Alititci Nienws- Ainrtalit- LanilnilM CORETs MAM LAAT 142 TELEF. 452 ALKMAAR. Woensdag 1 Juni J921. 64ste Jaargang No. 6330. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. LEN. gen. Raad yan Hoogwoud. Vraag prijsopgave. i; Dit blad verschijnt viermaal per week .-Dinsdag, Woensdag, Donder dag.en Zaterdag. Bij inzending'tot 's m.8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TE! EE. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. AD VERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels I' 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Grooie letters worden naar plaatsruimte berekend en van ip van er niet ■enten scherf Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud, gehouden op Maandag den 30sten Mei 1921, des voormiddags half elf ure. Voorzitter Burgemeester Breebaart, Allen zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering, waarna de notu len worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen deelt voorzitter mede, dat de lijnwerker van het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf, de heer J. de Vries, prijsopgaaf voor zijn verzekering beeft gevraagd en deze zaak dus in werking, is. Tot voorzitter van de commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs in de gemeente Hoogwoud is benoemd de heer G. Wegdam, tot secretaris dominé J. van Beek. Voorzitter zegt vergadering te hebben gehad met genoemde commissie en daarin is behandeld de ver ordening regelende de inrichting en samenstelling dier commissie. De Raad keurt deze verordening goed, terwijl wordt bepaald, dat ze op 1 Juni a.s. in werking zal treden. Voorzitter wijst er op, dat er ook damesleden in de commissie zijn en vooral voor haar is het wen- Rchelijk, dat indien de scholen bezocht moeten wor den, van gemeentewege een rijtuig daarvoor be schikbaar kan worden gesteld. Er is toch niet te ver langen, dat de commissieleden het scholenbezoek te voet bewerkstelligen. De heer Bossen kan in beginsel er zich wel mee vereenigen om van gemeentewege daarvoor een rij tuig te bezigen, maar dan die kosten weer van het Rijk terug te vragen. Voorzitter zegt dat we dit wel kunnen vragen, maar indien.de Minister er niet op in mocht gaan, dan moesten wc toch even goed op kosten der ge meente doen, vindt sprekers Want om bij weigering van den kant van den Minister het niet op gemeen- tekosten te willen doei*, dat gaat toch niet, vindt spr. We kunnen er in ops schrijven aan den Minister nog op wijzen dat we hier in de gemeente 4 scholen heb ben, die nogal verspreid staan. Algemeen goedgevonden, dat de gemeente de kos ten van een rijtuig zal dragen, ook indien de Minis ter cr niet op ingaat om die kosten te restitueeren. Bovendien wordt door den Raad een crediet tot een /rui-xinjum van f25.voor benoodigd drukwerk, als .riVocatiön, enz. aan de commissie toegestaan. - Voorzitter Zegt, dat voor de verschillende scholen oudercommissiën zijn ingesteld. De besturen daar van zijn samengesteld als volgt: school Kerkelaan: P. Donker, voorzitter, J. de Vries, secr.