:- Uit en Voor de Pers. Marktberichten Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. De volgende vergadering ter bespreking van de vaste plannen werd op 16 Augustus a.s. bepaald. ST. MAARTENSBRUG. Maandagavond werd in bet schoolgebouw alhier een vergadering gehouden met het doel een ouder commissie te benoemen. Een 16-tal personen waren opgekomen. Na eenige besprekingen hierover wer den tot bestuursleden gekozen de heeren P. Apel doorn, J. Veuger, Hz. en P. Doorn. ST. MAARTEN. Tot hooistekers voor deze gemeente zijn benoemd: wijk St. Maarten de heeren A. Brak en Jc. Bruin Jz., wijk Valkkoog de heeren G. Boontjes en R. Bljpost Mz., wijk Eenigenburg de heeren J. Schoorl en J Kos. V, WIE RINGEN. De Zuiderzeewerken. Met het maken der groote werkhaven aan de Oostzijde van ons eiland is de aanneemster de N.V. Hofman's Waterbouwkundige Maatschappij, goed gevorderd. Bij laag water komt de nieuwe Noorderhavendam er reeds boven uitste ken, Opnieuw is er weer een groote baggermolen, plus enkele zolderschuiten voor 't vervoeren van ■teen bijgekomen. Het eerste zinkstuk is gereed en zal binnen enkele dagen op de plaats van bestem ming worden neergelaten. Hot maken dezer haven geelt een enorme drukte in het anders zoo stille dorpje den Oever. Men ziet er dagelijks de baggermolens, sleepbooten, modder bakken, zandzuigers zandspuiten, betonmolens, enz. in volle actie. Ook het lossen der schepen, geladen met basalt, steen, grint, cement, zand en rijshout, geeft veel drukte en bovendien aan vele handen werk. Voor belangstellenden de moeite waard eens een kijkje te nemen. WIE RING EN Muziek en zang daarvan hebben wij jl. Zondag weer volop genoten. Des namiddags halfdrie in de Ned. Herv. Kerk te Hipp. gaven onder leiding van den Directeur G. Groen de zangvereenigingen T.A. V.E.N.U. te Medemblik en T.A.V.E.N.U. te Andljk voor een talrijk publiek ,een aantal liederen te hoo- ren, die bij allen zeer in den smaak vielen. Zuiver werd er gezongen. Mei. C. M. Kooter uit Amsterdam deed, met orgelbegeleiding van den heer Groen, ons genieten van haar solo-zang. De entreé was ten bate van Oostenrljkscho en Nederlandsche T.B.C.-kinde- reu Nadat het lijvige program vlug en uitstekend was afgewerkt, bedankte onze geachte predikant ds. II. Bax met .een enkel woord directeur en soliste en zangers sn zangeressen. Het was een genotvollen middag. Nauw was het kerkgebouw verlaten, of wij wer^ den verrast door de lieflijke muziek onzer vereeni- glng Harmonie, die een omgang door de straten van Hippolytushoef deed. Zondag jl. een dag vol muziek en zangl FEDERATIE HOLLANDS NOORDEN. Zondag j.1. vergaderde de federatie Hollands Nood den van den Bond voor Staatspensionneering in het lokaal van den heer J. Peetoom, te Schagen. Be halve de bestursleden waren afgevaardigden aan wezig van 8 der 18 aangesloten afdeelingen, nl. An na Paulowna, Wieringerwaard, St. Maarten, Veen- huizen, St. Maartensbrug, Schagerbrug, Winkel en Heerhugowaard. Met een hartelijk welkom van den voorzitter, den heer A. de Boer, werd de bijeenkomst geopend. No tulen en jaarverslag - werden onder dankzegging goedgekeurd. Medegedeeld werd, wat door het bestuur inzake afdeeling Callantsoog gedaan was, Er was goede hoop, dat de afdeeling met behulp van een spreker dezen herfst weder opgericht zou worden. Mocht de afdeeling Kolhorn nu niet aangesloten opge heven worden, dan zal de federatie trachten aldaar een nieuwe afdeeling op te richten. De uitgaven der federatie bedroegen f93,92, de ontvangsten f 124.72, alzo een batig saldo van 130.80. