Alliltll Nieiws- sta IS eK Anna Paulownapolder. Binnenlandsch Nieuws. Dinsdag 31 Mei 1921. Dit blad verschijnt viermaal per week rDinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden AdvertentiBn zoo\eel mogelijk in het eerstnitkomend nnmmer geplaatst. Jaargang Ho. 6829. UITGEVERSTRAPMAN CO.. SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote (letters worden naar plaatsrnimte berekend ge lig] n eige :t. Schi Oudesl' iAGD: te St. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag 28 Mei 1921, des morgens half tien. Afwezig de heer P. J. Waiboer, Heemraad en de heeren Nannes, Stammes en J. Smit Az. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., Dijk graaf, Secretaris de heer C. Keijzer. Voorzitter heet de heeren welkom en wijst er op dat thans de plaats die voorheen zoo goed werd ver vuld door den heer Kaan, wordt vervuld door den heer Keijzer, die d.d. 2 April onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, kennis gaf de benoeming tot secretaris van den polder aan te nemen en zijn beste krachten aan de belangen van den polder te zullen geven. De heer Keijzer hoopt dit in samenwerking met den Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden en andere ambtenaren van den puld**r t- kunnen doen. Voorzitter dankt den heer Keijzer voor deze toe zegging en spreekt de verwachting uit dat de aan geboden samenwerking op prettige en nuttige wijze zal plaats hebben. Spreker feliciteert den secretaris nogmaab met zijne benoeming en zegt dat dezerzijds op voixe samenwerking zal kunnen worden gerekend. De secretaris dankt voor deze toezegging. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. De heer Waiboer komt ter vergadering. Bericht is ingekomen dat tot heemraad is herbe noemd de heer P. J. Waiboer en voorzitter feliciteert den h«-t-r Waiboer. Het besluit tot verkoop van afgegraven land is goedgekeurd. De opbrengst was f2500. Aanbesteding van grintvervoer heeft plaats ge had en tegen fl.09 per M3. is het aan den heer F. Wit opgedragen. De grasverpachting zal straks over een geheel jaar plaats hebben. V3n het gemeentebestuur van Anna Paulowna is bericht ingekomen dat het bereid is voor f80 per Jaar bij te dragen in de verplaatsingskosten van den opzichter, zoolang dat vervoer niet op de gewone wijze plaats heeft. Van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier is bericht ingekomen dat door hem als bijdrage over 1921 aan de Provincie moet worden uitgekeerd een bedrag van f586711.11. Het aandeel ,n dezen polder bedraagt 1.541 van dat bedrag, de jaarlijksche bijdrage van onzen polder sx»500. Van den heer J. K. Kaan is een dankbetuiging inge komen voor de aanbieding van f 500 per jaar. Medegedeeld wordt dat tegen 4 Juni een verkiezing is uitgeschreven voor hoofdingelanden. Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het be sluit tot het aangaan van een geldleening. Van het Hoogheemraadschap is verder bericht in gekomen, dat de overdracht in beheer en onderhoud van de zeeweringen zal plaats hebben in de 2e helft van dit jaar. Verzocht wordt de ramingen voor de onderhoudswerken op de gewone wijze te doen, be treft dus hier Oostdijk, Amsteldjjk en Balgdijk, de werken te doen uitvoeren, terwijl dan na overdracht de kosten door het Hoogheemraadschap zullen wor den betaald. Ook Ged. Staten bepleiten een dusdanige afwikkeling. Goedgevonden. De heeren Nannis, Stammes en Smit komen ter vergadering. Voorzitter herinnert er aan dat Ged. Staten be zwaar maakten $at door den polder werd deelgeno men in zijn eigen leening van f149.000 en hier ver ondersteld werd dat Ged. Staten niet voldoende van ;<ie zaak op de hoogte waren. Een nadere uiteenzet ting is gegeven en spr. gelooft wel dat het college thans met het idéé accoord zal gaan. Een beslissing van Ged. Staten is evenwel nog niet ontvangen, doch Je leening moet worden gesloten. Besloten wordt een leening van f143.000 bij ande en aan te gaan en den polder voor f6000 aan de leening te doen deelnemen. Door den heer J. H. 