I-De Pink Pillen 1 Brieven uit Engeland. N.V. „DE TIJDGEEST" fN.V. „DE TIJDGEEST" renm'arktt, die >een beroerte nabij was. Hat is vuilnis en putoj en puim beboont ito de putoschuit. Breng het dan' naar de putoschuit, riep de heer van. de Heerenimiarkt Neen, sprak de commandant, wij' binnen van de vuilnis en hebben met heit puin niets te maken en daarom zullen wij het vuiM» uit het puin zoe ken en het vuilnis wegbrengen. lAilidus deden zij: .Den volgenden dag verscheen een andere gemeente-heer to de nieuwe woning van den heer van de' Heeerenmarkt en vroeg waar hij: den bon kon Halten teekenen, dat die vuilnis wlas weiggefohiaidi Heeft u dien (boïn bijl u? vroeg de heer van die Heerenimarktt. (Neen yspra'k de inspecteur» ik vroeg alleen waar hij kon. worden aangeboden. Hier, op mijn nieuw adres, sprak de heer, die bl&uw was. Den' volgenden dag versoheen een andere gemeen te-heer en presenteerde den bon» De heer van de Heeremnxarkit iteekendie hem en wilde den daalder betalen. Pardlon, sprak de gemeente-heer., ik ben al leen voor die afdeeltog bonnien. Met het geld' bemoei ik me niet. .Eh hij: ging. 'Waarna eenigen tijd! ilaten .eien amd'ere gemeente-heer verscheen, >diie mediedleeddie, van de gemeente-giro t.e zijtn en kwam om over den daal der te dlisponeeren. Het puin ligt er nog en de heer van de Heeren mark t is overleden aan eten beroerte. ALiKMAAiR, lm de Donderdagmiddag gehoudietn vergadering van den Raad: werden de ingekomen geloofsbrieven van het ter vervapging van1 den heerr K» van 't Veer verkozen verklaarde lid, Wen heer D. Plevier onder zocht en besloot de IRaad tot zijne toelating. Be halve deze vacature waren drie leden afwezig. Deze onvoltalligheid' leidde er toe, dat tot een volgende zitting aangehouden werden de voorstellen van B. en W. inzake die aanstelling van een directeur van 'het grondbedrijf, het sportpark en het marktwezen (ten aanziien van dit voorstel werd! bovendien de wensch geuit het aan die betrekking te verbinden salaris voor .te dragen) en dat omtrent die instelling van een gemeentelijk groentenbedlrijf. De .Raad be noemde tot tijdelijk leeraar in de natuurkunde aan de handelsdagschool de heer H JW. de Koning, leer aar aan d'e R.HJB.S. alhier, behoudens goedkeuring van dien Minister van Onderwijs. lAa.n de orde was daarna een voorstel van. B. en W. om te besluiten: le. aan de wonimgtoouwvereeni- ging „de MiddenstandT alhier te verkoopen een bouwterrein, aan dien Bergerweg voor d'e som van f 26000; 2e. aan1 deze vereeniging ond'er eerste hy pothecair verbaind: een voorschot te verstrekken groot 'f 183210, zijinde 1.7 maal het bedrag der bouw kosten, die de uitvoering van. het bouwplan in 1014 zou hebben gevorderd, verhoogd met de koopsom van het bouwterrein; 3e. aan de vereeniging uit de gemeentekaseene bijdrage a fonds perdu te ver strekken ten bedrage van1 Yk ged'eelte van het ver schil .tusschen de geraamde werkelijke bouwkosten en het sub 2e. genoemde bedrag en wel ten hoogste van f 33197.50; 4e. aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks kas op de voorw aarden bedoeld in bet K.B. dd .6 Nov. 1919 Nr. 51 een bijdrage, groot drie vierde van bet onder 3e. bedoelde verschil) van ten hoogste f 99592.50, een en ainder onder de dbor IB. en W. gestelde voorwaarden. Dit voorstel werd) door de minderheid van.' B. en Wt onitradien. .Verschillende 1-eden hadden er voorts bezwaren tegen. iWiaar de door d'e gemeente bij dit voorstel geboden steun 'hooger was -dan biji de stichting, van werkmanswo ningen, had die fractie der S.D.A.P. -een amende ment ingediend', om de bijdrage