-penning- mecster, K. Slagter, lid. Weere: N. Blauw, voorzit ter, Jb. Veld, secretaris, W. de Lange, penningmeester, C. Pauw en J. Boots, leden. Langéreis: J. Ham, voorzatter, M. Benjt—Houter, secretaresse ''beiden aan de Langer eis, gemeente Hoogwoud), H Rtv/oiman te Laugereis, gem. N. Niedorp, penningmeest-r;, D. Olie (Langereis, gem. N. Niedorp) en P. Stapel - 7.waag (Boekeiweg, gem. Hoogwoud) lednii. - Aaris- woud: G. Hoekopaander, voorznster, L. Glas secre taris, M. G. Bakker—Kuiper, pcnningineeï-t«>r<'!:3e, T. Hartog—Langedijk en E. v. d.JBelVeen leden. Voorzitter deeit mede, dat B. e W iu overleg roet het Burgerlijk Armbestuur en do Roomsen Katho lieke Diaconie hebben behandeld het idëe van den hoer Bossen,, om de fl.bü huur die doude Karjer moet opbrengen, vöor dezen te betalen. E nhet re sultaat van de bespreking was, dat- besloten is, om de huishuur, die Kaijer moet betaien niet voor rekening van die genoemde instellingen te nemen. De eer Bossen vraagt, waarom ui in dien zin Le- sloten is. Voorzitter zegt, dat het door de insteilingën is over wogen en daarna deze beslissing is gevallen. Hierbij zit wel voor dat door de kinderen weinig voor de ouders wordt gedaan. Kaijer heeft f3 ouderdoms rente èn geniet f3 van Diaconie en Armbestuur. De heer Bossen brengt in 't midden dat Kaijer's zcon tengevolge van de griep die hem aantastte en waarvan hij niet volkomen is genezen, niet in staat is om te werken en dus niet aan zijn vader kan bijdragen.. Voorzitter: Wij meenden, dat de zoon toch nog wel iets zou kunnen bijdragen. Ook heeft Kaijer een dochter, die wel wat* zou kunnen steunen. De heer Schilder zegt, ha de vergadering nog wel eenige toelichting te willen geven, waarna van dit punt wordt afgestapt. Voorzitter zegt, in verband met den gevaarlijken hoek bij kastelein H. Bakker bij den Zeedijk te Aartswoud, door den heer Hartog op de vorige zit ting ter sprake gebracht, dat er nog geen bericht van den Nederl. Wielrijdersbond, waarmee over deze zaak zou worden gecorrespondeerd, is ontvangen op het aan dien Bond gerichte schrijven over plaatsing van waarschuwingsborden. Dokter Pool alhier is consul van dien bond en had daar een schrijven aan gericht, doch, zooals gezegd, het antwoord laat nog op zich wachten. Er zal nader op deze zaak worden terug gekomen. Mej. H. C. Duine, die tijdelijk onderwijzeres was te Winkel, heeft hare benoeming tot onderwijzeres aan de school in de Kerkelaan'alhier aangenomen, even als hare benoeming voor het geven van herhalings- ondervvijs aan die school. Zij is 2 Mei j.1. in functie getreden. De lieer L. Boonstra, H. d. Sch. in de Kerkelaan, doet bericht, dat hij zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Dericht uit N. Niedorp dat de raad aldaar besloten heeft op de aangegeven voorwaarden in samenwer king met de gemeente Hoogwoud tot verlichting bij de Laugereizer brug over te gaan. Voorzitter zegt, dat hem is gebleken dat de Veen- [huizer brug door de gemeente Heerhugowaard al van licht is voorzien. Van Ged. Staten is bericht ingekomen van de ont vangst van de vastgestelde herzieningsverordening, waarbij de Bouw- en Woningverordening, de alge- meene Politieverordening en de 'verordening op het brandwezen weer voor 5 jaar van kracht zijn ver- iklaard. De suppl. begrpoting, dienst 1920 is goedgekeurd terug ontvangen en tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven is machtiging verleend. Het kohier Hoofdei. Omslag, dienst 1921, geeft een totaal aan van f 28789.20, terwijl het percentage 6 be draagt. Het bestuur van de Diocesane R.K. Land- en Tuin- bouwbond, afdeeling de Weere, betuigt zijn dank voor net gebruik van een sctoollokc-.; voor den afgelo pen landbouwwintercursus. De jaarverslagen van herhalingsonderwijs aan de scholen in Kerkelaan, Weere, Aartswoud en Lange reis worden gelezen en vervolgens voor kennisge ving aangenomen. Evenzoo het jaarverslag van de te Hoorn gezetelde Gezondheidscommissie, waarvan elk