Binnenland sch Nieuws» Reclames. KINOKKEN Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand. Marktberichte®* een droom inplaats van werkelijkheid. Ik was Vrijdag 11. vroeg ter ruste gegaan, zoo ver haalt een inzender in de Nieuwe Crt., daar ik Zater dagmorgen bijtijds op wilde zijn, om het hoe is dio wetenschappelijke benaming ook weer?., het- „occulteeren" yan Venus door de maan te kunnen bewonderen. De wekker had Ik op kwart over 5 gezet: half- zes begon immers het merkwaardige natuurver schijnsel?.. Vol vorwachting sliep ik in.. Het was B uur nog stil op straat. Brutaal klonken de regelmatige stappen van een enkelen voetgan ger; daarna weer een poos geen geluid. In de kindorkamor kwam beweging Jantje werd wakker hij wreef zich de oogen en riep ineens: „Maatje 1" „St jongen" klonk het verschrikt uit een ander vertrek „wat is or? Je moet nog slapent" „Maatje, hoe laat is het?" ging Jantje voort „is het al half zes?" „Welnee kind, nog long niet— Ik zal je wel roe pen maar nu geen woord meer!" Evon was hot stil maatje blij doch het duur de niet lang. „Maatje heeft u don verrekijker klaar liggen? „Ja kind op tafel maar als je nu nog één woord zegt, dan mag je 'm aanstonds niet gebruiken. „Maar maatje 1".. „Wel jongen wil je nu 's je mond houdenl" Vader was niet bepaald in zijn „hum", dat gezanik zoo vroeg in den morgen! Nu zei Jantje geen woord meer, vader dommelde weer in. Even later kroop Jantje zacht uit bed en sloop naar de andere kamer naar d6 tafel déér log de verrekijker! Koken vader en moeder niet? zij slapen Vlug grijpt hij naar de binocle en wil dan met een paar sprongen snel terug in bed, maar o weet de mat glijdt uit Jantje struikelt slaat met zijn arm tegen de knop van de deur.en valt"" met een plof boven op de verrekijker., het dreunt door het heele huis!.. Vader buiten zichzelf: „Jij dr.... jongen, kan je ons de nachtrust niet gunnon, enz. enz. In de logeerkamer slapen oom „Houdt-van-nacht- rust" met tante Mietje. Oom in de zestig klein, als een tonnetje zoo rond; verder uiterst zennuwachtig en lastig. Tante Mie daarentegen, iemand die altijd een an der gelijk geeft, wanneer het er echter op aankomt, kan zij ook vinnig wezen. Sinds 18 jaar draagt zij een pruik die zij 's avonds te luchten hangt. Zonder die pruik was tante Mie niet erg bekoorlijk, daarom sliep zij met oen kanten mutsje de schrik van al haar neven en nichten onbegrijpelijk, want die slaapmuts was toch zoo mooi, met de gesteven volants en de rose strikjes. Ééns in het jaar logeerden zij oom „Houdt-van -nachtrust" en tanto Mietje een week bij de ouders van Jantje, voor dezen een noodzakelijk kwaad, doch Je moet"immers de relatie met rijke ooms en tantes aanhouden, niet waar? Och. en dan heb je er ook wel wat voor overl Toch waren zij altijd heel erg gelukkig, wanneer zij afscheid namen van die goeie oom en tante l Voor al Jantje want dan mocht hij weer naar harte lust soldaatje spelen in de gang. Nu hoorde hij van den ochtend tot den avond „St. oom slaapt" of „st! oom leest", Ehfin nog drie dagen (hij telde ze eiken morgen) en dan kreeg hij zijn vrij heid terug. Wat was dat? Oom „Houdt-van-nachtrust" zat op eens kaarsrecht in bed, net als tante Mie. „Hoorde Je die plof?" In een wip stond hij midden in de ka mer en zocht zenuwachtig zijn geborduurde sloffen. Tante Mie ook. In d'r haast had zij haar lieve muts verloren die lag zielig verlaten op het kussen. Tante