Alitmn Nitus- Mrattitit- LitilniM CORET'S SPORIHANDEL [EN LIEFDE IN DE WILDERNIS. LAAT 142 TELEF. 452 ALKMAAR. Woansdag IS Juni '921. 64ste No. 6838- UITGEVERS: TRAPMAN CO-, SCHAGEN. Raad Barsingerhorn. Reclames, MATIGHEID, Vraag prijsopgave. FEUILLETON. Binnenlandseh Nieuws. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week :Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uurworden Advertentifr. zooveel mogelijk in her eerstniiUomend nummer geplaatst. PÖSTCIIFQUE en GIRODIENST 23330. INT. Tl I PF. nr». 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote .leners worden naar plaatsruimte herèkend Vergadering op Dinsdag 14 Juni 1921, des middags 4 uur. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer P. Brommer. Aanwezig zijn alle leden. Na opening der vèrgadering worden de notulen goedgekeurd. Is ingekomen een schrijven van den heer C. Groet, dat hij de benoeming tot lid van het Armbestuur aanneemt. Van Ged. Staten is goedkeuring ontvangen op: 5- Jarige herziening strafverordeningen; raadsbesluit wijziging reglement Armbestuur; betalingen post voor onvoorziene uitgaven; suppletoire begrooting en af- en overschrijvingen. Al deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Van den accountant is bericht ingekomen, dat de rekening van het levensmiddelenbedrijf in orde was met een nadeelig saldo van f65.25. De raadsle den niet in de levensmiddelencommissie zittend, zul len deze rekening npg eens nazien. De laatste knsQpname wees aan dat in kas was en moest zijn f 1712.67. Mejuffrouw N. Aafjes, onderwijzeres te Kolhorn, vraagt overplaatsing van de school te Kolhorn naar die van Barsingerhorn. Dit kan wegens bedanken van mej. Zijlstra en adressante vraagt het omdat zij dan dichter bij de school is. B. en W. stellen voor om op het verzoek gunstig te beschikken. De heer Kooijman vraagt of mej. Aafjes ook hand werkles geeft te Haringhuizen. Voorzitter licht in dat mej. Kant dit tijdelijk zal waarnemen. Mevr. Bergman acht deze overplaatsing Jammer. Spr. hoopte, dat mej. Aafjes voldoende aan haar klasse gehecht was om den verderen afstand er voor over te hebben. Algemeon wordt de overplaatsing met 1 Juli a.s. goedgevonden. Aan de orde is de benoeming van 2 onderwijzeres sen. De Baad gaat ia comité. Na herópening wordt meegedeeld, dat de voordrachten luiden: 1. L. Wa lmaker, 2. V. J. Reitsma, 3. E. PlooiJ en 1. V. J. Reitsma, 2. E. Plooij en 3. N. Warner. De dames WaK'-mak er en Reitsma worden met algemeene stem xo»n benoemd. Volgt wijziging verordening Hoofdelijken Omslag. .Ged,. Staten konden de veranderingen door den ge meenteraad vorig maal in de verordening van den hoofdelijken omslag gemaakt, niet goedkeuren, niet in overeenstemming als ze waren met de nieuwe gemeentewet. De vereischte veranderingen werden door Ged. Staten aangegeven. B. en W. hadden deze kwostie ernstig Behandeld en geven nu den Raad in overweging de verordeningen in te trekken en de oude verordening weer van kracht te verklaren. Ge beurde dit niet, dan was de goedkeuring op de ver ordening er wellicht nog niet over maanden en kan wellicht eerst in Januari van het volgend jaar met de inning van don hoofdelijken omslag worden be- f-onnen, terwijl bij handhaving der oude verordening n Augustus a.s. met de inning kan worden begon nen. De heer BlaHuboer vraagt of dat zóó kan om zon der meer de nieuwe verordening in te trekken. Voorzitter zegt dat als de meerderheid van den Raad dit wil, dit ook kan. De heer Blaauboer acht het Jammer dat de Raad niet beter was ingelicht. Als wij geweten hadden dat het zoo lang zou duren eer de goedkeuring kwam, hadden wij het niet gedaan. Voorzitter zegt dat alleen uit