Alpicei Adiertenie- Lmllmtlil KwaKzalverij op het gebied van Phytopathologie. Donderdag 21 April 1921. 64ste Jaargang 6809. UITGEVERS: TRAPMAN CO.. SCHAGEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Staatsloterij. Dit blad verschijnt viermaal per week :Dlpsdag, Woensdag, Donder» dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentifin zoo\eel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote flettersl worden naar plaatsruimte berekend Een igimf staJaltlje yianl boetnenjbe-dirog!, djofc ten waar- schuwinigi voor aaidenen wei vendAent rt'e wonden ge- sigirualeerdi, wend) <ddt worljaiair Imi enkel» iNoondlhol- iaawïsche dorpen bij) bet beopnoeien mu TruCbtiboo- men gepleegd Een paair personen, vermoedelijk Amstercbammera ddö e ebt er voo.rga.ven fBoskoopers te zijn, vervoeg den zich bij' een .drogist te Sc hagen voor öiamikoop van een. pakje Ijzervitriool, ,dat zijl verklaarden noo- dig te hebben voor besproeiing van vruohtboomen. Het gevraagde werd geleverd, idloch omze dirogist, töij.kbaar goed gedmtrueerd in de CPhyitopathotogde, maakte daarbij! die opmerking, dlait voor het beoogde doel tegenwoordig meer van „vruchtboomcarboli- leum" gebruik werd gemaakt. Diamiklbaar voo-r hot mderrichitl werdJ ook van idit imididel een kleine hoe- reelheidi, ongeveer 1 CL., .aangeschaft, terwijl tevens »en partijtje aniline (van blauwgroene kleur) werd ingeslagen. De volgende dJaigen kwamen diezelfde personen, die Smaken voor «enigen tijd ufo hun; tijdelijke woonplaats hadden gekozen, geregeld terug, om pich telkens van! eeni hoeveelheid aniline te voor tijen: Dajartusscheni dtoor koefhten zij1 zoo miu- en diam ook 1' L. oarboilimeuimi, doch' hiervaji mooit «enige noemenswaardige hoeveelheid. Door bemiddeling van; den Rijkslandlbouwcomu- dent, don heer Smeding, .te iSdhiagen, wden de dro gist met het geval in kennis had gesteld, ontving ik van die soort laniMne, waarop onze vruchtboom- besproei ers him zinnen hadden gezet, oen monster. Ik loste er ieenige korrels van op dn een paar L. water en verkreeg een blauwe vloeistof, die inder- daad met de bekende Bordeauxsche pap eenige over eenkomst vertoonde. Het vermoeden ligt dius wel voor de hiatodi, dat on> ze .JBoskoopers" den boer opgingen, om vruchtboo- men te besproeien en dat zij zich' daarbij' als sproei- middel bedienden van water., dlat door .eenige kor rels aniline een blauwachtige 'tint gekregen had, brengende alzoo die kleur in overeenstemming met die, welke die booimen ook na' .een heuache besproei ing met Bordeauxsche pap ge/woon- zijn san. te ne- m'en. Het gelukte echter niet, hoewel' de bedoelde sproeiers .niet' minder dan 8 weken lang te Behagen verblijf hebben gehouden en zijl er dagelijks met hun sproeimiddelen op uit trokken, om ergens in de onmiddellijke omgeving hun slachtoffers te ont dekken. Eenigszins is dit trouwens verklaarbaar, wijl aniline-, in sterk verdunde oplossingen op hoo rnen gespoten, zich' niet sterk aan' takken en twij gen vasthechten, mede door haar groote oplosbaar heid, biji regen weer gemakkelijk' wordt weggevoerd. 