raadslid reeds een ex. had ontvangen. Het gemeenteverslag, dat wegens zijne uitgebreid heid niet wordt gelezen, wordt ter secretarie ter inzage geitel. Volgt rekening en verantwoording der Gezond heidscommissie te Hoorn over het jaar 1920. Het vo rig jaar was het voordeelig saldo f 811.15, thans sluit de rekening met f719.19 .batig saldo, terwijl zij in eindcijfer f2005.09 in ontvangsten en in uitgaven aangeeft. Voor kennisgeving aangenomen. B. en W. hebben op 6 Mei j.1. de maandelijksche kasverificatie bij het Gemeentel. Electr.bedrijf gehou den, waarbij f 15983.65/4 in kas werd bevonden, waar van f15500 bólegd is. Voor kennisgeving aange nomen. Van den Minister is schrijven ingekomen over turflevering. Gevraagd wordt of medewerking kan worden vedleend, nu er zooveel werkeloosheid in de venen en onder de binnenschippers voorkomt. Voorzitter wijst er op, dat het voor ons moeilijk is, om per schip turf te betrekken, aangezien we hier niet aan vaarwater liggen. We zouden kunnen be richten, dat we nooit een schip turf tegelijk betrek ken. Wij hebben alleen voor de scholen aanmaak- turf noodig. Maar zijn er ingezetenen, die turf willen betrekken, dan is dat goed, dan zouden we ze daar vandaan halen. De heer Portegies merkt op dat er bij de wed. Nips- hagen en bij Stokman in de Weere wel gelegenheid is om er van Medemblik af met een voor dat vaar water geschikte schuit te komen, 't Scheelt veel, wat de kosten zullen zijn. Als er werkeloosheid is, dan is het misschien niet zoo duur. Goedgevonden wordt, te onderzoeken, of er in de Weere ambitie is om op bedoelde wijze turf te be-* trekken. Van de Vereen, van Nederl. Gemeenten (waarvan Hoogwoud lid is, terwijl deze gemeente tevens lid is van de afd. Noordholland van die vereeniging) is be richt ingekomen dat de vergadering dezer vereeni ging die vorig jaar- te Groningen plaats vond, dit jaar te Maastricht zal worden gehouden. Voorzitter zegt dat we er'vorig jaar te Groningen niet vertegenwoordigd zijn geweest. Moeten we nu dit jaar te Maastricht nog vertegenwoordigd zijn? Wat denkt de Raad er over? Enkelen vinden het wat duur, zoo'n groote af stand. Voorzitter: Ja, de gemeente moet de kosten betalen. Maar als we er nooit heengaan, waarvoor zijn we dan eigenlijk lid? De heer Vijn: Om het te steunen toch. Besloten wordt, niet heen te gaan en het bericht voor kennisgeving ter zijde te leggen. De ingekomen stukken zijn hiermede ten einde en volgt het eerst te behandelen punt: het bespreken van het knaphouden van het kerkhof te Aartswoud. Voorzitter zegt: Zooals de heeren weten, wordt hier met een maaiinachinetje, dat degene, die met het knaphouden is belast, zelf in eigendom heeft, het kerkhof te Hoogwoud knapgehouden. Wat heel goed gaat. We hebben voor de benoeming te Aarfcswoud te kiezen uit 2 sollicitanten.' Maar die hebben geen van j beiden zoo'n machine. En dan zou het met de zeis 1 gebeuren, wat lang niet zoo netjes i9. Dé heer Schilder meent, dat het wel bezwaarlijk zal zijn voor dengene, die benoemd wordt/ om dan maar meteen zoo'n machine aan te schaffen. Voorzitter geeft dit toe. Want het salaris is sleclits f75.