Hitwui Niens- Mraintit- LuMliL EEK LIEFDE IK DE WILDERHIS. Dubbele belasting? H. DOUWSMA-Bruining, Dond9r^c 19 JVIei >921. 64ste Jaargang Ho. 6823. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCIÏAGEN. geeft Club- en Privaatles in 't knippen en in 't naaien. FEUILLETON. Binnenlandsch Nieuws. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week :Dinsdae, Woepsdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentien zooreel mogelijk in het eerstnitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TEI.EF. no. 20. Prijs pér 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer '20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend In geheel Europa waren slechts twee landen, die vasthielden aan het begrip van den vrijen handel, die zich verzetten tegen elke poging om kwakkelin- dustriën, die niet waren opgewassen tegen beter ge situeerde buitenlandsch» concurrentie uit de zak ken der verbruikers aan een winst te helpen. Die landen waren het onze en Groot-Britannië. En nu is het een merkwaardig verschijnsel, dat iuist die twee landen praktisch op hetzelfde oogen- ilik hebben toegegeven aan het protectionistisch streven, dat beide terzelfder tijd maatregelen bera men om eenige ondernemers, die in het vrije ver keer niet mee kunnen, door kunstmatige duurma- king van buitenlandsche producten, een bestaan te bezorgen. Engeland begon zijn richtingverandering op grond van de overweging, dat verschillende industriën, vooral op chemisch gebied, nationaal behoorden te zijn, zoodat men in geval van een nieuwen oorlog zelf in staat zou zijn alles te fabriceeren wat op chemisch gebied noodig of wenschelijk was. I)ie grondredeneering was valsch. Omdat de hoog ontwikkelde Duitsche chemische industrie met betrekkelijk gemak op korten termijn voor de fabricage van allerlei oorlogsbehoefte kan worden ingericht-, is daarmede volstrekt niet gezegd, dat ^en uit den grond gestampte Engelsche verf fabricage ook van den eenen dag op den anderen kan leveren, wat de Badische Unilin en de Hoech9t Farbwerke déden. Hoe kunstmatiger een industrie wordt groot ge maakt en groot gehouden, hoe minder zij up to date zal zijn en alleen de industrie met de beste chemici en werktuigkundigen kan. op korten termijn worden ingesteld op een totaal verschillende fabricage. Doch het spreekt vanzelf zonder een werke lijke chemische industrie is de moeilijkheid van het plotseling voldoen aan de vraag naar chemische pro ducten nog heel wat moeilijker. Vandaar dat een ondersteuning aan dergelijke fa brieken, betaald door den .Staat, via de oorlogsbe- grooting, te verdedigen ware geweest en vermoede lijk. zelfs uit vrijhandel oogpunt geenerlei oppositie had gewekt. Doch nu men de oplossing zocht door het heffen van een invoerrecht inplaats van direct uit de belastinggelden te bétalen, wat voor de lands verdediging noodig was, werd de deur geopend voor allerlei smeekbeden van anderen: O Staat, wanneer Gij mijn buurman een beschermend recht verleent, waarom dan ook mij niet? Dit nu is Juist het verderfelijke van de protectie, dat het voordeel kunstmatig aan den een gegund, door den ander ook wordt begeerd. Niemand ziet in, dat een andere industrie van het nationaal be staan in geval van nood een levensquaestie kan zijn. Men kijkt alleen naar de dividenden en weet, dat alleen, omdat alle buitenlandsche invoer zoo zwaar belast wordt, een uitkeering van zeg zeven procent mogelijk is. Dan vraagt elke andere industrie zich af, waarom dit voordeel alleen wordt gegeven aan A en niet aan BZ. Of liever gezegd: men vraagt zich dit niet af: men v/eet, dat de stap gezet is op het hellend vlak en dat benadeeling van consument ten behoeve van produ cent voortaan op grond van voorafgegane beslissin gen zelcer is. Dat dit zoo is blijkt uit de stemmingen