M a r k tb eri ch tMV Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. B. en W. verzuimd den kleinen polder aan te schrij ven. Later is wel geschreven, maar de kleine polder is niet genegen de geheele kosten te betalen. De heer Ilooij zegt dat voorzitter Heemraad is en in het polderreglement staat welke slooten bchooren aan'den polder. B. en W. hadden het aan den pol der moeten vragen en mochten het niet uit de kas van de gemeente betalen. Voorzitter: We kunnen den kleinen polder nog wel eens aanschrijven. De heer Kapitein vraagt of het misschien mot het oog op eventueele werkeloosheid in den herfst aan beveling verdient te trachten steun te krijgen van overheidswege voor de beharding van den Duinweg. Voorzitter deelt mee, dat die pogingen reeds wor den gedaan. De weg is al in teekening en overleg zal worden gepleegd mot Callantsoog. Ged. Staten keurden goed een 7e suppletoire be grooting 1920, af- en overschrijvingen, dienst 1920, de bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlij ken Stand- Bericht van ontvangst is ingekomen van de her-^ zieningsverordening. Ingekomen is het verslag over 1920 van de Ver. eeniging van Nederlandsche Gemeenten; dito Noor der Stoomtramweg-Maatschappij. Beide verslagen zullen circuleeren. De heer Dr. Oterdoom bericht, dat hij zijn benoe ming tot gemeentearts en schoolarts aanneemt; Zus ter Kuilman die tot wijkverpleegster; Zuster G. Pels dankt voor de verhooging van haar salaris. Ingekomen is de begrooting over 1922 van de Ge zondheidscommissie. Over 1920 moet door onze ge meente worden betaald f 135.34. Van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier is het verzoek ingekomen voor de a.s. verkiezingen een gevolmachtigde te benoemen. De heer Van der Sluijs zegt, dat de wethouders voorstellen den burgemeester als gevolmachtigde te benoemen. De heer Brak zegt dat hem naderhand is geble ken dat iemand maar voor één corporatie gevol machtigde mag wezen. Voorzitter is reeds gevol machtigde voor Zijpe- en Hazepolder. Secretaris gelooft niet-dat men maar éénmaal ge volmachtigde mag 'wezen. Spr. denkt niet dat het bezwaar oplevert gevolmachtigde te zijn voor de gemeente en tevens voor een ander college. Tot 'stemming wordt overgegaan met uitslag: J. de Moor 3, G. van der Sluijs 4, J. Bruin 3 stemmen, 1 stem blanco; 2e vrije stemming: J. de Moor 2, G. van. der Sluijs 3, J. Bruin 5 stemmen, 1 stem blanco. Herstemming tusschén de heeren Bruin en Van der Sluijs, waarbij de heer Bruin 6 stemmen verkrijgt en de heer Van der Sluijs 4, blanco 1 stem. Gekozen is dus de heer Bruin. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten, wordt de verordening op de keuring van waren gewijzigd en wel door weglating van artikel 9. Het is de bedoeling dat de wet 1 Juli a.s. in wer king treedt. Nog is dankbetuiging ingekomen van den heer Renooij voor de toegekende verhooging. Van eenge ingezetenen van Oudesluis is het ver zoek om aansluiting bij het P.EN. ingekomen. B. en W- hebben dat verzoek nog niet behandeld, en stellen voor het in hun handen te stellen om advies. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor om aan den heer G. Plevier te Schagerbrug-een hypothecair crediet te verleenen ten behoeve van den bouw van twee woningen te Schagerbrug. Nadat de Raad in comité is geweest, wordt over eenkomstig dit voorstel besloten. