M. VAK LEEN, Timmerlieden een eiken Vijzelbalk, Raad Nieuwe Niedorp. re Schagen DonderJags In Holel Vredelnst van den hr. lpszyan8VI2uur Incasso's Binnen- en Buitenland. Jacoba Jeanetle. P. HOEP G. IIOEP-Scliolvanger Sipke Johannes, Gerrit Wonder, Mastiek dakbedekking best Klaverhooi, Maaimachine, WIERÜNGERSÜ! Schilders HOOI te koop. burger Kosthuis, een Dienstbode, Bollenpelsters, een Machinist. een 2e Rijknecht. houd en herstellingen remvelgen met de Belastin gen samen een groot gedeelte van de pachtsommen. Als voorbeeld haalt lil) nauwkeurig bijgehouden re keningen van den hertog van Buccleuch, die een ?;root landeigenaar is,aar.. Diens goederen brachten n 1912 ■<-' 48.000 aan pacht op, waarvan voor onkos ten (lil lasten 8395 afging (3 sh. 10 st. in het pond). In 1920 brachten 7.1J aan pacht 42.490 op en bedroe gen de onkosten en laston 22.799 (10 sh. 811 st. in het pond). Do lasten stegen in enkele gevallen in 1920 tot 19 sh. 7 st. In net pond. Vergadering op Maandag 27 Juni 1921, des avonds ton 7% uur. Voorzitter Burgemeester Koopman, Secretaris de heer Haringhuizen. AanwezigL alle leden. Na opening der vergadering volgt lezing en goed keuring der notulen. (Naar aanleiding van de notulen vraagt de neer Ga ij aard, of reeds het verschil van imecning is op gelost betreffende de bogrootLntg der lantaarn aan de Langere is, of die kosten voor iedere gemeente 68 bedragen, of totaal f 68. Voortzetter antwoordt, dat daarover niet is geschre ven. Hij dacht niet. dat het ide (bedoeling was ge weest daarnaar te in'formeeerett. De heer Gaijaard erkent dat, doch het zou moge lijk geweest zijn, dat nadere inlichting was ge vraagd. Voorts maakt de heer-Gaijaard 'de opmerking, dat (door de besprekingen vorig -maal geen besluit was genomen over het gevraagde ontslag door den heer Stijbis. Er is mret gebleken, noch uit do notulen, noch uit. het persverslag, dat dit ontslag eervol is verleend.. Em spr. achit dit voor Iemand met zooveel dienstbaren wel gewensoht. Voorzitter zegt, dat dit dan een verzuim van hem is geweest, maar ook van de heeren die spr. er op hadden moeten wijtoen. In elk geval .was het wel de bedoeling het ontslag eervol te verkenen. De lieer Gaijaard informeert naar de begrooting van de school en of eten onderzoek is ingesteld naar de heffing van 100 pet. Ider vermogensbelasting. Voorzitter deelt mee, dat door den heer Vis te Ouituurspel een onderzoek wordt ingesteld inaar de kosten van nieuwbouw eener school en daarvan is de hegrootdng opgemaakt. De heeren 'Strijbis, 'Vis ser en ik hebben de oudie school bekaken en overleg moet worden gepleegd met schoolopziener of in specteur over iden verbouw der oude school, opdat we weten, welke eisc'ben worden gesteld. Daarover is nog geen bericht ingekomen. (Da -zaak Is dus In bewerking, maar cijfers heb ik nog niet. In onze gemeente wordt f 2100 vermogensbelasting geheven. -De heer. Borst, vraagt, o,f de borden, aangevende de maximumsnelheid voor motorvoertuigen nog niet preseiit zijm Voorzitter: Neen, iik denk dat ze om het fbegnaaf- •toestel te haal zijn. De heer Borst: Ze zijn zeker begraven. Voorzitter zegt, dat ten opzichte van het begraaf- toest.el nu spijkers met koppen zijn geslagen en ge schreven is, dat het toestel nu moet worden gele verd en anders niet. Of er ergens anders een derge lijk toestel verkrijgbaar -is, weet ik niet. De borden zijn gelijk besteld met die