't Hart wordt een vergoeding an f20 gevraagd voor de schade die door den pol ier aan het grasgewas is aangebracht. Voorzitter zegt dat bij de verpachting is voorgelezen at het Dag. Bestuur het recht heeft die gravingen inz. te doen dio het in het belang van de wegen oodig acht en wel zonder dat de pachter eenig recht p schadevergoeding heeft. Het Dag. Bestuur stelt lan ook voor afwijzend op het verzoek to beschik- en. De heer Stammes vraagt of er toch niet eens estitutie is gegeven. Voorzitter zegt dat de algemeene gang is het niet Je doen. Uit een verdere vraag blijkt dat de pacht f80.— edraagt en de gevraagde vergoeding wordt zeer oog genoemd. Overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur ordt besloten. I Voorzitter zegt dat de gemeente bezig is de ge- eente gedeeltelijk te voorzien van electrificatie. Wat treft de aansluiting is het daarbij gewoonte dat eigenaar der perceelen zorgt voor het draad, de leidingen in de gebouwen en de lichtpunten, terwijl ie huurder dan de lampen betaalt Het Dag. Bestuur irTaagt nu machtiging in diverse gebouwen de licht munten voor rekening van de polder te mogen laten inleggen. Door den heer Stammes wordt o.a. de opmerking temaakt dat b.v. voor het vergaderlokaal in het pol lerhuis een lichtpunt in rekening zal worden ge tracht en in verband met het weinige gebruik het per jur branden een dure geschiedenis wordt. Spr. vraagt, zich af of de polder voor zoo'n enkelen 'er niet beter een petrolèumlamp kan doen bran- n. Voorzitter zegt, dat zooiets wel kan worden opge- ,en aaQ het beleid van het Dag. Bestuur kan lorden overgelaten. De gevraagde machtiging wordt hierop verleend, v an den heer F. Wit is het verzoek ingekomen de ilooning voor het vervoeren van grint te willen be- aien- op f 1.30 per M3., waardoor dan een normaal cekgeld kan worden verdiend, terwijl het werk oor f 1.09 per M3., het bedrag waarvoor het ver- oer is besteed, niet loonend is. Voorzitter gaat het beloop van deze zaak na. Het 'ag Bestuur achtte de tot nu verstrekte vergoeding an r 1.30 te hoog. Muntjewerf was een andere mee- mg toegedaan en wilde het niet goedkooper doen. •it ook niet, omdat het dan onderkruiperswerk hfi werd geacht en gaf in overweging het vervoer pu bliek te besteden. Dat is gebeurd en Wit heeft het daarbij op fl.09 gemijnd. Wanneer we nu op het verzoek van Wit ingingen, zou dat een slag in het gezicht van Muntjewerf wezen en dat terwijl Muntje- werf altijd goed werk heeft geleverd. De heer Van den Berg: Dan is het zeker geen onderkruiperswerk. Voorzitter deelt nog mede dat Wit ook de over eenkomst niet verkoos te teekenen en spr. ten slotte gezegd heeft: teekenen of geen geld. Het Dag. Bestuur stelt voor niet tot eenige verhooging te besluiten, en aan adressant te berichten dat de polder niet ge regen is eenige verhooging te geven. Goedgevon den. De heer Bos meent dat nu wel mag worden na gegaan of niet de meeste grint dichtbij wordt ge bracht. Voorzitter heeft, evenals de opzichter, niet den in druk gekregen, dat dit het geval is. Trouwens het contract biedt den polder voldoende zekerheid. Aan de Vereeniging „Visschersbelangen" wordt over het tijdvak 1 Mei 1921 tot 1 Mei 1922 het recht van wiervisschen en -maaien verpacht voor f200. Aan de orde komt de begrooting. Door den heer C. Tijsen wordt medegedeeld dat de Rijksveldwachter er op had gewezen dat de bezol diging zoo klein was. Spr. had toen geantwoord: Vraag meer, maar de rijksveldwachter zei dat hij niet vragen mocht. Voorzitter: Laat hij dan maar dankbaar zijn dat hij wel wat krijgt. De rijksveldwachters zijn ver plicht de verordeningen te helpen uitvoeren. De heer Stammes ziet gaarne dat de buitengrond van de losplaatsen eerder wordt vervoerd, omdat de grond thans zoo hard is. Voorzitter zegt dat het ook niet de bedoeling is dat regelmatig in dezen tijd te laten doen, doch de omstandigheden waren er nu naar. De heer Van den Berg stelt voor het paardenpad vanaf de Driebruggen tot Westeind te bestraten. Het is daar een zeer drukke verkeersweg. De heer C. Geerligs wijst er op dat vorig jaar is besloten geen paardepad te bestraten om de hegroo ting zoo laag mogelijk te houden. In die poging werd spr. gesteund door den heer Van den Berg. De heer Van den Berg beaamt dit, doch er is toen pet gezegd het nooit meer te zullen doen. Voorzitter deelt mede, dat berekend is dat het voor stel Van den Berg zal kosten: met oude halve stee- nen2200 M. f 1.50 is f 3300, met nieuwe kromme steenen f 6274. 