in het Brit- sche Lagerhuis van deze week. Het regeeringsvoorstel tot bescherming van de zoogenaamde „Sleutelindustrieën", zou natuurlijk worden aangenomen. Dit was een „veiligheidsmaatregel", zooals wij die boven omschreven. Maar onmiddellijk daarop kwam de nieuwe mo tie om die bescherming ook uit te strekken tot andere bedrijven. Ook die motie werd aangenomen en daarmede is Engeland als vrijhandelsland uitgesphakeld. Terzelfder tijd is de heer De Vries bezig Neder- landsche burgers op dezelfde manier dubbel cijns- plichtig te maken. Een keer aan den Staat en nog eens aan den binnenlandschen producent, die, door een verhoogd tarief van invoerrechten, kalm zooveel meer kan vragen voor zijn artikel, dat hij net pre cies onder den prijs het recht van het ingevoerd artikel weet te blijven. Terwijl de geheele wereld behoefte heeft aan meer productie, terwijl desniettegenstaande het getal der werkloozen groeit, gaat men er toe over kunstmatige industrieën op te bouwen en in het leven te hou den, die tijdelijk misschien extra arbeidskrach ten noodig maken, doch op den duur niet levensvat baar zullen blijken te zijn. Bouwvakarbeiders zullen worden gebruikt om fa brieken op te trekken, die als zij er staan, geen doel hebben, omdat de regeering natuurlijk niet op den duur de verplichting op zich kan nemen die industrie een toeslag te verzekeren. Zelfs consumenten_zien op den duur niet in waarom zij een binnenlandsch artikel duur zou den moeten betalen, terwijl het buitenlandsche, zonder invoerrecht, goedkoop zou zijnt Nu komt hier nog iets anders bij, dat speciaal voor ons van belang is. De juist door Berlijn aangenomen voorwaarden van het ultimatum behelzen een paragraaf die er toe strekt, dat alle Duitsche uitvoer-artikelen een last van 26 der waarde te draegn krijgen. Zelfs wanneer de Duitsche concurrentie zeer ge vaarlijk was, wat zij door de hooge (nominale) loo- nen niet kan zijn, is deze heffing van één kwart der waarde plus het oude Nederlandsché invoerrecht ad 5 ruimschoots voldoende om den Nederlandschen producent van het gelijkwaardig artikel een groo- ten voorsprong te verleenen. Wordt ons tarief, dat werkelijk hoog genoeg is, zelfs voor een regeerinp, die aan alles en nog wat geld heeft weg te gooien, nu behalve met dat kwart der Duitsche factuurwaarde ook nog met de pro centen van den heer De Vries verhoogd, dan zullen allerlei fabrikanten zich in de handen wrijven en blij zijn, dat we in dezen „democratischen" tijd een regeering hebben, die zoo goed zorgt voor de belan gen der ondernem'ers. Alleen het ,stom gediert", de belastingbetaler zal zich verheugen, wanneer waarop echter geen kijk bestaat zijn aanslag een kwartje minder is, ter wijl hij vergeet, dat hij aan zijn leveranciers elke week graag een gulden meer ipoet betalen: „omdat alles zoo duur geworden is!" Die smoes, waarvan wij tijdens den oorlog reeds zooveel hoorden, zal in de komende jaren nog veel meer opgeld doen, wanneer de tegenwoordige bezit ter van de Portefeuille van Financiën minister van Financiën is ten slotte iets anders zijn ge klungel van opcéntenpolitiek weer mag doorzet ten. A. GEDIPL. LEERARES, Aanmelding voor 25 Juni a.s., Nieuweweg 179, Schagen. ROMAN VAN HULBERT FOOTNER. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roidanus J*. UITC. W, DE HAAN, UTRECHT. 