'De sporen eener .zoodanige, besproeiing blijven dus slechts korten tijld zichtbaar. Toen ik echter de vorige week, ter verkrijging van meerdere gegevens, enkele Noordhollandsche plaatsen bezocht, ontving ik in de 'gemeente Nieu we Niedorp mededeelingen, die met het bovenstaan de waarschijnlijk in rechtstreeksch verband staan. Daar waren nl. eenigen' tijd geleden een paar personen, die. zeiden, -uit [Boskoop afkomstig te we zen, bij de gelukkige bezitters van. vruebtboomen rondgegaan, hadden' zich uitgegeven voor eerste klasse sproeiers- en snoeiers en, na een overtuigende redevoering, van velen de opdracht gekregen hun boomgaardje of fruittuintje onder behandeling te nemen, 'Dan. haalden onze Phytopatbologen «en füeschj-e voor den dag, -goten een scheut van. den gaheimzin- niigen inhiouid' in. een emmer mat slootwater en spo ten -djaiamniai, mat behulp -van iaën soort glazen «puit, iets van de zoo verkregen kostbare vloeistof door de kronen der vruchtboomen. .De vloeistof had een bdaofndere kracht., want niet alleen wais1 zij in. «taart, om alle kwalen dlar vruchtboomen. weg te nemen, onverschillig! ©f dJa operatie geschiedde bij ragen of zonneschijn, maar bovendien konden onze sproei ers, naar zij. dien verbaasden toeschouwers vertel- - dien, daarmede de boomen tot vruchtbaarheid' bren gen:. De bloemknoppen werden als 't ware door dit middel „aan die boomen gespoten." Maar niet alleen de sproeikunst, ook die «noei- kunst werd door deze „CBoskoopers" beoefend' en wel met een vaardigheid diie nimmer door .eenigen Noordhollanidschen fruitkweek er zal worden ge ëvenaard. Moest 'b.v. een roode of zwarte bessen- struik worden gesnoeid, zoo werden alle twijgen gezamenlijk tot een- bos vereenigdl en vastgehouden met -de eene handL Door middel van een .groot mea bestuurdl door de andere hand, werd dan met ééxre snede al het onnoodige hout verwijderd, dat de struik in. een geheel jaar, en alles voor het gemak •aan de uiteinden der twijgen, had voortgebracht Nu -spreekt het wel haast vani ©elf, dat zoo .gewich tige arbeid, als hier geleverd werd', ook behoorlijk moet worden betaald. Maar ook dddrvoor werd door de „Boskoopers" zelf gezorgd. Gewoonlijk verricht- te_ één van de 2 menschen het werk en trok onder wijl -de andere er op uit, om nieuwe slachtoffers te zoeken. Had) nu één persoon 3 of 4 uren ge sproeid, en gesnoeid, dan was de cliënt slechts het bagatelletje van 20, 25 of 30 gulden verschuldigd', Maar hadden zij te zamen een flanken hal-ven dag geleverd, zoo lieten zij het slachtoffer wel f 70 en soms zelfs .nog wel hoogere bedragen betalen. Daar tegen werd door eenigen hunner, die de wetenschap nog ni et voldoen de wisten te waarde eren, wel een beetje gesputterd, maar, met verwijzing naar de kostbaarheid der toegepaste middelen, wisten onze mannen hun klant blijkbaar van. d;e matigheid der rekening te overtuigen. Althans eindigde deze met de vordering te voldoen. Vermoedelijk zijn) dus de menschen, die te Scha- gen hun' aniline hebben gekocht en d'eze, die te Nieuwe 'NiedOTp en wie weet waar nog meer! hun besproeiingen hebben .verricht, wel' dezelfde iilustre personen. ■En daar de mogelijkheid! geenszins is uitgesloten, dat zij andere jaren elders hun operatie-terrein zullen- kiezen, is een al.gemeene waarschuwing aan de bezitters van- vruchtboomen zeker niet overbodig Vreemd mag het' heeten, dat dergelijke waarschu wingen nog moodig blijken te zijn. Bij 'alle voor-1 lichting, die tegenwoordig gegeven wordt, bij alle gelegenheid' itot onderricht op scholen