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht werd gekozen de heer H. Limperg, tot plaatsvervanger de heer Romar. De behandeling agenda algemeene bondsvergade ring leverde niet veel belangrijks op. Tot candida- ten voor het hoofdbestuur werden gesteld de, heeren C. van der Velden, aftredend, J. W. E. Duijs, en H. Limpers. iElen circulaire ter aanbeveling der can- didaten zal aan alle afdeelingen worden toegezon den. Gerekend wordt, dat alle aangesloten afdeelin gen zoo mogelijk een afgevaardigde naar Utrecht zullen zenden, om de verkiezing der gestelde can- didaten te helpen bevorderen. Het bestuur stelde voor, om het volgende jaar voor de verkiezingen te Schagen een groote meeting te houden. Aan de af deeling Schagen was medewerking verzocht. Be richt was ontvangen, dat het bestuur nóg niet bijeen was geweest, doch in verband met den slechten fi- nancieelen toestand een afwachtende houding aan nam. De federatie hoopte echter niet zoozeer op fi- nancieelen steun, maar vooral op zedelijken steun der afdeeling Schagen. Het federatiebestuur zal in dezen een conferentie met het bestuur der afd. Scha gen aanvragen. Mocht Scahgen onverhoopt niet wil len medewerken, dan zal in een drietal andere plaat sen, bijv. Zijpe, Barsingerhorn enz., een kleinere mee ting gehouden worden. Inzake het volkspetitionne ment werd geklaagd over lauwheid van sommige afdeelingen. Deze werden tot meer ijver aange spoord.. Het loopt daardoor niet erg best met deze beweging, hoewel door katholieken en anti-revolu- tionnairen druk geteekend wordt. Nog werd besloten, dat de federatie in ingezonden stukken er op zal wijzen, hoe nuttig het is voor 50- Jarigen en ouderen, om zich vrijwillig te verzekeren, Nadat nog eenige minder belangrijke zaken bespro ken werden, wordt de vergadering die zich door een gezelïigen, aangenamen geest kenmerkte, onder dankzegging gesloten. BRAND. j Te Wormerveer zijn gisternacht het woonhuis en de pakhuizen van den groentenhandelaar De Ruyter op het Hennepad tot dén grond afgebrand. De be woners wisten zich met moeite te redden. Huis en inboedel waren verzekerd; de aanwezige voorraden niet. MOTORONGELUK. Zondagavond is te Lent bij Nijmegen de heer A. W. J. M. Hilckemann van Nijmegen met zijn mo torrijwiel op den Arnhemschen Straatweg tegen een boom gereden met het gevolg dat hij op slag dood was. Do hem vergezellende dame was het ongeluk ziende aankomen er tijdig afgesprongen. Het ongeluk ontstond door dat twee wlelrljdsters het rijwielpad verlieten, waarvoon de heer Hilck- mann om aanrijding te voorkomen, uitweek met het bekende droevig gevolg. ANNA PAULOWNA. Dinsdagavond 5 Juli hield de Handeldrijvende en Induwtriëele Middenstandsvereeniging een algemeene vergadering in Veerburg. De voorzitter, de heer Jb. Stins, opende de vergade ring met een woord van welkom en sprak er zijn leedwezen over uit, dat de opkomst, ondanks de zoo belangrijke agenda, niet grooter was. Niettemin hoopte hij, dat dtf besprekingen desondanks voor de vereeniging vruchtdragend mochten zijn. De 2e secretaris, de heer N, Nap, leest daarop de