17. Zij lachten minachtend; „Je goeden naam ben je toch al kwijt", zeide Joe. „Niemand kent hem", zeide Jack. „Ze zullen hem nooit missen. En we zullen er wel voor zorgen, dat hij niet gevonden wordt". „De politie komt er toch achter. Die ruikt bloed. En later worden jullie misschien boos op elkaar en vertelt een het". Dat was een schitterend antwoord. Zij keken el kaar eens van terzijde aan. Er bestond geen ver trouwen tusschen hen. „Wat wil jij dan met hein,doen?" vroeg Jack. „Aan de politie overleveren", antwoordde Bela on middellijk. „Die komt nu de rivier op. Zij komt ieder jaar om dezen tijd hier. Dan zal alles aan het daglicht komen. Het is mijn schuld niet, dat hij mij geschaakt heeft. Ik ben een net meisje". „Misschien wil zij, dat hij met haar trouwt", zei de Joe. „O, neen!" riep Bela 'met goed gehuichelde booa- beid uit. „Hij heeft mij beleedigd. Ik haat hem! Ik wil, dat hij gestraft wordt!" „Het lijkt mij toch wel- een beetje •verdacht", pre- velde Jack aarzelend. „Je kan met mij meegaan en alles zien wat ik doe", zeide Bela, terwijl zij haar schouders ophaal de. „Misschien wil zij ons van de boot af hebben, zoo- uat, hij terug kan komen en die inhalen", opperde Joe. „Idioten!" zeide Bela met een minachtenden blik. ,.Ga je paarden bij Johnny Gagnon halen en laat er een hier blijven om op de boot te passen". „Gaat mede!" riep Shand van boven van den oever af. „Pak hem eerst en beslis dan wat we met hem zullen doen". „Ga maar", zeide Bela boos. „Ik ga niet mee als Je het niet aan mij overlaat om hem te straffen". „Zweer je, dat je hem "aan de politie zult overge ven?" vroeg Jack ernstig. „Ik zweer het!" antwoordde zij gretig, terwijl zij uena recht in de oogen keek en hem haar hand toe stak. ^„ïn orde. Ga mee. Ik ben voldaan", stemde Jack nWacht nog even!" zeide zij. „Belooft me, dat jul- WEERINGEN. Liefdadigiheidsf eesten ten behoeve mn twee airme gezinnen, in hotel De Haan. De opening 'hiervan had plaats op Zaterdagavond voor genoodigdien ien belangstellenden, Nadat te ongeveer half negen, de 'Kroonprins en adjudant door den heer en mevrouw K'piff ontvangen waren, werd door, den heer Kolff 'dé volgende rede gehouden. Dames en heeren, ik heet u alDen hartelijk welkom inzonderheid Zijne Keizerlijke Hoogheid, die aan on ze uitnoodiginig, 'hedenavond tegenwoordig te wil len zijin, gevolg heeft gegeven. Van deze plaats wil ik speciaal namens de Wieringer bevolking dank zeggen voor den ldeïdakiigen steun, die u zoo ondub belzinnig hebt gegeven aan de armen van Wie-ringen, waarvoor Wierings bevolking tzeer dankbaar is., (Ap plaus.) Dames en heeren), wanneer wij! de geschiedenis de zer zaak nagaan,, zien wijl, hoé ca. 6 maanden terug er twee gezinnen in onze gemeente waren, welke zeer ■zeker eene liefdevolle en 'kleine' 'ondersteuning be hoefden. -Er werd een comité gevormd, bestaande uit de heeren Bax, Picoardt, 'Mulder, Boeker en spre ker, welke trachtte, met adtverteerenin verschil lende bladen gelden bijeen <te krijgen, .teneinde den nood te lenigen. Het aal .u bekend zijn, <dat f300 ruim werd opgebracht, wat lang niet voldoende was, daar het hier twee groote gezinnen betrof. Het was mejuffrouw Box, die toen op het idee kwam,, te trachten op Wierinlgon op kleine schaal eene 'loterij te houden, wat plan door 'eenige 'dames is uitgebreid en ziehier het resultaat, deze tentoonstelling van allerhande voorwerpen van Oost en iWieat, alles ge- "honken voor deze verloting. Het is een verheugend feit, dat alle loten reeds verkocht izijn, wanneer men het damescomité dan ook een verwijt zou willen ma lt x, zou het lalleen kunnien zijn, waarom niet meer loten genomen zijn dan 2000. Mien kon echter niet vooruit weten, dat deze zoo vlug geplaatst zouden worden en er staat een prij,zenaantal van 2000 te genover, ieder krijgt dus wat. En er zijn schitteren de prijken bij. Ik wil u op het hart drukken, de ach terste tafel niet voorbij te ibopen,dat zijn -prijzen zelf gemaakt door 'Wieringer. kinderen, Voor ouders en familie zal dit zeker de schoonste uitstalling zijn, die wij hier hebben. Wieringen komt schitterend hier voor dien diag, waar bijna de geheele wereld klaagt over gebrek aan naastenliefde, maakt 'Wieringen 'hier een schit terende uitzondering, Als één man hebben allen