Feestelijke Opening Sctiager Sportterrein. Zondag 10 Juli 1021. de lieer K. ZEEMAN Ringrijden op Rijwielen Wit- en Kloverhooi, 4 P.K. Benzinemotor, flinke Huishoudster, Het Hieuwe Modeblad. Sparta-Wieringen (zilveren Medaille). Taaie-, gele en Spruitkoolplanten 60 snees Haver 30 snees Tarwe, een Dienstbode, best Weiland, Straatklinkers, Timmerlieden Smidsknecht Schsger Courant Gemengd Nieuws. Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. SLlNGEUBAL-nKMONSTUATIE. VOETBALWEDSTKIJD Onderlinge TURNWEDSTRIJDEN en SPORTSPELEN met medewerking SCH aGEN'S-HARMONIE. Cornulia Marie, Fruit- (iroentenvereeniging „Winkel" te Winkel Blauwe Keet te Ksegras, Tevens tonkuuppelen en gelegenheid tot Dansen. is van een Knecht voorzien. Bekwame en Rijwielhersteller nieuwe Kwartaal. Huisduinen, nam. 7 uur. Ds. t. GrieUmijaen. Barsingerhorn, geen dienst. Schagerbrug, geen dienst. Oudesluie, geen dienBt. St. Maartensbrug, geen dienst. Burgerbrug, kw. voor 10, Ds. v. Loon. Harenkarspel, geen dienst. Winkel voorm. 10 uur. Ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Oude Niedorp, geen dienst. Veenhuizen, nam. 2 ur, Ds. Buiskool, v. St. Pancras. Heerhugowanrd, geen dienBt vacature. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Das. Den Oever, nam haldrie, Ds. Bax. DOOPSGEZ. GEMEENTE til Wieringen, geen dienst. I Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Nlodorp,^TOonu^lO^uurj Ds. Haars. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Nam. geen dienst. Broezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7 uur, de hoer Boon. OEREP. GEMEENTE Kt Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preekloson. Nam. haltdrlu, Proeklezon. duitsche oorlogsmisdadigers. Sinds eenjgen tijd zijn te Leipzig de processen be gonnen tegen de Duitsche oorlogsmisdadigers, wier 1 bestraffing gecischt werd bij het Vredesverdrag. Thans waren processen aanhangig tegen Generaal Stcnger en Majoor Crusius, die beschuldigd werden van het doodschieten of dood laten schieten van ver wonde Fransche soldaten. Generaal Stonger zou een legerbevel hebben uitgevaardigd om geen gevan genen te makeu, d.w.z. de achtergebleven gewonden dus af te maken. Dit werd niet bewezen geacht en de Generaal dus vrijgesproken. Van Majoor Crusius werd na uitgebreide getuigen- verhooren bewezen geacht, dat hij bevel had gege- v«n gevangenen te dooden, welk bevel was opge volgd. Crusius wordt wegens het veroorzaken van den dood d' nalatigheid veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, terwijl het dragen der uniform hem grt' nde twee jaar wordt verboden. De voorloopige hechtenis (vier maanden en drie weken) wordt in mindering gebracht. DE SPRINKHANENPLAAG IN ZUID-FRANK RIJK* Veertigduizend hectaren geteisterd. Pas heeft Frankrijk den invaller uit het Oosten van zijn grondgebied verjaagd of reeds wordt zijn Zuiden door milioenènlegers van een nieuwen vij and verwoest. Veertig duizend hectaren grondge bied zijn door sprinkhanen bezet. In tien gemeenten is de vijand met zijn verwoestende horden reeds binnengerukt Eyguières, Aureilles, Arles, Saint- MArtin-de-Crau, Enthessen, Mouriès Istris, Miramas, Graus, Salon, allen liggende in het district van de Boüches du Rlione, zijn geteisterd door don mee- doogenloozen vijand. De schade aan gewassen, aan grasland en aan