notulen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Daarop komt in behandeling het concept-regle ment voor het plaatselijk incasso- en informatie bureau, zooals dit uit het reeds vroeger door de commissie ontworpen concept en dat van Mr. Lees berg, door do heeren D. Koonn en A. van Gijn Is samengesteld. Op advies van Mr. Leesberg is het concept feitelijk een contract, dat na zeer breed voerige discussie met overgroote meerderheid wordt aangenomen en reeds staande de vergadering door de voorstemmers onderteekend, terwijl de niet aan wezige leden door de commissie zullen ingelicht en bewerkt worden. Aan de zusterverenigingen in de naaste omgeving zal van de oprichting van het bureau kennis worden gegeven, terwijl men met al gemeene stemmen besluit, zich aan te sluiten bij den Bond van Informatie- en Incassobureaux, indien die op het Middenstandscongres tot stand mocht ko men. De voorloopige commissie voor het plaatselijke in casso- en informatiebureau wordt tot permanente commissie verklaard. Voorgelezen wordt een verzoek van den Midden standsbond, om stijving der finantiën, daar er een tekort is van f4885.51. De Bond vraagt een verster king naar draagkracht en stelt daarom voorloopig .een contributleverhooging voor van 20 ofschoon deze veihooging voor de toekomst niet voldoende zal zijn, -- Allen voor. De heer H. Jonker Jr. zet daarop zeer duidetjk do strekking van het handelsregister uiteen, waarvoor een commissie naaij Alkmaar op informatie is ge weest en verklaart zich verder bereid om leden die nog moeite met het invullen der formulieren moch ten hebben, naar vermogen van advies te willen die nen. De le secretaris, de heer A. Wiggers, brengt ver volgens hot jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat het aantal leden 65 is gebleven en dat de bestuursver gaderingen steeds flink werden bezocht, maar dat dit helaas van de algemeene vergaderingen niet kan gezegd worden. Besloten wordt, om ditmaal geen afgevaardigde naar het congres te zenden. Bij de rondvraag brengt de heer A. van Gijn de boekhouding ter sprake. Ieder meent, dat hij te hoog in de belasting wordt aangeslagen, zegt spreker, maar velen houden geen boek, zpodat zij hun mee ning tegenover den fiscus niet kunnsn staven. Nu is het voor kleine neringdoenden ondoenlijk, met het oog op de hooge kosten, om hun boeken door een accountant te laten bijhouden. Hij vraagt daar om, of het niet mogelijk zou zijn om voor de leden een boekhoudcursus gedurende de wintermaanden te stichten, waarop alleen het allereenvoudigste zou behandeld worden, maar toch zóóveel, dat meb zich bij toepassing van het op den cursus geleerde, toch voldoende tegenover den fiscus zou kunnen ver- antwoorden. Daar het idéé van den heer Van Gijn zeer veel bijval vindt, krijgt het bestuur opdracht om te on derzoeken, of een dergelijke cursus mogelijk is, waarna de vergadering wor^t gesloten. ALKMAAR. Wij vernemen, dat de toestand van den gekwet sten motorwielrijder van Aken nog altijd ernstig is. Men heeft aan het voornemen om hem te opereeren gevolg gegeven. De patiënt heeft het bewustzijn ver loren. De toestand van den gekwetsten politie-agent Jan Marbus is naar omstandigheden goed te noemen. Het been Is gezet. De mogelijkheid schijnt niet geheel uitgesloten te zijn, dat het met het gekwetste been nog ongeveer