AIiesEti Nitus- Donder^*'-» 12 JVflei 1921. 64ste Jaargang Ho. 6820. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Geestmerambachf. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week :Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 nnr worden Adverteritien zooteel mogelijk in het feerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. AD VERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote flettersl worden naar plaatsruimte berekend Zitting van Dinsdag 10 Mei 1921» Hij schaamde zich. De eerste beklaagde Pieteu van Til, een 29-jarig koopman uit Oudorp, was in verzet gekomen te gen een hem opgelegd vonnis tot 4 maanden ge vangenisstraf, Hij had in Januari ten nadeele van P. Hollenberg te Alkmaar 2 kippen gestolen, welke zaak we onlangs reeds in deze rubriek hebben be handeld, Toen die zaak onlangs voorkwam, was be klaagde niet verschenen. Hij zegt dat hij zich schaamde en daarom wegbleef. Beklaagde zei tegenspoed te hebben gehad en wou nu gaarne verzoeken, voorwaardelijke straf te mogen hebben. Door den O. v. J. werd nu 4 maanden gevangenis straf, voorwaardelijk, geëischt, met een proeftijd van 3 jaren. Kipuen-GeeL v Daarna was aaa de beurt Cornelis Geel, een 35- jarig koopman van de Keins, gemeente Schagen, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Aan Geel is ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 22 op 23 Februari J.l. te Anna Paulowna ten nadeele van Jan Langedijk aldaar een vijftal kippen en een haan heeft gestolen. Beklaagde^ Geel zegt, het feit niet te hebben ge pleegd. Hij beweert te Purmerend in den morgen van Woensdag den 23 Februari vijf kippen te heb ben gekocht van iemand. Hij kpnde dien persoon niet. Ook kocht beklaagde toen een haan van een anderen persoon. Dezen kon Geel wel, het was een zekere De Vries uit Oostzaan. De kippen met haan kwamen met de vrachtschuit te Schagen. Daar heb ik ze denzelfden dag van de schuit gehaald en verkocht aan W. van Erp. De vrouw van Jan Langedijk uit Anna Paulowna, Guurtje van Zoonen genaamd, treedt als eerste getuige op. Dinsdagavond den 22 Februari had zij haar kippenvolkje nog voltiallig bevonden. Maar toen ze den volgenden morgen naar het kippenhok ging om het gevederde volkje te voederen, had zij al gauw in de gaten dat er wat bijzonders was ge beur»'. Er was een ruitje uit het kippenhok ver dwenen, ook was de schuif dichtgedaan. En wat het ergste was, 5 van haar witte leghornkippen met een haan waren spoorloos verdwenen, terwijl in de nabijhoid van het hok kippenveeren lagen. Beklaagde wil wel eens weten hoe oud of Guur- tje's kippen waren. Het antwoord luidt dat ze 2 jaar oud zijn. Een er van had eenige donkere veeren. Geel beweert nu dat de kippen, die hij had ge kocht en verkocht, hoogstens 8 maanden oud waren, de haan een paar maanden ouder. Een van dié kip pen liep mank. Mej. Langedijk zegt dat haar de gestolen hoenders weer zijn teruggebracht door den rijksveldwachter A. Oosterling van Anna Paulowna. Daaronder was geen kip die mank liep. Zonder aarzelen vereenig- den de teruggebrachte kippen zich bij Langedijk in het hok weer met dé andere hoenders daar. Ze gingen naar het voederbakje, of er niets bijzonders gebeurd was. Ook ging 's avonds het hoendervolkje rustig op stok, net als anders. En dat zou met vreemde kippen zoo niet gegaan zijn. Geel vindt zulke aanduidingen van weinig