Timmerlieden liet verloeren van grint 0000 Rapenplariten, Briedaagsche Kuikens Spruitkoolpante n een nette Dienstbode, een gouden Broche, WelcoiiiB Broedmachine ff— Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws* Qrinfrifden. Iqdian Defecte Pope, Nieuwe Simplex 1 H.A. Hooi, Kamermeisje Huishoudster, Automobiel, gen, of een middel om ontbinding te verkrijgen met wederzijdsche toestemming, diende echtscheiding geweigerd te worden of uitgesteld in afwachting van een scheiding voor langoren tijd. UIT BEN VERDRONKEN DORP. ©ij het bebouwen van* een stuk pas ingepolderd land zijn in de onmiddellijke nabijheid van de har ven van Morsum, op het eiland iNordsitirand, schedels en beenderen van menschen en dieren ontdekt, ver der dakpannen, ouderwetsche gebakken steenen en stukken verkoold hout. Deze voorwerpen, ongetwijfeld afkomstig van het oude kerkdorp 'Lith op gennoemd eiland, herinne ren aan een vreeselijke 'catastrofe, die daar op 11 Oct. 1634 is-voorgevallen. Door een vloedgolf wer den toen 1779 huizen, zes klokkentorens en 30 wind molens weggespoeld, waarbij! meer dan 6200 men- schonlevens verloren gingen. Te' lith. overleefden slechts 16 personen de ramp. De thans gevonden beonderen zijn afkomstig van menschen en dieren ,die destijds den dood vonden. Alle zaken van waarde uit het oude dorp zijn reeds vroeger opgevischt, daar de overlevende iNord- stranders jaren lang gelegenheid hadden van het geleidelijk dieper in zee wegzinkende stuk grond te redden wat te redden was. VLIEGTUIGFABRIEK AFGEBRAND. Uit Berlijn, 1 Juli. De groote vliegtuigfabriek van Nielsen en Whinter te Kopenhagen is geheel afge brand. Vele vliegtuigen en auto's zijn vernield. De brand was ontstaan doordien mechaniciens ondanks het verbod hadden gerookt INEENGESTORTE HUIZEN. Uit Corota, 30 Juni. In de provincie Bari zijn veer tig huizen ineengestort, doordat er ondergronds wa ter was binnengedrongen; 300 personen zijn hier door dakloos. MUNWERKZRSSTAKING IN ENGELAND. De groote meerderheid der Engelsche mijnwerkers heeft de nieuwe loonregeling aanvaard, zoodat het federatiebestuur instructie heeft gegeven om den ar beid te hervatten. Het Engelsche parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan d everleening van een subsidie van 10 millioen pond aan het mijnbedrijf. CARPENTIER, DE BOKSER. Het Fransche bokswonder dat ook een bezoek aan ons land heeft gebracht en zoowel in Amsterdam als elders als een halfgod is toegejuicht, is op dit oogen- blik in Amerika en bokst daar vandaag een partij met den Amerikaan Dempsey. Vrij algemeen is de gedachte dat Dempsey, die een reuzensterke bruut is, als overwinnaar uit het strijdperk zal komen, daar men niet kan gelooven dat de meer tengere Franschman de Amerikaansche kolos zal overwin nen. Het spreekt van zelf dat alles gedaan wordt om reclame te maken voor deze, bokspartij en de Ame rikaansche bladen publiceeren van alles om nieuws hierover mee te kunnen deelen. De correspondent der Telegraaf vertelt hierover het volgende: Carpentier moet van al de Amerikanartilgh eden niets hebben. Hij wil ongestoord oefenen en het schijnt hem absoluut niets te hinderen, of hij 50 of 60.000 dollar meer of minder naar huis brengt. 