van' de gemeente te bepalen op 7K pet» der bouwkosten, in welk ge val die valn het Rijk zou zijn 22H pet», of tezamen in totaal 30 pGt. Daardoor zouden de huren, die op gebracht moeten worden, aanmerkelijk moeten stij gen, maar met dit percentage bleef men beneden de 32 pet., verleend voor arbeiderswoningbouw, terwijl volgens het voorstel van B. en W. de steun1 zal be dragen 46 pet» De wethouder valn: p. w. verdedigde het voorstel 'en beri'ep zich op het naastiingsrecht der gemeente, ingeval de vereeniigiinig to gebreke mocht blijven hare verplichtingen ina te kooien, waarvoor sommige leden bij de daling jdler prijizen van1 ma terialen) vreesdien. Immers, zoodra het de bewoners dezer huizen mogelijk zou zijn^ een goedkoopere wo ning te vinden, voldoende aan hunne behoeften, zouden zij deze betrekken» Men meende dus to de toekomst het verschijnsel te zullen zien, dat de wo ningen wegens de hooge huren onverhuurbaar zou den zijnj, in. welk geval bijl naasting de gemeente «ten strop zou hebben» Nadat de behandeltog van d'e voorstellen eenigen tijd) was geschorst, om die fractie dier IS.D.A.P. gele genheid te geven zich nader over het ingediende amendement te beraden, wierdl na heroptening der beraadslaging het amendement ingetrokken, omdat bij aianineming aan iden bouwi geen uitvoering kon worden gegevten. Het voorstel werd! .daarna met 8 tegen 7 stemmen aangenomen» Met 11 tegen 4 stem men aianvaairdde die Raad daarna het voorstel om i Gelijk een huishouden achteruit gaat door dagelijks 3 terugkeerende nuttelooze uitgaven, zoo wordt ook da- g I gelijks de kracht der gezondheid verbruikt. g a ca 3 die bloed en krachten geven, vullen het tekort aan, El zoodat de kracht der gezondheid wederom in haar g evenwicht wordt hersteld. j§j EISCHT H0LLANDSCHE VERPAKKING EN GEBRUIKSAANWIJZING. g 3 E3 iQDDÖÖOÖDÖQÖOÖÖDÖÖOÖDÖÖDDOOOQODÖOÖQDÖDDQÖQQDQQDODÖÖODÖQDDDDÖDDQDODDDDÜ voor -dien 'bouw van noig 4 midldlenstlaandiswoniingen voor rekening, der gemeente op <een terrein der ge meente aan .dien iSdhermerweg beschikbaar te stel len een bedrag van f 21300, met toekenning boven dien van een 'bedrag van f 4050 ais fonds* perdu en ten behoeve van dezen bouw aan te vragen en te aahvaarden uit 's (Rijks kas een bijdrage van hoog- st)ens f 12150. De verordeningen op de heffing en invordering van' een hoofdjelijken omslag werden gewijzigd in dier voege dat de gemeente tegen 1 Mei 1922 ten aanzien dezer heffing overgaat bijl de (Rijksadmini stratie. iBeöloiten werd) ,voor het toelatingsexamen 'tot het gymnasium en da handelsscholen het vak Franstb te laten vervallen» Als gevolg hiervan vereenigdle de Raad er zich' medfe om den cursus voor de 'Fransche taal, aan twee der O.L. Scholen te doen1 vervallen, ingaande -1 September 1921 vioor het eerste en 1 Sept» '22 voor het 2e leerjaar. Vpor de voltooiing van het gem.-sportpark stond d'e iRaad' een nader crediet toe van f 27600. Debuffettien van dit parrk werden voor 1)921 en 1922 onderhands verpacht voor f750 per jaar. De Raad benoemde tot onderwijzer voor het 7e leerjaar aan de 3e gem.