betee- kenis. Jonge kippen vereenigen zich heel goed met andere. Hij kan er toch meer over oordeelen dan deze getuige. De President stemt dat toe en wijst er daarbij be klaagde op, dat die zich wel meer met kippen had ingelaten. In 1900 n.1. is Geel tot 6 maanden gevangenis straf veroordeeld wegens een in Juli van dat jaar te Alkmaar gepleegden hoenderdiefstal. De tweede getuige is de rijksveldwachter A. Oosterling uit Anna Paulowna. Op Woensdag 23 Februari is getuige met een on derzoek naar den kippendiefstal aangevangen. Het ingestelde onderzoek bracht er den rijksveldwachter toe om bij W. van Erp te Schagen 5 witte kippen met haan in beslag te nemen. Een van die kippen was mank. Toen getuige deze kippen bij Lange dijk terugbracht, gaven de dieren wel den indruk daar vandaan te komen, want ze waren er dadelijk op hun gemak. De 29-jarige Wilhelmus van Erp, bierhandelaar, wonende te Schagen, heeft Woensdagmorgen 23 Februari 5 witte kippen met haan van Cor Geel gekocht en er f 35 voor betaald. Een van die kippen had eenige zwarte veeren. Er was een manke kip bij. Den 25sten Februari had de rijksveldwachter Oosterling de gekochte kippen en haan bij getuige Van Erp in beslag genomen. Van Erp had er al eens over gesproken tegen Geel dat hij wel eens jonge kippen van hem wilde koopen. Beklaagde zegt, den hem ten laste gelegden dief stal niet te hebben gepleegd. Een ander kan hot wol gedaan hebben. Mr. Muller, bijzittend rechter zegt tot bekl. dat als deze weet waarom anderen het gedaan zou den hebben, hij dat dan nader kan toelichten. Geel zegt, 6en schrijven over de zaak tot den Burgemeester te hebben gericht. Mr. Muller vraagt of bekl. kan zeggen waarom anderen het gedaan hebben. Beklaagde herneemt: Als ik dat wist, dan had ik het al lang gezegd. Degene, die ik er voor verdenk heeft zelf erkend aan mij dat hij.... andere kippen gestolen heeft. Maar andere bewijzen heb ik niet. Dcdh als do politie daar onderzoek naar had ge daan, dan was van het een misschien het ander gekomen. De President (wijst er beklaagde op dat die bij den rcchter-commissaris niets heeft losgelaten. Op de vraag of bekl.. weet waarom hij in 1906 zes maanden gevangenisstraf kreeg, antwoordt bekl. ontkennend. Geel zegt het zich niet te herinneren, waarvoor (Jat is geweest. Wordt vi genaamd: „Kippegeel?", vraagt da Pres. ik heb geen bijnaam, zegt Geel. Do, volgende getuige is de 24-jarige rijwielherstel ler -Mine van den Berg, die aan de Zuidermolen- vaartsweg te Anna Paulowna woont, niet. ver van perceel van Langedijk* Anne was in den nacht van 22 op 23 Februari te bed gegaan doch werd ge wekt door den hond, die achter zijn woning „aan sloeg". Getuige stond op en zag 't was lichte maan op eenigen afstand iemand, gekleed in een kort jasje loopen. Geel moet nu even het jasje, dat hij gewoon was te dragen, aantrekken, de pet opzetten en in ge bukte houding gaan staan, wat hem eerst onhan dig afgaat. Get. vindt dat de lengte van de jas zeer goed overeenkomt, maar de persoon scheen hem iets klei ner toe. De President wijst getuige op den plicht de waar heid te zeggen, al is beklaagde hem nog eenig geld van een rijwiel schuldig. U hebt zaken met Geel gedaan, u kent hem. Ja, ik zou zeggen 't was Geel, zegt get. De persoon liep in de richting van de wonihg van Langedijk. Wat dat rijwiel betrof, daar is hij mij wel eenig geld op schuldig gebleven, maar