't Is vreemd, maar toch wordt een,dergelijke onge wone houding in de Ver. Staten geapprecieerd. De menschen vinden het niet slim, maar ter zelfder tijd vinden zij, dat zoo'n houding toch wel recht heeft op consideratie. Ziehier nu wat er eenige dagen geleden in het „camp" voorviel. Gij kunt nu zelf oordeelen wat voor een „fellow" Carpentier is. Of gij hem rangschikt onder de brute besties, die er slechts pleizier in hebben om een tegenstander te slaan tot hij flauw valt, een snob, een bordpapieren held of een flinken kerel, die zoo als wij dat noemen het hart op de rechte plaats heeft zitten. Tien of twaalf rijke typen, di ein de nabijheid we nen van Manhasset-kamp, wandelden al pratend het trainingkamp van Carpentier binnen. Daar stonden wachters aan de deur van het kamp, doch die kne pen de oogen dicht, omdat zij rijke en machtige Hanzen waren. Zij stonden voor de deur van het gymnasium, hun auto's daarachter. Zij spraken luid en gewichtig, terwijl Carpentier druk oefende. Plot seling hield Georges op en stapte op de indringers toe. Gentlemen, zei hij,in het meest beschaafde En- gelsch tot de vrijpostigen, ik verzoek u om het kamp te verlaten. Ik houd er niet van, om gedurende mijn training gehinderd te worden. Hij was uiterst beleefd, maar, ferm en de onwel kome bezoekers verlieten het kamp begeleid door Descamps. Dat ziet er toch niet -naar uit, alsof Georges den gebraden haan wenscht uit te han gen, om in nader contact te komen met de „society". Het toont slechts, dat Carpentier en /ijn manager Descamps er absoluut op staan, dat de oefeningen in het geheim plaats vinden en alleen op Maandag en Donderdag voor de pers en de vrienden te zien zijn. Eenigen tijd nadat de heerèn op bovengenoemde wijze uit het kamp verwijderd waren, verscheen voor de deur van het kamp een invalide soldaat in de vuile olijf-groene uniform van de Amerikaansche in fanterie. Een leege mouw van den linker arm vast gespeld met een veiligheidsspeld, toonde wat die jongeman in Frankrijk ondervonden had. Hij stond besluiteloos voor het hooge fiek en riep een der wach ters toe: „Zeg man, ik ben min of meer een collega van Georges. Wij" hebben saam tegen denzelfden vij and gevochten en misschien wel in dezelfde leger- afdeeling. Mijn naam is Eb Ebbit, ik was in de af- deeling machinegeweren. Ik kom heelem&al van Troy om iets van dien fijnen Franschen jongen te zien. Ik heb geen duiten om hem te zien vechten. Zou je zoo vriendelijk willen zijn om te vragen aan Georges, of hij een ouden strijdmakker wil zien?" De wachter ging naar binnen en vertelde het ge val aan Carpentier. Certain-lee, zei de Franschman; en toen de invalide man binnenkwam zei hij in het beste En- gelsch: „Hello Buddie. How do you do? You are per fectly well come. - Ik ben buitengewoon blij, dat ik Je hand kan drukken, zei Ebbitt, Ik wil je nog zeggen, dat al mijn kameraden in Troy je bet beste toewenschen en ho pen, dat je zegevierend uit den strijd zult komen. Jij verdient het om te winnen. Jij hebt als de beste soldaat voor je land gevochten en dat stellen wij allemaal op prijs. Nogmaals veel succes. Een Amerikaansche correspondent vertaalde de stroom van gestotterde woorden. De soldaat was heelemaal niet op zijn gemak. Carpentier was buiten