en cursus sen, bij de zoo ruime publicatie van alle bestrij dingsmiddelen tegen plantenziekten in nieuws- en vakbladen, bij de zoo ver gevorderde ontwikkeling van' het vereeni-gingsleven op het -platteland, zou men de fruittelers ook die kleinste onder hen en zelfs de particuliere bezitters van. vruchtboomen niet meer toegankelijk achten voor dergelijke boe renbedrog. Maar ook hier blijkt weer voor de zoo- veelste maal, idat de wereldl bedrogen wezen wil en dat „menf zich liever bedienen laat door onbeken de individuen voor veel geld dan dioor ter plaatse aanwezige betrouwbare krachten, .die op w.ednig kostbare wijze hun .diensten beschikbaar stellen. Mogen die hier. gesignaliseerde feiten echter .een les zijn, waaruit door velen leering worde getrok ken. J. G. iHAJZEfLOOP, 'Rijkistulnbouwconsulie nt te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 19 April 1921. Hij praatte Je gaten in Je sokken. Op. den 15 Januari j.1. verscheen in de woning van den arbeider Hendrik Bollema te Twisk een sinjeur met name Jan Dam, een welbespraakte snuiter, die in Witte Kruisloten deed en een Friesch is van ge boorte. Hendrik stond hem te woord en luisterde aandachtig naar wat Jan te vertellen had. Bij die gelegenheid had Hendrik het nuttig geacht om zijn vrouw, Trijntje de Haan genaamd, bij het onderhoud tegenwoordigheid te doen zijn. Dam koutte bij wijze van inleiding recht onderhou dend. Hij vertelde, veenderij te hebben en ook een boerderij te bezitten. Op die boerderij had hij een bedrijf sboer. Voorts verhaalde Dam, een zoon en een dochter te hebben, die beiden de Hoogere Burgerschool had den bezocht. De zoon moest veearts worden, vond Dam. Maar zoonlief had daarin geen zin en begaf zich in het boerenbedrijf. De dochter is later gehuwd. Zoo kwam vriend Dam tenslotte aan zich zelf en aan het doel van zijn bezoek toe. Hij verklaarde op het gebied van lotenverkoop zeer goed bekend te zijn en zonder te hebben gesolliciteerd, te zijn aangesteld, als vertegenwoordiger van het Hoofddepot van Am- sterdamsche Witte Kruisloten. Dam zei, eigenlijk hoofdvertegenwoordiger voor den verkoop dezer loten te zijn.-Hij legde met zijn radde tong het zaakje even aan Hendrik en diens vrouw uit. Wanneer men voor f50 zich een koopcontract kocht, zouden krachtens dat contract binnen eenige dagen door Dam daarvoor drie Witte Kruisloten wor den geleverd. Hij wist het echtpaar Bollema voor zijn zaakje te winnen. Hendrik kocht 2 koopcontrac ten van f 50 per stuk. En Trijntje haalde geld uit de kast en betaalde f 100 aan Dam. Toen verklaarde Dam, dat hij binnen enkele da gen voor elk der gekochte contracten drie Witte Kruisloten, dus in het geheel 6 stuks, aan Bollema zou doen toekomen. Maar Bollema en ega hebben nooit loten van Dam ontvangen. Er kwam een rechtszaak van, Dam werd weldra ln voorarrest gezet en moest heden ter zake op lichting tercht staan. Beklaagde erkent, het geld voor de koopcontracten van Bollema te hebben ont vangen. Het was echter niet zijn doel geweest om die menschen af te zetten. Hij zou, indien hij niet aan gehouden geworden was, stellig de loten aan Bolle ma en echtgenoote hebben doen toekomen. Beklaagde had 'voor den rechtercommissaris an ders verklaard dan thans hier, maar hij bracht in het midden dat bij den rechtercommissaris hem ook