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting dienst 1920, tot een bedrag van f 420, en van dienst 1921 tot een bedrag van f20.000, van voorschotten Woning- bouwvereeniging. Goedgekeurd wordt een besluit tot het doen van uitbetaling uit den post onvoorziene uitgaven. Hierna sluiting der openbare vergadering en gaat de raad in comité ter behandeling van het kohier hoofdelijken omslag dienst 1921. NOORDERMARKTBOND, Noordjcharwoude. 28 Juni. 'Schotse he muizen f9 a 13,80,, koksianen f 1050, duken f 9,30,, schoolmeesters f 10 a 14.10, drielingen f 5.40 a 8,20, kleine- f 2,10 a 3,70, per 100 Kg. Boswortelen f 4 >a 6 ,per 100 bos. 'Bloemkool tf >19 pei; 100 st. LANGEND IJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 28 Juni. Bloemkool, le soort f 17,30 a 25,30 por 100 st. Roodie kool f 16 a 16,50, per 100 Kg. Wortelen f 2 a 6.40, per 100 bos. Schotsche mui-zen f 8,90 a 18,20, schoolmeesters f 10.60 a 17,40. drielingen f 4,50 a /7,70. kleine f 1,70, duc f 10/10 a 10,80, por 100 Kg. Aanvoer: 329, $t. bloemkool,, 19930 bos wortelen, 309700 Kig. la&rdiappélen, 1200 Kg. ïroodie kool. (MIEIDEMBttJIK, 28 Junk Aardappelen: Groote muizen f 2 a 2,70, kleine mui zen f 1 a 1,25, groo-te ironde f 3,25 a 3,75, 'koiksche i 2 a 250„ per 25 Kgi JWARfMIENK'UTZJEN, 28 Juni Schotsche muizen f 8 a 15,30, schoolmeesters f 7,10, drielingen f 2.10 ai 6.20, kriel f 1.70 a 2,10, negentig- voud f 8.90 a 9,, Aanvoer 78475 Kg. ANNA P1AOLOWNA, 28 Juni. Groote aardappelen f 8.25 a 14, drielingen f 4 a 8, kriel f 2 a 2.50, (doperwten f30. peulen f 25 'a 33, bloemkool f 8 a 15, per 100 Kg. PURMEREND, 28 Juni. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 stapels fabrieksbaas f68, met rijksmerk f74; 14 stapels boerenkaas f75, met rijks- merk f78; 3 stapels middelbare kaas met rijksmerk f81; 4 stapels Goudsche kaas mpt rijksmerk J 67.50; 1105 kilo boter f2.50 tot f2.60 per kilo; 320 vette run deren f 1.50 tot f 1.80 per kilo; 220 melk- en gelde- koeien f350 tot f650 per stuk; 19 stieren; 50 paarden f250 tot 550 per stuk; 103 vette kalveren f 1.75 tot f 1.95 per kilo; 329 nuchtere kalveren f20 tot f60 per stuk; 574 varkens (vette) f0.96 tot fl.04 per kilo; 37 magere varkens f37 t.ot f65 per stuk; 262'biggen f 16 tot f25 per stuk; 465 schapen f40 tot f57 per stuk; 299 lammeren f20 tot f32; kipeieren f 10.50 tot f 11.50; eendeieren f 9.25; 14 bokken. DOOR EEN VALSCH GEBIT. Een fietser, Walter Bramley, reed bij Bletchley langs een kanaal, toen zijn valsche gebit van zijn plaats raakte en in zijn keel kwam. Hij viel met zijn rijwiel te water en stierf voor men hem bij had kun nen brengen. Toen men zijn ijk uit het watr haalde, zat het gebit hem nog in de keel. HET CONFLICT IN DE MIJNINDUSTRIE IN EN GELAND. Uit Londen, 28 Juni. Officieel. Het conflict in de steenkoolindustrie is opgelost. De quaestie"in de mijnindustrie werd hedenmid dag opgelost in een conferentie tusschen Lloyd George en de mijnwerkers. Het werk in de mijnen zal dadelijk worden hervat. De mijnwerkers heb ben zekere voorwaarden der regeering aanvaard, ter wijl dè regeering een som van tien millioen pond toestaat als subsidie aan de industrie om de. loonen gedurende de periode van depressie te verbeteren. Voor de eerste maal is in een groote industrie het beginsel van winstdeeling door overeenkomst aan vaard. In de toekomst zal, nadat uit de opbrengst de vaste 'kosten zijn bestreden, het aandeel der winst dat aan de mijneigenaars wordt toegekend, n.1. 