijzer is meneer. Een boer inliet. Een Onderwijzer rookt sigaren. Ben boer niet. Een onderwij'zer betaalt bijna geen belasting. Een boer zeer veel. Een onderwijizer word't niet aijgezogen (door den fiscus). Een boer wel. Een onderWij'zer woont 50 pet. in mooie steden. Een boer 99 pet. op het land. Een onderwijzer bewoont .een goed huis. Een boer onder 1t rieten dak. Een onderwijzer geniet van' de maatschappij. De boer dient de dito. Een onderwijizer' is een gezien man.. Een boer niet. Een ouderwijzer wordt door elk gegroet. Een boer niet. (Boeren!!! laat uw kinderen gratis voor onderwij zer leeren, bet betaalt best, geeft .groot pensioen, ook w.ed'uwen'pensioen, ook kindertoeslag, ook vacanties. -Het i-s de best verzorgde, menschwaandigste be trekking, dlie Nederland u geven kan.. Werken bijna nit noodig. WERKLOOZE ARBEIDERS. Woensdagmorgen trokken werklooze arbeiders uit Jubbega naar het-gemeentehuis te Heerenveen om werk te vragen. Hun woordvoerder werd toegelaten tot IB. /en W., welk college juist vergaderde. De woordvoerder deelde dede, dat de nood hoog was; .sommige arbeiders waren al 7 k 9 weken werkloos en hun hadden de 'middelen ontbroken aardappelen te poten, het .hoofdvoedsel. Te Jubbega en omge ving was genoeg werk te vinden met gronontglin- ring en wegenveibetering. Het resultaat was, dat hun. werk werd toegezegd, voorloopig met het ver beteren van voetpaden. ER!» BRIEr YAÏ» ONZE KONINGIN. ■Naar Wolff meldt, heeft president Ebert op een brief aan de Koningin der Nederlanden, waarin hij dank betuigde voor het behartigen van de belangen van Duitsche onderdanen gedurende den oorlog, het volgende antwoord ontvangen, gedagteekend Den Haag, 5 April: Mijnheer de president. In uw brief van 2 Februari waart u zoo goed my de dankbare gevoelens over te brengen van de Duitsche regeering Jegens het Ko ninkrijk der Nederlanden, dat gedurende den oorlog in een aantal landen belangen van Duitsche onderda nen heeft behartigd, terwijl de Nederlandsche in stellingen en haar vertegewoordigers in het buiten land, ten spijt van vele moeilijkheden welke over wonnen moesten worden, in staat waren bij te dragen tot de bescherming dezer belangen. U waart zoo vriendelijk er aan toe te voegen dat het Duitsche volk de herinnering zal bewaren aan hetgeen de Ne derlandsche autoriteiten en het Nederlandsche Roode Kruis hebben kunnen doen ten bate van de Duit sche krijgsgevangenen, in de Entente-landen geïnter neerd. Ik dank u, mijnheer de president, voor uw vriendelijken brief en het verschaft mij een bijzon dere voldoening, dat ik, in gemeenschap met mijn volk, heb kunnen medewerken aan de de daden van barmhartigheid, die u hebt opgenoemd. Ik maak van deze gelegenheid gebruik, enz. GODSDIENSTWAANZIN. De vorige week was uit Dubbeldam naar Dordrecht overgekomen de familie v. d. L., die zich had ge- \rstigd in een, door deze familie gekochte woning in het Papetershof. De vrouw van den schoenmaker v. d. L., zekere R. H., die behoort tot de gemeente, die in den z.g. „Schildersbond" vergadert, begon Za terdag eenige verschijnselen van godsdienstwaanzin te vertoonen. Den volgenden dag was zij totaal krankzinnig. Naar zij zeide was het haar plicht een harer kinderen aan God op te offeren. Voortdurend kreeg zij verschijningen van duivels en andere gees ten. Ook haar man kwam sterk onder haar invloed. Zondag wilde zij de oudste van haar zes kinderen, een veertienjarig meisje,ite lijf, om dat te slachten. In huis zijnde familieleden deden haar echter