zooveel is gevraagd en ze schrijven maar! Ook wordt beklaagde nog onder het oog gebracht, dat hij aan zekere Jacoba Meijer 3 loten verkocht heeft. Het daarvoor ontvangen geld heeft hij ver teerd, evenals het geld dat hij van Bollema had ontvangen. Bij het verhoor van Trijntje de Haan en Bolle ma als getuigen, bleek wel dat beklaagde met de noodige welbespraaktheid was opgetreden en in dien hij het niet zoo had laten voorkomen of hij nogal een heele positie had, zou Hendrik niet met den aankoop van de twee koopcontracten accoord gegaan zijn. Mr. Muller vroeg, of er nog anderen dan beklaagde gerechtigd waren om te teekenen bij verkoop van dergelijke loten. Dam zei van wel en noemde als zoodanig zeke ren Kater en voorts nog De Jong te Sneek. Beklaag de had ook met zekeren Zeldenrust een kantoor opgericht, doch Zeldenrust was er tusschenuitgebro- De President wijst er beklaagde op, dat deze reeds meermalen wegehs oplichting heeft terecht gestaan. Beklaagde erkent dat. Hij is ook failliet geweest en is daarna weer in het premie-lotenvak gekomen. Hij is ook in dat vak geweest in functie bij de Ne- derlandsche Credietadministratie, Zantmansstraat 49a te s-Gravenhage. Die instelling bestaat nog daar, zegt Dam. De directeuren zijn J. v. d. End en A. Lactoure. Doch Lactoure is thans in Frankrijk. Daar» om is er met de lotenbranche tijdelijk opgehouden en wel tot Juni aanstaande. Maar het hypotheek kantoor hebben zij nog wel. Dam zegt, van die Ned. Credietadministratie aan- stelling te hebben, gehad. De O. V. J. zegt, dat het buiten deze zaak staat, of beklaagde mettertijd wellicht de loten zou hebben geleverd. Hij zou die reeds binnen zeer korten tijd ?r.en en door die toezegging de menschen tot afgifte van geld bewogen. Reeds in 1904 Jleegde be klaagde oplichting. Ook in 1910 en in 1914. En tel kens kreeg hij zware straffen. Toch heeft hij nu weder oplichting gepleegd. De heer Officier acht de ten laste gelegde oplichting bewezen en vindt dat deze beklaagde, niet in de maatschappij thuis be hoort. De eisch luidt: 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. Mr. Kusters, verdediger, vindt het een'moeilijke taak om over dezen bekl. te spreken. Pleiter zal zich' er niet over uitspreken hoe hij er zelf over denkt en zal de gevoelskwestie er buiten laten, doch alleen op juridische gronden spreken. Er is geen cousaal verband tusschen het gebruikte middel en de afgifte van het geld aanwezig. Wat beklaagde allemaal had opgedischt hield geen verband en behoefde niet ten gevolge te hebben, dat men er inliep. Het samen weefsel van verdichtsels was niet aanwezig. Pleiter geeft eenige bijzonderheden omtrent beklaagde zei ven. Deze woog 64 pond toen hij 19 jaren oud was en kon toen bijna niet lqopen. Op 21-jarigen leeftijd is hij getrouwd en kreeg van de ouders van zijn bruid als trouwgift.... f 12, om hét noodigste er voor te koopen. Bekl. is bij verschillende maatschappijen geweest die „over den kop'\gingen. Zijn vrouw hield het met een ander en weldra ging zij er vandoor. Beklaagde's veenderij is in 1909 geheel weggespoeld. Pleiter vindt op juridischen grond het bewijs van het ten laste gelegde niet bewezen en geeft voorts de rechtbank in overweging om uit menschelijk oogpunt met beklaagde's tegenspoeden en omstan digheden rekening te houden. Daarna