17 niet geheel in hun zakken blijven, daar er ook nog installatiekosten uit moeten worden betaald. Den arbeiders is 20 boven het loon van 1914 ge waarborgd. Er is voorts een overeenkomst opgesteld om een verhoogde productie en een duurzomên vre de in de industrie te verzekeren. VLIEGONGELUK. Zondagochtend omstreeks 10 uur stortte een vlieg tuig, de „D. 18" van de Duitsche luchtreederij, op weg van Dortmund naar Brunswijk, naar beneden. De bestuurder en zijn begeleider werden zwaar gewond. Het vliegtuig werd vernield. 60 JAAR CIRCUS-OLIFANT. Ter gelegenhed van het een of ander jubileum in Sanger's Circus te Aberdeen, stelde de exploitant een olifant aan het publiek voor die naar hij zèide, reeds zestig jaar als circusolifant dienst had gedaan. Hij had n het geheel meer dan 30000 „voorstellingen" gegeven, 180.000 mijlen afgelegd, en 80.000 pak hooi en 100.000 hrooden opgegeten. DE STROMBOLI IN WERKING. Uit Messina, 27 Juni.. 1 Hedenavond werd uit de richting van Stromboli een hevige ontploffing ver nomen. De vulkaan kwam in werking. De bevolking van'het eiland Stromboli neemt de vlucht naar el ders, VAN NEW-YORK NAAR EUROPA. Als een bewijs hoe levendig het reizigersverkeer van New-York naar Europa thans geworden is wordt uit de Amerikaansche metropool het volgende ge meld: Zaterdagmiddag verlieten in drie uur tijds ze ven groote stoomschepen devNew-Yorksche haven met 10.000 passagiers aan boord, bestemd voor Europa. De Olympic heeft 2031 reizigers aan boord, o.w. 780 eeste-klasse-phssagiers. De Paris, van de Fransche lijn, heeft er 1838, de Rotterdam 2134 (o.w. 1100 derde-klasse-reizigers). De andere sehepon> zijn de Celtic, de Algeria, de Chicago en de Empress of India. x EEN GIFT VAN DE JAPANSCHE KROONPRINS. De Japansche gezant te 's-Gravenhage heeft in op dracht van den Japansehen kroonprins I-Iiro Hito een bedrag van f9000 doen toekomen' aan den mi nister van Buitenlandsche Zaken, welke som, inge volge den wensch van den kroonprins, in drie gelijke deelen ter beschikking zal worden gesteld van de burgemeesters van Amsterdam, Rotterdam» en 's-Gra venhage, ten einde dat geld' voor een liefdadig doel aan te wenden. LOONSVERLAGING IN HET WOLBEDRIJF. Uit Londen, 27 Juni. Werkgevers en werkne mers in het wolbedrijf hebben oen overeenkomst ge troffen, volgens welke de loonen der laatstgenoem den met 16 pC-t. worden verlaagd. De werkgevers hadden oorspronkelijk 22 -pet. voorgesteld. Bij deze loonsverlaging zijn een kwart millioen arbeiders be trokken. - VERLAGING VAN LOONEN IN ENGELAND. De verlaging van de werkloonen der spoorwegbe ambten met 5 shillings in de week, die automatisch in werking treedt tengevolge van de daling van het indexcijfer met vijf en twintig punten, geeft een be- sparing van 10 millioen in het jaar. ERNSTIGE SPOORWEGRAMP IN BRITSCH- INDIë. Uit Allahabad, 25 Juni. De overstroomingen heb ben een groote bres geslagen in den spoordijk nabij Amroha. Een personentrein viel in het gat; de lo comotief en de twee voorste wagons verdwenen ge heel. Men vreest dat veertig passagiers en het per soneel op de locomotief zijn omgekomen. DE HONGERSNOOD IN