geheel terecht komt, hoewel aanvan kelijk gevreesd werd voor het behouden van een stijf been. WIERINGERWAARD. Onze vroegere plaatsgenoot de heer R. Kaan Wz. thans te Alkmaar en de heer Jb. Waiboer Rz., al hier, hebben met eeh mooi rapport hun diploma ver worven voor den 3-jarigen cursus Handelsschool te Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, Dinsdagmorgen omstreeks 9 uur werden esn ket en venterswagen van de. Cooporatie te Winkel bij het willen passeeren over den tramlijn nabij de gasfa briek bijna door de uit Schagen aankomende tram gegrepen. Gelukkig waren er door 's machinisten oplettendheid geen ongelukken te betreuren, doch de ket werd bijna gegrepen door de locomotief. ARROND. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van Dinsdag 5 Juli 1921. A. de Beurs, Alkmaar, ged., verduistering, 4 mnd. gev., voorw. met een proeftijd van 3 jaar; tevens uit het voorarrest in vrijheid gesteld, doch veroordeeld tot het betalen van schade. Aagtje Hollenberg, zwervend, ged., landlooperij en oplichting, 1 dag hecht, en 3 mnd. gev. voorw. met een proeftijd van 3 jaren. G. v. Wieringen, zwervend, beleediging v. e. amb tenaar, f25 boete of 25 d. h. H. de Geus, Heldor, eenv. beleed, van een d.d. amb tenaar, f40 of 40 d. b. W. Hopman, Alkmaar, mishandeling van een d.d. ambtenaar f 15 of 15 d. h. Ja. Bakker, wed. P. v. Tongeren, Helder, eenv. be leed., f 5 boete of 5 d. h. J. Hink, Oudkarspel, mish. f25 of 25 d. h. W. A. van Slot, Grootebroek, minderj., zaak met gesloten deuren, diefstal, ter beschikking der rogee- ring gesteld. EDAM. Donderdag zullen op de fabriek van de Vereenig- de Touwfabrieken wederom 40 man worden ontsla gen, wegens gebrek aan orders. lEtr zullen dan van de 200 personen, die er vroeger werk vonden, nog slechts ongeveer 40 werkzaam zijn. De fabriek te Leidschendam is reeds geheel stopgezet. VLUGGE BESTELLING EN STRAFPORT. Amsterdam, 5 Juli. Een briefkaart, den 17en Sept. 1920 van Nigtevelde verzonden, werd den 31 en Juni 1921 te Amsterdam bezorgd. Daar inmiddels het posttarief verhoogd was, moest de ontvanger strafport betalen. WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Men meldt uit Zandvoort: Het watervliegtuig der Nederlandsche Marine D 53, afkomstig van het vliegkamp „De Mook" op Texel, Dinsdagmiddag manoeuvreerende boven de zee ter hoogte van Zandvoort, is, terwijl het probeerde neer te strijken, over den kop geslagen en in zee geval len. De bestuurder werd gered. Nader vernemen we, dat het toestel op het droge is gehaald en zal worden gedemonteerd. Een auto van het vliegkamp „De Kooi" zal het naar „De Mook" overbrengen.. VERDWIJNENDE HEIDEVELDEN. Apeldoorn, 5 Juli. Langzaam maar zeker ver dwijnen van de Veluwe de onmetelijke heidevelden en wordt dit landsdeel oen bijna aaneengesloten dennenbosch. De woeste gronden worden meer en meer in cultuur gebracht, door ze te herscheppen in bouwland, maar meer nog door bebossching. Nog pas enkele dagen geleden werd onder Loenen een heideveld ter grootte van 30 HA. afgebrand, nadat eerst met de diopploeg, welke den grond tot 50 c.M. omkeert een brandvrij estrook ter breedte van 10 M. gemaakt was. Dit ploegen geschiedt door zes paar den, welke met gelijkmatigen tred de heuvels be klimmen en er weer afloopen. Terzelfder tijd werd bij het sanatorium te Beek bergen 12 