gewoon vriendelijk voor den invaliden jongen man. Gaf hem een stoel en liet hem de heele training bij wonen. Toen dat afgeloopen was, nam hij Ebbitt mee in de woning, gaf hemi limonade te 'drinken en pre senteerde hem1 een photo met zijn handteekening. Ik weet niet of ik het gevecht nog zien kan, zei de invalide tegen de reporters, buiten het kamp. Maar heel Troy zal weten, dat Georges een puik- fijne vent is, en dat hij winnen zal „sure as heli". NOORDERMAHKTBOND, Noorfschflrwondo. 1 Juli. Schotsche muizen f 7,60 a 14,iO, kokaia- neni f 7,70 a 7,90, schoolmeesters f 7.30 a 13.70, drie ling™ f 2.70 a 6.90, kleine f 1.90 a 3, per 100 Kg. Boswortelen f 5.90 a 6.50, per 100 hos. Bloemkool f 16.20 a 17.70, per 100 st. Tuinboonen f 5.40 per 100 Kg. LANGENDUtKER GROENTENVEILING^ Br. op L. 1 Juli. Bloemkool, le soort, f 1/7.70 a 21,20, 2e soort f 13.50 per 100 st Roode kool f 10.90 a 11.60, per 100 Kg. Wortelen f6.70 «t 9,30, per 100 bos. (Schotsche muizen f 6.40 a 18, schoolmeesters f 5.70 a 14.60, 'drielingen f 3.70 a 9.30, kleine f .1.80 a 2,10, koksianen f 7.40 a 7.70, negen- tigvoud f 7v80, tuinboonen f 3.70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 316 st bloemkool, 8200 Kg. roode kool, 18500 bos wortelen, 330600 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 30 Juni 1921. Aardappelen: Groote muizen f 1.70 f2.20, kleine muizen f0.80 a 1, groote ronde f2 a 2.60, kokschen f 1.70 a 1.90 per 25 K.G. MIEDEIMJBILIIK, 1 Juli, Aardappelen: Groote muizen f 1,90 a 2,20,, kleine muizen f 1 a 1.25, groote ronde f 2.50 a 2.60, kok- sche f 1.60 a 2,10, per 25Kg. WAlRlM'ElNHiUrZlElN30 Juni, Schotsche muizen f 7.70 a 16,20, schoolmeesters f 5.40 a 6.40, drielingen f 2.40 a 5.60, duken f 8,20, negentigvoud f 7,50. Aanvoer 63125 Kg. .AINNA PAUUOW1N1A, .1 Juli. Groote aardappelen f 6 a 12.50, drielingen f 2.40 a 4.90, doperwten f 18.75 a 19.50, peulen f 26 a 28, wortelen f 15.50, per 10Q Kg. Bloemkool i 18.75 a 21, per 100 st (WIIINIKIEIL, 1 Juli, Aalbessen f 27 a 50.50, kruisbessen if 17 a 19, aard beziën f 19 a 25, frambozen f 40 a 43, peulen f 21 a 23, per 100 pond Kropsla f il ia 2,70, per 100 st ALKMAAR, 1 Juli. (Heden werd1 besteed: Aardappelen f 7.10 a 15, per 100 Kg. Bloemkool I f 18.20 a 30.90, per 100 st. Aard beien f 31 a 46, per 100 Kg. /Rabarber f 540 a 9, wor telen f 10.40 a 18.40, per 100 bos. Doperwten f 21 a 25, peulen f 40 a 55, per .100 Kg. Kropsla f 1,20 a 3.80, «percieboonen f 0.71 a 0,79 per 100 st (HOOR/N, 30 Juni KL Fabriekskaai, gem. t 72; kiL Boerenkaas, on gein. f 75; Boeren Comm. Kaas, gem. f 86.50. Aanvoer 51 stapels, wegende 29253 Kg Handel goed. AÖUKMAAIR, 1 Juli. Op 'de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 145 stapels, wegende .13700 Kg. Fabriekskaai: kleine met rijksm. f 72, zonder rijksmerk f 68; commissie kaas met rijksmerk f 81. Boerenkaas: kleine zonder rijksmerk f 74; com- missiekaas met rijksmerk f 86, zonder rijksmerk f 70, middelbare met rijksm. f 83, Handel goed, ALKMAAR, 1 Juli. Op de heden gehouden'graanmarkt waren aan gevoerd 696 hectoliters. Tarwe f22 tot 26, rogge f22 tot f24.25; gerst chev. f 18 tot f22; haver f 14.50 tot f 18, bruine boonen f 19, witte boonen f 30, blauw- maanzaad f44, erwten groene f14 tot f 16.25, vale f31 pér 100 kilo. ZONDAG, 3 JulL NED. HERV. GEMEENTE te: Dirksh#rn, voorm. 