billijkheidsoverwe gingen de veranderingen er zijn ingebracht. Die het meest heeft, kan ook het meest betalen. Wij hadden niet gedacht dat het zoo lang zou duren, nu dat wel het geval blijkt te zijn is het beter de oude verorde ning weer te nemen, anders moeten wij voor kas geld leenen. De heer Engel zegt dat de kleine verandering ge daan is met de bedoeling dat Ged. Staten deze spoe dig zouden goedkeuren en een nieuwe verordening langer zou duren. Het blijkt nu dat een verandering in de oude verordening onder de nieuwe wet niet wel mogelijk is en wij beter een nieuwe verordening hadden kunnen maken. Om dat nu nog te doen gaat niet, met het oog op de geldmiddelen. Het is wel onaangenaam de oude verordening nu weer te moe ten nemen, maar het kan niet anders. Algemeen goedgevonden. De verordening wordt voorts nog in dien zin ge wijzigd, dat het mogelijk is over het tijdvak 1 Jan. 1922 tot 1 Mei 1922 een derde van den aanslag over 1921 te heffen. De verordening op de keuring van waren die was gemaakt naar een van dep minister ontvangen mo del, was terugontvangen, met verzoek tot wijziging. De verordening zal door deze wijziging in werking treden den 3en dag na de afkondiging en de desbe treffende artikelen van de politieverordening blijven voorloopig van kracht. Hét kohier van den hoofdelijken omslag en dat van de "honden, worden vastgesteld respectievelijk op een bedrag van f35.552.84 en f236. Aangeboden worden: het verslag van het Lager onderwijs in deze gemeente, verslag volkshuisves ting en het verslag over 1920 der Vereeniging van Ned. Gemeenten. De verslagen zullen circuleeren. Hierna sluiting. opgewektheid, frissche lucht, geregeldé gewoonten, de noodige rust en slaap, lichaamsbeweging en een zorgzame leefwijze is wat de natuur vraagt om uw lichaam in goede conditie, uw nieren gezond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijn in den rug, hoofdpijn, urinekwalen en waterzuchtige zwel lingen een gevolg kunnen zijn van uw leefwijze?; Te zwaar eten, het voortdurend gebruik varj alco hol, te veel rooken, het zich te weinig beschermen tegen het klimaat, onmatigheid, en het te weinig zoe ken van gezonde ontspanning en rust, zullen onge twijfeld de nieren mettertijd verzwakken. En dan korqt de last. Rugpijn, hoofdpijn, urinestoornissen, waterzuch tige zwellingen, niergruis en duizeligheid zijn ver schijnselen van te veel urinezuur in het bloed en er bestaat gevaar Voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken ■niet op de ingewanden, doch zijn een betrouwbaar en veilig niergeneesmiddel onder alle omstandig heden. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Foster op het eti ket, zijn te Schagen verkrijgbaar bij de bekende drogisten k f 1.75 per doos. ROMAN VAN HULBERT FOOTNER. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. UITG. W. DE HAAN, UTRECHT. 24. Plotseling, toerf zij bij den top van den heuvel kwam, materialiseerde een menschelijke gedaante zich op het pad voor haar. Zij schrok te erg om te kunnen schreeuwen. Versteend van angst en nauwe lijks ademhalen bleef zij staan. Het donkere gelaat was naar haar-toe gekeerd. Het was een echt schep- sel van den nacht, roerloos en stemloos. Het yer- sperde den weg. Haar knieën knikten on een flauwe angstkreet ontsnapte aan haar lippen. Eindelijk wat kracht terugvindend, wilde zij tus- Bchen de boomen springen, om zoo om de geestver schijning heen te kunnen loopen., „Blijf daar", beval deze. Miss Mackall viel bewusteloos tegen een boom. De gestalte kwam dichter en dichter bij haar en zij zag, dat het een vrouw was. Een vreeselijk voor gevoel van wat k,omen zop demoraliseerde haar nog meer. Vrouwen hebben geen