CHINA. De correspondent van de „Times" te Peking meldt, dat de hongersnood niet zoo'n groote ramp is ge bleken als waarvoor mén aanvankelijk had gevreesd. Wel is hij nog altijd een nationale catastrofe van de eerste grootte, doch het verschrikkelijke verlies aan menschenlevens, dat werd tegemoet gezien, heeft niet plaats gehad, gedeeltelijk omdat de berooid heid niet zoo algemeen was als men vreesde, gedeel telijk omdat de bevolking het grootst mogelijke uit houdingsvermogen heeft getoond, en voornamelijk omdat hulp werd geboden in een mate, die do hoog ste verwachtingen overtrof, niet alleen uit het bui tenland, doch ook door de Chineezen in do steden. Tot eind Maart werd 16..000.000 dollar voor hulpdoel einden uitgegeven; op dit tijdstip werden 5H milli oen zielen dor ¥le internationale vereen!gingen en het Roode Kruis gevoed. BUREAUCRATIE IN DE PETERSBURGSCHE FA BRIEKEN 'De BonldJ vian Meta albe werkerS heeft de aandacht van de bolsjewistische autoriteiten gevestigd op oen abnonmalien toestand dn het fabrieksleven te Petera- burg. Het aantal kantoorbedienden en andere em- ployé's is nL dn ide metaalindustrie, in vergelijking met 'het aantal arbeiders, buitengewoon groot. Op het Galerij-eiland (een industriewijk van Petersburg) waren ,op 15 April nog 336 arbeiders en 230 beamb ten werkzaam, iDe Newsky-scheepswerf heeft 25 pet. beamibten; de fabrieken van Siemens Schuckert en de fabriek Aiwas 31 pot., nog een andere fabriek 38 pot,,- enz. Een karakteristiek verschijnsel .dn' de Petersburg- sche fabrieken vormen vender'de veele voorkomende diefstallen van afgewerkte fabrikaten en grondstof fen. De 'bewaking van 'de fabrieken laat zoo goed als alles 'te vvenschen over. Vólgens de officieele ge gevens van. het gouvernement worden van de 357 fabrieken er (slechts 44 «enigszins voldoende be waakt, «dus slechts ongeveer 12,3 pot Het officieel bolsjewistische orgaan geeft als voorbeeld' van de slechte organisatie der fabriekslbe waking aan, dat in de fabriek no. 3 van de 280 bewakers er niet min der dan 82 van 50 (tot 84 jaar oud' zijn, en dat velen van hen wel wapens hebben, maar daar niet mee kunnen omgaan. Dat bet aantal ien de omvang der diefstallen hierdoor steeds toeneemt, is niet te-ver wonderen. Gedurende het onderzoek, dat vanwege het gouvernement wend: ingesteld;, werd een volko men vergeten wolwasscherij en viltfahriek ontdekt, waarom zich, niemand bekommerd had. De machi nes en voorraden war endn den iloop der tijden gelda del ijk' gestolen. KOLENGEBREK. Uit Berlijn, 28 Juni. Tengevolge van het gebrek aan gaskolen kunnen de gasfabrieken in het rijk slechts gemiddeld 60 van de normale hoeveelheid kolen krijgen. De electriciteitsbedrijven kunnen op gang worden gehouden, maar de evering van electri- citeit aan de industrie is gedeeltelijk beperkt. Ka rakteristiek voor den toestand is, dat de eectriciteits- werken, die in het Ruhrgebied liggen, zooals Her- decke, Elverlingsen, Schwelm, enz. een derde van den aanvoer in Midden-Duitsche bruinkoolbriket ten krijgen. De voorraden van de rijksspoorwegen zijn tot het noodzakelijkste beperkt, Er heerscht vor der groot gebrek aan bunkerkolen. In Hamburg lig gen dientengevolge meer dan vijftig aken stil,, die met koren en e.vensmiddelen waren geladen voor Silezië. Over het algemeen leidt de toestand tot het volkomen opraken van alle reserves in Duitschland. Er behoeft niet speciaal te worden gewezen op, het groote gevaar dat hierdoor de Duitsche industrie bedreigt. Voor het Oosten is de toestand des te er ger, daar voor de industrieën in her Oosten van hulp met Ruhrkolen in het algemeen geen sprake kan zijn. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Grietje, dochter vun E. Boscji. Johanna, dochter van A. Huigen en van J. van Beusekom. Ondertrouwd: Jan Keur en Jannetje van Dijke. Getrouwd: Lourens Borst en Aagje Liefhebber. Overleden: Anthonius Borst, oud 27 jaren, echt genoot van M. Scheers. Mattheus Heijligenberg, oud 6G jaren, echtgenoot van A. Guddeko. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 25—28 Juni .1921. Overleden: Christin.a iD.ina, oud 9 mnd., d. v. M. Janssen en Chr. D. van Koningsbruggon. OPSTOOTJES. Zooals onze lezers is meegedeeld, is door anti- militair is tien aangedrongen op de invrijheidsselling van den dienst weigeraar Van Groenenidaal. Tot {dus ver is diat geweigerd. 'Ern dat gaf aanleiding tot op stootjes zoowel'to (Utrecht als Den Haag. In de laat ste plaats was liet nogal ernstig, vooral omdat een der anti-militairistiadhe hoofdmannen De Ligtgo vangengenomen was ten de menigte diens in vrij heidsstelling eischte. 'De politie ontving de menigte met sabelhouwen en (werden zelfs revolvers idioten gelost. Politieagenten werden door drie en vier mannen aangevallen, als zij alleen waren. Een man 'kreeg een schot in het Ibeen. DE OPLOSSING DER KABINETSCRISIS. „De komedie ten top!" „Het Volk" schrijft naar aanleiding van 0119 be richt dat het kabinet Ruya zonder minister Pop zou terugkomen: Het valt nauwelijks aan te nemen, dat dit waar zou zijn, na eerst de heele kabinetscrisis op touw gezet te hebben, zich met dit haast ongewijzigd terugkee- ren onsterfelijk belachelijk maken. Maar ook zou het het treurigst getuigenis van armoede vajx do koalitie uitmaken, wanneer zij niet bij machte bleek, ook maar een redelijk gewijzigd kabinet-Ruys voort te brengen".Tel. PER AUTO DE WERELD ROND. Onlangs arriveerden uit Holland ter Oostkust, van Sumatra, .schrijft de .Saum.HPost, de heeren ten Gate en mr. Bonthuys de Vries, beiden afkomstig van Twente, waar zij geïnteresseerd zijn in katoen-spin nerijen. Zij zijn op een reis om de wereld, welke zij van hieruit voor het grpotste gedeelte verder per auto wenschen te volbrengen. De Fikkert Colonial Motor- car Coy leverde een 8-cylinder Apperson, met welke wagen het tweetal vanmiddag naar Padang vertrekt. Daar schepen de Globe-trotters zich. in op het s.s. Patria, waarna een trip over Java wordt gemaakt. Vervolgens komen, Japan en China aan de beurt ter wijl dwars door Amerika den terugtocht naar liet moederland wordt aanvaard. Het tweetal denkt op Java eenlgen tijd door te brengen, terwijl ook het oponthoud in de andere door te reizen landen, niet gering zal zijn, zóodat. deze reis -om die wereld wel .meer tijd in beslag zal me men dan 80 dagen. DE BESTRAFFING DER 8 JUNI-STAKERS TE AMSTERDAM. Uit Amsterdam, 28 Juni. Naar wij vernemen heeft het nieuwe college van B. en W. besloten de aan de 8 Juni-stakers opgelegde straffen te handha ven. Deze beslissing werd genomen met 4 tegen 3 stemmen. HEERHUGQWAARD. Ingevolge Ide plannen tot vergroeiing der sluis le Noondschairwoudié, alsmede