10 uur, IDs. Damsté. Schagerhrug, kw. v. 10, Da. Tinholt. Oudesluia, geen dienst St. Maartensbrug, geen dienst Burgerbrug, geen dienst Kol/hom, kw. v. 10 uur, Dis. Otnnskes. EEN MOOI CONCERT, (Aanstaande Dinsdagavond zal onder leiding van den heer Jac. Jansen een oóncert gegeven worden door de gemengde zangvereeniging „Eupbcmia", de Sehiager Orkèstvereeniging en heit 1Meisjeszangkoor. De entreeprijs is zoo laag mogelijk gesteld, ten einde ieder in de gelegenheid te stellen het concert bij te wonen. Niettegenstaande hot zomerseizoen1 is. er zeer ijve rig, gerepeteerd en zal ook deze avond: met zijn afwisselend) programma in den van het pu bliek vaLlen. Men zie verder dia advertentie in dit blad, alsook de aanplakbiljetten MARKT OVERZICHT. De markt van Donderdag Jl. liet zich weer niet be moedigend aanzien, wat de koeien betrof. De prij zen van de vette koeien liepen van de 7590 ets. pér pond, Men beweerde dat er één verkocht was voor 9234 et. per pond, maar dat was dan voor dien dag een zeldzaamheid. De rekening met zulke prij zen kon wel eens niet sluiten. Als men de weid era hoort, moet er veel geld bij,dat is beroerd. De handel in de kalf- en geldekoeien was ook trekkend., dat is tegenwoordig ook niet rooskleu rig. (Met de stieren was hét treurig gesteld:, deze kon den niet meer geldon dan 50 ets. per pond,Dat heb ben wij! in geen jaren zoo gehoord. Het was dlan ook op de koemarkt een saaie, stille beweging, wat te begrijpen is. INu komen wij bij de nuchtere kalverom, ook' hier stilletjes, hfupidel stug. H et was „idem me t de vette schapen, weer minder dan de vorige week, dus ook mla, Deze prijzen zul len ook niet best kloppen. Maar met de vette varkens ging het goed', zelfs vlug te noemen. De vetmaikt' voorspelt hier groot te worden, zooais de kooplui ons meedeelden. Don derdag waren er ook ruim 100 stuks aangevoerd. Voor dé fijnste kwaliteit werd 53 c'ta. per pond, be taald. Met de biggen was het matig, heit leek wel1 iets koeler, bij de vorige weken». De handel in konijnen en kippen was dezen keer zeer stug, dat zijn wijl daar anders" niet gewenld. De (boter werd nogal goed verkocht., het ging daar beter. De kipeieren waren niet eeng graag,, trekkend; hoe kan het anders, er waren maar twee kooplieden voor. De eendeieren waren iets duurder. Dus de markt had over het algemeen een sti'1 verloop en weinig menschen, dat heeft wel zijn oor zaak in dén hooibouw REGENKWAAL IN HET 2e KWARTAAL. Volgens den regenmeter van het K. M. Instituut, geplaatst aan de Landbouwschool alhier, bedraagt de regenval over het 2e kw. van' 1921, April, Mei, Juni 60,16 m.M. In 20 was die val 133,5, in '19 140,8 en '18 95,5 en in ÏÏ7 108,7, mJM. Het aantal m.M. geeft mede het getal liters per IM2. «gun. VACANTTEI De zomervaoantie begint aan ónze gemeenteschool op Maandag 25 Juli. AANVOER 2e KWAIRTAlAiL. Aanvoer op de Schager markt over h'et 2e kwar taal van 1021. Het tweede cijfer is de aanvoer, over het tweede kwartaal van 1920. (Paarden 62-86; stieren 105-26; geldekoeien, mar gere 1271'889; vette koeien 985836; melk- en kalf- ikoeien 722-401; vaarzen 15-264; pinken 320—468; graskalveren 