verklaringen in -woor den noodig. Miss Mackall herkende de avonturier ster van de Musquasepi en wist waarvoor zij geko men was. Zij probeerde te winnen. „Wat wil je?" prevelde zij. „Ik wil je dooden", zeide Bela zacht. „Mijn vin ger snakt ernaar den trekker over te halen." Zij bewoog zich even en een lichtstraal viel op den loop van het geweer, dat zij over haar arm droèg. Miss Mackall steunde weer. „Wat heb ik u ooit gedaan?" jammerde zij. „Dat, weet je heel goed", antwoorde Bola woest. .,Je hebt geprobeerd mijn man van mij af te nemen". „Hoe belachelijk 1" stotterde Miss Mackall. Hij is jouw ir.an niet". .Bnst ui. pf lijk", antwoorde Bela.' „Nog niet. Maar geen enkele andere zal hem van mij afnemen". ..Ik kan het niet helpen, als hij mij bobben wiJ!" „Jou hebben 1" riep Bela minachtend uit. „Een oud Wijf! Je probeert hem te vangen als een visch!" Miss Mackall barstte in een zacht, zenuwachtig I huilen uit. I „Scheid uit met dat gegrien", zeide Bela. „Luiste* Haar wat ik je te zeggen hebl" OUDKARSPBL. H>fl bestuur van do afd. Langendljk van de ver eeniging voor vacantiekolonies was Maandagmiddag in vergadering bijeen om de uitzending van kin deren voor te bereiden. Door de hoofden van scholen warén 37 namen van kinderen opgegeven, welke naar hunne meening voor uitzending in aanmerking kwamen, waarvan er ten slotte na meermalen de zwaksten uit de zwakken gezocht te hebben, 7 il 8 overbleven, door don geneesheer werden onderzocht, waarbij J)leek dat zij de uitzending broodnoodig hadden. Noode moesten echter ook uit dezen de zwak sten nog weer worden gezocht, omdatde finan- tiqn nu eenmaal niet verder reikten dan voor drie kinderen. De verpleging is verlengd van 4 op 5 weken en de voorraad kleeren is van 3%op 5 stel per kind moe ten worden gebracht, waarvoor de ouders zelve zor gen, voor zoover hun dit mogelijk is. De verpleegkosten voor de afdeeling bedragen f62.90 per periode of f 1.85 per dag per kind. Uitgezonden zullen worden Jan Plakman te Oud karspel, Marie Hart en Piet Kasten Jz. te Zuid- scharwoude, die a.s. Vrijdag gaan vertrekken tot en met 10 Juli. Zooals vanzelf spreekt werd .er met innig leed wezen kennis van genomen dat nog 5 kinderen, die het bitter noodig haaden, door gebrek aan de noo dige finantiën daarvan verstoken moeten blijven. Ten zeerste werd dit betreurd, omdat elk jaar blijkt welk een gunstigen invloed de enkele weken aan zee op het verdere leven van het zwakke kind uit oefent. Overlegd werd op welke manier het mogelijk zou kunnen zijn aan het steeds-sukkelen met geld -een einde te maken, hoe het mogelijk zou kunnen zijn Jaarlijks enkele kinderen meer uit te.zenden. De voor de handr liggende middelen werden dan ook in den breede besproken en overwogen, toename van het aantal leden, verhooging contributie voor de bestaande leden, subsidieaanvragen bij de gemeente besturen en vlaggetjesverkoop. Het bestuur besloot het eerste met alle beschikbare kracht ter hand te nemen, zoodat velen der inge zetenen binnenkort een circulaire zullen bereiken, en een der bestuurders op huisbezoek zal krijgen. Omtrent het tweede wordt besloten aan de leden te verzoeken hunne contributie met 50 te willen verhoogen, terwijl verder besloten wordt aan alle vier gemeentebesturen een verzoek om subsidie te richten en 1000 vlaggetjes te bestellen om die met de kermisdagen te verkoopen. Meegedeeld wordt nog dat de verpleeggelden 35 ct. per dag hoogèr zijn dan het vorig jaar en dus met het oog op de kosten en de onbelangrijkheid der agenda, geen afgevaardigde de algemeene vergade ring bezocht hpeft. Aan het verzoek van het bestuur om een speciale opwekking voldoen we gaarne, overtuigd als we zijn, dat