H.A. akkermaalshout afgebrand, waarbo ven de heide uitstak. Het schillen van dit hout, nl., welks groei door den meeldauw wordt belemmerd, is thans, nu de vraag naar looistof gering is weinig loonend. De in zoo'n afgebrand terrein, met een be trekkelijk humusrijken bodem, geplante dennetjes schieten spoedig welig op. Van alle zijden wordt op het oogenblik de heideontginning en daarmede ge paard gaande boschaanleg met kracht aangevat, zoowel te Beekbergen, Loenen, Hoenderloo, Kootwijk Ermelo en Oldebroek, sla de daartusscben gelegen plaatsen. DE GELIJMDE COALITIE. In de (groene) „Amsterdammer" geeft prof. Kern kamp als zijn oordeel over de kabinetscrisis te ken nen. dat men deze moeilijk au sérieux kan nemen: Zij schijnt alleen ten doel te hebben, twee van 'de drie regeeringspartijen tot grooter volgzaamheid te stemmen. Er is dan ook alle reden om de gezamenlijke ont slag-aanvrage van het kabinet-Ruys slechts als een schijnmanoeuvre te beschouwen. Het ministerie wist dat het niet zou worden vervangen door een regee ring van andere staatkundige kleur; het behoefde ook geen rekening te houden met de mogelijkheid dat een zoogenaamd zakenkabinet bereid zou wor den gevonden zijne taak over te nemen, omdat, met de verkiezingen van 1922 in het zicht, dit weinig aanlokkelijks heeft. Daarentegen bood de crisis-tijd dit voordeel, dat de.rechtsche Kamerfracties een lesje hadden gekre gen. Zij hadden nu gemerkt, wat de gevolgen konden zijn van het gebrek aan meegaandheid tegenover de Regeering. Maar ook de Regeering had ingezien, dat zij te weinig voeling had gehouden met de Kamer leden van hare kleur. -En men kan er op aan, dat in dit opzicht de schade is ingehaald in de laatste we ken!! Zoo is de coalitie-schotel weer gelijmd en gekramd. Er zitten nog leelijke barsten in; maar voorloopig houdt-ie toch weer. Hos lang nog? WARMTiNHUlZÏN, 6 Juli. Schotsche muizen f 8.60 a 14.20, schoolmeesters f 6 a 9.90, drielingen f2.10 a 5.10, koksianen 17.90 Aan-, roer 44695 Kg. MEDEMBLIK, 5 Juli. Aardappelen: Groote muizen f 2 a 2,45. kleine muizen f 1.40 a 1.65, koksche f 2 a 2.20, groote ronde 13 a 3.20, per 25 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwonde. 5 Juli. Schotsche muizen 17.90 a 14.10, fiegen- tigvoud fS.30, koksianen f8.10 a 8.30, duken f8.30, schoolmeesters f7.20 a 12.90, blauws aardapp. 113.30 drielingen 14.30 a 5.90, kleine f2.10 a 2.70, alles per 100 Kg. Boswortelen f 6.30 a 6.80, per 100 bos, Bloem kool f 18.50, 2e soort f 10.50, tuinboonen f 3.80, p. 1Q0 st. LANGENDIJKER GROENTEN VEILING, Br. op L. 5 JulL Bloemkool, le soort f 15 a 20.90, per 100 st. Roode kool f 8.80 a 10, per 100 Kg. Wortelen f 6.30 a 8.90, Schotsche muizen f 6.10 a 19.60, schoolmees ters f7 a 14.10 drielingen f3.70 a 6.70, kleine 1.00 a 2.10, koksianen f7.80 a 8, negentigvoud 18.10, per 100 Kg. Aknvoer: 1400 st. bloemkool, 7340 Kg. roode kool, 8940 bos wortelen, 262200 Kg. aardappelen. PURMEREND, 5 Juli. Aanvoer en prijzen van heden: 15 stapels fabrfeks- kaas f 69 per 50 Kg. met rijksmerk f 73; 48 stapels boerenkaas f72, met rijksmerk f77; 2 stapels com missiekaas met rijksmerk f83; een stapel middel bare met rijksmerk f80; 5 stapels Goudsche kaas f62; met rijksmerk 167.50; 1071 Kg. boter f 2.50—2.60 per Kg.; 260 vette koeien f 1.50—1.80, per Kg.; 234 melk- en geldekoeien 1300—700, 15 stieren; 48 paar den f250—500; 147 vette kalveren f 1.80—2 per Kg.; 274 nucht. kalveren f 18—60. 