1811—2168; lammeren 3435—3398; vette schapen 855—568; overbouders 1730-2163; biggen 1447—710; vette varkens 735—650; kipeieren 137026 VERKOCHT. De landerijen en behuizingen, toebehoorende aan de familie Cavrois te Roubhx, zijn aangekocht door den heer P. Henneman en anderen alhier. Deze bezittingen zijn ongeveer 75 H.A. groot, waarvan 10 H.A. liggen in St. Maarten, de rest in onze gemeente. Ze omvatten de boerderijen bewoond door de heeren Henneman, Visser en De it alhier. Naar ons verder werd meegedeeld is het niet on mogelijk dat de heer Henneman 25 H.A. in zijn be zit zal houden en de rest aan de Kath. Kerk alhier zal overgaan. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Gerdina Hendrika, dochter van Roelof de Vree en van Hermina Hagen. POLITIE. Gevonden: Een zilverbon van f2.50. Verloren: Een taschje; een zwartlederen brood- tasch. OUDKARSPEL. Onze correspondent schrijft ons: 'In de Langerudij kar van Woensdagavond lezas we het volgende: „Ter voorkoming van verkeerde meerlingen" Vanmorgen ontvingen we bezoek van den heer de Boer, die ons meedeelde, dat het weinig had ge scheeld of de arbeiders hadden vanmorgen we-er gestaakt, naaT aanleiding van verkeerde verslagen in de Schager en da Alkmaarsche 'Courant. Hooren zeggen liegt graag, zoo meende do heer de Boer, en het was jammer dat de correspondent, de heer- Paarlberg, op geruchten was afgegaan, waardoor het besluit en het wezen der zaak geheel verkeerd waren voorgesteld. Op die manier wordt kwaad bloed gezet, zegt de heer de Boer, vooral in deze zaak werkt de minste onjuistheid verkeerd. En dat is onze bedoeling niet. De beschuldiging, dat ons verslag bijna weer een staking had veroorzaakt, en dat het besluit en het wezen der zaak geheel verkeerd waren voorgesteld, konden we niet zoomaar laten passé eren en dus hebben we ons gewend tot den heer A de Boer, die me al direct vroeg, of het verslagje in de Alkmaar sche courant van mij afkomstig was. Deze vraag beantwoordde il£ ontkennend, doch deelde tevens mede, dat dit niet het doel van mijn komst was, doch ik alleen kwam, omdat in dat sensatiebe- richt den naam van Paarlberg en de Schager Cou lant genoemd was. Ja, maar, zoo deelde de 'Boer ons mede, ik ben niet bij Keizer gekomen over de Alkmaarsche, en de Schager, doch alleen over de Alkmaarsche. Het verslag in de (Schager heb ik niet eens gelezen, doch werd pas in het gesprek naar voren gebracht waar het hart van vol, is, loopt de mond van over, P. U noemde toch mijn naam in verband hiermee? Zal niet gaan, want ik wist niet door wieni verslag gemaakt was. De heer, Keizer deelde me mee, dat het verslag in' Schager en Alkmaarsche van Paarl berg waren!. 'Nu, dé heer Keizer heeft het mis hoor, ten opzichte van de laatste, doch van het verslag in de Schager neem ik ook nu nog de volle verant woording op ma. Hebt u het nu gelezen? Niet? 'Doe me dan nu het genoegen en lees het een» en ver tel me eerlijk wait er verkeerd in' is, wat 'aanleiding kan geven tot hetgeen! in de Langendijker geschre ven wordt. 