Mie bemerkt het niet eens „Ingebroken oh!l" „Gauw neef en nicht waarschuwen!" en zij stormden hun kamer binnen. Ineens was de kamer ^an ma en pa vol. Vader razend maatje met een hoogroode kleur, de mop in de Woonkamer aan het keffen w oom en tante buiten zichzelf. „Is dat een manier van doen iemand zoo te la ten schrikken je zou er een stuip van krijgen en dan ben je nog wel voor Je plezier uit...." Pietjo on Grietje de dienstmeisjes beefden nog van angst. Toch hadden zij in stilte groote pret! en midden in de kamer stond Jantje, schreeu wende zoo hard hij kon hij kreeg daarvoor een oorvijg van Vader. Op den grond lag de verrekijker, met gebroken lens. De klok sloeg halfzea.... Met een' schok wérd ik wakker, het gewichtige uur! Vennus bedekte de maan neen omgekeerd. Hè, wat hoorde ik «-» het slaat in den gang 8 uur? En mijn wekker wijst vier? Oh, ik had weer vergeten den wekker op te win den! moerbeek. De kermis-Dinsdag alhier is ook in uitstekende orde verloopen. Men heeft hier weder getoond de kunst van genoegelijk kermisvieren uitstekend te verstaan. Jong en oud heeft zich yoorbeeldig ge amuseerd en was deze laatste kermisavond een waardig besluit van het zoo welgeslaagde geheel. nieuwe niedorp. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. A. H. Gie- len, thans adjunct-commies te Beverwijk, is bij het te 's-Gravenhage gehouden examen geslaagd voor Ontvanger bij 's Rijks belastingen. oudkarspel. Uit deze gemeente zijn voor het eindexamen Han delsdagschool .te Alkmaar geslaagd: P. Eecen,- C. Swoger en G. de Leeuw. oudkarspel. Daar het aantal leerlingen voor de U.L.O.-school boven de achttien is gestegen, is een tweede Onder wijskracht opgeroepen. oudkarspel. In verband met de benoeming van den heer P. Slot Az. als Burgemeester van Broek op Langendijk, wordt de gedachte geopperd, dat nu van de vereeni- ging der gemeenten wel niets zal komen, -vooral ook omdat de regeering toch niet voor een half jaar een burgemeester zal benoemen, waar groote kans be staat 10 jaar wachtgeld te moéten uitbetalen. Of van de voreeniging der gemeenten iets zal ko men is ons natuurlijk niets bekend, doch dat do kans van vereoniging verminderd is door deze be noeming, kan in ieder geval in verhand met wacht geld buiten beschouwing blijven, omdat daarvoor de functie te fcort vervuld zal zijn als de vereeniging op 1 Januari 1922 tot stand komt. oudesluis. Dinsdagavond had een goed bezocht© vergadering plaats voor het schoolfeest. Wijl flink op dö lijsten was geteekend, kon het feest weer net als vorige Jaren goed worden gevierd. Den heer C. Schagen werd de dank der vergade ring gebracht voor zijn achtjarige medewerking. Voor hem werd de heer W. Bos gekozen en goedge vonden, dat de commissie jaarlijks één aftredend lid zal hebben, dat niet herkiesbaar is. Het plan is, met de lagere klassen Bergen aan Zee te bezoeken (per rijtuig) den 29en Juli en met de hoogere klassen Zaandam en Amsterdam en wel op 27 Juli. breezand. Op de vergadering der harddraverijvereeniging was aanvankelijk besloten, dat dit jaar de. harddra verij op Dinsdag van kermis zou plaats hebben. Naar wij vernemen hebben zich daartegen echter onvoorziene bezwaren opgedaan, zoodat het nu weer worden zal zooals het altijd goweest is, dus Maan dag harddraverij, Dinsdag ringsteken met paard en kar. ANNA PAULOWNA. Bij gunstig weer, zoo hoorden we, zal de „Harmo nie" Zondagavond van 7—9 uur een