van Oude Niedorp en Oude Niedorp heeft ze al ontvangen. Ingekomen zijn de navolgende stukken: a. De besluiten tot het doen van af- en overschrij vingen en'van betalingen uit den post voor onvoor ziene uitgaven over het dienstjaar 1920, benevens de 2e suppl. begrooting over dien dienst, alles door Ged. Staten goedgekeurd. b. Berichten van aanneming der benoeming van de leden der schoolcommissie en mededeeling; dat tot voorzitter der commissie is benoemd de heer D. Brouwer en tot secretaris de heer K. Goet. c. Kennisgeving van Ged. Staten, dat hunne be slissing omtrent het besluit tot aanwijzing van een schoollokaal is verdaagd. (Bereids eveniwel is berichit vian Ged. Staten inge komen, dat het dit college bevreemd.!, dat waar de gemeente voor 2 jaar oen schoollokaal is aangewezen dat daarvoor niet geschikt was, de gemeente dn dien 'tijki geen voorbereidende maatregelen heeft geno men tot stichting van een nieuwe school of vergroo ting van de bestaande. (Blijkens rapport van den Inspecteur is het tijdelijk in gebruik genomen lokaal niet geschikt voor 'een langdurig gebruik en Ged. Staten maken dan ook bezwaar den toestand voor een gelijken- termijn te bestendigen. Het is dan ook gewienscht, dat de Raad ten spoedigste overgaat tot vergroeiing van de oude school of -tot nieuwen schoolbouw, het laatste verdient de meeste aanbeve ling. Alleen in dit geval, bij besluit tot vergroobing of nieuwbouw, is het college bereid 'het gevraagde lokaal uiterlijk voor 1 jaar, te rekenen vanaf 1 Mei als tijdelijk schoollokaal aan te wijtoen. Voorts wij zen Ged. Staten er nog o'p, dat wanneer nog dit jaar 'tot. verandering van den bestaandien toestand wordt besloten, aanspraak kan worden gemaakt op •de Rijkssubsidie, Voorzitter ziegt, dat heit van onzen kant dus zaak is door te zetten. Spr .hoopt, dat de heer Vis spoe dig klaar is met de plannen opdat de Raad bijeen kan komen en beslissen in welke richting we zul len gaan. B. en W. stellen voor de mededeeling van boven staande stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. d. Adres van het Dagelljksch Bestuur van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren met verzoek om de ambtenaren in dienst detoer gemeente vrij 'te stellen van het betalen van pensioensbijdragen. IDe heer Borst vraagt, hoeveel ambtenaren het hier (betreft Voorzitter: 5, burgemeester, secretaris, bode, dok ter -en Reetman. De heer Gaijaard had aldv'ies van (B. en W. ver wacht. Voorzitter: We willen jullie hoe langer hoe meer vrijheid geven. De heer Wit wil wel 'zonder advies van (B. en W. zijn gedachte omtrent dit punt meedeelen-. Spr. zap die vrijstelling van pensioenbetaling beschouwen als een loonsverthoaging -en de toestand is op 'het oogen- blik iniet van dien aard, dat het noodzakelijk is, daartoe over te gaan. We hebben thans terdege in overweging te nemen of een dergelijk besluit wer kelijk noodzakelijk ;i.s, ja dan noen. De heer Visser zegt, dat er hij- B. en W. verschil van meening heerscht. Spr. beschouwt het miet als ■een )oqn9verhooging omdat de betrokkene het niet als loon ontvangt. Er wordt reeds veel op dien weg voortgegaan. Rijk, provin-cie en tal van gemeenten geven -die vrijstelling en ook onze gemeente heeft het voor het personeel der gemeenschappelijke gas fabriek gegevon. Is het dan niet onbillijk het -de overige ambtenaren nieit te geven De heer Borst is het volkomen noiet den heer