ooftboomen In dit district door de vraatzuchtige insecten, die deze invase hebben uit gevoerd, toegebracht, is niet bij benadering op te gevem In ontelbare massa's hebben zij zich op het bloeiende land neergestreken en waar zij zich ge nesteld hebben is spoedig al wat groon was, kaal ge vreten. Dan trekken de onverzadigbare legioenen verder. De landbouwer ziet met angst de donkere wolken van den gevleugelden vijand, waardoor zelfs het zonnelicht verduisterd wordt, zijn akkers nade ren. Zetten de sprinkhanen Zich op zijn gewassen neer, dan is hij een verloren man want niets van wat hij heeft gezaaid on geplant en dat zijn trotsch uit maakte, blijft bestaan. Tegen dezen aanvaller is hij machteloos, hier helpen geen loopgraven, hier helpt geen afweergeschut tegen. Wat geeft het of hij er honderdduizenden, die zich op den weg of op het gras.and .hebben neergestreken, verpletterd tot een slijkerige massa? De rijen van den vijand zijn niet te dunnen, honderdduizend anderen kruipen spoedig daar waar de gevallenen aan hun einde kwamen. De wijngaarden vertoonen na de invasie nog slechts de ranken, de velden zijn bruin geworden, waar het oog van den boer zich wendt, ziet hij dat zijn graan volkomen vernietigd is. Van waar zijn ze gekomen? Niemand weet het. De natuurkundigen zeggen, dat de sprinkhanen niet in staat zijn om een langdurige vlucht te ma- De tocht over de Middellandsche ze^ is hun dus ontzegd. Uit Noord-Afrika, waar de sprinkhanen plaag geregeld voorkomt, zijn deze insecten, die het zuiden van Frankrijk teisteren, dus niet gekomen. Hun eerste verschijning werd gesignaleerd in 1917 in de streek van Port-Saint-Louis. Niemand nam er notitie van, behalve dan de verbouwers, die zich hun oogst zagen ontgaan. Het volgend Jaar war ren zij een weinig talrijker, doch waar, zij* zich hoofd zakelijk op woeste gronden bevonden, richtten zij toen geen groote schade aan en maakte men er zich op het land nog niet erg ongerust over. De kleine insecten trokken echter meer naar het Noorden en thans werd er alarm geblazen. Men stelde commis sies in, die .de zaak aan alle kanten onderzochten en rajiporten uitbrachten, doch nog steeds werd er niet gehandeld. Thans is de invasie deq sprinkhanen voor een groot deel van Zuid-FiyuikEljk een ware cata9trophe geworden. Onder leiding van den heer Voyssières, van het Instituut Agronomique, heeft men in dit jaar de verdediging georganiseerd. Het minister!» van Oor log heeft een aantal vlammenwerpers ter beschik king van de verdedigers gesteld, waarmede hectare na hectare, die door de kleine sprinkhanen, die nog niet kunnen vliegen, overdekt zijn, bewerkt worden. Deze bewerking kost evenwel per hectare driehon derd francs, terwijl veertig duizend hectaren van sprinkhanen gezuiverd moeten worden! Ook worden andere bestrijdingsmiddelen aangewend, o.a. wordt oen serum ter beschikking gesteld, voor een deel be- |st'Hinde uit arseöicum, dat echter door zijn samen stelling niet gevaarlijk is voor het vee en voor het igevogeltje. Zoo hoopt men voor het volgend jaar van deze plaag verlost te zijn. Tel. WERVELSTORM BOVEN MANILLA. Uit Manilla, ,5 Juli. Een wervelstorm heeft zware schade aangericht in Manila en het omgelegen ge bied. De electrische centrale werd onklaar en de stad Werd in duisternis gedompeld. Huizen werden