'Na lezing deelde de heer De Boer ons mee, dat er gesproken Wordt per wagon, waar per 10 ton had moeten staan, doch voor zoover hij' het kon be,oordeelen, was dit ook het eenige. Is dat abuis zoo ernstig, dat het een staking zou (kunnen veroor zaken? Ik heb u toch' reeds gezegid, dat het niet over de Schager kon gaan, omdat ik het verslag niet eens gelezen heb. Heit gesprek ging meer uitsluitend over de Alkmaarsche en uw naam heb ik niét per soonlijk genoemd, voordat de heer Keizer mij gezegd had dat u de schrijver was. Hiermee konden we het gesprek gevoegelijk als geëindigd beschouwen en het bleek ons, dat hoo- ren zeggen hier toch niet zoo heel veel gelogen had». Vandaar zijn we gegaan naar den leider der trans portarbeiders te (N'oord'scbarwoude, die ons een com pliment maakte over het verslag In de Schager en meedeelde, dat juist dit verslag was uitgeknipt en naar het bondsblad ter overname was ingezonden. We wenscben hieraan niet veel meer toe te voegen. IE!en en ander geeft ons wel aanleiding te vermoe den, dat dit een hernieuwde aanslag, is op Paarl berg en de Schager, die dan ook, evenals een vorig maal, weer op een fiasco van den heer Keizer is uitgeloopem. Met belangstelling zien we de derde poging tegemoet en hopen voor den heer Keizer, dat deze 'dan een meer heilzame uitwerking zal hebben. GEMEENTE ZXJPE. Ingeschreven van 29 Juni tot 1 Ju'li fl'921. Geboren: Willem, z. v. C. Rampen en C. iM. Kruit. NIEUWE NTEDORP. 'Vergadering der Vereenaging Volksonderwijs al hier bij' Peetoom op Vrijdagavond jl. De tamelijk goed bezochte vergadering een 20-tal menschen was present werd door den voorz. J. Stammes geopend, waarna lezing -en goedkeuring der notulen volgde. De rekening van den penningmeester werd door een© commissie (dé heeren J. Goet, O. Strijbis en J. Keuken) nagezien en klopte. Omtv. f 362.8234, uitg. f 221.32, batig saldo f 141.5034. Wordt onder dank goedgekeurd; De heeren K. Goet, Kruijff en D. Wit Cz., zullen volgend jaar de commissie voor de rekening vormen De heer D. Brouwer wordt als bestuurslid her kozen. Besloten wordt bij bespreking over het school feest dat met de jongere leerlingen naar Schoor! en door Bergen naar Bergen aan Zeo zal worden gegaan. En wel op 26 Juli. Met da oudere leerlingen zal maar Amsterdam worden gereisd. Het bestuur zal daarvoor nader den datum overwegen. Ook zal naar de (kosten van vervoer per auto worden ge ïnformeerd. Nadat bij de rondvraag nog eenige huis houdelijke besprekingen hadden plaatsgevonden, volgde sluiting onder dank. DE ZAAK GROENENDAAL. Groenendaal is in de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen een verhoor afgenomen door den officier- commissaris, vergezeld van diens secretar ris. Tot gisternamiddag was, naar wij rneenen te we ten, nog geen verzoek tot voorloopige invrijheids- stelling bij den krijgsraad ingekomen. Zijn zaak zal voor dien Raad in de eerste dagen nog wel niet be handeld worden, daar zijn lichamelijke gesteldheid, hoewel, gelijk gemeld, bevredigend, dit nog niet ge heel toelaat. WINKEL Donderdagavond werd in het lokaal van den heer Bruin een protestmeeting gehouden tegen het gevan- genhouden van den dienstweigeraar-hongerstaker Herman Groenendaal, welke meeting uitging van de af-d. LA.M.V. De spreker arriveerde eeTst tegen halftien, aangezien hij een verkeerde reisge- legenhéW had genomen en in plaats van te "Win kel te Anna Paulowna aankwam en vandaar naar Win kel moest, Omstreeks 10 uur begaven de deelne mers, ongeveer een 60-tal, zich naar buiten én trok ken zingende door de gemeente. 