-school J. van der Pol, onderwijzer .te Midden-Beemster. Amsterdam, 16 April 1921. Zoo juist lees ik in hét Handelsblad van een vlieg tocht van Amsterdam naar Bremen en Hamburg, meegemaakt door een der medewerkers van bo vengenoemd blad. Natuurlijk hebben we allemaal al vaak over vliegtochten gelezen, dat het zoo heer lijk is, en dat het zoo'n leven maakt, en dat het zoo vlug gaat. Zoo vlug! 100 K.M. per uur, 200 K.M., 300 K.M., wat zegt het ons' Twintig keer zoo snel als een mensch loopt, of veertig keer, of zestig keer. Doch de medewerker van het Handelsblad maakt d. snel heid op een andere manier aan ons duidelijk. Opge stegen om 2.35, 10 minuten later boven Hilversum, nog 10 minuten later Barneveld, weer 5 minuten Apeldoorn, 3 minuten later de IJsel. Apeldoorn de IJsel, drie minuten, 't Zal wel zoo zijn. Kennen mijn lezers den straatweg van Apeldoorn naar Zutphen? Hij is heel mooi, maar, o, hij is zoo recht, en zoo lang! Verleden jaar in de groote vacantje heb ik hem nog eens gefietst. We waren op den terugweg, 's Morgens vertrokken van Apeldoorn. Een huisgezin van vier personen, geze ten op twee fietsen. Men begrijpt de rest. Twee groote menschen voorop, twee kinderen op den ba gagedrager, achter het trappend ouderpaar. Twee vrachtjes van een pond of zestig. In het begin gaat alles goed. Je hebt een gevoel alsof je wel naar Parijs kon fietsen. Maar dan heb je een paar uur gereden en rust uit aan den kant van den weg en eet wat heerlijke, groote bramen. Van die kokkers, pijpekoppen noemen ze ze. Nog is alles heerlijk. Het is niet gaan regenen. De zon schijnt. De kinderen hadden hun capes wel thuis kunnen laten,, vader en moeder hun regenjas on mantel. Hadden ze hun cape maar thuis gelaten! Een me neer fietst voorbij, ziet ons, aarzelt even, stapt af. „Meneer, Mevrouw, mist u iets?" Ik voel in mijn zakken, heb er niet veel in te missen en het weinigo, dat er in moet wezen, is er. De fietsen zijn er. de kinderen zelfs. Bovendien, een kind is niet een iets, maar een iemand. Dan met overtuiging: „Nee, meneer!" „Ook geen kindercape?" Och hemel, het is zoo, we missen een kindercape, pas zestien gulden gekost of zoo iets. 't Kan ook meer of minder zijn, mijn vrouw is niet bij de hand, om inlichtingen te geven. Een oogenblik schrik, dan verlichting. Natuurlijk, wat stom om te schrikken. "De vrager heeft hem immers? Mis! De vrager heeft hem zien oprapen, verschei dene' K.M. terug. Hij is in handen van een zekeren boer, die daar en daar woont. Aanwijzing ver van duidelijk voor een vreemdeling in de streek. Ik ben een oogenblik geneigd den boer gelukkig te laten met onze cape. Maar eenige oogenblikken later ben ik op den terugweg. De wereld is niet langer mooi. Laat ik kort zijn, want de weg was lang genoeg. Ik kwam de cape tegen, op den bok van den vuil niswagen naast deszelfs bestuurder. Een wonder dat ik hem zag. De vinder had hem aan den vuilnisman, als officieel persoon, afgeleverd. Toen weer terug. Toen naar Zutphen. Toen naar Apeldoorn. Wat een wegl Zoo recht en zoo lang! We zijn er gekomen, met kinderen en met capes. Maar hoelang de weg geduurd heeft? Ik geloof uren. Drie minuten zegt de medewerker van het Handelsblad. Heb ik dan daarover zoo gezwoegd, over een afstand van drie minuten? Ja, drie minuten vliegen. Vliegen is- geen fietsen. Zoo snel als een vogel in de vlucht, zeggen we. Hij liep als een haas, zeggen we ook. Hoe snel gaat een vogel, en hoe vlug loopt een haas? Wilt u gelooven dat ik daarover van plan was te schrijven, maar, zooals me meer gebeurt, de kluts was kwijt geraakt? Doch, ik ben op de helft, en we kennen het spreekwoord van beter ten halve gekeerd, niet waar? Hier komt dan mijn eigenlijk onderwerp. Volgens „Everyday Science" heeft men onlangs goedgeslaagde pogingen aangewend, om de werke lijke snelheid te meten, waarmee viervoeters zich over den grond en vogels door de lucht bewegen. Men heeft daarbij gebruikt gemaakt van automo bielen, vliegmachines, snelheidsmeters en chrono meters. Doch, om de snelheid te meten van de zich over het land bewegende dieren, had men een groote uit