volgt nog re- en dupliek tusschen den O. v, J. en den pleiter. De President zegt nog, dat er een koffertje van beklaagde in beslag genomen is, waarin werden be vonden: 10 blanco koopcontracten, 8 kwitantiën, een notitieboekje, een aanslagbiljet van gemeentelijke be lasting, 3 nota's, een enveloppe en wat snuisterijen. De uitspraak in deze zaak wordt op heden over 14 dagen bepaald In verzet. Volgt beklaagde Piet Houtkooper, stoker van be roep, en woonachtig te Alkmaar. Hij was in verzet gekomen tegen een vonnis tot 2 maanden gevangens- straf, dat hij had opgeloopen wegens mishandeling, Dat zaakje is door ons destijds in deze rubriek reeds beschreven. Piet was in den nacht van 21 op 22 November JX in het café van Renses te Stompetoren, gem. Scher- merhorn. Buiten dat café kreeg Piet bij een twist een klap. Hij meende dat Dirk Cornelfs Beets 'm dat lapte en sloeg toen dezen met een fleschje op het hoofd. Ook vier anderen, n.1. Stekelbos, De Jong, Kaas en Blokker begonnen toen Beets te mishande len, die terdege toegetakeld werd. Beets diende een civiele vordering in tot schadevergoeding, door de vijf jongelui die hem mishandelden elk voor een vijfde deel te betalen, terwijl de vordering in het geheel f 90.15 bedroeg. Beets had n.1. eenige dagen niet kunnen werken, had dokterskosten gehad' en zijn nieuwe pak was erg gehavend geworden. Beklaagde had geen bezwaar tegen de vordering en erkende Beets met een fleschje te hebben ge slagen. Maar Piet zei uit noodweer te hebben gehan deld omdat hij eerst geslagen was. De O. v. J. eischte bekrachtiging van het gewezen vonnis. Trek in eitjes. Pieter van Til, een koopman uit Oudorp, was ab sent. Hij had zich in den avond van 24 Januari jl. de vrijheid gepermitteerd, om bij den melkrijder P. Hollenberg aan het Heilooërdijkje te Alkmaar 2 kip pen te stelen. Piet hoorde nog Juist een ongekend gekakel in zijn hoenderhof en meende juist met voorbeeldeloozen ijver den vos of bunzing, of welk roofdier er mocht zijn, te verdrijven, toen hij iemand óp een fiets zag wegrijden. Vóór op de fiets was een mandje beves tigd. Hollenberg vermiste, bij onderzoek in het hoen derhok 2 kippen. Tegen van Til werd 4 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, geëischt. Van de wal in de sloot. Een jongmensch, met name Antonius F. Boersen, tuinder aan den Omval te. Alkmaar, had op 20 Jan. j.1. zich verkeerd gedragen tegenover C, Brugman, bode van het waterschap Schermeer. De ket van beklaagde's vader liep op den berm van den ringdijk te grazen. En nu had Antoon's papa het grasgewas van dien berm wel gehuurd en mocht het gras daar dus wel maaien, maar er mocht geen ket grazen. Dat is bij verordening zoo bepaald. Brugman wilde het dier dus meenemen en wegbren gen om het „te schutten" (in het zoogenaamde schut- hok plaatsen). Maar Antonius belemmerde Brugman bij die ambtshandeling. De O. v. J. eischte tegen Antoon, die zijn mondje nu nogal roerde, f25 boete of 25 dagen hechtenis. Niks voor ons. Volgen twee zaakjes met gesloten deuren. Met doodslag bedreigd. Daarna is aan de beurt de 33-jarige veehouder Pie ter de Boer uit Heerhugowaard, die beschuldigd wordt, F. van Leijen met doodslag te hebben be dreigd. Op 10 Februari zag Piet, dat zijn broer Klaas de Boer, ook veehouder in Heerhugowaard, bezig was met