van hun dak beroofd,en verschei den kleine schepen in de baai werden op strand ge worpen. Er zijn tot dusver geen verliezen aan men- schenlevens gemeld. „OVERPLANTING" VAN OOGEN. Merkwaar dige proeven bij dieren. Uit Berlijn, 5 Juli. Op de gemeenschappelijke vergadering van de Ophthalmologische en Biologi sche Gesellschaft, onder voorzitterschap van dr. Fuchs, werd een interessante ontdekking van den student Phil. T. Koppanyi, een leerling van don bioloog prof. Przibram, medegedeeld. Koppanyi is het gelukt, de oogen van proefdieren over te brengen. De student ging uit van de omstan digheid, dat muizen en kikvorschen, wanneer zij blind zijn gemaakt, in plaats van hun fraaie huids kleur een donkere huidskleur krijgen. Toen Kop panyi bij blind gemaakte visschen en padden de oogen van andere exemplaren „entte", kregen de proefdieren hun vroegere fraaie huidskleur weer terug, waaruit Koppanyi concludeerde, dat hun nieuwe oogen goed waren aangegroeid en dat zij net gezicht hadden teruggekregen. Bij kikvorschen en padden kree^ hij bij de voortzetting van dit ex- Ipenment het bewijs, dat de dieren weeu konden wen. Koppanyi ging toen over tot de warmbloedigs nieren. Hij maakte een rat blind aan beide oogen en wua toen de oogan van een anderen rat in de oog kassen. Weer werd geconstateerd, dat het netvlies en de gezichtszenuw weer functioneerden. Uit het microscopisch onderzoek van prof. Koltner bleek, dat de nieuwe oogen in elk opzicht normaal functioneer den. De nieuwe gezichtszenuw was aan de oude ge zichtszenuw vastgegroeid. Prof. dr. Maller, directeur van de eerete oogen- kliniek, en dr. Guist werden belast met het onder zoek der proefdieren. Tel. BALLONRAMP. Uit New York, 5 Juli. De ballonvlieger Roy Wal- trausen uit Flint, in den staat Michigar is omge komen, toen hij op een hoogte van 30 M. uit zijn in brand geslagen ballon moest springen. Ziju val scherm opende zich niet on hij viel te pletter. EEN OUDJE. Gisteren is aan den rijksvischafslag door den Duit- schen stoomtreiler P, G. 269 een bij IJsland gevan gen heilbot aangebracht, die ongeveer 2 M. lang en 40 c.M. dik was. De visch woog 310 pond en bracht bracht f62 op. Volgens deskundigen zou het boest meer dan honderd jaoij oud zijn. De kop en hot vel zagen grijs; de gewone kleur is wit. HONGERSNOOD IN RUSLAND. De „Times" verneemt uit Helsingfors: De bolsjewistische bladen melden, dat 20 millioen inwoners van Centraal- en Zuid-Oostelijk Rusland aan hongersnood ten prooi zijn. De bevolking van Samara en Saratof trekt Oostwaarts om voedsel te zoeken. De droogte deed den geheelen oogst ver loren gaan in deze gouvernementen en in het Oeral- gebied. De „Prawda" zegt, dat deze toestan4-een herhaling kan worden va* de groote volksverhuizing in de vijfde eeuw. DE COMMUNISTISCHE WERELDREVOLUTIE. Naar uit Stockholm wordt gemeld, heeft de uit Moskou teruggekeerde Deensche communist Hög- lund zich tegenover een vertegenwoordiger van het communistische blad „Folkets Dagbladet" als volgt geuit over de communistische wereldrevolutie: „Le- nin en Trotzky zijn het volkomen over huil toekom stige politiek "eens geworden. Het is hun duidelijk geworden, dat de wereldrevolutie niet onmiddellijk voor de deur staat, doch dat zij zich veeleer eerst over langen tijd zal afspelen. De wereldrevolutie is dus