gestrektheid vlak terrein noodig, geschikt voor een auto, en voorzieh van de noodige dieren. Dat terrein werd gevonden in de staat Utah in de Vereenigde Staten, waar de Uintah Woestijn een prachtige gelegenheid voor proefnemingen aanbood. Prairiewolven, hazewinden, herten en antelopen verleenden daarbij kosteloos medewerking. De snelheden zijn alle gegeven in mijlen. Zooals men weet is een mijl 1609 M., of gemakshalve an derhalve K.M. Ik zal dus de afstanden maar in mijlen houden. Een prairiewolf, verzocht om het hardst te loopen met de auto, we zouden ook kunnen zeggen door de auto opgejaagd, ging er van door met een snelheid ■van 38 mijl per uur. Kon dit evenwel slechts 3 mijl volhouden. Verminderde toen tot 33 mijl. En bleek verreweg de mindere te zijn van den hazewind, die over denzelfden grond 49 mijl per uur aflegde. Een hert ging er vandoor mot een snelheid van 47 mijl, doch slechts over een afstand van 1Y* mijl. Een eland deed 52 mijl, per uur de eerst drie mijlen, maar viel toen plotseling tot 27, terwijl het hert na zijn 1Y mijl 29 wist te handhaven. Geen van alle, noch wolf, noch hazewind, or hert of eland maakte het de auto moeilijk. De antelope stond er beter voor. Die was met de grootste snelheid van de auto maar juist bij te hou den. Tenminste in het begin. Twee en zestig mijl per uur, dus 100 K.M. op een paar H.M. na, over de eerste 2Y mijl. Daarna 48 mijl, en over lange af standen 31 mijl. Dit wat de viervoeters betreft. De onderzoekers kunnen, zooals men ziet, zeer tevreden zijn over de behaalde resultaten. Alleen is het jammer, dat er niet wat meer dieren waren om een wedstrijd mee aan te gaan. Voor de vogels "behoefde men niet naar de Uitah Woestijn te trekken, natuurlijk. Een buitensporig grooste snelheid schijnen die echter ook niet te be reiken. De vliegmachine is ze glad de baas af. Een Amerikaansche arend vertrok met een vaart van 46 mijl per uur, en hield dat 10 mijlen vol. Zakte te sturen? Ja, toch was hij blij, dat zij weg was. Hij besefte bet niet, maar zijn uur was nog niet heelemaal ge slagen. Een heilzaam instinct deed hem strijden te gen de emoties, die zijn hart overweldigden. Hij zeide tot zichzelf, dat hij het recht nog niet had aan zulke dingen te denken. Hij moest eerst werken, eerst vasten voet krijgen in dit land. Later misschien. Een gevoel van slaperigheid overviel hem. Met een zucht ging hij languit op het zand liggen en rolde zich in zijn dekens. Zijn ademhaling werd diep en laDgzaam. Nu en dan gluurde de maan coquet tus schen de boomstammen en raakte zijn gezicht en zijn mooi haar als met een zilverachtigen tooverstaf aan En dan was hij geen man feitelijk meer, doch een Jonge Hermes, die naast het water sliep. De scha duw sloop uit de boomen boven de zandbank, ep kroop naast hem. Daar knielde zij met gevouwen handen neer. In het maanlicht liet zij een bleek gezicht zien, waarop twee diamanten fonkelden. Na eenige oogenblikken stond zij vastberaden op, ging zich nog steeds geruischloos als een spook be wegend, naar het meer, klom over de ijsbarrière en liet zich aan den anderen kant op den rand van het water afzakken. Hier was, goed verborgen voor iedereen op den wal, een kano op de steenon getrokken. Zij stapte in, roeide de ijsbarrière om en ging den mond van de kreek in. Haar kano voorzichtig op het zand stu rend. zocht zij even in haar bagage, stond dan op en ging met verscheidene lange dunne riemen van elandsvellen aan wal. HOOFDSTUK X. De drie mannen, die op den grond der hut lagen te slapen, schrikten in hun dekens op. „Wat was dat?" vroegen zij elkander. „Een