verhuizen. De 25-jarige arbeider Frederik van Leien hielp daarbij. Piet de Boer begaf zich toen op het erf van zijn broer Klaas. Freek van Leien, thans als eerste getuige gehoord, zegt, toen te hebben helpen verhuizen bij Klaas de Boer. Beklaagde kwam toep daar ook en verweet Klaas, dat c\eze goederen meenam, die aan hem (be klaagde) behoorden. Bekl. zei verder, dat getuige Van Leien van het erf af moest gaan en dreigde, me an ders aan den vork te zullen steken. Ik ben toen weg- geloopen, zegt van Leien. Toen heeft Pief; de Boer mij de vork, die hij in de hand genomen had, nog achterna gegooid. Bekl. zegt thans tot den President erg zenuwach tig te zijn geweest; Ik weet niet of ik gezegd heb dat ik van Leien aan den vork zou steken. Bekl. kwam mij tegemoet en ik dacht: hij kan ook wel eens wat grijpen. Ik heb daarvan al eens een proef gehad. Hij green naar een spoorstok, maar hij had dien niet in de nand. Toen Freek wegging, heb ik niet met de vork ge gooid. Get. Van Leien zegt, dat bekl. hem wel de vork achterna gooide. Beklaagde zegt: Ik zou met mijn broer boelhuis houden en toen is er oneenigheid gekomen en ik ben toen mijn broer Klaas ging verhuizen, gaan kijken. Getuige Klaas de Boer zegt wel te hebben gezien dat zijn broer Piet een hooivork in de hand had, maar heeft hem er niet mee zien dreigen. Getuige Dirk de Boorder, dién dag ook in dienst van Klaas de Boer met het verhuizen, heeft weinig van het voorgevallene gezien. Klaas de Boer had hem gezegd dat hij desnoods een geweer mocht ne men, om er als het noodig was mee te schieten, maar zoover is het niet gekomen. De 24-jarige Jacob Water heeft de bedreiging die bekl. tegen Van Leien uitte gehoord en ook gezien, dat de vork Van Leien achterna gegooid werd door beklaagde. De O. v. J. eischte een week gevangenisstraf. Bekl. zegt gaarne voorwaardelijke straf te hebben, terwijl nu alles weer goed is tusschen hem en de anderen. De getuigen staan uit de bank op en bevestigen dat. De O, v. J. wijzigt r.u den eisch en eisebt thans maand gevangenisstraf voorwaardelijk, mei een proeftijd van drie jaren* Uitgesteld. De volgende beklaagde, Huibert Dekker üit Eg» mond aan Zee is absent. Hij heeft den 12den Febru ari j.1. een paar glasruiten verbrijzeld toen hij met een anderen visscherman dronken lang» de straat liep te zwieren. De getuige A. Bergsma, rijksveldwachter te Eg- mond aan Zee wordt gehoord, dooh daar de beide andere getuigen thans afwezig zijn en op de zilte baren dobberen, wordt de zaak voor onbepaalden tijd uitgesteld. Weerspannig. Cornelis Zwart, een andere Egmondsche visscher, had wederspannigheid gepleegd tegen rijksveld wachter Bergsma. Dat gebeurde op 16 Februari J.1. Beklaagde was toen dronken. De 0. v. J. eischte te gen Zwart 14 dagen gevang. Met elkaar op de mat. Klaas Stammis, een 19-jarige koopman uit Heer hugowaard, had op Donderdag 3 Februari j.1. op de markt te Schagen, zijn 17-jarigen collega Klaas Snee» kes uit Harenkarspel mishandeld. Sneekes was er dien dag bij tegenwoordig dat Stammis met zeke ren Bakker over een kalf aan 't onderhandelen was en zei toen iets, dat Stammis niet aanstond. Klaas Stammis gaf toen Sneekes een opmepper en ze raakten aan 't vechten en rolden over de straat. Daarbij liep Sneekes ook nog een beet in den duim op. De heer Officier eischte