-. De heer Schilder vindt datdaar do kosten van aanschaffing niet best af kunnen. Voorzitter: Als doodgraver en voor knaphouden van het kerkhof, is het salaris f75, plus f 10 toeslag voor 't voorloopen bij begrafenissen. We zouden het salaris van f 75 op f 100 kunnen brengen met bepaling dat hij dan zelf een machine aanschaft. Sommigen vinden echter, dat men van het werk dat met zoo'n machine is gedaan, ook nog niet altijd allen lof hoort. Voorzitter: B. en W. moeten weten, waaraan zich te houden. De heer Vijn: Wij kunnen hem opdragen, het knap te houden, hoe hij dat doet, is zijn zaak. De heer Glas vindt: We kunnen benoeming doen op het bestaande salaris. En dan kunnen we zien hoe het te regelen. We kunnen desnoodig het altijd aanvullen. Algemeen wordt dit goedgevonden en zal benoe ming op het bestaande salaris gebeuren, met op dracht, het kerkhof knap te houden. Dan kunnen we zien hoé liet gaat. Er hebben zich twee sollicitan ten aangegeven en de voordracht luidt: D. Rempt Sz. en F. Timmerman. De heer Rempt wordt met 6 stem men en 1 op'den heer Timmerman, benoemd als doodgraver, om 1 Juni a.s. in functie te treden. De vorige doodgraver, die eenigen tijd geleden is ge storven, was de heer S. Koorn. terwijl diens zoon tijdelijk de functie heeft overgenomen. Aan de orde is benoeming klokopwinder te Aarts woud. Ook hiervoor luidt de door en W. opge maakte voordracht: D. Rempt Sz. en F. Timmer- mam Benoemd wordt de heer D. Rempt Sz. met 6 stemmen, terwijl 1 stem op den heer Timmerman werd uitgebracht. Indiensttreding 1 Juni a.s. Voorzitter zegt dat B. en W. den toestand van de weduwe van den vorigen doodgraver S. Koorn hebben besproken. B. en W. stellen voor, haar voor dit jaar eene gratificatie van f25 te geven. Indertijd is door haar maar afstand gedaan van. gemeente lijke pensionneering. Het was toen zoo dat als je gemeentelijk pensioen had, dan kon je niet in de invaliditeitsrente deelnemen»» Nu meenden B. en W. voor dit jaar eene gratificatie van f25 te moeten ge ven. We kunnen later weer beslissen of we verder die gratificatie blijven geVen, bijv. tot' haar 65-jari- gen leeftijd of zoolang zij leeft. Maar dat is nu niet het voorstel. Het is nu alleen voor dit jaar. De heer Hartog zou. de gratificatie voor dit jaar dan inplaats van op f25.willen stellen op f50. De heer Bossen:: Bestaan er bewijzen van, dat haar overleden man, de vorige doodgraver, afstand heeft gedaan van gemeQntepeiisioen? Hij heeft toch vele jaren aaneen 2 functiën in gemeentelijken dienst verricht. Dus zijne weduwe zou wel degelijk in de termen vallen. Voorzitter: Maar hij had er afstand van gedaan. De heer Bossen: Bestaat er geen gelegenheid, om haar pensioen toe te kennen tot haar 65-jarigen leef tijd, dat ze dan in de ouderdomsverzekering komt? Ze is nu 57 of 58 jaren oud. Voorzitter: Ja, dat zou wel kunnen, als de Raad, dat wil. De heer Bossen: Ik stel voor om haar tot haren 65-jarigen leeftijd jaarlijks f50 pensioen toe te ken nen. i Voorzitter zegt, dat de overledene Koorn jaarlijks f 75.had als doodgraver plus f 10 voor voorlooper bij begrafenissen en f40 als klokkenist. Voorzitter zegt, wel veel te gevoelen voor het door den heer Bossen geopperde idéé, waar het hier geldt een vrouw, die door twee wetten feitelijk buiten de mogelijkheid kwam om gepensionneerd te worden. De heer Bossen zegt, dat zij van de salarisverhoo- gingen voor haar man, die nog niet lang geloden waren ingevoerd, weinig of niets genoten heeft. De heer Glas: Ik zou de zaak liefst willen aanhou den. B. en W. kunnen dan eerst eens nagaan, wat deze weduwe aan gemeentelijk pensioen zou hebben gehad, indien haar echtgenoot daarvan geen af stand ,had gedaan en zij dus in dezelfde conditie zou zijn geweest als in een gewoon geval, dat een andere gemeentelijk ambtenaar kwam te overlijden. Dan zou zij dat pensioen, waarvan het bedrag dan nog