978 vette varkens f 0.96 —106 per Kg.; 42 mag. varken» f28—55; 119 biggen 116—25; 600 schapen f 40—55; 266 lammeren f20— 27; kipeieren f 11.25—12.25 per 100; bokken 136 p. st. ANNA PAULOWNA, 5 Juli. Groote aardappelen f6.90 a 14.80, drielingen f 5.80 a 5.80, doperwten f 16, peul enf 19.75, tuinboonen f 3.50 a 8,90 per 100 Kg. Bloemkool f14 per 100 st. Geboren: Jacob, zoon van Jacob Asma en van- Trijntje Butterman. Klaasje, dochter van Dirk Kaaij en van Antje Brommer. Gerrit Jan, zoon van Gerrit Biersteker en van Dieuwertje Biersteker. Jan Cor- nelis, zoon van Simon Krijgsman en van Neeltje Krijgsman. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven over de maand Juni 1921. Jacoba Maart je, dochter van Klaas Silver en van Elisabeth Oosterman. Marie, dochter van Ariën Schagen en van Maria Gootjes. Ondertrouwd: Johannes Schutte, oud 26 jaren, met Martha Karsten, oud 21 jaren. Frans de Beurs, oud 29 Jaren, met Antje May, oud 33 jaren. Getrouwd: Klaas Volbeda, oud 25 jaren, met Ge- rardina Broertjes, oud 26 jaren. Johannes Schutte, oud 26 Jaren, met Martha Karsten, oud 21 Jaren. Frans de Beurs, oud 29 jaren, met Antje May, oud 33 jaren. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven over de maand Juni 1921. Geboren: Jacob Cornelis, zoon van Dirk Spaans en van Geertruida KooiJ. Gerritje Vrouwtje, dochter van Cornelis Klink en van Catharina van Leijen. Albert, zoon van Hendrik Johannes de Leeuw en van Baukje van der Meulen. Getrouwd: Jacob Kuiper en Jantje Bood. Pieter Jan Visser an Grietje Middelkoop. Overleden: Johannes Adrianus Doodeman, oud 16 uur, zoon van Johannes Doodeman en van Antje Huiberts. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven over de maand Juni 1921. Geboren: Anna Maria, dochter van Johannes Hen- selmans en van Johanna Louisa Henöfelmans. Overleden: Klaas Pranger, weduwnaar van Neel tje Ruijterman, oud 63 jaren. Levenloos geboren kind van Willem Goudsblom en Geertruida He*»ing. GEMEENTE ZIJPE Ingeschreven van 2—5 Juli '21. Geboren: Hendrika, d. v. Jb. Bakker en G. H. Schouten. Grietje, d. v. Jb. Breed en T. Brommer. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1921. Geboren: Hendrik, zoon van Jan Cornelis Wit en Willemins Zieleman. Neeltje, dochter van Dirk Wardenaar en Aagje Keesman. Gehuwd: Oene Sijperda, 31 Jaar en Grietje Aafje Spaans, 21 jaar. Overleden: Jelte Dekker, 70 jaar, ongehuwd. GEMEENTE CALLANTSOOG. Ingeschreven over de maand Juni 1921. Gehuwd: Jan Tromp, 30 jr., te Barsingerhorn, sn Trijntje Bakker Pd., 28 jr., alhier. Overleden: Grietje Timmerman, 76 jr., echt gsnoe- te tan Maartan Hoek. GEMEENTE OUDE NItDORP. Ingeschreven over de maand Juni 1921. Getrouwd: Jan Kee en Cornelia de Jong. Overleden: Levenloos geboren kind van 't vrou welijk geslacht van Jan Stoop en Geertruida Ma ria Hurkmans enEngeltje Schaap, weduwe van Ber- nardus Kamp. EUPHONIA. De gemengde Zangvereeniging Euphonia gaf met de Schager Orchestvereeniging en het Meisjeskoor, alles onder leiding van den heer Jac. Jansen, een concert Als men van te voren het programma doorkeek, beloofde het een aardige avond te worden met nogal wat variatie. Welnu, die belofte is vervuld, het ls een aardige avond geworden, waarop