Vis ser eens. De heer Wit zegt, dat ide Raad zeker heeft ge meend, dat die menscJhien het noodiiger hadden dan de ambtenaren die hier wortden gemeend. De heer Wulken deelde in deize niet de zienswijze va,n zijn collega. Ged. (Staten hebben onlangs gere geld die salarissen van burgemeesters, secretarissen, en ontvangers, en hebben dat gedaan op een wijze, die ,geheel in strijd was met Ide meening van ons. Hadden Ged. Staten toen gemeend, dat die ambte naren vrijstelling van pensLenstortimg behoefden dan zouden zij ons dat wel hebben voorgeschreven. We hebben nog niet lang geleden -benoemd een bode- veldwachter en zijn salaris vastgesteld en daarbij wel degelijk rekiendng gehouden (met de pensioen storting. Er wordt wel degelijk rekening imee ge houden bij het vaststellen van de salarissen. Spr. Is Jan ook niet voor ide vrijstelling en wijst er op, dat het voor onze gemeente geen kleinigheid zo<u zijn, waar het zaakje onze gemeente een t 600 (xou koe ten. We dienen ssaee w®'kez2 Ös eer der te verkleinen don te vergrooien. Spr. zou or niet op willen ingaan temeer waar het hier salarissen betreft van personen, die het wel zelf kunnen be talen De heer Gaijaard staat op het standpunt vrij pen sioen, oon eisch, die duizenden en duizenden laten hooren. Ook de Bond voor Staatspensonneering vraagt vrij pensioon. Spr. stelt zich op het stand punt door den heer Visser ingenomen en wil clut onze gemconte niet achtorstaat bij andere. Spr. vraagt zich af wanneer wij zelf de salarissen vun burge- meoster, secretaris en ontvanger hadden moeten vast stellen, of wij niet in dezelfde richting zouden zijn gegaan. De hoor Wilken gelooft dat niet. De heer Gaijaard: Misschien in een enkel opzicht niet, maar we moeten wol meewerken bohoorlijke salarissen te krijgen. Wanneer de secretaris niet tevens ontvanger was, zou het salaris van secreta ris onvoldoende zijn, nu die betrekkingen samen gaan is het eon flink, tenminste een vrij bohoorlijk salaris. Het is dus de vraag of we, wanneer de secretaris het baantje van gemeenteontvanger er niet hij had gehad, het salaris nog niet meer hadden verhoogd. De hoer Wit meent dat deze zaak niet vergeleken kan worden met het Staatspensioen. Deze porsonen hebben het lang niet zoo noodig als dat het geval is rret Staatspensioen. De heer Gaijaard wil hiervan wel een verklaring hooren. Als de secretaris een gezin had zou hij niet zooveel kunnen overhouden aat hij zich op zijn ouden dag zou kunnen redden. De heer Wit heeft alle respect voor den secretaris, maar als deze nu 11900 krijgt als secretaris en f700 als gemeenteontvanger, dan kan het pensioen wei betaald worden. De heer Gaijaard: En als hij nu eens een gezin had van 5 personen, zou hij dan zooveel kunnen overleg gen later ervan te kunnen leven? De heer Wilken zegt dat hier altijd de functie van een persoon naar voren wordt gebracht. Spr. acht dat niet goed, want een scheiding kan niet gemaakt, worden. Als het hier een geval betrof zou de ge meente toeslag kunnen geven. De heer Gaijaard zegt dat de Raad besloten heeft den doodgraver eon ponsioentje van f50 te geven. Zou het niet goedkooper zijn geweest hem in- eon fondsje te doen? De heer Wilken wijst er op dat er toen nog geen sprake was van pensioen en het salaris was ook niet van dien aard om dat te overwegen. Hier even wel betreft het menschen die het wel kunnen be talen, dat moet men niet vergeten. Menschen, die