't Voorstel zal dus verhooging van be lasting veroorzaken. De heer Van den Berg trekt zijn voorstel in ver band met de hooge kosten, in en vraagt het Dag. Be stuur aan dezen weg zijn aandacht te willen schen ken. Voorzitter doet hiertoe do toezegging. Als werk verschaffing noodig is, zou ook met dezen weg mis schien een zelfde proef genomen kunnen worden als met den Lagendijkweg is genomen. De omslag wordt bepaald op f29.per H.A., in 3 termijnen te voldoen en wel f 10.op 25 Juni, f 10.op 13 Augustus en f 9.op 1 October a.s. De begrooting wordt hierop goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf sluitende met eon bedrag van f 558031.57. De heer Bos informeert bij de rondvraag wie de sleutel van den nieuwen duiker in bewaring heeft. Voorzitter zegt dat de sleutel in bewaring zal wor den gegeven aan iemand die zoo goed mogelijk reke ning houdt met de wenschen van de weilandgebrui kers. Als de heer Bos een goed mannetje weet, wil spr. graag advies hebben. De heer Bos vraagt of de duiker yan 't Hart mocht worden gelegd. Voorzitter: Daarvoor behoeven we de goedkeuring van 'tHart niet te hebben. De heer Bos zegt dat het water door een greppel gaat en die greppel gauw dicht rakep. Voorzitter meent, dat als de polder daardoor scha de veroorzaakt, de polder dat naar billijkheid voor j zijn rekening moet nemen. De heer Stammes vraagt of die duiker wel noo dig was. Er zijn op het oogenblik al 3 duikers in den weg en in de vergadering is deze duiker nooit besproken. Voorzitter zegt, dat door de ingelanden dez.e dui ker werd verlangd en de heer Bos heeft er hier ook over gesproken, terwijl de heer H. Koster er al eens een adresje voor heeft ingediend. Spr. gaat uit voerig na hoe het de bedoeling was een oude duiker uit den weg te nemen en op de plaats waar thans de nieuwe komt te leggen, maar dat ging niet om dat dan anderen menschen water werd ontnomen en fn de 2e plaats omdat die oude duiker na het uit nemen niet meer bruikbaar was. De heer Stammes dacht dat de le duiker vanaf Westeinde voldoende was. Voorzitter: We hebben daar den toestand onder zocht en raeenen dat dit de beste oplossing is. De heer Van den Berg zegt dat er nu nog maar een tweede goede duiker is. Ook spr. bespreekt de nood zakelijkheid van den duiker daar. De heeren Stammes en Smit daarentegen meenen, dat de duiker niet noodig was en de heer Stammes noemt het inbreuk maken op een bestaanden toe stand. lossing te zijn. Spr. heeft zich voor den waterstand in Breezand altijd sterk geïnteresseerd en het Dag. Bestuur heeft ook nu gemeend dat dit de beste op lossing is. Of nu de oplossing naar het oordeel der menschen wat te veel naar den kant van den heer Van den Berg uitgevallen is, doet er weinig toe. De heer Smit vraagt wat de kosten van dien duiker zijn. Voorzitter: f205. De heer Smit: Dat is ons niet gevraagd. Ook is er een adresje, nog wel op zegel, ingediend en niet door ons behandeld. Voorzitter zegt dat deze kwestie een onderwerp van bespreking is geweest en uw Dag. Bestuur meende dat dit de beste oplossing was. Als we gefaudeerd hebben dan vragen we excuus, doch het Dag. Béatuur heeft machtiging zooveel M3. hout te laten verwer ken en in dat opzicht is het niet buiten zijn boekje gegaan. De heer Smit: Ik dacht dat zulke dingen bespro ken moesten worden. Voorzitter: Als u dat wenscht, wil ik ze met plei- zier voortaan in