concert geven op het plein voor de Nod. Herv. Kerk. - WARMENHUIZEN. Wegens het bedanken door de heeren K. Blom en P. Pronk als lid van het Polderbestuur, Banne Warmenhulzen, werden heden bij de gehouden stem ming als zoodanig gekozen de heeren P. Vlam P.Jz. en Teeuwis Pronk Pz. - WINKEL. Als gevolg van gebrek aan drinkwater hebben een drietal ingezetene^ dezer gemeente een wagon duin water laten komen om hun rogenbak te vullen. WINKEL. Een drietal leerlingen van den heer H. G. Groen hof, Hoofd der School alhier, nl. J. Koomen Dzn., J. P. Groenhof en G. J. van Leersum Jr., zijn zonder het doen van toelatingsexamen toegelaten tot de Hooge Burgerschool te Hoorn. OUDKARSPEL. Van het bestur van Koophandel ontvingen we Woensdagmorgen het volgende communiqué van de Maandagavond gehouden vergadering in het lokaal van den heer Kramer. We meldden reeds eerder dat we in deze vergadering geen toegang'kregen en dat ons een communiqué zou worden uitgereikt. Door de vereeniging van Koophandel werd Maan dagavond eene vergadering gehóuden om het con flict met de arbeiders te bespreken. Na een uiteen zetting door de commissie, die belast was om met de arbeiders te onderhandelen, werd door de verga dering met algomeene stemmen besloten, het con tract der arbeiders niet te aanvaarden, Het contract wat door Koophandel aan de arbeiders was aange boden, werd daarna art. gewijze behandeld, waarna door een commissie uit Koophandel met de arbei ders, waarbij de heer Van Duin, Hoofdbestuurder van dèn Centralen Bond, tegenwoordig was, werd onderhandeld. Na ruim een uur confereeren was men het op het laatste artikel na eens. Dit artikel werd toen door den heer Van Duin in de vergade ring toegelicht, waarna de vergadering besloot dit artikel te wijzigen. Door den heer Van Duin werd toen het contract namens de arbeidersver. aanvaard, zoodat het conflict weder geëindigd is. DE NACHTTREIN AMSTERDAM—PARIJS ONT SPOORD. De trein Amsterdam—Parijs, die om 11.40 uit Brus sel vertrekt en om 12.40 te Bergen moet aankomen, is in den afgeloopen nacht bij Hennuyères, tusschen Tubiza en 's-Gravenbakel ontspoord. Volgens nadere inlichtingen omtrent dit ongeluk zijn de twee locomotieven van den trein ontspoord. De bagagewagen vóór aan den trein brak; de twee wakers, die er inzaten, zijn gekwetst en verkeeren in levensgevaar. Het postfijtuig, dat achter den bagage wagen kwam, is verbrijzeld. Van de zeven Fransche postbeambten zijn er vier gedood en drie gekwetst. De overige rijtuigen zijn ontspoord maar niet omge slagen. Er zijn twintig reizigers gekwetst. Uit het voorloopig onderzoek zou blijken, dat men met een misdadigen aanslag te doen heeft, want op een bepaald gedeelte van den weg waren de bouten uit do rails gehaald. Het parket is ter plaatse. - Later meldt men uit Brussel, dat er 6 dooden bij het spoorwegongeluk zijn, n.1. 6 Eransche postbeamb ten, en verscheidene gewonden, waarvan 5 zwaar. De minister van spoorwegen Neujean is ter plaatse. De vijf zwaar gewonden zijn naar het Hospitaal St. Pie- tor te Brussel vervoerd. Eenige reizigers hebben kneuzingen opgeloopen. Volgens de resultaten van het voorloopige onder zoek is het volgende gebeurd: Op het oogenblik, dat de trein Hennuyères, het station vóór 's-Gravenhrakel, binnenreed, sprongen de twee locomotieven uit het spoor. De reizigers, die het was ongeveer middernacht gedeelte lijk sliepen, werden door elkaar geworpen, tenyijl een