een aantrekkelijk pro gramma op te loven wijze is uitgevoerd. Het was de eerste maal na haar oprichting dat de Orchestvereeniging optrad en het gepresteerde is van goed gehalte. We vonden oven 't algemeen een zui vere, soebele toon, een voldoend samenspel en een behoorlijk uitdrukkingsvermogen, zóó, dat de Dra matische Ouverture, door Jac. Jansen zelf getoon zet, een uitvoering kreeg die ons inzicht gaf in de bedoelingen van den componist, die wij hier gaarne huldigen voor zijn compositie. Werkelijk, hier kwa men veel goede dingen naar voren. Ook in de begeleiding der verschillende nummers, hoewel hier niet alles zoo vlot liep als gewenscht was en de toon niet altijd was dat ze het oor streel de, werd toch blijk gegeven van goede en musikale opvatting. Bij een ernstig voortgezette studie komt hier iets heel goeds van. Een vrouwenkoor zong niet onverdienstelijk een paar nummers, terwijl Euphonia zelf Frühlings- Botschaft van Gade zong. De zang klonk goed, wij vonden voldoende voordracht, maar over het alge meen was het niet Euphonia dat wij gewend zijn. Trouwens de algemeen zeer zwakke bezetting zal hiervan wel zijn de hoofdoorzaak. Tot slot zong Euphonia Naar Buiten, een opgewekt nummer, door den heer Jansen gecomponeerd op een allerliefst versje van den heer M. Visser. Niet het/minst aantrekkelijke van dit concert was het zingen van het Meisjeskoor. Dat tintelde van fijne voordracht en het was geen wonder dat de aan wezigen dit zingen herhaaldelijk en luid hebben be- applaudiseerd. Zondagavond herhaling van dit programma op een volksconcert, te geven in de zaal van den heer Zwaag. Een opwekking om dit concert te bezoeken, achten wij onnoodig. Het vele goede dat voor een zeer matigen prijs, f0.50, waaronder alles is begre pen, wordt gegeven, moet een volle zaal brengen. 8EMEENTE NIEUWE NIEDORP Ingeschreven over de maand Juni 1921. Geboren: Tineke, dochter van Adriaan Brlns en Trijntje Stapel. Catharina, dochter van Cornelis Wa terdrinker en Agatha Catharina Waag. Keea, loon van Cornelis Steen en Aafje poorn. Getrouwd: Jan Rutaen, oud 22 Jaren, en Allda Boret, oud 20 Jaren. Overleden: Dieuwertje Boon, oud 59 Jaren, echtg. van Nlcolaae Jan Leijen. OEKEENTE ST. KAARTEN. Ingeschreven over de maand Juni 1921 DEMPSETCARPENTIER. Descamps maakt bekend, dat Carpentier zich niet uit den ring zal terugtrekken, maar genegen is eiken bokser ter wereld te ontmoeten, uitgezonderd Dernp- sey, die naar hij erkent, zijn meerdere is. Carpentier wacht nu een uitdaging voor het wereldkampioen schap licht-zwaargewicht af. Hij zal eenrge dagen in zijn trainingskamp rust nemen en dan een ande ren strijd zoeken, het liefst met Bill Brennan of Tom Gibbons, vooraanstaande Amerikaansche zwaar-ge- wichten. Dcmpsey verhaalt van zijn wedstrijd o.m. aldus: „Ik had er alles op gezet te winnen en ik versloeg C. Ik overwon niet een middelmatig man. Ik bevond hem den dappersten strijder, dien ik ooit ontmoette en ik vergat niet, dat hij een slag heeft, waarmeo rekening is te houden. Ik deed al mijn best in do eerste ronde er een einde aan te maken, maar Car- pentier's dapperheid en prachtige conditie redden hem. In de tweede ronde was zijn aanval hevig, maar ik wist alles wat hij kon geven in ontvangst te nemen." Bennison geeft in The Dall. Tel. de volgende beschrijving van de vermaarde