het betrekken van .nieuw pootgaed voor do deelt vam vroege aardappelen, door den Noorder Markbomd vergaderde „NLeuwleven" in het lokaal van den heer De Boer. Na opening ider vergadering ern lezing der notulen werd mededeeling gedJaan van een schrijven der commissie van on derzoek inzake zelf ex port. Het aandeel in de kosten werd in dit schrijven voor N.BL gesteld op f 16; den penningmeester word opgedragen dit bedrag over te mialken. liierop leidt de voorzitter (het volgende puimt: Ver- groo'ting der sluis 'te Noordschanwou de, in. Een zeer uitvoerig 'debat volgide hierop, waaruit zeer vertschil- lenide meemingeu naar voren (kwamen. De oen .oor deelde, dat de gem. Noordischarwoude diende voor te gaan, een ander, dat do Nooriler Miarktbond 'het aam gewezen lichaam was, dat zich er voor diendie 'te spannen, terwijl vooral Vun bestuurszijidle er op werd' gewezen, dat boven liet algemeen marktbelang da Oostelijke veneenigingeiu nog een speciaal belang hebben bij deze vergrooting., «waarom dan ook ge meend werd-, dat Nieuwlevoni flink voor don dag dient te komen. Het plaatsen van aamdeelon (bij par- tioulieren acht mom bezwaarlijk. I11 don loop van ,het debat werd! de hieening 'Zelfs geopperd, dat velen zich door afwezigheid hebben getracht te vrijwaren tegen het aanbieden van eien inteekenlijst voor aan deel en. Vrij algemeen was men van gevoelen, dat ook de Noorder Marktbond de zaak flink dient te steunen; terwijl men (algemeen prijst de houding van Land bouwbelang, wordt even algemeen gelaakt de hou ding der afd. 't Veldt van kien L.T.B., indien al thans 'door haar slechts f 100 wordt bijgedragen en niet nog.tevens flinlk wat aandeelen worden geplaatst bij haar leden. De vergadering gevoelt het meest voor een voor schot door de vereeniging -N.L. zelif, wat aanleiding geeft tot het voorstel 10 pet, van. de begrqotimgs'som als renteloos voorschot aan te bieden. Aanvankelijk werkt dit voorstel lals een donderslag, bij helderen hemel, doch men bekomt wat van de schrik, als wordt voorgerekend, dat dit ongeveer f 100 rente per (jaar zal easchen, wait'per lid ongeveer 50 ets. zou wezen, aangezien toch het kapitaal mettertijd door aflossing weer terug komt. Nadat velen gelegenheid hadden1 bekomen hunne meening te iuiten, meem de voorzitter de discussie te mogen sluiten en doet de vraag, of iemand stemming over het voorstel ver langt. Dit blijkt niet het geval te zijn., zoodlat het voorstel bij acclamatie wordt aangenomen. Over venhooging van contributie zal in een vol gende vergadering 'beslist worden, aangezien het toe gezegde bedrag nog inliet zoo direct zial worden op gevraagd. Vervolgens komt aan de orde hot verslag Ider com missie voor het betrekicon vani pootaard,appelen. Nadat de voorzitter do beviViidlng der commissie heeft (meegedeeld en de heer P. Kostelijk, die medo op onderzoeik uit geweest is, nog het .een en ander daaraan heeft toegevoegd, volgt opgave der ver langde hoeveelheden, met het resultaat, dat wordien aangevraagd ongeveer 5000 Kg. vroege, 2750 Kg. ,ltor- gers (eigenheimers noemt, men ze in. onze omgeving) en 600 Kg. Zeeuwsche blauwen. 