volgens contract verviel het rijwiel in eigendom aan mij en mijn broer als Geel niet binnen bepaalde termijn afbe taalde. En die termijn is al verstreken. Bekl. ontkent, in die omgeving te zijn geweest. De President heeft nu nadere bijzonderheden la ten halen over het vonnis van 1006. In den nacht van 16 op 17 Juli 1906 heeft Geel witte kippen (bastaard wyandotte) van Teerhuis te Alkmaar gestolen. Dat is do eenige maal dat bekl. wegens diefstal werd veroordeeld. En toen luidde- zijn vonnis 6 maan den gev. Do President zegt tot Geel: U verklaart, het kan wel een ander geweest zijn die te Anna Paulowna de kippen heeft gestolen. Maar ik kan wel zeggen dat u het evengoed kunt zijn geweest. U hebt in 1906 ook al gestolen. De 20-jarige rijwielhersteller Katrinus van den Berg te Apna Paulowna, broer van Anne van den Berg, volgt nu als getuige. Ook Katrinusj hoorde in den bewusten nacht den hond blaffen en zag ie mand loopen eerst in de richting van de kerk, toen naar een schuur en daarna weer terug. Beklaagde trekt het jasje weer aan en de pet op en moet even gebukt staan, 't Gelijkt wel eenigs- zins, vindt get. Is u bang voor Geel, vraagt de President. Getuige geeft lachend te kennen, niet bang te zijn, Cornelis Wester Dz., Directeur van den Handels- raad, Land- en Tuinbouwbond te Schagen, had daar op een Woensdagochtend in 't laatst van Febr. op do vrachtschuit van Van der Kolf een korf met kippen gezien. Hij weet niet zeker of er een haan bij was. 't Waren gele kippen. Een stuk of vier, vijf. Wester's vrouw wou kippen koopen. Daarom keek hij er juist zoo met belangstelling naar. Iemand haalde later de korf met kippen weg. Get. weet niet of dat beklaagde is geweest, Johannes Adam Wester, administrateur te Scha gen, had daar op een Woensdagmorgen, einde Fe bruari op een vrachtboot een korf met kippen ge zien. Die boot was 's avonds te voren tusschen 9 en 10 uur aangekomen. Getuige heeft een persoon zien komen die de korf met kippen 't waren gekleurde, geen witte kippen weghaalde. De schippersknecht J. Broers uit Schagen, zegt, dat Dinsdag 22 Februari, 's qaiddags een uur de boot van v. d. Kolf te Schagen aankwam uit Pur merend. Er stond een mand met kippen op de boot. Beklaagde is die kippen komen halen, 't Waren ge kleurde kippen, 'n stuk of 5, of 6. Woensdagmorgen 23 Februari omstreeks 9 uur heeft bekl. de kippen van de boot gehaald. Beklaagde zegt dat het witte kippen waren. De heer Van Erp komt nog eens als getuige voor. Deze was op den dag dat hij de kippen heeft ge kocht, thuis bij de kostjuffrouw en hij was toen juist op het punt om naar beneden te gaan en zag toen Geel bij de deur staan, met een fiets, waarop een korf met kippen. Ik ben, zegt v. Erp, toen op de fiets met Geel gegaan naar mijn huis. De kippen heb ik gekocht en betaald en die zijn toen in het kippenhok bij mijn huis gedaan. De 65-jarige Jannetje Prins, aan de Keins te Scha gen woonachtig, zonder beroep, wedeuwe van Cor nelis Geel Sr., wordt buiten eede als getuige de charge gehoord tot het geven van inlichting. Zij is de moeder van beklaagde. Ze verklaart op de des betreffende vraag, dat haar zoon, de beklaagde, in den avond van 22 Februari thuis was en naar bed is gegaan. Hij is den 23 Februari vroeg opgestaan, Hij had mij gevraagd, zegt get. of ik hem vroeg wilde roepen omdat er dien dag wel 3 boelhuizen waren. Ongeveer om half