van haar voornemen afzien. Gisteravond laat evenwel trachtte zij opnieuw haar plan te volvoeren. Haar Jongste kind, dat nog slechts acht maanden oud is, wilde zij ombrengen. Dadelijk werd de politie gealar meerd. Toen deze evenwel ter plaatse verscheen kon zij niet in het huis komen, daar de deur door middel van een tafel was versperd. Eindelijk gelukte het haar aan de achterzijde van het huis binnen te drin gen. De kinderen werden zoo spoedig mogelijk naar den te Dubbeldam woonachtigen vader van de onge lukkige overgebracht. De waanzinnige vrouw verzet te zich ten sterkste daartegen en bracht de geheele buurt in opschudding. Den geheelen nacht bleef de politie in de woning, om voor een goede orde zorg te dragen. Laat in den nacht viel de ongelukkige van vermoeidheid in slaap, zoodat het rustig bleef in in de woning. De ongelukkige is naar de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom vervoerd. DE VEENBRAND IN DRENTE. De Prov. Drentsche en Asser Ct. meldt: De -burgemeester van Emmen kreeg Woensdagmid dag 1 uur bericht van het opnieuw uitbarsten van den veenbrand, vooral in Weerdingen en Nieuw- Weerdinge. Er werd van daar hulp gevraagd en men begaf zich met de brandweer op weg. Op het fietspad kwam men vele vluchtelingen tegen met huisraad. De menschen verkeerden in zeer droevigen toestand. Een vrouw, die in Weerdinge bevallen' was, werd naar een veiliger plaats vervoerd.. Toen men bij de bedreigde huizen in het Weerdingerveen kwam en de spuiten in gereedheid had, weigerden de bewoners voldoende hulp te geven. Slechts en kelen wilden helpen. Op die wijze kon men niets uitvoeren en na eenigen tijd gaf de burgemeester te kennen, dat hij met de spuiten zou heengaan, als er niet voldoende steun werd gegeven. Dit had tot uitwerking, dat de bewoners nu gingen helpen. Op één huis na wist men toen hier de andere te redden. Ondertusschen breidde zich de brand door het veen uit. Was hiervan de wind in hoofdzaak schuld, in Klazinaveen, Oranjedorp en Bargercompascuum denkt men weer aan kwaadwilligheid. Daar brandde het weldra, evenals te Weerdingen en te Roswinkel. Vooral te Roswinkelerveen en omgeving woedde het vuur met ontzettende kracht, zoodat er weinig tegen viel te doen. De stoomspuit uit Meppel werd te hulp geroepen, die in den laten avond arriveerde. In den avond kwamen ook weer aan de .commis saris der Koningin in Drente, mr. J. T. Linthorst Ho- man, den heer Lunsingh Meijer, lid van Gedepu teerden, en de waarnemende griffier der Staten, de heer Van Kuyk, die met den burgemeester van Em men opnieuw het veen ingingen. Ontzettend was het gezicht van den brand. Overal raakten de turfhoopen weer in vlammen. Men kan vaststellen, dat er weer voor duizenden guldens turf, die in bulten stond, is verloren gegaan. Gebieden, waar zoover het oog reikte, turfhoopen stonden, zijn door het vuur schoongeveegd. In den grond vreet het vuur voort. Gelukkig nam de regen in den nacht toe, waardoor Donderdagmorgen het vuur getemperd bleek; doch bet gevaar houdt aan. Niet alleen in de gemeente Emmen, ook in de ge meente Odoorn en bij Exloo brandde het hevig. Te Exloörkijl en Valthermond woedde het vuur, en be halve in Emmen zijn ook te Valthe, Exloo, OJoorn en andere plaatsen veel vluchtelingen aangekomen. Met moeite, ja met geweld heeft men bij Valther mond met behulp van de rijkspolitie een 74-jarige weduwe uit haar woning, die in gevaar verkeerde, gehaald. Een hoop bagger, in de onmiddellijke na bijheid van haar woning, had