bespreking nemen. De heer C. Geerligs wijst er op dat het de be doeling was dat de oude duiker verlegd zou worden. Die bleek niet meer te gebruiken te zijn en daardoor zijn de kosten hooger geworden dan het Dag. Be stuur vermoedde. De heer Smit dacht dat de menschen in zoo'n geval zelf den duiker moesten betalen en noemt opvattingen omtrent rust en helling op den Zondag, zal het in ons -land om politieke redenen meehel pen om nog gauw ivoor het zomerreces een dwang- ontwerp er dóór te jagen., dat principieel uit den 'booze is. Wij hopen dat uit de Kamereen krachtig protest .tegen dat drijven zal komen. Ons volk is van een dergelijken dwang niet gediend. Ook en zelfs in de eerste plaats niet ons Katholieke volk. OEn dit ont werp geeft hoezeer het na die wijziging is ver zacht toch altijd nog den gemeenteraden een vrij brief om te dwingen, een vrijbrief voor bekrom penheid1 en onverdraagzaamheid. De Kamer heeft waarlijk wel nuttiger werk Ite doen dan dit, GEZELSCHAPSBILJETTEN VOOR UITSTAPJES VAN KINDEREN. De Hollandsche spoorwegen geven weer gezel schapsbiljetten uit, ook voor uitstapjes voor kinderen Deze laatsten jonger dan 15 jaar, zoowel voor enkele reis als heen en terug, zoowel voor derde als tweede klasse. Deze biljetten worden niet afgegeven op Zon en feestdagen, of op den dag die onmiddellijk vooraf gaat, aan, of dien onmiddellijk volgt op den Zon- of feestdag. Voor elk kind i9 nu de kostprijs voor een enkele reis een vierde en voor een retour de helft van den gewonen enkelen re is-prijs voor een volwassene. Deze bepalingen gelden ook voor de tram Alkmaar- als voorbeeld P. Jongejan die zelf heeft moeten be- EgmondBergen, SchagenAlkmaar, SchagenVan talen en ook Koster heeft gaspijpen klaar liggen. F.wijcksluis, SchagenWognum, Alkmaar—Broek op Spr. dacht dan ook dat Van den Berg den duiker moest betalen. Vóorzitjer zegt dat in de genoemde gevallen het betrof persoonlijk belang, hier kan evenwel gespro ken worden >van algemeen belang. De heer Smit: Met den ouden toestand was het in orde en is 't Hart wel verplicht dat water te ont vangen, met het oog op het onbruikbaar worden van zijn wel. Voorzitter: Het behoort niet tot mijn taak te zor gen voor de wel van 't Hart en ik heb niet gezien dat 't Hart een wel had. Het is zeer moeilijk om in dien hoek vrede te houden. De heer Smit brengt nu ter sprake een waterschut met schuif. De sleutel daarvan is bij J. van den Berg. De heer Van den Berg: De sleutel is bij mij. De heer Smit deelt mee dat verleden zomer de schuif werd opengezet en dat mag niet. De heer Van den Berg: De schuif iè nu weer dicht. De heer Smit: Maar ze mag niet open. De heer Van den Berg zegt dat. ze daar het slot maar stuk slaan en spijkers er in. Voorzitter: Het is een burenruzie in dien hoek en de onaangename gevolgen daarvan krijgen we nu in uw vergaderzaal. De heer Smit vraagt waar de sleuted moet wezen. Voorzitter: Daar kan ik u op het oogenblik geen antwoord op geven. Ik vergader thans met de hoofd ingelanden en heb daarover niet met het Dag. Be stuur gesproken. Het Dag. Bestuur zal het echter onderzoeken. De heer Langereis wijst op een duiker, waar water onder door g,oat. Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. DE Z OND AGS WET. Haastige spoed. De Telegraaf schrijft: De voorzitter der Tweede Kamer heeft mededee- lin-g gedaan van de vele wetsontwerpen die in den weinigen tijd, waarover d.e Kamer in dit zittingsjaar nog beschikt, afgedaan moeten worden. En op dat spoed-programma staat, tot onze groote verbazing, ook de Zondagswet. Wij moeten eerlijk verklaren, het niet te begrijpen. Natuurlijk zift er politiek achter. De Katholieken ma ken izich voor dit ontwerp heelemaal niet warm, maar de bondgenooteni en speciaal die anta-revoliu- tionmairen, zijn er gefbrandi op. En hun ten gerieve zal worden gepoogd, dit stukje wetgeving er nog vóór het zomer-reces door te jagen. Dractisoh heeft de zaak veel van. hiaar beteekenis