onderzocht kan worden, tot haren 65-jarigen leeftijd kunnen genieten. Voorzitter is het met deze laatste bewering niet eens. Zoo'n pensioen >zal dan niet tot 65-jarigen leef tijd loopen, doch levenslang zijn. Ik zou, zegt spre ker, het voorstel Bossen dok willen levenslang en niet tot 65-jarigen leeftijd. De heer Glas: Maar de heer Bossen bedoelt tot 65- jarigen leeftijd en daarna kon ze dan van de ouder domsverzekering trekken. Voorzitter: Maar dan zou ze nog niet in gunstige eenditie komen, want nu krijgt ze nog van de kerk te Aartswoud. En dat zal vervallen als ze 6,5 jaren o. 'd. is en ouderdomsrente trekt. De heer Bossen zegt, zijn voorstel nu terug te trek ken. Ook de heer Hartog is bereid zijn voorstel in te trekken, terwijl ook B. en W. hun voorstel om voor dit jaar f25 gratificatie te geven terug trekken. En algemeen wordt nu goedgevonden dat B. en W. eerst zullen onderzoeken hoeveel pensioen de weduwe zou genieten als haar man geen afstand van het pen sioen had gedaan. Voorts wordt aan de weduwe S. Koorn f 3.ver goeding toegezegd, voor de kosten van een kruiwa- genwiel, welke uitgaaf bij de kosten van onderhoud begraafplaats zal komen. Voorzitter zegt, van den commandant van den vrij- wiiligen landstorm in West friesland1 schrijven te heb ben ontvangen over het opbergen van 39 geweren, die bij de oefeningen worden gebruikt in de Weere en hier te Hoogwoud. De oefeningen eindigen eerst te 11 uur des avonds en het is moeilijk, de geweren-hier in het raadhuis te bergen. Er is gelegenheid om de geweren te bergen bij de kasteleins f 0.50 per keer. Dat wordt dus f 26. Het is feitelijk wel een ge meentebelang. (De heer Bossen: Is het «in het belang van de jon gens, dat ze goed zijn geoefend? Als ér dan iets uit breekt, zullen zijr toch eerder daarvoor worden op geroepen dan wanneer zij ongeoefend waren. Voorzitter: Het is geheel een vrijwillige zaaki Al? zij er niet voor gevoelden, deden zij het niet. 'Het is -al net als met de, Burgerwacht. We zullen echter veronderstellen, dat we vooreerst geen revo lutie zullen» krijgen. Hét genot voor de jongens is, dat ze er nu xn et '2 maanden dienen af zullen zijn. En anders, zonder den vrij willigen landstorm zouden ze 6 maanden moetefi diénen. Het is het genot om gauw van: den dienst af te komen. De heer (Bossen: Ik vind het geen gemeentebelang. De heer „Vijn: Ik ook niet Het rijk zou de vergoe ding wel' kunnen betalen. Voorzitter: Ik v.ind het wel een gemeentebelang en ik (btreng het schrijiven van den Commandant over. 'De heer'Portegies: 't Is wel een gemeentebelang, Ze doen het om gauw van den dienst af te komen. Ze doen heit niet om den' oorlog aah te wakkeren. !De heer (Bossen: (Dat doen ze wel. Voorzitter: (Ze moeten «anders 6 maanden onder dienst zijn en nu slechts 2 maanden. 'Zoolang wij het instituut van het militairisme hebben, zulleri we er nieit af 'kunnen en vind ik het oen belang voor de jongens, 'dat ze er met 2 maanden af kunnen. iDe heer Bossen: Ik vind het een kapitalistisch be lang. 'En dat moeten we niet steunen. Als er geen kapitaal is, is er geen oorlog. Van onder af moet er met het stelsel worden gebróken. Volgt stemming of van gemeentewege f 26 zal wor den toegestaan voor de kosten van geweren opber gen. Voor: .Portegies, Schilder en Deken. Tegen: Bossen, Glas, Hartog en iVajm. Met 3 voor en 4 tegen dus afgestemd. Voorzitter zegt, te zullen berichten dat er geen ge legenheid is en de gemeente de kosten ad f26 niet op zich- neemt. De heer Vijn: Als de gemeente de f 26 betaalt, be staat er wel gelegenheid, dat is het .