tweede ronde: In de eerste ronde was C. gruwelijk geslagen en ontsnapto hij ternauwernood de knock-out. Maar bij de hervat ting was hij althans oogenschijnlijk weer de oude en deze tweede ronde zal nooit weer vergeten worden, door wie haar gezien hebben. Niet zoodra had de gong geklonken of C., op zijn teenen, als een iachthond aan de ketting trekkend, vol vuur, schoot tliksemsnel in met een linkscbe en liet daarop zijn geweldige rechtsche met heel zijn lichaamsgewicht erachter op Dempsey's kaak volgen. De schok door trilde den Amerikaan van het hoofd tot de voeten. Zijn becnen trilden; het was of hij 'door een hamer was getroffen en terwijl hij schudde bleef niet een der toeschouwers zitten en allen riepen. Descamps stikte haast. Hij kon alleen maar met zijn armen zwaaien. Carpentier zag den toestand van D. en zou het werk, half voleindigd, voltooien, Maar, waar schijnlijk toor het eerst in zijn loopbaan, werd hij onmogelijk roekeloos; hij versmaadde alle voor zichtigheid; hij werkte met zijn armen als met mo lenwieken en ofschoon D. nog danig geschokt was en geenszins een ondoordringbare verdediging aan nam, kon G. geen kwetsbare plek vinden. Hij stond den Amerikaan toe in een clinch te gaan en zoo stevig vast te houden, dat hij op adem kon komen en toen de gong klonk, had hij de gelegenheid ver zuimd de grootste van alle overwinningen te be halen. VOOR DE KINDERRECHTBANK. Vier jongens, die appelen hadden gestolen, versche nen gisteren te Londen voor de eerste kinderrecht bank krachtens de nieuwe wet. Voor het eerst werd daarbij recht gesproken buiten een rechtzaal, name lijk in het raadhuis van Lambeth. Den echter Hay Halkett stonden mevrouw La Chord en de heer Owen Jacobson, twee vrederechters, terzijde. De rechter legde een boete van vijf shillings op en droeg den ouders op, het geld, dat zij daarvoor be- tale nmoesten, geleidelijk af te houden van alle zak- geldf dat de jongens kregen. „Ik wensch", zeide hij, „dait feij in een aanteekenboekje alles opschrijft. Telkens wanneer gij, in gewone omstandigheden, twee stuivers zoudt gegeven hebben, geeft gij een stuiver en zoo voort tot uw jongen u de vijf shillings in zes maanden tijds terugbetaald heeft. MODERNE INBREKERS. Nadat de Weensche inbrekers gedurende de on rustige maanden van het in elkander vallen der Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie, een gulden tijd hadden beleefd, werd hun arbeid hoe langer hoe moeilijker, totdat zij in den laatsten tijd bijna geen succes meer hadden bij hun pogingen om in te breken. De magazijnen en banken werden al te goed bewaakt. Deze tegenwerking heeft de meest vindingrijken onder hen op het denkbeeld gebracht om onder den grónd een netwerk van gangen aan te leggen en een onderaardsch magazijn, waarin de meest volledige inbrekerswerktuigen in vooóraad hadden. De politie had bij geruchte van dit kanaalsy steem gehoord; eindelijk gelukte het haar om een ingang te vinden en werd op een nacht in twee groe pen een expeditie door de onderaardsche stad onder nomen. Van kaarsen voorzien daalden zij af en wan delde uren rond, totdat zij eindelijk een inbrekers arsenaal ontdekten. Zij vonden een complete smelt- machine, twee vaten met gecomprimeerde zuurstof, enjs. Dit alles was bestemd om bij een dex! grootste

Schager Courant | 1921 | | pagina 2