kreet om hulp", zeide Jack. Joo sprong op en deed de deur open. Enkele ver warde geluiden uit de richting van de kreek dron gen tot zijn ooren door, maar hij had nog geen er varing genoeg om die te onderscheiden van de na tuurlijke geluiden van den nacht. Het vuur was nu uit. Jack stak een lucifer aan. „Sam is wegl" riep hij plotseling. Shand voelde met zijn handen over den grond. „Zijn dekens ook!" zeide hij. „Dat is natuurlijk verraad!" schreeuwde Joe met een vloek. „Jullie hebben me ook nooit willen ge looven. Daarom heeft hij natuurlijk de geweren ver borgen. Gaat mede, ik heb iets uit de richting van de kreek gehoord". Zij trokken hun pantoffels en schoten hun jassen aan en vlogen naar buiten. Husky bleef vloekend op het bed liggën. Bil de uitmonding van de kreek was de zandbank ledig. De laatste bleeke manestralen onthulden niets. Zij gingen daar lederen dag meermalen zich was- schen en water halen, zoodat de voetafdrukken in het zand ook geen aanwijzing gaven, Ten slotte pak te Joe met een sóhreeuw een donker voorwerp van den rand van het water op en hield dat in de hoog te. Het was Sam's halsdoek. „En hier is het spoor van een boot in het zand", schreeuwde hij. „Ik wist het wel! Samen weggegaan in haar kano!" „Maar ik heb een mannenstem gehoord", wierp Jack tegen. „Waarom zou hij geschreeuwd hebben?" „Hij heeft ons natuurlijk willen uitlachen, toen hij zag, dat hij veilig weg was", zeide Joe bitter. „Verdomme nog toe!" „Zoodra het licht is" prevelde Shand tanden knarsend. „Wat wil je dan doen?" vroeg Joe. „Hem te pakken krijgen", zeide Shand kalm. „We hobben geen boot". „Dan zonder boot". „Idioten zijn Jullie allebei!" lachte Jack heesch. ,Wat willen jullie eigenlijk? Zij heeft ons eerder ant woord gegeven dan we verwacht hadden. Als zij lie ver een kok wil hebben dan een man, dan is het haar zaak. We moeten ons daarbij neerleggen. Ik ga naar de hut terug". Zij wilden de Juistheid van Jack's woorden niet erkennen. „Ga jij maar waar Je naar toe wilt", pre velde Shand. „Ik blijf bij wat ik gezegd heb". Jack liep langs het pad terug. Joe vólgde hem, alleen omdat hij een van die naturen was, die lie ver in het gezelschap van een vijand zijn dan al leen blijven. Zij lieten Shand aan zijn lot over. Husky begroet te hen met nieuwsgierige vragen. Joe lachte hem uit en Jack beet in grimmig zwijgen op de steel van zijn pijp. Zij rakelden het vuur weer op en gingen weer zitten. Ieder was jaloersch op zijn eigen woede en smart en wilde die niet met de anderen deelen. Joe en Husky kibbelden wat. Ondanks zijn wij«ereerlge protesten bleef Jack schuin naar het licht wordende raampje kijken. Ten slotte stond hij plotseling op. Joe volgde hem natuurlijk. „Moet ik door Jou overal waar ik heen ga als toen af tot 32 mijl, wat hij tot in eeuwigheid scheen vol te kunnen houden. Een wilde eend, waarmee wij Hollanders wat meer familiaar zijn dan met Amerikaansche arenden, deed 50 mijl per uur, dochvóór den wind. Duiven brachten het tot 55 mijl, fazanten tot 45. Over lange standen gaan duiven met een snelheid van 35 mijl per uur. Zeer waarschijnlijk moeten de vogels het afleggen in snelheid tegen de insecten. Bijen zijn nu eenmaal niet makkelijk te volgen in een vliegmachine, dus volkomen zekere resultaten heeft men daarmee nog niet bereikt. Toch heeft men eens een wedstrijd ge houden tusschen duiven en bijen. Bijenkorf en dui ventil waren vlak bij elkaar. Van korf en til werden de bewoners 5 K.M. ver weggebracht en toen los gelaten. Bijna alle bijen warön thuis, vóór de eerste duif aankwam. Dus voortaan: zoo snel als een