zeven 's morgens riep ik hem wakker. De O. v. J. begint in zijn requisitoir de houding van bekl. te bespreken en acht die in diens nadeel. Ook is in zijn nadeel dat de straf van 1906 zoo wei nig indruk maakte, dat hij niet eens baeer weet, waarvoor hij die 6 maanden kreeg. Beklaagde wil de zending kippen uit Purmerend als witte doen voor komen en wil die kippen vereenzelvigen met de te Anna Paulowna gestolene. Maar dit is beklaagde niet gelukt. De gestolene kippen waren te Anna Paulowna Dinsdagavond 22 Februari nog in het hok. 't Is uitgesloten dat do kippen die bekl. Woens dag 23 Febr. 's morgens vroeg te Purmerend kocht, dezelfde zouden zijn die in den nacht van 22 op 23 Februari te Anna Paulowna werden gestolen. De gekleurde kippen die heeft bekl. misschi engekocht. maar 't gaat over de witte kippen. De gebroeders v. d. Berg meenden dat de persoop, die zij zagen iots kleiner was dan beklaagde, maar men kan zich door zijn manier van loopen of gebukt gaan wel v at kleiner doen schijnen. Spreker meent gerust tegen beklaagde gevangenisstraf te kunnen requlreeren en eischt 10 maanden Gevangenisstraf tegen Geel. Beklaagde zegt de zaak gaarne een week vit te zien ste.llen, om alsnog getuige De Vries, van wien hij den haan te Purmerend kocht, te doen hooren. Mr. De Groot, raadsman van be.kl. zegt: De ge makkelijke taak die de O. v. J. meende te hebben bij het requireeren van gevangenisstraf, zou voor mij aanleiding kunnen zijn om voor Geel een vrij sprekend vqpnis te vragen. De moeilijkheden zijn voor mij minder groot dan voor den O. v. J., die materieel de waarheid moet kunnen aantoonen van datgene wat aan beklaagde is ten laste gelegd. Ik kan volstaan met de onwaarschijnlijkheid van de bewijzen van den O. v. J.~ aan te toonen. Als niet geringe aanwijzing komt de O. v. J. met de houding van bekl. tijdens het proces. Die is ietwat vreemd ge weest, dat kan ik niet ontveinzen. Bekl. is in enkele dingen dom opgetreden. Het nieuwe wetboek van strafvordering zalhet gemak kelijker maken voor de beklaagden die daarbij zich spoediger van rechtsgeleerde hulp zullen kunnen Voorzien en zich dan gemakkelijker van een en an der op de hoogte zullen kunnen stellen. Bekl. heeft gemeend dat wat hij voor den Burgemeester van Anna Paulowna zei voldoende was en heeft bij den rechtercommissaris niet veel gezegd. Bekl. zegt nu onschuldig te zijn en dan zegt men maar niet dadelijk: O ja, ik ben 15 jaar geleden wegens kip pendiefstar veroordeeld. Maar gedurende die 15 ja ren, heeft hij toch geen veroordeeling gehad. Ik heb naar den door beklaagde opgegeven De Vries te Oostzaan geinformeerd, doch heb geen gelegenheid tijdig de noodige inlichtingen te krijgen. Bekl. had mij ook een Do Graaf te Oostzaan genoemd, die den haan aan De Vires had verkocht, die hem op zijn beurt aan bekl. verkocht. Maar ook over De Graaf heb ik niet op tijd inlichtingen kunnen krijgen. Er is, wel reden voor de rechtbank om alsnog naar De Vries te informeeren. 'tZou een groote aanwij zing voor beklaagde's onschuld kunnen zijn. Bekl. zegt ik heb kippen gekocht te Purmerendi en die ver kocht aan Van Erp te Schagen. De heeren Wester hebben niet met zekerheid gezien welke kippen er op de boot te Schagen waren. Zoolang er geen zeker heid is, moet veroordeeling uitgesloten zijn. Het korte jasje zou een aanwijzing kunnen zijn, dat bekl in Anna Paulowna is geweest. Maar beklaagde's moeder zegt dat hij dien nacht thuis was en den volgenden ochtend door haar is gewekt. Wij staan voor 'n onopgeloste kwestie. 