aantal van hen, door den schrik aangegrepen, naar een uitweg zochten. De trein stopt anders niet aan dit station en men stond buiten in den donkeren nacht. Het personeel en door den geweldigen schok ontwaakte bewo ners van het plaatsje organiseerden echter spoedig eon hulpdienst. De twee locomotieven waren omgekanteld, de ba gagewagen was letterlijk in tweeën gebroken en het postrijtuig lag geheol in stukken. De zes dooden op de tien inzittende Fransche postbeambten waren verpletterd. Een Belgische hoofdconducteur en een Belgische conducteur werden zwaar gewónd. Ook do machinist en do stoker zijn gewond. Men zegt, dat er in het geheel 25 gewonden zijn, van wie er ver scheidene met lichte kneuzingen zijn afgekomen. Er waren voldoende geneesheeren aanwezig om aan al len medischen bijstand te verleenen. Enkele zwaar gewonden verkeeren in zeer ernstigen toestand. Hét gerechtelijk en administratief onderzoek is aangevangen. Volgens do eerste inlichtingen zou men hier met boos opzet te maken hebben. Men zou de naald van een wissel losgeschroefd hebben, waardoor de trein uit het spoor liep. Geen der reizigers is ernstig gewond. Zij konden hun reis voortzetten. Onder de 12 gewonden van het spoorwegongeluk bevindt zich de heer A. de Jong uit Sliedrecht, die aan" het 'rechteroog gekwetst werd. j. W. j. VAN AKEN. f De heer J. W. J. van Aken, uit Amsterdam, die Zondag tijdens de motorrennen te Alkmaar op zfljn Nortonmachine het zoo noodlottige ongeval bekwam, is gistermorgen 'tengevolge van den val in het St. Elisabethsgestacht overleden. ,T ZAND. De bouw van 30 arbeiderswoningen en 30 midden standswoningen te Voorburg, iB gegund aan den op een na laagste inschrijvers Doedeps en Schilder al hier, voor f357.887. BRAND. Het zoontje van den veehouder G. de Jong, in de buurtschap Lakerveld, onder Loxmofld, wierp een brandende lucifer in een hooiberg, waardóór deze in brand raakte. Het vuur deelde zich mee aan het met riet gedekte woonhuis en verder aan een door 2 gezinnen bewoonde hofstede, die alle tot den grond afbrandden. Het huisraad kon gedeeltelijk gered worden. Verzekering dekt de schade. EEN VERGISSING. Te Hilversum werd 's avonds om 10 uur op den Utrechtschen weg eon wandelaar, de heer G., plot seling aangegrepen en op den grond geworpen. In plaats van een berooving, had een verontschuldiging plaats: de aanvaller had zich n.1. in den persoon •èergist; 't was een ander, met wien hij oen appel tje had te schillen! De aangevallene bekwam geen letsel, alleen waren zijn sigaren plat gedrukt. De heer G. vertelde maar niets van het ongeval thuis, om zijn vrouw niet ongerust to maken. Deze keek dus vreemd op, toen den volgenden morgen een taart on een kistje sigaren bezorgd werden met een briefje: „Ter herinnering aan een vergissing". Natuurlijk moest do heer G. toen zijn wedervaren vertellen! Dbl. v. Z.-H. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisteravond ruim twaalf uur had te Overveen een auto-ongeluk plaats. Eon automobiel, toebehoorende aan een inwoner van Haarlem, waarin behalve de chauffeur, drie Haarlemmers en een Duitscher ge zeten waren, vloog doordat de auto zeer snel reed, waardoor de chauffeur eon hoek niet goed kon ne men, den tuin binnen van Villa Natura. De auto werd half verbrijzeld. De Duitscher werd zwaar gewond naar het gasthuis tó Haarlem ver boerd. De overige inzittenden liepen lichte kwetsuren op, evenals de chauffeur. DOODGEDRUKT. Te