voorloopig van de baan. WOLVEN IN ZUID-FRANKRIJK. Uit Marseille wordt aan de „Times" gemeld: In de boschrijke buitenwijken van de gemeenten Signes en Rougairs in hst departement Var onder vinden de boeren veel last van troepen wolven, die zich sedert ruim veertig jaar daar niet meer hadden vertoond. Een der boeren zag voor zijn oogen zeven van zijn schapen dooden door de wolven, dia ook van een anderen boer zeventien echapen doodden. Er heeracht een paniek onder de inwonere dezer g* meenten. De prefect van Var veraocht dringend om bescherming van de boeren." GEHUWDE ONDERWIJZERESSEN IN DUITSCM- LAND. De Duitsche minister van Binnenlandscjhe Zaken heeft verklaard, dat het in strijd is met de rijks grondwet van Duitschland, dat eenige staat bijzon dere beperkende bepalingen maakt omtrent het wer ken van gehuwde vrouwen als onderwijzeres. De sta ten zullen dus de wetgeving moeten intrekken die onderwijzeressen dwong haar ontslag te nemen bij huwelijk. VROUWELIJKE! PREDIKANTEN XN ZWITSER LAND. De Synode in Zurich heeft met groote meerder heid besloten ongehuwde vrouwen, niet onder de dertig jaar, toe te staan, candidaat te zijn voor pre dikant. De regeering van het kanton Zurich verzet zich thans tegen bet besluit van het kanton op grond dat de kerk een staatskerk is en dat over de verkiesbaarheid van vrouwen als predikant moet worden beslist door de regeering. EEN GEVAARLIJKE REDDING. Een inwoonster van Fleet in het Engelsehe graaf schap Hampshire bemerkte dezer dagen, dat baar huis In brand stond en dat het niet mogelijk was, langs de trap te vluchten. Zij sprong in haar nacht gewaad uit het raam van haar slaapkamer, ean noogte van tien meter. Daarna riep zij een meisje, dat in een aangrenzend vertrek sliep, en verzocht haai, haar kindje van achttien maande* naar be neden te werpen. Het meisje deed dit en met be wonderenswaardige kalmte ving de moe ter haar kindje in de armen. Geen van beiden had eer.ig let- s l bekomen. DE DROOGTE IN ENGELAND. Een verslaggever van de „Daily Mail" heeft zich tot den leider der Koninklijke Sterrenwacht te Greenwich geWend met de vraag, of deze een verkla ring kon geven van de ongekende droogte, welke thans in Engeland heerscht. Doch de sterrenkundige gaf ten antwoord: „Voor mij is de droogte een even groot geheim als voor ieder ander. Ik kan er geen verklaring van geven. EU valt geen regen, en dat is alles!" Overal drogen dö rivieren op en verschroeien ko renvelden en weiden. Wanneer er regen valt, dan zijn\het slechts een paar droppels. De te velde staan de oogst dreigt geheel verloren te gaan. Ook de Londensche parken zijn geheel geel ge schroeid. EEN PROFESSOR ALS BANKBILJETTENVER- VALSCHER. De politie te Weenen heeft verscheidene leden van een bende bankbiljettenvervalschers gearres teerd, die bij Weensche banken zeer goed 'geslaagde, imitaties van Tsjecho-Slowakische biljetten van 50 kronen tot een totaal van meer dan 600.000 kronen hadden weten te plaatsen. Onder de gearresteerden bevond zich professor dr. Julius von Meczaras van de universiteit te Boeda pest. In totaal had de bende 5.763.000 Tjechische kro nen vervalscht. DRUK PASSAGIERSVERKEER VAN DE VER. STATEN NAAR EUROPA. Het passagiersvervoer van de Vereenigde Staten naar Europa is drukker dan' ooit te vorën. De „Olympic" van de White Star kwam