©enigste. Voorzitter zegt: We hebben een vergadering bij gewoond van den (Raad van Arbeid te Hoorn. Daar bij werd .in het licht gesteld, dat er gelegenheid is, krankzinnigen te verzekeren, woaihij. 3 jaar premie betaald -moet worden, terwijl er verder geen premie behoeft betaald te worden. Armlastigen,, die in krankzinnigengestichten of andere igestiéhten zijn ondergebracht, kunnen vrijwillig worden verzekerd. En in ge'val van overlijden units niet binnen 3 'ja ren na het sluiten der verzekering, treedt 'het recht op pensioen in. En na 3 jaren kan ontzetting van premiebetaling worden verleend. Voorzitter acht deze zaak van veel belang. Wij hebben hier .twee krankzinnigen', een oude en een jongere. We zouden dan wel een provisioneel 'be windvoerder moeten benoemen, maar 't is wel van belang. De heer Hartog: Ze pr'fiteeren er niet verder van, dan dat ze 65 jaren oud zijn. Voorzitter bevestigt dvL Als ze S laran betalen, kunnen ze worden vrijgesteld van verdere betaling, De heer Glas: ...Kunnen ize worden vrijgesteld', maar er sitaal niet, dat ze worden vrijgesteld. Voorzitter: Als ze doodgaan (binnen 3 jaren na hej; sluiten der verzekering, komt er geen uitkeering. Als na 3 jaren premiebetaling blijkt, dat doorbetaald moet worden, dan zou er met de .verzekering nog ge ëindigd kunnen worden. We zouden eens kunnen informeeren wat de kasten zijn van een (provisio neel bewindvoerder, 'De beer Hartog .gevoelt niet voor de zaak en meent', dat de gemeente zelve de risico wel kan' blijven .dra gen. De heer (Glas vertrouwt, dat we er wel op in kun nen gaaen en dat B. eni W. als er zich iets voor doet, het wel tot een1 goed einde zullen brengen en bet Armbestuur zal daartoe ook wel medewerken, Met op een na «algemeene stemmen, (Hartog tegen) verklaart dei Raadi zich in! beginsel voor de zaak. B, ien W. zullen er. met het Armbestuur over dn on* derhandeling treden. Volgt musschenverdelging. Voorzitter vraagt, oï er van gemeentewege mee zal worden doorgegaan. (De heer Hartog: Ik voel er wel voor, maar niet van gemeentewege, ',t Is meer een' landbouwbelang, U Zou van gemeentewege wel gaan, als alle ge» meeniteni het deden. 'Maar 'Hoogwoud doet hét en Ah- bekexik en (Lambertschaag dóen het weer niet en zoo gaat bet. Nu vind ik het beter als de landbouw het ter hand neemt, .Algemeen wordt goedgevonden het niet meer yaü gemeentewege te doen. IDe heer Vijn zegt, er al 600 a 700 te hebben betaald. 'Voorzitter vindt, we moesten heit zoo bepalen ,dat vanaf vandaag van gemeentewege geien musschen- eieren meer zullen worden betaald. Wat goedge vonden wordt. De her (Hartog zoul het nuttig vinden, dat de zaak vanwege den iLandr en Tuinbonwbond aanbevolen werd. De beer'Schilder: Elen1 .afdoend1 middel zou het ah leen tzijln, als alle gemeenten het dedem. Overeengekomen wordt, dat indien de heeren inl de gelegenheid zijn, de zaak in landbouw- of tuin bouwvergadering dn bespreking te brengen, zij dit zullen doen. iNu is aan de orde bespreking extra' belooing vee- telling. Het rijk geeft daarvoor i 41. Het aantal in 1910 aanwezige grondgebruikers wordt daarbij» in aanmerking genomen, Voorzatter zegt, dat de gemeente Sijbekarspel f 60 er voor geeft. Voor oen groote gemeente als de onze is f 41 niet veel, f 60 zou beter zijn. Als de vetet- wachter Boot de veetelling doet, kan het best voor komen, dat hij, als hij de menschen niet thuis treft, een paar .maal moet terugkomen. Voorzitter stelt voor, ook hier f 60 te geven. Het ifl er om te doen om voor de statistiek te weten, hoe veel vee en land' er is en hoeveel grondgebruik. 