'Na eenige malen dn koor te hebben geroepen: „Herman Groenendaal moet vrij", wend de stoet ontbonden. Den volgenden morgen bleek dat op een schutting van het raadhuis met groote leteers was geschil derd: „Herman Groenendaal moet vrij". WINKEL De heer D. Goezine, kapper alhier, is sinds .Maan dag spoorloos verdwenen, -Als gewoonlijk is hij Zondag jL naar zijn ouders te .Zaandam gegaan en vandaar Maandagmorgen vertrokken., doch is niet te Winkel aangekomen en zijn spoor tot nu toe niet ontdekt. OUDESLUia (Vrijdagavond viel een 3-jarig jongentje van den heer Jb. S. van den zolder .waarbij het zich zoo danig bezeerde, dat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. OVERGEPLAATST, De heer Ph. Coens, ambtenaar aan het station al hier, wordt in gelijke functie overgeplaatst naar Uitgeest. SCHOOLFEESTEN. - De nieuwe schoolcommissie zal Woensdag 6 Juli bijeenkomen ter bespreking van schoolfeestplannen, BROEK OP LANGENDUK (Bij het Donderdag te Arnhem gehouden examen voor Kommies bij de directe belastingen, invoer rechten en acceinzen slaagde o.a. de heer P. Stins Je., alhier. BROEK OP LANGENDUK. Tot Burgemeester dezer gemeente werd benoemd de heer P. Slot, AJPz., zoon. van den onlangs eervol ontslagen (Burgemeester A Slot Doof deze benoe ming komt Langendijk één weer in 't gedrang, daar er nu alle hoop bestaat, dat Broek niet bij de an dere 'Langendijker gemeenten zal worden aangeslo ten, daar men meent, dat Burgemeestersbenoeming voor 6 maanden geen zin heeft. Van andere zijde schrijft men ons nog: j De benoemde is de anti-revolutionaire beginselen j toegedaan en heeft zich vooral op tuinbouwgebied bewogen. Ter zake van de gemeente-administratie en h'et gemeentelijk beleid heeft de heer Slot nooit j blijk gegeven, dit als zijn bijzonder terrein te be schouwen. We meenen goed te weten, dat er onder [de Broekers zich meerdere liefhebbers voor het. ambt hadden aangemeld, en dat de benoeming in de gemeente niet met aller instemming is begroet, Dat uit de benoeming van een burgemeester voor deze gemeente zou volgen het bewijs, dat 'Broek niet (met de andere gemeenten zal worden vereenigd, is 1 een gevolgtrekking, die een reëelen grond mist, werd ons verzekerd. Toch doet het ©enigszins vreemd aan, om, als de, vereeniging doorgaat, voor zoo'n korte spanne tijda de gemeente nog op kosten te- jagen. NOORDSCHARWOUDE. Voor het examen, Donderdag te Arnhem gehou den als kommies bij de belastingen slaagde ook de heer S. C. Swager te (Noordscharwoudo. BROEK OP LANGENDUK. De hoogste klaas tan de openbare school deed gasteren een uitstapje naart Amsterdam, waar ver schillende bezienswaardigheden werden bezocht, Heden gangen de laagste klassen naar Bergen, waar dank zij mede het gunstige weer, veel werd ge noten. ZUIDSCHARWOUDE. Onze zangvereenaging „Gemengd Koor" zal deelne men aan het Zangersfeest te Hensbroek, terwijl ons fanfarecorps „Kiïnst na Arbeid" mee zal doen aan het Concours te Buiksloot. ZUIDSCHARWOUDE. Pogingen worden aangewend' om dé afdeeling Volksonderwijs weer op de been te krijgen. OUDKARSPEL. Gister, Vrijdagavond, vergaderde