met het steunen der vereeniging een goed werk in het belang van het zwakke kind verricht wordt en door den financieelen steun der ingezetenen vele stumpertjes een betere toekomst tegemoet kunnen gaan. We vertrouwen dan ook dat velen, die nu nog geen lid zijn, aan den oproepvan het bestuur gehoor zullen geven en de circa 200 leden, die nu hun gul den offeren, dit met een paar kwartjes zullen willen verhoogen. KNOEIERIJEN MET ASPIRINE-TABLETTEN. Het Maandblad t. d. Vervalschingen schrijft: „Gedurende den oorlogstijd werden in Duitsch- „Laat mij gaanl Laat mij gaan!" huilde de andere vrouw. „Ik zal om hulp schreeuwen!" „Dat doe- je toch niet! Je wil niet, dat Gilbert Be- attie weet, dat je 's avonds uitloopt „Ik. laat me niet in koelen bloede vermoorden". „Houd je mond toch. Ik zal je niet'vermoorden, als je tenminste doet wat ik wil". Miss Mackall hield met huilen op. „Wat wil je dan?" vroeg zij. „Je moet hier vandaan", zeide Bela kortaf. „Wat bedoel je?" „Bisschop Lajeunesse gaat overmorgen terug. Als je, nadat hij weg is, nog hier bent, vermoord ik je". Miss Mackall begon eenigszins haar zelfverzekerd heid terug te krijgen. Per slot van rekening had zij niet met een bovennatuurlijke, maar met een heel menschelijke vijandin te doen. „Ben je krankzinnig?" vroeg zij met bevende ver ontwaardiging. „Ja", antwoordde Bela kalm. „Dat zeggen ze ten minste". „O", hoonde Miss Mackall. „Dacht je, dat ik uit den weg ga voor je dreigementen. Ik behoef blaar één woord tegen mijn zwager te zeggen en dan wordt je gearresteerd". „Dan zullen ze me toch eerst moeten pakken", zei de Bela. „Geen "blanke kan mij in het bosch volgen. Ik ga waarheen ik wil. Overal zal ik je volgen met mijn geweer". „Als mij iets overkomt, zal je worden opgehangen voor moord". „Wat geeft een gekke vrouw daarom?" Miss Mackall begon weer te huilen. Bela stapte plotseling terzijde. „Naar huis!" zeide zij minachtend. „En ga je koffers pakkenI" Miss Mackall's beenen weigerden haar plotseling niet den dienst meer en als een pijl uit een boog vloog zij het pad af. Nog nooit in haar leven had zij zoo hard geloopen. Hijgend en bevend viel zij haar kamer binnen en zond daar een gebed van danbaar- heid op voor de bescherming door vier muren en een gesloten deur. Den volgenden ochtend was zij niet in staat vroeg genoeg op te staan om Sam te zien voorbij komen. Bleek en zenuwachtig kwam zij aan het middagmaal, zoodat zij ter verklaring daarvan hoofdpijn moest voorwenden. Onder tafel bracht zij het gesprek langs een omweg cp Indianen. „Worden zij niet dikwijls krankzinnig" vroeg zij aan Gilbert Beattie. „Ja", antwoordde deze, „dat komt bij hen vrij veel voor. Van nature zijn het echte fanatici en er is land groote hoeveelheden aspirine in papier we gens gebrek aan glaswerk verpakt en daar na den oorlog de glazen verpakking weder in. Duitsch- land geëischt werd, wisten de knoeiers spoedig een voordeelige zaak te bedenkén, door deze in Duitsch- land geweigerde en door het lange liggen slechter en soms schadelijk geworden waar, ons land bin nen te smokkelen, ze in glazen buisjes te verpakken waarbij de tabletten door allerlei handen gingen, en als de origineele Bayer'sche aspirine-tabletten in den handel te brengen. Dat de vervalsching hier bij ook een belangrijken rol speelt is ten duidelijkste gebleken, en het publiek ontvangt daardoor niet de origineele zuivere waar, doch een slechten namaak respectievelijk een vervalscht product. „Daarbij wórdt soms gebruik gemaakt van etiket ten en doosjes door gewetenlooze fabrikanten nauw keurig nagemaakt, zoodat het publiek in den waan gebracht werd het echte en onveranderde Duitsche artikel te koopen." WAT