1 Nog doelt de secretaris mee, 1000 ikiboikragen gra tis >te hebben ontvangen om dio uit te reiken aan de leden voor proefneming. Spr. zelf heeft dit jaar met een duizendtal kragen proef genomen, en daarbij een schitterend resultaat .verkregen, zoodat hij ton zeer ste proefneming kan aanbevelen. Rij de rondvraag wonden nog enkele vragen be antwoord, waarna do vergadering wordt gesloten. WIERINGEN. Bij1 Kom. besluit is benoemd tot Heemraad van den1 polder Woard-Nieuwlond op Wieringen de heer J. Tijsen Ml te Wieringen. BURGERBRUO. Onder leiding van den Burgemeester van Zijpe, werd Maandagavond alhier een vergadering gehou den, om te komen tot do vaststelling van een ouder* commissie voor de openbare school. Een zevental be langstellenden kwamen op, waaruit de commissie gekozen werd, n.1. de heeren A. Kapitein, J. Bellis, A. Buur, N. Kruijer en J. Akkerman. De oommissie verkoos eerstgenoemde tot haar voorzitter. VEENHUIZEN. Alhiër gebeurde bij het hooirijden een ongeluk. Terwijl de heer Ileeinan van Zuidschhrwoud'a alhier zich op eeri hooiwagen van- den heer Peper bevond, brak de as middendoor. De heer II. wilde om erger te voorkomen, van den wagen springen, doch kwam te vallen, zoodat zijn been ernstig gekneusd werd. Onder hevige pijnen werd hij door den heer P. de Boer naar Langodijk gebracht, alwaar dokter V. hom geneeskundigen bijstand verleende. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden: Een zweep en een pondsgewicht. Verloren: Een gouden schakelarband. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. WIERINGEN. Maandagavond een avond voor muziek- en zang- minnenden om nooit te vergeten. Een avomL'vol kunst. Heerlijk, prachtig, dat waren de uitroepep, die wij telkens hoorden. I)e heeren VV. Kirchhoff, een beroemd bariton-zanger, en B. Helborger, pinno-vir- tuoos, uit Berlijn, gasten van den ex-kroonprins, stelden ook het publiek van .Wieringen in de gele genheid hun talenten te bewonderen. Tegen een klein entréegeld, ten bate van do Wieringer armen, kon men in de zaal van den heer Jb. Bruul daarvan ge nieten. Nu, wij hebben genoten van muziek en zang. Enkele der gegeven nummers volgen h.ier: Im promptu, Marche Militaire van Schubert; Prins Eugen v. Loewe; Sonntag am Rhein. v. Schuinajm; 'Traum durch die Dammerting, v. StraussRhoin- goldWaltall, v. Wagner; Liebeslied, enz. Burgemeester Kolff richtte een woortl van harte- lijken dank tot den ex-kroonprins en de heèreu Kirchhoff en Ilelberger, waarna allen hoogst vol daan huiswaarts keerden. Jammer dat er niet meerderen in de gelegenheid waren te komen. DE KABINETSCRISIS. Jhr. Ruys óe Beerenbrouck heeft de hem door de Koningin verleende opdracht uanvaard, een voor dracht te doen tot handhaving van het tegenwoor dige kabinet, zij het, voor zodvoel noodig, in gewij zigde samenstelling. INLIJVING. Op 8 Augustus a.s. zal door den prov. adjudant van Noord-IIolland eene inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1921 uit deze provincie. TAPVERBOD TE ZAANDAM. In do eergisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaandam hebben de stemmen o\er het voorstel van B. en W., om het tappen van sterken drank na 8 uur 's avonds, 's Zaterdags na 12 uur 's middags en Zondags den gcheëlen dag te verbieden, opnieuw gestaakt, zoodat het voorstel daardoor was veworpen. Hierna kwam in stemming een voorstel van den lieer Prins flS.D.A.P.) om een tapvorbod uit te vaar digen van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur. Dit voorstel werd met 13 