tegen Stammis, die, even als zijn tegenpartij nogal woordenrijk was, ten slotte f 25 of 25 dagen hechtenis. Twee tegen één. Volgden Johannis Wiering en-Johanne aVlaar, hei den van Zwaagdiik. In den nacht van 20 op 21 Januari hebben ze ze keren Tijmen Beets van Ooster-Blokker mishandeld. Dat gebeurde in den stal van het café van den heer Buitenman te Westwoud. Daar was dien avond een verkooping geweest en na afloop ging men stal- waarts om de respectieve rijwielen te halen. Bij die gelegenheid kreeg Beets oneenigheid met Wiering en werd door dezen en door diens vriend Vlaar mishan deld. De O. v. J. eischte tegen elk der beklaagden 14 tot- gen gevangenisstraf. In hooger beroep. Antonius Franciscus Blokker, portretschilder te Hoorn, was door den Kantonrechter veroordeeld tot f5.boete of 5 dagen hechtenis, wegens overtre ding van de leerplichtwet. Beklaagde was op 8 Februari van dit vonnis In hooger beroep gegaan. Dit werd thans behandeld. De O. v. J. requireerde niet-ontvankelijkyerklaring van het uitgestelde hooger beroep. Na nader onderzoek* Volgde beklaagde S. Vries, landbouwer te Callants- oog. In deze zaak was nader onderzoek gelast, EJ waren geen getuigen opgeroepen. De O. v. J. eischte thans tegen beklaagde 4 maan den gevangenisstraf, met een proeftijd van 8 Jaren- A.S; Dinsdag uitspraken. Trekking vami Majain*Jta® 19 April, 3e Klasse. Se Lijst, No. -10001 f 1600. Nos. 7366 9046 elk. 1 1000. Nos. 4515 15692 «Ik 1 400. No. 6474 f .100, Nos. 4093 137411 ,17579 18498 eik I 100, Prijzen vam 1 45. 8 92 184 884 327 B48 419 466 82 858 841 646 717 758 1012 1112 ,1239 1242 1277 ,1296 1310 1330 1333 1386 1361 1463 1492 1618 1640 1642 1667 ,16S0 1723 1887 1944 1977 2019 2108 21,11 2125 2163 2229 2317 2333 2381 2453 2530 2586 2642 2733 2743 2861 2863 2925 2955 3054 3055 3094 3133 3139 3218 3237 3291 3356 3386 3392 3523 3529 3532 3572 3666 87,10 3715" 3721 3823 3848 3896 3990 4010 4050 4118 4202 4239 4261 4316 4406 4455 4602 4612 4625 4636 4656 4664 4843 4854 4931 5032 5068 5130 5432 5449 5540 5648 5560 5621 5643 5714 6008 5913 5939 5966 6044 6064 6084 6095 6333 6445 6448 6596 6620 6630 6675 6676 6812 6813 69S9 7002 7018 7021 7177 7181 7212 7267 7418 7454 7472 7555 7617 7618 7627 7695 7698 7741 7777 7784 7788 7845 7886 7908 79S4 8005 8120 8150 8196 8254 8260 8296 8345 8378 8410 8457 8503 8523 8561 8618 8775 8792 8893 8894 8925 8927 «950 8985 9103 9110 9156 9204 9250 9251 9252 9326 9397 9431 9454 9456 9481 9627 8733 9760 9780 9856 9879 9905 9932 9939 9957 9983 10090 10096 10162 10171 10203 10266 10258 10278 ,10329 10367 1C380 10417 10431 10534 10563 10699 10624 10685 ,10637 10644 10805 10844 10893 10929 10949 10954 11010 11056 11060 11074 11149 11159 11260 11340 -341 11362 ,11371 11398 11462 11415 11726 —757 ,11857 11858 12105 12253 il2297 12467 12475 12506 12539 12563 12589 12635 12727 12795 12828 12629 12965 12968 129S0 13093 13095 ,13120 13121 13231 13261 13269 13272 13290 13307 13360 13< 13643 13656 13878 14003UUC. 14264 14265 1, 14531 14532 14, 14637 14708 147 84 13601 13621 13640 ,13793 13871 13876 114146 14176 14201 14460 14463 14521 LS 14561 14565 14636 ,'65 14834 14905 14968 15033 15046 150. 15102 15141 15156 15250 152» 15322 15463 15499 15608 15613 15629 15644 15672 15680 ,15742 15793 15804 15819

Schager Courant | 1921 | | pagina 1