zelf geen pensioen krijgen, moeten het opbrengen. De heer Visser zegt dat die redeneering zou opgaan, wanneer we nooit een stap in die richting gedaar hadden, maar we hebben het al zooveel gedaan. Voorzitter: Dat slaat dan alleen op hst personeel van de gasfabriek zeker. De heer Visser: Neen, ook op «de gemeenten in onze omgeving. De heer De Groot meent dat we ons niet behoeven te spiegelen aan andere gemeenten. Spr. heeft straks gehoord dathet de gemeente f600 zal kosten. Dat is de moeite nog al en hij zal daarom tegen stem men. Tot stemming overgaande, wordt het verzoek ver worpen, doordat de stommen staken. Voor stemden de heeren Gaijaard, Visser en Borst, tegen de hoeren Wit, De Groot en Wilken, terwijl voorzitter zich buiten stemming hield. De heer Wilken wijst er op dat hier nu weer naar voren komt de groote fout dat de voorzitter tevens lid van den Raad is. Voorzitter: Ja, dat voel ik nu. Ik wil echter mijn meening wel zeggen. Wanneer ik geen burgemeester was, zou ik hebben tegengestemd, omdat ik van meening ben dat wie de lusten heeft, ook de lasten moet dragen. Hoeveel duizenden zijn er niet die nooit aan pensioen toekomen. e. Bericht van Burgemeester en Wethouders van Oude Niedorp, van Dijkgraaf en Heemraden van do Niedorper Kogge Strijkmolens en van het Bestuur van den Niedorper Polder, dat bij die Colleges tegen het wegbreken van het brugje in, de Leijen en het dempen van het open gat geen bezwaren bestaan. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan hen verdere uitwerking der plannen op te dragen. Misschien kom het werk dezen, herfst gedaan worden als er geen werk is. Gevraagd wordt of het zoolang kan wachten en of de bocht verbreed kan Worden. De heer Vsser antwoordt, dat een beetje grond zal moeten worden afgestaan, maar algemeen wordt geoordeeld dat de betrokken persoon daartoe wel be reid zal zijn. Misschien is hij wel tot demping bereid. Verdere afwikkeling wordt aan B. en W. overgela ten. Burgemeester en Wethouders bieden ter vaststel ling aan: a. Een naar aanleiding van nader ingekomen voorschriften van hoogere autoriteiten gewijzigde verordening op de heffing van eon plaatselijke in komstenbelasting. b. Een verordening tot invordering dier betaling. c. Een besluit, waarbij het vermenigvuldigings- cijfer voor het belastingjaar 1921—1922 wordt be paald op 2.20. De heer Borst wijst erop dat het cijfer vorig jaar was 1.98. Voorzitter deelt mee dat het misschien met 2.10 toegekend had, maar om gedekt te wezen achten B. en W. een vermenigvuldigingscijfer van 2.29 noo dig. Goedgevonden. d. Een gewijzigde verordening op het heffen van begrafenisrechten. Om dat de 'kosten intet 'wonden gedekt door de recih ten, wordt daarbij voorgesteld de tarieven te ver- hoogen, b.v. recht grafruimte van f 7,5Q op f 10, op nieuw inkoopen van f 3 op f 4, (delven van een Igr-af voor 12-jardgen of ouderen van f 5 op f 6,50, van 1- •tot 12-jarigen van f 2,50 op f 4, klokluiden van f 2,40 op tf 3,50, onderhoud palen van 20 -cenit op 40 cent, enz., enz. Voorzitter dacht dat hij die wet was bepaald hoe long een igraf ongemoeid moet worjden gelaten. Secretaris zegt, van 20 jaar. Voorzitter wijst ef op, dat in deize verordening jaar wordt genoemd. De heer Gaijaard vindt de heele regeling niet mooi. Hij acht (het een beroerden toestand, dat ook op de begraafplaats het klassenverschil bestaat. De arbeiders (kunnen geen eigen graf bekostigen, heb ben alleen maar een nummer paaltje en na -een kor ten tijd .komt een andere ki9t er 'boven op. Voorzitter zegt, dat dit volgens de wet niet mag. De wet igeeft aan hoelang een graf ongemoeid moet worden gelaten. De heer Visser kan zich (niet voorstellen, dat een arbeider een eigen graf niet kan (betalen, dat men voor een -tijdvak van 30 jaar geen 1.10 'kan betalen. Spr. gelooft dat niet,-maar denkt |dat het meer on bekendheid van de menschen iis. 