reeds vlam gevat, zoo dat er ernstig gevaar heerschte. Van de Boermastreek bewoog de brand zich naar Exloörkijl, van Valthermond trok hij van turfhoop tot turfhoop langs het Noorderdiep het Oosten in. De opgaven over de sinds Woensdagmiddag ver brande huizen loopen weer uiteen. Men kon door het felle vuur niet langs alle wegen komen om den toe stand geheel op te nemen. Vrij vast schijnt te staan, dat er in Valthermond verbrand zijn 3 woningen, in Exloörkijl 2, in het Weerdingerveen met inbegrip van het Noordveen en het Siepelveen 10, in de buurt van Roswinkel 4. Vele gezinnen, die vluchten moesten, zijn dakloos In Emmen waren Donderdagmorgen een 40-tal ge zinnen nog dakloos. Overigens zijn velen in de na burige plaatsen ondergebracht. De toestand van vele gezinnen is beklagenswaard. Men zag langs de we gen bij vlammen en rook velen huilend voorttrekken. Heel de streek leeft thans in angst en spanning. Ve len gaan 's nachts niet naar bed uit vrees door het vuur overvallen te worden. Er vormen zich steeds meer wachten om geregeld op verdachte personen toe te zien. De stemming wordt er niet beter op. Men vreest voor ernstige onlusten, omdat het gebrek van velen toeneemt. Opnieuw is om militaire versterking ge vraagd. GEARRESTEERD, r De heer Fie/tlh, voorzitter van' de ia/fdeeltng Spek- holzerheide van de SjDA.jP. is, naar aan Het Volk word't gemeld, .Woensdag door de politie te Kerk rade 'gearresteeiridl EFtteth dis Oosten/rijker van. geboorte, doch. woonit reeds 18 jaar hier .te lande. Hij Is .gis termorgen naar bet Interne erlingskamp te Harder wijk overgebracht. DE CRISIS IN DE VEENSTREKEN. D'ë correspondent va/n bet HdlbO, te Emmen meldde gisteravond: De heden gehouden conferentie tusschen bestuur ders va/n1 den Verveners-bomd en. .dde van de veenar- betidersorgandsaties beeft geen resultaat opgeleverd Mien bleef te ver in /aanbod en vraag van. looai' 'van elkaar verwijderd. De bestuiurders der ver ven ersorganlsatie wiaren In meerderheid nog niet .te vinden voor arbitrage. Van turfgraven zal du© dn' de eerste dagen nog niets .ko men en .eenttge ontspanning laat op zich wachten. VERGIFTIG BEHANGSELPAPIER. „Ter .geruststelling" van de gemoederen ,dle ver ontrust mochten zijn doo-r de vroeger in ons blad uit he't .„Maandblad tegen vervalschinigen" overge nomen mededeeling en de vragen, 'door het Tweede Kamerlid 'Schaper iaan den Minister van. Arbeid ge steld), doet een onzer leizer® ons een ia/reenlicum-.ge- schledienis aan de hand van1 den .volgenden inhoud': Een .dokter, die bij. een patiënte geroepen was, wier ongesteldheid na eenige dagen niet de geringste af wijking vertoonde, kwam op de gedachte het be hangselpapier op arsenicum te doen onderzoeken, omdat -de ziekenkamer juist miuwbehangen was. De architect, onder wiens beheer dit behangen was ge schied, deedi id.it onderzoek plaats hebben aan het laboratorium van idleni Amsterdia/mschen G-em. Ge zondheidsdienst, waarvan het resultaat was (vol gens onzen lezer): „0, en dan eenige nullen -en ver volgens 8 m. gr-aim arsenicium per M2." De dokter constateerde nu lichte arsenicum- vergiftiging, de behanger werd' aansprakelijk gesteld voor alle diaar- uit ontstane kosten; deze beriep zich weer op don grossier, dde het papier had geleverd, en het ter na der onderzoek opzond naar het grootste chemische laboratorium in- Duitschlandi „In jddt tweede rap port", zegt onze lezer, ,ykwiam o.