j medegewerkt, deze tentoonstelling is schitterend, eendrachtig gesticht. Ik kan dan ook als Hoofd de- rer gemeente zeggen, dat ik trots ben op de ingeze tenen voor déze hulp aan behoeftigen; -Applaus. Diames en heeren, 'verschillende zaken hier zuillen u 'aantrekken, alles wat hier is, is gratis afgestaan, ,lie hem geen kwéad zullen doen. Geeft me daar jé hand op!" Zij dwong allo drie dat te doen, hoewel Joe er heel weinig zin in toonde. „Gaat nou toch mede", zeide Shand ongeduldig. „Laat je geweren hier", beval Bela. „Misschien loopt hij, weg en dan zouden jullie in je drift op hem schieten. En ik wil niet, dat er bloed vergoten wordt". „Jack's argwaan werd opnieuw gewekt. „Ik houd mijn geweer bij mij", bromde hij. „Hij heeft geen geweer bij zich", hoonde Bela. „Ben je bang hem met je handen te vangen?" „En je zei, dat hij jouw geweer had", zeide Jack. „Hij heeft het teruggegeven", zeide Bela. „Hij is slecht, maar geen dief. Hier heb je mijn geweer en mijn revolver!" Zij liet ze zien. Jack wist, dat Sam geen geweer had; toch bleef hij argwaan koesteren. „Waarom heb je, als je je geweer terug hadt, hem niet neergeschoten, toen hij wegliep?" vroeg hij. Bela zweeg een oogenblik. Dat'was een moeilijke vraag, omdat zij in haar hart wist, dat zij, ver ondersteld, dat haar verhaal waar was, Sam neer geschoten zou hebben. Zij moest vlug even naden ken. „Ik wil niet, dat er bloed vergote nwordt", pre velde zij. ,Ik ben bang voor Père Lacombe". Het antwoord was handig. Jack knikte. „Maar jij laat je geweren ook hier", zeide hij. „Dat spreekt!" zeide zij, terwijl zij de wapenen on middellijk in den kano legde. „Laat een man achter om op de boot en de geweren te passen. Twee man en een vrouw zijn, denk ik, wel voldoende om een kok te pakken te krijgen!" Zij lachten. Bela speelde een hoog spel. Ieders blik deed den ken aan een verongelijkte vrouw, die naar wraak dorst. Zij zocht in haar bagage en haalde daar een stuk elandsvel uit, waarvan zij riemen sneed om Sam vast te binden. Slimmere kerels dan Jack en zijn kornuiten zouden érin géloopen zijn. „Zij heeft gelijk, jongens!" riep Shand. „We moe ten onze handen niet met bloed bezoedelen, wan neer we hem op een andere manier gestraft kun nen krijgen! Shand jij blijft hier! En nu vooruit, jonge dame!" Shand haalde zijn schouders op en kwam den oever af. Maar het was een stilzwijgende overeen komst tusschen hem en Jack, dat Joe alleen niet te vertrouwen was; daarom vond hij het goed. De drie anderen vertrokken. Bela, die een oogen blik met opzet deed alsof zij twijfelde, ging hun stroomopwaarts voor. Zij liep in den beginne met het sukkeldrafje van de Indianen. De mannen kon den haar nauwelijks bijhouden op den ongelijken grond, want de grasvlakte, die zoo glad leek als een billard, was vol kuilen. Zij hield haar oogen op den grond gevestigd. Het was voor haar de eenvoudigste zaak ter wereld Sam's sporen, in het gras te volgen, maar de man nen zouden, ook al konden zij de flauwe voetindruk ken zien, wanneer zij hen erop wees, die nooit zonder haar hulp gevonden hebben. De sporen leidden hen evenwijdig aan de rivier. Na een half uur lang geloopen te hebben, zagen zij nog niets van Sam. „We hebben te veel tijd verknoeid met praten',' zeide Bela. „Dat heb jij het meest gedaan", antwoordde Joe. Uit de richting der sporen bleek duidelijk, dat Sam ervoor zorgde, dat bij onder de dekking van ieder uitstekend punt der wilgenboschjes bleef tot hij bij een ander kwam. Ieder eindpunt, stelde zjjn vérvolgers in staat een vrij groot uitzicht te krijgen. Eerst toén zij nog een half uur in dat afmattehde gangetje geloopen hadden, konden zij juist een zwarte vlek voor zich uit zien op het punt te verdwijnen. .Liggen!" riep Bela en zij bleven languit liggen tot die vlek weg was. Opspringend