BETEEKENT DIT? De Staatscourant van j.1. Donderdagavond bevatte oma. een Koninklijk besluit van 6 Juni 1921* waarbij werd ingetrokken de aanwijzing van een aantal ge neeskundigen' voor het onderzoeken van op pensioen aanspraak makende gemeente-ambtenaren e.d. Daaronder worden genoemd twee geneeskundigen in de gemeente Helder. Van deze twee weten wij toevallig zoo meldt men aan het Vad. dat de eerstgenoemde onge veer vier óf vijf jaar geleden naar Indië is vertrok ken èn dat de tweede ongeveer drie jaar geleden zijn praktijk heeft neergelegd en twee jaar geleden is overleden. Hét, is toch wel opmerkelijk, dat van deze feiten bij de autoriteiten, welke deze twee geneeskundigen aanwezen, die natuurlijk voor hun bemoeiingen wer den gehonoreerd, niets bekend is geworden voor..- 6 Juni 1921. HEERH U G GWAAR D, Door de afd. der Ho-U. Mij. mn Landbouw werd in bet lokaal vam -den beer Rus een ledenvergade ring gehouden in hoofdzaak ter (bespreking van het rapport der reorganisiaü ecommjissae. INa opening dezer vergadering door den beer Met en lezing der notulen door den beer Van Slooten, kwamen eeniige ingekomen stukken aan. die orde. Bnkfouizen en Zegwaard vroegen financieelen steun voor 'hunne tentoonstellingen. (Met bet oog op den ■alles bebailveni gunstigen 'toestond! .van eigen kas, moesten beide verzoeken van. de band worden- ge wezen. De circulaire ven bet (Hoofdbestuur inzake hul diging van Prof. 'Broekerna op diens 70sten verjaar dag werd aan de vergadering voorgelezen en alge meen, vond' men die huldiging gerechtvaardigd Daar echter de verbouw van 'tarwe in onzen polder zeer gering is ,werd niet veel succes verwacht van het presenteeren van een dnteekenlijst ter vorming van het benoodigde kapitaal voor de door "t H. B. voor gestelde iRroekema-stiehiing. Stondi de afd. niet reeds voor te kort, dan, gevoelde men veel voor een bijdrage door de afdeeding, doch nu meende men het aan de leden zelif te moeten overlaten, of men voor dit doel oen toffer wenscht te brengen. (Hierna werden in den breede besproken de rap porten van meerdertieid en minderheid der bovenge noemde reorgandsatie-comm., Noch tot het ecne, noch tot het andere rapport gevoelde de vergadering zich sterk aangetrokken, hoewel' men vrijwel alge meen van oordeel was, dat van. de (Holl. Maatsch. van 'Liandbouwl geen opwekkend vereenigingsleven uitgaat. De vraag werd gesteld of niet een organisatie voor den landbouw in het leven te roepen zou zijn, zoo als die thans bestaat voor idlen tuinbouw. Worden evenwel de afgevaardigden ter algem. vergadering voor de keuze gesteld, dan zal voor de maar weinig voor noodig om de schaal te doen om slaan. Weh-ti-go noemen zij krankzinnigheid. Onder de menschen hier om het meer heerscht een zonder ling bijgeloof, dat dg priesters, hoewel zij het nu al tweehonderd jaar probeerèn, nog niet hebben kunnen uitroeien. De Indianen beweren n.1., dat de hersenen van een krankzinnige bevroren zijn. En zij gelooven vast, dat de eenige manier om ze weer te laten smel ten het drinken van menschenbloed is bij voor keur van een vrouw of van een kind. Daarin ligt dë werkelijke verklaring van vele duistere tragedies, die zich hier afspelen." Miss Mackall huiverde en at niet meer. Laat in den middag wist zij zich in zooverre te be- heerschen, dat zij den weg af durfde loopen. Zij wachtte op Sam bij den ingang naar een boschje dichter bij de Fransche factorij. „Wat is er?" riep hij uit, toen hij haar zag. „O, kijk niet naar mij!" zeide zij ongelukkig. „Ik heb een afschuwelijken nacht gehad. Afschuwelijke hoofdpijn. Ik wou je juist zeggen vanavond niet te komen". „Goed. Morgenavond?" j Zij knikte van neen. „Ik