verloren, sinds minister Ruys de Beerenbrouck de belangrijke wijziging van' art. 9 heeft aangebracht. Maar principieel blijft de dwang, die in het ontwerp zit, niettemin hoogst afkeurenswaardig. Wi) hebben dezer dagen nog eens volop gelegen heid] gehadi ons te verbazen over dit wetsontwerp van onzen Katholieken minister-president. De Ropmsch-Katholieken beroepen zich zoo .gaarne op het internationaal .karakter van hun kerk, hun leer, hun beginselen Welnu, wij- waren die (Pinksterdagen in België en wij; hebben meegemaakt hóe dóór, in Brussel en in Antwerpen, die dagen werden gevierd. De Zondag gaf op straat een feest te zien van vroeg •tot laat Optochten met muziek, spelen, wedstrijden, kennis; niets ontbrak er. Terwijl hier te lande de Katholieke pers bij afspraak weigerde verslag te ge ven van dien voetbalwedstrijd Holland tegen België in Antwerpen, omdat deize op den eersten Pinkster- I dag plaats 'had' waren wiji er getuige van hoe de wed^ Voorzitter wijst er op dat de belangen van den een strijd werd vooraf gegaan door een ontmoeting tors- zoo wel als van den ander moeten worden behartigd..! schen leerlingen van Katholieke scholen, die door Spreker noemt als voorbeeld hoe de heer Stammes zeer vele geestelijken' werden aangemoedigd. De een stuk Zwinland tot bouwland heeft omgelegd en prijs was een beker van kardinaal Mercier, <En tij ken een andere waterstand noodig was. In zulke j dens .den grooten wedstrijd 's middags was de «Bei- gevallen moet getracht worden zoowel den een als gische geestelijkheid] zeer ruim vertegenwoordigd, den ander tevreden te stellen. Spr. meent dat we j Maar in ons land1 doen de Katholieken mee aan een daar nu hebben een goede watertoevloeiing en het Zondags-dwiangwet, omdat de calvinisten het wil ligt op den weg van den polder daartoe zijn mede- werking te verleenen. De heer Smit is van oordeel dat wanneer de oude waterweg goed was geweest, we dien duiker niet noodig hadden gehad. De kwestie was dat in de sloot van het land van Van den Berg spekdammen waren. De menschen keken er nu van op een duiker te krijgen. Voorzitter wijst er nog eens op dat meermalen om een duiker is gevraagd. Het maakt den indruk dat de menschen met 2 monden spreken. De heer Smit stelt zich de vraag of de watertoe vloeiing door Van den Berg belemmerd mag wor den of niet. Voorzitter stelt zich voor dat het de menschen niet uitmaakt langs welken weg zij het water krij gen. Het schijnt1 daar in dien hoek een moeilijke op- lem! Welk een verschil van opvatting er op dit gebied echter .busschieni heit Katholiek en het Protestant deel onizer bevolking besitaat, blijkt uit dit berichtje irn „De Nederlander": „IDeni 17 ien 18 Juli wordt te Eijgelshowen de eerste steen gelegd voor een nieuwe Roomsche kerk. Per advertentie worden nu gegadigden "opgeroepen naar een staanplaats vooircaroussels, schiettenten, schommels en diverse kermisvermakelijkheden, kra- mien voo-r ververschinjgen, enz. Men pleegt in Protes- tantsche streken de eerste steenlegging voor een kerk ©enigszins anders te vieren." Dit heeft nu wel weinig met dien Zondag te ma ken (hoewel, die kermis ook wel op Zondag geopend zal zijn) maar liet teekient toch. En waar het katho licisme, internationaal, heelemal niet spreng is ih zijn Langendijk, enz. Het aantal kinderen moet minstens 20 bedragen. Ook al betaalt men voor 20, moeten er minstens 15 kinderèn aan de reis deelnemen. Van 20 tot en met 39 kinderen is één geleider vrij, enz. De biljetten voor heen en terug zijn geldig dag van afgifte en de daaropvolgende twee dagen. De reis kan eenmaal op de heen- en eenmaal op de terugreis worden onderbroken. Met een enkele jreis-biljet mag de reis eenmaal worden afgebroken, OUtDESLUIS. Onze correspondent schift: .Vrijdagavond had alhier in', lokaal Rreijger we derom een algemeene vergadering plaats inzake electrificatie van Oudesluis. Van het dorp waren ve le belangstel Lendteni aanwezig, doch van da Grootte Sloot was maar