'tBest is de zaak opnieuw behandelen en bekl. gelegenheid te geven om voor den rechtercommissaris te zeggen wat hij daar nog niet gezegd heeft. Zoolang de recht bank daar njet op ingaat moet, vind ik, bekl. wor den vrijgesproken. Nadat nog eenige re- en dupliek tusschen Officier en pleiter heeft plaats gevonden, wordt met de vol gende zaak begonnen. Ze liepen in de vaL Beklaagden daarin zijn de 17-jarige slagersknecht Paulus Schipper en de 19-jarige los werkman Leen- dert van der Wal, beiden te Helder, Ze staan niet best bekend, vooral Paulus niet. Den 25sten Februari had de Heldersche slager An- toon Bandt, die met zijn vrouw zijn woning verliet, twee agenten in die woning laten postvatten. Des avonds wist Paulus binnen te komen en Leen stond buiten op den uitkijk. Maar Paulus viel de politie al gauw in handen, nog voor hij iets had kunnen gappen. Leen merkte dat 't niet goed ging en maak te beenen. Tegen Paulus werd 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De eisch tegen Leen Luidde 3 maanden gevange nisstraf (voorwaardelijk. Mr. Josefus Jitta, verdediger, meende dat op deze dagvaarding geen veroordeeling kon volgen. Deuren dicht. Daarna volgt P. Schipper alleen als bekl., maar deze zaak wordt, daar hij nog onder de Kinderwet ten valt, met gesloten deuren behandeld. Nogmaals deuren dicht. Volgt nog een Kinderwettenzaak met gesloten deuren. Hij kwam er rond voor uit. Beklaagde Frederik H. Oldigs, electromonteur te Amsterdam, heeft in 1919, toen hij te Andijk en Nibbixwoud werkzaam geweest was aan het daar- stellen van installaties, zich wederrechtelijk een boeveelheid koperdraad, (leidingdraad) en 6 gloei lampjes toegeëigend. De O. v. J. wijst op de openhartige bekentenis van bekl. en eischt tegen dezen f25 boete of 25 dagen hechtenis. Met het touw. Adrianus Cornelis Smit van Heilo heeft aldaar op 14 Maart J. Ooievaar uit Limmen met een touw wat afgeranseld. Ooievaar had wat gezegd dat Smit niet aanstond. Maar dan mag je er nog niet op los slaan. Dat kwam Smit ook te weten, nu er f 15 -boete of 15 dagen zitten tegen hem gevorderd werd. Hij was toen dronken. Daarna volgde Jan de Vries uit Enkhuizen, die absent was. Hij heeft in zijn woonstedeke in dronkenschap den agent van politie J. Swier mis handeld en liep^ daarmede thans een eisch op tot een maand gevangenisstraf, Lange vingers. Dirk Groen van Egmond aan Zee was niet ver schenen. Hij heeft te Bergen op 14 Maart j.l. een schop gestolen, wat hem nu een eisch tot een maand brommen bezorgde. Kalmte kan jé redden. Klaas Biesboer, een 52-jarig koopman te Schagen, moest wegens mishandeling terecht staan. Zijn oude buurvrouw S. van Driel, ega van J. Goudsbloem, met wie hij den regenbak gezamenlijk gebruikt, kwam op 16 Maart j.l. water halen uit dien bak. Goudsbloem hoorde hem schelden en ging er heen, vragende of ze weer „gaande" waren. Bekl. en diens dienstmeisje stondep beiden buiten. Goudsbloem zei: wat ben jelui kinderachtig. Toen zei beklaagde vol gens get. Goudsbloem in leelijke bewoordingen dat deze weg moest gaan. Hij gooide mij op den grond, zegt de 78-jarige Jaap Goudsbleom, dat ik er 8 we ken door aan dokter moest. Beklaagde zegt, dat zijn dienstmeisje door Gouds bloem leelijk werd