Brunssum is gisteren de gehuwde rangeerder Verhoogstad tusschen de buffers van twee wagons doodgedrukt. ERNSTIGE MIJNONGELUKKEN. Gisternacht is een ^mijnwerker in de Oranje: Nas- saumijn I onder neervallend gesteente bedolven. Hij was onmiddellijk dood. In de staatsmijn Emma onder Hoensbroek werden eveneens door vallend gesteente vier mijnwerkers bedolven. Een werd gedood en 3 zwaar gewond. Later: Uit Heerlen, 6 Juli. Hedenmorgen zes uur heeft in de staatsmijn Emma te Hoensbroek eon ernstig ongeval ondergronds, plaats gehad, wat aan den arbeider M. J. Smeets uit Merkelbeek het leven kostte. De mijnwerkers Stassen uit Heerlerheide en Doek te Brunssum woonachtig, werdon hierbij vrij erastier verwond en naar het hospitaa' te Heerlen overgebracht. .Smeets was 24 jaar 3ud eD ongehuwd. Een ander ongeval deed zich hedenmorgen 4 uur voor In de mijn Oranje Nassau, waar de ongehuwde 25-Jarige mijnwerker F. Zink, alhier woonachtig, door vallend g pteente in den nek werd getroffen en geuood. Zooals reeds bericht, kwam gistermiddag een doo- delijk mijnongeval voon op de staatsman Hendrik, zoodat er drie verschillende ongevallen met doodelij- ken afloop geschiedden binnen 24 uur. ZUIDSCHARWOUDE. De jongeheer C. Glas slaagde voor het examen 8-jarige cursus Handelsschool. OUDKARSPEL. Woensdagavond vergaderde de transportarbeider^ van Noordscharwoude, Broek en Warmenhuizen in het café Marktzicht, waarbij de hoofdbestuurder van den Centralen Bond aanwezig was, om een uiteen zetting te geven van den loop der gevoerde bespre kingen welke leidden tot de opheffing van het eon* flict. Ongeveer 120 arbeiders waren aanwezig. De heer Van Duin deelde mee, dat het contract, hetwelk de vorige week door de arbeiders ter teeke- ning werd aangeboden, nog verbeterd is en heden middag door voorzitter en secretaris zonder de min ste bezwaren geteekend is. Na voorlezing en verdere uiteenzetting werd het door alle besturen van de landelijk aangesloten bon den geteekend, zoodat deze zaak voor elkaar is. In het nummer van Zaterdag komen we nog even op deze vergadering terug. NIEUWE NIEDORP. Woensdagavond 6 Juli vergaderde de Vereeniging IJs- en Volksvermaak alhier ten lokale van den heer C. Kooiman. Voorzitter de hoer J. B. Wilken, die een paar do zijn aanwezigen verwelkomt, waarna de 'notulen worden gelezen en goedgekeurd. De agenda vermeldde als punt van behandeling de bespreking over de festiviteiten bij gelegenheid van de in September te houden Schut- of najaars kermis. Maar daar is geld voor noodig en aangezien men op het moment niet ruim genoeg in zijne geld middelen „zit" werd do festiviteitregeling op 't^mo- ment uitgesteld en werd besloten om den burgers van Nieuwe Niedorp circulaires te doen toekomen met verzoek daarop wel to willen vermelden welk bedrag zij voor het bokende goede doel willen bijdra gen. Zijn de uitkomsten van deze bemoeiingen even tueel van dien aard, dat met do geschiedenis kan worden doorgegaan, dan zal in het einde van de hooimaand opnieuw worden -vergaderd, teneinde de regeling der festiviteiten zelve nader voor elkaar te zetten. Met een welgekozen sluitingswoord van voor zitter en onder dank aan de opgekomenen, eindigde deze vergadering. WIERINGERWAARD. Onze winkeliers, bakkers en brandstoffenhande- laars, die 't steeds roerend eens waren met elkan der, werden dezer dagen opgeschrikt door de jobs tijding: De Coöperatief uit Winkel komt