'De heer Gaijaard: Maar het moet direct geatort worden. De heer Visser: Dat zou ook niet, direct noodig we zen. Spr. wijst er voorts op, dat Veel menschen in een begrafenisfonds zijn. De (heer Wilken dacht, dat van' elk (graf behoorlijk aanteekening werd gehouden, en spr. 'kan izich niet voorstellen, dat b„v. na 3 jaar een andeT in een be paald graf komt. Voorzitter zegt. tiat hiervan geen sprake ia. Er wordt nauwkeurig boek gehouden van de graven. De heer "Borst: Tusschen 2 haakjes, is er al een doodgraver benoemd? Voorzitter zegt, dat er sollicitanten waren, waar onder C. v. d. Oord en Stokman. Stokman heeft het al meer gedaan. Van der Oord niet. Er (zitten even wel nog andere dingen aan deze kwestie vast en daarom Is «er nog geen definitieve benoeming ge beurd, maar wordt bat door beide sollicitanten om beurten gddaeri. De verordening wordt goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat in t besluit tot wijziging van het reglement der Ned. Herv. Weezenadministra- tie een paar misstellingen zijn geslopen, die door den Raad moeten worden hersteld. Goedgevonden. Ter vaststelling wordt aangeboden de gewijzigde overeenkomst mot de gemeente Winkel ten aanzien van do gasfabriek. Deze overeenkomst is in eon gecombineerde ver gadering van beide raden boaproken. De heer Wilken lnformoert naar een redactiewijzi ging van artikel 3, of die wijziging is gebeurd. Secretaris antwoordt bevestigend. I)e Raad kan daardoor eenzijdig besluiten tot uitbrokling van hot buizennet, wanneer uit de raming blijkt dat die uit breiding geen moerdere gosprijsverhooging veroor zaakt dan een halve cent per kub. M. en die raming cok door den Raad der andere gemeente wordt goed gekeurd. De overoonkomst wordt goedgekeurd. De heer Gaijaard spreekt de wenschelijkheid uit dat nu ook de overeenkomst door Wnkel zal worden behandeld. Voorzitter gelooft wel dat dit zal gebeuren. De overeenkomst gaat in het belang van Winkel. De heer Gaijaard: Natuurlijk, maar in de over eenkomst staat Tlat de wijziging ingaat 1 Januari 1921. Het veroorzaakt dus geen strop als nog een paar maanden met de behandeling van de overeenkomst wordt gewacht. De heer Wilken stelt zich voor dat Winkel wel qioedig de overeenkomst zal behandelen. De heer Borst: Dirk Kaaij zei dat het al 4 maan- ien is geleden dat er vergaderd is. De heer Wilken: Ze zijn'toch aan hun verplicht iantal vergaderingen gebonden. De heer Gaijaard meent dat Winkel de zaak al ung genoeg heeft gesaboteerd. De neer Wit gelóóft ook wel dat ze het nu gauw '.uilen behandelen. Ingevolge circulaire van Ged. Staten moet in de verordening op de keuring van waren art. 9 verval en. B. en W. stellen voor de verordening aldus te wij- dgen. Goedgevonden. Verslag is ingekomen van de Gescommissie op 12 Moi. Ter sprake kwam een verzoek om toelage voor het koopen van kleeren. De heer Wilken ,stelde voor over 1921 een toeslag te veven van f100.