een enkeling opgekomen. N-adat doocr deai voorzitter, den "heer OPaartberg dö vergadering was geopend^en door hem op zeer dui delijke wijze de kosten van aanleg en van het go* bruik, zoowei voor het dorp met Stationsweg tot aan de halte afzonderlijk, alsmede met de Groote 'Sloot tot Keinsmerbmig, wanen uiteengezet, bleek hieruit, dat de kasten voor aansluiting van e eens tge noem den kring slechts gedeelte zal bedragen van het be drag dat noodig is indien ook de Groote Sloot aan! beide zijden wordt aangesloten. Daar echter de be woners van de Groote iSloot, door hunne afwezigheid blijken' gaVen geen sympathie te hebben voor deze zaak, wordt met overgjroóte meerderheid bij stem ming bes/loten, in! het aan denGemeenteraad .te richten adres hun steun te verzoeken voor aanslui ting bij 'het electriisch net van de wijk Oudeslui» en den weg naar de spoorweghalte. Hoewel het wel Wat vooruitloopeni is op deze zaak, is het echter, in aan merking genomen de houding der alhier wonende raadsleden, welke ook op de vergadering waren, te vreezen, dat op d'en steun der raadsleden niét valt te rekenen- Deze beide raadsleden, welke behooren tot de V.-D. en de SJXA-P,, gaven te kennen nog zeer bekrompen iri hun opvattingen te zijn. De Vrijzinnig-Democratische heer 'Hoogland scheen de opgave, door -dien heer Memelink verstrekt, wel niet erg te .vertrouwen, terwijl hij later zijne grieven er over te kennen gaf, dat hij als raadslid in deze zaak iniet was gemoeid. Dit laatst genoemde zal dan ook wel de oorzaak zijn zijner tegenwerking. Als men nu niet kan rekenen op den steun vaneen raadslid, wonende in de omgeving van een plaatse lijk belang, zonder dat het eenige afbreuk doét aan de belangen van de andere bewoner^der gemetente, hoe zullen] dan de andere raadsleden deze belangen zijn toegedaan? Wij' willen echter hopen, dat die hee ren wat ruimer blik hebben en wat minder conser vatief zijn. Wat het 'S.D.AJP. raadslid! den heer Nannis be1- tref.t, deze is den aibeiders zooTn goed hart toegedaan dat hij absoluut zijn stem. niet kan en mag geven aan een zaak als deze, daar de arbeiders, an an dere wijken' wonende, er niet vain kunnen profitee- ren., Du® voor de arbeiders aan de Groote Sloot wo nende, en'dat zijn er nogal wat, worden de belan gen door hem over het hoofd gezien. Maar niette min gaat er een adres naar den Raad en zullen we wel' aden wat er van komt, DIRKSHORN. Zaterdagavond had in de openbare school alhier de jaarlijksche vergadering ter bespreking van een schoolfeest plaats, onder leiding van den heer v. d. Laan. Na ampele bespreking werd besloten met klasse 1 tot en met 5 een rijtoer naar Schoorl en Bergpn te maken op Woensdag 8 Juni a.s. Heen zal worden gereden over de Stroet, Warmenhuizen, Schoorldam en Koedijk naar Bergen, terug over Koedijk naar Sóhoorl en vandaar over Warmenhuizen en Kalver- dijk naar Dirkshorn. De mooie duinweg van Schoorl naar Bergen is door de waterleidingswerken onberijdbaar. Met de oudere leerlingen zal op Woensdag 22 Juni een reisje naar Amsterdam worden gemaakt, ten einde Artis en het Rijksmuseum te bezoeken. Verschillende aanwezigen stelden zich weder be schikbaar, lijsten ter teekening aan de burgerij aan te bieden. Bij de rondvraag werd door den heer Reuvers de thans zeer onpractische regeling van de schooltijden ter sprake gebracht. Deze zijn kortelings bepaald \an 9 toj 11 k 12 uur en van 2 tot 4 M uur. Daar door komen verscheidene „overblijvers" eerst tegen 5/2 uur thuis voor hun middagmaal, terwijl ongeveer ,uur reeds bijna alle leerlingen bij de school present zijn. Worden dus misschien enkele leerlingen gebaat door de nieuwe regeling, beslist verscheidene worden geschaad. Algemeen was men van oordeel, dat de middag schooltijd zeer goed om 114 uur. zou kunnen aan vangen. Besloten werd, deze zaak onder de aandacht van de autoriteiten te brengen. Hierna sluiting van de goed bezochte vergadering,

Schager Courant | 1921 | | pagina 1