in Wierin- gerwaard. Wanneer 't waar is, wat we van enkele vrouwen vernamen, kunnen we ona voorstellen dat bovengenoemden niet blij zijn. Een paar voorbeel- beelden: Op een bedrag van f7 bij den winkelier ?;af 't een verschil van f 1.10; voor een H.L. eierko- en werd hier 60 a 70 cent meer betaald; voor 100 turven 80 cent. Nu zal 't natuürlijk^moeten blijken of de qualiteit evon goed is. Bovendien zal 't moei lijk zijn tegen een groote coöperatie te concurree- ron. Toch vernamen we, dat enkolen voor denzelfden prijs wilden leveren. Enkele huismoeders hebben de oude leveranciers reed» hun congé gegeven. DE BROODVOORZIENING BEDREIGD. Zal de Minister ingrijpen? 'S-Gravenhage, 0 Juli. Naar wij vernemen heb ben de telegrafische verzoekschriften door het Am- sterdamsche gemeentebestuur en de vereeniging van bakkerpatroons tot don minister van Landbouw ge richt, in zake den onbelemmerden meeluitvoer, tot hodott nog geen resultaat opgeleverd. Toch is er, zij het dan ook door omstandigheden, onafhankelijk van ministorieele beschikkingen, voor het oogenblik stagnatie in den meeluitvoer veroorzaakt. In Praag zijn nl. sinds een week de beambten in staking, waardoor het den importeurs van onzo tarwebloem aldaar niet mogelijk is, voldoende Hollandsche gul dens te betalen. Wel heeft men van die zijde voor gesteld in kronen te betalen, doch daarmede hebben de Nederlandsche fabrikanten geen genoegen geno men. De uitvoer van tarwebloem had den laatsten tijd dusdanige afmetingen aangenomen, dat de bakkers vooral in de provincieplaats, óf niet, óf slechts met groote moeite de bij de Nederlandsche meelfabri kanten bestelde bloem konden bekomen. Een sterk staaltje leverde de combinatie van meelfabrikanten wélke oorspronkelijk „Coop. Meelfabriek" genoemd wordt, doch later werd omgezet in een naamlooze vennootschap, waarvan de bakkers aandeelhouders zijn. Deze „Meelfabrieken der Nederlandsche Bak kerij" lieten op een gegeven oogenblik eigen aan deelhouders in den steek, terwille van de bloemzen- dingen naar het buitenland, terwijl nl. heel Fries land om bloem vroeg en niet geholpen kon worden. Ër werden op één dag 21 wagons bloem door ge noemde meelfabrieken naar Tsjecho-Slowakije ver- zondenl De groote animo, welke bij onze maalindustrie mo menteel voor uitvoer naar genoemd land bestaat, moet verklaard worden uit de hoogere prijzen, wel ke aldaar bedongen worden, terwijl door buitenge- woon-scherpe onderlinge concurrentie in het eigen land, de meelfabricage momenteel niet bijster winst gevend kan worden genoemd. Onze zegsman verklaarde nog, dat ook de gering ste hapering in de tarweaanvoeren tengevolge zou hebben, dat de broodvoorziening in ons land met groote moeilijkheden gepaard zou gaan; alles ten gevolge van den onbelemmerden meeluitvoer. Noch bij de fabrikanten, noch bJJ de bakkers zijn bloom- voorraden aanwezig on de bloem, die bij do bakkers geleverd wordt, moet in vele gevallen direct gebruikt worden. Mocht de minister niet voornemens zijn krachtig in te grijpen, (en gezien de adviseurs, dio in deze aangelegenheid geraadpleegd worden, is de kans daarop zeer groot) dan dreigt straks nog het ge vaar, dat ook Duitschland, dat tot nu toe alleen tarwe en geen bloeminvoer toestaat, er toe over zou gaan aan den van verschillende zijden uitgeoefen- den drang toe te geven en bereid zou gevonden wor den „einfuhr-bewilligungen" af te geven. Voor het zoover komt, is