--, terwijl de heer Koopman eerst den directeur wilde hooren. De directeur deelde mede dat hij niet direct voor het toestaan van den toeslag was. omdat hij niet zoo tevreden was over de wijze waarop sommige per- Vonen hun werk verrichten. Besloten wordt den directeur te machtigen f100 toeslag over 1921 uit te betalen wanneer het perso neel naar het oordeel van den directeur zijn werk behoorlijk uitoefent. Door den heer Kriek werd voorgesteld het loon van den incasseerder op f25 te brengen, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. De directeur bracht rapport uit over den gasprijs en besloten wordt tot verlaging van den gasprijs met 2 cent. liet vorslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Eén kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op f91.—. Een bespreking volgt over 9e mogelijkheid het vasthouden van bepaalde honden'te verplichten. Een dergelijke mogelijkheid wordt noodia geoordeeld. Af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 181.04 worden goedgekeurd. Tot gevolmachtigde voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier wordt benoemd de heer P. Koopman. Voorzitter stelt de vraag* hoe hij zijn stem zal moe ten uitbrengen. Namens den Raad, dus overeenkom stig het verlangen van don Raad of namens B. en W. Algemeen wordt het bezwaarlijk geacht een aparte raadsvergadering uit te schriivon om te bepaen hoe de stem moot worden uitgebracht. De heer Wilken zou een bijeenkomst van den Raad op eon wethoudersvergadering wel goed vinden. Het is eon niouwe zaak, dus wol goed als do Raad zijn oordeel er over uitsproekt. Nadat de heer Gaijaard or op heeft gewézen dat het een groote fout is geweest dat men in deze zaak de politiek heeft gehaald, men niet speciaal let op da personen die verstand van waterschappen hebbon, wordt besloten in den geest door don heer Wilken voorgesteld. De heer De Groot vraagt of het niet mogelijk is dat er water beschikbaar komt voor do buitenwijken. Voorzitter zegt dat er een wogen is besteld. Die kan morgen komen, maar ook overmorgen. liet is bij aankomst zeer moeilijk de buitenwijken hiervan op de hoogte te brengen. Spreker heeft al eens gedacht over het uitsteken van een vlag op den toren. Voor een dergelijke proef schijnt de vergadering wel iets te gevoelen. Hierna sluiting. Reclames. Moeder! denk er om. Vrouwen ddenien meer rust te nemen. Als volwasse nen deden wat zij onderwijlen vroeg naar bed gaan izoud-en veel minder menschen lijden aan ■nierkwalen. (Het Is niet verstandig om na de inspan ning overdag 's avonds nog laat te strijken., verstel ten, veratoppen, eniz. Denk er om, moeder! iLadt naar bed gaan, zorgen, overwerking on onge regelde maaltijd,on overte-dien. 't 'bloed met urinezuur en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in. de lendenen on zij den, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan 'wordt, kan lelden tot uierontsteking., blaaskwalen, wierwaterzucht, niergruis en -.steen. Besluit 'Zul'k'6 gevaren ite vermijden. Verminder de inspanning der nieren. Vermijd laait naar bed raan en onverstandige gewoonten. Geniet meer fris- sche lucht, wandel meer bulten 'en zorg- voor meer gezo-ndiheld-ge vendie slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u (bijstaan in uw poging om getoond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren ibered'kt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, -doch niet op 'do ingewanden. Vroege (behan deling d& het best. Bijtijds genomen, kunnen Fos- ter'9 Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwafen voorkomen, Duizenden dank bare vrouwen danken Ihaar geluik en gezondheid aan dit speciale niergeneesimddjdel. 