-a. weer 0, en dan meen Ik meer null'en dan de Gem. Gezondheids dienst had' .geconstateerd', dian een cijlfer en vervol gens m. gram. Maar nu komt het merkwaardigste le. werid beweerd, dat nergens, 'du© ook niet In .Am sterdam, Instrumenten waren, die een dergelijk mi nimum arsendcumgehalte konden constaiteeren; 2e. dait het broodi, dat wij eiken dag op .tafel vinden, dik wijls een hooger gehalte arsenicum bevat dian het onderzochte behangselpapier." De conclusie, waartoe onze lezer komt, is, dat In elk geval het publiek niet zoo- ongerust behoeft te zijn en dat het In het belang der fabrikanten is ar- senicumvrije verf te bezigen, Toch blijft natuurlijk voorzicht!ghedd, en bij twij fel een grondig onderzoek aanbevolen. OPHEFFING UIT SLUITING KLEEDIN GINDU- STRIE. De Centrale Commissie uit do Werkgeversfederafie In he't kleedingbedrijf besloot tot opheffing van- de uitsluiting. te consulteeren ALLE WERKDAGEN van 9'/2—12 en 1 '/23 uur. uilsluilend mei „Manjrfiek" is de naam. Magnifiek is de glans. ÏWALOM VERKRIJGaAlHr^Q Fabrikante Assurantiën. L. F. TH. KOELMAN, Assura deur, te Alkmaar, Spoorstraat 68. Donderdagsmorgens le Schagen, Noordhollandsch Koffiehuis (L. Zwaag). TE KOOP AANGEBODEN: Koopsom billijk. Direct te aan vaarden. Brieven onder no. 382. bureau van dit blad. Beste kwaliteit Beleefd aanbevelend, 10 nu II A-1807 te Amsterdam Aarwangsvcrm LEVENSLANGE en GEMENGDE «rwkertng voor personen beneden 40jaar, du aanvankelijk geen hooge premie kunnen betalen Fl 100..premie ïjaarc Fl.|0000..|j(j overlijden. VRAAG INLICHTINGEN AmaterdamTel Nï 578N.,7646N..400C..RotterdamTelN:i27flk VQravenkage Tel N!331 .GroningenTel N: 137l.Ni)megenTeLN:95^ Deventer Tel N' MS,Alkmaar Statioiuweg EJ20 bruin of zwart, waterdicht geprepareerd, gegarandeerd prima kwaliteit, Touwwerk Staaldraadtouw Stalen hijschblokken en verder alle scheepsartikelen; eveneens sterk verlaagde prijzen. Het goedkoopste adres voor alle reparatie. Waterdicht maken van dekkleeden enz. Dekkleeden in elke gewenschte boeveelheid tegen zeer billijk tarief TE HUUR. Zaadmarki No. 8 (bij de Vlotbrug) Telel. 686. van Dr. PIETERS, goneaat Aambeien ook bij verouder de gevallen. Fl. 11.00. N.V. Mij. SANITAS. Alkmaar, Paijjlop 10. TE KOOP; een solied gebouwd 8 jaar oud met Gelegen te Verlaat, drukke ver keersweg, beslist 1 Mei te aan vaarden. Te bevragen bij J. HAGE, Verlaat, bij Oude Niedorp. TE HUUR GEVRAAGD: voor twee menschen, liefst Win kel of Aartswoud, genegen een flinken huurprijs te betalen. Br. fr. onder lett. K, bur. v. d. bl. Rijtuigmaker, Anna Paulowna, heeft voorradig, uiterst solide Scherp concurreerend. TERSTOND GEVRAAGD: bij C. LEEGWAJER, Verlaat, bij Oude Niedorp. (Nieuw werk. - Electrisch bedrijf.) SOLLICITANTEN naar de va cante betrekking van in den Molen bemalen door wijlen J. Mulder onder Sint Pancras, toe- behoorende aan den Polder Geest- merambacht (Oosterdijk en Molen- geersen), worden door dezen op geroepen om hunne sollicitatie stukken franco in te zenden aan den Voorzitter, wonende te War- menhuizen, vóór den 3en Mei a.s. Oudkarspel, den 20en April 1921. Het Bestuur voornoemd, de Voorzitter, T. SWAN Hz., de Secretaris, M. KROON Cz. GEVRAAGD: van 14 tot 15 iaar, om behulpzaam te zijn in de huishouding. Aar. het zelfde adres een heele zonder horens en een te koop, bij A. BUIJ, Verl.Stoom- weg, Breezand. GEVRAAGD: W. JIMMINK Wz., Doggers- 17, bij G vaart no. Koegras, ruim dertien jaar, met Mei van school komende, zag zich gaarne geplaatst op kantoor of iets anders. Brieven lett. B bureau van dit Blad.

Schager Courant | 1921 | | pagina 9