liep Bela toen har over de er- tusschen liggende grasvlakte. Zij moest baar vaart voor de mannen inhouden. Joe was te zwaar om hard te kunnen loopen en Jack begon het nadeel van zijn jaren te voelen. Bij de wilgen komend, stak zij waarschuwend haar hand op. Zij liepen zachtjes in het gras. Geen van de beide mannen kon iets zien of hooren; 'toch gaf Bela hun door teekenen te verstaan, dat degene, dien zij zochten, achter d oboschjes lag. Op het laatste oogenblik bleef zij achter en liet zij hen voorgaan. Sam zat, in de meening, dat het gevaar voor on middellijke vervolging voorbij was, in het gras te eten. toen Jack en Joe zich zonder eenige vooraf gaande waarschuwing op hem wierpen en hem op zijn rug gooiden. Hij verzette zich wanhopig, maar was onder hun gezamenlijk gewicht machteloos. Met een woest gegrom hief Joe zijn gebalde vuist boven Sam's gezicht. Maar Jack hield hem tegen. „Niet zoolang hij ligt", prevelde hij. Bela, die nu ook naderbij kwam, trok Sam's han den bij elkaar en bond zijn polsen met de riemen, die zij gesneden had. Toen Sam haar zag, riep hij uit: „Heb je me weer verraden? Ik had het eigenlijk wel kunnen weten!" Bela, die bang was, dat zijn woorden Jack weer aan het denken zouden brengen, schreeuwde: „Nou heb ik je. Je dacht, dat je kon wegloopen, hè? Je wou niets meer met me te maken hebben! Je lachte, toen ik huilde. Dat zal ik je betaald zetten! Ik zal je ergens brengen waar je verder geen meisjes kwaad meer kan doen!" Jack en Joe vonden zulks onder de gegeven om standigheden heel natuurlijk. Sam keek haar in woedende verwondering aan en wilde antwoorden. tot zelfs het kopje thee, -door lieve jonge dames ge schonken; op. neemt daar een proef v-an, h^t smaakt heerlijk. Verder vindt mJen een flesch met erwten, het 'aantal te raden, waarvoor drie prijzen, -eien aar digheid, het kost maar 10 cent. 'Ook e'en weegschaal, daar kun je je laten wegen en tzien hoe zwaar je portemonwaie is hij binnenkomst en hoe licht bij het verlaten der izaal. Dit is werkelijk interessant. Dam nog, eten dnaaimachiine, ton met zaagsel om te grab belen. In den boek vindt mien een reuzenpop, ge- kocht op Wieringen, en 'door Wieringer matjes ge. kleed, Die den naam raadt, krijgt haar cadeau, maar ik zeg uitdrukkelijk, gemakkelijk zal dit niet vallen, Morgen, len (Pinksterdag is de -tentoonstelling ge opend, middags van25 en des avonds; eVenzoo de (tweede Pinksterdag, en -twijfelen wij: niet of er z-al veel belangstelling kómen. Ik dank u 'namens het dames- en heercomité voor uwe aanwezigheid, groot en klein voor uwen steun en -medewerking en be veel tenslotte onze tJenrtoonstelling gedurende de 2 Pinksterdagen in uwe voortdurende belangstelling en weldadigheid 'aan' en verklaar hiermede d!e ten toonstelling voor geopend; (Daverend Applaus.) Hierna gaf de Harmonie eenige nummers en heerschte er direct 'een vrooiijk'e feeststemming, De Kroonprins werd door dien heer en mevrouw Kolff rondgeleid en een en 'ander met belangstelling be zichtigd, Ook van de vecnmjakél'ijikh'eden maakte Zijne Hoogheid gebruik, de weegschaal noteerde een ge wicht van 70 Ko. en wanneer onder het nuttigen van een 'kopje thee, de grabbelton gepresenteerd werd, kon Zijne Hoogheid ook niet nalaten hiervan gebruik te maken. Wanneer men dia -zaal, feestelijk getooid en aardig versierd, rondgaat, treft de keur'"van 'prijzen,; stel u voor, ruim 2000 prijzen, alles keurig en fleurig ge rangschikt, waarbij zaken van' weinig waarde, doch ook meer belangrijke prijken, te veel om te noemen. Den geheelen avond heerschte er een gezellige drukte en hadden de dames met hun' erwtenraderij (waarvoor drie prijzen idodr den heer Kolff beschik baar gesteld waren), het rondgaande grabbel vat, de te raden naam der door mevr. Kolff beschikbaar gestelde pop, de