'De ihanditeekening vani Jiame9 Foster komt voor op elke echte doos. Te iSchagen verkrijgbaar bij de bekende drogisten a f 1,75 per doos. Dr Heer en Mevrouw HARP— TOEPOEI. geven kennis van de geboorte van hunne Dochter Kendal, Java, N.O. Indië, Juni 1921. ]acacacac3cac3cac3c3c3c Den 3 Juli a.s. hopen onze U geliefde Ouders, Behuwd- en Q rootouders en te Wieringerwaard, hunne 50-jarige Echtvereeni- rt ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen, J. HOEP. M. HOKP-Schenk. Anna Paulowna, Juni 1921. aaaaaaaaaaac Op den 24en Juni overleed te Renkum, onze geliefde Zoon en eenigst Kind, in den ouderdom van ruim 21 Jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, J. DE VRIES Sr. M. DE VRIKS-Smit. Breezand (N.H.) Hiermede geven wij. kennis van het overlijden van onzen gelief den Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Grootvader den heer in den ouderdom van 54 jaar. Wed. G. WONDER-Vroom en Kinderen. Schagen, 27 Juni 1921. LOODGIETER-GASFITTER onder 10 ionr .schriftelijke (VAKANTIE. LINDEGRACHT 35-39 ALKMAAR. V VRAAGT PHIJSOPGAAf. TE KOOP: staande aan de hoop. A. BRAAM, Schorweg, Breezand. TE KOOP: een in goeden staat zijnde merk Albion, met 3 nieuwe Mes sen. Adres: C. SANDERS, Markt, Schagen. Heden overleed onze dierbare Echtgenoot, Vaderen Grootvader Jn SCHOTV «NGt.K, in den ouderdom van 66 jaar. Wed. J. SCHOTVANGER- den Hartog. Rotterdam, Bloemstraat 41a. Jn. SLEUTEL Sz. G. SLEUTEL van Bodegraven en Kind. St. Maartensbrug. Rotterdam, 24 Juni 1921. Heden overleed, zacht en kalm, onze waarde Broeder en Oom, JELTE DEKKER, in den ouderdom van 70 jaar. Namens de Famile, K. STEEN. Winkel, 24 Juni 1921. Hiermede betuigen wij onzen liartelijken dank, aan Familie, Huren en Kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van onzen zoon onder vonden. C. GUTKER H. GUTKER-Meurs. Sint Maartensbrug. Juni 1921. et goedkoopste adres voor uw drukwerk, als briefkaarten,nota's kwitantiën. brieven, enveloppen labels, visité-, verlovings- en on- dertrouwkaarten, sigarenzakjes percament en wikkelpapier enz. enz. is M. Jt>. MOSTERT. BOEKHANDEL, Hippolylushocf, Wierinocn. Vraagt aldaar modellen en prijs opgaven. Adverfentiën en Abon nememen Voor de Schager Cou rant gelieve men ook daar op te geven. DIRECT gevraagd, bij K. DEKKER, Oud karspel. Ongeveer 10.000 K.G. best aan den rook staand Te bevragen, bij B. LOOIJ. Stoomweg, Anna Paulowna. gevraagd. J. KEESMAN Cz., Schagen. GEVR A AGD door een bediende van de Coöp. de Tijdgeest, een- net liefst in de kom der gemeente. Brieven te zenden aan l BREE- BAARTJz.. te Winkel. TE KOOP: lang 7 M. met Am. gr. beschoeiing Kuipwijdte 1,40 M..3 jaar gebruikt. Tc bevragen bij Jn. ZWAAG. Aartswoud. gevraagd. Schoolbouw Landbouwstr. S. KONING, Noord, Schagen. GEVRAAGD: bij D SMIT. Nes. Schagen. GEVRAAGD: bij T. DE GOEDE, Middenviiet, Breezand. Gevraagd aan de Coöp Stoom- zuivelfabriefe „De Dageraad" te Burgerbrug (N.H.): Brieven en inlichting tot Zater dag 2 Juli bij den Directeur, den heer \V. PAARLBERG Pz. te Sint Maartensbrug. GEVRAAGD: Adres: C. REZELMAN fz., Wieringerwaard.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3