uitgescholden. Jij heb al eens gezeten, zei bekl. tegen mij. Ik werd boos en heb toen Goudsbloem weggeduwd. De O. v. J.' eischte tegen den beklaagde f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Om Wimplo. Wilhelmina Dekker, een dienstmeisje uit Egmond kwam op 3 Maart j.l. aldaar in de school om Wimpie, haar broertje dat school moest blijven, te halen. Zulks in opdracht van Moe. En de dienstbode vvenschte zich op vordering van het Hoofd der school niet te verwijderen. Nu werd wegens huisvredebreuk tegen haar ge vorderd f10 boete of 10 dagen hechtenis. Enkhuizen droog? Om het dozijntje vol te maken, kregen we den Enkhuizer visscher A. Edelenbosch tot besluit. Hij hoeft in den nacht van 27 op 28 Maart le Enkhui zen, toen hij daar in dronkenschap wederspannig was tegen de politie, den agent S. Klauwers mis handeld. De eiich deswege tegen den niet verschenen be schuldigde ingesteld, luidde; 125 boete ot 25 dagen hechtenis. A.s. Dinsdag geen nieuwe zaken (Pinkstervacan- tie). Enkele uitspraken heden over 14 dagen, de overige uitspraken a.s. Dinsdag, (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN)* Vergadering van Molenmeesters en Hoofdingelan den van bovengenoemden polder, op Woensdag 11 Mei 1921, des middags 1 uur, ten lokale van den heer C, Vis te Oudkarspel, Aanwezig allen. Voorzitter de heen J, Swan Hz^ secretaris de heer M. Kroon Cz. Na opening volgt lezing der notulen, die onver anderd worden vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen zegt de heer P. Borst Az. dank voor de gelegenheid die den Hoofd- ingelanden geboden is om een rohdreis door den pol der te maken. Tevens vraagt de heer Borst of nu de Broekersluis in orde ir-. De heer A. Slot Pz. zegt, dat naar zijne meening over die sluis heel veel wind is gemaakt. Er was door de gemeente Broek op Langendijk beslotefl de sluis radicaal te herstellen en dit zou geschieden in de stille maanden Maart en April. De" herstelling is gebeurd, er komen nieuwe deuren in. De heer P. Borst Az. vraagt wat voor, controle Geestmerambacht op de sluizen heeft. Voorzitter antwoordt dat de polder vriendelijk kan ■verzoeken de sluis in orde te maken, doch rechten heeft hij niet. Het wordt daarom tijd dat eens een verordening wordt gemaakt. De heer P. Bórst is het hiermee eens, er was niet één molen die het binnenvloeiende water kon bemalen en er zijn nog meer sluizen. De heer A. Slot Pz. heeft straks al gezegd dat er te veel wind is gemaakt en hij wil dat nader toelich ten. Vrees voor doorbraak bestaat er niet. Er wordt een keer of 6 per dag geschut met de kolk, het schut ten duurt ongeveer 10 minuten, dat wordt 1 uur per dag. Een ieder kan nu nagaan wat een over vloed van water er binnen komt. Wat verder hier ter sprake is gebracht, kan worden overwogen. De heer P. Borst meent dat de hoofdingelanden het dan slecht hebben betroffen, want toen zij bij de sluis zijn geweest werd er met de kolk geschut en toen vond spr. het ontzettend erg. Door den heer Sevenhuijsen wordt verslag uit gebracht namens de commissie belast met het on derzoek van de rekeningen, begrootingen en kohie ren. Alles is in de beste orde bevonden en onder dankzegging aan den secretaris en penningmeester wordt tot goedkeuring geadviseerd. De rekening Molengeerzen over 1920 geeft aan; ontvangsten f24186.20, uitgaven f21098.0624, batig saldo f3088.1324; begrooting 1921: ontvangsten