bij in de vlucht, en: hij liep als een anteloop. door een hond gevolgd worden?" snauwde Jack te gen hem. „Wat mankeer JIJ?" antwoordde Joe. „Ben JIJ soms baas over alles buiten?" Buiten de deur bleef Jack staan. „Jij gaat den eenen en ik den anderen kant", zeide hij. Jack ging naar de kreek terug en liep over de steenen naar het uiterste punt, vanwaar hij den oever van het meer een heel eind kon afzien. !n dat jaargetijde is de nacht op de breedte van het Cariboumeer maar heel kort. De zon daalt slechts iets onder den horizont en een flauwe gloed blijft den geheelen nacht boven haar hangen en trekt door het noorden naar het oosten, waar hij haar wederverschijning verkondigt. Het was nu licht in het Oosten en het meer be gon langzamerhand zichtbaar te worden. Jack zocht de nevelige uitgestrektheid af. Toen het licht wat sterker werd, zag hij een klein donker voorwerp om de volgende vooruitgestekende punt draaien en zich tegen de grijze nevels aftee- kenen. Hij behoefde er niet aan te twijfelen, wat het was. De vervolgingslust laaide in zijn hart. Hij ver gat zijn verstandigen raad aan zijn makkers geheel. „Naar het eind van het meer", dacht hij. „En zij hebben den wind, die steeds meer opsteekt, tegen. Tk zou makkelijk den oever om kunnen rijden en hun den weg afsnijden". Hij stond op en ging met krachtigen stap naar den stal terug. Nauwelijks had hij een zadel genomen of' Joe kwam ook binnen. Zonder een woord te zeggen ke ken zij elkaar aan. Joe nam een ander zadel. „Je kan gaan waarheen je wilt", zeide Jack woest, „maar ik zeg je, dat ik alleen verkies te rijden". „Het kan me niet schelen hoe je rijdt", antwoord de Joe. „Bemoei Je niet met mijn zaken". Zwijgend zadelden zij de paarden. „Zeg, ik dacht, dat jij ons aanraadde ons buiten de zaak te houden", bromde Joe. Jack werd plotseling vuurrood. „Ik heb hem een pak slaag beloofd, als hij zich met de zaak bemoeide, en bij God, hij zal het krij gen waar zij bij staat. Dat moet zij dan maar slikken als zij een kok 4e voorkeur geeft boven ons". Hij keek Joe met van woede gloeiende oogen aan. „En als iemand mij dat wil beletten, dan kan hij er eerst een krijgen. En dat meisje kan heengaan waar zij wil. Ik wil ze niet cadeau hebben meer!" Joe lachte onaangenaam. Toen Jack zijn paard uit den stal bracht, zag hij Trekking van 500 nummara ten overstaan van Notaris A. Q. MULIE Woensdag 20 April 1921» Prtj. vaa 2000 7769 *000 64Si KB44 18955 19649 400 13066 15450 17731 200 6C06 100 5411 »H 64» 10365 19381 OlgKai «SB f 9d— tdges geld 1 85 2674 5531 8614 10887 13256 16334 87 189 74 31 10904 76 89 19312 269 2738 98 80 65 87 16406 19406 54 2888 99 8818 11023 13356 16500 77 314 2927 5601 41 51 61 8 86 19529 J8 3044 6 42 74 13504 56 67 66 55 47 95 16 75 58 401 3181 77 8903 11119 55 86 19618 4 3270 5723 5 39 74 16631 25 10 3320 93 42 42 13664 78 92 90 62 3402 5876 90 61 13777 95 72 6 5904 9063 77 13834 16871 19722 80 21 13 97 11244 77 16914 70 643 62 36 9107 11339 13923 79 19848 72 3514 67 20 75 34 84 56 78 ló 6000 77 11405 64 97 77 98 31 13 9213 12 66 17050 19917 700 68 32 30 28 14001 98 24 58 3616 35 41 62 80 17102 56 827 49 42 89 88 14121 61 81 57 66 6103 9336 11509 41 17216 87 032 83 6217 0121 18 42 17303 93 44 92 86 52 55 52 66 20044 89 55 3721 6322 67 92 65 77 63 44 41 60 11622 75 98 20182 76 56 6471 9605 92 14246 17451 20228 68 tooe 3826 87 37 11722 74 78 41 72 ■BB 9630 43 14333 17515 38 74 08 4127 6683 37 76 14407 20318 49 1225 97 6794 59 11817 36 69 56 4231 6851 9706 22 86 04 78 88 1331 82 85 29 29 87 17611 20571 04 66 55 40 14765 27 84 59 4385 01 58 66 14810 51 