Zaterdag j.1. te Southampton aan met 783 eerste klasse passagiers uit New-York. Het schip vervoerde in het geheel 2210 passagiers. Onder hen bevond zich dr. Lasker, die een partij schaak speelde tegen drie schakers aan boord van de Adriatic. De schaakmeester speelde „blind"; hij bevond zich in de kamer van den mar conist en seinde zijn zetten ?an het andere schip. De laatste zetten der partij werden door vijf sche pen overgebracht De Aquitania, de Adriatic en de Berengarla vor- trekken deze week uit New York naar Southampton; alle plaatsen aan boord zijn reeds besproken. DE VROUW IN DENEMARKEN. Louise Neergaard, de Deensche correspondente van The Int. Women Suffrage News, vertelt, dat in De nemarken het wetsontwerp voor gelijke toelating voor mannen en vrouwen voor alle staatsambten on -betrekkingen doop beide Huizen is aangenomen en door den koning is ondertèekend. Behalve voor militaire ambten en voor ambten, waarvoor de goedkeuring der geestelijkheid noo- dig is, hebben de vrouwen in Denemarken thans tot alle ambten toegang en kunnen zij op gelijken voet worden behandeld bij bevordering als do mannen. Alle politieke partijen stemden voor het ontwerp. Het debat liep bijna uitsluitend óver de toelating van mannen tot de kerkelijke ambten. Iedere partij had een vrouw als spreekster, maar deze volgden de lijn van haar politieke partij in dit vraagstuk. De vrou wen der gematigden en conservatieven waren daar om tegen de toèlating, zoolang de Deensche kerk to gen het beroepen van vrouwen was. Beiden waren echter er voor vrouwen te gebruiken voor pa rochiaal werk. Dpn laatsten tijd werden, verschillende vraagstuk ken behandeld in den Rigsdog, waarbij de vrouwen meer haar pastij proggimma volgden dan voos geslacht opkwamen, vertelt zij, daaruit concludee- rend, dat de verkiezing van vrouwen voor het par lement niet altijd de behartiging van vrouwenbe- langeh zal waarborgen. ONWETTIGE KINDEREN. Het Befliner Tageblatt vertelt heden dat eu te Berlijn en voorsteden niet minder dan 40.000 on wettige kinderen zijn die geen familieleven kennon en bescherming nuodlg hebben. Het blad voegt eraan toe dat toni'IJl in 1913 alleen in de gemeente Ber lijn gemiddeld per maand 762 en lii 1914 gemiddeld per maand 074 kinderen buiten" echt werden ge boren, hun aantal voor de eerste drie maanden van het loopende jaar nog slechtB 520 bedraagt, Ver moedelijk is dit niet to danken aan de toeneming van bet verantwoordelijkheidsgevoel, maar wel aan de oorzaken die de algemeene vermindering van geboorten, ten gevolge hebben. Zitting van Dinsdag 5 Juli 1921. Medelijdend Pietje. Met een van medelijden vervuld hart was Pieter- nella Johanna Kimpel te Helder, op de politie agenten Visser en Bleeker toegeloopen. Maar het groote medelijden dat het edelaardig vrouwenhart van Pietje in beroering bracht, gold toevallig niet die dienaren Hermandads..... Haat, diepe haat was het, die de schoone Heldeiteche voor die twee wetsdienaars gevoelde... en als een vrouw je haat,hu.... berg je dan 'n keertje! Enfin dat 't dan niet Is, „wat je noemt", dat ondervonden Visser en Bleeker toen op dien gedenkwaardigen 25sten Maart, toen Pietje.... tjonge, jonge... wat had zo „de reed er in.... De ruwste zeebonk met een half kilo Negoret achter zijn reusachtige kiezen, zou het haar niet zoo