fl9180.162£, uitg. f 15783.70, vermoedelijk batig saldo f 3396.46/4, waarbij de omslag is berekend op f2,50 per HA. •Stoomgemaal, rekiendmlgi 1920: ontvangsten f56580, uitgaven f 36552.24, hartig isaflldo f 20027,76; begroorting 1021: dnitvangsitlen f 43365.20, uitgaven1 f 22474,99, ver- moetdlelijk 3>aitihgj saldo f 20800,21, mat teen omslag vtaai f 4 per 1LA. Oosterdijk, rekening 1920: ontvangsten f9962,6924, uitgaven1 f 4404,53, batig saldo f5558,1624,; hegrootmnig 1921: ontvangsten f 13017,9034', uiitgarvien f9169,99, ba tig isaidJoi jf 3847,9124, (met oen loanisiliaigj van f 1,50 peer H.AL De hieer K. Slot dis vmni oordeel, diait er inpiaiart® vam een post onvoorzien] gjroorfi f1600 wied kan worden vOlstiaan met één itort, een bedrag vtan> f 800 en in- plaats van 80000 'Ka. kolen wiel met 60 60000 Kov Voorts Üjs idia beigrooitinigi gebaseerd! op leen koien- prijls van f 40. idloiclb idie zal wiel bemedien (die f 30 zijn, In' vearbandl hiermede en) medie rnerti biet oog op bet groote isaldlo van f 20890, stélt spreker voor, die om slag van f 4 op f 3.50 te bepalen. 'Voorzitter wijst er op, dait biet best (mogelijk is, «tart de holenprijs ,weer booger wordlt en oordeelt, bet zeer voorzichtig oen ruime begroiorting ite hebben. Dok 'die! post onivoiorzienie uitgaivenwill! ispr. liever mieit verminderen. 'De beer K. Sloit vindt, ial wiordt' helt uitgetrokken bedrag aiami Steenkolen besteed1, bet (kasgeld van f 20.000 zoo ruim, dart. evengoed een verlaging van den omslag gewettigd is. Heit vooraten van den beer IK 'Siloit wiordit verworpen voorsteunden de beeren AL Krioioni Pz., A. iStot Pz, en K SlortL De heer K Sloft vinldlt op idle begnooitmng van' bet Stoomgemaal ieen post f 200 voor presentiegelden Spr. vraagit, of voortaan ook de Vertegenwoordigers van den Ringpoider niet omogen meedeelen van die presentiegelden. Die beer G. SicboOrl wijlsit er op, 'dlait idle vertegen- wiooldlgers van den 'Rinlgpoldler geen Hoofdingelan den zijn, (terwijl Voorzitter van oor die el is, dat waar ze hun tsiteimi uitbrengen bet niet onbillijk is, dat ze ook presentiegeld 'krijgen. Met alleen de beeren Sohoocnl en Laimmenscbaag rtiegen wordlt besloten ook voor 'den RingpOlder presentiegeld uilt te betalen. Dit besluit geeft den beer IK. Sloit 'aianleiding zijn danik uit té brengen. Het beiwdjislt, dait er leen barmo- niscb gebeel bestiaal en dat is wel eens anders ge- wieest Verder vraagit die beer K Slot, of ook do RiragpoT- der ieiens dn aanmerking komlt sintels te ontvangen. Hot is billijk, dat de QRdnigpolder bundiersgewijs daar van profiteert. Voorzitter aebt bet' t beste dlait' de polder zelf voor bet gebruik van: sintel® wat isrtort en dat do Ring poider dat Idam ook doet. De beer Slot gaat hiermee aiccoordl Nu vorig maal' .bet 'loon vian de 'stokers en- opzich ter is verhoogd!, en dait van 'dien machinist onver anderd is gebleven, stelt bet Dag. Bestuur voor, dit salaris' ite brengen van f 1500 op .f 2000.. Evenwel ligt bet in de bedoeling de verschillende emolumen ten zooveel mogelijk te /Joen vervallen en wordt voorgesteld' de belasitigen en bet gasverbruik door den machinist zelf ite bepalen. Deze beide emolu menten worden geschat op f 200. Voorzitter wijst er op, dat de machinist nauw gezet steeds zijn plicht vervult ion idie machine® in uitstekendien staat venkeenen,

Schager Courant | 1921 | | pagina 1