'De heer Portegies acht de f 41 voor Boot toch wel voldoende, want hi) kan, als hij aan de veetelling is, toch geen ander werk voor de gemeente doen, en hij heeft nu* een .goed solaria Voorzitter zegt, dat het salaris in vergelijking met anderen volstrekt niet zoo hoog ia Boot wil het wel doen, maar MJ behoeft het nieit te doen. En ik weet geen ander, die het voor f 41 zou willen doem Hij doet het nogal 's avonda IDe heer Schilder Zegt, dat er anders nog heel wat vragen zijn. Voorzitter zou er zoo geen goed resultaat van ver wachten. IDe, heer (Bossen vindt f 41' niet veel. Maar de vraag is, of het wel een gemeentezaak is. Als het een rij.ks- zaak is, moeten we ons tot het Rijk wenden Om ver goeding. '.Voorzitter: Maar het Rijk vindt, dat het ook voor de gemeenten van belang ia IDe heer Portegies: Ze hebben het vooruit al bere kend, voor de gemeenten en ook voor Hoogwoud. Voorzitter: Ja, maar ze hebben niet bereikend, dat Hoogwoud zoo uitgestrekt ligt. De heer Schilder vindt f 60 wel goed, bet is niets te veel. Bij stemming of f60 zal worden toegekend, wordt dit met 5 voor en 2 tegen aangenomen. Voor waren Glas, Schilder. Hartog, Vijn en Deiken. Tegen Bos sen en Portegies. Daarna wordt vastgesteld een suppl e'toare begroo ting, in, ontvangst en uitgaaf op f 315. Voorzitter deelt mede, dat het gemeentebestuur 40 ex. van een handleiding voor zuigelingenverzorging heeft aangeschaft., die aan1 elke nieuwe moeder zal worden uitgereikt Goedgevonden wordt, de kosten, in totaal f 10 uit onvoorzien" te bestrijden. Ter tafel komt een schrijiven van' het ambacht Ge estmérambacht. 'Dijkgraaf en Heemraden van dat Ambacht wijzen er in dat schrijiven op, dat de ver lichting 'bij het stoomgemaal van Geestmerambachlt staande te Aartswoud, te wenschen overiaat Men wilde zich' voor het gemaal bij het electrisch licht aansluiten en desnoods den aanleg voor eigen reke ning van het Ambacht ,te nemen. B. en W. -heb ben het behandeld en aan den administrateur-lijn- werker Be Vries een' kostenberekening opgedragen. De kosten zouden in itoiaal voor palen, koper, isdla- ■toren, cniz. .volgens die berekening op f 1223.70 komen, voorzitter zegt, dat B. en W. wel op het verzoek willen ingaan, maar zij willen zelf de uitvoering en aanleg en het beheer over leiding en nat in handen houden. Voorzitter zegt verder, dat ook bespreking is ge houden wat electriciteit .voor de Boezem betreft, maar daar gevoelen ze meer voor gas. Algemeen goedgevonden op het verzoek van1 Geest- merambacht in te gaan1, maar onder bepaling dat het Ambacht de f ,1223.70 aanlegkosten zal betalen. Door dien, administrateur-lijnwerker iDe Vries i'3 kostenberekening gemaakt van uitbreiding van, het electrisch net, naar die Trapweere en naar de Meer (een gehuchtje van een drietal huizen in' de Weere) De uitbreiding naar Trapweere zal ,f 1093.60 kosten, die naar de Meer f 456.62. Totaal f 1550.22, Maar in dien de uitbreiding voor stoomgemaal Aariswoud plaatsvindt, is de berekening voor de uitbreiding Trapweere en de Meer niet geheel voldoende. Want dan' is blank koperdraad1 niet voldoende, moeten er meer isolatoren zijn en dat- alles zal ongeveer f 100 meer kosten, zoodat de kosten dan ruim f 1600 zou den worden. Voorzitter vraagt, of goedgevonden woïdt, die uit breiding in Trapweere en de Meer aan lijnwerker de

Schager Courant | 1921 | | pagina 1