dajdelijk verbeterd hebben. Pietje lief die meende nou maar, zie je dat die agenten 'n arrestant die ze te pakken hadden, terdege mishandelden. En toen kwam in d'r drift baar tongetje los en toen..., maar daar mot Je nou Pietje voor weze.... De agenten zeien nu dat er heusch niks bijzonders gebeurd was, en zij niet tot mishandeling waren overgegaan, terwijl de Officier vond dat Pietje loon naar (ijverig) werken moest hebben. Ën Z.E.Gestr. eischte f 40 of 40 dagen tegen Pietje. Monsieur la Grand. Daarna kregen we 'n zekere menheer J. A. La Grand, 'n snuiter uit Sint Pancrap, die op Maandag 16 Mei J.1. erger op z'n evenmencsh losgetrommeld had, dan volgens de wét toelaatbaar ie. Dat hij op dien dag in 't midden va* de liefelijke Bloeimaand dezes jaar* den 19-jarigen Alkmaarschen winkel jongen F. Gilles tegen z'n boddy reed, toen die ste deling onergdenkend in 't gras zat te koekeloeren, bij de Halvemaansbrug, om van het lekkere Mei- weer te genieten heelemaal bevriezen deed Je toen nog niet, zooals je in de volgende maand, op den „langsten dag" bijvoorbeeld, zoowat deed was wèAr.... Maar dat had, Gilles maar als 'n vergissing zonder meer moeten accepteeren, als zoete koek moeten opsmikkelen! Toen hij en zijn twee mede ter plaatse aanwezige vriendjes mijnheer La Grand 's effeS onder handen namen over diens daad, was dat bij La Grand ('n monteur) niet geraden. En hij trok een mes en begon in sierlijke lijnen 'n teekenlng in Gilles' menschelijke huid te ontwerpen. Maar nog vóór La Grand do Halvemaansbrug en het daarbij „staande en gelegen" café „De Vriendschap" (bit tere ironio op dit oogenblik!) met bijbehoorende in prachtige golvingen rijzende en dalende erven had voltooid, kwamen Gilles en Co. tegen die kunsté- nflarsverrichtingeü In verzot. Een dienstmeisje, nog mot den blos der jeugd op de wangen geen wonder trouwens, want het lieve knotje was nog maar even 16 Jaren oud had er op haar gemak van „genoten" en alles gezien. Maar La Grand had niet met zijn messie moeten beginnon. Dat hij don ander „raak-reed" was al mis en.... Doch we zullen elndlgon met onze gewaar deerde lezeressen en lezerB te verkonden, dat de heer Officier f 20 boete óf 20 dagen brommen vor derde tegen La Grand. En hij lispelde met donderende slem, De Enkhnizer schipper, Rieuwert de Graaf, een kerel nog in do kracht van het leven, heeft 'n reuze strot. Toen hij op 21 Mei j.1. op de Zuiderzee zijn vakgenoot R Blok uitschold keerden alle haring-, bot on andere vlsschets zich op hunne vaartuigen om, teneinde te luisteren, te hoocen wat d&fir werd veu- kondigd. De 'Graaf's stentorstem klonk over het gansche golvengebled, dat eenmaal bestemd zal zijn te smo ren in vruchtbare modder en klei.... Maar wat De Graaf daar met zijn reuzen-orgaan bulderde: schurk, dief en meer van dat moois, haal de hem toch nog 'n zacht eischje tot een gulden boete of een dag zitten op den hals. Solide spullen. Een Wervershoover arbeider mét name P. v. d. Gragt, had in Mei j.1. bagger gestroopt met behulp vun een soliden modderbak en 'n dito beugel. Doch de waakzame brigadier-majoor der rijksveldwacht J. Rab uit Medemblik, snapte Petrus bij dat verbo den bedrijf. En het liep uit op een eisch tot een tientje boete of 10 dagen. Oppassen, neel Elisabeth Pancras, een jong meisje afkomstig uit Nieuwe