tegen 5 stemmen aange nomen.. ZAANDAM. Door den gemeenteraad was in een der vorige vergader!ngeji ten aanzien van de plaatselijke in komstenbelasting de aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud vastgesteld op f800 voor gehuwden en f700 voor ongeh'uwden." Naar aanleiding hiervan was een verzoek ingeko men van het Rijk, waaraan men de inning heeft opgedragen don aftrek yoor allen gelijk op (800 te bepalen, zulks tor tegemootkpining aan administra tieve bezwaren. Naar B. en W. meedeelden zou dit een verlies op leveren van f33.000. Op grond hiervan besloot do Raad niet aan het verzoek te voldoen en den vast- gestelden aftrek te handhaven. ARRODISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspnulken vqun Dinsdag 28 Juni 1921. iA. J .P. La (Père, .Amsterdam, vernieling, f 15 of 15 d. h. G. Paetzhol'd, 'Heldor, diefstal, zaak uitgesteld, geen üilsipraak. IP. 'Donker, 'Twiisk, 'miish., f 10 -of 10 <d. h. J. Mulder, Koedijk, (beleed., vrijgesproken. A. Reuman, vrouiw J .Spoel, Helder, diafsliad, f 50 of 50 dl h. K. Bakker, Br ook op Lnwgionidijk, mirii., f5 of 5 d.h. D. Tuin, lEnkihuizen, wedersp., f 40 of 40 d. h. dl. Bou'liu-is, Uleidor, 'zaak met gesloten deuren, 4 maanden gev. voorw. A. Veerman, Twiislk, eenv. beleed., f 25 of 25 d. 'h. J. de IBoer, mindert.,, kinderw.-zaaik mot gesl. deu ren, 'zondler •toepassing v.an «enige straf aan ouders teruggegeven. C. de 'Boer,, Helder, god,, mindarj,, kilnder\vottcnr/., met ges!, deuren, (teruggave aan zijne ouders zon der toepassing van «enige straf. L< Kabel, ten uitvoerlegging van een voorw. von nis, tot 6 imtnd. gev., gelast. WINKEL. In den Groetpolder is eon geval van rotkreupel geconstateerd tonder de schapen van den watermo- leirnar J JHuijsman. HOOGWOUD. Dp Zondag dien 26 Juni 1921 word op het terrein van den heer C. Schilder alhier ónder begunstiging van prachtig weer een voetbalwedstrijd gehouden - tusschen S.E.W. I eni N.V.V. U van Nieu'we Niedorp. x Ter golegienheid van de kermis zou aan de winnen de partij :ecn bronzen medaille uitgereikt worden. Deze wedstrijd is door S.E.W. met 5—0 gewonnen, zoodat de medaille in het bezit van iS.E.AV. is ge bleven. HOOGWOUD. Op ZOndag den 26 Juni 192.1 werd op het terrein van den heer Dr. Joh. Pool Rz. een voetbalwedstrijd gehouden tusschen de clulhs'H.F.C.. en W.V.C, van Wier.ingerwaard. Ter gelegenheid van de kermis zou aan de winnende partij een zilveren médaille wor- dien uitgereikt. Doordat li,F.€. dozen wedstrijd heeft gewonnen met 40 (bleef de medaille in 't bezit-van de winnende partij. NOORDISCHARWOUDE. Ds. J. Hoek heeft .t'buns eeni beroep ontvangen bij do Geref. gemeente te Vóorsohoten. ZUJDSCHARWOUDE 'Ook door bouwers uit deze gemeente zullen poot.-' aardappelen uit Friesland worden betrokken, door dien ook luier verbastering en vatbaarheid voor ziek te intreedt. LUTJEWINKEL. (Maandagavond werd oen voetbalwedstrijd gcspee'd tusschen West-Frisia van Oudkarspel en I..V.C. al hier. West-Frisia verscheen met vier invallers. De eindstand van dezeo wedstrijd was 2—0 ten voordeelo van «L.VjC. Het spel mocht ovër liet algemeen wol een meer vriendschappelijk karakter dragen. VAN EEN SPOORBOEKJE. In ons Nederlandsche spoorboekje1 de „officieele uitgave der Nederlandsche spoorwegen" staat op de

Schager Courant | 1921 | | pagina 2