de -schoolfeest commissie met. de rijders in het lokaal van den heer Vis. Door den voorzitter, den heer De Wijn, werd óe vergadering met een woord van welkom geopend,^ waarna de notulen van de'vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. De lijsten waren bij de ingezetenen aangeboden en daaruit bleek dat iets minder was geteeïcend dan het vorige jaar. Het totaal der lijsten was nu f546.15 tegen het vorig jaar f584.30. Het vorig jaar kwam daarbij een kassaldo van f57.46, nu van f96.54, zoo- dat nu een b^irag bijeen is van f642!69, tegen 641.70 het vorig jaar. Het was dus wee^ mogelijk het feest te laten door gaan in denzelfden geest als het vorig jaar. Besloten werd den Amsterdamschen reis, waaraan' 36 kinderen zullen deelnemen, te houden op Dinsdag 12 Juli. Allereerst zal de Bijenkorf bezocht worden, waar dan tevens iets zal worden gebruikt. Dan gaat het naar Artis, waar een groot deel van don dag zal worden doorgebracht, vandaar zal een tramrit worden gemaakt naar het Museum om daar een uurtje te verblijven. Vandaar naar de De Ruyter- kade, om per boot naar Zaandam te gaan. Daar op den trein, hoopt men om ongeveer 8 uur weer bin nen te zijn. De rijtoer werd bepaald op den derden Donderdag in Juli, dus den 21sten. Deze gaat naar Bergen, naar Egmond aan Zee en vandaar over Alkmaar weer naar hul9 terug. Daaraan nemen 122 kinderen deel. Hierna werden nog diverse meer huishoudelijke zaken geregeld, de verschillende voorbereidende maatregelen getroffen, enz. Bij de sluiting sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit, dat de zaak weer tot zoover voor elkaar staat, stelde" voor den heer A. Timmerman, den afge treden secretaris, als vice-voorzitter te benoemen, waartoe onder applaus werd besloten en welke be noeming door den heer Timmerman na eenig te gensputteren werd aangenomen en riep hierna allen een tot weerziens toe. Op 14 Juli 1921 zal besteed wor den in den Polder WAARD en GROET, in 2 perceelen. Inlichtingen te verkrijgen bij den Opzichter. Biljetten te zenden vóór 13 Juli a.s. aan den Dijkgraaf van voor noemden Polder te Winkel. is 't, BESTE en GOEDKOOPSTE. Warmwater Machine met koperen ketels. Nieuwste vinding die er bestaat, vanaf t 35.—. Fabrikant H. D. HENNING, Burgerbrug. TE KOOP: bij W. GO VERS, St. Maarten. te koop, prijf 80 cent, bij W. ZWIERS te Baraingarhor*. TE KOOP: prima, 7—9, f 845.—; Zijspan, nieuw f 195. 2 cyL. met zijspan 1*50.—. éénmaal gebruikt, van f 1120.— voor f920.—. J. SCHERMER, Hoogwoud. Te koop aan de rook best gewonnen, bij J. BAARS I Moerbeek. gevraagd, 1 Juli of later. Oranje Hotel, Bergen (N.H.). gevraagd. J. KEESMAN Cz., Schagen. ER BIEDT ZICH AAN: P.G., 50 jaar. Brieven franco letter W, aan het Bureau van dit blad. Te koop wegens plaatsgebrek: 1 een nieuwe Eng. 4 pers. torpedomodel, merk Cubitt, 4cyl., 20 P.S., starter, elec. licht, geblin deerde wielen. Te bevragen: N.V. RIJWIELEN ENGROS v/h Gebr. SLUYTER, Nieuwlandersingel E 75, Alkmaar. 20 k 25000 te koop bij N. KOS Jbz., Paulowna. Anna Gevraagd voor dadelijk hoog loon en veel verval. Hotel „Duinzicht", Callantsoog. GEVONDEN: torug te bekomen tégen adverten* tiekosten bij C. BAKKER, Lang*- reis, Oude Niedorp.

Schager Courant | 1921 | | pagina 2