weegschaal, het draaibord, zeer veel klandizie. Ook de leuk ingerichte theetent, waar door jonge dames een heerlijk kopjje thee met beschuit werd verstrekt, mocht zich in veel belangstelling verheu gen en gelooven wij, dat de fdnancieele resultaten, alleen de verkoop der loten brengt netto f500 op, ongeacht nog de steeds strooanende enrtree's en de ontelbaar geofferde dubbeltjes 'en grootere be dragen schitterend!'zal zijn^ Verder werd de avond op gezellige wijke gevuld door diverse voordrachten van Ds. Biax, een gedicht op de wording der tentoon stelling, door een zestal jongedames, eene voordracht Holland op Klompten". Moderne dansen, door de twee kleinste gezusters De" Haan, allerliefst weerge geven, verder door 5 diames én 5 heeren: „Als de trossen worden losgesneden", enz„ enz., alles even vroolijk en opgewekt. De heer Kolff sloot te elf uur met -een woord van! Opwekking en aanmoediging tot een geregeld bezoek deizen hoogst gezelligen lavonkl. (Eersten Pinksterdag was de tentoonstelling ge opend van 2 tot 5 en Q tot 11 uur, Zoowel des mid dags als 's avonds een stroom van bezoekers, ruim te tekort, Ook dezen dag was het programma goed geViild, concert met medewerking van Zangrvereeni- ging Westerlan'd, coupletten gezongen door 12 kin deren, 'diverse'voordrachten, enz., lalles boeiend in hooge mate. orider 'aangenaam getokkel van de man dolineclub „Seraruata". Maar dan bedacht hij zich, kleiade zijn- tanden op elkander en zweeg. Hij verzette zich niet langer en zij aanvaardden onmiddellijk den langen terugweg naar de booten. „En route" werd er weinig gesproken. Alleen barst te Joe, die zijn woede niet altijd bedwingen kon, nu en dan in vervloekingen uit. Sam lachte hem uit. Meer dan-eens was Jack verplicht Joe's vuist tegen te houden. „Een afspraak blijft een afspraak", geide hij. Bela, die achteraan liep, keek met echten India nen-haat naar Joe's achterhoofd. Wanneer een hun ner toevallig even omkeek, was haar gezicht strak. Shand's gezicht klaardè op, toen zij Sam over den' oever naar beneden brachten. Het was nu even na twaalf uur en zij zouden, al vorens aan boord te gaan, eten. Sam zat met zijn gebonden handen in zijn schoot op een graszode, die van den oever gévallen was, en keek nieuwsgierig naar de anderen. Hij was heel kalm. In de twee laatste dagen had hij zooveel medegemaakt, dat zijn vermogen om woedend en verbaasd te zijn, vrijwel uitgeput was. Hij voelde zich meer een toeschouwer dan de lei dende rol in het drama. Ten slotte kwam Bela met een heel onverschillig gezicht naar hem toe en zette een bord met eten op zijn knieën. Blijkbaar werd verwacht, dat hij zelf zoo goed en zoo kwaad als dat met zijn gebon den handen ging eten zou. Zonder hem aan te kij ken, fluisterde zij vlug: „Ilc ben je vriendin, Sam. Ik houd Je vooï don gek. Later zal je alles begrijpen". Sam lachte minachtend. De anderen keken om en Bela moest teruggaan. Sam voelde niet het minste gewetensbezwaar om van hen te eten. Hij minachtte hen en had het vaste plan zich de meerdere van hen te toonen. Inmid dels vroeg hij zich ai Wat er tusschen hen voorge* vallen was. Hij kon geen verklaring vinden voor de verhouding tusschen Bela en de drie mannen. ZIJ was blijkbaar noch vijandig noch vriendschappelijk. Na het middagmaal ontstond er een woordenwis seling omtrent de vraag, wie er in de verschillende booten moesten. De roeiboot was niet groot genoeg voor hen allen. „Leg hem maar in den kano", zeide Bela onver schillig, „dan zal ik roeien!" „Geen quaestie van", zeide Joe vlug. „Hij komt bij de mannen". „Mij ook goed", zeide Bela, terwijl zij haar schou ders ophaalde. „Dan kom jij bij mij". Die schikking beviel Joe heel goed en op die wijze slaagde Bela erin hem van Sam te scheiden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 1