20652 90 00 0919 61 11948 40 76 20762 91 4466 45 78 66 04 89 20604 !4M 4601 7020 98 72 14014 17717 38 13 isos 12 47 9825 12082 98 14 27 94 Tlll 56 12115 15020 17872 28 86 50 36 86 18 42 77 20926 M 80 50 9909 25 78 17907 44 1606 87 98 10026 12200 15128 53 18039 68 45 94 7226 50 19 15206 48 4619 47 98 32 43 18145 18239 53 68 92 10115 12300 52 1730 80 7320 18 48 61 54 65 4708 83 54 74 15303 67 1818 11 7431 78 98 9 74 25 67 91 98 12467 15412 18514 56 4826 7576 10219 12566 15653 18616 85 28 96 10393 73 88 18 1013 81 7709 10416 74- 15711 42 2003 4907 56 27 12672 45 1877U 63 98 7927 35 12708 15801 18867 71 5077 36 10539 73 16917 77 2141 5139 43 56 98 46 18917 2200 51 8047 80 12832 88 24 43 62 8121 10612 81 16029 81 99 79 8317 40 12911 16115 19115 2303 96 68 42 18 16231 26 61 5279 79 46 98 13017 57 89 2423 99 8405 95 62 19221 72 5452 8673 10708 27 75 2573 56 58 Vorig. Itto 0KB fcown. Trekking van 100 nummers ten overstaan van Notaris A. Q. MULIE, Donderdag 21 April I92L «.190- togen pdd TOB 48 12857 49 18535 7717 8633 87 14160 19058 20 10042 93 14242 19282 8242 10123 12058 63 10367 10520 13161 J5C64 19080 8374 10745 70 1581I 20320 ros 11040 73 16269 20640 8060 11344 13200 ltm 20728 6012 52 13352 16604 20804 0013 11627 13414 91 88 12079 13063 17360 00 12293 76 17885 9400 12585 14040 18107 8047 nu. 8077. 16029 nx.%. 160», 18877 nu. 18652. 15917 a wat hij tevoren ni -i opgemerkt had: verscheidene geweren in een hoe., van den stal. Zijn oogen be gonnen te flikkeren. „Waar zijn die vandaan gekomen?" vroeg hij, het zijne zoekend. „Shand heeft ze onder de graszoden van het dak gevonden", antwoordde Joe. „Waar is Shand?" „Die is er al met een paard van door". Sam was wakker geworden doordat hij voorovor op het zand gerold werd. Hij voelde menschenhan- den, maar hij kon zijn vijand niet zien. Hij verzette zich krachtig, maar zijn ledematen werden door de dekens belemmerd. Een zwaar lichaam knielde op zijn rug en riemen werden binnen de dekens om zijn armen en beenen gebonden. Op dat oogenblik had hij om hulp geschreeuwd. Maar dat werd hem al heel gauw door een katoenen prop in zijn mond belet. Dan rolde men hem over het zand naar den rand van het water. Door de_don- kerte kon hij niet zien wie hem aangevallen hacf. Inert als een blok hout werd hij opgelicht, mee gedragen en ten slotte in een boot neergelegd. Hij gend stond zijn vijand een eindje van hem af. Sam rolde zich op zijn rug en zag Bela. Een,oogenblik was hij als verlamd door verba zing hoe durfde een vrouw zoo iets doen? Zonder paar hem te kijken nam zij vlug haar plaats in den achtersteven in en stak van wal. Een woede, die hem bijna stikken deed, volgde vlug op zijn ver bijstering. Niet in staat zich te bewegen of zich te uiten bezweek hij er bijna onder. „Die gemeene verraderes! Na al haar vriend schapsbetuigingen! Nadat zij haar oogen en haar stem zoo zacht gemaakt had! Zij was nog slech ter dan hij had durven denken! Maar hij bleef niet stilstaan bij de vraag waarom hij aangevallen was. Zij was zijn vijandin, dat was voldoende. Geluiden klonken uit de richting van de hut tot hem door. Bela boog haar hoofd en roeide stil en, zwijgend door. Haar gezicht toonde slechts een dof ovaal in het zwakke licht. Maar in de trekken was een grimmige vastberadenheid te lezen. Slechts eenmaal opende zij haar lippen. Sam trachtte zich uit zijn riemen los te wringen, of schoon hij doof zijn ligging in den voorsteven van de kano de stabiliteit in gevaar bracht. „Als je probeert ons te laten omslaan, verdrink Je onmiddellijk". Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 6