ik geloof, dat ik heele- maal niet meer zal komen. Ik geloof niet, 'dat het goed is." „Zooals u wilt", zeide Sam. „Als u u morgen goed voelt, dan zoudt u de baai kunnen omrijden". „Ik ik ben bang alleen te rijden", fluisterde zij. „O", zeide Sam, die altijd achter alles iets zocht, „als u me niet meer wilt zien „Dat wil ik wel!' Dat wil ik wel", riep zij uit. „Ik moet je spreken. Ik weet niet wat ik doen moetl" „Heel goedj" zeide hij vermetel. „Dan zal ik vroe ger naar de post komen. Ik zie geen enkelenden waarom ik het niet zou doen". „Ja, dat zal het boste zijn. En rijd nu door". Sam klokte met zijn tong tegen zijn paarden, die zich onmiddellijk in beweging zetten. „Lieve hemel, ze lijkt wel zeventig!" dacht hij. Miss Mackall keek hem na tot hij de eerste bocht' om was. Toen zij zich omkeerde, stond Bela 'naast een grooten boom, een paar pas van den weg af. Blijkbaar had zij zich schuil gehouden in het kreupelhout. Miss Mackall staarde haar jammerlijk-angstig aan en bleef als aan den grond genageld staan. Beia's'gelaat was even medoogenloos als dat van een hoogepriesteres. „Ik heb geluisterd of je hem over mij zou spreken", zeide zij. „Als je het gedaan had, hadik je op staanden voet neergeschoten". De ongelukkige Miss Mackall kon geen woord uit brengen. „Morgenavond ben je niet hier meer", ging Bela kalm voort. „Bisschop Lajeunesse vertrekt morgen ochtend!" Miss Mackall keerde zich om en vloog den weg af. Het huis van den chef was in' bungalow-stijl ge bouwd, alle vertrekken gelijkvloers. Miss Mackhll's kamer lag aan den achterkant van het huis en zag uit op het pad, dat daar uit de bosschen kwam. De nachten waren thans zacht en de deuren en ramen stonden/wijd open. Sloten worden ten Noorden van de landing nooit gebruikt, of als zij er zijn, dan hangt de sleutel gastvrij binnen iqders bereik. Miss Mackall stond er echter op de deuren te sluiten en haar raam goed dicht te doen. Er waren geen jaloezieën en zij hing daarom een rok voor de ruiten. Lachend om haar oude-jongejuffrouw-voor- zorgen, liet men haar haar gang gaan. Verder liet zij, om haar zenuwen 's nachts te kalmeereh, een van haar nichtjes bij zich slapen. Slapen echter kon zij niet. In .ieder geritsel of gerucht meende zij den voetstap van haar vijandin te hooren. Het denkbeeld, dat er iets achter haar raam loerde, liet haar geen oogenblik rust. Zij had er nu spijt van, dat zij den rok voor het raam had laten hangen, omdat die haar thans belette naar buiten te kijken. Zij peinsde en sufte er over tot zij voelde, dat zij krankzinnig zou worden, als zij geen zekerheid had. Eindelijk wist zij genoeg moed te verzamelen om uit bed te komen en naar het raam te sluipen. Haar adem inhoudend, nam zij haar rok in haar hand en rukte dien naar beneden. Zij keek recht in het ge zicht van Bela, die door het raam stond te staren. Bela sprong achteruit en Miss Mackall zag den loop van het geweer. Zij gaf een doordringenden gil en viel bewusteloos op den grond. De geheelo familie ■vloog naar haar kamer. Een zenuwtoeval volgde. Zij konden uit haar woest gegil niets opmaken. Toen zij weer bijkwam, zeide zij geen woord meer. In den ochtend bespraken Gilbert Beatty en zijn vrouw de zaak. „Zenuwen", zei'de hij. „Het zou het beste zijn, als zij met dien bisschop terugging. Dit is geen land voor haar.En misschien is er dit jaar geen gelegenheid meer, dat zij onder goed geleide kan gaan." „ITet is jammer", zuchtte zijn vrouw. „Ik had zoo'n hoop gehad, dat-zij een goede vrouw zijn zou voor een der mannen, die tegenwoordig komen. Zij hebben zoo hard vrouwen noodig!" „Hum!" zeide Gilbert Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1921 | | pagina 1