Niedorp, was vervolgens aaxi de beurt. Zij was in 't laatst van 't vorige jaar en in den aan vang van dit jaar in betrekking in het café „Het Wapen van Heemskerk" van de familie Peperkamp, thans bewoond door Theo van Gijzen in de Breed- straat te Alkmaar. Theo merkte dat dö dienstmaagd zich ten zijnen nadeele aan oneerlijkheden schul dig maakte. Daar groeide een rechtszaak je van en heden eischte de heer Officier tegen het niet ver schenen meisje 3 maanden gev. voorwaardelijk. Familie-heibel. Ariön Som, een kippenboer te VeflfiuizBn is wat doof. Dat is lastig, vooraj'als je voor de rechtbank moet komen je Je ddtir dan aóg doover houdt als je werkelijk bent! Maar wat had Arie ook zijn schoonzuster Ma- rijtje Feller te mishandelen met als achtergrond allerlei familiehaarklooverljen, tot gekibbel over 'n spaarbankboekje an toe. Had Arie nou „gnap" zijn verstand gebruikt, zooals dat een dooven kippen boer past, dan was er niks geweest en nou.-, nou eischtè de O. v. J. tegen Ariën f20 boete of 20 dagen brommen. Een zaakje met gesloten deuren tot besluit. En de zitting is uit. Aanstaande week „zomer"-vacantie. Uitspraken heden over 14 dagen. AANVANG 2 UUR. INGANG LAAUZIJDB. HET BESTUUR O.bor.n: Dcohtsr van T. HOUTLOSSER. G. HOUTLOSSER-Wuis. Anna Paulowna, 6^Juli 1921. □a*=30QC3!=2Caa0CZ!C3D Op den 12en Juli a.s. hopen •nze geliefde Ouders R. Vader D P. Yader-Kuilwaard Q Q hunne 25*jarlge Echtvereeni- Q Qu ging te herdenken. J H Hunne liefhebbende U Q Kinderen en Verloofden. Q Q Dirkshorn, Juli 1921. g Receptie van 7—9 uur nam. g aaaaaaanauaan □aaaaaaraaaaaa Op den 12en Juli hopen D tnze geliefde Ouders, Behuwd- Q en Grootouders. n L. VAN DOK U P. VAN DOK-Slikker Dhiusne 25-jarige Echtvereeni- n ging te herdenken. U Hunne liefhebbende Kinderen.u Q Behuwd- en Kleinkinderen. H g St. Maarten, Juli 1921. □aaaaaaaaanan Tclephoon Na. 0. Het Bestuur maakt bekend, dat roor de wijk Lutjewinkel-Weere- Bafsltieerhorn en Wierlngerwaard ran Lut)ewinkel zioh beleefd aan beveelt om alle voorkomende Marktartikelen te markten. Namens het Bestuur J. KOOMHN Hz., Voorz. P. HONINGH Wz., Secr. op Zondag 17 Juli aan de om prijzen in contanten. Aanvang loting 2 uur (zomer tijd). HET BESTUUR. in prima kwaliteit verkrijgbaar bij A. VAN DEN BERG Gz., Anna Paulowna. C. REZHLMAN Wieringerwaard, TE KOOP: bij KL. SCHOUTEN, p/a.P. Dekker, Scftagep. TP KOOP: bij Joh. NUIJ, Stoomweg, Anna Paulowna. TE KOOPeen heeft ca. een jaar geloopen. Te bevragen P. TOOL, Helder' TERSTOND GEVRAAGD: P.G., voor vast, van goede getui gen voorzien. Aanbiedingen te richten aan Café „Duinzicht", C. M. KROON te Schoorl. AANGEBODEN roor het beweiden van eenige koeien of pinken. Te bevragen bij Th. v. d. WIEL, Grasweg, Aiia Paulowna., H.H. Landbouwers. TE KOOP: harde voor billijken prijs, bij H. DOORN BOS. Beurstraat 17, Lokaal 2, Amsterdam. Er biedt zich aaneen bij persoon alleen. Brieven aan mej. D. GEËRLIGS p/a. D. MUIT, Dirkshorn. gevraagd, aan de Timmerfabriek „Westfriesland", te Schagen. gevraagd, bij W.' HEMAN, War- menhuizen. Hel goedkoopste en doel matigste Modeblad is beslist In ieder nummer een hoofdaf- deeling voor Damesmodes en een rijk voorziene afdeeling voor Kinderkleeding. Dezer dagen begint bet B$r ABONNEERT U thaas bij de Uitgevers van de

Schager Courant | 1921 | | pagina 3