het in het belang der Seheele Nederlandsche broodvoorziening te hopen, at de minister nu eens niet uitsluitend op do pro ducenten, maar ook op de 'consumenten belangen zal letten en paal on perk zou stellen aan den in de huidige omstandigheden waarlijk ontoelaatbaren onbelemmerden uitvoer van tarwebloem. DAT WAS EEN BEKLONKEN ZAAKJE! De Raad van Egmond aan Zee, benoemde tot ont vanger der gemeente den heer H. J. Conijn, wet houder; hij nam de betrekking dadelijk aan. De Raad benoemde onmiddellijk tot zijn opvolger in het dagelijksch bestuur den heer G.^ E. A. van Hall, die zich ook de keuze liet welgevallen. De heer G. Snooks maakte de opmerking, dat door het aannemen der betrekking van ontvanger van den heer Conijn, het lidmaatschap van den Raad was opgehouden, en de wethoudersverkiezing dus als niet gedaan moest beschouwd worden. Conform werd besloten, meldt een correspondent. Het was mooi bedisseld, maar zal toch zoo niet gaan. tweede kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen ter vergade ring op Dinsdag 12 Juli. te halftwee uur. Aan de órde is: regeling van werkzaamheden. De voorzitter zal voorstellen om, indien het eind verslag is uitgebracht over het voorstel van wet van de heeren Bomans en Deckers tot het nemen van maatregelen ter voorkoming van 4e inlijving der voorloopig vrijgestelde dienstplichtigen der lichting 1921, dadelijk een aanvang te maken met de be raadslagingen over dit wetsvoorstel, en zal voorts oen voorstel- doen omtrent de behandeling van de onderwerpen, welke bij het uiteengaan der Kamer op 16 Juni jl. 'nog op de agenda der openbare vergade ring voorkwamen. lijden al te vaak aan huidaandoeningen als uitslag, gordelroos, dauwworm, enz. Een probaat geneesmid del vindt gij in Foster's Zalf., prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. SCHOOLFEEST,. In de gecombineerde vergadering van de school commissie en onderwijzers en onderwijzeressen van de gemeente- en Roomsche school op Woensdag 6 Juli, werd de tocht naar Amsterdam voor de kinde ren die de 6e klasse hebben doorloopen, vastgesteld op Woensdag 13 Juli. Het getal kinderen bedraagt 65, 51 en 14. Het grogramma werd als volgt vastge steld: Vertrek Schagen 7.54; uitstappen Zaandam, bezichtiging Tsaar Peterhuisje, vertrek per salon boot naar Amsterdam. Wandeling door de stad naar Panorama, bezoek daaraan; bezoek Artis en Aqua rium, van 12 tot 5 uur. Per tram naar de Dam; wan deling in groepje» naar station, langs Nieuwedijk, of Damrak,; kijkje in Bijenkorf en Passage, aan komst Schagen 8.09 uur. De groepje» zuil enbestaan uit 6 a 7 kinderen, waarvoor 12 dames en heeren zich bereid hebben verklaard geleider te willen zijn, een daarvan treedt op als „bedrijfsleider". GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Guurtje Koelewoudt, oud 84 jaren, we duwe van Engbert Lasonder van Ketel. Maartje Por- tegijs, oud 76 jaren, weduwe van Thijs Bijpost. POLITIE. Gevonden: een sleutel. Inlichtingen ter Secretarie. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1921. - Gehuwd: Geene. Geboren: Klaas, zoon van P. j. IJfï en A. do Vries. GerarduS Cornelis, zoon van C. Biersteker en D. Stoop. Overleden: Adrianus Rijper, oud 11 maandon. Alida Kok oud 24 jaar. Klaas Barten oud 17'jaar. Jan Hart oud 72 Jaar. gemeente heerhugowaard. Ingeschreven over de maand Juni 1921. Geboren: Alida, d. v. J&cobus Weater en Alida Deen. Salomon, z. v. Jan Lindeman én Maria Graf. Nicolaas, z. v. Andries Dekker en Cornelia Vlaming. Maria, d. v. Johannes Bijvoet en Gijsberta Lichthart. Cornelia, d. v. Hendrikus Scholten en Agatha Bruin. Klaas, z. v. Tijmen Silver en Jannetje Bontes. Pie- ter, z. v. Klaas Vader en Brechtje IJven. Hermanus, z. v. Hermanus Wolfswinkel en Kaatje Wijn. Overleden: Cornolls Sijs 13 dagen, z. v. Arie Sijs on Aafjo Koppes. Dirk Mantel, 81 jr., wed. van Grietje Stins. Neeltje Bommcr, 36 jr.. echtgen. van Rombor- tus Pronk. Cornelis Hoogzaad, 11 weken, z. v. Corne lis Hoogzaad en Cornelia Plak. Levenloos aangege ven kind van Arie Bos en Neeltje Weel. Gehuwd: Andries Merlijn en Trijntje Volkers. SCHAGEN, 7 Juli 195*1. 7 Stieren f150 a 450, 10 geldekoeien mag. f300 a 8 paarden f 2.50 a f 700, 2 veulens f 150. 550, 71 idem vette f500 a 725, 15 kalfkoeien f500 a 675, 58 nuchtere kalveren f 18 a 34, 292 schapen, vette f40 a 54, 15 varkens mag. f50 a 70, 167 idem vette p. K.G. fO.Ö6 a 1.06, 74 biggen f 18 a 32, 53 ko nijnen f 0.40 a 1.50, 169 kippen f 2 a 4.50, 121 K.G. bo ter f 2.40 a 2.50, 10778 kipeieren f 10.50 a 11.50, 1974 eendeieren f9 per 100. LANGENDIJKER GR OENTEN VEILING, Br. op L. 6 Juli. Bloemkool, le soort f 14.10 a 17,10, 2e soort f 4.30 a 12.80, per 100 st. Roode kool f 10.20 a 11.50 per 100 Kg. Wortelen f8 a 10.40 per 100 bos. Julia muizen f7.80, Schotsche muizen f7.70 a 19.50, schoolmeesters f 6.30 a 13.30, drielingen f4.30 a G.80, kleine f 2.10 a 2.20, koksianen f 7.30 a 9.40, p. 100 Kg. Aanvoer: 2600 st. bloemkool, 8900 Kg. roode kool, 15400 bos wortelen, 362.600 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND .Noordscharwoude. 6 Juli. Schotsche muizen f6.60 a 13, Julia f7.C0, koksianen f7.50 a 7.60, duken f7.50 a 7.70, school meesters f7.30 a 10.70, negentigvoud f6 a 7.60, drie lingen f4.10 a 6.50, nep f21.90, roode kool f8.80 a 9.80, tuinboonen f9.10, alles per 100 Kg. Bosworte len f 7.20 a 8.60, perwlOO bos. Bloemkool f 15.40 a 19.50 2e soort f 10.50 a 11.10, per 100 st. WINKEL, 6 Juli. Aalbessen f 9 a 41, kruisbessen f 8 a 16, aardbeziën f 16 a 23, frambozen f 40 a 46. slaboonon f 40 a 45, tüinboonen fl a 1,70, peulen f8 a 10, per 100 pond. Kropsla f 1 a 2, bloemkool f 14 a 22, per 100 st. MEDEMBLIK, 6 Juli. Aardappelen: Groote muizen fl.70 a 2.20, kleine muizen f 1.20 a 1.50, koksche f 1.70 a 1.90, groote ron de f 2.50 a 3.30, borgers f 2.50 a 2.70, per 25 Kg. WARMENHUIZEN, 0 Juli. Schotsche muizen f5.80 a 12.70, schoolmeesters f 5.30 a 9.50, drielingen f 1.80 a 5.G0, koksianen f 7.60 a 7.70, negentigvoud f 5.80 a 7.30, Aanvoer Ö0075 Kg. ALKMAAR, 6 Juli. Aardappelen f7.80 a 13.70, per 100 Kg. Bloemkool f 17.60 a 26.20, per 100 st. Aardbeien flfc a 34, tuin boonen 16.20 a 9.30, per 100 Kg. Wortelen f 10.60 a 13.80, por 100 bos. Doperwten f 18 a 25, peulen f40 a 59, per 100 Kg. kropsla 11.60 a 3.80, spercieboonen 10.62 a 0.68 per 100 st. AMSTERDAM, 6 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 207 vette kalveren, le kw. f2.20, 2e kw. 11.90, 3e kw. 11.70, per Kg.; 95 nucht. kalveren f20—30, per stuk; 789 vette varkens; vleeschvarkens 11.20— 1.24; spek varken» f 1.10—1.16 per Kg. schoon gewicht Predikbeurten. zondag, 10 juli. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. H. Buiskool. Bevestiging van Ds. van Dijk. Nam. 2 uur, Ds. II. van Dijk. Intreê. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Poort.

Schager Courant | 1921 | | pagina 2